Keresés

Részletes keresés

Phnx Creative Commons License 2008.10.25 0 0 2170
Gyors és egyszerű kérdés: PC-ről szeretnék MD-re felvenni optikai kábellel, de: nincs optikai kimenetes hangkártyám, se kábelem. Milyen hangkártyát volna célszerű beszereznem, és ahhoz milyen kábelt? Az MD-m egy Sony MDR-90 masina. Ha szerzek egy sima SB Live digi (jack?) kimenetes hangkártyát, az megfelelő lesz?
-Csacso- Creative Commons License 2008.10.11 0 0 2169
Itthon: boltban újat már csak MZ-RH1 es készüléket tudsz venni.
Japánban, sima HI-MD lejátszókat (felvenni nem tudnak -mikrofonról) még gyártogatnak.
Használtan lehet vásárolgatni. NH700 ast, az elmúlt 2évben 2 darabot kínáltak eladásra (amit én láttam „jártamban”). Pont a múlthónapban kelt el a 2. 26ezerért.
Előzmény: Törölt nick (2168)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.06 0 0 2168
tud vki olyan magyarországi áruházat ahonnan a neten keresztül rendelhetnék sony mz-nh700-ast? a régi grx áruház oldalán láttam, de mostanin már nem, gugli se segített semmit :((
close652 Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2167
fizetős letöltős oldal, automata magyar fordítóval.
ha szükséged van rá inkább kérdezz rá hifis fórumokon, főleg a http://forums.minidisc.org/ -on
Előzmény: liverbt (2166)
liverbt Creative Commons License 2008.10.01 0 0 2166
Macika Creative Commons License 2008.09.22 0 0 2165
Szerintem valahol bekapcsolódott a Copy Protection a hangkártyád környékén.
Előzmény: hun005 (2164)
hun005 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 2164
Az mitől van hogy optikai kábelen akarok minidisc-re felvenni PC-ről
de azt írja ki hogy no copy(több eszközt is próbáltam de mindegyikkel ugyanaz.)
Egy pár nappal ezelőtt még működött mi lelte vajon?
R.G.B. Creative Commons License 2008.09.08 0 0 2163

Köszönöm mindenki segítségét, de sikerült végül is lementeni .wav formátumban a gépemre a felvett anyagot.

A Sony MZ-NH700 hoz mellékelt CD- lévő  SonicStage programmal minden erőlködésem ellenére sem működött, ennek verziója 2.0.0.3.9 vagy valami ilyesmi.

A Sony oldaláról letölthető legfrissebb 4.3 verzióval végül minden simán ment.

Ezzel a programmal wav-ba konvertálva sikerült lementeni a PCM anyagot és kiváló minőségű szerkeszthető zenét kaptam. A felvétel nagyon jóra sikeredett, amin meg is lepődtem.

A friss SonicStage letöltéséhez egy kb. 950 kb-os letöltő programot kell először lementeni az internetről, majd ennek indítása után a program ismét fellép az internetre és innen töltődik le a telepítéshez szükséges anyag kb. 6-8 MB és indul el a telepítés.

A telepítés végül is sikeres lett, és így már az általatok is leírt módon le lehet menteni a PCM anyagot szerkeszthető wav-ba.

Az volt a baj, hogy a gépem amin a szerkesztést akartam végezni, nincs internetes kapcsolatban. Ezért nem tudtam a programot frissíteni.

Ha valaki tudna segíteni, egy friss verziójú komplett install programmal, amit internetes kapcsolat nélkül is lehet telepíteni, azt külön megköszönöm.

 

Nem hittem, hogy ilyen jó minőségben lehet felvételt készíteni ezzel a készülékkel.

A .wav anyagot megszerkesztettem és CD-re kiírtam. Van egy audiofil rendszerem, amin visszahallgatva megdöbbentően élethű lett a felvétel, a hegedű és a zongora mintha a szobában szólna. A zajok, zörejek, köhintések félelmetesen élethűek.

Ellenőrzésképpen gyári stúdió CD-be is belehallgattam, de a felvételem sokkal szebben szól, teljesen átjön a klubhangulat.

 

Ez a technika bár már elavult, még mindig megállja a helyét.

Üdv. mindenkinek.

R.G.B.

 

-Csacso- Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2162
Előzmény: -Csacso- (2161)
-Csacso- Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2161
.
Előzmény: R.G.B. (2156)
-Csacso- Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2160
...
Előzmény: R.G.B. (2156)
-Csacso- Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2159
Felesleges a rémült felhasználót ijesztgetni. HI-MD készüléknél lehet (ha HI-MD formátumban rögzítetted a lemezt) számgépre menteni az OMA és az ebből konvertál WAV felvételedet. Megpróbálok délután képeket felrakni, hogy a SonicStage ben mit kell kapcsolni, állítani. Bár 1 perc alatt megfejthető. Kiválasztottad jobb oldalon a NH700 asodat, ellépegetsz a rögzített számig. Kis táskán beállítod, hogy ne módosítsa a file kompresszióját és hogy hova mentse a WAV filet –le okézgatod és megnyomod a balra nyilat. Eldolgozgat és kész.
Előzmény: R.G.B. (2156)
opdavid Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2158
Ne reméld, hogy a Sony lesz olyan kedves és szerkeszthetővé teszi az USB-n áttöltött felvételt. Én úgy tudom, hogy nem lehet se vágni, se a jelszintjét megváltoztatni ezeknek a fájloknak (másolásvédelmi okok miatt), csak kiírni CD-re.
Előzmény: R.G.B. (2156)
sarkany2004 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 2157
Szia! Egyáltalán usb-s neked ez a masina? Ha igen Szerintem biztos sonicstage programmal megy ez is, mint a sonyk. Ha usb-s irj és elküldöm a telepitöjét emailbe. Sanyi
Előzmény: djbeeboy (2149)
R.G.B. Creative Commons License 2008.08.28 0 0 2156

 

SOS!! Sűrgős segítséget szeretnék kérni a hozzáértő szakértőktől.

Kedden rögzítenem kellet egy élő hegedű koncertet egy klubban, ahol apám hegedűjét 50 év után újra megszólaltatta Horvát Gyula művész úr.

A felvétel megoldására kölcsön kaptam egy új MZ-NH700 HI-MD minidisk felvevőt, hozzá való mikrofonnal stb. A felvétel kiválóan sikerült, PCM tömörítés nélküli formátumban, 1 GB-os Hi-MD lemezre. Mivel a készülék gazdája nem ért hozzá, magam próbáltam a zenét lementeni a számítógépemre .wav formában a SonicStage programmal, ami sehogy sem sikerült. A számítógép USB keresztül látja a rögzített anyagot .HMA fájlokban, majd többszöri kisérletezés után program átmentett a számítógépre egy hosszú .omg kiterjesztésű fájlt, amivel semmit nem tudok kezdeni.

Kérek valakit, aki megteszi nekem, hogy lementi az anyagot szerkeszthető .wav formában, a lemezt természetesen eljuttatom hozzá és állom a felmerült költségeket is.

Kössz, kössz,

R.G.B.

rgb0@freemail.hu

 

Zizi6785 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 2155

Eladő Sony ECM-DS70P mikrofon MD-hez!

 

gsamuka Creative Commons License 2008.07.29 0 0 2154
Sziasztok!
Vettem egy asztali minidisc lejátszót JB980QS-eset és a telepítőcdje elveszettt az előző gazdájánál. Tudna-e valaki segíteni milyen program kell hozzá? vagy van-e valakinek ilyen programja?
Előre is köszönöm!
surmoka Creative Commons License 2008.06.27 0 0 2153
Szia troppauer, sziasztok!

Most szereztem egy regi-regi Sony mz-n1-es minidisc walkmant, es nekem is ugyanez a problemam van vele - felvetelkor latszolag minden ok, a vegen ugy tesz, mintha tarolna, de visszajatszani nem tudja, es ha kiveszem a discet, es visszarakom, akkor Blank Disc uzenetet kapok, akkor is, ha a felvetel keszitese elott volt rajta mas is. Sot, ha geprol probalok ramasolni zenet, akkor is ugyanez a jelenseg.

Kulfoldi forumokon olvasgatva lattam, hogy rengeteg ember kuzdott hasonlo gondokkal - evekkel ezelott. Sot, reszletes leirast is talatam a problema megoldasara egy "kis" hazi barkacsolassal. En viszont nem vagyok jartas ilyen teren, nem szivesen esnek neki a keszuleknek, es nem tudom, hogy 2004 ota (a legregebbi ilyen jellegu forumbejegyzes ekkor volt) tortent-e valami elorelepes ebben a kerdesben.

Esetleg jart valaki szervizben ilyen problemaval? Netan a Sony belatta vegre, hogy gyartasi hibarol van szo, es vallal javitast ra? Vagy van valakinek tapasztalata az otthoni buheralassal, sikerult mar megcsinalnia ezt valakinek?

Troppauer, ha esetleg tovabbra is aktualis lenne a problema, el tudom neked kuldeni ez emlitett leirast.

Elore is koszi,
BP
Előzmény: troppauer (1831)
hijacker.fx Creative Commons License 2008.06.12 0 0 2152
Sziasztok,

nekem egy Sony Mz-rh10-es md-m van, de már engem is megcsapott az ipod szele :)
Szóval, az a kérdésem hogy érdekel-e valakit a fent említett gépezet? A fülest már megölte az asszony ( :( ), de megvan a gyári doboz, távirányító ráadásul az alig használt, papírok, optikai kábel, cd, usbkábel (remélem megtalálom), hálózati töltő, 1db hi-md lemez és maga a gép.
2005 novemberében vettem, a lejátszó jó állapotban van, van rajta néhány karc, de nem csúnya. Még kis Sony-s szövetzsák is van hozzá.

Az aksija már nem a legjobb, 2-3 óra kölrül bírja egy feltöltéssel

Ha érdekel akkor irj, én 35.000-et mondok rá, várom a Te ajánladodat :) Alkudj nyugodtan, mert el szeretném adni ;)
norbi145 Creative Commons License 2008.06.01 0 0 2151
Sziasztok!

Bár tudom, hogy ez a hordozható mindisc fóruma, de hátha tud valaki segíteni!!!

Sony MDX-690-es fejegységhez keresek előlapot, mert az enyémet ellopták, így az autóban lévő technika, jelenleg használhatatlan! :-( és nem is szívesen cserélném le, mert maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Szóval ha tud valaki beszerzési lehetőséget, kérem jelezze felém.
Előre is köszönöm a segítségeket.

Üdv mindenkinek!
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 2150

Jópofa cucc, nekem sajnos csak Sony vezetéknevű MD-im vannak. Ami az 1 GB-ot illeti, ha nincs ráírva a HiMD, akkor nem valószínű. A Sharp szoftverét nem ismerem, a Sony-k a Sonic Stage programmal kezelhetők, erre rá tudsz keresni a neten, volt, amikor a Sony oldaláról is letölthető volt a teljes telepítőcsomag.

 

Nagyobb eséllyel találsz márka- és típustársakat a ww.minidisc.org címen.

Előzmény: djbeeboy (2149)
djbeeboy Creative Commons License 2008.05.20 0 0 2149
Üdv mindenkinek!

Több dologban is kérném a segítségeteket!

A napokban szert tettem egy SHARP IM-MT899-es NetMD-re!
















1. A CD-je nincs meg, tehát kellene az a program, amivel össze tudom hozni, a jó öreg XP-vel! :-) Egy link is megfelelne, ahonnan le lehet tölteni!

2. Tudja ez a készülék kezelni az 1GByte-os MD-t? Ha kezeli ezt a lemezt, akkor nagyörömmel vennék ilyet, akár használtat is valakitől!

3. Tudom, hogy szinte lehetetlenség, de ha volna valakinek egy ehez való "AA" méretű elemtartója, akkor arra vevő volnék! Minden más tartozéka megvan eredetiben!

4. Esetlegesen egy magyarnyelvű gépkönyv sem jönne rosszul ! :-)



Ha bárki tudna segíteni nekem ezekben, akkor várom a lehetséges lehetőségeket mihamarabb a következőkre :

e-mail : dj.beeboy@freemail.hu
Tel.: 20/417-22-44 (ha hívsz, s közlöd, hogy ezügyben keresel, visszahívlak!!!!)


Előre is köszönöm mindenki segítségét!


További szép napot mindenkinek!

Üdv.: Pisti
cieplicka Creative Commons License 2008.05.08 0 0 2148
Van egy eladó Edirol R-09-es digitális felvevőm, márciusi, kb. 5 órát volt használva, piros színű.
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.04 0 0 2147

Ha analóg forrásból származnak a felvételeid, egy MZ-RH1 segítségével (a megfelelő SonicStage programmal) USB-n áttöltheted a felvételeidet a PC-re.

Előzmény: pezo606 (2138)
opdavid Creative Commons License 2008.04.28 0 0 2146

Néhány napja hozzájutottam egy tökéletes állapotú, nem használt MZ-1 hez. Nagyon megható cucc, sokat játszadozom vele. Kicsit furcsa, hogy ma már evidensnek számító vonások hiányoznak belőle, pl. STOP-nál a lemez elejére ugrik és nem őrzi meg a megállás helyét, vagy nem lehet a TOC-ban keresgélni lejátszás közben. Érdekes, hogy lejátssza az ATRAC3-at (MZ-R 90-nel készült felvételeket). Azt hittem, hogy erre nem lesz képes.

 

Van egy Hi-MD felvevőm, ami nem tud felvenni MD módban, viszont érdekes, hogy szerkeszteni viszont már tudja: track-elni lehet vele, elnevezi, sőt goup-olást is felajánlott, de még nem próbáltam ki.

close652 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2145
jó PC hangkártya hiányában és digitálisan átírom cd-r(w)-re asztali gépen, majd begrabbelem...
eref Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2144
A lejátszó audio kimenetét összekötöd a PC hangkártyájának a bemenetével és bármilyen audiofelvevő programmal indulhat a felvétel. Előnyös, ha mindkettő digitális. Ha csak analóg, akkor minőségromlás következik be.
Előzmény: pezo606 (2143)
pezo606 Creative Commons License 2008.04.17 0 0 2143
Parancsolj: Sony MDS-JE510 asztali lejátszó.Kiváncsian várom a válaszod!
eref Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2142
Köszönöm! :))) Ha pontosabban fogalmaznád meg kérdésedet (pl. megírnád, milyen típusú lejátszód van), akkor talán kapnál használható választ is.

Előzmény: pezo606 (2141)
pezo606 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 2141
Kedves eref!
Nagyra értékelem poénos hozzászólásodat!Talán egy kis magyarázattal te is megértenéd,hogy a minidiscen levő zenékre összpontosult a kérdésem.Ha esetleg még így sem világos,fordulj hozzám bizalommal e-mailben.Szívesen elmagyarázom. :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!