Keresés

Részletes keresés

okos bagoly (2) Creative Commons License 2008.12.07 0 0 2491

"Valamennyi HD standard full HD"

 

Ezt mégis hogy érted? 

 

"gyakorlatilag pontosan ez itt az átverés, mármint hogy fullHD - mert ilyen a szabványban nincs, és nem is lesz)."

 

Gyakorlatilag semmi értelme sincs amit írtál. 

Várom továbbra is az érdemi hozzászólásokat a témában.

Előzmény: etwg (2490)
etwg Creative Commons License 2008.12.07 0 0 2490

Egy sereg tévedés van a leirásodban. Valamennyi HD standard full HD (gyakorlatilag pontosan ez itt az átverés, mármint hogy fullHD - mert ilyen a szabványban nincs, és nem is lesz).

 

A 1080p vagy az 1080i között se várj valami hatlamas különbséget, söt a profik bizonyos esetben a 720p-t használják (pl. az utolso olimpia).

Előzmény: okos bagoly (2) (2489)
okos bagoly (2) Creative Commons License 2008.12.07 0 0 2489

Hali,

 

Ki tudna nekem ajánlani Full HD-s kézi kamerát? A tapasztalatom az, hogy az interneten olvasható termékismertetők sokszor akarva vagy akaratlanul pongyolán, megtévesztően ill. félreérthetően fogalmaznak a készülékek felbontásával kapcsolatban.

 

Mert miről is van szó? A Full HD-nak (1920*1080 pixel) mondott HD kamerák egy jó része "csak" az 1080i (i= interlaced) videójel rögzítésére képes, ami valójában 1440*1080 értékű felbontást jelent. A teljes felbontásúnak nevezett készülékek jó része tehát valójában nem az, mivel nem képesek az 1080p (p=progresszív) videójellel dolgozni amely már a valós, igazi 1920*1080 -as megjelenítést teszi lehetővé.

 

Attól is tartok, hogy az 1080p móddal jelölt gépek közül valójában nem tudja azt mindegyik, szóval az átverés lehetősége még ezek esetén is fönnáll.

 

Szóval ha valaki tájékozott ilyen mélységben a témában és tudna nekem ajánlani valódi teljes HD kamerákat úgy max 200 E-ig, annak nagyon örülnék.

Móncsa Creative Commons License 2008.12.02 0 0 2488
Örülök,hogy nem vagyok egyedül! Remélem kapunk sok jó tanácsot, ötletet és tippet.
bodrostomi Creative Commons License 2008.12.02 0 0 2487
Én is ezen dilemmázok.
Előzmény: Móncsa (2486)
Móncsa Creative Commons License 2008.12.02 0 0 2486
Üdv Mindenkinek. Van egy Panasonic NV-GS17- es videó kamerám ami most volt 3éves és szeretnék venni egy komolyabbat. Panasonic NV-GS330-asra gondoltam. Azért szeretnék kazettásat venni mert a kazettán hosszabb ideig meg lehet őrizni a felvett anyagot. A most felvett anyagokat is kiírom dvd-re de a kazettákat is megőrzöm,jobban megbízok a kazettában mint a dvd lemezben,és így évek múlva is meglesz az eredeti vágatlan kópia. Véleményeket tanácsokat várok Tőletek. Üdv.
etwg Creative Commons License 2008.11.28 0 0 2485

Eddig sem, meg ezentul sem foglakozom kamerák összehasonlitásával, mert abbol semmi jo nem következik.

Ezért sajnálom, de nem tudok konkrét esetben segiteni.

Előzmény: bodrostomi (2483)
nono27 Creative Commons License 2008.11.28 0 0 2484
Kedves Perillustris! Köszönöm válaszod! Azt hiszem, én is emlett fogok dönteni, bár még a 30-as miatt vacilálok egy kicsit. A 10-est biztos nem veszem meg. Köszi még egyszer a segyítséget!!
Előzmény: Perillustris (2476)
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2483
A 2474 hozzászólásomban leirtam a két lehetséges verziót. Amit tudok, hogy az érzékelő mérete a 320-hoz képest nőtt a 330-ban. De hogy ez a Sonyhoz képest mekkora... azt nemtom.
Előzmény: etwg (2482)
etwg Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2482
Nemcsak a pixel szám fontos hanem a felület is.
Előzmény: bodrostomi (2481)
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2481
Ja, ezzel a részével tisztában vagyok. Sajnos 100k alatt nem igazán lehet ccd-n kivül mást. A két alternatíva végülis egy nagyobb ccd (1 M) a 3ccd-s kisebbel szemben (3×800k).
Előzmény: etwg (2480)
etwg Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2480

Pont itt vannak a legnagyobb átverések.

 

Gyakran a 3 CCD kisebb és kevesebb pixelü, mint az 1 CMOSos társai, arról nem is szolva, hogy 3 CMOS-s kamerát még nem is igen látni (pedig a CMOS valamivel jobb tuljadonságu mint a CCD.)

 

Ezért általánositás helyett illene megvizsgálni a konkrét kamerát, mert különben nem ér semmit egy ilyen kijelentés.

Előzmény: bodrostomi (2479)
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2479
:-D Na, most már bentebb vagyok. :-D Elvileg a 3ccd-s rendszernél nem több ez effektív pixelek száma?
Előzmény: etwg (2478)
etwg Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2478

Nem akarlak megrengetni a hitetben, de több állitás nem igen állja meg a helyét:

 

 

ám csak elektronikus képstabilizátora van

 

Mi az, hogy csak? Sikerült már valakinek bebizonyitania, hogy az elektronikus stabilizátor rosszabb?

 

3CCD-s rendszerű, ez mindenképp pozitívum

 

Ez miböl következik - mármint hogy pozitivum?

Ez kb. azt jelenti, hogy mi jobb? 1 vagy 3 pofon.

 

 

;-)

Előzmény: Perillustris (2475)
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2477
Köszi a véleményt. Végülis leginkább már azon dilemmázok, hogy az érintőképernyő vagy joystick vezérlés lenne-e jobb nekem. A Pana manuális dlgairól nem jókat olvastam, legalábbis kezelhetőség terén. Ugyanakkor jó lenne ha tudnék manuálisan is fókuszt állítani viszonylag könnyen. Ha jól tudom, akkor a Panasonicban optikai stabilizátor van.
Előzmény: Perillustris (2475)
Perillustris Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2476
Számomra nem kérdés az összehasonlítás után, hogy a GZ-HD5EZ a nyerő. Ismétlem, számomra.
Előzmény: nono27 (2473)
Perillustris Creative Commons License 2008.11.27 0 0 2475
A Sony 25x-ös optikai zoom-mal rendelkezik, ám csak elektronikus képstabilizátora van (10x-es nagyítás felett már úgyis állvány kell, ha remegésmentes képet akarsz). Van cserébe DV-bemenete is, ha a megszerkesztett anyagot vissza akarnád írni szalagra. Bár utóbbi a Blue-Ray elterjedésével nem lesz létszükséglet a ma még ezt a funkciót kihasználóknak sem. A Panasonic 3CCD-s rendszerű, ez mindenképp pozitívum, ám nem tudom, átlagos körülmények között észrevehető-e jelentős különbség.

Ha választani kell, én a Panasonic mellett teszem le a voksom. A formája is jobban tetszik, nekem az állna kézre.
Előzmény: bodrostomi (2474)
bodrostomi Creative Commons License 2008.11.26 0 0 2474
Üdv!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni?

Panasonic NV-GS330
vagy
Sony DCR-HC62E
nono27 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 2473
Sziasztok!
Segítsetek légy szíves, mert nem igazán tudok dönteni. JVC kamerát szeretnék venni, elég sokat olvastam is róluk,de nem tudom, hogy a GZ-HD5, GZ-HD10, vagy netán a GZ-HD30 a három közül a legjobb választás. Kérem, akinek van tapasztalata, vagy csak ismeri ezeket a típusokat, ossza meg velem! Előre köszönöm a válaszokat!
Badb0y Creative Commons License 2008.11.12 0 0 2472

Vadonat új bontatlan csomagolású canon hv30 FULL HD handycam dobozában +nagy kapacitású aksival + samsonite hordtáskával és minden tartozékával garanciával fóliában eladó. 189.990,-

 

Jellemzők:

 

Rendszer: MiniDV HDV
CCD: 2,96 megapixel
Optikai Zoom: 10x
Digitális Zoom: 200x
LCD: 2,7"
Hangrendszer: PCM 12bit 4 csatorna / 16bit 2 csatorna
Mikrofon: van
Hangszóró: van
Csatlakozók: USB 2.0, Audio/Video, Komponens kimenet, HDMI kimenet
Éjszakai felvétel: van
Memóriakártyák miniSD.

Üzemmódok: 24p 30p HDV(60i)

 

Budapesten és Székesfehérváron vehető át a kamera.

 

Beszámítás csere nincs

 

NTSC-s (nincs olyan Plazma/LCD tv, ami ne tudná ezt a furmátumot. Minden tv helyesen jeleníti meg. Ki lehet próbálni)

 

Tel: harminc 3 5 8 0 5 1 2

 

 

Perillustris Creative Commons License 2008.11.10 0 0 2471
A típusok vizsgálata nélkül: mindig lesz újabb modell, ami lehet, hogy jobb is, de amíg erre vársz, addig esetleg lemaradsz rengeteg olyan pillanatról, amit már megörökíthettél volna. Írtuk már, árkategórián belül nagy csodák, igazán lényeges különbségek nincsenek. Szerintem már sejted, mit akarsz. Rakd magad elé a különböző modellek specifikációit, aztán bökj rá egyre, amit másnap vegyél meg. :)
Előzmény: holpy (2468)
etwg Creative Commons License 2008.11.09 0 0 2470

Kösz holpy a dicséretet - a továbbiakban is igyekszem nektek segiteni, de egyet kerülök - az a vásárlási tanácsadás.

 

Nincs sem idöm,  lehetöségem sem kedvem a paic napi kinálatát vizsgálni, és az egyes modellek között alig ismerem ki magam.

 

Most gyorsan átfutottam az SDR H280-as leirását - hm egy kicsit zavarban vagyok. Mit is akar a Pana ennyi pénzért eladni.

 

Egy SD kamerát ami MPEG2-ben rögzit?

 

 

Nem tudom mire akarod a kamerád egyszer majd ilyen intenziven használni igy nem igen tudok jobb választ adni.

Előzmény: holpy (2468)
Ebadta Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2469
Két helyen is olvastam, hogy a JVC GZ-MS100 jobb képet csinál, mint az SDR S9 és kb egy árban vannak.
Egészen biztos le lehet játszani konvertálás nélkül, azt nem tudom, hogy DVD-re is fel lehet-e írni konvertálás nélkül.
Előzmény: Istvan_27 (2456)
holpy Creative Commons License 2008.11.08 0 0 2468
Szia Perillustris és etwg!

Ahogy látom,ti vagytok itt a segítség.Hálás köszönet érte.Sztem minden kérdező nevében mondhatom.Már pár hónapja tettem fel kérdéseket,kaptam is rájuk választ.
A Panasonic NV GS330 mellett szólnak egyenlőre az érveim.De még mindig nem vettem meg.Minden nap nézem az árgépen,hogy mennyiért adják.Karácsonyig már kihúzom nélküle,akkor talán nagyobbat is esik az ára.Viszont ma voltam a Cora-ban,és egy vitrinben láttam az NV GS330-at,és egy hasonló tulajdonságokkal megáldott Hibrid kamerát,a Panasonic SDR H280-at.A H280-nak az az előnye számomra,hogy méretre kb. 3/4-e a nem túl kicsi 330-nak.
Szeretném a kamerát,amit megveszek sűrűbben használni(akár naponta).Magammal cipelném,és több dolgot megörökítenék vele.Aztán szeretnék egy kicsit érteni a videózáshoz is.Megvágni a filmet,szerkeszteni stb. Tudom,mondtátok,hogy ilyen esetben a miniDV a helyes választás,de az érdekelne,hogy a H280-nal nem tudom ugyanazt a minőséget elérni?
Csak azért van most ez a dilemmám,mert nem vagyok tisztában azzal,hogy hol járnak a merevlemezes meg az SD kártyás kamerák képminőségben ésszerkeszthetőségben a miniDV-hez képest.Egyáltalán azzal sem vagyok tisztában,hogy érdemes lenne-e inkább spórolgatnom egy fullHD kamerára.Vagy hogy az mennyiben jobb a többinél.

Köszi a segítséget!Sziasztok!
Ebadta Creative Commons License 2008.11.07 0 0 2467
Sziasztok!

Milyen SD kartyas kamerat erdemes venni?

A JVC GZ-MS100 -at neztem ki, jo ez, vagy mit erdemes helyette?
Vagy van a Panasonicnak egy hasonlo kaliberu vizallo gepe.
Ezek webkameranak is hasznalhatok?
Perillustris Creative Commons License 2008.10.31 0 0 2466
Hát nagyjából így. A számítógépre behúzott anyagot tömöríteni és igény esetén vágni kell. Az SD kártyással nem kell ennyit szarakodnod. A miniDV akkor hasznos, ha szerkesztgetni is akarod a videókat. Ha nem, akkor ne bonyolítsd az életed.

Vedd meg az S9-est!
Előzmény: Devergo Boy (2465)
Devergo Boy Creative Commons License 2008.10.30 0 0 2465

Hali! Még mindig nem tudok dönteni milyen kamerát vegyek.

Már azt sem tudom hogy dv-t vagy sd kártyásat. Nektek mi a véleményetek? Melyik a jó? kb.60ezer ft-ot szánnánk rá. Sony-t érdemes vagy Samusngot vagy Panasonicot? Tudnátok ajánlani nekem max 65-ig kamerát! Még mindig sűrgős lenne! Ajánlhattok többet is. :)  Azt sztném még kérdezni hogy a dv kazettás kamera hogy működik? ha felveszem az anyagot utána áttudom húzni a sz.gépre és kiírni és utána letörlöm a dv kazettáról a felvett cuccot és vehetem a következőt? Üdv.Lackó

Perillustris Creative Commons License 2008.10.26 0 0 2464
Képminőségben nem hiszem hogy van lényeges különbség. A Samsung mellett szól a 4GB beépített memória és a nagyobb zoom is.
Előzmény: Devergo Boy (2463)
Devergo Boy Creative Commons License 2008.10.26 0 0 2463
Hali! Videókamerát szeretnék venni,de nem igazán értek hozzá. Én személy szerint  sd kártyásat szeretnék. Tudnátok mondani 1-2 ami jó és nem is olyan drága? Én ezt néztem Samsung Vp-Mx10A  vagy  Panasonic Sdr-S7. Tudna nekem segíteni vki hogy melyiket éri meg jobban megvenni és miért?  Sűrgős,mert jövőhéten megszeretném venni. Üdv.Lackó
etwg Creative Commons License 2008.10.24 0 0 2462
Lehet, hogy aligha lesz szerencséd - olvass vissza a 2 idevágo topikban. Ha egy kamerával elégedett vagy ne hidd hogy ennyi pénzért jobbat kapsz.
Előzmény: drofmats (2461)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!