Keresés

Részletes keresés

nor Creative Commons License 1999.10.06 0 0 46
Koszi a felajanlast!!

En is nezegetem a dolgokat. Szeretnek egy osszehasonlitast csinalni pl. 1 magyar es 1 kulfoldi fuvolas honlap kozott...namost ezzel csak az a problemam, hogy nemnagyon talaltam meg magyar fuvolas honlapot!! ;) Ha esetleg talalkozol ilyennel, akkor legyszi ird meg!
Illetve, ha talalsz valahol listat, fuvola kottakkal. Egyszer mar talaltam ilyesmit, de nem mentettem el a cimet, igy oltetem nincs, hogy merre lehetett!! Hirtelenjeben ezek!

Elore is koszi!!
nor

daunerni Creative Commons License 1999.10.05 0 0 45
nor:
Nem vagyok fuvolás, de szakirodalomhoz, egyebekhez hozzáférek.
Tudok segíteni valamit?
Üdv!
daunerni Creative Commons License 1999.10.05 0 0 44
Sajnálom, hogy nem tudtam elmenni a Kuijken-koncertre, pedig a kampánnyal ellentétben nekem nem voltak vérmesek a reményeim.
Este nyolcig voltam eleve szolgálatban, ezért felhívtam egy kollégámat, hogy el tud-e menni helyettem.
"Miért? Csak azért, hogy egy szekunddal mélyebben és hamisan játsszák el nekem a Mozart Requiemet? Inkább iszom egy sört!" :-))

JLeszter Creative Commons License 1999.10.05 0 0 43
PETYUS, kösz az infót...
Egy különös(?) kérdés:
Nem tudja valaki, hogy kik játszák a Kraftwerk Das Model című örökzöldjét mindenféle vonókkal? Elég sok helyen hallottam már, mint aláfestő zene, de be soha nem mondták az előadók nevét. A Kronos-ra és az Apocalyptica-ra rákerestem, de nem ők azok (lehet, hogy rosszul kerestem).
nor Creative Commons License 1999.10.03 0 0 42
Halihoo mindenki!
Segitseget kernek toletek! Szoval a szakdogamat "Fuvola az interneten" cimmel szeretnem megirni. De 1elore nem talaltam a neten olyan szakmabeli fuvolistat, aki felugyelhetne a munkam! Nem tud valaki nekem ilyet ajanljani?
kobbold Creative Commons License 1999.10.01 0 0 41
Igaz, bocsánat. Nekem még az előző koncertjük volt a fülemben, és a barokk lemezeiket ismerem. De a néni tényleg tragikusan beprotezsáltnak tűnt. Viszont találtam egy konvertmeghivót országunk (ismeretem szerint) egyetlen brácsás honlapján. A fellépők egyikét-másikát ismerem, igéretesnek igérkezik a hangverseny.
http://indy2.lpds.sztaki.hu/users/zsnemeth/viola/index.html
Előzmény: hontalan (40)
hontalan Creative Commons License 1999.09.29 0 0 40
Kedves kobbold!
Kissé pontosítani kell. Nem barokk, hanem klasszicista, Mozart. A többi igaz!
AZ VISZONT ELKÉPESZTŐ, HOGY EGY VILÁGHÍRŰ EGYÜTTES, MINT A LA PETIT BAND, HOGY ENGEDHETI MEG MAGÁNAK, HOGY EGY OLYAN AUTODIDAKTA, KÉPZETLEN ÉS HANGTALAN SZOPRÁNÉNEKESNŐVEL LÉPJEN FEL, MINT AMILYEM A KUIJKEN-LEÁNY.
(Caps Lock a felháborodás jele).
A tapsrend elképesztő volt: amikor Kuijken a kórusra mutatott, majd szétesett a zakadémia. Mert a kórus - az fantasztikusan jó volt.
Hontalan
Előzmény: kobbold (37)
PETYUS Creative Commons License 1999.09.28 0 0 39
A zeneművekre ugyanolyan szerzőjogi védelmi idő vonatkozik, mint az irodalmi művekre, vagyis 70 év a szerző halála után. Ez régebben 50 év volt, 1994 óta érvényes a 70 év. Rejtő állítólag 1943-ban hunyt el (nem bizonyított), ezért neki 1993-ban lejárt a védelmi ideje, de pl. Bartók művek 2015 után lesznek jogdíjfizetés nélkül közölhetők, ha addig meg nem változtatják.
Előzmény: JLeszter (38)
JLeszter Creative Commons License 1999.09.28 0 0 38
Ami a szerzői jogokat illeti, lehet, hogy tévedek, de úgy tudom, hogy annak van bizonyos elévülési ideje. (Ebben még nem tévedtem. - Pl. Rejtő Jenőt 1993 óta bárki kadhat.) De mi a helyzet a klasszkus zene régebbi szerzőivel? Ha valaki tudna ebben segíteni...
S, ha nincs szerzői jog, akkor miért kell majd fizetni a neten?
(a feljátszási díjon kivül persze)
kobbold Creative Commons License 1999.09.24 0 0 37
Barokk zene Budapesten. A La petite band (Kujken) hétfő este a Zeneakadémián játszik. Közvetités a Bartókon. Jegyek már rég nincsenek.
Sp Creative Commons License 1999.08.04 0 0 36
Ez az egyetlen komolyzenei topic; megkérdezem: nem tudok sokat Mosonyi Mihály munkásságáról. Az utóbbi idôkben láttam néhény lemezt: E-moll zongoraverseny (lemeztársaság MARCO POLO), az elôadó; Kassai (?). A budapesti Mosonyi utcán kívül keveset tudni Mosonyiról (1815 - 1870), de néhány részlet a zongoraversenybôl nagyon tetszett... Másik lemeze; gyermekdalok. Végül is ki volt ô? És ki az a Kassai nevezetű zongoraművész? A felvétel az szlovák? Nem értem, hol van a magyar lemezgyártás?
KÁGÉ Creative Commons License 1999.07.26 0 0 35
Nem tudja valaki, hogy a nyári operafesztivál keretében aug. 13-án és 14-én eloadásra kerülo Tosca azonos-e az Erkel-ben tavasszal adott produkcióval? Az ugyanis nagyon gyenge, és másodszor is végigszenvedni már több lenne hülyeségnél...
kobbold Creative Commons License 1999.07.25 0 0 34
Július 29-én igazi csemege lesz a Vajdahunyad-várban. Műsoron Mozart Esz-dúr hegedű-brácsa versenye lesz, többek között.
A brácsás pedig egy hegedűs, Kokas Katalin !
Ez teszi igen figyelemre méltóvá a koncertet. A két hangszer közötti különbség különösen nehéz helyzetet teremt a csak átkalandozó művészeknek.
A Zuckerman ezt szerencsésen, és magas szinvonalon oldotta meg. Katalinnak drukkoljunk, és hallgassuk meg! (A jegyekről nincs információm.)Ez a koncert már július elején egyszer volt, de akkor elkerülte a figyelmemet. Aki esetleg hallotta, irjon erről valamit!
KÁGÉ Creative Commons License 1999.07.26 0 0 33
Nem tudja valaki, hogy a nyári operafesztivál keretében aug. 13-án és 14-én eloadásra kerülo Tosca azonos-e az Erkel-ben tavasszal adott produkcióval? Az ugyanis nagyon gyenge, és másodszor is végigszenvedni már több lenne hülyeségnél...
kobbold Creative Commons License 1999.07.25 0 0 32
Július 29-én igazi csemege lesz a Vajdahunyad-várban. Műsoron Mozart Esz-dúr hegedű-brácsa versenye lesz, többek között.
A brácsás pedig egy hegedűs, Kokas Katalin !
Ez teszi igen figyelemre méltóvá a koncertet. A két hangszer közötti különbség különösen nehéz helyzetet teremt a csak átkalandozó művészeknek.
A Zuckerman ezt szerencsésen, és magas szinvonalon oldotta meg. Katalinnak drukkoljunk, és hallgassuk meg! (A jegyekről nincs információm.)Ez a koncert már július elején egyszer volt, de akkor elkerülte a figyelmemet. Aki esetleg hallotta, irjon erről valamit!
kobbold Creative Commons License 1999.06.12 0 0 31
A Kocsis lemondta a Danubia zkaros vasárnapi koncertet is, egyes hirek szerint kimerültség miatt.
Éjszín Párduc Creative Commons License 1999.06.10 0 0 30
A szöveges anyagokért nem akarnak fizettetni? Mondjuk soronként 1 forintot. :o( Piha.
Éjszín Párduc Creative Commons License 1999.06.10 0 0 29
Hétfőn voltam az Operában, ahol Kocsis zongorázta volna Rachmanyinov első zongoraversenyét. De megbetegedése miatt végül egy külhoni pofa ugrott be helyette...
Előzmény: daunerni (27)
gbmc Creative Commons License 1999.06.10 0 0 28
A percenkénti ezer forint igaz, a www.bmc.hu területéről is eltávolításra kerlütek, ill. még kerülnek a jogdíjköteles hanganyagok.
:-(
Talán lesz ez még másként.
Előzmény: daunerni (27)
daunerni Creative Commons License 1999.06.10 0 0 27
Nagyon kedves tőled stevie wonder, akárki is vagy :-)))
Két dolog:
- Ha jól tudom a szerzői jogvédő azt tervezi, hogy az internetes zenei abyagokért percenként 1000 Forintot fog kasszírozni. Nem könnyű az életünk....
- Állítólag Kocsis Zoltán infarktust kapott. Tud valaki valamit?
stevie wonder Creative Commons License 1999.06.08 0 0 26
A daunerni-fele Cafe Momus tenyleg nagyon jo! WWW.BMC.HU/CMOMUS

Mondom en ezt minden elfogultsag nelkul...

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 25
A Pechan Dávid tényleg kitűn
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 24
A lycos mp3 keresoje (mp3.lycos.com) eleg jol hasznalhato klasszikus zene keresesehez is (probaltam!).
Egy lassu, viszont mukodo ftp cim:
anonymousss:anonimoose@169.229.95.61

egy masik (főleg Bach, Goldberg Variációk):
mp3:mp3@169.229.91.72

a többi címem sajnos megdöglött. :(

Tímea

(vajon mindenkinek ujra kell regisztralnia magat?:-O)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 23
Köszi a segítséget !
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 22
Arco hírdette a netto-ban, most indexre kerítem:
"KOMOLY: Ingyenkoncert a Zeneakadémián
Május 27-én este 7-kor Pechan Dávid csellista diplomakoncertje lesz. Mindenkit szeretettel várunk, különösen azokat, akik a drága jegyek miatt nem járnak a Zeneakadémiára.
A kiváló művész műsora:
Bach: G-dúr szólószvit
Beethoven: c-moll vonóstrió
Debussy: Szonáta
Dvorák: h-moll csellóverseny
A Szent István Király Szimf. Zenekart Záborszky Kálmán vezényli."
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 21
Katt! Nagyon tetszett a Brahms !
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 20
Szia Gawain,
gondoltam, hogy te jó leszel Madredeusban. Az ippög van nekem is CD-n (Ainda, O Paraiso, most másolom majd az Os Dias de Madredeus-t), lehet is kapni majd mindet már itthon, bár én még Svájcországban vettem meg. Neked egyébként melyik van meg?
Egyébként is szívesen találkoznék veled, mint régi asztaltárssal és antropokollégával, akár egy találkozón, akár anélkül.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 19
hella Bagoly,

ha elmagyarázod miként kell cd-ből mp3-at csinálni, tudok madredeust szerezni. Vagy ha túl bonyola, júliusban hazaviszem a cd-t és lemásolod.

minden jót
gawain

ps: utánanéztem, itt tuti találsz madredeust (is).

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 18
És ha valaki még azt is megmondja nekem, hol lehet francia barokk zenét találni a neten (a la Minden reggel)... De tény, hogy az mp3 nagyon könnyűzene-specifikus, alig találtam egy helyet, ahol kedvenc portugál Madredeusom megvan zenében.
bubu Creative Commons License 1999.05.15 0 0 17
Vivaldi: Nulla in mundo pax sincera
mohosagbol Emma Kirkbyvel vettem meg , de az eredeti a filmzene talan meg jobb
Előzmény: Éjszín Párduc (16)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!