Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

rrroka 5 napja Creative Commons License 167074

Szerintem ez promó limit, vagyis egy olyan szám, amit úgysem érnek el, vagy ha mégis, akkor mehet a sajtóközlemény, hogy emelték a limit 500-al... :)

Előzmény: Zsazsi (167070)
rrroka 5 napja Creative Commons License 167073

szerintem már elég jól néz ki, kicsit futsz még esőben-sárban és eltűnik az a ronda kék szín, ne aggódj! :)

igazából szerintem semmit sem érdemes vele tenni, max összecsapkodni, hogy lejöjjön a nagyja. ha jön majd hó, akkor az letakarítja, addig egyszer egy jó vízes fűben futás is tisztítja vmennyire. mosógép kb megöli. 

Előzmény: Spenót (167065)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167072

Tényleg, mi is volt a feltétel? Hogy 1 év múlva is futsz, ugye?

Ezt azért definiálni kellene.

Az jó mondjuk, hogy a jövő augusztusi Szigetfutáson ünnepélyesen átadom a pólót, ha addig 10 alkalommal megjelensz az esemény hivatalos eredménylistájában? Elég, ha összesen 2 alkalommal javítasz csúcsot. :)

Előzmény: pom-pom57 (167071)
pom-pom57 6 napja Creative Commons License 167071

Ez sem rossz megoldás,de azért fizetni kell.És ugye  tudjuk,hogy  a zoknija miért is 10 éves......Remélem azért a futóbolondok pólóját még megkapom tőle jövőre,még mielőtt eladja valakinek,hogy vehessen belőle új zoknit.Kellett volna  adás-vételi-ajándékozási  szerződést kötni? Talán már csak nem.

Előzmény: viktor a takarító (167067)
Zsazsi 6 napja Creative Commons License 167070

Amikor en indultam a New York maratonon, akkor 42ezren indultak, ha jol emlekszem. Soha tobbet! Egy pillanatra sem voltam egyedul.

Furcsan hangzik, h Budapest 6000 limitet ad meg. 

Előzmény: Spenót (167063)
pom-pom57 6 napja Creative Commons License 167069

A kutyák futás közben  majd lenyalogatják. Viszont készülj ,ha  pitbull-al találkoznál , erre az estre   már csak egy fél grillcsirkét  vigyél nekik .Hadd egyenek a tenyeredből,a baj csak akkor van,ha már a lábadból is esznek.

batman07 6 napja Creative Commons License 167068

Nekem ez azért fura, mert itt nálunk még a verseny reggelén is lehetett nevezni. Vagy mi van akkor, ha az első 6000 nevező közül,  500 nem megy el, mert betegek, vagy a kutyájukat kell elvinni a kozmetikushoz, vagy csak nem engedik ki őket? Akkor másik 500 ember, aki ment volna szívesen, nem megy, mert nem mehetett. És azért Bp elég nagy ahhoz, hogy megbirkózzanak 10000 emberrel, vagy mit tudom én mennyivel. Nem kötekedni akarok, meg lehet ez máskor is így van, csak fura nekem. A NY maratont sem ismerem, de gondolom oda is mehet akárki, bár gondolom nem erre gondoltál, csak elírhattad. :D

Előzmény: Spenót (167063)
viktor a takarító 6 napja Creative Commons License 167067

Állj be vele egy kocsimosóba...

pom-pom57 6 napja Creative Commons License 167066

10 éve nem vettél zoknit .Igaz azt se vetted.Nem szégyen  a szegénység,csak kellemetlen.

Előzmény: Spenót (167047)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167065

Ezzel mit csináljak, ami kíméletesen formába hozza valamennyire?

Mosógépbe nem merném betenni...

Spenót 6 napja Creative Commons License 167064

Nekem még az is gond a kutyával futásnál, hogy az enyémet prédának tekintik a nagyobbak. Ez a kis gyösz kutya meg nem hagyja magát. 60-70kg alatt eszébe nem jut, hogy megeszik. Fölötte mondjuk elég tisztelettudóan viselkedik :) Domonyvölgybe ki se merem vinni szerencsétlent, bár lehet, hogy megpróbálom, aztán veszek egy nagyobbat, ha elhasználódik... :)

Előzmény: Alg (167061)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167063

Miért? A NY maratonra se mehet mindenki. Ennek is ettől lesz értéke. Több tiszteletet Budapestnek! :)

Előzmény: batman07 (167062)
batman07 6 napja Creative Commons License 167062

Most olvastam, hogy limitálják a Spar maratont, csak 6000 induló lehet.  Beszarás. Nem bír el a város több futót? Vagy mi?

Alg 6 napja Creative Commons License 167061

Kutyák... na ezért nem szeretek a reptér-Árpád kilátó részen futni, sok a neveletlen kutya (ráadásul a kutyákkal valahogy kölcsönösen nem szeretjük egymást, főleg az ilyen pici szobacirkálókkal).

"Nem bánt" - persze, csak éppen a vádlimat kapkodja, de biztos nem bánt, legjobb esetben is pofáraesek benne mert a lábam körül rohangál...

Városligetben is sok a kutyus, de azok általában jólneveltek, hozzászoktak hogy sokan rohangálnak krülöttük, vagy csak egyszerűen a többi kutyával vannak elfoglalva.

Előzmény: Spenót (167060)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167060

Eddig bejött ilyen helyzetekben az ordítva rohanok a kutya felé dolog, de itt a sötétben nem tudtam, hogy hol a kutya. Az a baromi nagy szerencse, hogy a kutyák hangosan szeretnek támadni és nem settenkednek, mint egy macska.

Egyszer volt igazán problémám kutyákkal futás közben. Kettő támadt rám egyszerre és amíg az egyiket kergettem, a másik támadt, aztán cseréltünk. Tökre ki lehetett bírni röhögés nélkül...

Előzmény: sogormail (167052)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167059

Múltkor Marcipánnal futottam és odarohant hozzánk egy kutya. A gazdája észre sem vette, de szóltam neki. Azt mondta, nem baj, majd visszajön... Gondoltam, rendben, jöjjön csak. Mentünk tovább. Elég messzire futottam, amikor már hallottam a hapsit kiabálva futni. Olyan 5 percesre saccoltam a tempóját kezdetben, de egy idő után már csak ordított... Szerencséjére a kutyája hamar ráunt az enyémre... :)

Előzmény: sogormail (167055)
Alg 6 napja Creative Commons License 167058

Valóban, egy ideje nem néztem mi az aktuális

EU-n kívülről:

Magánszemélyek között (GIFT jelölésű):
0 - 45 € (~12.690 Ft) között vámmentes
45,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 - 700 € (~197.400 Ft) között 2,5% vám és 27% ÁFA terheli
700,1 € felett: kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Cég - magánszemély között (pl. ebay-ről rendelt áruk):
0 - 22 € (~6.204 Ft) között vámmentes
22,1 - 150 € (~42.300 Ft) között vámmentes, de 27% ÁFA terheli
150,1 € felett kereskedelmi vámtarifa* és 27% ÁFA terheli

Előzmény: sogormail (167057)
sogormail 6 napja Creative Commons License 167057

EUn belul milyen vam?? Csak a jovedeki termekek behozatala van korlatozva.

Előzmény: Alg (167056)
Alg 6 napja Creative Commons License 167056

Ahogy én tudom - és több helyről erősítettek már meg - EU-n belül az eladó országban fizetsz ÁFA-t, VÁM pedig 150EUR felett talán 2,5%, még magasabb határ felett (500EUR? passz) pedig terméktípustól függő. Postaköltség is beszámít a vételárba.

EU-n kívülről annyiban változik, hogy itthoni ÁFA is jön rá, illetve alacsonyabbak a VÁM összeghatárok.

Ebay-en egyébként sok eladónál már van lehetőség előzetes vámkezelésre, azaz talán nem kell az itthoni vámhatóság bicskanyitogató lassúságán idegeskedni.

Előzmény: Lassú Nyíl (167054)
sogormail 6 napja Creative Commons License 167055

Nemetorszagban elszoktam ettol. Itt elkepzelhetetlen, hogy futas kozben egy kutya csak ugy ramugat v. esetleg ramtamad. Gazda nelkul sem lattam meg kutyat csak ugy kint. (Igaz ez varos es a kozeleben levo folyopart, erdo) De tomegevel setaltatnak kutyakat.

Most Mo.-on kimentem parszor a Huvosvolgybe futni, de szembetuno, hogy a kutyakat le se tojjak a gazdak nagyreszt. Ramugat es ugrik felem a kutya, a gazdi meg kiabal, hogy jajj fifike nem bant. Nem kell felni:) Ja nem kell felni. Csak meg kell allni es varni mig meltoztatik a kedves gazdi arreb vinni a kutyust.

Előzmény: viktor a takarító (167053)
Lassú Nyíl 6 napja Creative Commons License 167054

Háááát, az is egyfajta értelmezés, amit írsz :-) Ahogy mondod, úgy csak a "postai úton" történő EU-n belüli vásárlás szívatása lenne a dolog célja, hiszen ha kimész az UK-ba, ott megveszed és hazahozod, már csak egy irígyed fog belédkötni. Ennek utánanézek...

Előzmény: Elm (167050)
viktor a takarító 6 napja Creative Commons License 167053

Egyes utcákat már sima belterületen is elkerülök a kóricáló és nem túl békés kutyák miatt. Hol én kergettem őket, hol ők akartak engem, nem lett volna jó vége, ha tovább zrikáljuk egymást. Általában műxik, ha az ember lehajol, mintha követ venne fel (még jobban működik, ha tényleg felveszek egy követ, ami nagyobb a kavicsnál, és kisebb a sziklánál, amolyan jóféle "oldalba váglak ezzel a féltéglával, te dög" stílusú kődarab...a kutyáknak fontos a tekintély, és amelyiknek nem volt gyerekólja csak botja otthon, annál a tekintély és a kődarab mérete szoros korrelációt mutat) . Ezek a kutyák értik a dörgést, és nem szeretik a köves fogadjisten-t. Persze, ha bekerülne az ember a kertjükbe/területükre, ott nem segítene lángszóró sem. 

Előzmény: sogormail (167052)
sogormail 6 napja Creative Commons License 167052

Banyek, bator vagy!:) Kimenni ilyen helyre vmi "kutyariaszto" nelkul.

Előzmény: Spenót (167041)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167051

Persze. Ezért is nem futok soha a Puma makkos cipőmben...

Előzmény: Zsazsi (167049)
Elm 6 napja Creative Commons License 167050

Nem, egyáltalán nem, de valóban félreérthető. Az csak egy közbevetett rész (és rossz hasábcím választás), hogy jövedéki körbe eső termékekre az összes többi aktuális sarcon TÚL még az itteni jövedéki adót is meg kell fizetni. A nem jövedéki termékekre vonatkozik minden más (ahogy a későbbi példára a laptopot hozza).

Előzmény: Lassú Nyíl (167044)
Zsazsi 6 napja Creative Commons License 167049

Tartogatod a szinhazba menos estekre, ugye?! ;o)

Előzmény: Spenót (167047)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167048

Ha nem viszem el az egyre jobban merülő fejlámpámat, akkor durvább lett volna a bosszú, de (majdnem) felkészült voltam :)

Legközelebb kipróbálom egy grillezett oldalassal is a dolgot...

Előzmény: krilin (167045)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167047

Sasszem! :) Tök véletlen, hogy még működik ez a zokni. Valszeg azért, mert fehér és olyat csak akkor hordok, ha a sötétek mosásban vannak.

Előzmény: Zsazsi (167043)
Spenót 6 napja Creative Commons License 167046

Igazából ez már a grillcsirke szellemének a bosszúja volt. :)

Előzmény: viktor a takarító (167042)
krilin 6 napja Creative Commons License 167045

Ennél azért zaftosabb bosszút vártam egy grillcsirkétől. Hogy kicsit jobban eggyé válsz az anyatermészettel, bokrokkal, levelekkel :)

Előzmény: Spenót (167041)