Keresés

Részletes keresés

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188672

:-D 

Előzmény: O/O (188669)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188671

Igen, néztem én is az órán, mert spinning után fájt abfejem, de akkor még a pulzus rendben volt.

Gyors nekem még az 5perces tempó. 

Előzmény: Csempa (188668)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 188670

Garmin ABC display jól mutatja :)

Előzmény: Csempa (188668)
O/O Creative Commons License 4 napja 0 0 188669

Fehéret izzadtál?? nagy a baj.... :)

Előzmény: Spenót (188667)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 188668

Este óta folyamatosan esik a légnyomás, eddig 6-7 hPa-t, ez is lehet az oka. 

Ha pedig tartósabb a gyengülés, akkor pár nap pihi hiányozhat (mint nekem az elmúlt 2 hétben).

Előzmény: Spenót (188667)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188667

Egyébként, köszi!

Rá is nyomiszkolta a hatását a koplalás a mai résztávosra, pedig otthon betoltam egy aldis kakaóscsigát (ami a legkirályabb a témában).

Az első 4 ismétlést a 6-ból rendesen megcsináltam, aztán ránéztem a pulzusomra...

Az utolsó kettőt igyekeztem 160 alatt tartani, de ahhoz akkor már fél perccel lassabb tempó tartozott. 176 lett a max...

Amíg a többi futás rendesen megy, nem változtatok. Ha azok is romlanak, akkor átgondolom... az is lehet, hogy csak ma volt valami a levegőben. Mondjuk, hó. Száraz volt a rekortán, amikor kezdtem, a végére meg hófehér...

Előzmény: Csempa (188663)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188666

Elég sok bermudája lesz... 

Előzmény: Csempa (188665)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 188665

Gratula! Lassan jók lesznek neked Spenót ruhái:)

Előzmény: Mr Long (188664)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 188664

102.6, -0.4 a heten, -1.4 a start ota

Előzmény: Spenót (188662)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 188663

Gratula! (Nemsokára te is cserélheted a ruhatárad.)

Előzmény: Spenót (188662)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188662

-1.4kg a héten. 82.8 :) 

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188661

A kocsonyára nem vagyok veszélyes, de a bélszín emlegetésére még visszatérünk, ha én leszek a diktátor... ;) 

Előzmény: O/O (188660)
O/O Creative Commons License 4 napja 0 0 188660

Én két hete kocsonyát vacsorázom, töltöm fel az izületeimet 😊

Előzmény: Mr Long (188658)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 188659

Így legyengítik a szervezetet az okos gépek az edzőteremben?

Tartsd be az orvos utasításait és gyógyulj meg gyorsan, mert betegen még fejben futni sem jó :)

Előzmény: amatőr (188650)
Mr Long Creative Commons License 4 napja 0 0 188658

Tegnap wellington belszint sutottem ebedre. Ma is az volt, a maradekot most esti dupla edzes utan toltam be egy fel ananasszal lekiserve. Lehet ma mar ki kellene hagynom a turmixot...

Előzmény: Spenót (188655)
rrroka Creative Commons License 4 napja 0 0 188657

Ismerős. :)

Előzmény: O/O (188631)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188655

Off

Holnap reggel mázsálás. Az imént jöttem ki spinningről és bármit meg tudnék zabálni, csak sok legyen. 

Remélem, élve eljutok a fehérjeturmixomig....

On

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188654

Nem az a lényeg, hanem a koncentráltabb izomterhelés. Bringán kevesebb izom dolgozik.

Mondjuk én max. pulzust inkább montival tudom kihozni magamból. Kemény emelkedőn, karból is húzva, SPDvel, nagy áttétellel volt eddig a legmagasabb, amit láttam. Lehet, hogy futva tudna ennél magasabb is lenni, de erre még nem éreztem késztetést, hogy kipróbáljam.

Egyébként nem vitatkozni akartam, csak mondtam, amit a szakembertől olvastam. Beugrott közben a neve: Fülöp Tibor

Előzmény: budai10 (188653)
budai10 Creative Commons License 4 napja 0 0 188653

Ha azt beleszámoljuk,hogy bringán görnyedt testartás miatt kevesebb a tüdőkapacitás akkor igaz lehet.Próbáld ki bringán ahhol már nehezen veszed a levegőt futva még simán megy.

Előzmény: Spenót (188647)
O/O Creative Commons License 4 napja 0 0 188652

5 km 25:00 136 Bpm holnap doki, bár szerintem jól haladok a bőnyémmel. szerdán disznóvágás, remélem nem zabálok be. Ezek vannak, vasárnap újra tókör. Azután már csak pár rövid és pénteken Fertő tó😳

Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188651

Állati előrelátó voltam 30 éves korom körül.

- Volt pulzusmérő órám, de csak nézegettem a pulzust, semmire sem használtam.

- 2-3 alkalommal csináltam résztávos edzést, mert Sneci volt oly kedves és kihajtotta a belemet. Akkor tetszett, de nem csináltam többet.

- Az 1:45-ös félmaratonra futottam egy 4:20-as maratont, hogy ne legyen olyan nehéz megdönteni. :) 

Az az 1:45 még beláthatatlan messszeségben van, de a 4:20 azért idén meg lehet. :) 

Előzmény: Ati_66 (188648)
amatőr Creative Commons License 4 napja 0 0 188650

Sziasztok, futók! :) 

Még nem kezdtem el az alapozást, épp egy kifekvős-végigalvós-lázas nap után vagyok, de a doki szerint diéta, pihenés, semmi dolgozatíratás, és minden rendben lesz.
Ennek örömére beneveztem a Vivicitta felesre, ez lesz az év első versenye.

A topik témái továbbra is erősítik a futás iránti vonzalmat, a legjobbakat kívánom mindenkinek! :) 

Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 188649

Az általánosan elfogadott, hogy kerékpáron alacsonyabb a max pulzus.

Komoly triatlonosoknak a teljesítmény diagnosztikát megcsinálják futópadon és kerékpáron is, hogy pontos képet kapjanak az állapotukról és a pontos zónáikat megtudják.  

Előzmény: Spenót (188647)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 188648

Az a baj ezekkel az élettani dolgokkal, hogy ha próbáljuk a témában amatőrként átgondolni, eléggé bele lehet kavarodni.

Én is így jártam és még el is keseredtem, amikor rájöttem, ahhoz hogy elérjem azokat az eredményeket, melyeket tudtam 12 éve, most sokkal hatékonyabban jobban kellene edzenem mint akkor, pedig időm nincs több...

Még ha a tüdőm O2 kapacitása nem is változott a max pulzusom csökkent a korral, ezért a VO2 max is jelentősen csökkent.

Azonos tömeg mozgatásához azonos mennyiségű munka azaz O2 kell. Ha izomzatilag csak azt a hatékonyságot tudom elérni mint 12 éve, akkor az azonos idő eredményhez a 12 évvel ezelőtti pulzussal kéne futnom.

Csak ami akkor 80-85% intenzitás volt most már 90% vagy több.....

Szóval új PB-ket futni hosszútávon csak akkor tudok, ha jobb minőségben edzem mint akkor és a versenyeken nem hibázom a frissítésben.

Előzmény: Csempa (188645)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188647

A fészbúkon, a pulzuskontrollos csoportban erősen állította a szaki, aki a mérést végzi (nem ugrik be a neve), hogy máshol vannak a zónahatárok bringán és futásnál.

Előzmény: Ati_66 (188646)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 188646

Nem tudom biztosra, de úgy gondolom a kerékpáron és futásnál nincs feltétlenül azonos pulzusnál a laktát küszöb.

A laktátot termelő nagy teljesítményt nyújtó izom munkát mindkét esetben csak a láb végzi.

Egyenletes tempójú futásnál azonban több izomcsoport dolgozik, mint egyenletes tempójú kerékpározásnál, ahol végig a nyeregben ülsz.

Ezért én azt gondolom futásnál kicsit magasabb pulzusnál van a laktát küszöb, hiszen a futásnál a felsőtest intenzívebb munkájának O2 igénye többlet igény a kerékpárhoz képest.

Nyilván nem a kerékpáros sprint szituáció izommunkáját tekintem összehasonlítási alapnak.

Előzmény: Ermak (188641)
Csempa Creative Commons License 4 napja 0 0 188645

Ezt rosszul fogalmaztam. Inkább az izomerő és állóképesség egyvelegére gondoltam, nem izomtömegre.

A gyorsabb futáshoz nagyobb teljesítmény kell (több Watt leadása), nincs mese, amihez nagyobb erő kell, a hosszabb távokhoz pedig jobb keringési rendszer, meg még valami, ami izom és/vagy idegrendszer, de ezt nem tudom még...

Án kb 280wattot tudok leadni hosszabb távon, de nem maratonin. Egy 3 órán belüli maratonhoz 310 watt felett kéne tudnom produkálni folyamatosan. Rá kell vennem az izmaimat, hogy több teljesítményt adjanak le (erősödjek), és hosszabb ideig. Kb ez van mögötte, csak nem ismerem a biológiáját a dolognak eléggé ahhoz, hogy jól tudjak fogalmazni.

Előzmény: Ati_66 (188643)
Spenót Creative Commons License 4 napja 0 0 188644

Hát, ezt jól összeszedted. Majd futás után mondd el, hogy mennyit fejlődött a zsírégetésed! ;) 

Előzmény: Csempa (188638)
Ati_66 Creative Commons License 4 napja 0 0 188643

Nagyon jó összeszedted :-)

Nekem csak egy ponthoz van kérdésem

2.4. Minél izmosabb vagy, annál gyorsabban tudsz futni, és annál hosszabban tudsz gyorsabban futni, ez megint csak fizika

Hogyan illenek ebbe a fizika képletbe a kenyai maraton futók illetve a sprinterek?

A kenyaiak  gyorsan és hosszan futnak, de nem sok izom van rajtuk.

A rövidtávon tőlük gyorsabb sprintereken van izom bőven, de közöttük nem jellemző eredmény a 125-130 perces maraton, ha jól tudom. 

Szóval én úgy gondolom nem csak az izmok mennyiség és erején múlik a sebesség :-)

Előzmény: Csempa (188638)
Ermak Creative Commons License 4 napja 0 0 188642

Az aláhúzás csak véletlen.

Előzmény: Ermak (188641)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!