Keresés

Részletes keresés

xhris Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2994
A tapsoltatás onnan kezd gáz lenni, hogy időkitöltéssé válik, meg eleve nem ezzel kell beindítani a közönséget, hanem a zenével, aztán ha megvan az összhang, akkor nem is kell a tapsot kiprovokálni...
Viszont amit Chad is csinált Bécsben, annak azért megvan a feelingje ;) Ott egy pillanatig sem éreztem időkitöltésnek, hanem csak egy hatalmas hülyülés volt :)
Persze ezt is biztos csak néhányan tudjuk értékelni, a többieknek a klipdalok kellenek szó szerinti idézésben :P
Előzmény: atika85 (2993)
atika85 Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2993
Sziasztok!

A Live Earth fellépés HDTV minőségben, és még soksok bootleg és videó itt:
atichili.uw.hu

egyik barátom ott volt londonban, ő mesélte, hogy látszott rajtuk a fáradtság, csak új jöttek és mentek dolognak nézett ki az egész, bár attól még nagyon jó volt az egész.

én anno voltam bécsben, és valami nagyon nagy élmény volt, én semmit nem vettem abból észre, hogy ők már akkor is fáradtak lettek volna...

a 92 auckland, fél életemet odaadnám egy olyan koncertért. nemrég néztem meg a 92es wellingotni koncertet, azért az Arik gyerek is nagyon jó volt.

Kasabianhoz meg nemrég volt szerencsém élőben, így kell hangulatot teremteni. A chili miért nem csinál soha ilyeneket, tapsoltatás, énekeltetés, ilyesmi. kicsit gyerekesnek tűnik, de nagyon nagy hangulatot tud csinálni...
meter77 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 2992

Ezek alapján (is) vhogy úgy érzem, nem bánom hogy idén (sem) mentem RHCP koncertre.

Szóval, persze tudom hogy legalább egyszer EL KELL menni egy RedHotra már csak az élmény miatt is,de ezek a setlistek engem nem nagyon kötnek le,sajnos:(

 

Volt szerencsém nem rég látni egy DVD-t(SA turné)...hát nemtom...Régi szám kb. az Around The World volt, meg még néhány a Californicationről,ami egyébként nem baj,sőt! jó számok vannak ott:)) De őszintén szólva egy idő múlva eléggé untam,csak hát "kötelező" DVD vetítés volt:))

Viszont most néztem meg a 92-es Aucklandit(Arikkal) na az setlist ;)

Persze nem vagyunk egyformák,kinek mi tetszik.

De én remélem,hogy mondjuk a 25éves évforduló tiszteletére elővesznek pár tényleg régi számot! Ha Frusciante annyira ódzkodik az olyan daloktól amiket nem ő írt(lásd OHM) akkor is ott van a BSSM ami a legjobb RedHot-lemez s mostmár lehet az is marad:)

Tessék róla játszani!:)

Ja meg jut eszembe, lehet rosszul látom,de olyan mintha Európában,de főleg itt a Keleti részén,nem mernék elővenni ezeket a régi számokat.1-2-t max.(GIA,UTB)

De én olvastam olyan setlistet ahol azért volt vagy 4-6 jó kis BSSM,vagy M'sM,csak ezeket nem "nekünk" szánták.

Na befejeztem!:)

lokni Creative Commons License 2007.07.09 0 0 2991
a szerbiai koncert is enyhén szólva szar volt : (
nekem már a decemberi bécsin is olyan unottaknak, fáradtaknak tűntek, ott is hiányzott "az a valami", szóval, nem számítottam valami extra dologra, de nem gondoltam volna, hogy ennyire elfáradtak
anthony tanulhatna egy-két dolgot a Kasabian énekesétől: úgy felrázta a közönséget, hogy tényleg mindenki táncolt, tapsolt, ugrált, beszélt hozzánk, és látni lehetett rajta, hogy mindent belead és tényleg szeretné, ha a közönség jól érezné magát...
magyarul a Kasabian jobb volt mint a rhcp
a közönség fele aludt, unatkozott, és hiába vártuk, hogy jön valami, egy bumm, vagy valami, a koncertnek egyszer csak vége lett, bár úgy láttam, mivel hátul álltunk, hogy tényleg sokan már az első 60 perc után elindultak a kijáratok felé....
viszont mellettünk egy lány elpityeredett, amikor john énekelt : )

joefin Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2990

Gyermekkori álmom volt,hogy láthassak egy RHCP koncertet élőben!

Nekem nagy élmény volt!John valóban szét volt csúszva egy kicsit,de az impro alatt az egész stadion szájtátva állt!Jól nyomták!Szerintem az nem élvezte,aki nem ismeri a régi nótákat!Ráadásul egy csomó promó táskát zsákmányoltam,ajándék a haveroknak!

9000ft,sorban állás ,rendőrök,kutakodás nélkül!Mi kell még?Annak is örültem,hogy kb. a 10.sorban táncoltam egyedül,ráadásul lány vagyok és életben maradtam!

Nem volt vérengzés!

üdv az Elégedett

jemi bigli Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2989

+entoni hangja hóóóvaaaaaan?

nem hibaztatolag kerdezem....kene mar neki a pihenes eleg eroteljesen...

Előzmény: jemi bigli (2988)
jemi bigli Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2988

na benazgatok::)))

egyik kedvenc magyar oldalamrol csemegezve itt van egyhuzamban...

 

http://www.redhotchilipeppers.hostuju.cz/redhotchilipeppers.asf

 

suckmykiss rulz;)

Sir Balamber Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2987
Jó buli volt, kicsit hülyén lett vége, de nem a két gitároson múlt..
jemi bigli Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2986
jemi bigli Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2985
oh kerem mi is ott voltunk.....agyamat majd eldobtam-szuper volt!....es igen....40 eves dolgok kerultek elo::))))))))
Előzmény: carby303 (2978)
Csono Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2984
hát az lehet. a cool tv-t néztem.
Előzmény: vénólánzsahleF (2981)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2983

ezt a baromságot...

(a "doors" télleg jó volt, kintről hallottuk)

Előzmény: carby303 (2978)
n-tomi84 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2982

carby akkor lehethogy fanatikus vagyok, de nekem akkoris tetszett buli. kritizálni én is tudnám, tény hogy dvdre nem lenne való az anyag, de én a jó hangulat végett utaztam 500 km-t és nekem bejött a dolog.

 

vénólánzsahleF Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2981
te vmi mást nézhettél, ez elején jammeltek, és a so much i is vót
Előzmény: Csono (2976)
Csono Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2980
elég, ha beatles mód csak a koncertetéssel hagynak fel:)
Előzmény: carby303 (2978)
carby303 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2979
nem az rhcp miatt volt halk, 3 hettel korabban a PJ-n is matine volt. viszont ott egy total faradt zenekar, beteg enekessel is jobban odatette magat, mint ezek
Előzmény: régi vendég (2973)
carby303 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2978
sztm amikor 25 evesek lesznek akkor ideje lenne visszavonulni...
(magamat cafolva mondom, hoyg a 100 eves kamu-doors zenekar tegnap a margitszigeten szuper volt, pedig csak rohogni mentunk:)
Előzmény: vénólánzsahleF (2972)
carby303 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 2977
na ez a gaz igy hozzaallni, hogy neked akkor is jo lenne, ha komarlacit jatszananak. ez a fanatizmus. ugy tunik nem volt most ott annyi fanatikus, mint ahogy a kedves zenekar gondolta.
a legfajdalmasabb nekem az volt, hogy a szegeny kozonseg vegig probalkozott jol erezni magat, de a kocsog zenekar mindent megtett, hogy kifele mar csak a fikazasokat lehessen hallani a neptol (nem tudok lengyelul, de nagyon figyeltem az embereket kifele menet, es erezheto volt a csalodas)
Előzmény: n-tomi84 (2970)
Csono Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2976

cant stop btw dani cali

ez a 3 szám az earth live-on. semmi jamming :)

antrios Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2975
Hello! Akkor és ott Katowicében szubjektíven kurva jó volt az egész, picit lapos középrésszel (főleg az újalbumos számok), visszagondolva, lehiggadva viszont voltak nagy kitolások: Kiedis lelépett, felemás ráadás, butított turnécucc (vö. pl. udinei 3-3gigakivetítő; k-európának jó lesz ez is?!), pocsék hangosítás/vagy Kiedis nem énekelt, stb.

Adalék: az előttem álló ismeretlen lengyel csajt jó volt tapizni 6 számon át, addig mindent hagyott, aztán aszongya: "Stop now, I have a boyfriend." .-)
DorottyaEd Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2974

Most hogy olvasom a sok negatív véleményt a Katowice-i koncertről, írnék az Udine-i buliról (erről nem nagyon olvastam élménybeszámolókat, gondolom mert  legtöbben, fórumosok közül a Lengyeleknél voltatok), mert a Lengyelországi hozzászólásokat olvasva, ezek ott nem voltak tetten érhetők.

 

Szóval Avalon gyerek ott sem volt népszerű (középső ujjak), a wu tang viszont jól felrázta a közönséget, a középső szabad kordonos résznél előrement egy tag (különben 8-10 ember, mint egy család fenn a szinpadon) és egy road nyakában ülve szövegmondó énekét karlendítésekkel töltötte be a stadionnyi emberbe, úgyhogy jó kis ráhangolás volt.

 

A csili 10-kor kezdett, a koncert eleje bivajerős volt (a Snow-nál az egész stadion felállt, és hullámzott, szenzációs volt, különben kicsit furcsállom, hogy miért pont ennél a számnál van a legnagyobb emóció a közönségben, mert nem mintha nem lenne jó szám, de van más nagyon nagy hasonló is), utána picit alább engedett, a Hump de bump-nál aztán Flea, és Josh is két kézzel ütötte a dobot chad mellett, közben frusánti középen térdepelve játszotta a szólót, anthony pedig élvezte az egészet, különben a zenekeron ez látszott végig, hogy örömmel, élvezettel játszanak. I could, Sir psyho a végén nagyon jó volt, give...hiányzott még nagyon a végére. Összességében nagyon jó koncert volt, kicsit rövidnek tűnt az 1 óra 40 perc.

 

A gyúrásról a tömegben nekem is vannak furcsa tapasztalataim a Slaski-ból, Pearl Jam-en például örültem, hogy túléltem az első 3-4 számot, iszonyúan toltak, löktek.... Udine-ben kultúrált volt a tánc, mondjuk akkora tombolás nem volt mint PJ-en.

 

Szóval összességében ennyit tudok írni, amit leírtatok a zenekarral-közönséggel kapcsolatban lehet benne igazság, mert én is hallottam, olvastam sok  ilyen dologról, hogy nem tudják hozni a jó formájukat általában sokszor, így ki kell fogni a jó koncerteket. PJ-el kapcsolatban ezt egyáltalán nem tudnám elmondani, mert legyen bármennyire nyúzott az ember, fáradt...akkor is a közönségnek játszik, ez a legfontosabb, ettől zenészek, hogy adhatank..... Katowice-ben is ez volt, München után a Tatra-n jöttek át busszal, úgyhogy nagyon el voltak fáradva, Eddie hangja meg volt visekve, így is megfeszültek a színpadon, amennyit ki lehetett hozni belőle, azt kihozták...szóval le a kalappal előttük.. Bocs a PJ-es kitérőért, mert ez egy csili fórum, csak ahozzáállás.. egyebeket akartam példának állítani, hasonlítani

 

régi vendég Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2973
mikor megnéztem a lengyel settlistet el voltam ájulva, h ez igen, ez brutál jó koncert lehetett, most amikor meg olvaslak benneteket, csak ámulok.... hozzá kell tennem, hogy simán kinézem kiedis-ből mindazt amit leírtok. nem mintha védeni akarnám, de ha belegondol bárki abba, h ezt a műsor hányszor nyomták már le az elmúlt másfél évben, akkor azért érthető a kiégettség. természetesen simán ki lennék akadva rá, ha elutazom a halálba, kicsengetem a jegyet, aztán meg egy enervált pöcs frontembert kapok. szvsz ezt az eu turnét már nem kellett volna meghírdetni. elfáradtak ez tisztán látszik mindegyiken. sőt john képeit látva, erősen felmerült bennem a gyanú, h megint valami cuccon van, leginkább a piára tippelünk. olvastam h ant-nak nem volt hangja, meg ilyenek ezért "halk" volt a konci, hát ez sajnos minden zenekar esetében benne van a pakliban, egy gitárszólót minden nap el lehet kvázi tökéletesen játszani, az ének meg más... mindent összevetve én úgy gondolom, hogy jobb lesz ha pihennek. igazából most nem is tudom h szomorkodjam, vagy örüljek annak, hogy el kellett adni az udinei jegyeinket és így nem láttam őket az idén. annak viszont nagyon örülök, h tavaly prágában láttam őket. ott szvsz hihetetlen összhang volt köztük, bécsben ennek már semmi nyoma nem volt, és nem csak a közönség miatt.
Előzmény: Törölt nick (2968)
vénólánzsahleF Creative Commons License 2007.07.07 0 0 2972

sajna ez frusciantenak köszönhető, pedig fix dobogós az albumaik személyes listáján.

most épp így áll:)

by the way, one hot minute, stadium arcadium, blood sugar sex magik, mother's milk, the uplift mofo party plan, californication, the red hot chili peppers, freakey styley, 

 

évek óta reménykedem abban h jáccanak belőle (pl. a pea-t simán lenyomhatná flea, és akkor frusciante egója se dőlne romba). talán jövőre mikor 25 évesek lesznek elővesznek pár nótát arról is, feltéve ha turnéznak.

Előzmény: xhris (2967)
el mariachi_ Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2971

dettó így érzek

Előzmény: carby303 (2966)
n-tomi84 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2970
nem tudom ki hogy van vele, de énnekem nagyon tetszett a koncert, egy örökreszóló élmény volt. nekem már akkor is megérte volna ha komár lacit játszottak volna. azt azért aláírom hogy tényleg faragatlanul hagyta ott a közönséget kiedis az utolsó szóló előtt. hiányoltam bennük a végén azt a közönségszeretetet amit a genesis adott a népnek, koncert végén meghajulás stb. dehát ez egy ilyen zenekar. szóval összefoglalva nekem csak jó emlékem van a koncertről leszámítva hogy a fél vesémet majdnem lezúztak amikor kiedis és csapata kijött a színpadra.
xhris Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2969
Ha jól értem a közönség hangulatát a zenekar számlájára írod... hát, nézd ott van 40-50 ezer ember, meg ott van egy zenekar az egyik legjobb formájában, és ha ennek a közönség nem tud örülni, mert csak "kocarajongókból" áll, akkor sokat nem tudnak tenni. Szerintem meg az a nevetséges, hogy a közönség csak a Snowra tud beindulni, a többi dalt meg alig ismeri.. akkor minek mennek el a koncertre??? Egy-két dal miatt? Játszották volna el 10szer a Snowt, meg 8szor a Hump De Bumpot, vagy mit kéne csinálniuk?
És bármennyire improvizatívok, a dalok sorrendje előre ki van találva, nem szokásuk a közönséghez igazodni, csak a ráadásnál, ha valaki nagyon határozottan az arcukba mutat egy táblát, mint általában Olaszországban, akkor esetleg :)
Előzmény: Törölt nick (2968)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2968

Nekem is lenne még két szavam a témához.
Oké, hogy improvizatívak, ezt én értékelem is. Azt is megértem, hogy minden zenekarnak joga van az előadói szabadság keretében nem csak a rádióból meg az MTV-ből ismert számokat nyomni. De egy ekkora koncert mégis csak szarul mutat, ha alszik a jónépek nagy része. Egy egészséges szinten beállított aránnyal fenntarthatták volna azt a forró hangulatot, ami a koncert első negyedóráját jellemezte. Ennyi kellett volna csak tényleg pluszba, és akkor Kiedis taplósága is megbocsátható lenne...

Előzmény: xhris (2962)
xhris Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2967
Pontosabban az utolsó 5-1(OHM)-ből. Ez nekem is fájdalmam, de egyébként nem erről volt szó...
Előzmény: Fiamm (2965)
carby303 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2966
otvar szar volt ez a katowice koncert, nem hittem hogy valaha ilyet leirok.
Előzmény: Csono (2957)
Fiamm Creative Commons License 2007.07.06 0 0 2965
Ők inkább azt mutatják meg, hohy az utolsó 3 lemezből áll...
Előzmény: xhris (2962)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!