Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 2000.12.23 0 0 561
Mivel itt a karácsony, és az újév is közelg, így megragadom az alkalmat, hogy Boldog Karácsonyt, jó szórakozást SZilveszterre, és egy betegségektől mentes, áldott Újévet kívánok itt mindenkinek!

Találkozunk a 21. században!

Nibiru

Sysygy Creative Commons License 2000.11.30 0 0 560
Én is :-))
Előzmény: rolling (559)
rolling Creative Commons License 2000.11.30 0 0 559
Egyetértek. :-)
Előzmény: Nibiru (558)
Nibiru Creative Commons License 2000.11.29 0 0 558
:) Egy kicsit "off"-oltunk. A naprendszer bolygói a helyükön vannak, de jó a társaság, és ez a lényeg.
Előzmény: rolling (557)
rolling Creative Commons License 2000.11.27 0 0 557
Jó, jó, de hová lett a Naprendszer 11. bolygója? Azt is Kopárföld Dávid tüntette el? :-)))
(Elfordította az egész Naprendszert az átkozott.)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.11.27 0 0 556
A forgószínpados trükk. A nézôtér, a színpad, és távolabb két állványzat egy nagy forgó platformon volt. Amikor a függönnyel eltakarták a látványt, az egész elfordult egy kicsit (nem sokat!), éppen annyit, hogy az egyik állvány takarja a szobrot, aminek közben lekapcsolták a világítását, ugyanakkor bekapcsoltak egy másik fényszóró-erdôt, ami ugyanúgy vetette a fénycsóvákat, csak nem a szoborra, hanem az üres levegôégbe...
Előzmény: TevTanito (555)
TevTanito Creative Commons License 2000.11.27 0 0 555
Es meg? A szabadsag szobros trukkrol mit ir?
Előzmény: Dr. Lecter (553)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.11.23 0 0 554
Ja, és ezt ô maga (DC) is elmesélte egy interjúban.
Előzmény: Dr. Lecter (553)
Dr. Lecter Creative Commons License 2000.11.23 0 0 553
Eléggé elszomorodtam, ugyanis többek között az is olvasható itt, hogy a boldog, közönségbeli hölgy, akivel a karjaiban DC repült néhány kört a színpad fölött - bizony, bizony - az egyik asszisztense volt :-((
Előzmény: TevTanito (551)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.23 0 0 552
Ez ugyanaz a pacák, akinek volt egy olyan leleplezős műsora a tévében?
Előzmény: TevTanito (551)
TevTanito Creative Commons License 2000.11.23 0 0 551
Hat meg mindig offoljuk szegeny Mardukot...

Talaltam Copperfield trick-solution linket, sajna german... igy ha valaki jaratos ebben akkor irja mar le ha van erdekesseg:

http://michaelweidinger.purespace.de/intro.htm

TT

rolling Creative Commons License 2000.11.22 0 0 550
Valóban nem, tehát ez csak arra az esetre lenne jó, ha egy mozdulatlanul álló alakot nem találnánk a vászon hirtelen félrerántása után.
Előzmény: Sysygy (549)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.22 0 0 549
De az nem mozog, igaz?
Előzmény: rolling (548)
rolling Creative Commons License 2000.11.22 0 0 548
Nem áll1tom, hogy ugyanarról a dologról van szó, de pl. a budapesti Váci úton található Csodák Palotájában van - többen között - egy érdekes trükk, amikor rávetítődik az árnyékod egy (nyilván speciális anyaggal bevont) felületre, majd a megvilágítás után félreállva azt látod, hogy a vászon hosszú másodpercekig "emlékszik" az árnyékodra. Ez az idő pl. elegendő ahhoz is, hogy az ember eltűnjön a helyiségből.
Előzmény: CsabA (543)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.11.21 0 0 547
Igen, ez logikus. De mibol gondolod hogy a repulo nem volt videotrukk?
Az Alcatrazhoz hasonlo tipusu volt amikor a Niagaran leengedtek valami szerkezetben. Tehat az is egyszeru video-szemfenyvesztes gondolom?
Előzmény: CsabA (543)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 546
És a kettévágós?
Előzmény: CsabA (543)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 545
Azért azt hagyjuk meg, hogy elég ügyesen vetítik azt az árnyékot.
Előzmény: CsabA (543)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 544
Bingó!. Persze némileg fel volt tupírozva, de még egy amerikai se lehet annyira hülye, hogy azt higgye, hogy tényleg gondolatolvasó a DC. (illetve lehet hogy mégis :-)))
Előzmény: NevemTeve (542)
CsabA Creative Commons License 2000.11.21 0 0 543
Azt hitem ez világos, amikor a leplet felhúzzák, már belül nincs senki vagy semmi, hanem diavetítővel, vagy valami ilyesmivel vetnek egy árnyat a lepelre, amikor lerántják, hát persze hogy nincs ott semmi. Vagy fordítva, amikor leereszteik abban a pillanatban megy a helyszínre valamilyen rejtekajtón keresztül a pódiumra, nem faljáró ő, előtte ugyan úgy csak vetítették az árnyékot a lepelre.
Előzmény: Sysygy (541)
NevemTeve Creative Commons License 2000.11.21 0 0 542
Ezt elmagyaráznád egy kicsit jobban?
Nem olyan, mint hogy gondolj egy számra, írj mögé egy nullát, add hozzá a számot, oszd el a gondolt számmal, és a bűvész kitalálja, hogy 11 jött ki?
Előzmény: Sysygy (539)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 541
Ezt a leples dolgot lehetne bővebben?
Előzmény: CsabA (538)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 540
???
Előzmény: CsabA (538)
Sysygy Creative Commons License 2000.11.21 0 0 539
Nekem akkor is az a kedvencem, amikor kéri a nézőt, hogy gondoljon egy számra. vagy jelre, mindegy. Rá kell tenni az ujját, a tévére, majd mindig azt csinálni, amit mond. És a végén pont oda mutat, ahol a kezed áll. Hát nem fantasztikus?
Még videóról visszanézve is :-))
Főleg, ha már 5-ödször nézed vissza. :-DDDD
Előzmény: Lorinc_d (537)
CsabA Creative Commons License 2000.11.21 0 0 538
Az nem volt videotrükk, nem úgy, mint az Alcatrazból való szökése, ami tényleg elég durva videovágás volt. A repülőgépes trükknek megfelelőt kicsiben többet is előadott színpadon, amikor magát tüntette el és jelenítette meg más helyen, de ez repülőgép méretben túl drága lenne, ezért nem tudom, igazából hogy is csinálta. A színpadi trükkök is erre a figurára működtek, fehér vászonnal volt körülvéve az emelvény, aztán ezen sejtelmes árnyként volt kivehető az alakja, felhúzták a leplet, és nem volt sehol, vagy a fordítottja, amikor ilyen körülmények között jelent meg. Ez is egy régi bűvésztrükk. A repülőgépesnél is így volt, a repülőt kötéllel a földön álló betontömbökhöz láncolták, majd fehér vászonnal körbekerítették, ekkor a leplen látszott a repülőgép árnyéka. Majd lerántották D.C. egyetlen intésére a leplet, és volt, nincs repülőgép, még a beton környékén se.
Előzmény: Lorinc_d (537)
Lorinc_d Creative Commons License 2000.11.21 0 0 537
Repulogepeltuntetes? Ezt vegulis egy egyszeru video-trukkel, vagassal meg lehet oldani, az emberek meg beszervezettek, es ennyi. Vagy nem ilyen egyszeruen csinalta?
A kartyatrukkjeit ismeritek? Lehet beloluk tanulni, es ha megcsinaltad kb. fel perc alatt ra is jossz hogy hogy megy a dolog. Bar ezeket minden "atlagos" buvesz ismeri, buveszkonyvekben is megtalalhatoak.
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.21 0 0 536
Igen, szvsz sokat ráköltve meg lehet oldani. Még add hozzá, hogy sötétben ülnek buta amerikaiak (bocs) és ha rájuk huhognál be is hugyoznának... szóval van benne egy kis pszichológiai segítség is.
Előzmény: Duda (535)
Duda Creative Commons License 2000.11.21 0 0 535
pl picit elore dontik, hogy a centrifugalis erot a gravitacio komponensevel egyenlitik ki?
Ez leirva es papiron kiszamolva ok, de megcsinalni...
Előzmény: Törölt nick (534)
Törölt nick Creative Commons License 2000.11.20 0 0 534
Hali

Izgalams fordulatot vett a topic az utóbbi időben, de nagyon érdekes...
Szóval a Szabadságszobros trükkre tényleg a CsabA által leírt módszer tűnik e legvalószínűbbnek, ha nem volt egyszerű video trükk.
A forgatást ne egyszerűen képzeld el, hanem lehet, hogy nagyon-nagyon apró mozdulatokkal, vagy egyet ide, egyet oda, majd egyet irányba mégegyszer, közben sejtelmes zene, a művész varázsol, és nem is érzed hogy pontosan mi is történik.
Pár éve volt a Vörösmarty téren egy "szimulátor", amiben lehetett hullámvasutazni, autóverseny, vagy repülőszimulátort kipróbálni. Ez is így működött, hihetetlenül finom mozgásokkal idézett elő, és a sötétben nem tudsz a vzális érzékeidre támaszkodni, elhiszed, hogy felfelé/lefelé mész, lassulsz, gyorsulsz.

Előzmény: Nibiru (533)
Nibiru Creative Commons License 2000.11.20 0 0 533
Nem hiszek a mesében, csak szeretném tudni, hogyan lehetséges.
A kínai fal folog az smafu. Ha láttad, hogy hogyan jön elő DC az épületből a videón, akkor az is meg van fejtve.
De ez a szabadságszobor nem fér a fejembe.
Mint említettem volt, nem hiszem, hogy egész New York, és New Yersey előtt titokban manipulálhattak volna a szoborral, vagy a körül.
Főleg nem egy ennyire ismert személy.
A mozgó színpadot meg keéssé tudom elképzeli, mert az ember a legkisebb mozgást is azonnal érzékeli, bármilyen finoman is mozgatják.
Szóval szerintem a talány megmaradt.
Előzmény: CsabA (532)
CsabA Creative Commons License 2000.11.20 0 0 532
Én elmondtam, hogy csinálta D.C. a trükkjeit, ha nem hiszed, hát nem hiszed, bár ez nem hit kérdése, elég ha csak figyelmesebben megnézed a felvételeket a trükkjeiről. Azt persze ezután is hiheted pl., hogy a Szabadságszoborral együtt a csillagokat is eltüntette, de szerintem sokkal egyszerűbb magyarázat az, amit leírtam. (Az persze mese, hogy bárki más is látta volna eltünni a szobrot azok közül, aki nem volt ott D.C. helszínén, de hát higgy csak a mesékben, az egyáltalán nem baj.)
Előzmény: Nibiru (531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!