Keresés

Részletes keresés

Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11275
elvileg nincs mas teendod, de en biztos mi biztos alapon megkerdeznek telefonon egy gyermeknogyogyaszt, hogy o is igy latja-e.
Előzmény: agica34 (11273)
XHoneyX Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11274

Kedves DoktoÚr!

19éves vagyok, március 16.-án volt abortuszom, utána 7héttel később megjött az 1.vérzésem. De most késik 1hete. Szombaton és ma csináltam 2-különböző- tesztet mindekettő negatív lett. Érzem  a menstruáció előtti,-közbeni hatásokat feszül az alhasam, fáj a mellem stb. de ugyanezeket éreztem a terhesség közben is. Egyáltalán lehetséges, hogy a ilyen hamar teherbeessek a műtétet követően?

Köszönöm a segítségét!

agica34 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11273

 

Kedves Gábor, kedves segítők!

 

Nemrégen írtam lányom problémájáról (11167 és 11172 sz. üzi).

 

Most, a 20. napon végre elmúlt a menzesze, az említettnél erősebb nemigen lett (4-6 illetve néha 3 óránként egy super plus betét lett tele), ez kb. 6-7 napig tartott a 20-ból.

 

Kérdésem az, hogy esetleg vas adásán kívül kell-e egyebet tennem?

 

Előre is köszönöm a válasz(oka)t 

Szamóc Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11272

Kedves Gábor és Segítők!

Köszönöm az eddigi válaszokat. Még egy kérdésem lenne. Ciklusról ciklusra 6 mm-es a nyálkahártyám (Clostival stimulálunk, amelyre jól reagálok, Choragonnal repesztünk és a rövid sárgatestfázist Choragonnal illetve Utrogestannal toljuk ki). Megtapadhat-e a terhesség ilyen vastagságon? Illetve az Aspirin valóban jó hatással van-e a vastagodásra.

 

Szamóc

Felicitász Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11271
Ezennel Mikolt mögé teljes mellszélességgel felsorakoztam (már csak azért is, hogy enyhüljön az úgynevezett kisebbségi komplexusa).
Tamás, keress egy orvost, akiben megbízol - lehet egy ismerősöd, vagy egy ismerősöd ismerőse, nagy bajban levő kismamák ezrei szülnek egészséges gyerekeket napról napra, hétről hétre, hát ennek alapján kell hogy legyen néhány jó orvos is - , vidd el hozzá a feleségedet, és aztán engedd el a problémát. Rögtön az elején ezt kellett volna. Mikoltnak nem az a baja, hogy félted a feleségedet, még csak nem is az, hogy úgy érzed, a Te feladatod, hogy megvédd mindentől, hanem az, hogy itt most nyilvánvalóan rászorul/rászorultok egy orvos segítségére, és Te ezt a segítséget a nagy aggódásban nem vagy képes feltétel és ellenvetés nélkül elfogadni. Pedig ez muszáj, nincs más megoldás.
Előzmény: Mikolt (11254)
Felicitász Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11270
Amit leírtál, mind normálisnak látszik nekem. (természetes családtervező vagyok, minden reggel nyalogatom a hőmérőt, grafikon, nyákvizsgálat, anyámtyúkja) Ezek alapján az adatok alaján nincs semmi, ami problémára utalna. Sok nőnél a ciklus közepén a termékeny nyák (a a tojásfehérjés) nem is vehető észre kívül, de van, aki középidőben tisztasági betétet kell hordjon a nyúlós rózsaszínezés miatt, mert sok a nyák és mert ovulációkor van egy pici középidős pöttyözős vérzés is. A meg-sem-látsziktól a betétig ezen az intervallumon belül a normalitásnak nagyon széles skálája van. A fehéres, krémesebb nyák is rendben van a középidő után.
Hetedik és 17. nap között kétnaponta szex. Ha pár hónapon belül nem esel teherbe, gyere vissza ide, és megpróbálok valami okosságot kitalálni.
:-)
Előzmény: brekus77 (11263)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11269
terhessegi teszt mit mutat?
Előzmény: Mamibali (11268)
Mamibali Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11268
Kedves Gábor!

Kissé aggódom, remélem alaptalanul...
Itt az ideje, hogy megjöjjön a menzeszem, de már 4. napja csak barnás váladék jön. Máskor ez kb 2 napig szokott tartani, de most nagyon elhúzodik.
20 hónapja szültem és már 4 hónapja nem szoptatok, úgyhogy azt sem lehet mondani, hogy esetleg a szoptatás zavar be egy kicsit.
A férjemmel most próbálkozunk a 2. babával, lehet, hogy sikerült és esetleg ő "ijesztget" engem?
Válaszodat előre is köszönöm,
Mamibali
Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11267
köszi
Előzmény: anilla (11266)
anilla Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11266

Van róla szó a Kaáli honlapján, a vizsgálatoknál.

Előzmény: anilla (11265)
anilla Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11265

A nővéremnek napi egyet kellett szednie.  Állítólag javítja a nyálkahártya vérellátását és segíti a megtapadást.

üdv

Előzmény: Allia (11264)
Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11264
Köszi anilla! Még valami. Hogyan szokták adagolni? Vagy ezt már inkább a lombikos topikban kérdezzem?
Előzmény: anilla (11261)
brekus77 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11263

Kedves Gábor és Segítők!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly ősz óta próbálkozunk párommal, egyenlőre eredménytelenül.

Az utóbbi 3 hónapban hőmérőzöm (amit ugyan tudok hogy Gábor nem sokra értékel), ami nem tűnik túl rossznak (hónap elején alacsonyabb hőmérséklet, majd a ciklus második felében pedig magasabb), bár természetesen nagy szakértője nem vagyok a dolognak.

 

Elkezdtem azonban figyelni a nyák állapotát is, és nekem nem nagyon tűnik fel, hogy lenne tojásfehérje szerű váladékom. Nagyon ritkán előfordul (legutoljára talán 3 hónapja tűnt fel, akkor egy jókora "darab" érkezett reggel), de azóta semmi (vagy ha van, akkor nem észrevehető)

Ami viszont teljesen egyértelmű, hogy a ciklus 2. felében krémes állagú fehér valami jön ki belőlem, olyan mértékben, hogy a bugyin simán meglátszik.

A kérdésem az lenne, hogy ez a "Billings-hiány" nem gond-e, illetve normális-e az, hogy a ciklus második felében krémes a váladékom?

 

Köszönöm,

 

Breki

Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11262
Köszi!
Előzmény: anilla (11261)
anilla Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11261

Allia,

lombikosoknak szokták javasolni nyálkahártyára a 100 mg-os baby Aspirint.

Sok sikert és üdv,

anilla

Előzmény: Allia (11255)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11260

akkor passzolok, nem tudom.

Előzmény: Allia (11258)
Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11259

OFF

Bocsáss meg Tamás, de ezt is kitörölhetted volna ugyanúgy. Vagy ha ilyen jól ismered Mikoltot, akkor elnézésedet kérem.

ON

Előzmény: tamas1000 (11257)
Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11258
Pontosan erre. 2 napig 2x2, utána várunk. Mivel ma két hete kezdtem el szedni, eredmény nélkül, ezért magánszorgalomból elmentem UH-ra, ahol a lent írt lelet keletkezett. :-) Korábban áprilisban is kaptam norculutot, akkor 3 napig 3x1-et. Ez "eredményes" volt.
Előzmény: Mikolt (11256)
tamas1000 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11257

Kedves Mikolt!

 

megírtam neked a választ, de úgy döntöttem inkább nem reagálok a téves információidra, illetve a téveszméidre, inkább töröltem.

 

Ezzel szemben arra kérlek - a többi látogató érdekében - csak olyan témában válaszolj az embereknek amiben biztos vagy. Ne lelki alapon, érzelmi irányítatással reagálj, mert semmiféle szaktudással nem rendelkezel,  és így tudsz a legnagyobb kárt okozni, és az idelátogatóknak a legkevésbé van szüksége a problémáik mellett még a te ezen fórumon levezetett kisebbségi komplexusoddal is megküzdeni.

 

 

üdv

tamás

 

 

 

 

Előzmény: Mikolt (11254)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11256
mire kaptad a 2x2 Norcolutot? amikor nekem verzest meghozni kell szednem, az egesz dobozzal be kell szednem es a vegen jon meg (kb 10 nap).
Előzmény: Allia (11255)
Allia Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11255

Kedves Gábor, és segítők!

 

Ma voltam ultrahang vizsgálaton ciklus követés miatt (előzmény: ciklus 37. napján pecsételő vérzés, 39. naptól 2 napig norculut 2x2, ennek ellenére sem jött meg a vérzés, így nem tudtam el kezdeni a felírt clostilbegyt-et [clomid]). Van egy 18 mm-es tüszőm, ami a szonográfus szerint várhatóan 2-3 napon belül megrepedhet (érzésem szerint fölösleges is lett volna beszedni 5 napig a 3x1 clostilbegyt-et), viszont a nyálkahártya nagyon keskeny, 0,76 mm-t mért. A kérdésem az, hogy mi az a szer (gyógyszer, gyógynövény, ráolvasás :-) ), amivel ez a keskenység vastagsággá növelthető? :-)

 

Előre is köszönöm a választ,

Allia

Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11254

visszakerestem a hozzaszolasaidat.

 

1. kor: a feleseged mindenfele immunerositessel meg vitaminraktar feltoltessel alabiztositott terhessege 6. heteben vesemedencegyulladast kapott, amit kezelni kezdtek. a foorvost ezutan te utasitottad, hogy inkabb Algopirynt kene adni. vesemedence gyulladasra. na jo, ott volt a Dalacin is.

 

2. kor: 14 hetes terhesen felfazik.

 

3. kor: 22 hetesen megint megfazik.

 

4. kor: gondolom ez van most, hiszen azota is/ujra korhazban van, tehat megint van valami baja.

 

amit te vegig csinalsz: kutatod a kapott gyogyszereket, es folyamatosan riogatod a felesegedet az esetleges mellekhatasokkal, valamint akadalyozod az orvost a rendes munkaban azzal, hogy az interneten felkutatott, "egyszer hallottam egy csajrol, akinek a babaja ettol a gyogyszertol suket lett"-tipusu informacioiddal felulbiralod azt a tudasat, amit az orvosi egyetemen szerzett meg soksok ev alatt, es aztan gyakorlatban hasznalt hosszu palyafutasa soran.

 

a kovetkezoket kene merlegelned: itt a neten a terhes topicban mukodo holgyek soha nem fognak tudni neked szakszeru tajekoztatast adni a gyogyszerekkel kapcsolatban, mert nem all rendelkezesukre reprezentativ minta a mellekhatasokrol, kockazat-elony viszonylatrol. Gabor megint csak nem fog tudni neked felvilagositast adni, mert nem ismeri a nejed korelozmenyeit, leleteit, nem latta az ultrahangjait, meg csak a nejedet sem latta. Gabor itt nem kezeli a holgyeket, hanem tanacsokat ad, iranyt mutat, hogy merre kellene keresgelni. annak, amit csinalsz nincs ertelme, mert (hacsak nem vagy magad is orvos) nem vagy kepes arra, amire az orvosod, hogy minden korulmenyt merlegelve donts. te egy tipikus laikus vagy: "C kategorias, jujjj, mereg, suket lesz a gyerekem.". ehhez az orvosnak hozzajon a tobbszaz beteggel kapcsolatos tapasztalata, a gyogyszereszeti ismeretei, es az az el nem hanyagolhato teny, hogy nalunk es nalad jobban ismeri a felesegedben zajlo kolcsonhatasok milyenseget. megegyszer hangsulyoznam, hogy a neten osszeszedett informacioid nem potoljak mindazt a tudast, amivel az orvosod rendelkezik.

 

en ugy erzem, hogy nem hallod meg azokat a szavakat, amik arra intenek, hogy felesleges amit csinalsz, az orvos munkalyat akadalyozni pedig felelotlenseg. a te felelosseged odaig terjedt, hogy orvoshoz vitted a feleseged, de a gyogyitasat hagyd az arra kepzetteknek. vegulis asztalt is lehet gyartani hazilag, mert fent van a neten hogy kell, de azert megsem. a szuleset sem te fogod levezetni. hidd el, akkor is mukodnek a dolgok, ha nem tartod oket totalis kontroll alatt.

 

a multheti indulatos hozzaszolasomert pedig elnezest kerek ha megbantottalak volna, en nem vagyok olyan galambepeju, mint ANA, vagy Gabor, ha nyilvanvalo emberi hulyeseggel talalkozom.

Előzmény: tamas1000 (11253)
tamas1000 Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11253

Üdv!

 

nem akarom túlbonyolítani a dolgot, de te kivel is vagy tulajdonképpen?

illetve kinek akarsz a hozzászólásaiddal segíteni?

Nem tehetek róla hogy ilyen ember vagyok/lettem aki nagyon kiváncsi plána ha a feleségéről és a születendő babáról van szó.

Úgy is mondhatnám hogy nem akarok azzal a tudattal élni (ez az életem minden területére igaz) hogy nem tettem meg mindent abból amit a lehetőségeim megengedtek volna.

Ezért keresem mindig az optimális megoldást mindenben.

 

 

Az hogy felfázott a nejem meg egy elég gyenge probálkozásod volt, ha visszaolvasod a korábbi hozzászólásomat tudhatnád miről van szó.

Bár jobban belegondolva inkább ne vedd a fáradságot hozzá, nem akarom hogy az én kis gyerekes, buta problémáimmal foglalkozz.

 

 

üdv

tamás

 

 

Előzmény: Mikolt (11252)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.04 0 0 11252
nem ez volt a hozzaszolasom mozgatorugoja. a kollega kb a 10. gyogyszernevvel jelenik itt (es meg mas topicokon) meg kulonfele halalos torzulasok es szovodmenyek utan kutatva, ahelyett, hogy azt vizsgalna, hogy egy terhesseg alatt miert fazik fel huszadszorra is b. neje.
Előzmény: MadStone (11251)
MadStone Creative Commons License 2005.06.04 0 0 11251
Szia ANA!
Laparoszkópia után én is kaptam Clexane-t, 10 napig kellett a hasamba nyomni. Állítólag ez rutin a műtétek után, több ismerősöm is kapott, trombózis megelőzése miatt.
Mikolt: Sajnos nem minden orvos mérlegel gondosan gyógyszer felírása előtt, illetve általában, ha vizsgál vagy kezel valakit, tapasztalatból tudom, ezért részben meg lehet érteni, azokat, akik bizonytalanok az orvosuk szaktudását illetően. Emiatt néha nem értem, miért dorongolod le őket. Lehet, hogy te olyan orvosokkal találkozol csak, akik tényleg profik, de azért ez nem igaz minden orvosra, sajnos.
Bocsánat mindenkitől, ha offoltam esetleg.
Előzmény: Törölt nick (11228)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.04 0 0 11250
Kedves Mikolt,

1. hova kuldjem akkor a valaszt?

2. szabad-e terhessegben a joghurtos tampon fertozes megelozesere, vagy ez marhasag?


1. Ha szolsz elore akkor megnezem a docobgyn@yahoo.com -ot, de rendszeresen nem ellenorzom. De az biztos.

2. Marhasag.

Gabor
-----------------
Kedves Szamóc,

Lehet hogy 5000-től megrepedt és most 10000-től nem?

Lehet. Nem attol fugg a nem-megrepedes.
De ne felejtsd el, hogy ezt csak lehetosegkent mondtam. Egyaltalan nem biztos hogy arrol van szo.

Gabor
-----------------
Kedves szrekuc,

Megis sikerult szerencsere dokihoz jutni es tenyleg kotohartya-gyulladas,amire en Vitabact cseppet kaptam,hatoanyagilag 5,0 mg pikloxidin hidroklorid.Csak annyi van rairva, hogy nincs adat terhessegre es szoptatasra vonatkozolag, de gondolom ez azert OK a babara nezve is ugye?

Igen, OK.

Gabor
------------------
Kedves Mikolt,

Most vettem eszre:
valszeg resze volt benne a mertektelen hizasomnak, azert az nem torvenyszeru, hogy emberek ugy legyenek terhesek, mint en. amugy a terhesseg ota a szemem egyre csak romlik, halogatom az orvost, de szurkuletben mar egyaltalan nem latok, es nappali fenyben is egyre kevesbe.

Menj el orvoshoz.

Gabor
------------------
Kedves tamas1000,

Aminophylline

Érdekelne a véleményük a fent leírt szerrel kapcsolatban.
Mo-on ugye Diaphyllin névenb "fut" ez a C kategóriás gyógyszer, és nem értem
miért van úgy elterjedve a használata.
Illetve mióta kapják ezt a kismamák kishazánkban?
Nem káros??


C kategorias gyogyszer: lehetoleg nem, de ha kell akkor lehet.

Gabor

tamas1000 Creative Commons License 2005.06.03 0 0 11249

Köszönöm a kedves segítőkész és legfőképpen szaktudásal gazdagon alátámasztott értelmes választ.

 

tamás

 

  

Előzmény: Mikolt (11242)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.03 0 0 11248
jajmar, ez a nogyogyasz topic, nem a mentsuk meg Mikolt szeme vilagat kampany:) ha valaki feltetlenul ezzel akar izelgetni, akkor irjon melt, vagy faradjon az en topicomba. csokolom:)
Előzmény: Thor (11247)
Thor Creative Commons License 2005.06.03 0 0 11247

Kedves Felicitász, Mikolt,

Kapásból nekem is a retinaleválás jutott eszembe, de aztán az is, hogy Mikolt császárral szült. A retinaleválás meg a hüvelyi úton szülő sokdioptriás nők nagyon kis százalékánál merül fel, konkrétan erőlködés, nyomás kell hozzá. Ettől függetlenül, én is inkább a szemészhez menést javaslom, mint az otthon várakozást arra, hogy meddig romlik még.

Előzmény: Felicitász (11238)
Kanalasgyógyszer Creative Commons License 2005.06.03 0 0 11246
 Köszi Mikolt!!!! :-) úgy tűnik, megmaradok:-)))
Előzmény: Mikolt (11245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!