Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

mozli Creative Commons License 2023.05.12 0 0 20891

Holnap viszem a fényezőhöz aki csinálta és meglátjuk.. Köszi!

Előzmény: Stetten (20888)
Stetten Creative Commons License 2023.05.12 0 0 20890

Miért kell 2K szín? A legtöbb 2K szín a RAL alapján van kikeverve, ha nem találsz megfelelő színt, akkor fújhatod. Illetve nem fújhatod. 
Én tennék rá 1K színt, arra meg a 2K fedőlakkot. Máris sokkal nagyobb színválasztékkal dolgozhatnál.

Előzmény: Panzermeyer (20889)
Panzermeyer Creative Commons License 2023.05.11 0 0 20889

Üdv

 

Valakinek van tippje RAL színkódhoz, ami úgy néz ki végül, mint az arany?

Az 1036 Pearl Gold az simán sötétbarna, köze nincs az aranyhoz, max napsütésben, 200 méterről nézve.

 

Ha egy kicsit elviszem sárga irányba, 1032 az nagyon sárga, 1024 az okkersárga, 1004 is nagyon sárga.

 

Esetleg az 1036-hoz lehet kevertetni valami port, ami csillogóssá teszi és világosít rajta?

 

4 vasfelniről van szó egy 200 ezer forintos autón, csak a móka kedvéért. Homokszórás, 2k epoxy alapozás, majd 2k szín, ennyi a terv.

Stetten Creative Commons License 2023.05.11 0 0 20888

Szerintem egy kis felületen próbáld ki hogy bírja-e a benzint. “Körömpróbát” is csinálhatsz. Ha a körmöd nyomot hagy a felületen, akkor az egészet lehet újra fényezni. Ha a benzin vagy nitrohígító oldja, akkor is. 
Nem a szakma becsületét akarom védeni, de nem feltétlenül fémyező csinálta. Lehet hogy festékboltban kikevertetett egy adagot, és azt spray-ből rá fújták. Aztán fújt rá egy kis lakkot az OBI-ból, és máris kész a jól kinéző kókányolás. Lehet kapni 2K-s lakk spray-t is, (azt nem fogja oldani az olaj/benzin/oldószer) csak az többször annyiba kerül mint az OBI-ban az 1K lakk.

Előzmény: mozli (20887)
mozli Creative Commons License 2023.05.09 0 0 20887

Szia! Igen valószínűleg ez lehet, ami a gáz hogy én vagyok a f... rossz végén :) a mocit most vettem és mondta az előző tulaj hogy fújva lett csak szerintem az nem tudta hogy meglett szívatva-ezáltal én is.. de lehet ő alkudozott és próbált olcsósítani. Egy motor így lefesteni viszont morbid ha fényező lennék nem is vállalnám.Mivel nyílván a benzint se állja stb. A lényeg csak újrafújással orvosolható szerinted? Köszi!

Előzmény: Stetten (20886)
Stetten Creative Commons License 2023.05.09 0 0 20886

Valószinüleg olcsó 1K-s lakkot fújtak rá, ami legalább addig szép és jó míg eladják a gépet. Nem ritka az ilyesmi. Tudod amikor azzak jön a mühelybe a kucsaft, hogy csak ki kéne olcsón pofozni mert eladásra lesz. ;-) Majd eldöntöd hogy a "mostménemjézígy?" vagy lefényezteted rendesen megoldást választod.

Előzmény: mozli (20885)
mozli Creative Commons License 2023.05.06 0 0 20885

Befújtam wd-40.el a motorom index kapcsoló részét mert kontakt hibás volt, gondoltam mi baj lehet a probléma meg is szünt. Pár nap múlva nézem a gépet és a kacsolótól kifolyó pár csepp szépen végigmarta a lakkot. A motort nemrég vettem. Mondta az előző tulaj hogy fújva lett mert karcos volt. Szerintem nem jó minőségű, keménységű lakkot használtak.Szerintetek?Valamint félek ez a benzint se állja akkor..  (Szerencsére a tankhoz nem nyúltak elvileg).Javítható ez valahogy vagy újra kell fújni az egész idomot?Csatolok egy képet. remélem látszik.Köszi!

BanánosJoel Creative Commons License 2023.04.29 0 0 20884

Rendben! Köszönöm az infót, kukába kicsit sok lett volna bedarabolni de akkor így még letudom adni,még ha pluszosra nem is jövök ki,de legalább a benyapénz visszajön :D

vti00 Creative Commons License 2023.04.27 0 1 20883

Van ahol a komplett kocsikat is atveszik, sokkal uzemkepesen gurulnak be a feketek, markolo osszelapitja es dobja a kupacba. Muanyag minden benne marad.

Előzmény: BanánosJoel (20881)
FeZ_ Creative Commons License 2023.04.27 0 1 20882

Ha nincsen egyben az autó, akkor még le lehet adni simán. (ahogy írtad nálad csak külön darabok és elemek vannak) Most valamikor (talán június 1-én) lesz valami változás, arról még alig tudni valami pontosat, úgyhogy siess ! ;-) 

 

Előzmény: BanánosJoel (20881)
BanánosJoel Creative Commons License 2023.04.27 0 0 20881

Sziasztok!

Igaz nem konkrétan lakatolás, de végül is abból adódik... A hulladékfémmel, ami "kiesik" az autóból mit lehet kezdeni? Rendbe tettem 2 autómat és lett egy rakat használhatatlan maradék/hulladék pl ajtó,első nyúlvány,sárvédő, küszöbök, hátsó dob stb stb kb egy fél autó, gondoltam leadom de úgy hallottam valamit variáltak az átvétellel és kasznit nem lehet leadni... De akkor mit lehet vele kezdeni?

 

Carolinareaper1 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 20880
Előzmény: sándor67 (20879)
sándor67 Creative Commons License 2023.03.24 0 0 20879

Sziasztok Van NOVOL Protect 330 töltő alapozóm , mivel lehet higgítani?

csoppika Creative Commons License 2023.03.23 0 0 20878

Előzmény: csoppika (20877)
csoppika Creative Commons License 2023.03.23 0 0 20877

Sziasztok.

Szeretett Loganom utolsó műszakijára készül.

A küszöbön lenne javítani való. Ez így megfelelő lehet, vagy inkább élben hegesszem a foltot? (Szereztem olcsóbb peremező fogót, mondjuk ide pont nem fér be.🤣)

A küszöb belül rozsdás. (Amit látok nem lemezesre rohadt, felületi rozsda van, persze az illesztéseknél más is lehet) Mit lehet vele kezdeni? A valaszokat előre is köszönöm.

Paco155 Creative Commons License 2023.02.22 -1 0 20876

Így van, bejáratott jó festékbolt ahova sok szakember is jár.  De kiszolgálnak beeső vásárlót is sőt ahol tudnak segítenek is neki. És eltaláltad, a víz alapú bázist is pont azoknak az egyszerhasználatos vevőknek javasolják akiknek nincs pisztolyuk, nincs tapasztalatuk, és nincs idejük (na meg pénzük, hogy nedves-a-nedvesre rendszert vásároljanak)  - de főleg nincs tudásuk.  Így ha fogalmatlanul kér akkor kap egy 1K alapozó sprayt, egy flakon füllert, majd egy vizes bázist ami biztosan nem marja vissza, és egy 1 vagy 2K  lakksprayt, ami szintén nem tudja bántani azt a bázist illetve természetesen az összes szart öszze készítik neki ami kell, csiszolóvásznak blokkok, mézeskendő, etcetera. Elmondják mi mire való, és hogyan használja.  Namármost innentől  akkor is oda megy vissza az ember ha esetleg később rájön, hogy hozzá közelebb olcsóbb bolt is van.  Szóval szerintem a vevők tudatosan történő magas szintű kiszolgálása egy jó stratégia. 

 

Persze meg valaki úgy gondolja, hogy ő maga jobban tudja mire van szüksége akkor a pultnál elmondja és azt kapja. Ha akar kérdez, és segítenek akkor is.  Ha a fenti csomagot nem akarja megvenni akkor kap egy bázist megy egy lakkot. Vagy egyben egy akrilt.  Egyetlen dolgot követelnek meg nem elég ha a színkóddal mész, kell egy darab az autóból is (általában tanksapka), hogy be tudja tenni a gépbe színelemzésre. Pontosabban ha kéred akkor kevernek színkódra is, de akkor elmondják, hogy nem vállalnak felelősséget a teljes színegyezésre.     

Előzmény: bexxter (20875)
bexxter Creative Commons License 2023.02.22 0 0 20875

Akkor az már bejáratott jó festékbolt lehet ahova sok szakember jár. Nálunk, ahol sok otthoni megoldást kereső ügyfél jár, alapként oldószerest adnak, sőt, első kérdés, hogy spray-ben kéri-e. 

Mondjuk olyan is van, aki szándékosan vízbázisút kevertet otthonra, hogy a szomszéd ne piszkálja. Szerintem nem sok értelme van, a lakk szagát úgyis megérezni bőven. 
Viszont arra is jó, amikor a korábbi réteg felmaródik.. na de az már nem feltétlen házi téma. 

Előzmény: Paco155 (20874)
Paco155 Creative Commons License 2023.02.20 -1 0 20874

Vízbázisú bázist azt néha adnak.... 

Előzmény: bexxter (20873)
bexxter Creative Commons License 2023.02.20 0 1 20873

Elvileg használhatod, nem lesz gond. Azért azt nézd meg, hogy egyik se vízbázisú legyen :)) (kétlem, hogy olyat adnának otthoni felhasználásra).

Előzmény: Carolinareaper1 (20869)
Panzermeyer Creative Commons License 2023.02.18 0 0 20872

Akkor fizikailag távolítsd el, amit csak tudsz.

Korróziógátló alapozásra manapság csak 2k epoxy, viszont az nem csiszolható. Utána szórógitt.

Előzmény: T-Adee (20871)
T-Adee Creative Commons License 2023.02.17 0 0 20871

Motorkerékpár az alany.

A homokszóràst nem erőltetném. 

A legközelebbi mester oda-vissza nekem 60 km 

és 1 óràs dìjat mindenképp ki kell fizetni 

  ami errefelé 20.000ft. Ìgy ezt elegendtem. 

Nem restauràlàs a cél,csupàn egy hàzilag is 

relatíve normális munka munka kivitelezése.

 

 

Előzmény: Panzermeyer (20870)
Panzermeyer Creative Commons License 2023.02.17 0 0 20870

Ez egy motor, mint motorkerékpár, vagy egy trabant motor hőterelő burkolólemezei, vagy miről van szó?

 

Én az ecsetelgetést meg az ilyesmit hanyagolnám, le kell homokszóratni.

Előzmény: T-Adee (20868)
Carolinareaper1 Creative Commons License 2023.02.16 0 0 20869

Sziasztok, hígítással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Ha bázis hígításhoz más márkának a bázis hígítóját használom az jó lehet, vagy mindenképp a saját hígítóját kéne? A környéken 2 fényezős bolt van, de márka/gyártó azonos hígító egyiknél sincs. Másik kérdés: Impa univerzális akril hígító van, ezt használhatom lakkhoz? Persze az eladó mondta, hogy jó lesz na de ő a nitróra és az észterre is ezt mondta, sőt, még javasolta is mert az olcsóbb... :)

T-Adee Creative Commons License 2023.02.15 -1 0 20868

Üdv urak! 

Egy motor oldallmezeit szeretném rendberakni .

Sajnos sokévet àllhattak szabadég alatt,ìgy mindkettő 

elég rozsdàs. Kérdések:

A különböző foszforsav alapú rozsdamaróval

való ecsetelgetésnek van e bàrmi értelme,vagy 

drótkorongal szimplán pucoljam le és annyi.?

Korróziógàtló alapozóból mi az amit érdemes 

használni és könnyen beszerezhető? 1 sor elég 

belőle,vagy 2?  Kittelni alapozó előtt vagy utàn kell? 

Köszönöm! 

 

 

 

 

ívhegesztő1977 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 20867

Konstans elektronikás..tartja a fordulatszámot semmi gond vele.

Fordulatszám szabályzósban csak konstans elektronikást érdemes venni.

A "sima"az "elgyengül".

Amúgy itthon nekem is van GA 5030..Makitában.

Ezt használom legszívesebben..ahogy írták..könnyű,karcsú,kézre álló.

Kasztni munkához ez tökéletes.

Az 1400W os Makita nem való finom munkára..ahogy írtam,nagy nehéz..nem

fér be sehova.Pár perc után leszakad a kezed ha egy kézzel kell vele dolgozni.

Ha nagy teljesítmény kell..mondjuk csiszolni folyamatosan két kézzel abba verhetetlen.

Lakatos műhelyben is szinte mindig a GA 5030-at használom.

Előzmény: ZmZ356 (20863)
bexxter Creative Commons License 2023.02.02 0 0 20866

Próbaképp anno megvettem az 1000W Milwaukee-t. Egyrészt csalódás volt, mert 1 év után összeégett a belseje, nem volt érvényesíthető a 3 év gari.. másrészt nehéz, mint a dög és semmivel se végott könnyebben vagy ilyesmi. 6mm-es koronggal pucoláskor érezhető volt az erőfölény, főleg, ha valaki erőből rányomja az anyagra, de nálunk ilyet nem csinálunk, úgyhogy azóta is csak a ga5030. Remélem soha nem vezetik ki. Ha lenne akkus verziója, akkor az talán versenyre kelhetne vele. De sajnos az akkusak vastagabbak, kesztyűben jobb a vékony. 

 

Előzmény: ZmZ356 (20865)
ZmZ356 Creative Commons License 2023.02.02 0 0 20865

Ez nagyon jó referencia.

A nagy árán két ilyen kis makitát lehet venni. Lehet a nagynak nem tetszene a súlya és a fordulatszám szabályzást sem használnám ki.

 

Előzmény: bexxter (20864)
bexxter Creative Commons License 2023.02.02 0 0 20864

Ha már makita, akkor én a ga5030-ra szavazok. Leggyengébb-legkisebb, de mégis van amelyiket 5 éve nyúzzuk a lakatosműhelyben. Nagyon jó fogású vékonyított háza van, könnyű is a gép. A fenntartása sem vészes, nem kell eldobni, ha csapágyat kér vagy ilyesmi, olcsó hozzá. Egy időben volt, hogy 9 ilyen gép szolgált, ma is van 5-6 db. 

Előzmény: ZmZ356 (20861)
ZmZ356 Creative Commons License 2023.02.01 0 0 20863

A fordulatszám szabályzást szoktad használni?

Alacsonyabb fordulat nem gyengül? Elvileg az elektronikának szabályozni kellene.

Előzmény: ívhegesztő1977 (20862)
ívhegesztő1977 Creative Commons License 2023.02.01 0 0 20862

Nem akarok beleszólni..

Ilyen sarokcsiszolóval dolgozom lakatos műhelyben.

Ez nagyon jó sarokcsiszoló..erős..stb..

Viszont 1 kezes munkára nagyon nagy és nehéz is....

Inkább két kezes nehéz csiszolási munkákra való.

Előzmény: ZmZ356 (20861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!