Keresés

Részletes keresés

Gen Creative Commons License 1998.09.15 0 0 453
Rigoletta:
A megfejtés "temészetesen" az Annie Hall! :)))
Most vissza dolgozni! :((
nephilim Creative Commons License 1998.09.15 0 0 452
üdv, pepe!
egyet-egyet, csak így kutyafuttában:
párhuzamos: Volcano - Dante pokla
indy-light: a második szerintem Quatermain (vagy valami ilyesmi) Sharon Stone-nal, meg talán Richard Chamberlain-nel, de lehet, hogy ez ordas nagy marhaság.

egy lány: persze. a fő, hogy gyertek. az exférjemet majd eltávolítom. :-)

Rigoletta Creative Commons License 1998.09.15 0 0 451
KillerJack: első jó, a másodikat szerintem Gen meg fogja fejteni :-)))) Várjuk meg, jó?
neduddgi Creative Commons License 1998.09.15 0 0 450
nephilim, Gen,
Nem "marakszom". Olvassátok már el mit írtam...
Pepe Creative Commons License 1998.09.15 0 0 449
Sziasztok, pepe vagyok, "egy lany" kollegaja. Addig izelgetett ezzel az internettoval, hogy csak regisztaltattam magam. Foleg e miatt a filmes rejtveny-dolog miatt, amit magam is csipek - szoval csak igy tovabb! Es mostantol - nem fenyegeteskeppen -de alkalmilag en is hozzajarulok a dumcsihoz.
Szoszaporias helyett harom kerdes. olyan erdekesseg jelleggel:

1) A konnyu: Most mutattak be az Amageddont, ami ugyebar a Deep Impact parja a meteoros film kategoriaban. Az elmult 10 evben viszont meg lagalabb 3 ilyen parhuzamosan keszult, azonos temaju film volt, ahol a ket gyarto versenyt futott az idovel es egymassal a nagyobb durranas es a hamarabbi bemutato kedveert. Szoval, ki tud meg 3 ilyen "dupla-filmet"?

2) Kicsit nehezebb: a minap Indiana Jones-rol dumcsiztunk "egy lannyal". Volt neki is ket parja, amolyan "Indy light"-ok. Az egyik par szinten regesz, aki kapcsibol kopi-vagja a kihalt nyelveket, csak azert light, mert nem olyan macho. A masik par viszont jellegeben hasonlo kalandokba keveredik, az Indy-koppintas eleg nyilvanvalo. Viszont o meg nem regesz, hanem egy kalapos/macho Afrika-vadasz es kalador. Szoval, ki a ket Indy-light ?

3) A legnehezebb: ki az a szinesz, aki majd 20 ev elteressel ugyan, de ketszer is elsulyedt a TITANIC-kal ?

KillerJack Creative Commons License 1998.09.15 0 0 448
Rigoletta,

1. Twin Peex
2. Passz

Rigoletta Creative Commons License 1998.09.15 0 0 447
Melyik filmben hangzottak el a köv. mondatok ill. szavak:

1/ A baglyok nem azok aminek látszanak.

2/ Biboldószer

Mindkettő szinkronszöveg.

nephilim Creative Commons License 1998.09.15 0 0 445
Sziveim,
ahelyett, hogy marakodtok, inkább fejtsétek meg a feladványomat. A zene idézetek topicban is.
csók
nephilim
KillerJack Creative Commons License 1998.09.15 0 0 444
neduddgi,
csak azt a következményt nem vállalom ha tényleg megteszed ;-))
Amúgy észrevehetnéd néha magad...
neduddgi Creative Commons License 1998.09.14 0 0 443
KillerJack 09-14-98 8:26 PM,
Te biztosan ezt akartad irni. Feltetelezem vallalod is a kovetkezmenyeket. Talan vagy mar annyira felnott. Talan...
neduddgi Creative Commons License 1998.09.14 0 0 442
Gen,
Jo otlet, mar helyeseltem regebben is. Ki kene talalni valami helyet ra, miattam lehet hazibuli is, de ne valami kommersz gozilla baromsag legyen, ha lehet kerni...
Gen Creative Commons License 1998.09.14 0 0 441
Hahó emberek!!!!
Azért szeretek ebbe a rovatba belenézegetni, mert eddig sikerült kihagyni a dolognak azt a részét, hogy egymással (esetleg egymás édesanyjával) foglalkozzunk. :(((
Filmes topic, olyan emberek járkálnak ide akiknek VAN közös témájuk és ezek a filmek.
Senkinek nem sikerélmény valami teljes őrületet feladni, mert akkor elmarad az együttgondolkodás öröme és az igencsak szükséges ún. "AHA" élmény.
A magam részéről nagyon szeretném pl. felkelteni néháyotok érdeklődését a régi filmek iránt, melyek tartalmazzák ugyanazokat a filmes, dramaturgiai, stb. elemeket, mint a maiak, esetleg kevesebb számítógépes animációval. :)))

És különben is, mi van a közös mozizással???

Üdv!

KillerJack Creative Commons License 1998.09.14 0 0 440
neduddgi,

bakaphatod! Ha nem vetted volna észre itt nem az a lényeg, hogy olyan semmitmondó idézetet kopizzunk ide amiről lehetetlen felismerni a filmet. Asszem a feladványokat kereső nélkül is meg lehet fejteni, vagy ha nincs hozzá lövésed akkor ne rángasd a pisztolyod. Ér-ted?

neduddgi Creative Commons License 1998.09.14 0 0 439
Gen,
Tetszenek a szinvonalas feladvanyaid, bar tobbnyire lovesem nincs hozzajuk. Igenyesek, sok munka lehet veluk. (Ellentetben a keresokkel idekopizott piff-puff filmek anglius idezeteivel.) Kerlek csinalj meg, legyen az elso mondjuk ez: To be or not to be.... Fsz: Galfy Laszlo
:))

Na komolyan. Tenyleg jo.

Gen Creative Commons License 1998.09.14 0 0 438
Eredmenyhirdetes:

egy lany, szemelyesen leadott megfejtes :) : 3 pont
Rigoletta: 1 pont
ds9: 1 pont

A megoldasok:
1 - d: Az idezet a White Cargo (1942) c. filmbol, a szineszno Hedy Lamarr
2 - e: Az idezet a Baby Face (1933) c. filmbol (mindenki figyelmebe ajanlom), a szineszno Barbara Stanwyck
3 - a: Az idezet a (micsoda meglepetes) Gilda (1946) c. filmbol (gondolom sokak szamara a Remeny rabjai (Shawshank Redemption) c. filmbol lehet csak ismeros amikor a rabok ezt a filmet nezik es valaki bekialt, hogy "imadom amikor igy dobalja a hajat!", szerintem erdemes megnezni ezt a filmet, nem csak a no miatt! :)) ), a szineszno Rita Hayworth
4 - b: Az idezet a Copacabana c. dal szovege, a hozza parositott holgy Jennifer Aniston a Jobaratok (FRIENDS) c. sorozat szereploje, aki ezt a dalt adja elo a volt volegenye eskuvojen (TOW Barry & Mindy's Wedding)
5 - c: Az idezet majdnem barmelyik Greta Garbo filmbol szarmazhatna es a kep Greta Garbot abrazolja IMHO Krisztina kiralynos jelmezben

Mindegyik fimben szerepel egy-egy Baldwin testver

Gondolom mindenki kitalalta, hogy ez a dal nem az azonos cimu filmben hangzott el eloszor. Elso elofordulasa az 1929-ben keszult "The Hollywood Revue of 1929" c. filmen talalhato meg es rogton ketszer! Egyszer "szoloban" adja elo Cliff Edwards (muveszneven ukulelee Ike) a film elejen es a film vegen a kezdeti hangosfilm korszak osszes MGM sztarja enekli korusban (Buster Keaton csak all a sor szelen es nem enekel :) )

Holnap felpakolom a masodik fordulot (remelem) es megprobalok egy kicsit frissebb termesbol valogatni. :)))

Udv mindenkinek!

KillerJack Creative Commons License 1998.09.14 0 0 437
ds9, talált!

ezt még mindig nem fejtette meg senki, és most nagyon aktuális :

" A halottat el kell temetni, mert büdös lesz körülötte a levegő! '"

ds9 Creative Commons License 1998.09.12 0 0 436
Gen,
sorry,de magyarul annyira egyértelmüek a dumák, hogy nem nagyon lehet olyat találni ami, annak aki tudja, hogy miről van szó nem ugrik be rögtön.
Ezért inkább vessetek a mókusok közé!
Gen Creative Commons License 1998.09.12 0 0 435
ds9:
Annie Hall. Azért jobb lett volna, ha magyarul idézel belőle, met úgy majdnem kívülről tudom az egész filmet. Egyébként az utolsó részletből jöttem rá.
ds9 Creative Commons License 1998.09.12 0 0 434
Jackie,

a harmadik, Godzilla
az első, Basic Instict

kérdés, mely film is ez ( 70-es évek ):

She: So, you wanna go into the movie or what?
He: No, I can't go into a movie that's already started because I'm an anal.
She: That's a polite word what you are.
........................

He: I don't want to move to a city where the only cultural advantage is being able to make a right turn on a red light.
..........................

He: Hey don't knock masturbation! It's sex with someone I love.
............................

He: What's with all these awards? They are always giving out awards! Best Fascist Dictator: Adolf Hitler!

nephilim Creative Commons License 1998.09.12 0 0 433
Tessék, itt egy örökzöld giccs:

The last night of our youth. We must try so desperately make it never end. We should stop the sun from rising.

Itt meg egy nemannyiranagyongiccs, magyarul, mert sajna nem láttam eredeti nyelven:

FFI: Ismerem magát.
NŐ: Épp az imént találkoztunk.
FFI: A tóban?
NŐ: Nem.
FFI: Akkor összetévesztettem valakivel.

Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 432
és egy örökzöldből :

Psychologist: Nick, when you recollect your childhood, are your recollections pleasing to you?
Nick Curran: Number 1, I don't remember how often I used to jerk off, but it was a lot.
Number 2, I wasn't pissed off at my dad, even when I was old enough to know what he and mom were doing in the bedroom.
Number 3, I don't look in the toilet before I flush it.
Number 4, I haven't wet my bed for a long time.
Number five, why don't the two of you go fuck yourselves; I'm outta here.

Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 431
egy szintén kedvencből (szerintem egyből kitalálható)

She : - I'd be stupid to trust my life to a walking penis.
He : - I'm much more than a walking penis, I'm a flying penis!

Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 430
Gen, Yess ! Megy ez !

itt egy új :

- We didn't accomplish anything.
- No, we fed him.
.
.
.
- We need bigger guns

Gen Creative Commons License 1998.09.11 0 0 429
Jackie:
Don Juan de Marco. Brando sokat segített! :)))
Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 428
erre tényleg nem tudja senki a választ ?

- There are only four questions of value in life, Mr. XY.
1. What is sacred?
2. Of what is the spirit made?
3. What is worth living for,
4. and what is worth dying for?

The answer to each is the same: only love.


Segítségképpen játszik benne Marlon Brando...

ZöPö Creative Commons License 1998.09.11 0 0 427
Gen: a szegény néni nyakára viszont te vezettél rá!

:-)))))

Menjünk moziba!!! Csak hívjatok fel előtte, mert itthon vagyok betegszabin!

Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 426
ja, és persze talált a Lény2 !

Üdvözlöm a Pepét!
Jackie

Jackie Creative Commons License 1998.09.11 0 0 425
Armageddon ? ma este a Plazaban ?
ds9 Creative Commons License 1998.09.11 0 0 423
Gen,

nyereményjátékod második kérdésére a válasz, mindegyik filmben játszott egy-egy Baldwin gyerek.

Gen Creative Commons License 1998.09.10 0 0 422
Jackie:
én tudom, de csak azért, mert egy lány "rávezetett"! :)))

Rigoletta:
hétvégéig nem írom le a helyes megfejtést (adjunk esélyt másoknak is) és nem nyilatkozom a beérkezett megfejtésekről. Ha nagyon érdekel akkor esetleg emilben elküldön

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!