Keresés

Részletes keresés

tucsok13 Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90337

Tele a tavam varanggyal, már szeretik egymást... jóval később szoktak. A halak még lenn de úszkálnak. Beütött a tavasz nálunk, vajon lesz még böjtje?

Előzmény: Dezodoros Ede (90311)
55judit Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90336

Jó az ötlet.🙂

Előzmény: RJancsi (90335)
RJancsi Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90335

Akkor majd csinálok egy béka óvodát ahol az ebihalak nőhetnek. Egy nagy, szúnyoghálóval lerekesztett részre gondolok a tóban, amiből nem tudnak az ebihalak ki, az aranyhalak meg beúszni. De ugyanúgy a tóban lesz mindkét társaság. 

Előzmény: 55judit (90334)
55judit Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90334

Ikrát nem, de ebihalat igen. Nálam első évben amit te hoztál, szinte az összeset megették az aranyhalak. Szerencsére a dézsa tóba is tettem belőle, azok mind felnőttek.

Ikracsomók most is vannak de ezek erdei békák és zöld varangyok lesznek ha marad belőlük.

Előzmény: RJancsi (90333)
RJancsi Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90333

Ha nem túl nagy arcátlanság, és tényleg sok van, szívesen felajánlom, hogy nem neked kell elvinni a felesleget a szabad természetbe. :) Azaz én is szívesen elhoznék egy adagot. Nekünk csak kb. 6-8 békánk van amiket súlyos természetkárosítást okozva a Duna partról hoztam haza a tóba. De amilyen szerencsém (és hozzáértésem) van, szerintem mind fiú, mert bár szépen énekelnek, ebihalat még sosem láttam a tóban. Csak aranyhalaink vannak, azok meg állítólag nem nagyon esznek ikrát. 

Előzmény: exage (90332)
exage Creative Commons License 2024.03.02 0 0 90332

Jobb idő lesz, elkezdem gyűjteni tartályba. Szólok, ha van egy marékkal:)) Úgy is leakarok két tavat engedni, szelektálni kell, mert rengeteg a kis koi.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90331)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90331

Szívesen lemegyek egy szállítmányért Hatvanba. Úgyis megyek látogatni anyámat.

Neked jó torkú példányaid vannak! :-)

Szólj légy szíves, ha aktuális!

Előzmény: exage (90330)
exage Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90330

Én meg minden évben telepítek ki békát szabad vízbe. Már most is találkoztam pár darabbal. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90322)
RJancsi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90329

Nem ludasok, békások! :)

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90328)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90328

Ha tényleg 15 évet is élnek, akkor viszont a macskák lesznek a ludasok. Az elmúlt 10 évben legalább 50 békát telepítettem már, de fogynak...

Macskát már láttam vadászni rájuk, volt amelyiket emiatt meg is fürdettem... :-)

Előzmény: RJancsi (90324)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90327

Köszi, ha nem lesz ajánlat, akkor kirándulás jelleggel meglátogatlak.

Előzmény: Dezodoros Ede (90325)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90326

Már szinesednek a békáim,biztosan sokáig éldegélnek a tavibékák,mert van egy nagyra nőtt "Benetton zöld" békám,aki biztosan nálam van már 4.-5. éve,bár még nem az igazi a színe a hidegek miatt,még "zavaros zöld" :D de kitartóan dolgozik az ügyön :D sokat napozik ő is a többiekkel együtt.

Előzmény: RJancsi (90324)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90325

Amikor lesz majd tavibéka ebihal adok bárkinek kb május felé szaporodnak nálam...bár én tőled nem 50-60 km-re lakom,hanem minimum 100km-re.

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90322)
RJancsi Creative Commons License 2024.03.01 0 0 90324

Én már kóstoltam, de nem különösebben voltam oda érte. Állagra és ízre kb. mint a csirke, egy gyenge halas (iszapízű) beütéssel. Inkább élve szeretem látni őket. 

Meg nem erősített (és a neten több helyről összevadászott) adatok alapján egy tavi béka akár 15 évig is élhet. Persze nagyban függ az egyedtől és a környéken kószáló macskáktól, gémektől és gólyáktól is. :) 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90323)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.02.29 0 0 90323

Nem tudom milyen a békacomb, de biztos megkóstolnám, ha nem sajnálnám őket! :-)

Előzmény: Dezodoros Ede (90321)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.02.29 0 0 90322

Sajnos eddig nem kaptam senkitől békát, hiába könyörgök itt évek óta nektek! :-)

 

A tavam a település közepén van, a "belvárosban". Ha volna itt béka, az sem jutna be, mert a telek nagy részét beton lábazatú kerítés veszi körül.

A korábbi telepített populációt tavakból hoztam (most vallom be a természetkárosítást?), de szaporodni képes populáció nem alakulhatott ki, mert az esetleges békapetéket, ebihalakat a halak (különösen a naphalak) kizabálják.

Ugyanakkor a természetes közeghez a békakuruttyolás is szükséges. Tavaly nem pótoltam a békenépességet, de még volt 4-5 béka az előző évekről. Idén még nem láttam őket, talán még van remény, de azok már 3 évesek lesznek. Nem tudom, meddig élnek, akármennyire ideálisak számukra a viszonyok...

Ők is kiveszik részüket a rovarlakomából, amit a halaknak biztosítok a tó éjjeli megvilágítását (is) szolgáló reflektorokkal.

 

Szóval ez a történet.

A legszerencsésebb lenne egy marék, már eléggé kifejlett ebihal, amit a halak már nem zabálnak fel és felnőhetnek. A naphalakat meg ritkítom, de egyelőre korlátozott eredményekkel. Próbálom az ivarérett példányokat kiszedni, most nem is látok benne, csak kicsiket. Tavaly vagy 50-60 példányt fogtam ki.

Előzmény: RJancsi (90318)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.02.29 0 0 90321

Lehet békacomb a kedvenc náluk :D   hát minden esetre tanácstalan vagyok...mert pont a fürdőtavat körbepetézték a békák alaposan... amiben ugye növény nuku...és hát ugye ilyen mennyiséget és ilyen korán a tavi békáim nem szoktak produkálni....május júniusnál elöbb azok nem petéztek eddig...ekkora erdei béka támadás ért volna? :D Mert varangynak is korai lenne...és azok "kilométerben" petéznek :D na majd kiderül...

Előzmény: RJancsi (90318)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.02.29 0 0 90320

Egy "cég" :) az Inda és Index...képfeltöltésnél arra utal az index...és aztán meg nem történik semmi...

Lehet kipróbálom én is a Crom böngészőt.

Előzmény: RJancsi (90315)
Imrehajcsi Creative Commons License 2024.02.28 0 0 90319

."Ha még ne volt kitakarítva a meder, arra is rá kénne szánni egy napot. "

Misiéknél a fák akkorát hurráztak,hogy még a Holdon is hallani lehetett. Valószínűleg online követhetik a topicot a hír hallatán. 😆

Előzmény: RJancsi (90308)
RJancsi Creative Commons License 2024.02.28 0 0 90318

Mit csinálsz velük, hogy nem maradnak meg? A tavi békák (a varangyokkal ellentétben) nem hagyják el a vizet. Ha valamiért eltűnnek (és nem valami ragadozó pusztítja őket), akkor meg kellene keresni az okot. 

Előzmény: The Dark Side of the Moon (90317)
The Dark Side of the Moon Creative Commons License 2024.02.28 0 0 90317

Szokásos...:

 

Tavi és kecskebékát és (később) fejlettebb ebihalakat átveszek saját tavamba nagyobb mennyiségben. Budapest 50-60 km-es körzetében értük megyek.

csoer Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90316

Korábban képet akartam feltölteni a Fórumra és nem engedett. Aztán a Firefox ról átváltottam a Chrome-ra és lám ott meg ment.

RJancsi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90315

Ez az indaizé nekem új. Én mindig a saját gépről töltök fel képet (akár az asztaliról akár telefonról). Csak a mérettel szokott gond lenni, de a normál HD (1024x768) simán fel szokott menni.  

Előzmény: Dezodoros Ede (90313)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90314

Köszönöm János ...gyors voltál :)

Előzmény: RJancsi (90312)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90313

Sajna a képeket semmilyen formában nem engedi feltölteni ez a "csodafórum"utal az indára...feltallózom oda (is)aztán még fél óra múlva sem indul el még a feltöltés sem...ide meg a "lebutított facéra  szándékosan feltöltött képet" sem engedi felrakni...

Előzmény: Dezodoros Ede (90311)
RJancsi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90312

Ede megbízásából rakok be két képet, a technika ördöge neki nem engedte meg.

 

Előzmény: Dezodoros Ede (90311)
Dezodoros Ede Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90311

Nálam nagyon beindult a tavi élet...halak esznek fent úszkálnak, beleúsznak a buborékok közé élvezik a korai tavaszt...erdei béka víztetején napozik...a fürdőtóba valamilyen béka faj már csomóban belepetézett...tavi békának még korainak tartom...nem tudom melyik petézik ennyire korán...a tavi és kecske békáim is napoznak ezerrel...másnál mizujs?

RJancsi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90310

Ha van pár halad akkor semmi más nem kell. Az elhalt növényi részekből és a halak végtermékéből keletkezik anniy szerves iszap ami a növényeknek kell. Nálunk sima "kulé" kavics van a tó alján, de már nem látszik a felgyülemlett iszaptól. Amikor kitakarítoma tavat a kavicsok tetejéig szedem vissza az iszapot, ami köztük maras az elég a növényeknek meg a férgeknek, ászkarákoknak, piócáknak meg szitakötő lárváknak. 

Előzmény: beeex (90309)
beeex Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90309

Sziasztok, segítséget kérnék ültetőközeg ügyben

Van egy 1200 literes tavacskám, alaposan túlméretezett külső szűrővel. Kosarakban tartom bennük a növényeket, eddig pár darabot. Direkt tóföldet raktam a kosarakba, amikből nyár közepére  gyakorlatilag egy alga-moszat massza lett, a földel teli kosarakról lógott az algatömeg. Tavaly megelégeltem, kidobtam a földet amik büdösek is voltak ráadásul, és sima 2cmes zúzott andezitet raktam a kosarakba. A növények ebben az sima kő zúzalékban egészen jól elétek, alga meg bűz megszűnt. Viszont gondolom, nem az andezit az ideális közegük, újra csomagolnám őket valami profibb megoldással.

 

Mi a jó ültető köteg?

 

RJancsi Creative Commons License 2024.02.27 0 0 90308

Szerintem a pH nem sokat mutat, ha semleges vagy kicsit lúgos (7-9 között) az jó, de ettől még tele lehet szerves anyaggal. Az 50 hal rengeteg, még ha nem fél méteres koi pontyokról is van szó. Az a kevés nád nem tudja lebontani a halak "végtermékét", ettől burjánzik az alga. Első körben a halak számát kellene drasztikusan csökkenteni (kb. felére), és növényeket betelepíteni. Ha még ne volt kitakarítva a meder, arra is rá kénne szánni egy napot. Valami edénybe (felfújható kerti medence, kölcsönkért IBC tartályok stb.) át kell szivattyúzni a vizet. Ahogy csökkena vízszint egyre könnyebb (akár kézzel) kiszedni a halakat. Aztán az iszap nagy részét ki kell szedni. Én egy lekerekített szélű műanyag tállal szoktam vödörbe merni, mert az nem szakítja ki a tófóliát. Az iszap enyhén büdös, de nagyon jót tesz a kerti növényeknek, én a gyümölcsfák és a sövény tövére szoktam önteni és sekélyen beásni. Ezután vissza lehet engedni a vizet/halakat. Ha sok hal marad, feltétlenül kell valami vízszűrő. Az egyszerűbb de költségesebb egy nyomás-szűrő beszerzése, az olcsóbb, de terület és munkaigényes egy szűrőtó építése. Minden évben tavasszal amikor már stabilan 15 fok fölötti a vízhőmérséklet be szoktam lógatni a tóba egy szalma/tőzeg keveréket. Állítólag jót tesz algák ellen. Nem tudom mi igaz belőle, de nekem most is tiszta a víz, 2 m-re lelátni benne pedig még nem megy a szűrő csak a levegőztető.

Előzmény: misi987 (90307)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!