Keresés

Részletes keresés

Kacsa C 180 Creative Commons License 2019.02.25 0 0 19625

Tesco drága és szűkebb a választék is,csak az Albert......

Előzmény: barcaforca (19623)
vjano Creative Commons License 2019.02.10 0 0 19624

Brno: Tesco vagy Albert, a  D1-autópályáról a D2-re lekanyarodás után.

Előzmény: barcaforca (19623)
barcaforca Creative Commons License 2019.02.10 0 0 19623

Sziasztok!

Engem az érdekelne,hogy haza induláskor hol tudok jó áron jó dobozos cseh sört venni.Akár prágában (pl: Albert hypermarket),vagy akár útközben megállva valahol.

Biztos megvannak ezek a helyek egy rutinos utazónak.Ha tudtok ilyesmiről légyszi írjatok ilyen helyeket.

Köszi.

cassano71 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 19622

Prága Óváros téren és annak közelében ne nagyon egyél-igyál szerintem ha nem muszáj. Nekem Zizkov jött be, oda direkt kivillamosoztam egy konkrét helyre ami zárva volt:-) Így bementem egy másik, U Dudáka nevű helyre amivel nagyon jól jártam, lentebb olvashatod és kép is van róla.

Innen vettem az ötletet egyébként, jó kis oldal:

https://www.pragaisorozok.hu/

 

Előzmény: bumbi77 (19620)
VénSzaky Creative Commons License 2019.02.03 0 0 19621

Kerüld a turisták által felkapott helyeket, és már nem jársz rosszul.

Ahogy volt kollégám mondaná: abba a kocsmába nyugodtan bemehetsz ahol biciklik vannak az ajtóköröl letámasztva (a helyiek is ide járnak). 

Előzmény: bumbi77 (19620)
bumbi77 Creative Commons License 2019.02.03 0 0 19620

Sziasztok!

Március végén megyek Prágába.
Tudnátok ajánlani sörözőket kajázdákat amik megbizhatóak !

Köszönöm


Tycho Brache Creative Commons License 2019.01.28 0 0 19619

A híres West Midlands-i szőlőbirtokok...

Előzmény: OPi (19617)
Koleno Creative Commons License 2019.01.27 0 0 19618

Köszi!

Előzmény: Tycho Brache (19616)
OPi Creative Commons License 2019.01.27 0 0 19617

Nagyon szívesen mennék, de birminghami borkostolást nem hagyhatom ki . . .

Előzmény: Tycho Brache (19614)
Tycho Brache Creative Commons License 2019.01.26 0 0 19616

Köszi!

A nickedről jut eszembe, hogy legutóbb sikerült megtalálnunk a valaha volt legjobb sült csülköt Prágában, Nusléban az U Pečeného Kolena étteremben. Bátran ajánlom mindenkinek, megéri a villamosozást! A hely maga nem nagy szám, de a csülök az nagyon rendben van. Gyakorlatilag mindenki azt eszi: amikor ott voltunk, percenként vittek ki egyet-kettőt.

Előzmény: Koleno (19615)
Koleno Creative Commons License 2019.01.23 0 0 19615

Gratula!!

Előzmény: Tycho Brache (19614)
Tycho Brache Creative Commons License 2019.01.21 0 0 19614

Hátha valakit érdekel: Február 7-én, csütörtökön este 6-kor nyílik meg a Fekete Ökör Baráti Kör "A Hrabal-galaxis pillanatképei" c. kiállítása a prágai nemzeti színházban. Mindenkit szeretettel várnak az alkotók!

(Národní divadlo - Nová scéna, Národní 1393/4.)

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.12.20 0 0 19613

Vagy a sört vásárlását a hazaindulás napjára ütemezni.
Első nap üveg visszaváltás, hogy ne csörögjön, ha autóval mész.
Mi így szoktuk.

Előzmény: VénSzaky (19612)
VénSzaky Creative Commons License 2018.12.14 0 0 19612

Mint az atom, és a fagyott sör ihatatlan. Megoldás: meg kell inni mielőtt ez a borzalmas dolog megtörténne :)))

Előzmény: hunaqua (19611)
hunaqua Creative Commons License 2018.12.13 0 0 19611

Egy kicsit off,de ha Prága akkor egy kicsit sör is........

 

Éjszakára mond -4 fokot,amennyiben a csomagtartóban marad a sör reggelre szétfagy ?

cassano71 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19610

Biztos visszatérek majd még, a kérdés a mikor, mert van rengeteg hely ugye Csehországon kívül amit érdemes látni és én viszonylag sokat is mozgok. Ahhoz képest hogy Pardubice nem igazán, Hradec Kralové meg aztán végképp nem tartoznak az ország úgymond fő látványosságai közé, egész kellemes helyek, mondhatni az óváros kifejezetten szép mindkét helyen. Prága az meg Prága. 

Barátomnak nagyon tetszett még Olomouc, ugye ő több hónapig van most Pardubicében, eljut ide-oda. 

Meg hát lenne itt még rengeteg néznivaló, Cesky Krumlov pl. vagy Telc, Znojmo. 

A konyhájuk teljesen jó, nem éppen egy bonyolult konyha:-) De finom. 

Én nagyon sok átfedést érzek amúgy velük, nem csak konyha tekintetében, hanem sok más tekintetben is. Nyilván knédli az nálunk nincs, de ezek a sültek, savanyú káposzta, vagy akár a lepcsánka, trdelnik, lángos, nem sorolom tovább, mind megvannak nálunk is. Utcakép, emberek kinézete, viselkedése, stílusa szintén gyakran nagyon hasonló.

Szóval azért nem az van mint mikor Olaszországban vagyok mondjuk vagy éppen Londonban mert ott szinte zéró közös vonást fedezek fel:-) Itt nagyon gyakran volt olyan érzésem, hogy ez akár itthon is lehetne.

Ez persze nem mindig pozitív, pl. eladók, pénztárosok, pincérek kb. ugyanolyan taplók tudnak lenni elég gyakran mint ahogy itthon is:-)

Előzmény: vjano (19609)
vjano Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19609

Szerintem nem elengedhetetlen a sörök szakszerű elemzése, elég, ha jól érezted magad. ....

Ez jó bevezetésnek látszik, hogy még jó párszor kimenj és akkor talán majd az se jelent majd nehézséget, hogy csehül kérj söröket és jóféle étkeket...

Előzmény: cassano71 (19608)
cassano71 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19608

:-) Az a baj, hogy a kóstolt söröket sajnos nem fogom tudni szakszerűen elemezni, meg olyan sokat nem is kóstoltam, talán 5-öt. Ugye nem iszok sört itthon, ehhez képest tényleg azt mondom, ezeket a cseh söröket kár lenne nem megkóstolni, némelyik rendesen ízlett, főleg ha az ember fogyaszt mellé valami cseh ételt is.

 

Hát nem tudom mennyire van erre itt igény, de akkor írok pár tapasztalást.

Az U Dudákáról írtam, szerintem teljesen ok, kaja is, sör is, kiszolgálás is. Semmilyen nyelven nem beszél senki a csehen kívül, de minimálisan sem, sem a pincérek, sem a szakács:-) De jópofák meg kedvesek voltak.

A pardubicei szállásomról pár szó: U Kohoutka panzió, kicsit kiesik a belvárosból, de teljesen jó, van egy kocsma/vendéglő és vele kvázi egybeépülve, de külön bejárattal a panzió. Az ára azért nagyon baráti volt most télen, 3 éjszakára 25e Ft/szoba és reggeli az árban, nem is rossz reggeli hanem svédasztal és ott minden amit az ember reggel kívánhat. Egy fickó meg egy nő viszi a boltot, angolul egy kukkot sem tudnak, érkezéskor minden zárva, az volt a mázlim hogy a barátom a kintlét alatt felszedett magára egy egész jó alap cseh tudást és ő is eljött velem a szálláshoz. Az ajtóra kiírt számon felhívta őket így megtudta, hogy kulcs a postaládában. Így már minden rendben volt. 

Lenti pardubicei képek között látható az U Toulavé Pípy nevű intézmény cégére, na itt sem beszélt senki angolul. Jópofa hely, helyiek járnak ide, meg néha azok a külföldi diákok akik a városban tanulnak ösztöndíjjal. 

Igazából nem volt könnyű dűlőre jutni, hogy mit igyunk, az alapprobléma az volt, hogy a barátom csehül próbálkozott, de ahhoz meg nem tud elég jól hogy egy sörelemzést megértsen, na végül nagyjából az derült ki hogy a barátom valami kézműves szűretlen csodát, és meg egy szintén cseh kézműves ginger ale-t iszok. Ezek azért nagyon finomak voltak enyhén szólva, de az áruk se volt alacsony, 59 meg 65 korona. Utána ittunk egy-egy szimpla Ferdinand svetly lezakot ( azt hiszem ), az mondhatni normális 35 koronás áron futott.

Ettünk közben sörkorcsolyákat is, de nem hermelint, nem is utopenecet mert ezek sajnos pont nem voltak, hanem csülköt tormával/mustárral/kenyérrel meg még valamit amit nem tudok milyen néven fut, haverom gitározgatott mert van kitéve gitár ezen a helyen ha valaki úgy érzi, hogy játszani akar, közben jókat derültünk egy cseh társaság egyik eléggé beállt tagján:-) Szóval jól telt az idő ott. Amúgy ez is egy szimpla hely, semmi csicsa. A végén valami 350 korona körül volt a számla és adtam 400-at, a csapos nem akarta elfogadni, végül elfogadta és cserébe hozott egy-egy pohár újabb sört ajándékba, kvázi visszaadta amit borravalóként kapott.

Na hogy ez mi volt, passz, hozott hozzá egy papírt csehül. 16 fokos volt a papír szerint. Harmadik kép a pardubicei képek közül.

Még megemlíteném Pardubicében a Plzenka nevű éttermet, oda elmentem egy ebédmenűre, remek volt, kétféle leves + 6 féle második közül lehetett választani. Tele volt a hely környéken dolgozókkal láthatóan akik oda jöttek ki ebédelni, helyet is alig találtam. 

Íme:

 

 

 

Illetve szintén ajánlom a Bajer nevű kávézót ha valaki kávézni akarna esetleg ott:-) Ez a sétálóutcán amolyan menő hely, nagyon komoly berendezéssel, dizájnnal.

Hradec Kralovéra egy estére mentünk át, ott is karácsonyi hangulat, vásár, fellépő kórus, miegymás. Haveromnak ajánlottak egy helyet korábban ott, de nem igazán tudta sem a nevét sem a pontos helyet, így végül találomra kvázi bementünk egy Cerny Kun alias a Feket Ló nevű helyre mert esett az eső, hideg volt és éhesek voltunk.

Ez a hely nagyon rendben van, helyiek ültek bent, én azért is javasoltam hogy tegyünk vele egy próbát mert benéztünk, láttam sokan vannak bent és csehek, akkor rossz nem lehet. Nagyon jó értékelése van neten mint utóbb megnéztem, itt sikerült az egyik lenti képen látható kacscomb+knédi+párolt káposzta kombót enni. Ez tényleg egy hibátlan kaja volt, de másoknak is néztem miket visznek ki, egyik jobban nézett ki mint a másik.

 

 

Előzmény: vjano (19607)
vjano Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19607

Most már Te jössz javaslatokkal.....:-)

Előzmény: cassano71 (19606)
cassano71 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19606

Pardubice:

 

        

 

Hradec Kralove:

 

  

 

cassano71 Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19605

Prága:

 

         

  

Előzmény: cassano71 (19604)
cassano71 Creative Commons License 2018.12.12 0 2 19604

Megjártam Prágát (is), bár nem elsösorban azt. Most jövök haza vonattal. Pár eszembejutás:

Ahhoz képest, hogy hirtelen ötletként jött és nem sok idő volt indulásig, pár nap, sikerült oda is vissza is 19€-s vonatjegyet venni.

A vonat maga teljesen kulturált, összesen 10 perc késést szedett össze Pardubicéig ami teljesen ok. Pozsonytól már csőstől jönnek fel az emberek, a folyosón is állnak helyjegy nêlkül mivel ez ott kvázi szimpla gyorsvonat amire felszállhatsz helyjegy nélkül is ellentétben az otthoni IC-kel.

Pardubice szinte teljesen turistamentes város, legalábbis most télen. Nagyon szép főtér, várkastély, kjcsi de pofás óváros.Prágához képest érezhetően olcsóbb hely.

Szinte végig esett az eső a három nap alatt kisebb szünetekkel és volt 3-5 fok, de nem nagyon zavart, volt hogy szinte az egész napot a szabadban töltöttem.

Prágába töltöttem egy egész napot,  egy óra vonattal Pardubicétől, gyönyörű tényleg így Karácsony táján, főleg este. Rengeteg a turista, szinte hömpölyögnek az óvárosban. 

Prága óváros úgy unblock egy nagy turistacsapda szerintem, a hűtőmágnesáraktól az önkéntes idegenvezetőkön át az középszerű, túlárazott éttermekig ( előtte palimadárfogó emberekkel ). Semmit, még egy üveg vizet sem vettem ott inkább. 

A főtér, az óváros utcái, a Károly híd, kis Malastrana, végül ki Ziizkovba villamossal. Utóbbiról olvastam, hogy sokak szerint ott még lehet jókat enni inni normális áron átverés nélkül, na akkor nézzük neg. Hát Zizkovban ember alig volt az utcán du. 3-kor, az előre kinézett hely meg zárva volt, majd 5- kor nyitott ki újra. 

Így kerültem az ott helyben pragaisorozok.hu-ról gyorsan kinézett U Dudaka nevű helyre. Nagy élmény volt, belépek, rém egyszerű hely, kizárólag csehül beszélő személyzet, de nagyon jó fejek voltak tényleg. Ember nem volt bent, később beült egy láthatóan környékbeli cseh pár. Csapolt Kozel 30 korona + egy gulyás knédlivel 149 korona, semmi ilyen-olyan kiszolgálási/egyéb díj. Szerintem rendben van ez a hely, a végén előjött a szakács srác, készült közös fotó.

Aztán vissza Pardubicébe este. A cseh vonatokkal vigyázni kell, kissé kaotikus, van hogy 5-10 percenként mennek ugyanarról a vágányról a vonatok, melyik hova, késnek is, sokszor nem egyértelmű hogy éppen melyik vonat jött be, figyelni kell. A cseh államvasútak applikációja mobilra nagyon jó, 1 perc alatt lehet vele jegyet venni bárhova, QR kódot küld, azt olvassa le a kalauz a ketyeréjével, nagyon jól működik.

Majd később teszek fel pár fotót, meg írok Pardubicéről, sörökről, Hradec Kralovéról.

beti00 Creative Commons License 2018.12.10 0 0 19603

Sziasztok !

 

Szombaton kimennénk Prágába. Melyik P+R parkolót javasolnátok ?

Van ott lehetőség valahol apró pénzre váltani a  papír pénzt ?

 

Tibi

 

vjano Creative Commons License 2018.12.07 0 0 19602

Prágában tudom ajánlani a Dejvicka Sokolovát, Libenben az U Rokytkyt, és Brevnov elején az U Zelené Brányt.  Én még mindíg elboldogultam ezekben egyedül is, sohase foglaltam asztalt, de nyugodtan oda lehet ülni mások asztalához is egy köszönés és udvarias kérdés után - ha van szabad hely általában odaengednek...:-)

Amúgy meg ajánlatos a pragaisorozok.hu tanulmányozása.

Előzmény: cassano71 (19601)
cassano71 Creative Commons License 2018.12.07 0 0 19601

Köszi az ötleteket. Állomás restijét simán kipróbálom, mivel három napig ott leszek esélyes hogy lesz mikor valahova/valahonnan éppen vonatozok dél körül. A sörgyár vendéglője is elég jónak tűnik.

És Prágában ugyanez? :) Tudom nehéz mert minden hely turistás kb. Nem ragaszkodom egyáltalán pont e miatt a turistaösvények mentén található helyekhez, szóval nem baj ha ki kell kicsit metrózni/villamosozni hozzá.

Nézegettem azért persze már alaposan, U Medvidku, U Rotundy, U Hrocha, ezeket találtam vélemények alapján olyannak ahova bemennék, nem mindbe persze hanem  az egyikbe ezekből. Főleg az U Rotundy szimpatikus. Egyébként ezeken a helyeken ha mondjuk du. 2-kor az ember beesik hétköznap csak úgy akkor van hely, főleg meg ha egyedül vagy? Vagy asztalfoglalás szükséges? Bocs ha hülyeséget kérdezek, de nem vagyok a prágai kocsmakultúrát behatóan ismerő ember:-)

Előzmény: vjano (19600)
vjano Creative Commons License 2018.12.06 0 0 19600

Nekem a sörgyár vendéglője (Restaurace Pivovarka) bejött.

Ha dél körül szállok át az állomáson a restiben szoktam ebédelni, a napi ajánlat általában jó.

Az állomáson egyébként van egy kis sörfőzde is a Bahno....

Előzmény: cassano71 (19599)
cassano71 Creative Commons License 2018.12.06 0 0 19599

Pardubicében tud ajánlani valaki olyan pubot ahol jól is főznek? Klasszikus cseh kajákra gondoltam, hermelin, sült + knédli, ilyesmi. Valami 4 éve írtam ide egyébként egy szösszenetet Prágáról, az volt az első és egyben utolsó látogatásom ott, most van egy haverom aki pár hónapig Pardubicében dolgozik és elmegyek meglátogatni. 

3 nap, abból egyet úgy gondoltam Prágára szánok, főleg hogy közel is van.

Sört amúgy azóta sem iszom alapból, na ez ebben a topikban nagyon rossz pont:-), de Pardubicében kivételt fogok tenni mint ahogy anno Prágában is így volt, sőt, tavaly Bajorországban is kivételt tettem mert "muszáj" volt. Már mégis, Bajorország sör nélkül...és nem bántam meg:-)

Persze kérdezzem mega havert, csak ő nem olyan, értsd nem az a típus aki helyben már felderítette az összes jó helyet, sörözőt stb.

VénSzaky Creative Commons License 2018.11.14 0 0 19598

Köszi az ajánlatot megszakértjük!

Előzmény: porta412 (19597)
porta412 Creative Commons License 2018.11.13 0 0 19597

A rokonaim dicsérték az Andel metrómegállónál lévő Ibis szállót.

 

Előzmény: VénSzaky (19596)
VénSzaky Creative Commons License 2018.11.11 0 0 19596

Prágát van szerencsém egész jól ismerni mert a cég ahol dolgoztam "bérelt" két kétszemélyes vendégszobát Zizkovban a társ vállalattól ahová pár ezer forintért ellehetett menni 10 napra. Volt hogy 3x is jártunk ott egy évben. 

Aztán sajnos megszűnt ez a rendkívül jó szálláshely és tavaly elmentünk a Geen Garden Hotelbe ami egy 4 csillagos szálloda. 

Minden nagyon super volt, kivéve hogy rendszeresen nem volt fűtés, ami november elején már elég kellemetlen. Írunk egy e-mailt a szálloda igazgatójának, melyben jeleztük hogy igen csak hüss van a szobában, ami még nem is lett volna gond de a fürdőszobát a fűtési időszakban sem sikerült elviselhetőre felfűteni. Valami hülyeséget válaszolt de melegebb nem lett.(nem vagyunk egy fázós típusú emberek 18 fok nekem tökéletesen megfelel, otthon sincs több)

Azóta nagyon óvatosan kezelem a booking szállás keresőjét :)))

 

https://www.hotelgreengarden.cz/?lang=en

Előzmény: Tycho Brache (19595)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!