Keresés

Részletes keresés

tigristomi Creative Commons License 2019.05.17 0 0 13501

Szia TLM!

 

 Kösz, hogy utánanéztél. Ez egy komplex csomag, egészség, ezotéria, harcművészet.

Ha még egy 15-18 évig tudom tanulni ezt a Hong Gia-t, annak nagyon örülnék. Kitartok mellette. :)

 

Tamás

Előzmény: TLM (13494)
Tierce Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13500

 

 

Oké :)

Előzmény: Lance Boldizsár (13499)
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13499
Eppen ezert itt amiba as emberek nem akarjak a tuzfegyvert feladni.





Előzmény: Tierce (13498)
Tierce Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13498

 

Ez mindenre igaz.

 

Önmagában a bokszolók ütése sem ér lópikulát sem, ha azt nem gyakorolják be küzdelmi szituációban.

 

 

Előzmény: Lance Boldizsár (13497)
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13497
Harcaszati szempontbol,magaban lopiculat sem er,
Egeszsegugyi szempontbol AZ uszassal vetekszik.

Előzmény: Tierce (13496)
Tierce Creative Commons License 2019.05.11 0 0 13496

 

Üdv!

 

A felfüggesztett test és a lazítás erejét sokan nem ismerik. Ha az ember csak felfüggeszti magát és leengedi a súlyát, már az hatalmas erőt generál.

Akit valóban érdekel (beletekergetni csak úgy tökre felesleges) itt van egy videó, ahol elég részletesen bemutatják ennek az elvnek a működését:

 

https://www.youtube.com/watch?v=1rfiBhcn_OU

 

Fontos megjegyezni, hogy ez NEM HARC. El is hangzik a videóban az 5. perc környékén, hogy ezek nem kéztechnikák vagy harci alkalmazások kivitelezései, hanem magának a működési elvnek a bemutatásai.

A lényege az, hogy a fizikai erőt adó fél folyamatos erőt fejt ki, tehát fizikai erővel még ellen is tart a gyakorlónak, aki közben:

  1. Felfüggesztett teljes testtel (gerinccel, lábakkal, karokkal)
  2. Lazítja és közben mozgatja (rotálja) a kar összes ízületét egyszerre (az adott kéztechnika v. testmozgás irányának megfelelően)
  3. Ami még fontos, hogy ezt célzottan (az erőkifejtés irányába) teszi.

A gondot az okozza, hogy az alapvető szokásrendszerünk az, hogy, amint kontaktba kerülünk a partner/ellenfél karjával, megfeszítjük az izmainkat, az ízületeinket terhelés éri és így, ez a fajta erő nem képes létrejönni, csakis laza és nyitott ízületeken keresztül.

 

Amikor a keményebb erőt adó fél kifejti az erőt a technika végén, a gyakorlónak akkor is felfüggesztettnek és lazának KELL maradnia.

Ráadásul nem „csupán" lazák a karok és a test, hanem szó szerint: lazítani kell és a lazításnak adni egy irányt.

 

A „lágy” erőt használó stílusok ereje érdekes módon rendkívül kemény és a lágyság ellenére az a döbbenetes bennük, hogy az elszenvedő fél a bejövő erőt nem a karján keresztül érzi, hanem a saját gerincén…a célzott lazítás miatt.

 

Ez az, ami miatt ezeken a videókon gyakran nevetnek a tanítványok, mert elég hihetetlennek tűnik a dolog még úgy is, ha már többször tapasztaltad magadon.

 

A videón lévő mester állítólag mindössze 52 kg volt és nála jóval nagyobb fizikai erővel rendelkező gyakorlókat tudott lenyomni vagy elhajítani messzire.
Van róla számos videó.

 

A végszavam az lenne, hogy harchoz csakis ez nyilvánvalóan nem elegendő. A küzdelmet ugyanúgy gyakorolni kell, mint a különböző stílusoknak az eltérő jártasságait (erőkifejtéseit). Ahhoz viszont, hogy a saját stílusodnak megfelelő erőkifejtést képes legyél a küzdelembe belevinni, ahhoz kellenek az alapozó és felkészítő gyakorlatok.

 

A lágy stílusok tekintetében ebbe, a fent leírt elvek szerinti gyakorlás is beletartozik.

 

Tierce

 

 

u.i. TLM-nek:

 

Volt olyan is, aki még a déli sáska teljes testet megrántó, rövid erejében sem hitt, amíg meg nem lett rajta mutatva.

Pedig nem atomfizika, pusztán, ha sokat gyakorolja az ember ezt a pici, állásból, bordából összehúzódó erőt, akkor idővel ez megerősödik és ilyen hatása lesz.

 

 

Előzmény: Lance Boldizsár (13495)
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.05.09 0 2 13495
"Gao, a 80 éves kungfu mester, ha már szinte nincsenek izmai, max 60 kg súlyú, hogyan tud olyan ütést bevinni, amitől a 20-30 kilóval nehezebb ember több méterre hátra megy?
Mi adja neki az erőt?"

Bocsi, hogy belekopok a levesbe, filmtechnika manapsag sok szerepet jatszik.

Udv. g.b.
Előzmény: tigristomi (13493)
TLM Creative Commons License 2019.05.09 0 0 13494

Szia Tigristomi!

 

Utánanéztem a Hong Gia-nak. Ha egészségmegőrzés vagy gerinctorna a célod, akkor akár lehet is o

OK a dolog, ha azonban harcművészetet akarsz tanulni, és nem szeretnél mondjuk 10 év múlva úgy ébredni, hogy elcsesztél ennyi időt az életedből, akkor őszinte baráti javaslom, hogy nézz valami más után.

 

Üdv: TLM

Előzmény: tigristomi (13492)
tigristomi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 13493

- és vannak azok, akik fiatalon külső stílusokat gyakoroltak, ezzel FELÉPÍTVE EGYHARCOS, KEMÉNY, ATLETIKUS KUNGFU TESTET. Ők azok, akik később tai Jit kezdtek gyakorolni. DE NEM AZÉRT, MERT AZ AZ EGY STÍLUS MINDENEK FELETT ÉS MERT AZ ANNYIRA NEHÉZ ÉS MISZTIKUS, MINDET LEGYŐZŐ. Hanem azért, mert idősebbek lettek. Ők voltak azok, akik úgy tudták alkalmazni a Tai Ji.t, hogy elterjedt Róluk: a Tai Ji-juk harcra is jó. DE MINDEZ AZÉRT VOLT, MERT TUDTÁK MI AZ A KÜZDELEM.

 

Gao, a 80 éves kungfu mester, ha már szinte nincsenek izmai, max 60 kg súlyú, hogyan tud olyan ütést bevinni, amitől a 20-30 kilóval nehezebb ember több méterre hátra megy?
Mi adja neki az erőt?

 

 

Előzmény: GAOZHENHU (13466)
tigristomi Creative Commons License 2019.05.09 0 0 13492

A chikung rész határozottan jó, frissítő, gyógyító. A QI GONG EGY EGYSZERŰ TORNA, AMI ÖTVÖZI A MOZGÁST ÉS AZ IZOMETRIÁS GYAKORLATOKAT. IRODÁBAN VAGY KLAVIATÚRA ELŐTT ÜLDÖGÉLŐKNEK, NYUGDÍJASOKNAK, REHABILITÁCIÓN LÉVŐKNEK HASZNÁL. DE ENNYI ÉS NEM TÖBB.

 

3 éve napi szinten gyakorlom a chi kungot, 1 éve járok kungfura, abban nem vagyok olyan szorgalmas.

A chi kung amit gyakorolok, úgy látom olyan, mintha ötvöznénk a csontkovácsolást az akupunktúrával.
Csak ezt magamnak tudom csinálni. A chi kungtól olyan érzeteket kapok, könnyed test, könnyed karok,
amit más mozgásformával nem tudok előidézni a testemben.

A kungfun nálunk olyanok is megfordultak, akik 8-10 éve gyakoroltak más kungfut.
Chikungra nem jártak, így nehezebben éreznek rá néhány kungfu mozdulatra. A chi kung mozdulatok nálunk
visszaköszönnek a kungfuban. Aki chi kungra is jár, az sok mozdulatot a kungfuban jobban és gyorsabban megtanul.
(Ez úgy látom más kungfuban és más chi kungban nem így van, de nálunk igen.)

 

A csoportunkban sokan megszabadultak már különféle orvosi problémájuktól a chikung hatására, sima tornától ezt szerintem nem kapták volna meg.

 

 

Előzmény: GAOZHENHU (13458)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.07 0 0 13491

Hát persze...ha téged ez megnyugtat... 😂

Előzmény: Tierce (13490)
Tierce Creative Commons License 2019.05.06 0 0 13490

 

 

Szia!

 

Nem megyek bele az adok-kapokba, mert értelmetlen.

Majd talán 30 év múlva :D

 

Üdv,

Tierce

 

Előzmény: GAOZHENHU (13488)
TLM Creative Commons License 2019.05.06 0 0 13489

Szervusz Gao!

 

Köszönöm a gyors választ a levélre, remélem össze tudunk hozni valamit.

 

Ez a megfogalmazásod már jobban tetszik, mert tökéletesen egyetértek vele. Én sem hiszek semmilyen misztikus energiában, csak a megfelelő edzésmódszerbe fektetett időben és kemény munkában. Annak van eredménye.

 

A ki mit tanult témával kapcsolatban nem akarok hosszas vitába bonyolódni. Igaz, nem tudom mit tanultál te konkrétan. Amit tudok viszont, hogy  Bidjari anno Laci bácsitól tanult, ezen a vonalon pedig én is tanultam 9-10 évig és pontosan tudom, hogy az minden alap princípiumot nélkülözött ami a Chow Gar-ra jellemző. De azt anno Ip Chee Keung el is mondta neki(k). Mivel ebben benne van a korábbi 10 évhez képest még 15 évem minden buktatójával és pozitív tapasztalatával, ezért mondom azt tökéletes biztonsággal, hogy nem tanultatok Chow Gar-t annak idején, bármit is gondoltok erről. 

 

Üdvözlettel: TLM

Előzmény: GAOZHENHU (13487)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.06 0 0 13488

 

  Szia Tierce!

 

  Nincs miért aggódnom. 17 év után még mindig ugyanott tartasz, ahol 10 éve. Így biztos nem fogsz rossz útra tévedni... Na sebaj, majd 30 év múlva... 😀

Előzmény: Tierce (13485)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.06 0 0 13487

 

  Szia TLM!

 

 

  Akkor azt, hogy miért jártál itt, félreértettem. Az idézet részhez pedig: továbbra is fenntartom, amit írtam: azok a mutatványok kamuk. De akkor pontosítom: kamu, hogy valamilyen belső erő, energia “odaátamoltatás”, vagy bármi ilyen eredménye. Kamu ezeket misztifikálni. És továbbra is fenntartom: KEMÉNY, HOSSZÚ MUNKÁVAL BÁRKI MEGTANULJA ÉS BEMUTATJA.

 

Edzéstársad emailjét megkaptam, már válaszoltam is rá. Az pedig, hogy én mit tanultam, Te nem tudjatod. Nem mellesleg Bidjari az egyik - ha nem a alegjobb - kűzdő volt a magyarországi Cho Gar történetében.

 

  Üdvözlettel

 

  Gao

Előzmény: TLM (13484)
Tierce Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13486

 

Szia!

 

Az nagyon ígéretes, ha ilyen gyakran kerültök kapcsolatba a "forrással".

Így közvetlenül gyakorolhattok hongkongi diákokkal és a nagymesterrel is.

 

Köszönöm, úgy tűnik megtaláltam ;-)

 

 

Sikeres fejlődést kívánok Neked  és a csapatnak is!

 

Tierce

Előzmény: TLM (13480)
Tierce Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13485

 

Szia Gao!

 

Kérlek, hogy csak a magad nevében beszélj! Köszönöm.

Mondtam már többször: nem hinni kell, hanem egy olyan mestert/gyakorlót találni, aki meg tudja rajtad vagy másokon is mutatni.

Én ezt megtettem, leteszteltem...

 

... és 17 év harcművészetekben eltöltött idő után meg tudom ítélni, hogy mi az, ami működik és mi az, ami nem.

A jelenlegi stílusomat 9 éve gyakorlom és hidd el, hogy elég kritikus vagyok a magyarországon tanulható harcművészetekkel szemben és egyetértek TLM-mel abban, hogy nagyon kevés működő kung fu-t lehet itthon találni...

 

Azért köszönöm az aggódásodat :)

 

Tierce

Előzmény: GAOZHENHU (13482)
TLM Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13484

Szia Gao!

 

A pontosság kedvéért, nem azt írtam, hogy véletlenül jártam erre, hanem azt, hogy régóta. Amikor erre járok, akkor szándékosan teszem, nem véletlenül, ez evidens.

 

Maradjunk annyiban, hogy te soha sem tanultál Chow Gar-t. Magyarországon kb 2000-ig senki sem tanult Chow Gar-t.

 

Értem hogy nem érdekel a kung fu, itt küzdelemről lett volna szó, akár kung fu akár nem. Ha nem érdekel, teljesen rendben van. Valóban nem gondolom komolyan, hogy bármit újra kellene kezdened, eddig sem gondoltam. 

 

Idézem a Chow Gar-ra (is) vonatkozó részt:

 

"A chow gar kungfuban és a shaolin kungfuban is vannak belső erős demonstrációk. Azokra is fújsz? Vagy azokat elismered, hogy gyakorolható kungfuk.

Ezeket én nem ismerem, csak videókon láttam. IGEN, AZOKRA IS. KAMU MIND,

"

Azt tényleg megköszönöm ha összekötsz az ismerőseiddel, írni fogunk az email címre.

 

Üdv: TLM

Előzmény: GAOZHENHU (13481)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13483

 

  Szia Tiger!

 

 

  Az első videót, amin egy 2019-es tábor van, megnyitottam. Elég volt 1 perc. Röviden:

 

- semmi rételme ezeknek a technikáknak. A kungfu harcra lett kitalálva. Senki nem fog azon igyekezni, hogy eltoljon Téged.

- nézd meg, merről merre próbálja eltolni a tanítvány a "mestert". Na most ha lentről felfelé próbálná, máris sikerülne... :-)

- két kéz összeillesztve. Most hagyjuk, hogy ez mekkora faszság, Bruce Lee-nak bejött... :-) De abban pillanatban, hogy a tanítvány ellazítaná a karját, megint nem sikerülne a mutatvány. Nem beszélve arról, hogy faszság az egész. Ez a mester az életében nem bunyózott.

 

  Nem tudom, érted-e, mire akarok kilyukadni. Ezek a mutatványok csak cirkusz. Értelme semmi, de jól mutat a tanítványok előtt. Bármelyik varázslatos "belső erős" mutatványt Te is meg tudod tanulni és bemutatni, ha időt szánsz annak megtanulására.

 

  Gao

Előzmény: tigristomi (13475)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13482

 

 

  Szia Tierce!

 

  Látom, továbbra is hiszel mindezekben. És habár sem Neked, sem másoknak ez soha nem működött, de még mindig inkább ebben hiszel, mint hogy levedd a szemellenzőt. Sebaj. Mindezek ellenére további jó gyakorlást kívánok Neked.

 

  Gao

Előzmény: Tierce (13477)
GAOZHENHU Creative Commons License 2019.05.05 0 0 13481

 

  Szia TLM!

 

 

  Igen, mindenki csak véletlenül jár erre... :-D Na de hagyjuk. Először is nem tudom, hol került elő a Chow Gar? Kérlek idézd. Másodszor: majdnem 2 évig tanultam, még a hőskorban. Harmadszor: nem érdekel már a kungfu. Annyira sem, hogy foglalkozzak vele. 2017-ben abbahagytam és ez így is marad. Ha tanítványod küzdőpartnereket keres, akkor ne engem, a 47 éves, 2 éve nem aktív embert keressetek ezzel, hanem olyan valakit, aki ebben ellenfél lehet. Mert ugye Te sem gondoltad, hogy azok után, hogy elolvasod: már abbahagytam, majd a kedvetekért nekiállok újra kezdeni? Ne vicceljünk már. Tehát ezt a felajánlásnak tűnő valamit inkább megfordítom Neked: több olyan mestert is tudok - főleg Muay Thai és Kempo - akik ki vannak éhezve arra, hogy végre a kungfuból is érkezzenek edzőpartnerek hozzájuk, akik segítik tanítványaik versenyfelkészüléseit. Úgyhogy kedves főinstruktorod keressen nyugodtan, akár a gaozhenhu@gmail.com-on, akár a fosbukon és összekötöm mester barátaimmal és azok versenyzőivel. Remélem, értékeled azt, hogy egy hasonló szintű segítséget ajánlottam Neked...

 

  Üdvözlettel

 

  Gao

Előzmény: TLM (13478)
TLM Creative Commons License 2019.05.03 0 0 13480

Szia!

 

Köszönjük! Igen, gyakoroljuk :) Sifu gyakran jön, és mi is megyünk ki, pl idén is ősszel meglátogatjuk sokan, és most májusban ő is itt lesz.

 

Remélem Te is megtaláltad a számításodat.

 

Üdv: TLM

Előzmény: Tierce (13479)
Tierce Creative Commons License 2019.05.03 0 0 13479

 

Szia TLM!

 

Jó hallani, hogy kitartóan és rendíthetetlenül gyakoroljátok a stílust. Remélem, hogy szépen haladtok a dolgaitokkal.

L.Z-val szoktunk így véletlenül egymásba botlani az Örs környékén. Mindig olyan lelkesen beszél az edzésekről. Azt hiszem ezt csak az értheti, aki már gyakorolta a Chow Gar alapgyakorlatait. Igazán feelinges egy stílus.

Hallom, hogy Ip Chee Keung nagymester is gyakran jön. Jó dolog ez.

 

Üdv,

Tierce

 

Előzmény: TLM (13478)
TLM Creative Commons License 2019.05.02 0 0 13478

Szervusz Gao!

 

Iszonyú rég jártam erre, és láttam, hogy egy pillanata előkerült a Chow Gar is. Örülök is annak amit írtál meg nem is. Azért nem örülök, mert nem túl pozitív kontextusban jött elő, ami azért érdekes mert sok tapasztalatod nem lehet Chow Gar-al kapcsolatban, de értem alapvetően, hogy miért mondod ezt. Tökéletesen megértem a szkepticizmusodat, biztos vagyok abban, hogy sok rossz tapasztalatod volt ami alapján ez lett a véleményed. Alapvetően osztozom veled az általános rossz véleményben, meggyőződésem, hogy szinte alig van jó kung fu, iszonyú ritka. Ez az őshazájára is ugyanúgy igaz, mint a világ bármelyik részére.

 

Amiért örülök, hogy előkerült az azért van, mert ha jól értem te nyitott voltál/vagy személyes tapasztalatszerzésre, amit így most szeretnék felajánlani. Bálint, a főinstruktorunk jelenleg küzdőpartnereket keres, hogy ilyen módon gyakorlatba ültesse a tudását. Nagyon szívesen tapasztalatot cserél bárkivel. Ha gondolod, akkor összehozlak vele, hogy első kézből legyen tapasztalatod a Chow Gar-ról. Ha érdekel, és megadod privátban a számod, akkor ő felhív, hogy beszéljetek a részletekről.

 

Még annyit, hogy misztikus erőkben én sem hiszek így 25 év gyakorlás után, annál inkább megfelelő edzésmódszerben, és kitartó következetes gyakorlásban.

 

Üdv: TLM

Chow Gar Kung Fu Egyesület

 

Előzmény: GAOZHENHU (13458)
Tierce Creative Commons License 2019.05.01 0 0 13477

 

kiegészítés:

 

Fizikai - értsd kemény - erővel ezeken a mestereken, akkor egyszerűen nem lehet erőt kifejteni. Sőt, minél inkább ki akarja fejteni a másik a fizikai erőt, a hatás annál erősebb (sza*abb) rá nézve. Minél erősebben próbálkozik a fizikai erőt adó fél, annál nagyobb a nyomó/préselő/húzó/elpattintó erő, ami rá hat.

 

Ez persze csak akkor van így, ha a gyakorló nem hibázik közben, tehát:

 

* Őrzi a saját gerincének a felfüggesztését és lazítását

* Őrzi a karok és lábak felfüggesztését és lazítását

* A másik fél bejövő erejét folyamatosan üresíti/engedi, hogy az egész test (beleértve a karokat is) felfüggesztett és laza maradjon.

* Stb....

 

És általában itt el is véreznek a gyakorlók...

Ezek betartása nélkül ugyanis nem lehet használni azt a fajta erőt, amit ezek a fajta stílusok generálnak.

 

Előzmény: Tierce (13476)
Tierce Creative Commons License 2019.05.01 0 1 13476

 

Szia!

 

Addig, amíg valaki nem tapasztalja meg a saját bőrén azt, amit ezek a gyakorlók képviselnek, addig videóról mindegyik kamunak tűnik...

 

Fizikai - értsd kemény - erővel ezeken a mestereken, akkor egyszerűen nem lehet erőt kifejteni. Sőt, minél inkább ki akarja fejteni a másik a fizikai erőt, a hatás annál erősebb (sza*abb) rá nézve. Minél erősebben próbálkozik a fizikai erőt adó fél, annál nagyobb a nyomó/préselő/húzó/elpattintó erő, ami rá hat.

 

Elég kevés ember tudja ezt megmutatni még laboratóriumi körülmények között is. Én még nem láttam olyan publikus egyesületet vagy iskolát, ahol ezeket a dolgokat tanították volna.

 

Az általad linkelt videókon lévő mesterek és gyakorlók hitelesek ilyen szempontból.

 

Előzmény: tigristomi (13475)
tigristomi Creative Commons License 2019.04.30 0 1 13475

Szia Gao!

 Ilyen szintű belső erős mesterekkel találkoztál, mint ez az 5 ezen a videón?
 https://www.youtube.com/watch?v=-RiMFQKdXNk
Különösen ez a fickó döbbenetes számomra, ilyet még nem láttam (5 ancestors fist):
 https://www.youtube.com/watch?v=M4zjDlwyxDk
Vagy, ilyenekkel találkoztál és nem működött rajtad.

Előzmény: GAOZHENHU (13466)
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.04.27 0 0 13474
"We all must do what Christ did. We must make our experiment. We must make mistakes. We must live out our own version of life. And there will be error. If you avoid error you do not live." ~ Carl Jung
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.04.27 0 0 13473
"The greater the contrast, the greater the potential. Great energy only comes from a correspondingly great tension of opposites." ~ Carl Jung
Lance Boldizsár Creative Commons License 2019.04.27 0 0 13472
"If you are unhappy, you are too high up in your mind." ~ Carl Jung

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!