Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 169722

Mihez kepest pazarlas?:) Hogy vegre latom a kijelzot es cserebe tobbszor toltom az orat?:)

Lehet amugy szemuveggel penzben jobban jarok, mint oracserevel:)

Előzmény: rrroka (169720)
malactarja Creative Commons License 6 napja 0 1 169721

Írtam pár napja, hogy nem tudok 4 db 5:05-ös ezret futni.

Úgy néz ki, elég volt a sáros terepről rekortánra menni és lassítani még 10 mp-et a pihenő körön.

4:46

5:02

5:05

5:00

A végén azért elgondolkodtam, hogy nincs-e azoknak igaza, akik szimplán a mozgás öröméért futnak.

Előzmény: Levus55 (169719)
rrroka Creative Commons License 6 napja 0 0 169720

szerintem ez pazarlás, de ahogy a mérnök urak gondolják. :)

Előzmény: sogormail (169703)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169719

Én eddig csak rezgő módban használtam, és ott nincs különbség az alsó felső határ jelzésénél. Kipróbálom akkor a csipogást is. 

Köszi

Előzmény: lallaj (169716)
Alg Creative Commons License 6 napja 0 0 169718

Holnap nem akar valaki jönni BBU föld alatti futásra?

A második FM körben eddig 43 egyéni és 29 csapat induló van, nem lesz nagy lökdösődés...

Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169717

Az előbb beszólt az óra, hogy mozduljak már meg :)

lallaj Creative Commons License 6 napja 0 0 169716

Szia.

Máshogy jelzi pedig. Gondolom a tiéd is. Nekem is beletelt pár km-be, amíg rájöttem a különbségre. Majdnem ugyan az a dallam mindkettő esetében, csak, mikor a pulzusod magasabb a megadott értéknél, akkor a dallam vége magas hangokból áll, mikor alacsony a pulzusod, akkor pedig mély a dallam hangzása. Gyorsan megszokható szerintem, mára már az órát sem kell néznem, hogy mi van. Csak, ha nagy a forgalom és nem hallom a végét, akkor szoktam megnézni.

A rezgős módozatot nem tudok, igazából nem is kerestem én füles nélkül futok így rendszerint hallok mindent. Hogy működik a rezgés alacsony és magas pulzusnál? Mi a különbség?

Ja és az órám két éves lesz lassan, nem is emlékszem mikor volt az utolsó szoftver frissítés, de szerintem régen.

Előzmény: Levus55 (169713)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169715

Én szóltam időben  ;)  :P

Előzmény: Spenót (169714)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169714

"Mivel az óra a tudja a helyi (GPS) napfelkelte, napnyugta időpontokat így sötétedés után magától bekapcsolja a világítást..." azonnal elsírom magam... :)

Előzmény: Levus55 (169711)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169713

Szia lallaj!

Csipogni az én Garminom is tud, csak nem használom.

Amit én szeretnék, hogy egy beállított Range Alarm esetén másként jelezzen ha az alsó és másképp ha a felső határt éri el. Főleg jó lenne, ha rezgéssel tudná ezt.

Az jó ha van már ilyen Garmin is mert akkor csak áthozzák az enyémbe is ezt a funkciót.

Előzmény: lallaj (169699)
k 5.20 Creative Commons License 6 napja 0 0 169712

Lehet nem erről beszéltek, akkor bocsánat...

A V800-ban a trainig views-ben be lehet állítani, hogy mutassa a last lap time-ot edzés közben.

Valamint az edzés végeztével, ha az órán a diary-ba lépve megnyitjuk az edzést, akkor a summary-ban a végére lapozva - automatic laps - azt megnyithatjuk (piros gomb), és ott találunk a körökről egy folyamatábrát, valamint végig lehet lépkedni egyesével a körökön, ahol mutatja a köridőt.

Előzmény: sogormail (169706)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169711

A Garmin is tudja ezt a folyamatos bekapcsolt világítást, de én most az automatikus világítást használom inkább. Mivel az óra a tudja a helyi (GPS) napfelkelte, napnyugta időpontokat így sötétedés után magától bekapcsolja a világítást, ha üzen valamit az óra vagy ha nyomogatom a gombokat. 

Előzmény: sogormail (169703)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 169710

Nekem iphoneal igy mukodik. App eloterben es ennyi.

Nem bogaras!:) csak kütyümanias:)

Előzmény: Spenót (169709)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169709

Most, hogy mondod, rémlik, hogy írtál erről az automatikus köridő dologról, de nem igazán értettem, mert nem láttam még ilyet. Elkönyveltelek bogarasnak :)

Az appot hiába tartottam előtérben. A lepihenést is ki kellene kapcsolni, de nincs kedvem ezzel szórakozni.

Majd kipróbálom pár hónap múlva. Talán idővel javítják. Amúgy a telefonom benne van a kompatibilitási listájukban...

Ja, meg pároztatásnál folyton azzal sokkolt, hogy érintsem össze a telefonnal az órát. Tökre nem érdekelte a dolog, pedig minden NFC meg SBean meg mifene dolgokat is bekapcsoltam. Egyedül azzal sikerült megoldani, ha BT setupban bekapcsoltam, hogy láthatóvá váljon a telefon, de akkor nem kellett összekoccintani sem őket.

Előzmény: sogormail (169706)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169708

Kipróbálom ezeket, de mivel van most EKG gélem a PM250 miatt, azzal is csinálok egy próbát.

Az az érdekes, hogy ez a jeladó azonnal helyrejött, ha megálltam és nem mocorogtam. A PM250 ilyenkor nehezebben akart észhez térni. Mondtam, hogy kipróbálom majd az elemcserét, de ki a fene akar már vele funti, ha itt van ez a klafa kis óra. Bár elvileg működhet a pulzusmérő azzal is. Na, ezt is kipróbálom.

174%-on vagyok ma.

Nyugi, 1-2 hét és abbahagyom a % jelentéseket! ;)

Előzmény: Levus55 (169695)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 169707

Mert nincs benne. Nem is kell:)

Előzmény: Spenót (169704)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 169706

Ha telefonon keresztul szinkronizalsz, akkor "nyitva kell hagyni" a polar appot. Akkor nem fagyogat. HA csak ugy elinditom a szinkronizalast, akkor sokszor belefagy, ugy tunik mintha vmi tortenne. De ha eloszor telo, Polar app nyit es szinkronizacio indit, majd telot nem tapizom akkor mukodik rendben. (iphone)

"Na, itt jön az, amit hiányolok kissé, bár lehet, hogy csak én nem találtam meg.

Be lehet állítani, hogy automatikus körszámláló működjön, ami mondjuk 1km-t vesz egy körnek. Nekem ez azért lenne jó, mert szeretem látni, hogy hogy sikerült az utolsó km (pályán szinte soha sem futok). Hiába állítottam be azt a funkciót, nekem nem számolgatott köröket. Később a webes felületen persze látszik az automatikus osztás. Itt pedig az hiányzik, hogy nem jelöli meg a leggyorsabb és leglassabb km-emet."

Mit irtam le mar vagy 15x itt a forumon??:) Ezt! Automatikus koridoknel nem latod az oraban a koridoket! Csak manualis kornyomkodasnal. Ez egy Polar betegseg, pontosabban strategia. Nem tudom miert..

A GPS egyebkent meg gyors. Nem talalkoztal meg mas GPS-es oraval. Telo GPS sebessegenek megtalalasatol messze van. 

Előzmény: Spenót (169684)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169705

Na, le is szedtem az appot. Megvagyok nélküle. Úgyis rá kell tenni töltőre néha az órát. Akkor majd szinkronizálhat madzagon.

Előzmény: k 5.20 (169692)
Spenót Creative Commons License 6 napja 0 0 169704

Sajna nem találtam ilyet a leírásban...

Előzmény: rrroka (169691)
sogormail Creative Commons License 6 napja 0 0 169703

Az M400-ban nincs "heart touch" funkcio:) De nem is kell bele. MErt a Polar mernokei feltalaltak vegre a folyamatosan bekapcsolva hagyhato hattervilagitast.

Szerintem ez az igazi "innovacio":)

Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 169702

Persze garmin típusfüggő, mert nem mindegyik ilyen.

Előzmény: Pinyo (169701)
Pinyo Creative Commons License 6 napja 0 0 169701

Viszont a Garmin feltöltésnél nem nyúl hozzá a strava, mert az barometrikus forrás.

Előzmény: Roger Preed (169698)
lallaj Creative Commons License 6 napja 0 0 169700

Az érintő körgyűrűs (nem tudom mi a pontos megnevezése) garminoknál, ki be lehet kapcsolni a világítást, ha egyszerre két ujjal érünk a gyűrűhöz. Még a fényerőt is lehet szabályozni a gyűrű tapizásával, ha jól emlékszem az olvasottakra, de ezt még nem próbáltam ki. 

Előzmény: Alg (169697)
lallaj Creative Commons License 6 napja 0 0 169699

Az én Garminomban benne van a csipogási funkció. Szerintem alapból benne kellene lennie mindegyikben, amire lehet küldeni edzéstervet, de lehet az edzésterv nem is szükséges. Azt is elképzelhetőnek találom, hogy típusfüggő a cucc.

Előzmény: Levus55 (169694)
Roger Preed Creative Commons License 6 napja 0 0 169698

A Strava nem az útvonal alapján illeszti a görbét, és elhagyja a GPS mérését mondván az teljesen pontatlan. :)

Előzmény: Pinyo (169696)
Alg Creative Commons License 6 napja 0 0 169697

Ezt én is szerettem nagyon a polarnál. A Garminnak most egyszerűen beállítottam hogy addig világít amíg le nem kapcsolom, így is simán kibírja a max. 2 órás edzéseimet, sötétben meg még helyzetjelzőnek is jó :)

Pinyo Creative Commons License 6 napja -1 0 169696

A magassághoz pont nem kell gps. A "normális" kütyükben barometrikus a mérés.

Előzmény: 6600GT (169693)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169695

Szia Spenót!

"A futás elején viszont azonnal fölment 180 körülire a pulzusom. Ha megálltam, akkor jó volt, úgyhogy gyanítom, hogy a vizezés volt kevés. Amikorra bemelegedtem, a jeladó is rendesen adta a pulzust."

Ez sajnos ismerős. A Polar textil pánttal nagyon sokszor volt ez a futás elején, majd egyre hosszabb ideig (0 és 180 között váltogatott a kijelzés) csinálta. Ilyenkor vittem garanciális cserére.

Zergénél javasolták, hogy ne rakjam túl magasra a pántot, néha ez is segített. További jó tanács Zergétől, hogy nem kell nagyon szorosra állítani a pántot, mert attól csak megszakadhat az elektronika, de jobban nem fog mérni.

Hátha segít: a vizezés nálam hatékonyabban működött, ha a bőrt nedvesítettem közvetlenül.  Egy kicsit elég nem kell lefürdeni :)

Előzmény: Spenót (169684)
Levus55 Creative Commons License 6 napja 0 0 169694

A "Heart-Touch (hands free button)" funkció tényleg jó fejlesztés és már az RS200-as órában is megvolt. Használtam is, világítás bekapcsoláshoz nagyon jó.

Ami még nagyon jó volt az RS200-ban az, hogy egy kicsit más csipogással jelezte ha a beállított zóna fölé vagy ha alá került a szívritmus. Így az óra nézegetése nélkül lehetett tartani akár egy szűk célzónát is. Nem tudom, hogy más Polár órákban ez benne van-e, de nagyon jó lenne, ha a Garmin "lenyúlná" ezt a funkciót a következő frissítéssel ;)

6600GT Creative Commons License 6 napja 0 0 169693

Gps nelkül hogy érzékeli a szinteket? Nekem rs 400sd volt, hiába kalibráltam be az s3-at, mindig volt benne szórás. Lehet csak én voltam béna...

Előzmény: goyko14 (169628)