Keresés

Részletes keresés

Blaci78 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 14765

Nagyszülök mondtàk csak olyan ételt (takarmànyt) adj az àllataidnak amit te is megennél!  De hàt nem vagyunk egyformàk!

kerkyra Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 14764

Az enyemek is megeszik a kutya kakat ha veletlenul odakerul .csigat is lattam mar hogy esznek nem vettem el toluk..

glazier Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 14763

Hogy mennyire helytállók ezek az információk, ezt nem én fogom eldönteni. De az biztos hogy 160 évvel ezelőtt még ezt tapasztalták. 
Brehm: Állatok világa című műből idéztem.

Előzmény: glazier (14762)
glazier Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 14762

A Mór sem különb : E faj életmódja nem különbözik lényegesen az előbbi fajétól. Ő is megeszi a gilisztákat a növényi táplálék mellett. Kis-Ázsiában állítólag úgy fogják, hogy kutyákat idomítanak, melyek megkeresik, előttük megállanak és addig ugatnak, amíg a gyüjtő oda nem jön. Úgy látszik azonban, hogy csak idegenek foglalkoznak ezzel, mert a görögök is, a törökök is, megvetik a húsát, amint Werner erről meggyőződött. Mert gyakran van alkalmuk látni, amint ez a teknős emberi és állati ürüléket fogyaszt. A legnagyobb példány is, melyet Werner fogott, éppen szamárürülék fogyasztásához látott.

Előzmény: glazier (14761)
glazier Creative Commons License 2016.09.05 -1 0 14761

Kb 30 éve olvastam milyen különleges dolgokat is megeszik a görög teknős. Szerencsére találtam erre egy idézetet: A görögteknős tápláléka főleg különböző növények és gyümölcsök. Mellékesen elfogyasztja a csigákat, férgeket és rovarokat s ezért gyakran a hazájában is kertekbe viszik, hogy itt a kártékony rovarok elszaporodását megakadályozza, ami azonban sokszor azzal végződik, hogy a legszebb és legízletesebb növényeket lelegeli vagy letiporja. Az egyik, Görögországban honos rokonától (Testudo marginata) eltérően, mely Erber tapasztalatai szerint szigorúan növényi anyagokkal él, a mi teknősünk egyáltalán nem válogatós. „Az a tapasztalatom – írja Erber – hogy szereti fölfalni az emberi ürüléket, alaposan elvette az étvágyamat a teknőslevestől. Gyakran nagyobb tömegeiket láttam együtt, melyek éppen ez útálatos ételre gyűltek össze.”

Szóval ennyit hogy mit eszik a görög teknős. :-D

Fürtöske Creative Commons License 2016.08.31 -1 1 14760

Alapvetően az a probléma, hogy az emberek nagyon hajlamosak elsősorban a háziállatokat, vagy hobbiként tartott állatokat emberi tulajdonságokkal felruházni. Főleg, ha az állat cselekedete szimpatikus, vagy valamiért tetszetős. Pedig sok esetben köze sincsen a valósághoz annak, amit látni vélünk, vagy szeretnénk, ha azt látnánk.

 

Sokan mondják meggyőződéssel még mindig, hogy például az ékszerteknősök azért lapátolnak olyan lelkesen az akvárium  szélén, mert éhesek, és várják a kaját.

Pedig egyszerűen csak a teknősök képtelenek felfogni, mi az az üveg!

Azt látják, hogy ott az üvegen túl van valami, de nem tudják felfogni, hogy miért nem tudnak oda eljutni.

 

Vagy ott vannak a Csókos Gurámik. Szép és látványos halak, mind a mai napig vannak, akiknek azért tetszik, mert hogy olyan sokszor csókolóznak, biztos nagyon szeretik egymást.

Pedig egyszerűen csak ők így harcolnak egymással, próbálják kimutatni, hogy melyikük a "nagyobb, erősebb".

 

És még lehetne nagyon sok példát felsorolni.

Az a baj ebben, hogy a másoktól hallott, vagy látni vélt dolgokról sokan meggyőződéssel bizonygatják a maguk igazát anélkül, hogy utána néznének. :)

 

 

pulipáta Creative Commons License 2016.08.30 -1 2 14759

Drága Barátaim.

Szerintem nem ismertek vagy lehet. Én vagyok az akié volt a Hobbiállat Magazin, teknősöket, hüllöket, kétéltűeket tenyésztettem

A Leugán kereskedés tudja ki vagyok, tettem le az asztalra valamit...

szóval a tekik szárazföldik és víziek, valamint mocsáriak.
Egyik teknős sem társas lény. Magányos, kivéve tavasszal a párzáskor, majd ismét magányos lenne, ha nem többet tartanánk együtt!

természetes élőhelyükön is esznek dinnyét, mégpedig akkor amikor az megsérűl és megreped.

Volt egy sztyepi tekim, ami minden évben elásta magát a kertben és ha hiszitek vagy nem, minden év március 15.én jött elő.

Tenyésztettem mocsári teknősöket engedéllyel.

görög, mór, Terrapene ornata fajokat, ezek pl rovarevők!
Hogy mit esznek eredeti élőhelyükön és fogságban?
Mindenütt azt amit adnak tartóik nekik. Én pl rengeteg szukkulenset tartottam kimondott eleségnek. 

de most min is civakodtok, kérdezzetek!

Arza Creative Commons License 2016.08.29 -1 3 14758

Hú... micsoda perpatvar kerekedett itt... :(

 

Szóval: a teknős egy ház előtti kővel körülvett udvarocskában volt. Nevezzük kertnek (elégy gyér növényzettel)...kb 2 hétig voltunk ott, a ház elhagyatott volt, minden szomszédot megkérdeztem, hogy jár-e oda valaki. (Adria, Dalmácia,... a helyszín)

 

Mondták, hogy kb. 20 örököse van a háznak, és azok összevesztek egymással, senkit sem érdekel az az ingatlan, évente talán egy személy szokott ott megjelenni 1-2 hét erejéig.

 

Gondolom akkor a Tekivel sem törődnek különösebben :)

 

Az utca, zsákutca. A ház az utca végétől, ahol a domboldal található, ahova kivittük, 100-200 méterre lehet.

Ezt a klímaváltozást csak apszolválja valahogy.

 

Egyébként - mint azt írtam is, gondban voltam, mi a teendő - de végül is csak jobb szabadon mászkálni, mint éhen halni ott a kertben...

 

 

kerkyra Creative Commons License 2016.08.26 -1 2 14757

Okoska  linkelgesd  befele  kikbe  is  kötöttem   bele...  Most  is  csak a nagy  semmit  pufogtatod.... 

Előzmény: Blaci78 (14756)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.26 -2 0 14756

Latom ertessz te mindehez mindehez hozzaszolsz midenkibe belekotsz!Valoszinuleg meg egy diplomad sincs!Sajnalom hogy ilyen emberre pazaroltam el keves idomet!

Előzmény: kerkyra (14755)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.25 -1 2 14755

Mivel  érveid  nincsenek, csak  személyeskedni  tudsz  ...      Nem szeretnék a szintedre  lesüllyedni, mert a rutinoddal  kicsinálnál....   Még  mindig  várom a képeket a társas  teknőcökről..... 

Előzmény: Blaci78 (14754)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.25 -2 0 14754

Te egy igazi balfasz vagy!

Előzmény: kerkyra (14753)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.25 -1 2 14753

Ennek a párja  is  vadászni  volt  ?   :)

Előzmény: wastegate (14752)
wastegate Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 14752

Blaci78 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14751

Es nem engedtek fenykepezni"

Előzmény: Blaci78 (14750)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14750

En a helyi kisallatkereskedesben lattam...

Előzmény: kerkyra (14749)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.25 -1 0 14749

Mihelyst  tolod a képeket  jönnek a sajátok  ! 

Előzmény: Blaci78 (14748)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.25 0 0 14748

Na johet akkor nezenem a fotokat

Előzmény: kerkyra (14747)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.24 -1 2 14747

Egy  pár   fotót  nyomass  már  ide   az eredeti  élőhelyükről ahol  találtad  őket  párban....  Mert nekem  van   sok  képem, kíváncsi  lennék  hol   merre  szoktál  velük  találkozni.....  

Előzmény: Blaci78 (14744)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.24 -1 1 14746

Asszony  te  vagy  az  ?   Biztos  úgy  van ahogy  írod  !  :))))      

Előzmény: Blaci78 (14744)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14745

Plussz az elohelyi orszagaba citrom narancs fuge datolya terem amit imad lakmarozni!!!!

Előzmény: Blaci78 (14744)
Blaci78 Creative Commons License 2016.08.24 0 0 14744

Te aztan nagyon okos vagy ! Sokkal tobbet lattam az eredeti elohelyen mint ahanyszor neked orgazmusod volt!soha nem voltak egyedul!!!! 

Előzmény: kerkyra (14743)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14743

Nem hozta  haza   , ott  elengedte   messze a főúttól  !!!   De itthon simán  áttelel  ha    úgy  alakul.. Nagyon  sok  teknőcöt  ismerek   akik  télen  kint  telelnek...   

Előzmény: dogheart62 (14742)
dogheart62 Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14742

Minden elismerésem a megmentésért, de el kell szomorítsalak: egészen biztosan el fog pusztulni, mert mediterrán, déli faj, és nem viseli el az itteni telet. 

Előzmény: Arza (14725)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.23 0 2 14741

Abban a kertben  te  nem  tudom milyen  nővényeket  látsz, mert  én csak olyat amit a teknőc  nem eszik..  

 

Reggelire  meg  Tibeti Masztiff  kutyákat  szoktam   enni  :)

Előzmény: Szepi bá (14740)
Szepi bá Creative Commons License 2016.08.23 0 0 14740

Jobb ha tudod ez a teknős szárazföldi és leginkább növényevő . Az adott telken nem szorult megmentésre . 

A számára szükséges vizet többnyire a növényekből nyeri.  Ami az én telkemet illeti közel 2000.m2  és kerti tó is található rajta és az idegen behatolókat a Tibeti Masztffjaim nem vendégként fogják köszönteni .

Előzmény: kerkyra (14739)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.23 -1 2 14739

Jó  nagy  baromságot   írtál..   Gondolkozz már  te  is  egy  kicsit.. Ki  hagy  egy  elhagyatott  helyen étlen  szomjan  egy állatot  ?  Csak  jót  tett  vele, legalább  nem pusztul  éhen...  De  ha a te  telkeden látnék  kaja és  víz  nélkül  egy  ilyen állatot, én  is  simán bemásznék  hozzád  és  megmenteném  tőled  !   

Előzmény: Szepi bá (14738)
Szepi bá Creative Commons License 2016.08.23 -3 1 14738

Arza ! Az én telkemen is van egy ugyan ilyen teknős de nagyon nem örülnék ha ezt is teknős mentés címén ellopnád ! Amit tettél az már törvénysértés , behatoltál engedély nélkül egy magánterületre és elloptál egy házikedvencet .

Előzmény: Arza (14725)
Fürtöske Creative Commons License 2016.08.23 0 2 14737

Manapság, tisztelet a kivételnek, de sokan egy jelképes, vagy valódi pipával a kezükben, elolvasnak pár könyvet, és/vagy böngésznek az interneten morzsákat gyűjtögetve az otthoni kényelmes fotelba, majd az összegyűjtött információk alapján írnak egy könyvet, amiről igazából maguk sem tudják, hogy annak mennyi a tényleges valóság tartalma.

 

"Réges-Régen", amikor még nem volt "technika", nem volt internet, azok a tudósok, akiket igazán érdekeltek egyes állatok, hónapokat, néha éveket töltöttek el ezek megfigyelésével, miközben akár a fél világot bejárták.

A személyes tapasztalataikat, élményeiket, megfigyeléseiket gyűjtötték szenvedélyesen, és később ezek alapján írtak könyveket ezekről az állatokról.

 

Sokszor egyeztettek egymással, legtöbbször vitatkoztak, de a teknősökkel kapcsolatban volt egy dolog, amiben egyezett a véleményük.

Akár vízi, akár szárazföldi teknős, mindegyik kifejezetten egyedül élő állat. Sok helyen találtak kisebb-nagyobb kolóniákat, de ezek kialakulása csak a területen kialakult véletlenszerű igen kedvező körülmények miatt voltak, amikor is nagyobb számban el tudtak szaporodni.

A földön élő összes élőlényben erősen benne van a fejfenntartási ösztön, mely egyes állatfajoknál különböző időpontokban erősen előtör.

De ezek kívül még a kolóniákban élő teknősök között sem tudtak felfedezni semmi egyéb kapcsolatot, ami bármilyen közösségi életre, vagy bármilyen "párkapcsolatra" utalt volna.

 

Én ezeknek az embereknek inkább hiszek, mint a mai, néha "szenzáció-hajhász" irományoknak. Sajnos sokan vannak közöttük olyanok, akik a pillanatnyi hírnév eléréséért is bármit képesek leírni.

 

Hogy mit esznek a teknősök? Azt, amit a természetes élőhelyükön találnak.

Erről inkább nem beszélnék. Csak egyetlen példát ragadnék ki.

Fantasztikus kép, amikor egy görög teknős dinnyét kajál. :)

Valaki árulja már el, attól hogy görög teknős, és görög dinnye, egy ilyen teknős a természetes élőhelyén mikor fog egy vastag, kemény héjú görögdinnyét megkezdeni, hogy a belsejét megegye???

Arról már nem is beszélve, hogy a görög dinnye  a természetben csak úgy nem terem meg.

De nagyon sok ember látja ezt a képet, és ettől meg is van győzve, hogy a görög teknős görög dinnyét eszik!

Vagy másik, egy teknősökkel foglalkozó fórumon olvastam régen, hogy az egyik hozzászóló szerint az ékszerteknős szereti a pörköltet is!

Csak mert a hozzászólás írójának van egy haverja, akinek az anyukájának van egy unokaöccse, és az mondta. Mert egyébként az egy tök jó fej és így biztos, hogy igaza van!

 

Az állatorvosokat én nem bántanám!

Természetesen van közöttük ilyen is, meg olyan is, de amíg hoznak hozzá vagy 1000 kutyát-macskát, vagy vidéken a sok háztáji állatot, esetleg akad közöttük egy teknős is.

 

Egyszer hallottam egy nagyon találó megjegyzést, és szerintem ebben minden benne van:

A teknősök az eredeti természetes élőhelyükön .......

Fogságban semmi sem természetes .......

 

Előzmény: Blaci78 (14735)
kerkyra Creative Commons License 2016.08.23 0 2 14736

Szerinted  mióta  él  párban egy  görög teknőc, ráadásul a párja a vadászó  ?  Mire  vadászik   ?  Az a sok  millió  teknőc  akik  meg  egyedül  élnek, ezek  szerint haldokolnak  ?  :)   Láttál  te  már  saját  élőhelyükön  teknőcöket  ? mert  én  minden  évben   több hetet  vagyok  ott ahol  élnek, sose  láttam még  hogy  egy  helyen  kettőt  is  láttam  volna egyszerre ,, Tudom  a párja  elment  vadászni  :)  Elárulom neked   se  gyümölcs   se  víz   nincs  nagyon ahol  van az eredeti élőhelyük...   Nagy  ritkán   ha  betévednek  egy kertbe     esetleg  találnak  gyümölcsöt, de  az  nagyon  ritka....  Én 22 éve  tartok  teknőcöket   , van  két  Görögöm,   és  2 vízi teknőcöm köszönik  szépen jól  vannak egészségesek.....    

Előzmény: Blaci78 (14735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!