Keresés

Részletes keresés

mindenki senkije Creative Commons License 2024.03.06 0 1 94294

végefőcím zene

Előzmény: wizardry8 (94291)
kitigan zibi Creative Commons License 2024.03.06 -1 0 94293

Tudod ki volt a Hanush hangja?

Előzmény: Stratonicus84 (94292)
Stratonicus84 Creative Commons License 2024.03.06 0 0 94292

Az űrhajós

 

Adam Sandlerből ilyen filmet nem néztem volna ki.

Nagyon jól néz ki a 70-es évek scifi környezete, bár szerintem nem illik bele a síkképernyős monitor.

 

Érdekesen kezdődik az egész, mégsem bírtam a harmadánál tovább nézni a pók hülye szövegelése miatt meg a nyugtalanító zajok, zörejek, zene miatt.

wizardry8 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94291

A végén a zene (hogy hívják ezt? nem főcímzene hanem levezetőzene?) annyira sablonos volt. Ahogy megszólalt, na mondom vége a filmnek? így hirtelen? és tényleg vége volt, jött a stáblista.

Előzmény: wizardry8 (94290)
wizardry8 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94290

Hell or high water

 

Jó volt, jó volt. Bár a vége elég kurtára-furcsára sikeredett.

Előzmény: jelenvalólét (76590)
kitigan zibi Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94289

R.M.N. Megvolt, mestermunka, megint Mungiutól.

Előzmény: papaIDE(i)G (94275)
mindenki senkije Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94288

a mi életünkben ezekből mostmár pedig valszeg nem lesz más

Előzmény: divaoni01 (94287)
divaoni01 Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94287

Villeneuve tényleg valszeg a legnagyobb ezen keretek közt. Mégis soknak érzem a mai közel háromórás átlag filmhoszt. Általában nem képesek mindent lekerekíteni, mert elvesznek a szükséges tömörítés illetve a dolgozzuk ki rendesebben fogalmak között. Amennyiben az alapanyag bőséges és kellően érdekfeszítő is, akkor minden esetben sorozatra lenne szükség(csak az ugye több költség, kevesebb bevétel). Egy háromórás film esetében a figyelmet végig a megfelelő szinten fenntartani nagyon nem egyszerű dolog.

 

Most ugye az Apple nekifut Gibson Neuromancer-jének sorozatban, ami persze elsülhet az Asimov féle Alapítvány mintájára is... Az sem véletlen, hogy ezekből nem próbáltak meg önálló filmeket alkotni. Lehet a Düne esetében is célszerűbb lett volna perspektivikusabb hosszúságú mozgóképekben gondolkodni. Anno persze az a minisorozat nem volt rossz, de alaposnak sem volt mondható. Lynch és Villeneuve próbálkozása üdvözlendő, csak nem az igazi.

Előzmény: mindenki senkije (94285)
kitigan zibi Creative Commons License 2024.03.05 0 0 94286
mindenki senkije Creative Commons License 2024.03.04 0 2 94285

vélhetően forgattak vagy 6 órányit, betojtak, hogy ez sok lesz és ész nélkül nyírtak rajta nagyokat

a prófétacsinálást pont nem :D

azért nem könnyű ám ez, picit járatlan út még, hogy méltóságteljes műalkotást, kvázi SZOBROT faragsz, de közben a tömegeket is ki kellene szolgálni

nem lett tökéletes, de Villeneuve-nél jobban ezt senki sem tudja szerintem

Előzmény: Bateman (94284)
Bateman Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94284

maximálisan egyetértek, ennek fényében érthető még kevésbé, hogy a prófétacsinálásra miért szántak mégis majdnem egy kerek órányit a játékidőből tök feleslegesen?

Előzmény: mindenki senkije (94283)
mindenki senkije Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94283

én elfogadom, ha nincs benne a világon minden, nem kell 100% hűnek lenni az eredetihez, vannak elhagyható dolgok, ez egy verzió, korlátos a játékidő
az viszont zavart, hogy bizonyos részeket eredetileg bele gondoltak volna tenni, de utólag mégis törölték őket

viszont ennek "nyomait" viseli a film és a hiányzó darabkák miatt darabos a storytelling
egyszerűen érzi a néző, hogy hopp, itt egy kicsit nagyot ugrottunk hirtelen, itt néhány dolog kimaradhatott :) (pláne, ha még utalnak is bizonyos jelenetekre, amiket aztán mégsem mutatnak meg a nézőnek. nyilván, így spóroltak a játékidőn, de akkor már azt is meg kellett volna spórolni, amikor felvezetik, hogy benne lesz :D )

Előzmény: Bateman (94282)
Bateman Creative Commons License 2024.03.04 0 1 94282

az előbb írtam erről. a zene nekem nagyon sok helyen Blade runnert idézte, de alapvetően rendben volt. az egész film rendben volt, alapvetően pozitív hangulatban jöttem ki, mégis az arányok nem lettek jól felépítve és talán nekem ezért is túl hosszúnak, néhol érdektelennek. 

Előzmény: mindenki senkije (94274)
Bateman Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94281

azt is megnézném azért valamikor. 

Előzmény: divaoni01 (94277)
Bateman Creative Commons License 2024.03.04 0 1 94280

mégis sikerült most egy olyan filmet összerakni a második résszel, amiben tökre feleslegesen volt elnyújtva majdnem egy órásra a prófétacsinálás, közben marha sok olyan részlet meg lemaradt, amit bele kellett volna tenni viszont sokkal részletesebben hiszen a könyv róluk ír, az a császári udvar, Irulan karaktere, űrjárók szövetsége. Nem láttuk Paul húgát, pedig neki már ebben a részben meg kellett volna jelennie, Paul-Chani gyermeke/halála szintén. Szóval éppenséggel lett volna még részlet, amit sokkal inkább néztem volna, a gyönyörű, ám tartalmilag vagy önismétlő képeken, vagy csak gyönyörű, de csak illusztrációként funkcionáló jeleneteken túl. de még így is belefért volna 2 órába szerintem a könyv ezen része. bőven.

Előzmény: capacete (94276)
seci Creative Commons License 2024.03.04 0 1 94279

Nem veletlenul csinaltak belole minisorozatot - de az "megelozte" korat, amikor a sorozatok kidolgozottsagi szintje nem ott volt, ahol manapsag a streaming koraban.

 

A Dune-bol siman lehetett volna csinalni a ketreszes mozifilm helyett egy 10-12 reszes sorozatot, mindenki jobban jart volna vele. Illetve nem, a film keszitoi nem.

Es akkor lehetne S02 a Messiah-bol, stb.

 

-seci

Előzmény: capacete (94276)
capacete Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94278

Nem, a stúdió által összerakott különböző Extended Cutok jöttek ki.

Előzmény: divaoni01 (94277)
divaoni01 Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94277

Lynch négyórás verzióját sosem adták ki valahol?

Előzmény: capacete (94276)
capacete Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94276

Ez sem igaz, mert olyan szintű világépítés van benne, amit nem lehet egy 2-3 órás filmbe belerakni. Pont ez volt Lynch problémája is, ezért volt a saját verziója 4 órás, amit a stúdió 2 órásra vágott. 

Ami kritikát olvastam a filmről, az pont az ellenkezőjét hozta fel: miért nem mutatták be jobban... (a Harkonneneket, a Császárt, a Guild Navigatorst etc.) Mondjuk azért, mert akkor még több plusz óráig tartott volna a két film.

Előzmény: Bateman (94273)
papaIDE(i)G Creative Commons License 2024.03.04 0 1 94275

Mr. Holmes

https://www.imdb.com/title/tt3168230/

Kedves ,vasárnap délutáni bealvós. Családi film, mondhatni. Arról, hogy az öreg Sherlock Holmes  hogyan próbál megbirkózni a demenciával, köt barátságot a házvezetőnője fiával...és leírni az utolsó megoldatlan ügyét. 
Ian MckEllen nagyon jól játszik több idősíkon. Anglománoknak ajánlott, igazi bri:ish feeling. 
10/7

Ruins

https://www.imdb.com/title/tt0963794/?ref_=fn_al_tt_1

Az első félóra elég ígéretes, aztán azt hittem valami Retroschock epizódba csökkentem:-))
Növények vazz, kib.-ott növények támadják meg a szereplőket....na jóóó:-)
De ehhez képest kihozták a maximumot.

R.M.N
https://www.imdb.com/title/tt18550182/?ref_=fn_al_tt_1

Az elmúlt hónapokban látott filmek közül a 2. helyezett nálam. Két dolog kell azonban a teljes átélhetőséghez, és ez talán hiba. Az egyik, hogy a film érthetőségét nagyban megdobja az, ha valaki volt már Erdélyben és testközelből tapasztalta meg a R.omán M.agyar (N.émet) viszonyt (bár néha igyekszik film a kívülállóknak is narrálni, de csak néha) a másik pedig hogy azért ismerni kell a kelet-európai mgránshelyzetet is.. Különösen érdekes az hogy a kevert lakosságú településen a magyarok azok akik elsőként szóvá teszik, és nehezményezik a srí-lankai állampolgárok foglalkoztatását a helyi pékségben-direktben nincs kimondva ugyan, de egyértelműen érződik a határon átívelő magyar álláspont:-|
A film erőssége, hogy az első perctől olyan mintha benne lennél, semmi távolságtartás, azonnal ott vagy, élsz közöttük az erdélyi faluban...ami amúgy Torockó, bár a filmben nem így hívják, de azonnal be lehet azonosítani. Valahol a közepe táján a hokimeccsnél azért a nyakunkba kapunk mindent ami most Románia ezen részén jelen van (a hergelt balhék, a nemzeti identitás, a székely himnusz, a román nemzeti öntudat, a zászlók keveredése, a négy nyelven való kommunikáció, a nemzeti hagyományok, és püff ebbe bele a migránsgyűlölet...
Nagyon fontos látlelet ez a film, ami egy személyes történetből fordul át szociográfiával kevert kordokumentumba.
10/8

mindenki senkije Creative Commons License 2024.03.04 0 1 94274

érdekes, amit mondasz, mert még így is ordító bakugrások vannak benne, egy csomó fontos dolog hiányzik belőle, vélhetően azért, mert már így is túl hosszú a film és nem fért minden bele a játékidőbe, de ezeket csak nagyon spoileresen lehetne kifejteni.

viszont zeneileg totálisan a hatása alá kerültem, most megállás nélkül megy nálam mind a kettő

a második rész zenéi még jobban is tetszenek, a film hibái ellenére azért "növekszik" ilyenkor az emberben az élmény :)

Előzmény: Bateman (94273)
Bateman Creative Commons License 2024.03.04 0 0 94273

Cselekmény szempontjából vékonyka, hogy egy kétszer majdnem három órás filmet megtöltsön. Így értem.

Előzmény: capacete (94272)
capacete Creative Commons License 2024.03.03 0 1 94272

Én még sajnos nem láttam, de az azért viccnek is rossz, hogy soványka a könyvalap...

Előzmény: Bateman (94255)
Bateman Creative Commons License 2024.03.03 0 0 94271

Poor Things - azt hiszem ez eddig a leggyengébb filmje az alkotónak. mondhatni abba az irányba ment ezzel a filmmel, ami nem annyira állhatok ki, az öncélú művészkedés iránya. Sokszor feldolgozott téma, amiben Dafoe csípőből hozza az alkotót, Nosferatu után kötelező volt neki ez a karakter, de azt hiszem ennek a filmnek a legnagyobb nyertese Mar Ruffalo:) Emma Thompson csodálatosan szexi, nagyon szépen illeszkedik a túlszaturált, steampunk világhoz, de én ezt az egészet kicsit untam. Többet vártam.

 

Retribution - Sokszor megfogadtam már, hogy több Liam Neeson filmet nem nézek meg, ezt is csak az asszony erőltette rám. Nimród nagyon gyenge filmet készített, tesco gazdaságos érzete van minden másodpercének, szar történet, szar kivitelezésben. Eszetekbe ne jusson megnézni.

 

Napoleon - Végre. Vártam az Apple+ megjelenésre, mert az a hír járta, hogy a mester vágatlan verzióját mutatják be, hát nem. Úgyhogy a sima moziverzióval kellett beérnem. Abszolút érződik rajta, hogy rendesen megvan nyírbálva és valami nagyobb egésznek egy szeletét látjuk csak. Szokásos minőség, igazi epikus dráma, aztán a történelmi hűség része már egy más kérdés, de ettől el kell vonatkoztatni és mint egy klasszikus mozit élvezni. Ez nekem bejött, de nagyon.

 

Dűne2 - erről írtam pár bejegyzéssel korábban, kicsi bővebben

Stratonicus84 Creative Commons License 2024.03.03 0 1 94270

Na most meghoztad a kedvemet, hogy újra megnézzem. 2012-ben láttam.

Nekem is nagyon bejött. :)

Előzmény: Biga Cubensis (94265)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.03 0 0 94269

hogy ki rontotta el? a történetíró (?). 

 

Ez a film csak az agresszió mentén mozgott. Ha ez volt a cél, sikerült. 

Előzmény: Stratonicus84 (94253)
wizardry8 Creative Commons License 2024.03.03 0 1 94268

Ez egy nagyon jó film. Eddig nem is tudtam róla. 

Előzmény: Biga Cubensis (94265)
mától.iszom Creative Commons License 2024.03.03 0 0 94267

A gyönyörű őzek halála (1968)

kitigan zibi Creative Commons License 2024.03.03 0 0 94266

Van valami igazságod papesz, de Ruffalo és Dafoe is sokunkat vonz s elvarázsol. 

Előzmény: papaIDE(i)G (94264)
Biga Cubensis Creative Commons License 2024.03.03 0 3 94265

The Guard

https://www.imdb.com/title/tt1540133/

 

egy újabb pótlás. nem az a üvöltve nyerítős vígjáték, de vicces, Brendan Gleeson (ismét) remekel.

kevés film van, amiben a káromkodás ennyire passzol és "természetes". 

(ahol néztem streaming, csak szinkron volt, de végül úgy találtam, ez kivételesen egy jó szinkron (Gleeson: Csuja))

van benne pár sziporka :) pl "kérek egy forró whiskeyt, meg egy hideget amíg elkészül"

 

8/10

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!