Keresés

Részletes keresés

Saughassy Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17370

Az a csapagykulonbseg a laikusnak is nagyon erzodik. Az egyikkel csak ugy gurul, a masik meg ki akar szaladni alolad. :) De persze ha a fogyas a cel, akkor nem olyan nagy baj, ha van némi ellenállás haladáskor. .)

Előzmény: Jor-EL (17367)
nazareth Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17369

A lábadat ugye a leghosszabb részén, a sarkad domborulatát is belemérve mérted, nem szimplán a lábfejedet felemelve és vonalzót tartva alá?

Előzmény: Jor-EL (17368)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17368

A bolt ajánlotta, hogyan mérjem le a lábam. Na! Itt még érdekesebb dologgal szembesültem. 25,6cm hosszú a talpméretem. Azt mondják, 5mm -t kell ráhagyni.
A táblázatok szerint, nekem még akkor is csak  40,5 korit kéne vennem. Ez azért nagyon fura, mert sosem volt 41 alatti cipőm, na meg a korábbi korim is 41-es, azt szorítottam mindig is a lábam. Persze mondják, hogy visszaküldöm, és csere, na de pl van egy IL Capo, kizárólag 40,5 méretben... Azt ha nem jó, akkor mire cserélik? :D 

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17367

Voltam itt 3 boltban is. Felpróbálhattam, de gurulni vele a szőnyegen kívül nem lehetett. Vagyis kipróbálni sem boltban, sem pedig ha a netről veszem meg nem lehet. A boltokban abszolút nem volt hasonló kori, amit szeretnék. Csak fitnesz, és 1-2 agresszív. Azt csók. Kérdeztem valamit, de én sem vagyok képbe, na de ők... Pfff....

Most ha netről megrendelem, felpróbálom, természetesen nem lehet vele gurulgatni kint, mert akkor már nem fogják simán visszavenni.
Felpróbálom, érzem hogy nem oké, akkor vissza lehet küldeni, esetleg cserélni. Nincs benne rizikó. 

Igazából csak e kettő között vacillálok, na meg azon, hogy ez a puha cipős mennyire stabil lehet, fogja e majd a lábam mint a fene. 
Már megrendeltem volna, de nem tudom melyik legyen, hogy amit írsz nagy különbség márkán belül, az mennyire érezhető gyakorlatban, 
ilyen újrakezdő emberkénél mint én. 

Előzmény: Saughassy (17366)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17366

A Midtown kompozit sines, Az Uptown pedig alu. Az Uptownhoz ILQ7es csapágy jár, a Midtownhoz ABEC5. Bar ez utóbbi nem feltétlenül hasonlítható össze direktben, márkán belül nagy lesz a különbség.

 

És akkor még nem tudjuk , mi a helyzet a kerekekkel, arról nem találtam adatot. Amúgy nekem szimpatikusabb a Midtown felső tépőzárja.

 

Méretbol pedig pont akkorát, mint cipőt. Hiszen ez egy cipő, kerekekkel.  A két számmal nagyobb, az jó nagy faszsag. 

Nekem 44-45 (de inkább 45) os cipoim vannak, ehhez tökéletes volt az il capo 44.5-e. Az Uptown, Midtown felső része ugyanolyannak tűnik, szóval talán jó lehet ez a kozelites. De istenkisertes így korit venni.

Előzmény: Jor-EL (17365)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17365

Hali! 

Na itt ez a Midtown. Szóval ebben gagyi kerekek vannak? Én ezt már nem tudom megállapítani... :)
Ez olyan 100-120€ környékén már meg lehet szerezni... 
http://www.skateworld.hu/termek/gorkorcsolya-freeskate-urban-varosi-k2-midtown-blue-ufs

 

 

 

Ez a régebbi Uptown, ez kb 50€ -al többe kerül, nem tudom mi a különbség, mennyivel lehet ez jobb mint a Midtown. Jó a sín rövidebb, de amúgy....
https://der-rollenshop.sportkanzler.de/K2-Uptown-415?curr=EUR&goshrsde=1&gclid=CjwKCAjwg_fZBRAoEiwAppvp-YUAGcmbqdULcUg4q5-rLvJeUri0xp7hDdtrNO2mM_tjwZArkUJn2hoCWh0QAvD_BwE

 

 




Ez meg az új Uptown, ez az IL Capo-nak az utódja, na ez már 200€. 
Persze, ha úgy nézzük, olyan hatalmas különbség nincs árban, bár
azért nem mindegy, hogy 120€, vagy 200€ adok ki korira. Sőt!
Találtam használtan 50€-ért... :D Na de használtat lehet nem vennék... ;) 
https://spineo.hu/k2-uptown-2018-p4896#tabiky

 

 

A 41-es lábamra ha jól sejtem, akkor a 41,5 -ös, vagy a 42-es méret lesz a nyerő. Vagy ebből a puha cipőből nagyon passzentos kell, 
nem úgy mint a normál műanyag korikból, hogy kell 1-2 számmal nagyobb?




 

Swel125 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17364

Köszönöm.

Sajnos én is igy tapasztalom a nagy kerék itt nem előny.

;-) 

Ezért gondoltam hogy talán egy keményebb kereket könnyebb megcsusztatn. Csa k nem tudom azzal meg menyire marad meg a kontrol.

 

Én arra gondoltam hogy valami 100as vagy 110es kemény olcsobb kereket gyilkolok és ha úgy jól megy cserélem vissza a gyárit az jó lessz őszre nedvesebb időbe.

 

Azt néztem én is hogy igazán értelmes kerék csak igen drága kategoriánál jelenik meg.

 

Előzmény: Saughassy (17363)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17363

Nekem vannak ketelyeim, hogy a nagy kerekkel mennyire lehet powerslideot csinalni, sokkal magasabban van a sulypont, nagyobb az erokar. De nyilatkozzon valaki, aki hasznal ilyen korit, erre a trukkre. (vagy barmi masra:)

 

A powerslide optimalis kivitelezesehez elsosorban nem azert kell a kemeny kerek, mert a puha jobban kopik, hanem mert a puha jobban is tapad, igy aztan konnyen hatalmas zakozas lehet a kiserletezes vege. 

 

80as (FSK) kerekmeretnel altalaban ket marka szokott emlitesre melto kerekeket gyartani: A Matter es a Hyper. Hogy a nagy kerekeknel szinten ok-e a sztarok, arrol lovesem sincs.

 

Egy biztos: rohadt dragak a jo kerekek a kori arahoz kepest, ezert erosen ajanlott mar eleve jo darabokkal venni, kulonben olyan koltsegekbe verheted magad, hogy azzal az erovel mar vehetted volna a komolyabb korit is, gyarilag alkalmas kerekekkel.

Előzmény: Swel125 (17359)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 17362
Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17361
Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17360

Nekem a cipőböl is a jobb lábamra a 44 1/2 es a balra 44 es suokott jó lenni tehát általábs 44 1/2es vagy 45 öst szoktam venni és most koriból is 45 öst vettem. Csak a k2 -böl létezett 44 1/2 de nem rendelhető. :-(

Előzmény: Jor-EL (17358)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17359

Valaki képbe van kerekekkel kapcsolatba. Az eggyik  haverom nagyon nyomja hogy a három kerék miatt ne nagyon akarjak a gyári kerekekkel elkezdeni faralni tanulni. Szerinte a három kerekűnél minimum 88a vagy még keményebb kerék kell. Lehet is benne valami mert logikus hogy  három kerék kissebb felületen osztja el az erőt tehát jobban tapad ezért jobban kopik.

Jól gondolom?

Slide-oláshoz ti mien kereket ajánlotok. Márka ? Tipus? Ha valaki megosztaná a tapasztalatait azt megköszönném.

Tud itt valaki valami jó blogot vagy fórumot? Kicsit szeretnék okosodni. Elöre is köszönöm

Jor-EL Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17358

Na ez érdekes. Mármint a méret. Anno amikor még benne voltam, mindig az volt a "duma" hogy 1-2 számmal nagyobbat, később meg fél számmal nagyobbat. 
De én hülye voltam, és 41-es Roces Majestic-et vettem, és 10-20 per korizás után már úgy éreztem hogy beledagadt a lábam. :D 

A szavaidból úgy veszem ki, hogy akkor ez a K2 Midtown egy lebutított verziója az IL Capo-nak, igaz? 
De amúgy most az IL Capo az Uptown? Az egy és ugyanaz? 

Azt tudom, hogy a 2018 Uptown nevezetű az az utódja, és csak egy színben van. 

Az utolsó mondatod!!! Na ennél jobban megfogalmazni.... :D 
Szó szerint ez volnék én! :D :D :D 

Bár örülnék, ha nem csak egy nagyobb méretű kavicsot tudnék majd átugratni idővel :D de ki tudja... 
Első cél, hogy meló, és este akár még nyomatni, hogy lefogyjon a valagam...  :P
Korival akármennyit megyek ha van idő, mert mindig is imádtam. 
Előfordulhat, hogy később még kell valami extrémebb kori, mert akkora spíler leszek :D de nem hiszem.... 

Agyalok. Annyival jobb lenne, hogy megér plusz 15-20ezret? 
Igaz, én külföldön rendelem, és az Uptown (IL Capo), K2 Trio, Powerslide Imperial 80, stb... mind 170-200€ között mozog. 
Egyedül ez a K2 Midtown 120€ most akcióban.  

Na ez a dilemma. :D

A videó jó, amúgy néztem ezt a Midtown-t is videón, hát nem csak a turistáknak lehet menőzni vele... :P Bár lehet utána dobták ki a kukába... :D 

Előzmény: Saughassy (17355)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17357

Vagy ez ?

(Ha már nem jó az idő legalább álmodozok.)

 

https://youtu.be/3Yz7R_0zGzs

Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17356

Cak egy kis hangulat. ;-)

https://youtu.be/xq9-rjvwTHE

Saughassy Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17355

A kompozit sinrol nem tudok mit mondani, az barmilyen lehet. Az IL Capon valami acel, vagy konnyufem volt, az orok darab es nagyon merev. A kompozit biztosan konnyebb, ami jo, mert ugy altalaban ezek a softbootok nem a legkonnyebbek.

 

A szellozese szar lesz, viszont telen is jo vele korizni. Ha olyan anyagokbol keszult mint az Il Capo, akkor 10 ev utan se lesz budos annak ellenere, hogy nyaron neha onteni lehet belole a vizet.

 

A fuzos tepozaras bekotes a legjobb, es igazabol az is barmeddig jo, vagy javithato, ha tultepned. A toroknal levo szijat nem szabad tulhuzni, az a halala. Cserebe nem akad ossze, nem daralodnak le a fogak es pont olyanra huzod amilyenre tetszik.

 

A 85a s kerek elvileg jo lehet, bar mar ott is sporolnak, mert sajat markas, nem Hyper.

 

Nekem 45 os cipoim vannak jellemzoen, az Il Capo 44.5-es es tokeletes.

 

A lepcsozesnel le fogod huzni a bor felsoresz felszinet, ezt el kell fogadni. (ja, itt mar nincs bor:)

 

A bokanal levo vazszerkezet kozepesen eros, trukkoknel tud nyekleni-nyaklani, tisztan freeskate re nem ez a kori valo.

Ez tipikusan nagy tavokat megtenni varosban es nehany bazari trukkot elsutni a turistaknak kori. :)

 

Nagyjabol ennyi. :)

 

 

 

Előzmény: Jor-EL (17354)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17354

Na, most így nézegetve az árakat... 

A K2 IL Capo koriról még most is ódákat zengenek, viszont 50e Ft felett van. :O 
Ugyanez az K2 Uptown, vagy a K2 Trio. 

A Powerslide, és amiket itt beraktatok, a szűkebb profilok neccesek lennének úgy érzem, és azok is 50e Ft felett vannak. 

Szóval ez horror sok így, hogy tulajdonképpen nem pénzt keresek vele, vagy mittudomén. :D 

A kérdésem a következő! Persze attól függetlenül, hogy természetesen próba, meg ilyenek után dől el véglegesen. 
A k2 midtown kori milyen lehet szerintetek? Ránézésre, az adatok alapján? 
Tudom, hogy az IL Capo, és az Uptown sokkal jobb kori, de van egy lényeges különbség ezen kívül.... 40e Ft -ból megvan. 

Na és ha azt nézem, az is elég sok lóvé. :D Persze ha visszarázódok, és valóban szinte minden nap nyomulok vele, akkor azért más lesz a szitu. 
De egyelőre fene tudja.... lehet elesek az első 10 percben, azt nyakamat szegem... :D 
Oda-vissza a melóhelyem 10km. Sokszor gyalog teszem meg, ritkábban biciklivel. 

Tudom, hogy ez a puha kötés lehet necces lesz, nem tudom, de korábban volt róla szó, hogy elég stabil. 
A többitől félek, hogy szorít, hiszen írják is, hogy szűkebb. 

Másik kérdésem! Korábban nekem össze-vissza méretezett korijaim voltak. 
41-es a lába, de pl ami most cipő rajtam van 41 3/4-es. 
Koriból mi lenne a tuti? 41,5? 

Tudom, ami kényelmes.... :P 

Swel125 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 17353

Egyet értek veled. Nem ér ennyi pénzt egy görkori. De ahogy mondtam elkapott a Gépezet. Élőbe még megnéztem egy 

Fila houdinit is. 

Élőbe jól néz ki.

De ez szerintem nagyon fitnesz. Mintha túl puha műanyag lenne.

Az igaz hogy itthon ez 50eze

Szerintem nem az a kategoria amikről eddig beszéltünk.

De erról inkább irjon aki filát használ(-t)

Az szerintem is tény hogy egy kicsit jobb áruházas saját márkás vagy kinai kopi jobb mint bármeljik 10-15 évvel ezelőtti korink volt.

Pl.

http://www.spokey.hu/termek/spokey_brisk_gorkorcsolya-p18960.html

Előzmény: Jor-EL (17352)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17352

Életemben nem hallottam még róla... :D 

Na, nekem az első korim, azon csak fűző volt, szorított, és 4 számmal nagyobb volt mint a a lábam...
Mégis lépcső, korlát, midnen volt vele. :D 

Szóval szerintem ha most felveszek valami gagyit, nekem még az is luxus cikk lesz... :D
Biztos, hogy ilyen sokat nem költök rá. Majd ha esetleg valóban újra még a wc-re is azzal járok, mint régen. 
De ezt kétlem, hiszen már nem csak magammal kell törődnöm. :)

Az elején biztos horror lesz, amíg ezt a hatalmas súlyt le nem adom, de már utálok futni, stb...

Amiket te nézegettél, vettél, az is nekem az árküszöb felett van, egyedü la k2 trio van valamivel az alatt, 
de nem tudom.... 

Igazából most így visszaondolva, meg lementem felvettem a régi korikat, szorítanak. 
Gondolom már a műanyag is odavan, de pl az agresszív kori, kifejezetten fájt mindig is ha azal nyomultam. 
Szóval ezek a szűkebb, merev műanyagok lehet amig helyre nem jön a lábam, esélytelen is lenne.

Viszont ha ez a puha kötésű megoldás meg nem tartja, de ezt kétlem, mert a k2 il capo-t halálra dícséri még most is mindenki a neten. Olyan ugra bugra videók vannak fent vele, hogy én annak negyedét nem fogom csinálni már. 

A 3 kerekűbe meg pont az a vonzás van meg nekem, hogy szarabb gyalogos útakon, kavics, stb... a nagyobb kerékméret, stb... miatt lehet simábban lehet vele nyomulni. 

Nem tudom... 

Agyalok rendesen, de ugye a pénzel sem akarok elszállni, na meg nem kell a legjobb mindenből... :P 

Előzmény: Swel125 (17348)
nazareth Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17351

Köszi, annyira nem fontos, én az alacsonyabb szárúak irányába tervezek elmozdulni. Csak furcsa volt, hogy ennyire elmennek a lemezsínek irányába a gyártók. Nem csoda, lényegesen olcsóbb a megmunkálásuk.

Előzmény: Swel125 (17345)
D. Sándor Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17350

A SEBA márka megalkotói néhány korábbi sikeres SEBA modell frissített változatával idén nyártól új márkát hoztak létre, az FR Skateset.
Az új márkanév alatt a már jól bevált és megismert görkori típusok lesznek kaphatóak:
●FR modellek (FR3 is és most már akár 3*110mm-es kerekekkel a 4*80-as mellett, továbbá FR1-ek is különféle kerék méretekkel)
●Igor Cheremetieff Pro Model
●Daria Kuznetsova Pro Modelként carbon szárral egy Trixhez hasonló cipő.
A Seba FR1 3×125mm-es kerekű változata is hamarosan csak FR márka alatt lesz elérhető.

Előzmény: Swel125 (17349)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17349

Erre gondoltam

Seba fr1 325

Előzmény: Jor-EL (17346)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17348

Hát igen sajnos én is úgy indultam hogy 50-60 ezret szánok rá de sajnos elkapott a gépszíj.

Ebbe lettem szerelmes (flying eagle f7) De ez 300€

(Az alap is 200€)  és esélytelen magyarországon a próba.

Ha pénz ékszer nem számít biztos vagy ezt vagy egy seba f1-et veszek, arrol csak jót hallottam.

 

A k2 nagyon kényelmes vol mint egy jó sportcipőt. A bokámat nem tartotta anyira kicsit puha a szár.

(Mondjuk gyorskorin nincs is szár. Ha valakinek edzett a lába  biztos azok is jók de én nehezen tudom elképzelni.)

Én  mindenképpen próbálni akartam mert a rollerblade-val megszívtam. Azt méret után rendeltem és nagyon ette a lábam.

Előzmény: Jor-EL (17346)
Jor-EL Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17347

Bocsi, azt még lehagytam, hogy a Midtown, és az Uptown ha hasonlít is, azért van különbség. 
Árban is, na és ha jól olvastam, a Midtown 247mm sínnel, az Uptown (2018) 243mm sínnel szerelt. Kerék méret, és keménység ugyanaz. 
A Midtown az ABEC 5 csapágyas, amíg az Uptown ILQ7. 

Most annyira nem mélyültem bele, de azért kíváncsi lennék, hogy ez a gyakorlatban mit is jelenthetnek ezek a különbségek. 



Jor-EL Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17346

Köszi a beszámolót. 

Igen, utánanéztem amiket betettél. Jó húzós az ára amit választottál. :D Igen, azt írják fitnesz kori. Sajnos nekem ez a próbálgatós 
szitu nem fog összejönni, Budapesten meg nem hiszem hogy mostanság járni fogok. 
A K2 Trio 100-at tudnám relatíve olcsóbban megrendelni neten. Számomra fontos a kényelem, mert biztos, hogy nekem a keskenyek nem jók. 
De úgy érezted, hogy a K2 nagyon puha, nem tartja úgy a lábad? 

@Saughassy: 


Eddig egyértelműen az Uptown, és a Midtown a legszimpatikusabbak. A leírtak, és az utánajárásom alapján. 
Igen hajlok ezek felé. 

@Swel:

A belelépős Doop!
Á, soha nem vennék ilyet... :) 
Lehet jó, de azért ez nekem nagyon nem... 




Előzmény: Swel125 (17340)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17345

Jó kérdés. Én a trinity sinest vettem 125-ös kerékkel. Az biztos nem lemez.  Elég brutális. Szerintem kérdezz rá mail-be a bolttól.

Biztos segitenek.

De ezen a héten zárva.

Előzmény: nazareth (17343)
D. Sándor Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17344

Szerintem az egyik legjobb ár-érték arányú göri mostanában és akiknek van megvannak elégedve vele, de én személyesen nem használtam:

https://koribolt.hu/gorkorcsolyak/freeskate_freeride/seba_fr3

Amit használtam hosszabb távon típusok időben visszafele:

-Seba Igor Cheremetieff Pro Model: kényelmes, erős kori, viszont a szélső kerekek fel vannak emelve benne, hogy fordulékonyabb legyen (ezt én szeretem benne) 

-Powerslide HardCore Evo (4 kerekű): jó kori ez is, de az Igorhoz képest kényelmetlenebb és nagyon keskeny elöl a cipő carbon váza ami sütéssel sem tágul. A szélső kerekek ugyancsak felemelve vannak. 

-Seba High-ból a 2008 körüli fekete-fehér: ez volt az első korim, amit nagyon profinak éreztem. Sokkal könnyebb volt benne korizni és nagyon kényelmes volt a betörési időszak után, amit azért meg lehetett könnyezni

-Rollerbalde Twister: simán használható göri, de a későbbi koriaim ismeretében nem akkora király kori, de azért szép emlékek kötnek hozzá. Nekem egy kicsit hajladozott a cipő műanyag váza. 

nazareth Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17343

Jól látom, hogy a Powerslide-oknak hajlított lemezből van a sínjük? A K2-é miből van? Kompozitnak vékony, préseltnek gyanús (a minta miatt); az is lemez lenne?

Előzmény: Swel125 (17340)
Swel125 Creative Commons License 2018.07.03 0 0 17342

Vagy esetleg egy doop?

Egy ismerősöm esküszik rá, hogy hosszabb távon is jó. Ö nagyon sokat használja munkába járásra.

Csak hozzá jól illeszkedő cipőt kell választani.

Előzmény: Jor-EL (17339)
Saughassy Creative Commons License 2018.07.02 0 0 17341

Na elmondom., nekem mi volt. Aztan vagy talalsz benne hasznalhatot, vagy nem. Plane lassan 10 ev tavlatabol.

 

Fitnesz kori utan kitalaltam, hogy nekem biza urban kell. El is kezdtem nezelodni, a megfizetheto kategoriaban egy Powerslide FSK jott szembe, a kepek alapjan teljesen beleszerelmesedtem es el is indultam a boltba, hogy en azt most elhozom. 

 Eloben meg kiderult, hogy kurvara kenyelmetlen (ugy altalaban is, de eleve keskeny volt), hulyen vannak a csatok rajta (pl a belso bokaknal, egymassal szemben, igy lazan ossze tud akadni a ket kori), es meg a csapagy is annyira szar, hogy alig gurul.

 De 5000-el dragabban volt Rollerblade Twister. Na az erezhetoen mas vilag volt, jo csapagyak, jo konstrukcio, viszont tovabbra is keskeny.

 Ujabb par ezer forint es jott a K2 Il Capo. Vicces kinezet de valami brutalisan kenyelmes, nagyon massziv sinnel es beszaras jo csapagyakkal, plusz erdekesen hatratolt sulyponttal amitol majdnem zakoztam is egyet a boltban. De aztan hamar rajottem, miert is jo ez igy, csak meg kellett szokni.

(Ja es a rajta levo Hyper Concrete Grip+ oknal jobb kerekem sosem volt meg)

Előzmény: Jor-EL (17339)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!