Keresés

Részletes keresés

prime1977 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 13268

De például ez az eset egész jó, el kell ismerni, de ez sem olyan mint az eredeti hajvonal, de ez már valamennyire közelíti.

Ez már mondhatni korrekt munka.

https://www.youtube.com/watch?v=eOpkC1PtGnw&t=1s

 

De itt egy másik is ami egész jó.

https://www.youtube.com/watch?v=opeVBslwqMY

 

Viszont ezek a hajvonalak nem is olyanok mint a fiatal srácnak, akinek egy pici U-alak sincsen a hajvonalában.

 

Itt Európában egyébként Dr. Rafael Freitas és Dr. Juan Couto a legjobbak.

Meg kb. benne vannak mind a ketten a TOP 5 ben a világon.

Freitas egyébként Couto tanítvány, de állítólag Freitas már túlszárnyalta a mesterét is.

Az áraik pedig nagyon kellemesek.

Én biztosan csak hozzájuk  mennék.

Az más kérdés, hogy például Couto 3 évre előre be van táblázva.

Freitasnál 1,5 év a várakozás.

Nekem nincsen szükségem hajbeültetésre annyira minimális már hosszú évek óta, de azért utána néztem a dolgoknak anno, mert hát hát ugye a maximalizmus.

 

prime1977 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 13267

Meg sajnos a hajbeültetés borzalmasan is néz ki.

Lehet ezt szépíteni, de nem olyan mint az eredeti hajvonala volt az embernek.

Akkor meg mi értelme?

Pár napja láttam egy videót egy srácról.

NW2-NW3 lehetett, aztán megcsinálták neki NW 0-ra, ami nagy hiba szerintem.

Van haja elől, ez tény, de nem is hordja felfésülve - és ennek oka van, habár ő nagyon örül a hajának.

Amikor közelebbről vette a saját haját, hajvonalát - ritka gusztustalan volt.

Azok a fekete pöttyök meg ritka is, meg látszik na, hogy egyszerűen mű az egész.

Nem tudják úgy beültetni a hajat mint ami az eredeti.

Mindjárt megkeresem, ha tudom.

https://www.youtube.com/watch?v=LEBuEu4_Er8

5:31 meg 6.58-nél lehet látni - borzalmasan ronda szerintem.

Valakit így meglátnék, hát megmosolyognám.

De ez amúgy silány munka is, én úgy gondolom.

A hajvonal kellőképpen lent van, azzal semmi gond, ilyennek kellene lennie minden hajbeültetésnek.

De maga a beültetés nem természetes, és ritka nagyon.

Előzmény: Doctor Morreau (13265)
prime1977 Creative Commons License 2023.09.16 0 0 13266

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Közel az 50-hez, akkor jó ez így.

 

Előzmény: Fomate (13251)
Doctor Morreau Creative Commons License 2023.09.13 0 0 13265

"mivelhogy nekem több eü gondom van"

 


Lehet, hogy akkor még inkább hagynod kéne...

 

Minél többet foglalkozol vele, csak annál jobban felstresszeled magad. Mert hiába javult valamennyire a hajbeültetési technika, érdemi megoldás erre továbbra sincs olyanoknak, akik nagy kiterjedésű területen kopaszodnak. 

És a hajbeültetés is beavatkozás, nem mindenkinek alakul jól, sok pénzbe is kerül. 

 

Viszont ha nem foglalkozol ezzel, akkor kevés őrlődsz rajta és kevésbé is fog zavarni a saját kopaszodásod - másokat is.

Előzmény: Equrvanet (13260)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.11 0 0 13264

Egyenlőre 2-3 évvel is megelégednék, csak a forgónál a hiányt szeretném betömni. Az a baj, havi párezernél nincs rá több, minox meg nizoral bőven elég a hónapba, meg max egy labor DHTre. 

Abból amúgy nektek milyen értékek vannak, bár gondolom tökmindegy ha a hajhagyma érzékeny rá... Csak azért gondoltam még laborra hogyha esetleg határértéken felüli akkor esetleg tb orvos is felírja. Az nem fér bele hogy havi20k a konzultáció+ gyógyszer ára. Amúgy nekem többször is volt olyan hogy észleltem, se a körmök, se a szakáll stb nem nőtt ideiglenesen, szóval velem más gondok is vannak. 

Oral minox ami még ígéretes lehet, Fomatenak nagyon bevált, de ugye Ő már annyi mindent kipróbált hogy lehet a sok szer összessége okozta neki..

Előzmény: Djani31 (13263)
Djani31 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 13263

Nem csak apádtól örökölheted, ha ennyire egyszerű lenne akkor minden kopasz férfinak kopasz gyereke lenne de nem ez a helyzet. A képekből ítélve lassan ritkul a haj tehát nem valószínű hogy 5 év múlva teljesen kopasz leszel, hajbeültetés nem játszik? Ahogy írták, ha nem használod a finasteridet akkor még ha el is érsz valami eredményt nem tudod megtartani tartósan. Norwood 2-3-nál még el lehet érni jó eredményeket beültetéssel, az drágább de ha hosszútávon gyógyszerekre meg kenceficékre költesz az se olcsó.

Előzmény: Equrvanet (13262)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.10 0 0 13262

Dualgen-15 NO PG minoxidilmax megrendelve, elég necces hogy sima űrlapon kéri be a bankkártya adatokat... a 15 dolláros szállítással mikorra ér ki kb?

 

Időközben visszaolvastam:

 

https://www.goodstuffstore.net/

Loxidil az orális minox.

 

 

Elég drága, legalábbis nekem, de viszont nemcsak fórumokon írnak róla hogy működik, bár Fomate előbb felfedezte, mert a cikkek többsége 2022 közepei keltezésű. 


https://www.health.com/news/oral-minoxidil-hair-loss

 

 

A kérdésem, láttátok már hogy néz ki a fejem. A kérdés hogy szerintetek jövő nyárra valami lájtosabb kezeléssel eltüntethetőek a  forgóm körüli foltok? Apámnak én életkorom+ 5 évvel késöbb teljesen kopasz volt a feje. 

Előzmény: Fomate (13257)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.09 0 0 13261
Előzmény: Equrvanet (13260)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.09 0 0 13260

Hosszútávon valószínűleg az lesz. :-(

De megszeretném próbálni hátha mégis valami nagyon jó eredményeket lehet elérni, sose tudni.

 

 

De mivelhogy nekem több eü gondom van, a csodaszerek előtt főképp az alapokkal szeretném kezdeni, amik sokaknák eleve adottak, de nekem konkrétan erősen bennevan a tápanyaghiány is. 

 

 

Csak ezekről a szakállnövesztés.hu meg hasonlók már nem írnak, hogy pl mely tömegnövelőt nem szabad enni, mely vitaminok az alapok stb.

 

Pl ilyet kezdtem el szedni:

https://www.dm.hu/jutavit-kollagen-komplex-filmtabletta-p5999887073625.html

 

 

De a cinkre máshol írják hogy a tesztoszteronszintet is növeli... valahol meg hogy a DHT-t csökkenti.

 

Én ilyet is szedek, nem tudom ez lehet-e káros:

https://shopbuilder.hu/tejsavo-feherje-izolatumok/biotech-usa-iso-whey-zero-black-30-gr-q14751?gclid=CjwKCAjwr_CnBhA0EiwAci5sinCHWTofui4NKiMAjGGdiPI0Pa5FrB29eFRN64D01-SmcwLzf2cbshoCwrwQAvD_BwE



Még a B7 vitamin az amit esetleg meglehetne próbálni.

 

Tehát előbb legyen rendben a hajhagymák tápanyagforrása.. nade erről nem találtam egy korrekt összefoglalót hogy mik kellenek, ráadásul kompatibilis az androgén alopeciával.

Más:

Van már úton valami megoldás? De 1-2 éven belül szerintem semmi nem lesz, pláne itthon.
https://www.hazipatika.com/napi_egeszseg/borgyogyaszat/cikkek/kozeleg-a-kopaszsag-megszunesenek-napja

 

Előzmény: Doctor Morreau (13259)
Doctor Morreau Creative Commons License 2023.09.09 0 0 13259

Vágd le a hajadat 1 mm-sre, aztán hagyd a fenébe ezt. 

Sok felesleges körtől és stressztől kíméled meg magadat.

Előzmény: Equrvanet (13258)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.09 0 0 13258

 

Köszi a választ, kirklandost ki se fizetem akkor, igényeltem egy ilyen termékmintát amit ajánlottál:

"DualGen-15 NO PG"

 

 

Ez rögtön 15%-ot ír... ellenben az 5%-os kirklanddal. 


Azt hittem pedig hogy beindul a hajnövekedés és akár 1-2 hó alatt elkezd visszanőni ha mázlista vagyok... de akkor ezekszerint örülhetek ha jövő nyárra.. 

 

Minoxidil tabletta mennyi idő mire visszahozza, és azt mennyire nehéz beszerezni, árban mennyire húzós? Ugyanis eleve magasvérnyomásom van, még azon gondolkoztam.

Meg sok más eü problémám ami még nincs megmagyarázva. Pl mint egy tini, olyan aknés az arcom, nagyon súlyos cisztás verzió és semmi nem használ ellene, homlokom is tiszta zsír hiába mostam meg 1 órával ezelőtt. 


"A faggyúmirigyeket magában a bőrben termelődő androgének stimulálják. Ez megmagyarázza, hogy az aknés betegek vérében és vizeletében ritkán található emelkedett androgénszint. A legerősebb androgén a dihidrotesztoszteron (DHT), amely a célsejtekben, azaz a faggyúmirigyekben képződik a tesztoszteron 5 alfa-csökkentésével. "

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/6258368/

 

 

Akné meg a kopaszodással kapcsolatosan van valami infótok?

 

DHT blokkolás meg azért nem jó mert nincs aki felírja, az meg húzósabb összeg eleve mint a minox. 

 

Apámnak 40 éves korára már kopasz volt a feje teteje, szóval rossz géneket örököltem, sőt nekem ugye a cisztás akne eleve súlyosbító tényező. :-(


De kezdjük az alapokkal, gondolom a napiszintű hajmosás ajánlott, nizoral néztem elég húzós ára van, akkor azzal heti kétszer min.

 

De konkrétan milyen hormonokat nézessek és milyen vitaminokat kellene szednem? TB-re van esély hogy megnézik ezeket a hormonoka? Mert nálam sajnos tényleg más tényezők is szerepet játszhatnak és tegyük fel nemcsak a DHT-val van probléma is.
Őszülni is elkezdtem.

Női ismerős tapasztalta hogy extrém dózisú kollagénnel kiugróan elkezdett nőni a haja.. de hát neki ugye nincs DHT gond.

Előzmény: Fomate (13257)
Fomate Creative Commons License 2023.09.08 0 0 13257

Hát kétszer is átgondolnám a helyedben, mert:

 

1) A legbrutálabb kezeléstől sem lesz több hajad 1-2 hónap múlva. Egyszerűen nem így működik. Sőt, a minoxidil használatával az első hónapban lényegesen több hajad fog kihullani, és utána kezd el visszanőni az erősebb, illetve picivel sűrűbb haj, kb. 3-4 hónap után lesz látható a javulás

2) Ha jelenleg már van libidóprobléma, akkor a DHT blokkolás - ami a hosszútávú hajmegtartás alapfeltétele - szinte biztosan rontani fog a helyzeteden.

 

A zselézés, waxolás, festés, stb-vel semmilyen gond nincs, hiszen nem a hajadat, hanem a fejbőrödet és a hajhagymáidat kell kezelni, egyedül a túlzott, forró levegős hajszárítózás gyilkolhatja le a hajhagymáidat, azzal kell vigyázni.

 

Ha úgy döntesz, hogy mégis belevágsz (amit csak azért nem ajánlok, mert 1-2 év után muszáj lesz a DHT blokkolást is csinálni, anélkül 0 sansz), akkor a minoxidilmax-nál ezt a terméket próbáld ki (amúgy a legelső vásárlás ingyen van, csak a 20 dolcsis szállítási díjat kell kifizetni, szóval sztm megéri): https://www.minoxidilmax.com/15-minoxidil

 

Esténként 1 ml-t + 3 naponta dermaroller (dermastemp-et kezdd el) + nizoral sampon heti 2x.

2 hónapig elég lesz az adag, annyi idő alatt pont látni fogod, hogy reagálsz-e a minoxidilre (babahajak addigra látszódnak), vagy sem.

 

Csak úgy tekints erre mindenképp, hogy a minoxidil önmagában 1-2 évig jó, utána DHT blokkoló nélkül nincs igazán esély még fenntartani se a meglévő hajat. Érdemes lenne egy teljes hormon labort tolnod, dht-val, tesztoszteronnal mindennel, hátha kiderül, hogy mitől van a jelenlegi probléma.

 

Kollagén, ricinusolaj, tökmagolaj, kigyóméreg, csiganyál, csalánfőzet - egér meg nyúlkísérletekben jót tehetnek a szőrtüszőknek, csak ők nem DHT által kiváltott hajhullással küzdenek, magyarul semmi értelmük nincs a hajhullás tekintetében (másra biztosan jók, azt nem tudom)

Előzmény: Equrvanet (13256)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.07 0 0 13256

Köszönöm a részletes választ! Idáig nem is törődtem vele, fel se tűnt,  mindigis rövid frizurám volt, most akarok legyezőmohawkra váltani, tehát csak felül meg hátul középen egy sávban kellene a haj.

Aztán most tűnt fel hogy pont ott a forgónál hopp, már hiány van, azt hittem majd 50-60 éves korban jön a kopaszodás, jobban megnézve tényleg, vékony meg ritka is meg nagyon töredezett. 


https://img1.indafoto.hu/9/3/2603_98bd65207ee83bfd17ebb0db971eddf9/27228696_b236348df7a70e2e993468925a2f9d0a_xl.jpg

 

 Ez már nwsok stádium lesz.

 

 

És lehet ilyen nem is volt még a fórum történetében hogy valaki kopaszodás közben legyezőmohawkot akar,  a festés meg majd a rengeteg hajlakk, zselé, taraj megtartása gondolom nem lesz a hajhagymák kedvence, feltéve ha sikerül akkorára megnöveszteni.

 

 

 

Akkor így nem is érdemes rá költeni, lesz amíg lesz hajam aztán így jártam?

 

 

 

Sajnos már elkövettem azt a hibát hogy megrendeltem a kirklandos minoxidilt ( csak egy havit) hogy a foltot betömje, tudjak tarajt csinálni, illetve koffeines sampont vettem.  

Minoxidilmaxot talál a google, topikal verzió nem jöttem rá mi, az a folyékony, helyi kezelésre lenne következtetem, csak ugye mint írtad a kirkland a legszarabb. Akkor át se vegyem, mert még az automatában van?
Minoxidilmaxot honnan érdemes rendelni ami nem hamis?

Vagy ahhoz amit akarok felejtsem el az egészet, a taraj meg a minoxidil vagy bármi kezelés egyszerre felejtős? Mert ugye a RU eleve kockázat, és gondolom ti nem zselézitek, festitek, lakkozzátok stb... 

https://www.baldtruthtalk.com/threads/12391-Complete-RU58841-Usage-Guide

Árba amúgy hogyan alakul?

 

 

De érdekes hogy máshol meg nőnek olyan szőrszálak hogy csak na, csak éppen ott nem ahol kéne. Most pont a fejem búbján kellene egy csíkban, aztán ezekszerint a kopaszodással onnan fogy el legelsőnek. 

Fő kérdésem:
kollagén, H vitamin, tökmag stb ezek semmit nem érnek, ne is költsek rájuk?

 

Milyen vizsgálatokat érdemes elvégezni, DHT? Csökkent libidó eleve megvan. :-(


Előzmény: Fomate (13250)
Balage-81 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 13255

 

https://youtu.be/xwMvBwc6QTE

 

1:50-nél azt mondja a nő a videóban, hogy a Spironolakton nem használható férfiaknál, mert mellnövekedést és libidó csökkenést okozhat.

 

 

 

"Mindezeken túl a spironolaktonnak antiandrogén hatásai is vannak (valószínűleg egyrészt a tesztoszteron-bioszintézisben kulcsszerepet játszó szteroid-17-monooxigenáz enzim gátlásával, másrészt dihidro-tesztoszteron citoplazmatikus receptorához való kompetitív kötődéssel, így a dihidro-tesztoszteron hatásának csökkentésével). A spironolaktonnal kapcsolatban megfigyelt mellékhatások egy része (pl. gynecomastia) ezen élettani hatásból következik."

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/Spironolakton

 

 

 

Viszont a Spiron vizelethajtó gyógyszert férfiaknak és nőknek egyaránt felírják.

 

 

"Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.


Gyakori (10-ből legfeljebb 1 beteget érinthet):

 

- férfiaknál átmeneti (reverzíbilis) mellnövekedés."

 

https://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszerkereso/termek/spiron-100-mg-tabletta/6445

 

 

 

10-ből egy az nem vészes. Ezek szerint a szedők 90%-ánál nem jön elő ez a mellékhatás. Akinél pedig megjelenik, az simán abbahagyja a gyógyszer szedését és kész.

Balage-81 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 13254

"A spironolakton lelassítja az androgének termelődését . Ezek férfi nemi hormonok, köztük a tesztoszteron. Az androgének csökkent termelése lelassíthatja az androgén alopecia okozta hajhullás előrehaladását."

 

"Egyes nők azt tapasztalják, hogy ha abbahagyják a spironolakton szedését, a tüszők ismét összezsugorodnak , és a hajhullás kiújulhat."

 

"A spironolakton úgy fejti ki hatását, hogy gátolja az aldoszteron nevű hormon működését , amelyet a szervezet a víz és a nátrium visszatartására használ fel. Az aldoszteron a mellékvesékben termelődik. A magas vérnyomásban, alacsony káliumszintben és más egészségügyi állapotokban szenvedőknél gyakran túl magas az aldoszteronszint."

 

"Az egyéni tünetek közül a spironolakton a placebóhoz képest szignifikánsan javította az ingerlékenységet, a depressziót , a duzzanat érzését, a mellérzékenységet és az étkezés utáni sóvárgást."

 

"Egyes kutatások szerint a spironolakton alacsonyabb dózisai (általában napi 50-75 mg) megállíthatják a hajhullást. De a nagyobb adagok – mint például az ajánlott 100-200 mg – hosszú távon előnyösebbek lehetnek."

 

 

https://gobertpartners.com/could-spironolactone-cause-hair-loss

 

https://youtu.be/xwMvBwc6QTE

Balage-81 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 13253

Egy kolléganőmtől hallottam, hogy ennek a vízhajtó gyógyszernek van androgén hajhullás elleni hatása:

 

 

https://www.egeszsegkalauz.hu/gyogyszerkereso/termek/spiron-100-mg-tabletta/6445

 

 

Tudnátok erről mondani valami infót? Férfiaknál is hatásos vagy csak nőknél? Milyen napi adag javasolt hajhullásra?

Balage-81 Creative Commons License 2023.09.05 0 0 13252

Hajtetoválást csináltathat az is, akinek pikkelysömör van az egész fejbőrén?

Előzmény: Fomate (13250)
Fomate Creative Commons License 2023.09.04 0 0 13251

Bal oldal szerintem nw1 (vagy még jobb), jobb oldal viszont nw2 - jól látszik, hogy jobb oldalán alszik a srác :)

 

Előzmény: prime1977 (13247)
Fomate Creative Commons License 2023.09.04 0 1 13250

Ez ilyen klasszikus hajgyengülésnek tűnik, a fehérebb rész mellett lehet látni, hogy picit máshol is elkezdett gyérülni (nekem is ilyenem van, inkább diffúzabb hullás ez), viszont nálunk van az, hogy kifejezetten látványos eredményt tud hozni egy jól eltalált kezelés.

 

Maga a kezelés attól függ, hogy mennyi pénzt és kockázatot vagy hajlandó beletenni. Bárkivel beszélek mindig azt mondom, hogy tolja le a haját nagyon rövidre és nézze meg magát úgy. Ha szabályos fejformája van, vagy illik a stílusához, esetleg nem zavarja, akkor egy forintot se tegyen bele ebbe a küzdelembe, mert drága és elég sok az egészségügyi kockázat. Csinálsz magadnak egy hajtetoválást és parádésan elvagy életed végéig (lásd: https://manofmany.com/wp-content/uploads/2020/01/complete-early-onset-baldness.jpeg)

 

Ha ez nem játszik (mint nálam se sajnos), akkor:

 

- topikal minoxidil (kevés rizikó), csak kérlek ne kirklandot válassz (minoxidilmax-ot ajánlom, bár drágább, de pl minox 15plus napi 1x elég, tehát nem jön ki ultra-drágának)

- derma-stamp (1.5mm - kevés rizikó) - 3-4 naponta szurkáld végig a fejbőrödöt minoxidilozás előtt. Lehet derma rollerezni is, csak az kitépi a hajat sokszor, meg gyengébb a hatásfoka. Minden használat előtt tedd be forró vízbe majd alkoholba a fertőzések elkerülése érdekében

- Nizoral sampon (0 rizikó) - 3-4 naponta érdemes használni

 

Ha ezt a fenti 3-at elkezded használni, kb. 2-3 hónap múlva látni fogod a sűrűsödést. A gond ezzel csak az, hogy ezek inkább felületi kezelések, tehát előbb-utóbb muszáj lesz a komolyabbakhoz nyúlnod, amik:

 

- oral minoxidil (napi 5 mg-mal start - rizikósabb) - itt főleg akkor nagy a rizikó, ha a vérnyomásoddal, szíveddel van bármi gond. Szerintem 15-20 mg / napig lehet elmenni egészséges felnőttnek, de érdemes nagyon figyelni, akár ekg-t csináltatni. Mindenhol szőrősebb leszel (kéz, arc), de a hajad is nő tőle

- dutasteride (3 naponta 1 db - rizikósabb) - mindenki máshogy reagál erre, csökkent libidó, mellnövekedés is előfordulhat. Kifejezetten nehéz feliratni, de semmiképp ne rendelj belőle netről, inkább járd végig az orvosokat és szerezz egyet, aki hajlandó

- finasteride (a dutasteride alternatívája, csak gyengébb, naponta) - sztm ez a legrizikósabb, de olvass utána, van, aki sok sok évtizede használja és semmi baja

- RU, CB és egyéb csodatermékek (naponta) - keress utána, pont van itt, aki használja, én is toltam. Kicsit ilyen "pult alóli" szerek, vannak velük kutatások, de sehol sem engedélyezett még a használata, mellékhatások is változók, illetve elég bonyolult kikeverni őket (mindig frissen kell)

 

Na és van az, ami számomra a teljes no-go zóna, de volt itt a fórumon is, aki bevállalta, az pedig a különböző női hormonok csökkentett mennyiségben, akár orál, akár topikal módban (estrogen, stb.). Ezt csak akkor, ha a hajad a mindened, nincs barátnőd/feleséged és hajlandó vagy akár maradandó károsodásokat is bevállalni.

Előzmény: Equrvanet (13249)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.02 0 0 13249

A kép alapján mivel kezdenétek hogy betömjétek azt a foltot? 

Előzmény: Equrvanet (13248)
Equrvanet Creative Commons License 2023.09.02 0 0 13248

Sziasztok!

Jól gondolom hogy ez 40 felé már nem a forgóm hanem a kopaszodás kezdete? Homlokom is egyre nagyobb lesz.. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230902v02x113me.jpeg

prime1977 Creative Commons License 2023.08.31 0 1 13247

Köszönöm szépen a válaszodat!

Én is egy szimpla NW2-nek nézem az Iván hajvesztését.

De még egyet kérdeznék.

Találtam valakit, akinek pontosan olyan kopaszodása van mint nekem.

A hajam minősége is ilyen nekem, annyi hogy az enyém sűrűbb valamivel.

Te ezt NW2 vagy NW3-nak gondolod?

Beteszem a képeket.

Köszönöm előre a válaszokat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Fomate (13235)
Sickcunt Creative Commons License 2023.08.21 0 0 13246

Szédülés, nehéz légzés, erős szívdobogás érzés...bár sokak 150-200 mg-tól nem éreznek semmit, szval nem vagyok meggyőződve róla, hogy nem csak placebo azoknál akik bármit is éreznek

Előzmény: Fomate (13240)
brogotgains Creative Commons License 2023.08.19 0 0 13245

Sziasztok! Az Emagos Kirkland Minoxidilról tud valaki valamit mondani? Mármint hogy eredeti?

Balage-81 Creative Commons License 2023.08.18 0 0 13244

És honnan szerzed a dutát?

Előzmény: Fomate (13243)
Fomate Creative Commons License 2023.08.18 0 0 13243

Volt egy nagy topik erről hairlosscure2020-on, hogy annak ellenére, hogy a duta lényegesen nagyobb mértékben csökkenti a DHT szintet, valahogy mégsincs annyi mellékhatása, főleg, hogy legtöbben azért nem napi szinten használják, mivel a felezési ideje sokszorosa a finahoz képest, így nem is feltétlenül indokolt.

 

Ami viszont érdekes, hogy a fina-nál vannak dedikált weboldalak és egy egyesületek is, amik a post-finasteride szindrómáról szólnak, és az tele van ilyen depressziós tanácsadással.

 

Tehát a fina gyengébb, sokkal lassabban hat, a felezési ideje pár óra (duta 5 héthez képest) emiatt kb minden nap kell szedni és még a mellékhatásokban is súlyosabbnak tűnik. Nekem ez no brainer, hogy duta-n maradok. 

 

Annyit azért meg kell említeni, hogy a mellékhatásoknál nyilván benne lehet, hogy dutát lényegesen kevesebben használnak, így kisebb a minta, ez pedig torzíthat.

Előzmény: Balage-81 (13242)
Balage-81 Creative Commons License 2023.08.16 0 0 13242

A duta nem okoz depressziót? Én mondjuk antidepresszánst szedek, tehát félig-meddig védett vagyok ellene.

Előzmény: Fomate (13238)
Fomate Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13241

Illetve látsz már lassulást a hajhullásban? Én azon voltam megrökönyödve anno, hogy 1-2 nap után már jelentősen csökkent (bár utána nem tartott ki sajnos)

Előzmény: Sickcunt (13239)
Fomate Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13240

Mindig port rendeltem a Kaneshop-ról és az onnan rendelt KB solution-ben oldottam fel. Ha jól emlékszem 130-140 mg volt a maximum, de valahol 110 körül már bőven elkezdett hatni az első rendelésnél (az volt a jó minőség)

 

RU-nak milyen mellékhatása van?

 

Előzmény: Sickcunt (13239)
Sickcunt Creative Commons License 2023.08.14 0 0 13239

És melyik márka volt az amelyiktől csökkent a hajhullásod, illetve premixed volt vagy por, amiből te csináltál oldatot. Ha meg te csináltál oldatot, akkor milyen oldószert használtál? KB solution vagy Ethatol+PG? Reditten olvastam, hogy egy kutatás szerint a legjobb felszívódást a 85-15 Ethanol/PG arány produkálja, viszont ott már számítani kell mellékhatásokra is. Meg akkor már megkérdezném az adagolást is, hogy terítetted szét a hajadon a cuccot? elég volt 1 ml? mert nekem kb. a fejem 2/3-ára elég, így általába 1,5 ml-t viszel fel, ami viszont ha az 5%-os oldatot nézzük kb. 75 mg-nak felel meg (mondjunk sokan a 100 mg-ra esküsznek? Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy még csak 1 hete használom, meg nem is minden nap, igazából még kísérletezek vele.

Előzmény: Fomate (13234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!