Keresés

Részletes keresés

Jonathan63 Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28389
Sziasztok, érdeklődnék, hogy mi a véleményetek a Delonghi KG59 darálóról? Max. 20 ezret szánnék darálóra, a tamper már ok.
monyesz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28388
Akarom mondani mazsolás.
Előzmény: monyesz (28387)
monyesz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28387
Jónak tűnik ez a mszolás, gyümölcsös íz...

Valaki nem felezne velem ? Adnék fél pirosat fél zöldért. Ja, és tök az adu ! :))
Előzmény: SiD- (28386)
SiD- Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28386
Nekem csak kétszer volt szerencsém a zöldhöz, de mindkétszer nagyon fimom volt. Az a jellegzetes édes-gyümölcsös Segafredo aroma sokkal jobban ott van benne, mint a pirosban. Mondjuk én a piros Segát is szeretem. Ha éppen nincs elégetve, akkor egy firssen bontott Sega.E.Casa-ban is megvan ez az aroma, de pár nap alatt elszáll belőle.
Előzmény: monyesz (28382)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28385
1x ittam ilyent. Furcsa volt, de nem ment át savasba. Szal nem az erősen pörkölt szemek savasítása miatt savanyu, hanem az enyhe pörkölés miatt.
Előzmény: monyesz (28384)
monyesz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28384
És ez az enyhe savanykás íz nem csap át savasba ? Mintha te azt nem szeretnéd (én sem).
Előzmény: _MrB_ (28383)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28383
Enyhe savanykás íz. Első körtynál nem érted miért jó ez. Aztán elkezd kinyilni valami virágos íz benne. És végül, utóízként valami csodálatos mazsolaszerü édeskés íz jelenik meg. Na igy kiteljesedésében értettem meg azt, amiről H_G akkor már rég áradozott, a virágos gyümölcsös ízeket. És innét értem, mért lehet szeretni a Kenyai francia vonalat. ~ :D
Előzmény: monyesz (28382)
monyesz Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28382
Meséljetek a zöld Segáról ! Ha H_G meg SiD annyira oda van, az már jelent valamit ! :) Máshol a piros zacsis Strong változatot látom jobbnak ítélni, persze lehet hogy ez ízlés függvénye igazából.
Előzmény: _MrB_ (28365)
jobog Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28381

 

Az expolygon.hu oldalon nézz Saeco alkatrészeket. A piros kazántömítés "Family kazántömítés" néven rajta van a honlapjukon, de lehet, fejtömítésük is van. Egy telefont megér.  Ha bp-i vagy el tudsz menni érte, ha nem postán is elküldik. Ha ott nincs a "Saeco márkaszerviz"-re rákeresve lesz olyan szerviz ahol van minden tömítés ami kell, és ot tis megoldható a posta.

 

A gép alap kéziszerszámokkal szédszedhető, egyszerű masina. Tömítései könnyen cserélhetők. Előfordulhat, hogy a kazán mechanikus tisztítást is igényel és a fej kicsavarható szelep része is. Én műszaki analfabéta létemre könnyen boldogultam vele, ezért nem fizetnék egy szerelőnek. Főleg ha annyit ért hozzá, és olyan megbízható mint...

 

Előzmény: Simon Pali (28374)
jobog Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28380

 

Én is Saecó Cremát vettem tizenegy vagy tizenhárom ezerért (már nem emlékszem) és kifogástalan. 35 dekás bronz (réz?) kar, makulátlan, karcmentes burkolat, bojlert, mindent szétszedtem, makulátlan volt.

 

A bojler kis méretén magam is meghökkentem, írtam is annakidején. Sebaj, gyorsabban átmelegszik:-) Igyekeztem is kicserélni bronzöntvényre, ellátni OPV-vel, nyomásmérővel.  Mások azon hökkentek meg, hogy ugyanaz az Ulka pumpa dolgozik benne ami a kategóriákkal drágább gépekben is.

 

A szerkezet annyira egyszerű, hogy nem sok minden tud benne elromlani. Vízkőtlenítés, pár olcsó, könnyen beszerezhető tömítés cseréje nem jelenthet gondot.

 

Használt gép, nyilván ki kell fogni egy jó állapotút, lutri a dolog. Én az enyémmel úgy érzem nagyon jól jártam. A gép a költségtakarékos építést le sem tagadhatná, ha a fődarabok le vanak strapálva akkor nem érdemes ebbe ölni a nyugdíjas évenikre félretett pénzecskénket. A kar lepusztítása -ha olyan mint SiD írja- már gyárilag megtörtént.

 

A tanúság: nem holmi hozzánemértő, lelkiismeretlen kávégépszerelőktől kell használt gépet vásárolni, hanem SiD-től;-)

Előzmény: SiD- (28361)
yeahhh Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28379
A fejtömítést a bp.-i szakszervizben (Bláthy O.u.) cserélttettem, amúgy a DJG által leírtak a mérvaadók.
Előzmény: Simon Pali (28374)
yeahhh Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28378
Elnézést, Italfaffe=Italcaffe
Előzmény: yeahhh (28377)
yeahhh Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28377
Nehéz kérdés, mert nagyon sok - egymással NEM csereszabatos:-(( - rendszer fut (Nespresso, Lavazza, Italfaffe, stb). Például csak a Mokarabiának két különböző kapszulás változata van... 
Előzmény: bcontact (28370)
yeahhh Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28376

Azt nem tudom, de amelyik tisztességes masina (Didiesse Frog; SGL PodStar), azt olyan bruttó 65 000 Ft körül kapni.

Előzmény: bcontact (28371)
DJG Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28375
A rendszeres citromsavas vízkőoldás és a felső szűrő mögötti részek időnkénti (talán féléventi) elpucolása elegendő kell legyen. Ez utóbbihoz a Tersonet nevű tisztítóport használjuk itt legtöbben, kapható az Expolygonnál. Ugyanez a szer alkalmas a szűrőtartó, szűrők és minden kávéval érintkező felület tisztítására is. Műanyaggal vigyázni kell, azt megtámadhatja, tehát ne érjen bele például a szűrőtartó nyele.

A szűrőt mindenképpen érdemes lenne leszedned, alighanem sok lerakódást fogsz ott találni, de akkor már a tömítést is jó lenne kicserélni, bizony.
Előzmény: Simon Pali (28374)
Simon Pali Creative Commons License 2008.07.14 0 0 28374
Kedves Yeahhh, az alapos karbantartás nálad mit takar? Én is boldogan megcsínálnám, de kezdőként ez még nem tiszta. Fejtömítést hol vettél?Természtesen darálóra(Iberital) spórólás előreirányozva, de már nagyon nem bírtam magammal és ugyhoyg megvettem ezt.Szerencsére ezt a gépet elég olcsón vettem ( még 10 ezer sem volt), viszont akkor most indul a spórólás egy tiszteséges gépre is. Délután kicist bütyköltem most kezd javulni, de még messze a vége ahogy látom, sebaj egyszer akkor is jó kávét fogok itthon inni:)
Köszönöm a segítséget,
üdv.:
SP
Előzmény: yeahhh (28368)
DJG Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28373
Luigi,

az uw-s címedre küldtem egy kérdést, ha azt a fiókot még figyelemmel szoktad kísérni, ha esetleg nem, akkor jó lenne egy másik.
bcontact Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28372
Auchan-ban láttam ma Gaggia Baby-t 39e-ért, Evolution-t 25e-ért.
bcontact Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28371
Pod-os gépből mennyibe kerül a legolcsóbb?
bcontact Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28370
Milyen patronos (kapszulás) kávék vannak forgalomban Magyarországon?
Melyik mennyibe kerül?
nohab Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28369
10-11g?? Így már értem, hogy hogyan csinálsz jót szimpla kosárral, ez gyakorlatilag 3/4 dupla risztrettó lesz minden szempontból :-)
Előzmény: SiD- (28337)
yeahhh Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28368
"...Viszont Yeahhh sokáig használt ilyet teljes megelégedéssel..." - így van, egy fejtömítéscserétől eltekintve semmi bajom nem volt vele. Igaz, nálam a rendszeres, és alapos karbantartás magától értetődő, ezért - bő 2 év használat után - gyakorlatilag újszerű állapotban adtam át egy barátomnak. Ott...szóval ott már mostohább sorsa van, de még mindig teszi a dolgát.
Előzmény: luigi- (28362)
SiD- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28367
A karosok magasabb csapolási hőfoka és hőstabilitása csodákat tud tenni ezekkel a kényesebb keverékekkel. A magasabb robusztás keverékek, mint a Bristot Bar Espresso pedig általában jobban ízlenek a kis pumpás gépeken elkészítve.
Előzmény: _MrB_ (28365)
SiD- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28366

Én tiszta lelkiismerettel nem tudtam volna továbbadni azt a Cremát, így inkább szétbontottam. :)

Előzmény: luigi- (28362)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28365
Mondjuk még tudok finomhangolni rajta, DE... az ízében sok érdemi már nem fog történni.
Az is tény, ez a KV kapta eddig itthon a legnagyobb hendikepet az összes eddigi közül. A Bristot Bar Espresso után kóstolva kevés KVnak lenne esélye (Mokambonak talán). Talán a végén majd darálok egy 50-50es keveréket ebből és Bristotból, a kiváncsi leszek rá. Csak el ne felejtsem.

És a tegnapi nap jóhíre:
volt az a német kávés oldal, ahol 18,9 volt a Mokambo. Meg volt zöld-kék... Sega is.

Nos, beszéltem ismerőssel, augusztus 15én jön legközelebb haza, és ha átküldöm neki a linket, meg hogy miből mennyi kell, vállalja, hogy megrendeli, hazahozza. (ok, sanszosan X pénz fölött előre kell utalnom neki, de nyugodt szívvel fogom megtenni)

Szal lehet nézegetni, igényt összeírni. ~ :)
Előzmény: SiD- (28364)
SiD- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28364
kíváncsi leszek, a karos gépek mit hoznak majd ki belőle!
Előzmény: _MrB_ (28363)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28363
Manuel Sublime és Nej első találkozása...
Nej: ebből mennyi van?
_MrB_: Nem sok.
Nej: Hálisten.

Szal ténleg a megnek megisszuk, de nem lesz belőle újabb beszerzés.
luigi- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28362
Ezt csak megerősíteni tudom. A Gran Crema is ugyanez a szűrőtartós szerkezet. Viszont Yeahhh sokáig használt ilyet teljes megelégedéssel, azért annira mégsem lehet tré mint látszik.
Előzmény: SiD- (28361)
SiD- Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28361

Ezek a Saeco Cremák notórius szivárgók lehetnek, most is árulnak egyet a vaterán, aminél írják, hogy orrán-száján folyik és a múltkor én is vettem egyet alkatrésznek (2000Ft-ért), az is gyakorlatilag mindenhol szivárgott.

Sajnos ez a Saeco legalapabb gépe, így amit lehetett, kispóroltak belőle. A szűrőtartó, mely más Saecókon krómozott réz, itt aluminium. A kar aljában lévő labirintusos részben (nyomásfokozós kar) szépen megreked a kávé és lassan eszi az aluminiumot. A gép bojlere rozsdamentes acél, de olyan pici, hogy ennél kisebbre már nem tudták volna tervezni (az általam szétszerelt masina bojlere is szivárgott).

A felújítás helyett én inkább elkezdenék gyűjteni egy tisztességes alkatrészekből építkező használt gépre.

Előzmény: Simon Pali (28356)
monyesz Creative Commons License 2008.07.13 0 0 28360
Könnyen lehet hogy túltömöríted, ezért is nem jön a kv rendesen (az előre darált tégla őrlése biztos nem az igazi, úgyhogy ha jól megtömöríted akkor is csak befullasztod). Mondjuk a vízkőtelenítés nem árt. Szétszedést bízd SiD mesterre.
A gépről próbáld leszedni a tampert vagy keress valamit ami jó átmérőben (nálam egy pohár alja volt egy ideig a tamper), mérleget vedd elő, és csinálj mindent előírás szerint. No meg gyűjts egy darálóra...
Előzmény: Simon Pali (28356)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!