Keresés

Részletes keresés

STOP THE MADNESS Creative Commons License 1999.03.20 0 0 190
Mivel én is a kultúrált beszélgetés híve vagyok, és Ragika roppant kíváncsivá tett, hogy vajon az Amerikában élő MAGYAROK hogyan is vélekednek erről az egészről, billentyűzetet ragadtam és elküldtem egy két levelet. Ragika úgyis állandóan feljelentget, hol a szenátorának, hogy akadályozza meg a NATO tagságunkat, hol a hirdetőknek, hol az usa.net-nek, gondoltan nincs ellenére, ha én is ezt teszem.
Az ezen az oldalon megtalálható email címmel rendelkező amerikai magyar szervezeteknek elküldtem Ragika Himnusz elemzését, a Politika Fórumban nemrég megjelent egyik bájos szösszenetét
(csak azok kedvéért akik nem járnak oda íme:
"feketepeti
válasz erre | adatok | e-mail 1999-03-14 02:31:51

Én mint kivül lakó csak azon csodálkozhatom, hogy a 21. század kezdetén az Internetto helyet ad ilyen aljas
témának. Remélem megver az Isten benneteket.
Nem tanultok.
Férgek.
Ez nem szólásszabadság, hanem gyülölködés,
Ez nem demokrácia, hanem anarhia
Irni fogok a szenátoromnak, hogy adjanak még több pénzt Izraelnek, jelentsék be hivatalosan, hogy Magyarországon
legális és müködik az antiszemitizmus és beszéljék le a nyugati tökét arról, hogy Magyarországon befektessen.
Aztán megrohadhattok az balkáni szarotoknban.
Disznók.
Period.")

és más a Hazánkról íródott hozzászólásait, temészetesen a pontos forrás megjelölésével. Kíváncsian várom a reakcióikat, melyről ebben a topicban is be fogok számolni. Remélem Ragika végre normálisan beszélgethet választott hazájában (akár IRL is) jelenlegi honfitársaival, akik szintén Magyarnak vallják magukat.

Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 184
Értesítés:
Szombat van. 11AM.
Megjött a póstás.
Süt a nap.
Kellemes kint.
És szombaton ilyenkor csinálom a Lenin szobrot.:)
Nem paródia.
Valódi.
Neki.
A konty fölé.
Koronának.
(Trigger)(Bumm):)
Szervusztok.
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 182
Élölények:
Ezt most ki kapja fel?
Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 175
Ragiku:
paródia gör-lat 1. irod,műv irodalmi vagy zenei alkotásnak modorosságait, belső következetlenségeit felnagyító és kigúnyoló utánzata 2. a valódinak gúnyt, nevetést v. bosszúságot fakasztó torzképe, hitvány utánzata 3. komoly dolgok kigúnyolása, nevetségessé tevése

Bakos, Idegen szavak '94

Előzmény: Ragiku (172)
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 172
A jómodor, de inkább a teljesség kedvéért, ha esetleg az urak meszólítanák egymást. Mert igy kapkodom a fejem én is, te is, ö is.
Ha Ragiku-nak szól:
Moqorva-án kívül soha senkit nem hamisítottam. Van elég nevem igy erre nem került sor, meg nem volt szükség.
Period?:)
A paródia deffinicióját valaki idekopizná?
Köszönet.

Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 168
bubu:
Jól beszélsz.
Előzmény: bubu (167)
bubu Creative Commons License 1999.03.20 0 0 167
fine;-))
akkor pontositok es elnezest az egykalapalavevesert ;-)
szoval 12en szoltak be, hogy eleguk van abbol, hogy egyesek minosithetetlen stilusban basztatnak valakit. raadasul teljesen eredmenytelenul, hiszen ettol az illeto csak bevadul.
mindegy hogy mi volt az oka, van egy szint, ami ala kulturembernek nem helyes lemenni.
legalabbis, szerintem ;-)

Előzmény: Pintyöke (163)
Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 165
bubu:
Azért azt nem gondolod komolyan, hogy akit az anti-Ragika kommandó idegesít, az Rag* rajongó?!

zsoltu:
Hivatkozva a 1999-03-20 16:50:48-as hozzászólásodra, mégiscsak disznóság, és tiszteletlenség a neveket pontatlanul írni!!! ;-)

Előzmény: bubu (160)
bubu Creative Commons License 1999.03.20 0 0 160
"Gondolkodj már el azon, hogy vajon Rag* kizárólag a saját maga által felvonultatott nickekkel képes egyetérteni, miért nincs
még véletlenül sem egy ember se, aki Rag* mellé állna? "

vazzeg direkt megszamoltam.
amikor vegre valaki szobahozta, tizenketten szoltak be, hogy eleguk van a Püntyürke-Bozgor kommandobol
12

Előzmény: Alfred (136)
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 157
A Balaton elött...
Milyen érdekes csak meghúztam egy ravaszt s valaki már is bebugylizott.
"(Felszolgálták)"
Hát persze, csak nem írom, hogy a feleségem elémrakta? :)
A menü: Persze, hogy offenzív. Nekem legaláb is. Narancslé (freshly squezed),
francia kenyér (friss), Land-O-Lake vaj, szinnek Piros Arany, 1 db lágytojás ( Huntington Farm Fresh Extra Large), McGarvey kávé ( private estate).
Offenzív mert sokkal jobban örültem volna egy jó szalonnásrántottának 4-6 tojásból, Unikum elötte, LaBatt utána és vissza lehet feküdni. Itt csak ˝ 9 van. Na szóval minden relatíve.
A trigger meg ott van csak meg kell húzni.
Remélem minden igyekezetem ellenére senkit ne bántottam meg.
:)
A (most figyuzz) Balaton(otokról) (trigger) majd máskor. Nincs hozzá ambiancom (trigger).
With love.
Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 155
zsoltu:
Igenis, én azt feltételezem a nagytöbbségről, hogy igyekszik őszintén, és felelőséggel irogatni ide. És ebbe még belefér, hogy asztaltársak néha be-beszólnak egymásnak, néha összekapnak, ez éppen a műfajból eredően szinte természetes. De itt is meg kell tartani az emberi együttélés szabályait, és pont ezeket a szabályokat rugja fül folyamatosan Rag*.
Másrészt fölösleges misztifikálni ezt a "virtuális asztaltársaságot", erősen hasonlít az egész az elmúlt századok levelező köreihez, és kicsit az újságok olvasói leveleihez - egyiknél sem találkoztak a levelezők fizikailag. Itt nem virtuális lények vannak, hanem hús-vér emberek, akiket névvel jelölünk, a mindennapi élettől eltérően fölvett névvel.
Nem vagyok semmilyen barátja Rag*nak, és ha te szerinted az eddigi tapasztalataim alapján kialakított képet a jövőre vetítve véleményt mondok, az előíteletesség akkor az vagyok. Ez az előítélet dolog az elmúlt évek terméke, aki nem hajlandó nap mint nap bármivel kapcsolatban letörölni minden addigit, és tiszta lappal folytatni, az előítéletes. Van egy mondás: Kutyából nem lesz szalonna. Ez jól jellemzi ezt a topicot. Egyébként, az, hogy tojok a Rag* problémáira, nem zárja ki azt, hogy kiváncsi vagyok mire jutsz vele. Tényleg várom a beszélgetést!
Előzmény: Törölt nick (138)
Mogorva Creative Commons License 1999.03.20 0 0 151
Mondjuk, kismalac azért elég undormány volt.
pudli Creative Commons License 1999.03.20 0 0 150
Kedves Ragiku!
Ha a mailem nem talalt célba, légyszives, írjál egyet nekem!
Szívesen beszélgetnék veled.
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 147
Nem tudom sikerül-e rövidnek lenni?

Érzelmeim hullmoznak. Egyk prcben odacspnm a "pennát", hogy nincs semmi értelme, késöbb meg tolulnak a gondolatok.
Föleg azonak szól amit írok akik hajlandók meghallgatni.
Imagépeseket sem szeretem.
Hol is kezjem, hogy ne csússzak személyeskedébe. Itt szinte lehetetlen valakit nem megsérteni. Igy aztán gyija.

Zaturek kedves, te csak a ragokat nézed a ragiku helyett. szeintem jobb ha sörözöl. De csak szerintem. Viszont nem értelek olyan magasan vagy. Csak nekem. Csak nekem?
Period.
Általánosságban;Himnusz(otok), meg a Balaton(otok).
A. Nem tudom ha török lennék, s érteném a Hinusz szövegét, mosolyognék-e a NATO partneremen, vagy ágálnék?
Nem tudom, nem vagyok török. Csak azt akartam az akkor leírtakkal mondani, hogy egy ország (himnusza) a 21. sz elején "nekem" ne legyn poros, dekadens, stb.. Soroltam ott. ZöPö pedig Wandergút(?)-ot kikiáltotta Amerika legnagyobb költöjének. Használta. Tudod Zoltay, az a gáj egy ittfelejtet hippy. Nem jött még rá, hogy 30 év eltelt. Infantilis. Részeges. Szoci. (Kicsit buzi is.) De az elsö kettö nekem már elég, hogy lesöpörjem az asztalról. Azaz nekem nem kell.
Ez után a Balaton jön, de most elmegyek reggelizni. (Felszolgálták.)Menüt nem írok, mert offenzívnek találjátok.

Alfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 136
zsoltu:
Még egész' kezdő koromban Ragika egyik topicnyitójával nem értettem egyet. Leírtam a véleményemet, nem volt bántó, nem volt bunkó, nem volt trágár, de csípős volt és határozott. Válaszra sem méltatta. Reklamáltam néhányszor, és végül "Al-fika"-'nak nevezve elküldött melegebb éghajlatra, és meggyanúsított, hogy én meg akarom hivatni magamat hozzá!!! Még valamit visszaszóltam, hogy azért ez nem szép így, aztán hagytam az egészet. Én is olvasgattam az Olvírt, és itt a régi Ragis hozzászólásokat, még a NagyÖsszeomlás elött, és Rag* valami megfejthetetlen intenzitás-hullámzással szisztematikusan sérteget és provokál válogatás nélkül mindenkit, mindenhol. Téged például később csúnyán ki fog röhögni, gyengének fog titulálni, megalázkodó, törleszkedő balkáninak fog nevezni, aki az ő nagysága bűvkörébe akart kerülni,és így kiemelkedni a Törzsasztal posványából.
Gondolkodj már el azon, hogy vajon Rag* kizárólag a saját maga által felvonultatott nickekkel képes egyetérteni, miért nincs még véletlenül sem egy ember se, aki Rag* mellé állna? Aki nem nyíltan támadja, az mind elmebetegnek tartja és röhög rajta, és - ne vedd zokon! - röhög rajtad is az álhumánus "Én megkeresem az utat a szívéhez..." típusú próbálkozásod okán.
Ragika nem szorul a segítségedre, ha akarna, tudna tucat ember módjára viselkedi, de ő nem akar. Ezt élvezi, illetve ez kell a sértett lelkének. Egy ember aki félt, elmenekült, és most bosszút áll Magyarországon. Rajtam ugyan nem, mert mikor Ragacs kiment, én már talán ovis voltam, tehát tojok a problémáira, de a jelenléte itt zavar.
Remekül kihasználja a távolságot, és reklamálja a regisztráció hiányosságait. Csakhogy az ide írkálók 90%-a nem virtuális lény, hanem hús-vér létező személyek, akik nevüket, arcukat a nick nevükkel együtt(!) vállaló emberek, akiken igenis számonkérhető minden szavuk. Én is nyílt kártyákkal játszom, innen a Tasztalról tudható hol lakom, ki vagyok, és a világon midenütt ismert szisztémával - szájon vágással - jutalmaznának az asztaltársak olyan viselkedésért mint amit ez a Ragiku megenged magának.
Szóval, én is várom a Nagy Beszélgetést Ragikuval az EMBERrel!
Zaturek Manfred Creative Commons License 1999.03.20 0 0 134
Párbeszéd csak úgy alakulhat ki, ha valamilyen partneri viszony keletkezik a felek között.

Nos, akkor nézzünk egy kis stilisztikát: a többesszám felszólító mód folyamatos használata, akár parancsok, utasítások (ezt csináljátok, azt csináljátok), akár a különféle tiltások (így ne, meg amúgy ne!) formájában nem teszi lehetővé bármiféle párbeszéd kialakulását. Ha ez (és csak ez) állandóan ismétlődik, akkor az ilyen "felsőbbrendű" személy mindenképp elszigetelődik, arról nem is beszélve, hogy ezzel a stílusával garantáltan a közösséget sérti, hiszen szózatait kivétel nélkül "mindenkihez" intézi.

ZöPö Creative Commons License 1999.03.20 0 0 133
Itt a hétvége, van időm ilyen hülyeségekre is. :o)

Két idézet Ragikutól:
1. "A helyett, hogy észre vettétek volna magatokat benne, mindnyájan elzárkóztatok."
2. "'Kedves Mogorva, Veled komolyan? Na, neeeeee.... Sehogy."
Ragiku! Van-e otthon tükör, és ha igen, szoktál-e belenézni? Miután szóvá teszed, hogy elzárkóztak tőled, elzárkózol valakitől. Ez csak egyetlen példa, lehetne még sorolni. Jól írta Mogorva, ne kérj olyat számon másokon, amit magad sem tartasz be.

Neked nem kell szeretned a magyar Himnuszt, de ha külföldiként ezt szóváteszed (pláne olyan vastagon, ahogy te tetted), akkor nagyon sok ellenséget szerzel magadnak. Erre nem gondoltál? Vagy dierkt csináltad? Mert akkor ne sírj, hogy elzárkóztak tőled. Elmagyarázom, én hogy állok a Himnuszhoz. Nekem sem tetszik igazán, de a hazámat reprezentálja, amit viszont nagyon szeretek. Vagy az is baj?
Nézzük azokat a topicokat, amiket Pávián Fábián belinkelt. Mondjuk a Balatonosat. Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy egy sekély, kicsi, erősen lelakott kis tavacska. De szeretjük, mert szép emlékeink fűződnek hozzá. Amikor ezeket a szép emlékeket osztjuk meg másokkal (lehet-e ennél felemelőbb érzés?) te odajössz és közlöd, hogy szar is úszik ám a vízen. Miért kellene ezután szeretnünk? Elmondhattad volna a kritikádat egy másik topicban. Oda én is írtam volna, hogy mit nem szeretek a Balatonban. Nem, neked oda kellett jönni köpködni. Nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy te valójában a szép emlékeinket irígyled tőlünk.
Ha már az irígységnél tartunk: gyakran szoktad az állítólagos gazdagságodat emlegetni, meg hogy mi erre irígyek vagyunk. Tegyük fel, hogy igazat beszélsz, és tényleg gazdagabb vagy mindannyiunknál. De ha te, kétlábú odamész egy sánta vagy féllábú nyomorékhoz és röhögve a szemébe ordítasz, hogy "előbb érek ám a sarokra, mint te!", akkor miért csodálkozol, ha egy idő után "elzárkóznak" tőled? Azzal ne takarózz, hogy te a jobbító szándékkal szóltál. Körülbelül úgy csináltad, mintha a rokkantat arra buzdítanád, hogy álljon már fel a kerekes székből és ne ücsörögjön ott egy helyben. Vicces vagy nem, ezt tetted.

Abbahagyom, mert én is szkeptikus vagyok. Ennek semmi értelme. (Már meg ne haragudj.) Olyan kicsiségekkel pedig pláne nem akarok foglalkozni, hogy engem a bugris balkáni iskolámban az általános iskola első osztályában megtanítottak arra, hogy a neveket pontosan írjuk ám le. Mert ezzel az illető iránti tiszteletünket fejezzük ki. Olyan tiszteletet, amit mi is elvárunk tőle.

Zoltai Péter

Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 131
Kedves Mogorva,
Veled komolyan?
Na, neeeeee....
Sehogy.
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 130
Kedves Zsoltu,
Leveled még nem olvastam el. Hogy miért az most bonyolult.
Kérdezed zenész vagyok-e?
Hát ki nem az?
5 éves koromban már a Tante Margaretnál tanultam zongorázni. Igaz a vizsgán belesültem a Burgmüler Op. 130-ba. De metségemre legyen mondva, hogy a hátra lévö részt elénekeltem.
6 évesen ugyan ez történt velem valam Elgar dallammal, igy muzsikus karrierem 3 évig zátonyon volt. Ekkor kerültem az akkori katolikus internátus iskolai kórusába. Innen pályám töretlen. Közben megtanultam cserkészkürtön, majd próbálkoztam pisztonnal is. Városi lakó lévén a szekrényben való gyakorlás villámszerüen a kedvemet szegte. Zenei karrierem kiteljesülése, hogy Vaszy Viktor felvett a Vasas Kórusba (de régen volt) ahol az orvosi torokvizsgálaton a csodámra jártak. Tenor torokkal énekeltem baritont. Ezek után a zenei elhivatottságom a zene hallgatás lett. Itt értem el eddig a legkomolyabb sikereket.
A znészségemröl ennyit.
A Törzsasztallal kapcsolatban 2 dolog lenne itt ami számomra említést érdemel:
1. Inkább kérdés. Mi értelme van a regisztrációnak? Az és annyi néven regisztrál aki és ahányon akar. csak vegyük az én példámat. Nem tetszettem, kizártak, 2 perc és visszajöttem. Ha egy Fórum bogus nevekre épül akkor ott minden bogus.
Van egy sanda gyanum, hogy a regisztráció a T. Igazgatóságnak kell. Igy igazolja a hirdetók felé a l˙togatottságot. Igen ám, de a technikailag laza követelm3nyekkel a T. Igazgatóság önmagát és a vevöt "bugizza" meg. Nem ér a regisztráció semmit, még is minden egyes téma minden egyes levél írásakor jelszót kell produkálni. Esetleg egy szigorúbb regisztrációval és belépésenként egyszeri jelszóval valósabb, biztonságosabb és flottabb lenne a Törzsasztal. Magyarul ha benn vagy akkor mehetsz fel, le, amíg ki nem lépsz. Persze ez csak az én... na mindegy.
Ehhez a kérdéshez kapcsolódik szintén, hogy annak regisztrlod magad aminek akarod. Lehet egyszerre akár 25-30 neved is. Ezt mindneki tudja. Még is miért olyan fontos megtalálni a fiktív mögött a valósat. Mikor ide belépsz, tudod, hogy egy virtuális világban vagy és még is fontos az, hogy valakit Várady-nak, Pagonynak, Budainak, vagy Zoltay-nak hívnak. Továbbá, ha tudod, hogy az illetö Kulcsibrák Etelka akkor mi van? Ha nem ért veled egyet, éjszaka odamész és bedobsz egy téglát az ablakán? Megvered? Leköpöd? Elküldöd a mamába? És akkor? Majd ö is elküld, hiszen ha neked sierült megtalálni LELEPLEZI, megszégyeníteni, ö is képes erre. Mi értelme tehát?

Kicsit kilóg a sorból a provokáció kérdése.
Nem kellene elöbb megtárgyalni mitöl lesz egy vélemény provokáció? Nem tetszik a magyar Himnusz? Hát Istenem, nem tetszik. Szomorü, dekadens, stb... Ez a véleményem. Egyeseket, sokakat iritál. Provokál? Na és? Mást iritálja a hagymaszag. A hangos rádió. A kék köröm. Istenem. Nem szereti. Én sem a Himnuszt. Semmilyen pátoszt. Bün ez? Kell szeretnem a Himnuszt? Kell tisztelnem egy országot amelyik még most is rúg - nem belém, csak - felém? Mindez provokáió? Nem uraim, ez vélemény. És hol mondja ezt el a szerencsétlen halandó, ha nem itt, arctalanul és névtelenül? Felelöség nélkül. Miért rosszabb ez, mint minösíteni, elmebetegnek hívni, szemetezn, disznózni, kurvaanyázni, vagy netántán balkánozni a másikat.
Miért?
Eszetekb jutott-e, hogy miárt jöttek el olyan sokan?
Kalandvágyból.
Egy lófaszt.
Mert féltek.
Féltem. Féltettem a keresztényi hitemet és a nem keresztény feleségemet. S, ha otthon lennék most is félnék.
Na, mára ennyit.

Illetve: A mosckosszájúak, mosckoslelküek meg nem érdekelnek.
Azoknak period.

Mogorva Creative Commons License 1999.03.20 0 0 129
Szeretem az EMBERT.
Kreáltam nektek egyet.
Tele nagyképüséggel, fennhéjjázással, s minden rosszal ami egy emberben létezik. A helyett, hogy észre vettétek
volna magatokat benne, mindnyájan elzárkóztatok. Okosabbak akartaok lenni az okosnál, szebbek a szebbnél,
nagyképübbek a nagyképünél.
Nagyon tanulságos.

Már meg ne sértődj az észrevételemen, de Bozgor Pávián pontosan ugyanazt tette irányodba, amit Te másoknak. Kreált neked egyet. Tele nagyképüséggel, fennhéjjázással, s minden rosszal ami egy emberben létezik. A helyett, hogy észre vetted volna magadat benne, elzárkóztál. Okosabb akartál lenni az okosnál, szebb a szebbnél, nagyképübb a nagyképünél.

Nagyon tanulságos. Akkor miért is nem szereted Őt?

Pedig a szimptómák tökéletesen megegyeznek. Van egy mondás a papról. Tudod, aki bort iszik, de vizet prédikál...

Komolyan kérdezem. Komolyan kérdezem?

Előzmény: Ragiku (126)
Ragiku Creative Commons License 1999.03.20 0 0 126
Igen.
Végigolvastam amit írtatok.
Nem sokat tudok hozzáfüzni.
Ott követtem el a hibát, hogy kiengettem a szellemet a palackból. Sokkal jobb lett volna, ha visszavágni a francba a tengerbe.
Talán.
Ha semmi mást nem csináltam, mint egy képzelt alak kreálásával tisztázódott egyesekben néhány fogalom, akkor már tettem valamit a pikszisbe.
Háborúban vannak sebesültek. Azok most vigan fütyürészve nyalogassák csak a sebeiket. Ök a hibásak. Rossz helyen áltak amikor jött a golyó.

Nem szeretem a mintaembereket, nem szeretem a maximalistákat, nem szeretem a tökéleteseket, nem szeretem a hazafiakat, az áldozatokat, mártírokat, sértetteket.
Szeretem az EMBERT.
Kreáltam nektek egyet.
Tele nagyképüséggel, fennhéjjázással, s minden rosszal ami egy emberben létezik. A helyett, hogy észre vettétek volna magatokat benne, mindnyájan elzárkóztatok. Okosabbak akartaok lenni az okosnál, szebbek a szebbnél, nagyképübbek a nagyképünél.
Nagyon tanulságos.
Period ezúttal elmarad.

Cactus Creative Commons License 1999.03.20 0 0 125
"Amit írsz a magad igazsága, nem az enyém."
Igen? Sajnos ezt nem értem. Van ennek valami jelentősége? Igen, az enyém, azért írtam.

"senki sem értette meg, miért is akarok beszélgetni"
Vess meg. De nem találtam ki. Nekem ez az egész kissé érthetetlen.

"te is azon fáradozol, hogy ezt a topicot tönkretedd."
Hogyan? Az én igazságommal? Ha magánbeszélgetést akarsz, akkor minek nyitottál nyilvános topicot? Egyáltalán, mi volt a célod vele?

Megengedsz egy kis találgatást? Te nem Ragikával akarsz beszélni. Te a valódi személyre vagy kíváncsi. Bevallom, arra én is. De eddig ő még nem jelent meg. Ragika van csak itt, minden következményével, akkor most kivel beszélgetsz? Mert Ragika egyértelmű, és ő nem érdekel.

Innentől csak figyelek, nem zavarok. Továbbra is kíváncsi vagyok. Meg szkeptikus.

Előzmény: Törölt nick (122)
Cactus Creative Commons License 1999.03.20 0 0 123
OFF

Na. Akkor mi is az az SWI?

opi Creative Commons License 1999.03.19 0 0 120
Bocs még mindig az előző offtopic téma, de nem tudok elsülni a dolgon annyira örülök :) Még SMTP-servernek is használhatjuk. Ez marha jó, mivel a matav SMTP-servere az utóbbi időben csapnivalóan lassú. Ha a mail.matav.hu-ról küldünk egy tesztoldalt mondjuk a freemail-re, az kb. fél óra (minimum). Most küldtem egy tesztmailt az SWI-ről a freemail-es accomra, 5 másodperc múlva rajta is volt!!!! Nem semmi. Nagyon rulez a szolgáltatás (Lekopogom) Remélem, így is marad. Hüje, aki nem áll át az SWI-re :-)
Előzmény: opi (118)
opi Creative Commons License 1999.03.19 0 0 118
*OFFTOPIC ON*

SWI: Mogorva! Köszi az infót!!! Ez szuper, ingyenes, qrva gyors, és támogatja az IMAP-ot!!!!!! Tökéletes!

*OFFTOPIC OFF*

Előzmény: Mogorva (115)
Cactus Creative Commons License 1999.03.19 0 0 116
Hát itt be kell szarni. Már megbocsássatok. Az asztal tényleg a valóság kicsinyített mása. Minél nagyobb segg valaki, annál nagyobb király. Ti, akiknek topicját tönkretette, véleményét durván sárba tiporta egy homályos, felsőbbrendűnek képzelt erkölcs vagy nem is tudom, minek a nevében pusztán "nevelő" szándékkal, akiknek estleg a névtelenség miatt itt megosztott legmélyebb érzéseit tahó módon kigúnyolta, satöbbi ez a leendő szent, Ragika, most szégyellhetitek magatokat. Hát mit gondoltok ti? Ellentmondtok? Meg merészelitek sértegetni ezt a finom lelkű, hiperintelligens, segítő szándékú, jólelkű urat? Aki a valóságban Teréz anya reinkarnációja, és ti hálátlan, utolsó módon még csak meg sem köszönitek, amikor szelíden, jóindulattal eltelve lebalkánibunkóz titeket, arról nem is beszélve, amikor anyátokat atyaian különböző, őket megillető helyekre tanácsolja. Szálljatok magatokba, és kérdezétek meg ŐT, érdemes-e tovább élnetek.

Szóval. Kedves zsoltu. Te lehet, hogy levelezel valakivel, aki a világ legjobb embere. Viszont ő nem Ragika. Nakünk közönséges halandóknak csak a Rag* nevű kreatúrához van szerencsénk. Aki - vessél meg érte - egy seggfej. Mit gondolsz, amikor először ide jöttem, kibe botlottam egyből? Eltaláltad. Szóval, ha most én vagyok a bunkó paraszt, akkor ez van. Vállalom. Anélkül, hogy speciel én bárkit is nevelni akarnék vele.

Kényszerű Ragika-image: poénnak jó volt a kifejezés. Komolynak szomorú.

Szóval beszélgess Vele. De Ragika nem fog változni. Ez a típusú image feszültség nélkül életképtelen. Ezért ő csinálja a feszültséget.

Belerúgás Ragikába? Nem lehet ezt tenni vele, betonkemény a kültakarója, ezen definíció szerint nem megy át semmi ilyen. Aki meg sikeresen esetleg VISSZA tud neki rúgni - hát az tegye meg. Kész.

Mogorva Creative Commons License 1999.03.19 0 0 115
zsoltu!

Először is offtopic:
Az usa.net helyett jó szívvel ajánlhatom az új ingyenes freemail-t nyújtó swi-t. 2 hete használom, mivel a frímélt erősen építgetik lefele, van, hogy egész nap elérhetetlen a POP3 szerverük, csak weben megy. Az meg kinek kell? Főleg napi 300 levél mellett.
Mindig elérhető és jóval gyórsab mint a frímél volt fénykorában.

Átmenetileg, hogy két szék között, nehogy a földre üljek, a fríméles leveleim irányítom át ide, de ha beválik, akkor végleg átállok. Persze az átirányításban is, mint mindenben vannak bugok. Ez van...

És akkor vissza a témához:

Elhiheted nekem, ezen a kisérleten, amivel éppen próbálkozol, a jelenlevők nagy része régen túl van. Még annó, a jelenleg éppen halódó olvírban, a hétkérdésben Zsófival, és a (boldog idők..) ceruzálatlat tőrzsasztalnál ezek a patronok el lettek durrogtatva. Az eddigi próbálkozások, sorra negatív eredménnyel zárultak. Az lehet, hogy mindenki túlreagálja a dolgot, valószínűleg Wágner Úr jár el helyesen, aki ahelyett, hogy idejét töltené értelmetlen vagdalkozással, inkább sőrrel teszi ugyanezt. Mármint a töltést...

Az a baj, hogy én egy idióta absztinens vagyok. És mint tuggyuk, vízből könnyen megárt a sok. Lásd árvíz. :(

Nem vagyok híve a skatulyázásnak, hogy aki egyszer hülye, azt bélyegezzük meg örökre, de azért van egy határ. Amit, ha túllép az egyén, vonja le a konzekvenciákat és vállalja a következményeket, ellenkező esetben saját magát minősíti. A deviancia nem megoldás, mivel az emberke saját magát rekeszti ki, ami okán nem illő másokat vádolni, hogy, mer bezzeg ilyen szemetek...
Ha zavar, akkor még mindig ott a lehetőség, hogy a határt tiszteletben tartva visszavonulót fúj magának, és bizakodik, hogy mihamarabb elfeledik, mekkora gyökér is volt. De a határokat önhatalmúlag módosítani nem kóser. Tudod, ez is a demokrácia része. Nem csak jogok, hanem normák és kötelezettségek is vannak. Nem szarhat az asztalomra, csak azért, mert Ő úgy ítéli meg, hogy dehogynem. Pláne gusztustalan, ha utána még le is tagadja...

De a beszélgetést én is repesve várom, annál is inkább, mert nem hiszem, hogy akit Pintyőke megnevezett, az A Ragika álnevű imposztor volna. Egy ember aki zenél, ráadásul jazzt és klasszikusokat játszik, az nem lehet ilyen gyökér...

Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.19 0 0 114
Zsoltu, igazad van, jok az erveid. Minden embertol tudsz tanulni valamit - eppen az ismeretek kulonbozosege miatt. Persze ez nem mindig mukodik... Valahol hiszek abban, hogy a legtobb esetben kedvesseggel ki lehet provokalni a viszontkedvesseget. Igen, szerintem is lehet(ne) normalisan elbeszelgetni Ragikuval, remelem, visszater meg erre a topicra, es valaszol a felvetett kerdesekre.
Mas: a veszekedesek lelektanarol eszembe jutott egy regi beszolas: Ordibalo ember vitazni olyan, mint disznoval iszapbirkozni - mindketten sarosak lesztek, de a diszno meg elvezni is fogja... (most itt senkire sem akartam utalni)
Alejandro DeSilva Creative Commons License 1999.03.19 0 0 111
Hat, tenyleg rohej, amikor a topicgazda felszolitasaira szeles ivben tesznek a T.felszolalok - barmelyik topicon.
Miota letezik az internet, azota gond a tulzott szemelytelenseg - aki eddig nevtelen levelekkel es telefonokkal elte ki magat, ezekutan 'sokkal nagyobbat markolhat' latja a reakciokat, es egyszerre tobb embert is bosszanthat. Ezert is fontos az IRL megszokasokat felretenni, azaz itt a sertegetesre _nem _ lehet ugyanugy reagalni, nincs kinek beverni a kepet - az egyetlen megoldas figyelmen kivul hagyni a provokaciokat. Volt mar szo (valamelyik HIX forumban?) hogy Magyarorszagon a legtobb forum nincs felkeszulve a provokaciokra (sajnos voltak mar tesztek) Mondjuk arrol, aki ilyesmivel eli ki magat, megvan a velemenyem - a gond az, hogy aki atveszi a hangnemet, ugyanolyanna valik, mint aki kezdi a bosszantast. Erre most remek peldat lattunk a Pintyoketol es Bozgor Paviantol, sajnos.
cyd Creative Commons License 1999.03.19 0 0 108
Naszóval!
Valamelyik topicban az egyik antiragikás elsütötte a "megint lábon lőtted magad" kifejezést; sajnos most ugyanez történt az antir. komm-mal. Ugyanis Bozgor Pávián belinkelt egy-két régebbi topicot a Ragika beszólásaival pl. Balaton, ott ugyanez történt mint itt, csak fordítva: Ragika KÉRVE lett egylány által, hogy hagyja el a topicot, nem tette. Ti (antiragika kommandó) ugyanebbe a hibába estetek itt és most(tisztelet a kivételnek). Kár. Egyébként félreértés ne essék, nem állok Ragika pártján (bizonyíték erre mélem Mogorvának - remélem Ő is így látja), de ha valaki beszélgetni akar Vele ám tegye.
Elhiszem, hogy egyeseket nagyon megbántott, de pl. én is felindultabban reagáltam (már bánom) corporal két hozzászólására mégse küldött sehova. Egyébként néha mulatva ám többnyire mérgesen olvasom a Ragika pro és kontrákat.

Ragika

Ne örülj még mindíg nem szeretlek. Sőt.
De hát véleménykülönbségek vannak.

Mindenkinek:
cyd

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!