Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.09 0 0 2144

Nem akartam elvenni a kedved. Vegyél valamit, egyszer élünk! Legfeljebb megbánod. :) Én a Lidl töltőjét jobb ár/érték arányúnak tartom. Nincs nagy piaca a PP3/9V akkuknak és a töltőiknek, nem vagyunk elkényeztetve a jobbnál jobb termékekkel.

Itt találsz összehasonlítást pár akkuról. De ahhoz, hogy teljesen kihasználjuk, ismerni kellene a kütyüd paramétereit: mekkora áramot igényel nyugalmi és aktív állapotban, ezen állapotok arányát, és hogy ezekhez milyen minimális feszültséget követel meg a kütyü.

Előzmény: ? mark (2143)
? mark Creative Commons License 2020.12.09 0 0 2143

Hát, eléggé elvetted a kedvem ettől, milyen töltőt javasolnál inkább helyette? Illetőleg az akku jó lesz hozzá, vagy abból is nézzek másfélét?

Előzmény: tanárnéni kedvence (2142)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.08 0 0 2142

Ahogy gondolod, de a töltőelektronika elég primitív, úgyhogy majd ki kell tapasztalni, hogy hány órát érdemes tölteni, amíg nem melegszenek a cellák. Csak 8 órás időzítő van benne, más túltöltés elleni védelem látszólag nincs, és kb. 34 mA-rel tölti a telepet. Teljesen lemerült (de nem régi) telephez ez valószínűleg megfelel. Másfajta cellát csak kettesével lehet ezzel tölteni, de ha arra nem akarod használni, akkor mindegy.

Előzmény: ? mark (2141)
? mark Creative Commons License 2020.12.08 0 0 2141

Ezeket néztem ki:

9V akkumulátor 6LR61 200mAh VARTA 56722101401

Ha jól láttam pont ezt írtad te is ajánlásban, ez pont van a munkahelyemen,

 

Töltőnek pedig:

Varta Easys Energy Universal Akkumulátor töltő AA/AAA/9V/C/D ?AD 57648

Ezt meg be tudom szereztetni jobb áron.

Úgy tűnik számomra, hogy passzolnak, direkt olyat kerestem, hogy mindkettő ni-mh és lehetőleg egy márka legyen, akkor már csak passzolnak egymáshoz.

Előzmény: tanárnéni kedvence (2140)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2140

Nagyjából egy ilyen (pl. Eneloop) cellákat gyártó gyár van Japánban, és nem gyártanak telepet. Európai piacra csak AA és AAA cellákat. Amúgy folyamatos nagy terhelésnél nincs is jelentősége az alacsony önkisülésnek: a minőségi nem LSD cellák valamivel nagyobb kapacitásúak.

Előzmény: lapar (2139)
lapar Creative Commons License 2020.12.06 0 0 2139

Ha szakboltban veszed, olyat keress, aminek kicsi az önkisülése.

Valamikor 2  (3?) éve vettem 4 db GP ceruza aksit régi fotogépbe, amit ritkán használok.

Meg vagyok vele elégedve, meglepően jól bírja.

Előzmény: ? mark (2132)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.04 0 0 2138

Valami pontosabb típust esetleg. Lehet, hogy olyan rendes volt a eladó, hogy előre lemerítette rendesen, hogy ezzel már ne legyen gond? :)

Ha névleg 12 voltos, akkor kb. 10 db NiMH cella lehet sorba kötve. Ezért kétséges, hogy mennyire jó tanács a teljesen lemerítés. Ugyanis még ha új korukban nagyjából egyformák is a cellák, előbb-utóbb jelentősebb eltérés alakulhat ki. Ekkor viszont a túlmerítés következtében egy-egy gyengébb cellának akár megfordulhat a polaritása, amitől még sokat gyorsul a romlása. Ezért inkább azt tanácsolnám, hogy ahogy érezhetően lassul/gyengül a szerszám, azonnal tölteni kellene, de legalább nem használni tovább. Hogy mit jelent a fullra, az megint érdekes kérdés, mert nem tudom, mennyire okos a hozzá való töltő. Ha érezhetően melegszik az akkupakk, akkor abba kellene hagyni a töltést. Ha úgy fejeződik be a töltés magától, hogy előtte nincs jelentős melegedés, csak akkor merném magára hagyni méretlen időre a töltést.

Előzmény: bnorci71 (2137)
bnorci71 Creative Commons License 2020.12.04 0 0 2137

Ok köszi

 

Mit kellene még tudni egyébként? Ha tudom megmérem :)

Hát rendes vagy nem rendes hely szerszámgép akkut az ember szerszámgépes boltba vesz :) legalább is én így tettem.

Jó tanáccsal az eladó ellátott, hogy mindig merítsem le rendesen és csak akkor töltsem és mindig fullra töltsem fel.

Előzmény: tanárnéni kedvence (2136)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.12.03 0 0 2136

Ennyi információból kb. semmit nem lehet tudni. De töltsd fel, ha tényleg NiMH, mert annál normális lehet az önkisülés egy-két hónap alatt is. Persze rendes helyen az ezzel kapcsolatos tudnivaló kiderül a vásárlói tájékoztatóból.

Előzmény: bnorci71 (2135)
bnorci71 Creative Commons License 2020.12.03 0 0 2135

Üdvözletem!

 

 

tegnap vetem szerszámgéphez 2db Ni-Mh aksit 12V 2Ah

otthon bedugtam a gépbe se kép se hang. Multiméter 7 és 9V.

Vigyem vissza mert kuka vagy elkezdhetem feltőlteni?

Most még ugye elég egyértelmű hogy nem én kezeltem használtam szarul hanem tárolásba mélykisült.

 

Előre is köszönöm a tanácsokat.

tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.29 0 0 2134

Egy hét múlva lehet az Aldiban kapni a saját Activ Energy márkájú akkujukból 1299 forintért. Ennyit valószínűleg megér.

Előzmény: tanárnéni kedvence (2133)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.29 0 1 2133

A Lidlben holnaptól árulnak elfogadható minőségű töltőt, amellyel 2 db 6LR61 akkut tölthetsz biztonságosan, és egyéb NiMH akkukat is. (A nyugtát vagy a fényképét azért érdemes 3 évig őrizni.)

 

Akkuból pl. VARTA szerintem megfelelő (nem feltétlenül innen kell venni), de felőlem vehetsz Energizert, GP-t vagy Duracellt is, amelyiket olcsóbban kapsz. Névtelenekkel (pl. Glitter, de ide sorolom a Lidl Tronicját is) csak kalandvágyból kísérleteznék, ha sokkal olcsóbbak a márkásaknál, mert még ha új korukban fel is veszik a versenyt a márkásabbakkal, általában jóval hamarabb veszítenek az értékükből.

 

Majd mesélj a tapasztalataidról néhány hét múlva!

Előzmény: ? mark (2132)
? mark Creative Commons License 2020.11.29 0 0 2132

Nekem igazából lényegtelen a márka, a típus. A lényeg, hogy megbízható legyen, ne pár naponta kelljen tölteni, áruljanak hozzá való megbízható töltőt, és azért ne eszméletlenül drága legyen. Milyet javasolnátok? Akár li, akár nimh, vagy bármilyen?

Előzmény: tanárnéni kedvence (2131)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.27 0 0 2131

Igen sokváltozós a dolog (terhelés nagysága, ideje, minimum feszültségszint), de ha néhány hetente cserélni kell az alkáli telepeket, akkor már valószínű, hogy gazdaságosabb lesz az akkuk használata hosszabb távon. A NiMH-telephez biztosan kell töltő, és az akkuk hosszabb élettartama érdekében kis árammal viszonylag hosszan kell tölteni. Mivel sorba vannak kötve a cellák, így a ΔV módszer nem használható megbízhatóan a töltöttség ellenőrzéséhez. A cellák számától függően kellene ismernie a töltőnek az elvárt feszültségszintet, amely többnyire névleg 8,4 V. A HR9V-t sem ismerem, de úgy látom, Duracell márkájú, és ennek a márkának a NiMH akkujai nem túl jók ár/érték tekintetében. Az eseteben az említett, USB-csatlakozón tölthető, LiPo cellás megoldást érdemes lenne megfontolni, ha be tudnál szerezni EU-s engedéllyel forgalomba hozottat. Én ilyenről sajnos nem tudok. Nyilván többnyire az olcsó kínaiak sem gyulladnak ki, de egy némi biztonsági kockázata mégis van az olcsó, hanyag munkának.

Előzmény: ? mark (2130)
? mark Creative Commons License 2020.11.26 0 0 2130

Igen, tényleg rosszul emlékeztem. A lényeg, hogy ez a 9V.

Egészségügyi eszközökhöz kellene édesanyámnak, az eszköz mindenképp kötött, nem tudom lecserélni másra a tápellátás miatt, így mindenképp az elemnek kell hozzá alkalmazkodnia. Az eszközben kötött a hely, illetőleg nem is szeretnék külső akkus megoldásban gondolkodni, csak egy ugyanolyan méretű újratölthető változatára gondoltam. Egyik eszköze egy varta longlife power elemmel néhány hetet, másik 2-3 hónapot bír. Ezt szeretném helyettesíteni valami olyannal, ami helyileg ugyanakkora méreten elfér, és anyagilag, valamint környezetbarátságban jobb, mint a sima eldobható elem.

Tippem sincs, hogy a fenti elemmel összehasonlítva az akksik mennyit bírnak, jó lenne, ha nem kellene hetente tölteni.

Azt mondod, teljesítmény tekintetében lítium ajánlott? Nemrég találtam a hr9v elemre, amit a promo anyag nagyon dicsér, a duralock rendszer használaton kívül is sokáig tartja szerintük a töltést. Viszont ez NiMH típusú... meg kérdés, mennyi a kitaláció a reklámszövegben.

 

Előzmény: tanárnéni kedvence (2125)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2129

Kösz, nagyjából erre számítottam. Bírom Big Clive-ot, csak nehezen értem. Az állítja, 220 μA-es, azaz kb. fél éves az önkisülése. Ennél jóval ritkábban cserélem a multiméterben az alkáli telepet. (A CO-riasztóban is, amíg használatban volt.) A másikba pedig 12 V-os telep kell, amelyben végképp nincs hely ilyen áramköröknek+akkunak, de kívülről bármit hozzá tapaszthatok. :) Egyéb áramkörökben pedig inkább kb. 3,3-5 V kell, az ide-oda konvertált feszültségen pedig sok a zaj és/vagy a veszteség.

 

(Amikor legutóbb néztem, a barkácsolt 6LR61-enek jóval magasabb volt az anyagköltsége, mint a gyári változatoknak.)

Előzmény: Elektronikus (2128)
Elektronikus Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2128

Személyesen 2 db Li-po cellával szoktam inkább helyettesíteni, soros kötésben. Cellánként beépített védelemmel, ami 2,5 V alatt lekapcsol, ha bármelyik beesne. Feltöltve pedig mint ismert, 2x 4,2 azaz 8,4 V-ról indul lefelé.

 

Znter és hasonló megoldásoknál párhuzamosan kötik a cellákat, amit step up DC-konverterrel tolnak fel:

 

https://youtu.be/dR_RusM99no

 

Tehát jó stabilan tartják a 9 V-ot, majd hirtelen áll le, amikor a forrás 2,5 V-nál megszűnik. Ettől függetlenül jókat szoktak róla írni mások, de nekem a fenti megoldás miatt nem volt még rá igényem. Érdekesség kedvéért, egyesek házilag is barkácsolnak ilyet:


https://youtu.be/4_fqng3nUGw
https://youtu.be/NVKh-PCSj3E

 

Nekem korábban bevált multiméterekbe a Ni-MH változat is, egyszerű piaci, kínai darabok, mégis sokáig kiszolgált.

Előzmény: tanárnéni kedvence (2127)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2127

Van személyes tapasztalatod ezekkel az usb-s 9 V-osokkal? Milyen gyors az önkisülésük?

Gondolom, egycellásak és ehhez hasonló töltő/feszültségnövelő áramkört használnak, így nem lehet közvetlenül mérni a feszültségesést, hanem hirtelen kapcsolnak le, ha - jó esetben - bekapcsol a cellavédelem, vagy rosszabb esetben csak a feszültségátalakítóra nem jut elég bemeneti feszültség. Ilyen jellemzőjű akku pl. CO-riasztóba nem való.

Előzmény: Elektronikus (2126)
Elektronikus Creative Commons License 2020.11.25 0 0 2126

Elektromos teljesítmény a watt (W).

 

Nem teljesítmény, hanem az elektromos töltésmennyiség egysége az Ah.

 

D-size a góliát akkuk nemzetközi elnevezése.

 

Amiről te beszélsz, nálunk egyszerűen csak 9 V-osnak szokták nevezni (a 6F22 típust), aminek ma már létezik USB-n tölthető Li-ion változata is.

 

Ilyet először a kínai Znter fejlesztett ki.

Előzmény: ? mark (2124)
tanárnéni kedvence Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2125

A D méret az a nagy 1,5 V-os, más nevén góliát.

Egy biztos: a kínai eladók mAh értékeit általában 10-15-tel kell osztani, hogy valós értéket kapj az új akkuhoz. De nem kizárt, hogy rövid idő után ezt sem érik el. Ha nem lítiumost veszel, akkor kigyulladni ugyan nem fog, de jól aligha jársz vele. Nem szerencsés ez a 9V-os telep típus, tudtommal nincs igazán jó, gazdaságos megoldás ilyen méretű helyettesítő akkuk gyártására. Milyen kütyükről van szó? Fontos a kis méret? Ha nem olyan alacsony fogyasztású kütyü, amely évekig elmegy egy alkáli teleppel, akkor igyekszem eleve olyan kütyüt venni, amely nem ilyen telepet igényel, vagy átalakítom pl. 2 db 18650 külső akkus táplálásra.

Előzmény: ? mark (2124)
? mark Creative Commons License 2020.11.24 0 0 2124

Helló!

 

Segítségeteket kérném! 9V-os 'D' akkumulátort (ez a tégla akksi) szeretnék venni (+hozzá töltőt), hogy ne eldobható elemekkel kelljen a kütyüimet használni. Ahogy nézelődtem a neten, a nagy elem brandeknek vannak ilyenjei, de mind 150-25mAh teljesítményűek, míg ebay-en rengeteg féle, általam teljesen ismeretlen márkájút találni, amik 600-800mAh-sak. Hogy van az, hogy a márkásoknak nincs egyáltalán ilyen teljesítményű? Félek ezektől a noname-ektől, mi van, ha töltőre rakom, és egyszer kigyullad? .... másrészről viszont a 200mAh-s márkás meg nem tudom, milyen gyorsan merül le, összehasonlítva ugyanazon márka minőségibb elemeivel...

Elektronikus Creative Commons License 2020.11.21 -1 0 2123

Rossz megközelítés. Viszel egy multimétert, rámérsz. Ahogy én is tettem.

 

Most az mellékes, hogy nem terheléses mérés. Új akkunak még nincsenek ilyen problémái, hogy szulfátos stb., ami miatt megnő a belső ellenállás és akkor már becsapós lehet az üresjárási feszültség mérése.

Előzmény: VaZoLa (2122)
VaZoLa Creative Commons License 2020.11.03 0 1 2122

Madaras tecsóban akciós a sajátmárkás akksi, jászplasztik által gyártva.

Tudna valaki abban segíteni, hogy az akksin az egyetlen fellelhető kódsorból miként lehetne kifialtatni annak születési dátumát?

Nem szeretnék túltárolt vacakba belefutni, egy olcsó akksi meg pont jól jönne....

stihl 812 Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2121

Sziasztok.Toyota Verso 2.0 Diesel melyik az optimális akku?Ah és inditóáramra gondolok?

gallard86 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2120

Rendben, köszi!

Előzmény: Törölt nick (2119)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2119

Ahhoz tökéletes ... még tán ekkora sem kellene, de ebből baj nem lesz. Forse 60Ah is bőven elég, könnyebb a visszatöltés, szintentartás.

Előzmény: gallard86 (2118)
gallard86 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2118

Fiat Bravo 1.4 T-jet 120 LE

Előzmény: Törölt nick (2116)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2117

Maradhat.

Előzmény: SZO70 (2114)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2116

Nem írtál autó típust, motorról sem ... ezért csak úgy általánosítva: Forse

Előzmény: gallard86 (2115)
gallard86 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 2115

Sziasztok

 

Ezek közül melyiket érdemesebb venni?

 

Exide Premium EA640 64Ah 640A

Topla Top 62Ah 600A

Forse 65Ah 640A

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!