Keresés

Részletes keresés

John Quentin Creative Commons License 2004.01.14 0 0 629
A Nickem Bátorsága topic mikor lesz megnyitva?

Eltelt négy/öt év.

Létezik még Tyler Durden a fejekben? Vadalmában van még harci szellem? Ha van, ma mi lelkesíti?

jamamura szadakó Creative Commons License 2004.01.14 0 0 628
remélem, a topikgazda nem bánja, hogy én is "reklamálok" kicsit: ismét kapható a harcosok klubja dvd, 3ooo ft-tal olcsóbb, mint az első kiadás (azaz 7e pénz), viszont papírtok helyett műanyag tartóban figyelget szegény. viszont mint említettem: újra kapható! ez is valami.
VadalmaX Creative Commons License 2003.11.21 0 0 627
a topikgazda jogán és pusztán a kötelességtudat kedvéért jezem,
hogy megjelent magyarul Chuck Palahniuk harmadik regénye, a Survivor, HALÁLKULTUSZ (szar) címen és nagyon visszataszító borítóval,
reméljük, a többivel nincs komoly gond:-)
MarQczy Creative Commons License 2003.09.29 0 0 626
Ha valaki tudja hol lehet kapni a HK konyvet, vagy kolcson tudna adni szoljon legyszi!Ja es valaki meg tudna nekem irni a HK filmzenet?
Dragula Creative Commons License 2003.02.04 0 0 625
A lövésről annyit, Tylernek a tarkóján jött ki a golyó, nem pedig az állkapcsán, mint a másiknak.
Előzmény: kotpjotmalako (624)
kotpjotmalako Creative Commons License 2001.10.31 0 0 624
Jó, persze, ha te így gondolod. De nem kell mindent komolyan venni, hiszen nem valószínű, hogy meg lehet szabadulni a személyiséged másik felétől, azzal, hogy fejbelövöd magad egy pisztollyal. A lövés jelzésértékű, és a narrátor elhatározását jelzi: eddig így, de ezután úgy.
Ráadsául, egy fejlövés azonnal halálos, miközben a filmben talán csak a száját lövi át. De szerintem nincs ember, aki egy állkapcsot és nyakizmot átfúró lövés után állva marad.
Dehát ez egy film.
Előzmény: Búg a Jakab (623)
Búg a Jakab Creative Commons License 2001.10.31 0 0 623
Kérdés, hogy ha jó alaposan fejbe lőjük magunkat, mennyire élünk. Vagy ha kicsit még igen, akkor mennyire biztos léptekkel megyünk az ablakhoz. Vagy attól kezdve csupán allegóriák vagyunk?
Előzmény: kotpjotmalako (622)
kotpjotmalako Creative Commons License 2001.10.30 0 0 622
Miért is a halála/uk után? A kézfogás pillanatában mindketten élnek.
Hogy még mennyit, az majdnem lényegtelen.
Előzmény: Búg a Jakab (621)
Búg a Jakab Creative Commons License 2001.10.30 0 0 621
A halálunk után megfogják a kezünket (a halála után megfoghatom a kezét) - hát, nem túl romantikus. Inkább kijózanító.
Előzmény: kotpjotmalako (620)
kotpjotmalako Creative Commons License 2001.10.30 0 0 620
Úgy értem, hogy a Fincher által meglehetősen hanyagolt, és a hozzászólók által elfelejtett szerelmi szál nem a dekadenciáról, és nem a lázadásról szól, hanem a szerelemről, mert hát szerelmi szál, ugye.
Illetve, a szerelem tkp. lehet lázadás is: ketten a világ ellen, vagy akár azt is mondhatjuk, hogy érzelmekkel az érzelemmentes, illetve hamis érzelmekkel operáló, ránk kényszerített valóságmásolatok ellen.
De azér azt te is érzed, kedves n0ri, hogy nem biztos hogy csak úgy rá lehetne mondani a FC-ra, hogy erről szól, no meg egy kicsit arról is, és punktum. (Lásd: előttünk szólók körbe-körbe érő vitája.)
Én még a szól valamiről kifejezéssel is óvatosan bánnék. Sok-sok réteg egymáson, leöntve egy nagy adag iróniával, de a máz alatt ott a szív.
Ezt a filmet télleg szívvel kell nézni.
Előzmény: n0ri (619)
n0ri Creative Commons License 2001.10.30 0 0 619
Hanem miről?
Előzmény: kotpjotmalako (618)
kotpjotmalako Creative Commons License 2001.10.30 0 0 618
Most találtam rá a topikra, végfutottam, és kicsit felszisszentem. Emberek!, szerintetek az semmi, hogy a végén EN megfogja HBC kezét, és akár felrobbannak, akár nem, ez rendkívül pozitív dolog. Ez a jelenet nem ironikus, hanem szép, bármilyen harmatgyenge is a női szál a filmben (a könyvet nem olvastam), de azér az tiszta, hogy Marla végig egy normális kapcsolatot akar, és annak ellenére, hogy baromira nem érti a helyzetet, végig megbízik szerelmében. És a végén boldogan élnek, amíg meg nem halnak.
Ez a elfelejtett szál nem a dekadenciáról, és nem a lázadásról szól, bizony.
Előzmény: n0ri (617)
n0ri Creative Commons License 2001.10.29 0 0 617
természetesen csupa okosat írtál, de nem tudom, mi a véleményed arról, ez a film a dekadenciáról vagy a lázadásról szól? arra sem feleltél, hogy az utolsó negyedóra egyértelmű-e, legalábbis és még mindig nem tudom, mi a valóság és mi a fantázia terméke (a megoldást persze nem kell leírni, hátha még mindig van, aki nem látta)

ha nem lett volna egyértelmű, a feliratos változatot vettem fel és néztem meg, hétfő esténként ad egy ilyet a HBO

Előzmény: zalus (615)
n0ri Creative Commons License 2001.10.29 0 0 616
természetesen csupa okosat írtál, de nem tudom, mi a véleményed arról, ez a film a dekadenciáról vagy a lázadásról szól? arra sem feleltél, hogy az utolsó negyedóra egyértelmű-e, legalábbis és még mindig nem tudom, mi a valóság és mi a fantázia terméke (a megoldást persze nem kell leírni, hátha még mindig van, aki nem látta)

ha nem lett volna egyértelmű, a feliratos változatot vettem fel és néztem meg, hétfő esténként ad egy ilyet a HBO

Előzmény: zalus (615)
zalus Creative Commons License 2001.10.26 0 0 615
személy szerint olvasgatlak és bólogatok, magyarán egyetértek veled, de ezt úgy általában minek ideírni?

a dvd egyik legnagyobb előnye, hogy nem nagyon szereti a szinkront, így nem kell szembesülni gyorsított menetben készített, összecsapott, félrefordított, stb. szinkronokkal. az hbo is sugározhatná két nyelven filmjeit. az eredeti nyelven magyar felirattal természetesen.

no, értelmeset szóltam hozzá? :]

n0ri Creative Commons License 2001.10.26 0 0 614
no fiúkák, hát senki nem áll szóba velem?
Előzmény: n0ri (613)
n0ri Creative Commons License 2001.10.26 0 0 613
visszaolvastam egy darabig, már mindent megírtatok, dehát az HBO csak most vetítette eredeti nyelven, és ti már olyan sznobbá tettetek, hogy jó filmet csak felirattal nézek, a szinkront kerülöm

a végét meg nem tudom, újra kell néznem, belezavarodtam, hányszor is vertek át

HBC meg szerintem is nagyon jó, meglepő is a sok kosztümos film után

n0ri Creative Commons License 2001.10.26 0 0 612
Döbbenetes ez a film, maga a megvalósult dekadencia, lehet, hogy a rómaiak is ilyet csináltak volna, ha lett volna film, akkor, amikor a barbárok már be-betörtek hozzájuk?
SOWHAT Creative Commons License 2001.10.10 0 0 611
Lehet Harcosok Klubja DVD kapni a Herta Polus centerben 3500ér kurva olcsó máshol 10 ezer fölött volt.
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.13 0 0 610
Hoppá, mim van nekem!! Harcosok Klubja könyv!! Volt még asszem 1 példány itthon, a Plazaban! Úgyhogy megvan!!!!!!! Jajjj...

Murdock

zalus Creative Commons License 2001.08.11 0 0 609
intercom
budapest
bácskai u. 28-36.
telefon: 467-1-467
fax: 252-27-36
Előzmény: Törölt nick (607)
alric Creative Commons License 2001.08.11 0 0 608
Az Árpád-hídnál van egy könyvárus, ott szokott lenni.
Előzmény: Törölt nick (607)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.11 0 0 607
Az intercom oldalon sajnos nem látok se mailt, se postacímet...
Mi legyen?
Megnézem majd azt az oldalt, ahonnan lehet könyveket rendelni. A www.startlap.hu oldalon valahol ott van.

Murdock

Előzmény: zalus (605)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.11 0 0 606
Igen, közben már olvastam a korábbi hozzászólásod, kösz!
És kösz a tanácsot is!

Még egy kérdés: Ezen kívül jelent már meg magyarul könyv ettől az írótól? A film után... Hát, nagyon el akarom olvasni a könyet! Olvastam róla a jellemzésedet. Bár fordítva szokták, de én eddig még nem hallottam a könyvről.

Apu lelkes várakozása vagyok. :-)

Murdock

Előzmény: zalus (605)
zalus Creative Commons License 2001.08.11 0 0 605
idézet magamtól:

Chuck Palahniuk: Harcosok Klubja (Fight Club) /Intercom/

azaz, vedd fel a kapcsolatot az intercommal, [pl. www.intercom.hu biztos szolgál postacímmel] nekik bizonyára ven még elfekvőben 1-2 példány a könyvből.

és most én kérdezek: mikor jelenik meg újabb chuck palahniuk könyv nálunk?

Előzmény: Törölt nick (604)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.11 0 0 604
Hellósztok! Én most néztem meg a filmet, és nagyon megfogott! Azt szeretném kérdezni, hogy tudtok-e olyan helyet (akár Pesten, bár én győri vagyok), ahol meg lehet még venni a KÖNYVET. Mert, ahogy a topicból megtudtam, ez könyvben is létezik.

Szóval ki írta a könyvet, mi a címe, és hol lehet kapni, nagyon érdekel!

Murdock

bokor Creative Commons License 2000.12.29 0 0 603
DVD gyönyörű, de azért gondoltam, a "fülszöveget" megosztom veletek, remélem, más még nem tette meg. Szóval, szó szerint:

"Amerika nagyvárosainak pincéiben egy titkos szervezet működik: ha egy éjjel az utca összes nyilvános telefonja összetörik, ők jártak ott; ha egy köztéri szobor óriás fémgömbje legurul talpazatáról és szétrombol egy gyorsétkezdét, az az ő művük; ha egy elegáns bank parkolójának összes autóját összerondítják a galambok - abban is az ő kezük van. Vigyáznak a leveleinkre, átveszik a telefonüzeneteinket, kísérnek az utcán: és még csak most készülnek a végső dobásra: a nagy bummra...

A harcosok klubját (saját megjegyzés: a felirat végig Harc Klubnak hívja) Jack (Edward Norton - Amerikai História X) és Tyler (Brad Pitt - Hetedik, Blöff) két unatkozó jóbarát találta ki. Rájöttek, nincs jobb stresszoldó, mint ha alaposan megverik egymást. Az ötlet hamar népszerűvé vált a fiatalok köráben, és egyre többen csatlakoztak hozzájuk. Úgy látszik, mindenki csak erre várt.

És teljes is lenne a véres boldogság, ha nem tűnne fel a színen minden bajok okozója: a nő."

Most komolyan, valakinek ezért fizettek? Ezek tényleg úgy adnak ki egy filmet, hogy senki nem látta? Vagy velem van a baj? A JAck-ügyet meg sem említem, arról korábban már volt itt szó...

Azért ettől függetlenül még pár dolgot végig kell néznem, a kimaradt részek, meg az alternatív befejezés különösen érdekel. De a feliratot soha többé nem akarom látni, viszont szeretnék találkozni azzal, aki csinálta!!!

zalus Creative Commons License 2000.12.29 0 0 602
a SE7EN jó lett. rápakoltak ds ex 6.1 és dts es hangot. szép.
LOU Creative Commons License 2000.10.18 0 0 601
Jó poén volt. :)
Előzmény: pirx (599)
Bateman Creative Commons License 2000.10.17 0 0 600

"SEVEN will be a two-disc set, with the first disc featuring an anamorphic widescreen transfer from a HD master, supervised by Mr. Fincher himself. There will be DD 5.1, 2.0 and DTS 5.1 soundtracks on it. The second disc will feature little from the Criterion disc other than deleted scenes and some behind the scenes footage. There will be more new documentary stuff, including new interviews that look at the film from the perspective that it is a "modern classic". As for the commentaries, there is a new one by Fincher, but other than that, I have no more specifics. Street date is expected to be late october/early November, and retail will be $29.95."

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!