Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2016.11.14 0 0 9056

Igyekszem ma feltolni.

Addig is hogy könnyebb legyen a döntéshozatalod: én a szállással végül nem bíbelődtem, hanem befizettem a családot a leggazdagabb, legmegtérülőbb útra. A Paddywagont választottam, amely reggel fél 8-kor indul a központból (O'Connell St) és este 10-re érsz vissza, mindezt 40€-s áron.

Felmértünk mindent, szállást, vonatot, bérautót és ez bizonyult totál költségvetésben a legkifizetőbbnek.

33 tartományból 9-en mész át, átfogó idegenvezetés, autentikus kajáldák az úton.

Itthon befizettem PayPalon előre.

Egy hátránya volt az útnak, az általam top prioként belőtt Galway kimaradt, csak elmentünk mellette.

Van 3 másik nagy társaság odekint, akik Galway-Mohert intéznek, viszont úgy kimarad Doolin és Bunratty, meg a többi unikum.

 

Ezt nézd meg addig is

 

https://www.paddywagontours.com/CLIFFS-OF-MOHER-Day-Tour-From-DUBLIN

Előzmény: Senior12 (9055)
Senior12 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 9055

Kedves Fatboy Slim! Nagyon várom a beszámolódat! Mi 2 hét múlva utazunk. Még nincs végleges tervünk, annyit tudunk, hogy Dublinból autóval átmennénk a Moher-sziklákhoz, egyet valahol ott aludnánk, majd vissza Dublinba. Eddig nem volt időm az utazással foglalkozni. Még nem foglaltam szállást sem. Van esetleg jó ötleted?

Előzmény: Fatboy Slim (9054)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.11.09 0 1 9054

Előzmény: Fatboy Slim (9053)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.11.07 0 0 9053

Igen, kifejezetten jó értelemben értettem.

Voltunk

- a Book of Kells / Trinity College-ben,

- Hothwban

- Dublin Temple BAr area

- Moher Sziklák

- Doolin / Bunratty Castle

 

A legelképesztőbb Howth volt és természetesen Moher. Erről később

Előzmény: Törölt nick (9052)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.06 0 0 9052

Parádés...? Hm, remélem, jó értelemben :-)

 

Nagyon várom, milyennek találtátok. 

 

Tartsd meg azt a Leap card-ot, hátha még kell. Vagy nem...?

Előzmény: Fatboy Slim (9051)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.11.06 0 1 9051

Kedves Moni, nagyon sokat segítettél, köszönjük a család nevében is.

tegnap jöttünk haza

parádés volt

írok egy rövid összefoglalót az útról hamarosan

 

Ha valakinek szüksége van egy alig használt Leap cardra, elküldöm neki, a díjban megegyezünk:)

 

Előzmény: Törölt nick (9050)
Törölt nick Creative Commons License 2016.10.27 0 0 9050

😀

 

Ezt a másikban írtam, hátha nem láttad:

 

Esetleg ez is érdekelhet még:

 

www.sweny.ie - felolvasások vannak az Ulysses-ből

 

http://www.littlemuseum.ie

 

http://www.littlemuseum.ie/the-green-mile/ - nagyon jó, a pasi igazán élvezetesen ad elő. 

 

http://www.walkingtours.ie/en_GB/ - Pat Liddy élő legenda, az ő könyveiből készültem boldogult idegenvezető koromban. Igen jó túrák.

 

A Book of Kells-nél talán írtam már korábban, hogy érdemes online jegyet váltani, akár ott helyben, az épület előtt, s akkor be tudtok menni a tömeg előtt, télen nem tudom, mekkora a sorállás, nyáron nagy volt a tömeg...

Előzmény: Fatboy Slim (9049)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.10.27 0 0 9049

már csak 4 nap!

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.15 0 0 9048

Jajistenem Dundalk... most megnevettettél :-)

 

Ha piáért nem is, de remek dekorcuccokért szoktunk feljárni, vagyis inkább egybekötjük valamilyen autós rendezvénnyel, aztán bevásárlás a Sainsbury-ben... jól megjártuk a múltkor, amikor vasárnap délelőtt zárva találtuk a boltot!

Előzmény: dundalk (9047)
dundalk Creative Commons License 2016.09.15 0 0 9047

Ez szerintem lehúzás. Mármint a €35 arra, hogy északra mehess. Gondolj bele napi €20 délen és 1x€35 pedig elég északra. Persze..

Megint csak Hertz, Avis, Budget ezt ingyen adja, illetve ha kötsz egy biztosítást a saját autódra abban is észak benne van, nem kell külön kötni biztosítást az íreknek, arra az esetre ha Newryban akarnak nagypénteken piát venni.

Előzmény: szofi762 (9046)
szofi762 Creative Commons License 2016.09.15 0 0 9046

Persze, nem is rágódom rajta , azért írtam le hogy más ne járjon így.

 

Ja, még valami, mert ez is felmerült korábban: 35 eurot kellett volna fizetni azért hogy átvittük az autót Észak- Írországba (eredetileg ezt tisztességesen be akartam vallani és kifizetni az összeget, de persze a történtek után egy szót se szóltam róla...)

Na a lényeg: Kikérdeztem és azt mondta ha a mégis átmennénk  akkor előtte hívjuk fel és beterheli a 35 eurot és nincs semmi gond. Ez azért kell ha baleset, kár történne akkor az alap biztosítás csak az írországi eseményre érvényes, ott nem. Vagyis aki autót bérel és átviszi szó nélkül Észak-Írország területére (ahogy mi is tettük) annak semmi baja nem lesz kivéve ha balesetet okoz/szenved ott...  

Előzmény: dundalk (9045)
dundalk Creative Commons License 2016.09.15 0 0 9045

Így van nagyon jó beszámoló!

 

Ha a másik oldalról nézzük és nem lett volna biztosításod, de lesz az autón egy 5 centis karc, akkor azért is levontak volna simán ennyit.

Előzmény: Törölt nick (9044)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9044

Költse gyógyszerre, mondaná anyósom. A lényeg, hogy lett kocsi, s remek beszámolóval s ötletekkel tudtál nekünk is szolgálni.

 

 

Előzmény: szofi762 (9043)
szofi762 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9043

Nem, nem szegte kedvemet, ott a helyszínen kiakadtam de aztán közöltem a párommal hogy a nyaralás alatt szóba ne hozza témát mert bár kis köcsög elvette a pénzünket de azt nem hagyom hogy a jó kedvemet is elvegye! És eszembe se jutna az íreket vagy az országot ez alapján megítélni mert ezen kívül tényleg csak pozitív élményekben volt részünk. De azért 2 hétre mégegyszer nem bérelnék autót és az is biztos hogy a europcart nagy ívben elkerüljük a jövőben!

 

A vicc hogy a nova-t itt is ajánlották de úgy voltam vele csak jobb közvetlenül az adott cégnél foglalni mint brókeren keresztül.

 

Előzmény: Törölt nick (9037)
szofi762 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9042

Nem, semmi ilyen nem volt hogy érdeklődjek a helyi irodában és ezzel szemben konkrétan le volt írva az összeg. Amikor erre hivatkoztam azt írták vissza hogy a depositot az estleges bírságokra terhelik be, az excess összegét pedig a kárra, és - szó szerint ezt írták - ők nagyon kedvezően jártak el mert csak az egyiket foglalták be míg más esetben mindkettőt befoglalhatják.... szóval ezzel próbálják megmagyarázni hogy miért szerepelt más összeg a visszaigazoláson.... Hát biztos én vagyok tájékozatlan, de ilyet még nem hallottam!

 

Nos, legközelebb a Hertznél bérlünk mint mindig, és nem főszezonban megyünk mikor horror áron van az autóbérlés!

 

Előzmény: dundalk (9040)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9041

:-o

Előzmény: Fatboy Slim (9038)
dundalk Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9040

Ha az van a feltételekben, hogy érdeklődjön az átvételi irodában, akkor jogos. De ha nem és konkrétan le van írva, hogy mennyi lesz a letét, akkor hibás a rendszer ami nem a te hibád.

Előzmény: szofi762 (9036)
dundalk Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9039

Régen a Europcar, Alamo, National képviselet (franchise) egy Malone car rental nevű cég kezében volt. Azt hiszem csődbe mentek, elég sok cikk volt róla, vagy csak az Europcar képviseletét veszítették el, de sok alkalmazott meg egy nagy flotta szükségessége kérdéses volt egy ideig.

Egy jó darabig a volt irodájuk üres is volt a T1-en.

Előzmény: Törölt nick (9037)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.09.14 0 0 9038

Olaszországban jártunk így, szintén a Europecar volt a társaság.

ezek tanulópénzek

Előzmény: szofi762 (9032)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.14 0 1 9037

Akkor jó, hogy nem hagytad annyiban. Nonszensz azért... senki ismerősömnek nem volt ilyen tapasztalata, vagy egyáltalán rossz tapasztalata. Igaz, mindenki a Nován át bérelt, azok brókerek. Mi párszor a National Car Rentalt használtuk, amíg nem volt kocsi. De az azért nonszensz, hogy te a .com oldalon át foglalsz, és ők a .ie oldalon lévő dolgokkal takaróznak, ha jól értettem.

 

Éppen inkább olyan sztorik vannak, hogy engedékeny volt az iroda, nem számolt fel plusz időt, nem voltak kekeckedések. Nagyon sajnálom, remélem ez nem vette el a kedvedet a további látogatásoktól.

 

Legalább annyit elértél, hogy nem fogom őket javasolni senkinek. 

Előzmény: szofi762 (9036)
szofi762 Creative Commons License 2016.09.14 0 1 9036

 Levélváltáson már túl vagyok, 3X ment oda vissza a levelezés. Mindent leírtam, mindent csatoltam, de ők folyamatosan arra hivatkoznak hogy Írországban ez nem így működik, nekem tájékozódnom kellett volna az ír honlapon....  és itt hivatkozik egy olyan leírásra amit egyébként utólag sem találok az ír honlapon!

Nos, tény hogy az ír honlapot - mielőtt felvettük az autót - nem néztem mert rendszerint megkapom a bérlési feltételeket a foglalással együtt, azt olvasom el, ahhoz tartjuk magunkat. Most is így volt, nem jött be. Talán ha nem béreltünk volna már autót több tucatszor akkor még körültekintőbb vagyok!

Ja, a + 1 nap miatt felszámolt napi 20 euro biztosítást visszafizetik... ;)

Előzmény: Törölt nick (9034)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9035

De jó ez a beszámoló. Ebből egy jópárat érinteni fogunk mi is miután befizettünk egy egynapos Moher /Galway buszos túrára.

Előzmény: szofi762 (9026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9034

Te jó ég, ezt már rosszindulatnak fogom fel.... azért megeresztenék egy panaszos levelet, annyit azért megérne. Nevekkel, időpontokkal, leírva az egész esetet, én még milyen kellemetlenkedésről nem hallottam (itt). Felháborító.

Előzmény: szofi762 (9032)
dundalk Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9033

Utólag azért a Europcar-nak megért volna egy levelet, hogy téves az infójuk. Bár kompenzációra kicsi az esély, bevédenék magukat, hogy kérted a biztosítást magadtól.

Egyébként nincs egységes szabály a kaucióra, a Europcar több országban befoglalja az önrész összegét. Sőt Magyarországon még a biztosítás mellett is ugyanúgy lesz vagy €800.

 

Talán a Hertz vagy Avis akik még mindig beérik kevesebbel, mint az önrész összege.

 

Előzmény: szofi762 (9032)
szofi762 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9032

Igen, olvastam én is hogy az ír zene miatt, csak valahogy azt vártam hogy legalább egy fél úrát el lehet ott sétálgatni, de igazából tényleg 3 perc alatt végigsétálsz azon az egy utcán!

 

Még egy dologról írnék azoknak akik autót bérelnének Írországban mert mi nagyon megszívtuk és ezzel talán segítek hogy más ne kerüljön ilyen helyzetbe. Az autót a Europcartól béreltük, közvetlen az ő honlapjukon, tehát nem brókercégen keresztül. A visszaigazoláson a szokásos dolgok szerepeltek plusz megadták a deposit összegét is, konkrétan leírták hogy a deposit összege 380 euro amit a hitelkártyán beterhelnek. Mivel kb. ez volt a 20. autóbérlésünk és a deposit rendszerint 200-600 euro között mozog így ez az összeg semmilyen feltűnést nem keltett bennem. Átvételkor aztán a srác közölte hogy a deposit 1300 euro... A kártya 400 000 limittel volt beállítva, ezen változtatni nem tudtunk, az aznapi árfolyammal ez az összeg 410 000 ft körül volt, tehát nem tudta befoglalni. Hiába mutogattam a  papírt amin le volt írva hogy 380, közölte hogy azt a europcar.com adta meg ami nem Írországban van, itt a szigeten mások a szabályok, a teljes excesst be kell foglalni. (minden évben legalább 2X bérlünk autót Európa szerte, soha nem foglalták még be sehol a teljes excess összegét!) Nos, itt nem engedett az alkalmazott, intézett ugyan egy telefont de közölte hogy vagy kifizetünk plusz 280 euro full biztosítást és akkor nincs deposit (a teljes autóbérlésünk 250 euro volt!) vagy nem adja oda az autót. Persze az bérlést márciusban kifizettük, tehát a 250 euro is ugrott volna utóbbi esetben. Adtam neki még egy hitelkártyát hogy foglalja be a kettőn az 1300-at, nem az nem lehetett. Mondtam hogy a  napi limit kb. 50 euroval kevesebb mint amit ő kér, foglalja be most az 1250-et másnap meg a maradék 50-et, nem ez sem működött. egy órás huzavona után végül nem tudtunk mit tenni, a 250 euros bérlésre kifizettünk +280 euro biztosítást. Az autót persze sértetlenül adtuk le.... (arról nem beszélve hogy a kedves alkalmazott úgy írta a papírt hogy du 2-kor vettük fel az autót (valójában 3 után 10 perccel) és délután 15.35kor adtuk le (valójában 14.50kor) és így plusz egy napot is hozzászámolt. 

Nos, ezt csak azért írtam hogy hogy aki autót bérelne az készüljön fel hogy a teljes excess-nek megfelelő összeg legyen a kártyáján és a napi vásárlási limitet is emelje meg! Nem állítom hogy ez Írországban mindenütt így működik, de mi így jártunk. Hozzáteszem mi Navanban vettük fel az autót, a reptéren én 2 hetes időtartamra, augusztus közepén csak 500 euronál kezdődő ajánlatokat találtam. Mi lett volna ha még arra kell kifizetni a +280-t... 

 

Előzmény: Törölt nick (9029)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9031

(Köszönöm - lusta voltam már tegnap este linkeket keresni...)

Előzmény: dundalk (9030)
dundalk Creative Commons License 2016.09.13 0 0 9030

Övéké a Food Depot: EZ,

itt van egy cikk még róla.

Előzmény: Törölt nick (9028)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 9029

Sok ötletet adtál, köszönöm. Most megpróbálok átcsábítani valakit a másik topikból, éppen utazást tervez... 😀

 

Doolin az ír zenei rendezvényei miatt olyan népszerű.

Előzmény: szofi762 (9026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 9028

R335 az egyik legszebb út, örülök, hogy jártatok arra!

 

Tavaly (vagy tavalyelőtt??) az ír Masterchef győztese egy magyar nő volt, Diána, aki az ír férjével food truck-ot tart fent valahol a nyugati országrészben....

Előzmény: szofi762 (9026)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.12 0 0 9027

No, remek, már aggódtam, de gondoltam, biztos a munka foglal le.... köszönöm, köszönjük!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!