Keresés

Részletes keresés

szerencsutca Creative Commons License 2007.08.05 0 0 455
Pár hete feltérképeztem a fényresötétedő-kínálatot, végülis háromféle megoldást talaltam:

1. Essilor-Hoya-Zeiss műanyag *****

-- ~40e-től indulnak, minél vékonyabb, ill. jobb réteggel ellátott, annál drágább


2. Egyéb, hazai ill. import műanyag lencsék ****

-- 18-20e körül


3. Zeiss üveg **

-- kb. 10-12e


Mindhárom fajtához volt már szerencsém, most a világmárkákhoz képest "noname" kategóriából választottam, szerintem kitűnő az ár-érték arány. Az üveggel össze sem hasonlítható, a korábbi Essilorhoz képest is csak a víztaszító réteget hiányolom, de pl. reakcióidő tekintetében sincs olyan jelentős különbség, ami indokolná a több, mint dupla árat valamelyik vezető gyártó hasonló termékéért.
Előzmény: Lebenstod (453)
exlexman Creative Commons License 2007.08.03 0 0 454
Javaslom keresd meg Zalka Attila látszerész mestert, hivatkozva rám, az alábbi cimen: szemuvegvilag@szemuvegvilag.com !! Az üzletben dolgozó aszisztensek, mire az üzletbe érkezik fognak választ adni a kérdésedre!

Mivel az árak tekintetben nem tudok adatot adni én is a http://www.szemuvegvilag.com -on keresztül kérek infot, és 8 óra alatt, napközben 4 óra alatt, megfordul az infó! ..és ha rám hivatkozol, biztos lehetsz, hogy még kedvezményt is kapsz az árból a végén! :)
Előzmény: Lebenstod (453)
Lebenstod Creative Commons License 2007.08.02 0 0 453
Üdv. Nagyon romlik a szemem. Milyen másfél dioptriás (távolllátó) napszemüveget ajánlasz, kifizethető áron, akár Székesfehérváron. Kösz.
Sőt: fényre automatikusan változót? Állítólga méregdrága...
Előzmény: exlexman (450)
Törölt nick Creative Commons License 2007.08.02 0 0 452

Sziasztok,kicsit ostoba kérdés, de számomra fontos!

 

Hol lehet beméretni vagy megnézetni hogy amit vettem napszemüveg téleg véd-e a káros napsugaraktól meg egyébb ilyenektől?

 

Előre is köszönöm Attila

exlexman Creative Commons License 2007.07.23 0 0 451
vazze: ) email cim helyesen: szemuvegvilag@szemuvegvilag.com :) ..és Zalka Attila látszerész mester
Előzmény: exlexman (448)
exlexman Creative Commons License 2007.07.23 0 0 450
Irtam volna privátban neked, hogy keresd a www.szemuvegkeret.com - napszemüveg webáruházat Te is ,de hát már annyiszor leirtam. :) 5-9 ezerig max, találni fogsz szemüveget, irj a szemuvegvilag@szemuvegvilag.com -ra és elküldik neked utánvéttel is, postai költség extra nélkül!

Most érkezett meg tőlük pl. a PEZA törlőkendő, egy híres festményt tettem rá és elájultak a barátaim, az új dioptriás sportszemüvegemhez. Na pl. ilyen minőséget sem csinál mindenki! :) ..én amitóa rájuk leltem ,minden szemüvegemet kicseréltem, és a barátaimnak is szóltam ,hogy vazze ez állat, és gurul mindenki Székesfehérvárra. :)

Előzmény: maci_64 (436)
exlexman Creative Commons License 2007.07.23 0 0 449
..mert egyébként ezek a lencsék max 20-25 ezerbe kerülnek, mi meg marhamód kifizetjük a jó kis 100%-os felárat! Kérdezz rá nyugodtan: Zalka Attila látszerész mesternél. Cim lentebb! A barátom ugyan igy járt a szemüvegével. UV meg, hókusz-pókusz aztán ennyi, Attila cserélt neki lencsét, azóta olyan mint a kisgyerek a homokozóban: dicsekszik a menő lencsés szemüvegével. :)

Egyébként a szemüvegeddel kapcsolatban irtam a Zalka Attilának most, és ha a Rudy Project Ekynox SX létezik valahol, meg fogod kapni hamarosan! :) Legyen szép napod, meg egy jó napszemüveged! :)
Előzmény: MatulA+ (444)
exlexman Creative Commons License 2007.07.23 0 0 448
Szia,

2 jó tapasztalatom van, talán neked is segítség. Néhány éve küzdöttem a napszemüvegeimmel. Nem mindenki tudja ugyanis, hogy a díszes keretekbe, akármelyik is, sok esetben lehet lencse cserével dioptriásat létrehozni. Na a napszemüvegem mindig fejtörést okozott. Aztán egy barátom modta, hogy Székesfehérváron van egy csoda látszerész a Zalka Attila, aki tök jó fej, és ha ő nem tud segíteni akkor senki.

Na: A régi szemüvegekedet szerintem nyugodtan kérdezd meg ő meg tudja e szerezni mert ha valahol lehet, ő megszerzi.

Egy haveromnak Lenonos, dioptriás szemcsit csinált, eredeti kék üveggel. Háát elájultunk tőle. Ja hol is: www.szemuvegvilag.com, vagy www.szemuvegkeret.com - napszemüveg és szemüvegkeret webáruház egyébként - mert hát mind kettő az övé a barátjával. Napszemüvegben Zalka Attila, nem csak eladó, de látszerész, tehát nem ilyen utcai bohóckodás meg stb. A címe megnézem: Székesfehérvár Koronázó tér 4. email: szemuvegvilag@szemuvegivlag.com

..szerintem próbáld meg, és ezt javaslom bárkinek! :)


Előzmény: kacagógerle (446)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.17 0 0 447
Sziasztok!

Vettem egy napszemuveget, amit az elado bemert nekem. Van ilyen kis gepe, amin be lehet merni a 400 akarmit:)
Mert nekem olyan szemuvegeket is, ami csak 360-at mutatott.
Ezen kivul kell meg valamit nezni egy szemuvegen?

Koszi

kacagógerle Creative Commons License 2007.07.11 0 0 446
Én még a Metro-ban vettem 4 éve ezt a napszemcsit,amit nagyon szeretek.
Amint a honlapon látszik,sajna megszűnt a magyarországi importőr.Emiatt írok a Cseh központba egy levelet magyarul,remélve van ott aki el tudja olvasni.Ha nem,akkor lefordítom angolra.Ha belemennének a postai küldésbe,akkor rendelnék vagy 3-at ebből a szemcsiből,így egy jópár évre letudnám a napszemcsi témát.
Relax
Előzmény: MatulA+ (445)
MatulA+ Creative Commons License 2007.07.10 0 0 445
Wazze!!!!!

Milyen árban vannak ezek a szemcsik? Van közötte egy két nagyon jó! S, nekem is nagyon érzékeny a szemem a fényre.... (világos a szemem)

Te hol vetted?

Előzmény: kacagógerle (442)
MatulA+ Creative Commons License 2007.07.10 0 0 444
hohóóóó!!! Milyen topikra találtam!?!?!!?!?!?!?!? Barátom a google (mint ahogy egyik barátom mondaná)

Sziasztok!

Szóval most eléggé nagy gondban vagyok!

Eddig használtam egy Rudy Project Ekynox SX szemüveget Racing Red lencsével. Nagyon megszerettem ezt a szemüveget, igaz nem volt valami sötét, viszont nagyon jó volt a fényszűrőképessége, és nagyon jól kiemelte a kontrasztokat. Sajnos a szemüvegem egy kis sérülés miatt eléggé használhatatlan lett.

Így egy új szemüveg beszerzésén agyalok! Mindenféleképen valami sportosat szeretnék, és olyat amit azért utcán lehet viselni. (motorozom is, és bukó alá is be kell paszérolni) :-)))

Polaroid oldalra találtam nagy nehezen, és ott ha jól látom akkor a 765...-ös széria ami ilyen sportosabb dizájnnal rendelkezik. Tudtok segíteni milyen árban, és hol tudnám ezeket a szemüvegeket megnézni, felpróbálni? (Balatonfüred, vagy Budapest)

Másik eléggé laikus kérdés, hogy a Rudy-nál létezik Polar 3fx nevezetű lencse, ami polár szűrős, és még sok sok minden... Ahogy olvasom a Polaroid adatokat, akkor ez a szemüveg, és lencse alapból tudja ezt a fényszűrő képességet, és mindent?
Ha igen, akkor a Rudy-nál miért 32000 Ft, csak a lencse?

milka 16 Creative Commons License 2007.07.10 0 0 443
Nem tudna valaki segíteni?
A 2006 os Mountex katalógusban még volt Julbo Keeds típusú szemüveg. A mostaniakban már nincs és a Mountex oldalán sem találom. Kapható még ez a szemüveg?
kacagógerle Creative Commons License 2007.07.07 0 0 442
Relax szemüveget használ valaki?Én 5 éve használok egyet szinte egész nap(érzékeny a szemem a fényre),de semmi gond vele.Ill. annyi,hogy sajnos eltörött az egyik szára,és nem tudok beszerezni ugyanilyet.Nem tudjátok hol lehetne itthon beszerezni?
A honlapjukon nincs magyarország a disztribútorok között.
http://www.relaxworld.eu/en/
kalika000 Creative Commons License 2007.07.07 0 0 441

Sziasztok!

 

Az Ozzie márkájú napszemüvegeket ismeri valaki?

dUpLo Creative Commons License 2007.07.01 0 0 440
a roxy csak női cuccokat gyárt :)))
kacagógerle Creative Commons License 2007.06.29 0 0 439
Sziasztok!

Szerintetek ez csak női szemüveg?
Ez a szöveg hozzá:
ROXY KONA BLACK SH GREY RX5085229
16.600Ft

A ROXY napszemüvegei egyesítik magukban a mindig divatos stílust és a legmagasabb minõségû kivitelezést, melynek eredményeképpen az aktív, sportos életet élõ, de emellett trendi stílust képviselõ lányok egyik kedvenc viseletévé vált világszerte. Bármilyen sportot is ûzöl, a különleges lencsetechnológia és a 100%-os UV szûrõ rendszer minden körülmények között megvédi szemeidet a károsodástól.
Roxy
maci_64 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 438

Valóban nem szerencsésen fogalmaztam: 5e vagyis ötezer forint körülire gondoltam és az "egyszámjegyű"-t az ötös helyére vagyis az ezresek elé értettem. Tehát ötezer ft körülire de tízezernél semmiképpen sem drágábbra gondoltam - tényleg félreérthetően.

 

Köszi a választ.

Előzmény: Helianthus.annus (437)
Helianthus.annus Creative Commons License 2007.06.28 0 0 437
"de legalábbis max. egyszámjegyű legyen az ára"

Aranyos. Nemhinném, hogy a gyermekednek 1 és 9 Ft között lesz szemüveg. :-))))

Mellesleg a Ray Ban gyárt Junior szemüvegeket is. Ezek gyermekeknek valók....
Előzmény: maci_64 (436)
maci_64 Creative Commons License 2007.06.28 0 0 436

Sziasztok!

 

8 éves lányomnak szeretnék napszemüveget venni. Természetesen megbízható helyen tehát nem utcai árustól vagy hasolnó helyen. Eddig 4 boltban voltam, de vagy túl nagyok voltak a keretek vagy túl kicsik. Mondták, hogy nem lesz könnyű találni olyan napszemüveget mely a felnőtt és a kisgyerek mérete között van.

Tud esetleg valaki olyan helyet Budapesten (lehetőleg a XIII. ker környékén) ahol van esély rá hogy kapok ilyet ilyen "köztes" méretű napszemüveget?

(Az egyik helyen min. 16e Ft-ért vehettem volna de az nekem túl drága. 5e Ft körüli összeg jöhet számításba de legalábbis max. egyszámjegyű legyen az ára)

 

Köszi: Péter

Astor6 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 435
Előbb írtam neked John Richmond napszemüveggel kapcsolatban. Lenne még egy ami érdekelne(ez jobban).Illetve a jr 547 01-ese (fekete ez is).
Előzmény: Andy01 (421)
Astor6 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 434
Szia!

Engem nagyon érdekelne egy John Richmond napszemüveg.
JR569 a száma és nekem a 03-as tetszik(fekete).Ez úgy tudom, hogy 2006-os modell.
Nem tudom,esetleg tudnál e ezt a fajtát hozatni nekm, illetve mennyiért?Stb-Stb...
Előre is köszönöm a válaszod
Betti
Előzmény: Andy01 (421)
Helianthus.annus Creative Commons License 2007.06.19 0 0 433
Kedves Edina!

Nem volt szándékomban megsérteni téged, csak a számomra zavaró, és homályos dolgokon szerettem volna egy picit korrigálni. A polarizáció nem más, mint a fény egyfajta szűrése. Mivel csak a függőleges hullámtartományú fény szállít információt a szemnek, a többi pedig interferenciát okoz, így a '40-es évek végén kitalálták, hogy egy "optikai ráccsal" megfogják azokat a fénysugarakat amiknek a a rezgése nem vertikális. Az eredmény egy sokkal részletgazdagabb, kontrasztosabb színhelyesebb kép lett. Az UV A, B, C szűrő a szemüvegen teljesen más dolog. Az nem a fényhullám irányát fogja meg, hanem egy bizonyos hullámhosszt nem enged át. A Ray Ban szemüvegem prospektusában ez nagyon ragyogóan le van írva. A másik meg az, hogy mindenki olyan szemüveget használ, és hord, amilyen neki tetszik. (én személy szerint 4db Ray Ban szemüveggel dolgozom) Egy lényeges dolog van, hogy ami nem "márkás" szemüveg, azt célszerű optikai szaküzletben "UV-sugárzás-szűrő" tesztnek alávetni, ugyanis egy nem UV szűrős szemüveg többet árt mint használ.

Remélem nincs harag!!!
Előzmény: G.Edina (432)
G.Edina Creative Commons License 2007.06.18 0 0 432
Látom, ez a fórum is arról szól, hogy mondjunk ex-has ellent a másiknak. Már nem is lepődök meg.
Én csak annyit írtam hogy nem muszáj vagyonokat kiadni az optikai boltokban ha megvehetitek sokezerrel olcsóbban is ugyanazt a szemüveget...(Avanglion szemcsik 6990Ft, polár szemüvegek 6490Ft.)

Ha pedig valakit komolyabban érdekelnek az Avanglion, Polar Vision, Polar Glear szemüvegek, az úgyis utánaolvas, és polarizációból akár le is doktorálhat utána. (Polarizálja, kettéválaszja, és még annak a nagy részét is elnyeli.)

Várunk Titeket a Dunakeszi Auchanban hátul, a mosdók mellett a napszemüveges pavilonnál minden nap 9-21h között, kivéve vasárnap mert akkor az egész komplexum 20h-kor bezár, mi is.


Üdv. : Edina

Előzmény: Helianthus.annus (431)
Helianthus.annus Creative Commons License 2007.06.10 0 0 431
"polarizálja a fényt, vagyis jobban elnyeli a káros sugarakat"

Ez így ebben a formában nem igaz....
zsesszi Creative Commons License 2007.06.10 0 0 430

először nézd meg az oakley.com -on, hogy abban a keret és lencse színben létezik-e egyáltalán. rengeteg a gagyi, ha ennyivel olcsóbb eléggé vélemenyes...

vigyázz vele nagyon, mert egy rossz szemüveg többet árt mint használ.

az oakley (eredeti) a legjobb szemüvegek közé tartozik...nálam is az elsőt még három követte:))))

Előzmény: Törölt nick (424)
G.Edina Creative Commons License 2007.06.07 0 0 429
Szia!

Én pont az Általad említett napszemcsiket (is) árulom a DK Auchanban. A márkás, bevizsgált Avanglionok 6990ft-ba, a Polar Glare-k pedig csak 6490ft-ba kerülnek! Szóval nem megfizethetetlenek, mivel ez csak 1 kis pavilon az üzletsor vége felé, mi nem tehettük rá ezekre a szemüvegekre az optikai boltoknál elfogadott haszonkulcsot.
A szemüvegeink tutira eredetiek, bevizsgáltak, ráadásul a friss, idei katalógusokból léptek ki!:)
Az Avanglion megbízható, optikailag bevizsgált szemüvegmárka. A Polar Glare is megbízható és tuti, de ennél kicsit többet is tud : polarizálja a fényt, vagyis jobban elnyeli a káros sugarakat. Érzékeny szemre, erős napfényhez, vízpart mellé, autóvezetéshez ezt ajánljuk!
Ha szeretnétek féláron hozzájutni ezekhez a hasznos és divatos kis jószágokhoz, gyertek el a Dunakeszi Auchanba, és a hátsó pavilonsosron válogassatok közülük!


Volt aki kérdezte, mi az a CE. Az az európai minőségi tanusítvány, vagyis garantáltan bevizsgált, szabványos az a szemüveg aminek a szárában ezt olvassátok.
A cat. pedig : nem árkategória, hanem azt a fénytípust jelöli meg, amiben a szemüveg még biztonsággal viselhető.
0. cat. : divatos, kényelmes (ilyet nem vennék!)
1. cat. : gyenge napfényben
2. cat. : közepes napfényben
3. cat. : erős napfényben használható

4. cat : annyira sötét, hogy azzal nem vezethetünk autót!

Én 3. cat. Polart hordok;)
Előzmény: Gracioso (419)
fero82 Creative Commons License 2007.06.04 0 0 428
hello,
Szert tettem a mai nap folyamán egy polaroidra, arra lennék kíváncsi, hogy a szárán lévő cuccok mit jelentenek.

7753 A Filter Cat.3
A szám gondolom a típust jelöli, de a többi az mit?
Tehát mifene az "A Filter" és a "Cat.3"?

előre is köszi!
kacagógerle Creative Commons License 2007.06.03 0 0 427
Sziasztok!

Kinéztem magamnak egy napszemüveget,de két féle változat létezik belőle.Az egyik az a "sima",a másik viszont polarizált.Mit jelent ez hogy polarizált?
Helianthus.annus Creative Commons License 2007.05.23 0 0 426
uj tag: a Ray Ban jelenleg Made In Italy. Bár, mint céget többször eladták. Nekem is van Bausch & Lomb RB szemüvegem, meg olyanis ami made in Italy
Előzmény: uj tag (423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!