Keresés

Részletes keresés

mimi_bacsi Creative Commons License 2013.12.14 0 0 2444

 

Lenne egy árammal működő fűtési kazán (ionkazán) és egy kis kört szeretnék készíttetni, amihez a kazán egy hőcserélővel csatlakozna. 

 

Hogy kell számolni a hőcserélő méretét (teljesítményét) ha az ionkazán 25 kW-os, milyen teljesítményű hőcserélő kell hozzá?

 

Mivel nem vagyok szakértő, ezért kérdezem: az ionkazán kikowattja azonos a hőcserélő jellemzőjével, a ráírt teljesítményének kilowattjával? (mert ebben az esetben természetesen minimum 25kW-os vagy annál nagyobb hőcserélő kell)

 

Ugyan ez vonatkozik az ionkazán és a tadiátorok hőleadó teljesítménye közötti összefüggésre?

dejódió Creative Commons License 2013.10.21 0 0 2443

Még egy kompromisszum a hőszivattyús H tarifára jó és alacsony hőmérsékleten is jól fűtő klíma.

 

 

Az LG E24SQ most még 1-2 db erejéig akciós -7 fokban le tud adni közel 8 kw fűtőteljesítményt az all dc inverteres gép br 300 alatt van bőven.

 

A P24RK-nak felel meg plazmaszűrő nélkül.

2011-es 2012-es modellév azért ilyen alacsony árú.

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?lg=en&rub=04&srub=01&select_prog=AC&select_partic=132&select_marque=LG&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&tri_chp=&debut_affiche=14&indice_affiche=1

 

 

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=hu&prev=/search%3Fq%3DP09MN%2BUM2%2B/%2BP09MN%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DEo9%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official&rurl=translate.google.hu&sl=et&u=http://lampopumput.info/foorumi/index.php%3Ftopic%3D5189.0&usg=ALkJrhhVbg8IjraGGXpwsjzRc4C3WEfw4g

 

 

http://www.chlodzenie.pl/dl/dokumentacje%20instalacyjne/EPDB%20Scienne%20Inverter%202011.pdf

LG kód:ASNH24GC4W0 
93, oldal

 

Ebből 2 db és 500 körül megűszoé egy 2-22kw közt szabályzó  2 gépet.

 

Ez is magasan alatta lesz a tiszta elektromnos fűtőtestes fűtés  üzemelési költsége alatt, a klímás fűtés hátrányaival persze.

H tarifát tudja A2/20-on

 

Kiegészítheted fürdőbe sugárzó fűtéssel.

 

Csak egy ötlet.

De a meglévő gázfűtéssel is lehet kombinálni és nyári hűtésed is van.

 

Előzmény: Törölt nick (2440)
dejódió Creative Commons License 2013.10.21 0 0 2442

Előttem  megírták már: Nem.

 

 

Levegő víz hőszivattyú, most  6000kwh ajándék áram, ha Panasonicot veszel. H tarifával+ a visszatáplált áram.

 

Alacsony előremenő hőmérsékletű felületfűtés előnyben.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2437)
dokeee Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2441

Szerintem most a legjobb megoldás a hőszivattyú H tarifával, a fennmaradó fogyasztást pedig lefedni napelemmel.

Előzmény: Törölt nick (2440)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2440

Kösz. Úgy látom összességében 80-120 nm alapterületnél még ekkora napelemes áramtermeléssel sem túl jó megoldás (a gázhoz képest).

 

KömKel Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2439

Elvileg a 3 kWh-ás napelem 3300 kWh áramot állit elő éves szinten. (megfelelően tájolva, stb, stb)

Mivel a gáz ára 1/3-a kb a villanyradiátoros fűtésnek, igy 2/3-nyit kell kitermelnie ennek, hogy egyenlőek legyenek.

 

Ez azt jelenti, hogy az épület/lakás össz éves fogyasztása max 5000 kWh/év lehet.

Ha csak fűtést nézünk, akkor ez 5000/180/24= 1.15 kW/h hőveszteséget jelent, ami szürreálisan alacsony.

 

(ha valamit rosszul számoltam, nyugodtan visitsatok, kissé zombi vagyok)

 

 

Előzmény: Törölt nick (2437)
Dunit Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2438

 Nem az a kérdés hogy  3 kW-os a visszatápláló teljestménye,  hanem az hogy  hány kilówatt órát táplál vissza.

  Egy 12000 kWórás téli fűtésben ha a visszatáplálás ennek a fele még akkor sem biztos, hogy gazdaságos mivel a napelem rendszer sem ingyen adja az energiát.

 Mennyi ennek a beráházasa, mennyit termel azaz mennyiért jön ki  1 kW óra, ha ezt tudjuk, tovább léphetünk !

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (2437)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.20 0 0 2437

Lenne egy kérdésem szakember(ek)hez:

 

Felveheti a versenyt - azonos körülményeket (alapterület, szigetelés stb.) figyelembevéve - a cirkós gázfűtéssel mondjuk egy norvég, vagy hasonló villamos fűtésrendszer havi költségekben, ha van egy 3kW körüli visszatáplálós napelem rendszer?

 

Tudom, hogy ez így önmagában kevés információ, de mégis?

 

lletve ha már villamos fűtésrendszer, akkor melyik a legjobb?  Pl. az említett norvég, vagy hasonló, de ventillátoros levegőáramoltatással, vagy a hőtárolós stb. megoldás?

 

KömKel Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2436

A kazánod automatikusan szabályozza magát 9.3-24 kW között.

A maximális teljesitményét le tudod fojtani (az én westenemnél %-osan le lehet) külön  fűtésnek és külön a HMV-nek is. Tehát mondjuk le tudod venni a max teljesitményt 20%-ra, ami azt jelenti, hogy 9.3 kW+24*0,2=14 kW lesz a fűtési max. 

Ez a HMV-t nem érinti, ha ahhoz nem piszkálsz hozzá.

 

Gondolom van hozzá kézikönyv, elég világosan le vannak irva a menüpontok és beállitások.

 

Egyszerűen feleslegesnek tartom nálad az egészet. Fel kell emelni az előremenő hőfokát 70 fokra (ugyanis a turbósnál nem szabad hogy kondenzáció lépjen fel), és hagyni igy a fenébe, amig ki nem purcan ez a kazán.

Nem hiszem, hogy évi 1000 m3-nél több gáz fogy el fűtésre nálad, ennek a nagyon max 15%-át tudnád megfogni, ami 150x140=21000 Ft évente kb. Ezért cserébe beleölsz több százezret...

 

Én úgy tudtam megszabadulni a nagy teljesitménytől, hogy beraktam egy 200 literes puffert, de nálam padló-fal és mennyezetfűtés van, ezeknél sokkal fontosabb, mint a radiátornál, nem tudtam játszani az előremenő hőfokával.

(és az egész belekerült saját munkával 200e Ft-ba kb)

De én is megvárom inkább hogy ez bedöglik, és csak utána cserélem le jobban modulálóra.

Előzmény: liberte74 (2435)
liberte74 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2435

Tudom hogy a kémény nem megfelelő és a kondenzvíz elvezetése megoldott.

Ha visszavennénk a teljesítményt 9,3 kw-ra gondolom nem lenne melegvíz.?

Teljesítmény visszavételnél  ha beállítják a kazánt pl. 16 kw-ra akkor egy turbós kazán csakis azon a teljesítényen képes dolgozni?

Illetve hogyan lehet egy turbós kazánból kihozni a "maximumot"? (energiatakarékosság terén)

 

Köszönöm értékes válaszod.

KömKel Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2434

A Westened minimális teljesitménye 9.3 kW, ami tényleg sok egy ilyen lakásba, de csak emiatt hülyeség kicserélni, mert nem fog az életben megtérülni. Várd meg amig kipurcan, és utána csere.

 

Azzal tisztában vagy, hogy:

- a turbós kazán kéménye nem megfelelő a kondenzációshoz az esetek nagy többségében

- kell kondenzvizelvezetésről gondoskodni

- az egészet engedélyeztetni kell, és csak a papirmunka 100-150e Ft?

Előzmény: liberte74 (2433)
liberte74 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2433

Köszönöm a választ.

 

Sajnos nem vagyok otthon ebben a témában, úgyhogy próbáltam egyszerűen megközelíteni és magamat meggyőzni, hogy miért is kellene cserélnem.

Arra gondoltam, hogy a meglévő Westen kazán nem képes 20-24 kw alatt működni, a kondenzációs pedig képes 3,4-20 kw között dolgozni.

Különböző kalkulátorokkal kiszámoltam, hogy egy ekkora lakás fűtéséhez egy 6 kw teljesítményű gázkazán elegendő lenne, ezért gondoltam hogy előnyösebb a kondenzációs ami képes alacsonyabb teljesítményen meleget csinálni.- ebben tévedek? 50 fokos víz elegendő lenne a fűtéshez, ezt már kipróbáltam.

 

KömKel Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2432

Nem.

A Westen kazán hatásfoka 85% körüli, a kondenzációsé 95% (éves átlagban).

 

Tehát kb 10% eltérés várható, nagyon maximum 15%, mivel a Baxi jobban le tud modulálni, és kevesebbet fog kapcsolgatni.

Nagyban függ attól is, hogy mennyire vannak túlméretezve a radiátoraid, mert ha nem tudod kifűteni a lakást 50-55 fokos előremenővel, akkor nem (nagyon) jelentkezik a kondenzáció előnye, csak sima turbósként üzemel az új kazán is.

Előzmény: liberte74 (2431)
liberte74 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 2431

Sziasztok!

 

Véleményeteket szeretném kérni kazáncserével kapcsolatban.

2 éves Vesten pulsar turbós kazánomat cserélném Baxi Luna Duo-Tec Compact 24 típusú kondenzációs kazánra.

A lakás 73 m2 alapterületű, É-K fekvésű, radiátoros fűtésű, régi típusú téglából épült 5-6 cm szigeteléssel rendelkező társasházi, műanyag nyílászárós lakás.

Az lenne a kérdésem hogy jelentős energiamegtakarításom lesz e a kazáncsere után?

 

Válaszotokat előre is köszönöm.

dejódió Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2430

Mindenekelőtt a nelmagasságot esetleg egy álmennyzettel csökkenteni lehetne. Igaz az nem vihető el de 1 szezon alatt megtérülne.

 

De ezt most nem vettem figyelembe.

 

A rétegződést sem  pedig az elképzelhető bekavarna.

 

20FT/KWH  árú áram esetén  kérdéses, hogy hőszivattyú elven működő dolog kell-e. (sajnos ez is pénzbe kerül)

 

Attól függ milyen hosszú távra tervezel. Ha 1 évre akkor semmiképp, 2 év 2 fűtési szezon már meggondolandó.

 

  A leírtak alapján(de Kömkel topiktárs úgyis pontosítja) nincs ajtónyitogatás van disszipációs hő talán a számítógép-szerver stb dolgokból. 6 kw körüli fűtőteljesítmény kellene ha  nem jó hőszigetelésűnek vesszük a helyiségett és nem határolt fűtött helyiséggel. Begyük azt ebből 6 kw teljesítményt  effektíve le kell adnia.

 

okt 15-ápr 15 között összesen  kb 4200 óra telik el.

Ebből minimum

 

2400 órás fűtési üzemmel   számítva ez egy szezonban kb 2400x6=14400kwh 20 FT/KWh esetén ez  288000 FT fűtési költség  és a beruházás a fűtőeszközre max 10000 FT  összesen 1 évben 388000FT költség

 

Klíma esetén a beruházás kb 400000 FT(2 db alap normálisabb 3,5 kw inverteres klíma telepítve mert ez ha leveteted akkor lakásba is nagyrészt jó)) az elhasznált éves kwh átlag 2.5 COP-vel számítva (ez nem a legjobb, de vegyük ezt)

2400 órás fűtési üzemmel   számítva ez egy szezonban kb 2400x6=14400kwh 2,5 COP esetén ez elektromos fogyasztásban5760 kb 6000kwh 20 FT/KWh esetén ez  120000 FT fűtési költség  és a beruházás a fűtőeszközre max 400000 FT összesen 1 évben 520000FT költség.

 

A klíma az első évben 150e FT+ költség a  sima villanyhoz képest.

 

2. évben már kb egálban van ha a karbantarás költségét is vesszük, 3 évben már 150E Ft-tal olcsóbb a klmás fűtés úgy hogy a beruházás költségét is behozta, nem mellesleg takarékosan hűt is nyáron.

 

  vegyünk 5 év  vállalkozási időt és ugyanennyit a klíma élettartamára is a téli nyári üzem miatt.

 

 

Csak sima villany fűtőtesttel ez esetben az összköltség(beruházás és áramköltség) kb   5év együtt  1540000FT

 

Klímás fűtés esetén ez esetben az összköltség(beruházás és áramköltség+szervíz)) kb   5év együtt  1100000FT

 

Éves szintre kivetítve a klímás fűtés  5 éves ciklus esetén  kb 30% megtakarítást jelent.

 

 

Előzmény: leonel (2428)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2429

Én valami sugárző fűtőtestet tennék a számitógépnél ülőhöz, 4m és felül szigeteletlen belmagasságot ugy felfűteni egyenletesre, hogy a széken ülőnek ne fázzon fel a veséje, az nem kis feladat.

Előzmény: leonel (2428)
leonel Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2428

köszönöm a válaszokat.

 

Megpróbálom összeszedni az egyéb fontos pontokat.

Az előző bérlő olajradiátorral fűtött.

Szigetelés szerintem nincs (cserép+lambéria tető)

Régebbi típusú klima van felszerlve. (nem ez a modern műanyag split)

Eddig élelmiszer bolt volt, de most alapvetően egy webshop iroda lesz - minimális ügyfél forgalommal.

Az áramra szerződés van 20Ft/Kw értékben.

Olyan megoldástz szeretnék amit ha egyszer továbblépek - magammal tudok vinni / vagy könnyen el tudok adni.

Az üvegfelületek egy részét megpróbálom majd szigetelni.

ülőmunka számítógéppel lesz - így a padló feletti hőmérséklet sem elhanyagolható.

 

dejódió Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2427

Hát nem tudom, de ezek a megoldások üzemeltetési oldalon nem lesznek a legolcsóbbak.

 Ha csak az utóbbi 2-3 oldalt visszaoilvasod megtalálod a számításokat .

 

Vagy hőszivattyú elven működő dolog kellene(áram-hőenergis aránya 1:2-5 közt géptől  és hőmérséklettől függően - ha lehet alkalmazni(klímás fűtés) de a levegő akkor intenzívebben mozog mint a konvekviós fűtés esetén, vagy ha  bevállalod a PB és az áram  1:1  hőenergiává alakítását jóval olcsóbb kezdeti beruházás után az üzemeltetés lesz sokkal drágább, mint a klímás fűtés.

 

Azt sem ártana tudni a helyiségmméreten felül milyen  hőszigetelés van, atz üzlethelyiségben  milyen tevékenyég lesz(gyakori ajtóbnyitás=hőveszteség, lehet-e ennek elkerőlése érdeképeb szala vagy légfüggöny , Vagy ha élalmiszer jellegű a hűtők leadott hőmennyisége ilyenkor jó nyáron nagyon nem jó,stb stb azaz kevés az info.

Előzmény: leonel (2425)
Lacivill Creative Commons License 2013.09.29 0 0 2426

Eddig mivel fütöttek? Klima?

Előzmény: leonel (2425)
leonel Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2425

Üdv,

 

Segítséget kérnék, mert majdnem teljesen járatlan vagyok a témában.

Adott egy bérelt üzlethelység. 48nm, cca 4m belmagasság. Nagy üvegfelületek. Gáz nincs bevezetve.

Mi lenne a legkedvezőbb elektromos megoldás? nappal 19-20 éjszaka cca 10-15C a cél.

Nézegettem a fali panelokat, olajradiátorokat, skandináv fűtő panelokat Stb.

Esetleg mennyire elvetélt ötlet az elektromos megoldást kiegészíteni egy PB siesta kályhával?

 

köszönöm előre is!

 

 

idiotaindex Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2424

nagyon koszonom!

most a HMV-m 1,9KWh/nap (2. hete irom) 45Cfok - 4 szemely

ez ugye csaloka mert most jo ido van, jo a COP

a futestol felek (na jo tartok)

 

a belteri 7+3kW-os, ez igy megnyugtato (?)

ha nem lesz tul hideg...

 

Előzmény: KömKel (2421)
idiotaindex Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2423

nem mondtam, hogy nincs:)

Előzmény: Lacivill (2422)
Lacivill Creative Commons License 2013.09.28 0 0 2422

H tarifás mérőt kéne szereltetned

Előzmény: idiotaindex (2420)
KömKel Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2421

Számoljuk át ezt kWh-ra, mondjuk 70%-os hatásfokkal (konvektor, vagy régi gázkazán)

11*9,44/0,70=148 kWh/leghidegebb nap, és ha ezt a napot átlagoljuk, akkor 6,2 kW a max hőigényed.

 

Tételezzük fel, hogy ebben a leghidegebb napban a napi átlaghőmérséklet -10 fok volt. Ebben az esetben a hőkülönbség 31 fok.

148/24/31=0,2

A napi téli átlaghőmérséklet nálunk +4 fok, ennél a hőmérsékletkülönbséged 17 fok

0,2*17=3,4 kWh átlagos hőveszteséged van óránként.

 

180 fűtési nappal számolva:

180*3,4*24=14688 kWh fogyasztás várható a teljes fűtési szezonban (csak fűtésre).

 

4 személyre általában max 1 m3 gázból elő lehet állitani a HMV-t naponta, ami 9.44 kWh/nap.

 

(remélem jól számoltam)

Előzmény: idiotaindex (2420)
idiotaindex Creative Commons License 2013.09.27 0 0 2420

a napokban vittek el a gazorankat

Daikin Althermat rakattam - 1gen

be vagyok sz@rva

11m3 gaz /nap mekkora hoveszteseget jelent (kW)?

(ez volt -22kint +21bent -nel)

kiszamoltam de mas is szamolt es nem egyezik

pedig szorzas es osztas...

 

amit meg nem ertek 4 szemelyre: mekkora fogyasztassal szamoljak (kWh) HMV?

senki sem hajlando megmondani (eddig gazzal volt HMV-m)

amim van 300l es most mar eleg jol tudom allitgatni, csokkent is rendesen a fogyasztas

 

azert van velemenyem a japo cuccokrol

nem pozitiv

 

elore is koszi aki segit!

koszi

NeomatiK Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2419

Annyi minden van már a világban, pont egy automata, szabályozható égőfej nincs pont az ilyen cserépkályhás Hérás fűtés modernizálására? Nincs ilyenről információ?

Előzmény: Fabi... (2410)
Fabi... Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2418

írtam

dejódió Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2417

Írj nekünk, segítünk mi is.

 

 

 

Előzmény: Fabi... (2415)
dejódió Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2416

Javasolom ne csak egy céggel  vállalkozóval méresd fel, vagy kérj ajánlatot.

 

A Daikinnak is vannak  fűtésra alkalmas és kevéssé alkalmas típusai.

 

 

Akciós is van még belőlük.

 

 

 

De a többi japán is ott van a szeren ugyanúgy a Panasonic, Fujitsu,  Mitsubishi, Hitachi, koreaiak közül az LG Samsung, kínaiak közül Gree és klónjai Midea és klónjai(pl Fisher).

 

 

A Samsung AQV09KBBN modellből van még elérhető áron igen jó magas  =/20C-on 5 COP körül . wifi vezérelhetőséggel. Megegyezik a 2013-as modellel azt keresztelték át AR09FSSKABENEU.

 

Javasolom az euroventet is nézegesd.

 

http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_programme.php?rub=04&srub=01&ssrub=&lg=en&select_prog=AC&select_partic=123&select_marque=SAMSUNG&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R&crit=fss

 

 

Előzmény: Fabi... (2415)
Fabi... Creative Commons License 2013.09.24 0 0 2415

most hívtam fel az itt adott tipp alapján a Pannon Klímát...így a telefonba hirtelen Daikin márkát ajánlották, de majd kijönnek felmérni a terepet.

Én a teljes fűtést klímával gondoltam,nem csak kiegészítésként.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!