Keresés

Részletes keresés

snow.dog Creative Commons License 2017.08.13 0 0 8730

Köszönöm szépen a választ, és a segítséget. Az az igazság, hogy ezen kívül van még két másik mocsári hibiszkus (amiről tudtuk hogy az), de még annyira kicsik, hogy egyenlőre semmi hasonlóságot nem mutatnak ezzel.

Előzmény: Lora1213 (8729)
Lora1213 Creative Commons License 2017.08.13 0 0 8729

Mocsári hibiszkusz

Előzmény: snow.dog (8728)
snow.dog Creative Commons License 2017.08.13 0 0 8728

Sziasztok!

 

Van egy növényünk, ami hamarosan virágzik. Viszont semmit sem tudunk róla. Ha valaki a bimbóról, vagy a levélről felismeri legyen kedves írja meg a nevét. Ha így senki sem ismeri fel, akkor majd ismét próbálkozom, ha már virágot bontott. Köszönöm.

 

pearl12 Creative Commons License 2017.08.12 0 0 8727

Sziasztok! Van egy (kis) problémám, ebben kérnék segítséget. Mitől penészedik meg a virágok földje? Eddig nem tapasztaltam ilyet, az idei évben lassan az összes újonnan ültetett növényem földje bepenészedik. Először arra gondoltam, hogy fertőzött lehet a föld (compo sana - jó drága, szóval erősen bosszankodtam miatta), de ami sansaveriát ültettem kifejezetten kaktuszföldbe, az is bepenészedett. Most már nem tudom, mitévő legyek - mi okozhatja. A virágok nincsenek túllocsolva, nem áll alattuk a víz. Ráadásul amellett, hogy a növényeknek nem tesz jót, gondolom a szoba levegőjének sem kedvez...

msek Creative Commons License 2017.08.12 0 0 8726

Adj neki (túl) sok tápot, (túl) sok vizet, esetleg külön világítást - ahogyan a növényneveldékben teszik.

Ha mégis inkább a természetes formájához ragaszkodnál, az a lassan növő, kevés levelű, kemény, erős törzsű megjelenés.

Előzmény: PiEm-14B (8725)
PiEm-14B Creative Commons License 2017.08.09 0 0 8725

Sziasztok! Van ez a pozsgás fajta, aminek hosszúkás henger alakú levelei vannak: Crassula ovata ‘Hobbit’ – Hobbit Jade Plant, Finger Jade 

Régóta van már ilyenem, szeretem, szépen fejlődik mindig, szoktam dugványozással szaporítani. Viszont az én növényem sosem annyira tömzsi és dús, mint amik a boltban kaphatóak. Félreértés ne essék, nem ritkák ezek sem, de a boltban kapható nagy sűrű elágazású tömör változatok jobban tetszenek. Mit kell ahhoz tenni, hogy úgy nézzen ki? Előre is köszönöm a hozzáértők válaszait!

Urita Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8724

Kedves Teréz, sajnálom.... hátha a sors majd az utadba sodor egy másikat...

Tihanyi Teréz Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8723

Kedves Rita!

Voltam ma egy gazdaboltban, mert én is gombára vagy baktériumra gyanakodtam. Az eladó hölgy mondta, hogy ez bizony gomba, de még ha adna is gombaellenes szert, nagy valószínűséggel, akkor is elpusztulna a növény, annyira elbarnult. Szóval szomorúan hazabaktattam vele. Jól elkülönítettem a többi növénytől, mert még nincs szívem kidobni szegényt. :(

Előzmény: Urita (8722)
Urita Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8722

Kedves Teréz!

 

Megértelek, ez rémes.. még ilyet nem is láttam, az enyém elég élénk sárga ha baj van.

Mivel locsoltad? Nem lehet, hogy nagyon klóros hideg vízzel? Vagy esetleg sok tápoldat??

Ha már a kórokozókra gondolsz, egy ilyet találtam, ami esetleg..

 

Korompenész
Jól látható fekete, a koromhoz hasonló lerakódás, először kisebb csomókban jelenik meg, majd később az egész növényt ellepheti. Jellemzően a már eleve legyengült növényen jelenik meg, amelyet a bíbortetvek és a levéltetvek által kiválasztott mézharmatban tenyésző gombák támadnak meg.

Tihanyi Teréz Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8721

 Íme a kép a levélkéről. Remélem tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez. Életmentő lenne.

Tihanyi Teréz Creative Commons License 2017.07.17 0 0 8720

Szia Rita!

Kiszedtem a levelet a cserepéből és én úgy látom hogy vannak neki fehér fonálszerű gyökerei. Én valami betegségre vagy élősködőre tippelek, de az interneten semmilyen infót nem találtam, hogy mi lehet ez. A levél nem fonnyadt, a föld pedig olyan erősen ragaszkodik a gyökerek körül, hogy nem is mertem feszegetni, hogy leválasszam, mert féltem, hogy megsérül a gyökere. Lefotóztam a növényt, hátha valaki látott már ilyet, akár más növényen. Szeretném megmenteni, mert kedves emlékek fűződnek hozzá. :)

Köszönöm,

Terka

Előzmény: Urita (8719)
Urita Creative Commons License 2017.07.14 0 0 8719

Kedves Teréz!

 

Én is imádom a viaszvirágot, kifejezetten tetszik ami neked is van, a hoya kerri.

De sosem mertem ilyen valentin napi formában megvenni, mert azt hiszem így nem

életképes. Mintha ezt olvastam volna valahol. Úgy emlékszem

hogy csak üzleti fogás.. ugyanis az az egy szem levélke ami így jót mutat úgymond rügy nélkül, a továbbfejlődés képessége nélkül "vegetál". De hallottam már olyat is akinek kigyökerezett. Attól függ szerintem hogy hogy választják le a levelet. 

Mivel szukkulens tualjdonságokkal bír azért sokáig húzza víz nélkül. Én arra tippelek, hogy

amit eddig locsoltál sem tudta felvenni gyökérzet híján, a magában tárolt viz miatt bírta eddig. 

Javaslom, hogy vedd ki a földből és nézd meg gyökeres-e. Ha van gyökere, akkor én  laza szerkezetű földbe ültetném és a túl erős napfénytől azért óvnám. Még fiatal...

Nálam a túllocsolás miatt sárgulnak levelek meg száradnak is, ilyenkor visszaveszek a locsolásból.

Bár nekem nem ez a fajta van, de alapjában véve az igényeik hasonlóak lehetnek.

Remélem tévesem emlékszem és mégiscsak életképes a levélkéd.

 

Üdv, Rita

 

Tihanyi Teréz Creative Commons License 2017.07.13 0 0 8718

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni, mert nagyon kétségbe vagyok esve. Valentin napra kaptam egy szív alakú viaszvirág levelet. Az ablakban hónapokig jól érezte magát, majd új május vége felé, ahol sütötte a nap a levelét, ott megjelent egy sárgás folt. Ezután áttettem egy árnyékosabb szobába, ahol a sárgulás nem jött helyre, inkább tovább terjedt. Most már ott tartok, hogy a levél bebarnult és feketés pöttyök jelentek meg rajta. A levélke egyébként nem szottyadt, hanem zsenge, mint mikor kaptam. Csak ilyen csúnya lett a színe. Egyébként kb. másfél hetente öntöztem egy picit, ez neki sokáig jó volt. Nem tudom, mi lelte ilyen hirtelen.
Megmenthető a növényem? És ha igen, mit tegyek, hogy javuljon a helyzete?


Köszönöm a segítséget!

Urita Creative Commons License 2017.07.03 0 0 8717

Sziasztok!

 

Régóta keresek egy növényt, amit nagyon szerettem, de miután

"szétosztogattam" a hajtásait az én példányom elpusztult.

 

 A neve: Kereklevelű tűzérvirág (Pilea peperomioides)

 

 

Ha esetleg lenne belőle valakinek... természetesen nem várom ingyen.

Esetleg cserébe van viaszvirág hajtásom.

 

Köszi előre is! Szép napot!

Rita

brigó001 Creative Commons License 2017.06.23 0 0 8716

Káliszappan 1%-os permet. Szuper! 

Előzmény: Kaisi (8713)
Kaisi Creative Commons License 2017.06.18 0 0 8715

Köszönöm. Kipróbálom!

Előzmény: dtdu (8714)
dtdu Creative Commons License 2017.06.18 0 0 8714

Szia,

 

ez fehér levéltetű. Pár hete az én növényeimen is voltak... Fújd le Actarával vagy Mospilannal alaposan, majd hagyd kint őket (amennyiben szobanövények). Pár nap múlva pedig le tudod öblíteni a növényeidet vízzel, hogy ne maradjon nyoma a tetveknek rajtuk.

Előzmény: Kaisi (8713)
Kaisi Creative Commons License 2017.06.18 0 0 8713

Sziasztok,

 

Egy pár hete ilyen állat jelent meg a szobanövényeinken. Szinte válogatás nélkül mindegyiken. Ez vmi levéltetű féleség lehet de nagyon durva. valami ragacsos anyagot választ ki és terjeszkedik a mocsok. Mit ajánlotok rá mi az ami hatékonyan elpusztítja őket? Permetezésre gondoltam, hogy összegyűjtöm őket kiviszem a kertbe és valami levéltetű speckó szerrel adok nekik, csak gondolom nem mindegy milyennel. Tudtok tanácsot adni? Íme a kép a szemetekről:

 

 

http://img2.indafoto.hu/1/1/151401_425493adff8a2d0886d075ee6796cfe7/25214749_db01a59f309855eed33c747f6f515fae_xxl.jpg

dtdu Creative Commons License 2017.06.11 0 0 8712

Sziasztok! Mi baja lehet a schefflerámnak? :( Az új hajtások így néznek ki. Lehet, hogy túl sokat éri nap az ablakból? Öntözni nagyon ritkán szoktam (havonta)...

Lora1213 Creative Commons License 2017.06.05 0 0 8711

Szerintem ez egy szobai hibiszkusz. Számtalan színben létezik, leggyakrabban dupla piros. 

Jól metszhető, a metszési szabályok figyelembevételével most is alakíthatod.   Ugyan idén már nem fog virágozni, de ha közelebb teszed a fényhez, esetleg  kiteszed valami félárnyékos helyre, őszig szépen megerősödhet.   Kálium dús táppal serkentheted a virágzást.

Előzmény: Szilvia Speer (8710)
Szilvia Speer Creative Commons License 2017.06.05 0 0 8710

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy ez milyen fajta növény lehet? Szeretném kicsit bokrosítani, visszametszeni, mert nagyon gyorsan terjeszkedik, és túl gyengenek tûnnek az ágai hozzá. Viszont nem igazán értek hozzá, talán ez nem is olyan fajta amit lehet... Köszönöm a tanácsokat elõre is!:)

Szilvia Speer Creative Commons License 2017.06.05 0 0 8709

 

Sziasztok!

Esetleg tudja valaki, hogy ez milyen fajta növény lehet? Szeretném kicsit bokrosítani, visszametszeni, mert nagyon gyorsan terjeszkedik, és túl gyengenek tûnnek az ágai hozzá. Viszont nem igazán értek hozzá, talán ez nem is olyan fajta amit lehet... Köszönöm a tanácsokat elõre is!:)

Flanell Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8708

Használ valaki AgroCs általános virágföldet tisztán, magában?

Mi a tapasztalat vele?

 

Én csak lazításnak és kiegyensúlyozásnak használom, másokhoz. (A rengeteg benne lévő fadarab miatt vagyok bizalmatlan.)

Virag011 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8707

Köszönöm!

Előzmény: Lora1213 (8706)
Lora1213 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8706

Igen, majd ha megnő ( a természetben )  olyan lesz.   Sok ilyet felneveltünk a munkahelyemen. Megettük a datolyát, a magját cserépbe dugva kikelt. 1-2 évig csak ilyen fűszerű levelei voltak, azután kezdett szeldelt leveleket hozni, ami a képen is látszik középen-.  Volt akinek formás nagy növényt sikerült belőle nevelni. 

Előzmény: Matyi's beach (8705)
Matyi's beach Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8705

Ez nem datolyapálma! (Szerintem)

 

A datolyapálma ilyen:https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Közönséges_datolyapálma

Lora1213 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8704

Szerintem datolyapálma.

Előzmény: Virag011 (8703)
Virag011 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 8703

Sziasztok! Valaki tudna segíteni abban, hogy mi a neve ennek a növénynek? Köszönöm.

ancibaba Creative Commons License 2017.04.22 0 0 8702

 

Én 2-3 napponként locsolom, a sprickó köztes időben. Nemrég vásároltam ezt az algás

sprickóst, úgy látom elég jó, igaz nem is olcsó.

Előzmény: bozsoktina (8697)
Tozatu Creative Commons License 2017.04.22 0 0 8701

A schefflera nem nagyon szereti a párát,inkább a szárazságot. Szerintem túlságosan sok a víz és a tápoldat,azért ilyen.

Előzmény: dtdu (8695)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!