Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Paco155 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69048
Ok. Akkor kevertem. Az én gondolatvilágomban úgy nézett ki a dolog, hogy vala a csapágy amit a csapágycsésze tart a helyén. :)
Előzmény: Trebitsch (69046)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69047
Ja és ezeket jelöld össze jól a hengerfejjel, hogy melyik hova való. Pontozó rulez, az nem fog lekopni. (Vagy számbeütő, ha van olyanod. Filctoll meg ilyesmi az felejtős. :)
Előzmény: Paco155 (69042)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69046
Az a csapágyfedél. (A csapágy másik fele a hengerfej anyaga.)
Csapágycsésze az a félkörív alakú lemezszerűség, amit a főtengely csapágyfedelei szorítanak le.
Előzmény: Paco155 (69042)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69045
Sziasztok

SOS -be kellene nekem polo kombi hátso lámpa bal !!
1998 év .

Ha valaki tud :06304844911
attila029 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69044
a veztengónál valoban nincsenek külön csapágycészék hanem a csapágyházfedeleket kell a fegfelelő sorrendben elhelyezni
Előzmény: Paco155 (69039)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69043

Köszönöm attila,

 

Na ez a tól-ig soha a büdös életben nem jutott volna eszembe, de logikus :)

 

Valóban, a 2000-es GTi a legnagyobb.

 

Igazából a fagyálló lötyi miatt kérdeztem, mert G11-es, VW-normát teljesítő kék glykolt teszek bele. Telente síelni is ezzel járunk, és nem ritka a -25 fokos hideg hajnalonta, úgyhogy legalább -30-35-ig jó cuccot akarok keverni.

Ez meg 1,5-ös flakonban elérhető, így akkor egy nem elég, kettő kell (alapból -70-et tudna töményen, de hígítás nélkül nem nagyon ajánlják)

 

A szervóolajból akkor nekifutok egy literes flakonnal, ránézésre elégnek kell lennie. A szintek világosak, csak a vásárláshoz akartam segítséget kérni. A szíjcserét meg megejtem a generátoréval együtt.

 

Köszönöm a segítséget!

 

üdv

poteka

Előzmény: attila029 (69040)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69042
Izé, a fogalmazásom tévedhet.
Jelen esetben csapágycsészének azt neveztem ami csapágycsésze alakú a rajzokon, két csavar szorítja felülről a vezérműtengelyhez, és a dokumentációban meg az alkatrészadatbázisban "support" megnevezéssel illetik. :o)
Előzmény: Trebitsch (69041)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69041
Hát ha vannak csapágycsészék, akkor nem a hengerfej anyagában fut.
Előzmény: Paco155 (69039)
attila029 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69040
Üdv poteka

A hűtőfolyadék mennyiségével az a helyzet hogy minél nagyobb lökettérfogatú a motor és nagyobb hütő annál több kell bele, tehát a 4,2 liter az 1,4-esbe kell a legnagyobba (ami asszem kétezres) kell a 6,4 liter de lehet hogy annyi az 1,9-es dízelbe kell, ezt nem tudom most megmondani. De ennek most az 1,6-os motor szempontjából nem sok jelentősége van, ha veszel egy 5 literes kiszerelést, annak elégnek kell lennie. Az gondolom világos, hogy a szintje a kiegyenlítő tartályon lévő jelölések között kell, legyen. És asszem ugyan ez vonatkozik a szervó olajra is csak ott hasonló nívópálca, van, mint a motorban. És ha már a szervó környékén jársz, akkor a szíjat is nyugodtan cserélheted. Na remélem sikerült mindent érthetően leírnom
Előzmény: Törölt nick (69037)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69039
Sem a szerelésiben sem az alkatrészadatbázisban nem találtam arra utaló jelet, hogy lennének a veztengelynek külön csapágyai, viszont mindkét helyen megjegyzik, hogy a csapágycsészéket csak adott helyre lehet tenni. Szerintem anyagában fut.
Előzmény: 409 (69028)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69038
Nem a kíváncsiság kedvéért bántom, hanem ami kopik, vagy öregszik, és értelme is van kicserélni, azt ki is akarom. Ezenkívül amit mindenképp szeretnék, hogy a blokk, a HF-ek, és az összes olyan hely ahol olaj vagy víz megfordul lerakódásmentes legyen. Ez viszont azzal jár, hogy: apróra :)

És ha már szét van kapva akkor semmi pénzbe nem kerül, hogy mindent megmérjek, hofgy gyári tűrésen belül van-e vagy inkább cserés. Mivel nem kell érte szerelőnek fizetnem, és nem rezsióradíjba megy, hanem akkor nyúlok hozzá amikor épp kedvem és időm van így semmi akadálya a szét borításnak. Idő nem köt, akkor rakom össze amikor akarom, a jelenlegi motor is működik. Mivel megvan a gyári szerelési útmutató (olyan 1600 oldal körüli) így el leszek vele mint a befőtt. Ja, csavarokból is csak az kerül vissza amiből nem kapok újat, és lehet hogy az összes alu menetet kicserélem heli-coil-ra.

Mivel ez az autó valamikor veterán lesz, ezért tekintsd úgy, hogy ez egy befektetés azokra az időkre.
Előzmény: cam aro (69027)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69037

Üdv az Uraknak,

 

1994-es, 1.6-os benzines Seat Cordobában cserélnék ezt-azt (ABU motorkód).

 

Mennyi hűtőfolyadék kell bele? a gépkönyv 4,2/6,4-et ír, de nem jelzi sehol, hogy melyik mire vonatkozik (pl az olajmennyiségnél jelzi, hogy szűrőcserével/anélkül, de itt mi a két érték?). a gépkönyv ráadásul az összes motorvariánst tárgyalja, és néhol az 1.4-re ad külön értéket, néhol a dízelre, de mindenhol jelzi is - kivéve itt).

 

Mennyi kormányszervó olaj kell bele? Ez egyáltalán nincs benne- elég lenne nagyjából, hogy mennyit vegyek.

 

Mennyi a szervószíj élettartama, csereintervalluma? Generátorszíjat már kétszer cseréltem, mióta nálam van (nálam ha megnyikkan egy fagyos reggelen, azonnal cserélem), de szervószíjat csak mikor megvettem 5 évvel és 70 ezer km-rel ezelőtt.

Gondolom azt is érdemes már lecserélni.

 

Előre is köszönöm, ha valaki tudja bármelyiket fejből, vagy szoftverből

 

üdv

poteka

no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69036

 

valoszinuleg fogott, de ugy indultam a kapu fele ahogy szoktam (mutterom ha mellettem üll mar ilyenkor lebaszas, hogy nem akar meghalni). kapu elott akartam fekezni, de semmi aztan par nagyon gyors pumpalas es fogott ujra. 3.5 evesa kocsi,remelem jo a fofekhenger.

 

 

Előzmény: NeomatiK (69035)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69035
Arra még nem jöttem rá, hogyha kétkörös a fékrendszer, akkor miért nem lassítja kb 50%-os intenzitással az autót a jó fékkör? Olyan mintha 15-20%-os intenzitással fogna, azt is úgy ha csontra tövig van benyomva a pedál.

Azért kétkörös a rendszer, hogy a másikra lehessen számítani, ha az egyik kör elszáll. Na de így ez nem igaz. Vagy esetleg rossz lenne a főfékhengerem, meg nálad is rossz lenne?

Előzmény: no_holy_shit (69008)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69034

Nem fogja hátulról szerencsére (vagy sajnos). A 26-812 szeg ül bele a 26-800 tengely excentrikusan kilakított fészkébe.

Az az egyik fő gond, hogy egy új féknyereg 55ezer Ft-ba kerül. Olcsóbb megoldásra van szükségem, ha elég a tömítéscsere akkor már jó, ha fel tudom perselyeztetni úgy is jó.

Előzmény: cam aro (69029)
attila029 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69033
Csak még egy gondolatot ha szabad. Már párszor találkoztam ezen a fórumon azzal a problémával, hogy egy kérdező többször is feltette ugyan azt a kérdést, mert elsőre nem kapott rá választ. Ami talán most is megtörtént volna, ha nem írunk semmit. Véleményem szerint olyankor, amikor egyikünk sem tudja, mi lenne a helyes lépés legjobb, lenne azt írni, hogy ehhez a művelethez legjobb lenne egy szerviz de, ha mégis a tulajdonos szeretné megjavítani, akkor saját felelősségére vegyen egy meg/elő egy szervizkövet, és nagyon-nagyon pontosan tartsa be az ott leírtakat. Na ezzel a gondolattal én is lezártnak tekintem ezt a témát.

Előzmény: 409 (69006)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 69032
Szia

Lehet vagy törik a fötengely :((

De ha 2 fokot adok neki attol semmi baja nem lesz szerintem .
Előzmény: kormi07 (69014)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69031

 

 

Ha Cdi motor nem jol indul hidegen..s melegen turhetoen (7-8 fordulat. ) .. akkor jo eselyel egy porlasztocsucs halt meg. (lassan epul fel a nyomas. mert sokat enged vissza. ) ezt csak ugy. :) 

=================

Ha   hullamzik a rail  nyomas alapjaraton.. akkor  keves /nincs/  tapnyomas a nagynyomasunak.

(s felszivja! :O)

...es itt a kerdes. :) 

 

2004"  Mazda 6 2.0 TD.

~5 centi atmeroju porlasztocsucs fejek ulnek a szelepdekli felett.

2 madzagos. vastag.

 

Mit kellene ezen latni szkoppal?

mert errol semmi ertelmezheto jel nem jon le. :(

Auto megy.. nincs mar vele baj.. de ezt nem ertem.

 

Koszi.

cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69030

Also talpasokat kikell billenteni feltengely miatt.  

Segedkeretet lehet eleg csak logora hagyni .>> eset fuggvenye, mi szerszamod van.

 

Az egesz nem nagy ugy.. de a valtorudazat szorito huvelyet.. az jol jelold ossze a mechanikajaval.. (bar remlik.. hogy talan van mod, hogy ott nem is kell bontani. )

(csak remlenek dolgok. )

Előzmény: no_holy_shit (69017)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69029

Igen, az iranyban lehet kihuzni.. de hatulrol fogja az 26-800. (szerintem)

 

Csak automata hiba miatt szedtem szet ilyet (hebehoba , mert olcsobb az uj, mint a raforditott munkaido)

s azok kis eselyel lettek jok.

 

Előzmény: NeomatiK (69023)
409 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69028

"Fő- és vezérműtengely csapágyak még sötét lovak számomra, úgy tudom, hogy ha cserés akkor köszörülni is kell a tengelyeket (?), azt meg csak akkor ha amúgy kopottak a csapágyak. "

Akkor kell köszörülni, ha kopottak a csapok. Ha a csapágyak kopottak, de a tengely hibátlan, kidobott pénz lenne hozzányúlni. Új csapágyakak bele. Vezérműtengely is csapágyakban fut, vagy csak a hengerfej anyagában?
Előzmény: Paco155 (69022)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69027

Nem bantanam a motort, csak a kivancsisag kedveert.

 

Max annyit tennek, ha mar hf lent van.. hogy karter le.. olajpumpatol meszibb (:) hajtokart megbont.. csapagyat megvizsgal.. egy dugot kiut.. s megnez azt is . + olajpumpa., ha mar szem elott van.

Tehat nem turnam cafatokra. :) 

 

Aztan majd ezek fuggvenye a tovabbi..

Előzmény: Paco155 (69022)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69026
no_holy_shit

rég játszottam ilyennel, bal oldali gólyalábat mindenképp babrálnod kell.
váltót lehet hogy elég félretolni a segédkeretre.
Előzmény: no_holy_shit (69017)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69025

:D nekem mondod? :))

 

Köszi a felajánlást, de máshova se tudok menni, mert nem jó a fék az autón! :)

 

Előzmény: akyy (69020)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69024
én nagyon :-)
Előzmény: akyy (69021)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69023

Pár hozzászólással lejebb tettem be egy ábrát a szerkezetről (ahol az esetleges zsírzás helyét kérdeztem). 68988. hsz-ben linkeltem a rajzot.

Ezt a tengelyt csak ebből az irányból lehet kihúzni. Egy harmadik féknyeregből ki tudtam szedni rongy+fogó párosításával, de momentán nem tudom, hogy ebből is ki tudom-e így szedni (mert ami a fotón van ,abból nem sikerült) Baromi kemény ez a menetes tengely, ha rongyon keresztül fogóval szorongatom, nem biztos hogy nyomot hagy, de valami elegánsabb megoldást választanék ha van.

Amiatt kell szétszednem, mert a kézifékmechanizmus kivezető tengelyénél szivárog a fékfolyadék és ki akarom cserélni a tömítéseket és sajna csak a dugatty felől lehet szétkapni. Ezen a nagymenetemelkedésű tengelyen is van egy cserélhető O-gyűrű, a felújító tömítéskészletben is benne van. Bízom benne, hogy van esély jól összerakni.

Előzmény: cam aro (69016)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69022
Még a múltkori projekt. Ótó: Alfa 155, motor: 2.5 V6. Egy németből hozott, itthon csak az autó árának többszörösével forgalomba helyezhető autóból vettem egy bontott motort. Kevesebb mint két tankolás áráért. Cél, hogy egy két év alatt, miután mindent darabokra szedtem, lemértem, és összeraktam, amit csak lehet eredeti vagy új alkatrészekkel - kicseréljem a jelenlegi hivatalosan is 300 ezer felett járó (azaz gyakorlatilag 500 körül) motoromat erre a felújítottra. Viszont ami tökéletes ahhoz inkább nem nyúlnék, egyrészt mert nem vagyok a saját pénzem ellensége, másrészt, mert nem vagyok róla meggyőződve hogy az utángyártott jobb mint a gyári még ha új is.
Ami biztos, az az hogy minden tömítés és szimering, illetve minden gomba cserés lesz benne, olajkoksz és vízkő kikerül belőle, és le lesz sikálva kívül belül.
Dugattyút és perselyt nem bántanám, ha nem kell - a gyűrűkön gondolkodom. Fő- és vezérműtengely csapágyak még sötét lovak számomra, úgy tudom, hogy ha cserés akkor köszörülni is kell a tengelyeket (?), azt meg csak akkor ha amúgy kopottak a csapágyak.

Ma leugrott a hátsó hengerfej, hogy behozzam a műhelyből a tárolóba ahol nyugiban és melegben tudom méregetni, és meglepődve láttam, hogy a perselyek belsejében még szépen látható a hónolás. Ezért kérdeztem.


Mielőtt elmondanátok, hogy mekkora állat vagyok, és hogy van-e fogalmam róla milyen melóra vállalkoztam: Tudom mindkettőt :P
Előzmény: cam aro (69018)
akyy Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69021
(69001)

Senki nem örül velem? :(
akyy Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69020
"Szét kell szednem a féknyerget."

Ez valami késztetés? Milyen hangok sugallják??? :D

csak viccelek...


De ha jó mér szeded szét? ha nem szorul tedd vissza aztán kész.

Ha jól emlékszem egy sima légtelenitést akartál, de már miszlikekben van az autód :-D.


Mi lesz betét/tárcsacserénél?

Gyere el megcsinálom neked!
Előzmény: NeomatiK (69013)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69019
A segítség mindig jól jön. A felelősség a beavatkozóé és nem az aki megírja, hogyan kell megcsinálni. Meghát ezért is van a fórum szerintem. Van autószerelő könyv, szervízkönyv, Csináld magad könyv... abban is le van írva sokminden (szinte minden), ami balesetveszélyes lehet, ha nem kellő körültekintéssel csinálják meg. A könyv kiadója se tartja a hátát, ha valaki rosszul bütyköl a leírtak alapján.
Előzmény: 409 (69006)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69018

Honolas /gyari / ~ 0.05-0.07 mm mely.

 

milyen tocsi.. s miert boritottad? 

Előzmény: Paco155 (69015)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69017

es a segedkerettol lejön? vagy trükközni kell? feltengelyeket ki lehet huzni vagy golyalabakt is ki kell buktatni?

Előzmény: Quattroman (69012)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69016

Ha szet szeded,.. nem fogod tudni osszerakni, de legalabbis roppant kicsi az esely ra, hogy jo is lesz.

Egyebkent a masik oldalarol "nyilik" , de van tipus.. mint ott levan heggesztve az kezifek kar.

 

(nem tudom miert akarod ettol jobban szetszedni , ha automata nem mukszik >> kuka. )

Előzmény: NeomatiK (69013)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69015
Srácok egy olyan hengerben amiben még körben szépen látszik a hónolás, kb mennyi km lehet? Kopásnyomot sehol sem láttam, de még a perselyek nincsenek kint, így le sem mértem sem az ovalitást sem a hordósságot.
kormi07 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69014

egy kis elötöltést adok neki ugy indul mint egy benzines:))

 

Igen.Csak nem szabad túlzásba vinni:-),néhány autó megfordult a műhelyben,amiről azt hitték,hogy a nagyobb előtöltéstől majd jól indulni fog.Akkor jött a meglepi,amikor az önindító át se bírta fordítani,mert visszarúgott egyet:-) 


Előzmény: Törölt nick (68982)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69013

C20NE, akyy, cam_aro, 409 köszi a hozzászólásokat, segítséget!

 

Nem ABS-es az autó. 

Múltkorról még megvan a légtelenítő cuccom, akkor járó motornál csináltam a légtelenítés.

Eddig értem a leírtakat!

 

Szét kell szednem a féknyerget.

A képen látható kikandikáló nagymenetemelkedésű tengelyt mivel célszerű kihúzni a dugattyúházból?

A fékdugattyúhoz csináltam egy passzentos szerszámot Teramidból, hogy ne karistoljam össze, de ehhez egyelőre sok ötletem nincs. Illetve mégis: tekerjek rongyot a menetes részre és fogóval próbáljam kihúzni?

(a képen egy használaton kívüli féknyereg van, de ezt is szét akarom szedni)

 

 

 

Előzmény: akyy (69002)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69012
no_holy_shit

váltó le.
Előzmény: no_holy_shit (69009)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69011
"De legalább olyan fontos, ha nem fontosabb mint az autónál. Mert ha a dombról jövök le 50-60-nal és ott nem jó a fék, akkor kampec doloresz."
ja IGEN a Te szempontodból.
mert ugye esetleg bringástól lefejeled a keresztbe haladó buszt.
és ha az általad javított fékű autóval letarolsz egy óvodáscsoportot a zebrán??????????
Előzmény: NeomatiK (69007)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69010
409
ha elolvasod a 69950hsz utolsó mondatát látni fogod miért írtam.
Előzmény: 409 (69003)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69009

vki kupplung??

no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69008

szerintem a bringa kozott inkabb az a kulonbseg, hogy az autonal nincs mit beallitani. Ahhoz, hogy egy bringafeket össze tudj löni ugy hogy mindket oldalt egyforma tavolsagban legyen, ne erjen bele 8-snal, a felnire fogjon teljesen, gumiba ne erjen bele es ennek ellenere jol fogjon nyekerges nelkul, be kell kapcsolni a tumort a füleid között. Auto feknel ilyen nincs.

persze pont 2-3 hete sikerult ugy osszeraknom a feket, hogy visszanyomtam a fekmunkahenger es nem nyomkodtam fel allo helyzetben a feket. elindultam a kertbol ami picit lejt. nyomom a feket semmit. kapu egyre kozelebb. nyomkodnom kellett parat mire elkezdett fogni... (pedig nem az elso fekem volt

Előzmény: NeomatiK (69007)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69007
Ezt próbáltam pedzegetni én is.

A bringámon is én szerelem a féket 20 éve, igaz hogy egyszerűbb szerkezet. De legalább olyan fontos, ha nem fontosabb mint az autónál. Mert ha a dombról jövök le 50-60-nal és ott nem jó a fék, akkor kampec doloresz. Ehhez képest az autó egy szuperbiztonságos szerkezet.

Előzmény: zylo. (68999)
409 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69006

Egyszer már kitárgyaltuk ezt a fékjavítás dolgot. Kérdés volt, hogy szabad-e tanácsokat adni ez ügyben, olyan embereknek, akiről nem tudjuk mihez ért, mire képes. A kérdés nem egyszerű, és a vélemények is megoszlottak. Van aki azt mondta, nem, mert bármi is történhet, aztán volt aki azt mondta, inkább kapjon tanácsot a kérdező, mert bizonyára neki áll ígyis-úgyis, és ha kérdez, az már előrelépés. Aztán ami még gond, az maga az internet/fórum jellegéből adódó félreérthetőség. Fék/kormány esetében a tanácsokat pontosan fogalmazva, félreérthetetlenül kellene leírni, ami bizony nehéz. A gondok sokszor ebből adódnak, az emberek hamar felkapják a vizet egy-egy hozzászólásra, pedig a szándék távolról sem volt sértő, csak félre sikerült a fogalmazás. Ha mindez fék esetében és műszaki téren történik, ott baj lehet a vége. Szerintem! :-)
Szóval uraim, ha adtok tanácsot, az pontos és félreérthetetlen legyen, aki meg nem akar az inkább próbálja türtőztetni magát. Ha kérhetem! :-))

Akinek nem inge...........! :-))

Most már csak abban kell reménykednem, hogy sikerült értelmesen leírnom, amire gondoltam.
------------

"szervófékes autó fékrendszerét járó motornál kell légteleníteni?"

A légtelenítés szempontjából nincs jelentősége.
Előzmény: NeomatiK (68993)
cam aro Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69005

Nem kell oda se zsir /az foleg nem sehova/ . se rezpaszta.

Takaritsd meg.. s rakd ossze.

Legteleniteshez nem kell jaro auto.. s mindegy melyik kereknel kezded.. de esetleg teheted ezt 2x, ,korben.

Ha befejezted legtelenitest figyeld meg.. hol lesz kemely a pedal.. majd hagyd ott 20 percre... s nezd meg ez ido utan is..

Ha pedal ugyanott fog /lesz kemeny/ akkor levego nem valoszinu maradt a rendszerben.

 

 

Előzmény: NeomatiK (68988)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69004

Corsa C 2003 1,2 16V:

kupplungcsere folyamatat le tudna vki irni?

valtot le kell venni, vagy van fedel amin keresztul cserelheto?

van vmi kulonosen szopato dolog?

vmi speci szerszam szukseges?

elore is koszonom
409 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69003


"mifelénk ezt filléb@xásnak nevezik."

Csak a tisztánlátás végett. Ugye, ezt nem a jelen topicra értetted?
Előzmény: Quattroman (68987)
akyy Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69002
Egy kevés zsirt tehetsz oda de nem muszály!

A fékmunkahengerek könnyen járjanak! de azt nem szabad zsirozni, sem csavarlazitózni, hanem max szilokonspray a gumi alá, he nem szorul akkor hagyjad!

Ha ABS-es a gép akkor nehezen de kinyitott légtelenitőcsavarnál teljesen be lehet nyomni a pedált!

Gyújtás nem kell!

Annál könnyebb pumpálni légtelenitéskor a féket, minél jobban rányitsz a csavarra, de ki ne essen, tegyél rá egy átlátszó csövet és egy tartályba nyomasd.

Irj ha nem világos vmi!!
Előzmény: NeomatiK (68988)
akyy Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69001
Urak!

Megoldódott a Mondeo indulási problémája!

Átnéztem minden bizit, relét, sehol semmi.

Azt ellenöriztem ezek után, hogy az adagolón a leállitószelep müködik-e.

Lekötöttem az üzemanyagcsövet a szüröröl, igy volt egy szabad csö az adagolon, amit feltöltöttem gázolajjal és ugy tekertettem, kurva lassan nyelte és nem is akart indulni, majd kilazitottam 2 hollander a porlasztókon és beröffen!

Utána mondom szétszedtem a gázolajszüröt, hát volt a ház aljában dzsuva, kitakaritottam az egészet, a szürő még nem volt veszélyes igy összeraktam.

Az elömelegitö, ami a szürö elött van hulla, mert hiába adok rá áramot meg se mukkan, multival mérve szakadás... (izzóval is néztem)
Mondtam tulajnak kuka, de ő erősködött hogy tegyük vissza, mondom okés, kimosattam azt is és vissza a helyére.

Megnyomattam óvatosan az üzemanyagcsövet hátrafelé levegővel és hát elöször elég nehezen ment, aztán megindult kitolt vmit a tankba.

Javasoltam nekik egy mielöbbi tanklevételt és kimosást.
Utána felszivtam a csövön a tankból előre a naftát, elömelegitőt és szűröt is pupra tettem üz.anyaggal, még a csöveket is és összeraktam mindent.

Inditózás hollandernél, légtelenités és elindult.

Nem értem hogyan müködik az a leállitószelep az adagolón, mert széthuztam a csatit, 3 vezeték megy rá. Két ellenállásértéket mértem rajtuk 80 Ohm meg 150 Ohm. Mondom az hogy lehet mikor az egyik az immo??

Adtam 12V-ot neki és néhányat kattant aztán utána csönd, inditózásnál kattogott veszettül. a Stekkerbe megjött a 12V, úgyhogy már majdnem hibásnak nyilvánitottam a szelepet, de szerencsére beindult.


Tanulság:

A résolajcső eltörése miatt lelevegősödött a rendszer, Lucas adagoló = rengeteg szopás!

Egy izzitót cseréltem, egy napi melo + a központizár távirányitót programoztam fel nekik, hogy müködjön, mert eddig csak kulcsos volt.

Ti hogyér vállaltok ilyen melot??
Még nem mondtam árat rá, majd olajcsere után.....


Köszi a tippeket mindenkinek!

attila029 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 69000
Az igaz hogy a váltóhoz képest a fék jóval egyszerűbb szerkezet, de ha itt véletlenül kifelejtek, vagy felcserélek alkatrészeket, akkor nem kell, 200-ról satufékezni egy kanyarban, ahhoz hogy ebből kifolyólag bármi bajom történjen. Ugyan ez a váltónál maximum azt eredményezi, hogy nem vesz, be vagy kidobál egy-két sebességet. S ez nem demagóg érvelés, hanem logikus gondolkodás. És azzal sem értek egyet, hogy a féket bármely gépész mentalitású simán javítaná, mert nem mindegy hogy a gépészérdeklődésű autótulajdonos 1-2 esetleg 3 évente egyszer nyúl hozzá, vagy egy autószerelő, aki naponta/hetente javítja 1-2 esetleg 3 autón.
Előzmény: zylo. (68999)
zylo. Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68999
Nem akarom elbagatellizálni a veszélyt, de ezt az érvelést demagógnak tartom. A fék kifejezetten egyszerű szerkezet egy váltóhoz képest. Természetesen 10 alkatrészt is lehet rossz sorrendben összerakni. És igen, akár súlyos következménye is lehet, ezért mindenki mérje fel ennek jelentőségét, mielőtt hozzányúl. Ennyi, nem kell misztifikálni, átlagos gépész mentalitással simán javítható. Tesztelni meg nyilván nem úgy kell, hogy 200-ra gyorsítok és padlófékezek a kanyarnál.
Előzmény: attila029 (68996)
attila029 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68998
én is a javitás utáni elenőrzésre gondoltam csak nem irtam oda.
Előzmény: hyuing (68997)
hyuing Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68997
A javítás utáni ellenőrzésről még nem is beszéltünk! Ugye elöl 20% hátul 30% a limit! Eltérésben!!!!!!
attila029 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68996
Erre megint csak azt tudom mondani, hogyha az illetőnek megér annyit az élete kockáztatása, hogy ne várjon plusz egy hetet a szerelőre, aki ismer minden munkafázist, ellenőrzési lépést, biztonsági előírást stb. Az ne csodálkozzon, ha felcsavarodik egy fára vagy oszlopra, mert elővigyázatlanságból valamit rossz sorrendben rakott össze vagy nem vett észre valami hibát. Elénézést, ha durva voltam de erről ez a véleményem
Előzmény: zylo. (68994)
C20NE Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68995
Nem. Álló motornál a gyártó által megadott sorrendben.
Előzmény: NeomatiK (68993)
zylo. Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68994
(Zárójelben egy kiegészítés a másik oldalról: a dolog nem CSAK a pénzről szól, mert ha az autószerelő egy 1 órás munkát csak jövő hét csütörtökre vállal el, akkor nagy a kísértés, hogy otthon megcsináljam, főleg, ha csináltam már ilyesmit.)

Amúgy szerintem az nem biztonsági kérdés, hogy kell-e rezgéscsillapító paszta a fékbetétre. (Feltéve, hogy jó oldalára keni a kolléga, de úgy tűnik, ezzel tisztában van.)
Előzmény: Quattroman (68987)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68993

Ok, köszi!

 

Legközelebb általánosságban teszem fel a kérdést, nem árulom el, hogy én akarom megcsinálni :)

 

Leírtam, hogy a biztonság számomra is fontos, és ha látom hogy valami nem stimmel, akkor megcsináltatom szerelővel, de addig is olyan állapotba kell hoznom. Kár, hogy ezt figyelmen kívül hagyva kisiklott a beszélgetés.

 

 

 

Másik kérdésemre mi a helyes megoldás? Azaz

 

szervófékes autó fékrendszerét járó motornál kell légteleníteni?

 

 

Előzmény: gessztenye1 (68991)
attila029 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68992
hidd el Quattroman tényleg nem kioktatni, szeretne, csak úgy érzi, hogy a fékjavításhoz nem vagy eléggé felkészülve. Nézd itt senki, sem vonja kétségbe, hogy értesz valamennyit az autóhoz, mert én sem vagyok teljesen buta hozzá és egy motort, vagy váltót szét mernék túrni. De, úgy érzem, hogy a fék meg a kormánymű az a két szerkezet, amihez egyszerűen nem mernék hozzányúlni és nem, azért mert nem értem a felépítésüket, vagy a működési elvüket, hanem azért mert nem szeretnék még nagyobb bajt magamnak, mint amiben vagyok, ugyanis születésemtől fogva mozgáskorlátozott vagyok, amivel nem sajnáltatni akarom magamat csak vázoltam egy helyzetet
Előzmény: NeomatiK (68990)
gessztenye1 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68991

Talán érdemes elfogadni a kritikát olyanoktól, akik minden nap ezzel foglalkoznak. Nem akart téged itt megsérteni senki.

 

Zsírt csak keveset a jelölt helyekre! Kis tubusban lehet venni, és pl. "nyikorgásgátló zsír" száraz fordításban a neve. Normál gépzsírt hanyagolnám. Csak, ami direkt odavaló.

 

 

Előzmény: NeomatiK (68990)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68990
Szakmai segítséget kérni jöttem, nem azon barkóbáztatni téged, hogy én kivagyok, mivagyok, mit tudok és mit nem, milyen műszaki dolgokat csináltam már, mert erről vajmi keveset tudhatsz és nem is ez a szándék, hogy ez kiderüljön.

Már rég leírhattátok volna a megoldást, a bizonygatás helyett, hogy milyen kókler vagyok.

Különben meg szét van szedve a fék. Ha elviszem, ha nem, nekem kell összeraknom.

Előzmény: Quattroman (68987)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68989
Sziasztok!
A tegnapi napon végre elmentem oszt kicseréltettem a gumikat télire. Ezzel nincs is baj, csak annyi, hogy ahogy jöttem ma a munkahelyemre fura hangokat hallottam a bal első felől. Leálláskor ránézek, hát simán látszik (látszana pontosabban mert tele van hóval) a rugó meg a lengéscsillapító. Lenne valami ötletetek?
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68988

Itt kép az alkatrészről.

 

 

Bejelöltem a kérdéses helyeket rajta. Kell-e oda zsír vagy paszta és ha igen, milyen? Tudom, hogy nem a féknyereg körmét kell bezsírozni, ha kell, hanem a fékbetét hátulját, ebbe ne kössetek bele! :)

Előzmény: akyy (68957)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68987
"A fék is "csak" egy szerkezet."
hivatalosan: Biztonsági berendezés.

az autójavítás pedig egy szakma.

dicséretes a nagy önbecsülésed, remélem mindent úgy sikerül megcsinálni hogy nem lesz benne hiba, ill. ha igen akkor senkinek nem okozol kárt. (magadon kívül)
mifelénk ezt filléb@xásnak nevezik.
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68986

A fék is "csak" egy szerkezet. Én ezen nem akadok fel, ha ehhez kell hozzányúlnom.

 

Tévedsz, nem olyan vagyok mint akinek leírtál, hanem inkább olyan aki még akkor is tűr, amikor már oda kéne b*szni egyet. Nem nézem le egyáltalán őket.

 

Van szerelési könyvem az adott típushoz, de amit kérdeztem azt nem találtam benne kellő részletességgel. Mert az van írva, hogy a javítókészlethez adott sárga színű zsirt ide, a pirosat amoda kell tenni. De ilyen javítókészlet nem kapható, amiben benne van a zsír. Az sincs benne, hogy mekkora mennyiséget kell kenni.

Előzmény: őrült elmebeteg (68959)
hyuing Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68985
T. Kollégák! Z 16 XE (ha jól emlékszem) Opel ecotec-benzines-nél mitől rakodik tele égéstermékkel az egér szelep úgy, hogy megszorul. Ugyan az az autóról van szó. 5-6 havonta jön hogy nincs alapjárat stb. A tulaj szerint kb. 3 liter olajat eszik 15000 km-en. Lehet ez a probléma? 200000 km után szelepszár szim. csere ezeknél segíthet még?
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68984
Szia

Ebbe belebonyolotál egy picit :)

Zárd ki az egész üzemanyag rendszert mégpedig kanna diesel bele az adagolo sziv és visszafolyo csöve kilégtelenited és ha jo az adagolo ,vezérlés,izzitás ,leállitoszelep elvileg indulni kell neki !!
El kéne düteni nagyjábol a hiba okát behetárolni :)
És utánna ráérsz megkeresni hogy hol sziv falsot:))

Na jo munkát
Előzmény: akyy (68941)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68983
Szia

Ez igaz a páncél alatt lesz amit keresel !!!
Hegeszél rá fél ora elet ki lehet szedni az 5 csavart Tapasztalatbol mondom furni szerintem el se fér a furogép :))
Előzmény: Aleko Viva (68962)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68982
Szia

Egy két fordal már én is küzdöttem amit "indulásnal fel kellet huzni " annyit kellet inditozni:) hiden is meleg is ! Elvileg ha stiften rakod össze a vezérlést jonak kell lennie ??
De ha ezentul egy kis elötöltést adok neki ugy indul mint egy benzines:))
Probáld ki! Nem kell neki sok a az adagolokerékenn annyit állitás hogy az alátétek nyoma egy mm látszodjon ki a gyári beállitástol!!!
És nem kell abba hosszab se rövidebb izzito a gyárilag belevalo kell:))
És pöcc röff
Előzmény: kormi07 (68952)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 68981
Szia

De ránézésre csak a harangba váltizik én is gondoltam rá hogy lecserélem :((
Na de és ha nem a bontott váltot összejelölték és nem fogja visszavenni:((
Akkor lesz egy váltom:(((

Előzmény: csipy31 (68929)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68980

OK,hiszek nektek.

 

Az én kezemben olyan szelep volt,ami úgy nézett ki,mint egy sima leállító,de a hatlap feletti része kb.5 cm hosszú volt,fekete műgyantával ki volt öntve,és egy 3 szálas vezeték lógott ki belőle.

 

Hoztak hozzá külön is egyet,hogy kössem be...jópofa,3 egyforma,jelnélküli fekete vezetékből találd már ki,hogy melyik-melyik...mert ugye a csatit azt levágták róla.

Előzmény: cam aro (68979)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68979

Ja.. az egy raepitett kocka elektronyika.. .. s fureszeltem mar parat szet. :)  >>>

 

...Ez elektronyika... ravan epitve egy hagyomanyos leallito szelepre.. mit ket T25 kornyeki Torx csavar oldasaval.. fuggetleniteni lehet leallito szeleptol.  :)  (pancel bontas utan persze. )

===========

Előzmény: kormi07 (68977)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68978

"ez nem egy ráépített kocka,mint a Nissan Vanettenél"

Nem. Hagyományos szelep van benne, mint cam mondta.
Előzmény: kormi07 (68977)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68977

Izé,ez az immos leállítószelep ez nem egy ráépített kocka,mint a Nissan Vanettenél,hanem egy egy házba öntött elektronika,úgy néz ki,mint egy sima leállítószelep,de 3* olyan hosszú.

 

Arról csak flexxel lehet levenni a elektronyikát(ha már eljutott odáig,hogy látja,akkor kiveszi,vizsgál fémszilánkot,van-e alatta,aztán belseje nélkül összerakja,szvsz).

Előzmény: cam aro (68972)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68976

"Ha kiszedem az egész AC pumpát elömelegitőstül akkor az elömelegitő vezetékét csak leszigeteljem, nem érzékeli hibának? Bár sztem nem.."

Nem, nem fog hibát jelezni.

"Illetve ha beteszek egy általad javasolt szüröt akkot oda már nem kell kézipumpa amit a többi kollega is irt?"

Gyakorlatilag a pumpa csak a légtelenítésre kell, utána ki lehet venni.

"Akkor unixon ez micsoda?"

Előtőltésállító

"Persze elötte direktbekötés /próba."

Immost nem lehet kívülről.

"Láttam lángnál/unixon is kimondottan ehhez az 1.8TD-hez ilyen ketcsöcsű szűrőt. Az is jó?"

Passz, nem tudom az milyen.

Előzmény: akyy (68965)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68975
Elvágni nem akarok semmit ha nem muszály :D!


Holnap megpróbálok kannából inditani, légteleniteni .
Utána szüröcsere.


Érzem, hogy ez megoldja a gondot.

hámmmmmm :D
Előzmény: cam aro (68972)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68974

Valamit rosszul irhattam..  lehagytam smile-ket? :))

 

...vagy te? :)) 

Előzmény: Quattroman (68971)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68973

""3 vezetékesnek hiába ad tuti áramot"" 

 

 

Kivulrol persze, hogy hiaba.. ...de ha immo egyseget lebontja a gombarol.. .. akkor ott van egy tok hagyomanyos leallito szelep, mit mar tud direktbe kotni.

Előzmény: kormi07 (68970)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68972

A leallito gomba.. az testet kap adagolo haztol s pozitivat (12V) a gyujtaskapcsolotol.  ( immo relen keresztul, ) 

A masik.. mi lehet negativ.(nem tom ) . az meg az immo-e.. plusz immo +. > igy harom madzag.

 (immonak van visszajelzese innen , ha levagod.. nem fog inditani, s ekkor kell az immo relet athidalni. vagy csillag  ** ) 

 

.. banyaszd le a pancelt.. szed le immo egyseget leallito gombarol.. majd   **  szereld ossze mellette.

Aztan adj direktben pluszt.. a leallito gombanak.

(vagy de vedd ki elotte.. s ha spem van rajta... hat akkor menjunk. s igyunk valamit. :) 

Előzmény: akyy (68969)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68971
Wazz ott angliusban nem csak H1N1 influ-t, hanem humort is lehet kapni?
Előzmény: cam aro (68968)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68970

3 vezetékesnek hiába ad tuti áramot,az attól még nem indul...azért van az immó benne,hogy kívülről ne lehessen buherálni.

 

Ki kell venni,és kiherélni...próbára,főleg ha nem lehet pénzt költeni rá-vagy tenni bele egy akármilyen kidobott adagolóból egy hagyományos,egyvezetékes szelepet.

 

Kannás légtelenítés zárt ásványvizes flakonból a király,közben 1-1,5 bárral levegővel fújva...az halálbiztos,hogy nem szív falsot sehol. 

Előzmény: cam aro (68968)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68969
"3 vezetek.. 2 az immo-e , egy pozitiv a leallito szelepe... az urva pancel lemez alatt. "


De a leállitóhoz a lemez alá is dupla vezeték megy, gondolom egyik a negativ, csak furcsa, hogy az is a csatiba megy.
Előzmény: cam aro (68968)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68968

3 vezetek.. 2 az immo-e ,   egy pozitiv a leallito szelepe... az urva pancel lemez alatt.

(mivel copni fogsz levetelnel. ) 

 

Immot nyugodtan kilehet vagni belole a picsbe.. csak akkor meg nem fog oninditani..

Valhol.. (s mondejo most nem ugrik be ... de jobb oldalt  labter felett remlik. ) van egy nagy sarga rele.. ha azt at hidalod.. akkor viszont indit is.

 

 

hagyd a szurot.. kezipumpat a picsbe eloszor.. sztem..

tedd fel kannara. .. legtelenitsd ki... s kapjon tuti aramot/ immo nelkul / az a leallito gomba..

 

Ha ekkor sem jon nagynyomasun pattogo uzamennyiseg full gaznal.../nem indul/  hat akkor nezd meg a Star Warsot.. az legalabb sikerult a Lucasnak.

Előzmény: akyy (68965)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68967

Ja,felpörgés esetén az adagoló előtt hiába rángatsz akármit is...gyújtás le+5.ik sebességben lefullaszt,féken áll közben kombót próbáld.

 

Feltéve,ha nem csúszik a kuplung.

Előzmény: kormi07 (68966)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68966

Én úgy emléxem,hogy a képen az A betű alatti fémlemezt kell leásni,és az alatt van a leállítószelep(lehet keverem valamivel).Normál Bosch szelepet tettünk bele.

 

Igen,adagolócsere lett a vége,mert úgy rémlik,az volt a legolcsóbb/legjobb megoldás.

 

Az általad belinkelt szelep nem inkább az előtöltésállító?(Lucas rendszer mintha bowdenes mennyiség-de elektromos előtöltésszabályzással rendelkezne).

 

Nem most volt már,úgyhogy lehet hülyeségeket beszélek...

Előzmény: akyy (68961)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68965
Áhá!

Akkor oda kigyózik be a 3. vezeték amit nem láttam hogy micsoda?

Akkor unixon ez micsoda?

leállitó

Nagyon bizom benne, hogy kinyit és csak levegősödés a gond!!!

Ha nem, mennyire kell lebontani ott a dolgokat, hogy odaférjek/kiszedjem?
Persze elötte direktbekötés /próba.


----

Ha kiszedem az egész AC pumpát elömelegitőstül akkor az elömelegitő vezetékét csak leszigeteljem, nem érzékeli hibának? Bár sztem nem..

Illetve ha beteszek egy általad javasolt szüröt akkot oda már nem kell kézipumpa amit a többi kollega is irt? Láttam lángnál/unixon is kimondottan ehhez az 1.8TD-hez ilyen ketcsöcsű szűrőt. Az is jó?

Bár csak a felfogatás lenne a legnagyobb dolgom holnap! :D
Előzmény: 409 (68964)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68964
A leállítószelep az "A" betű alatti lemez alatt van egy elektronika kíséretében, mivel ez már immos. :-((((( Egy baromság az egész, annyit ér mint vászon tarisznyán a lakat.
Nem egyszerű hozzájutni. Ha viszont a nyomócsöveken jön gázolaj, akkor kinyit a leállító.
Az alapjártallító nem ejt vissza indítózáskor? A kétcsöves szűrőt azért mondtam, mert az úgy egyben egy komplett dolog, nincs levegősődésre lehetőség vele. Kell hozzá csinálni egy tartót az igaz, de többé nincs vele baj. A tetején amit bekarikáztál, az a gázkarhelyzet kapcsoló, ez az EGR-hez kell.

Előzmény: akyy (68961)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68963
mert???

Azt sztem ki lehet szedni egyben.

Itt találtam unixon és ugyfest egyben kijön...


leállitószelep
Előzmény: Aleko Viva (68962)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68962
Ezt megszívtad, bennt van a fémház alatt a leállítószelep, fúrkálhatsz rendesen :-SS
Előzmény: akyy (68961)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68961
A következő képen a B- jelű a leállitószelep.
Kérdés hogy ez menet közben végig nyitva kap áramot?

leállitószelep
Előzmény: akyy (68954)
Dorka 57 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68960
Az egy f*stalyiga. En 850-ben kerestem a dolgokat.
Ma reggelre igy jartunk: http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/8/2/6/THM_0006874826.jpg
http://imgfrm.index.hu/imgfrm/4/8/3/4/THM_0006874834.jpg
A zindex + monnyonle, szabotalja a mac-et.
Előzmény: cam aro (68897)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68959
miért pont a féken kell kezdeni az autószerelési tapasztalatokat gyűjteni?

műszaki ember létedre elég amatőr dolgokat kérdezel...

azé nem vagy megelégedve mert valszeg olyan a stílusod , hogy legszívesebben elhajtana az adott szerelő. azé nem találsz szerelőt mert lenézed őket


számla - gondolom ha rászámolnák az áfát+iparű.adót ami így együtt +27% , akkor azé meg lennél sértődve


egyébként meg veszel egy könyvet pl. Javítási kézikönyv - Renault Clio és ott részletesen le van írva mit , hogyan kell csinálni. Az elv meg minden autón ugyan az.
Előzmény: NeomatiK (68950)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68958
"Bosch adagoló lett a vége"

Ez azt jelenti hogy tönkrement?

Mert akkor felkészülök a hirtelen leállitásra, lerántom a csövet az adagoló elött :-P.
Előzmény: kormi07 (68953)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68957
Tényleg elég laikusan mondod el a dolgot és mint már emlitettük

A FÉK NEM JÁTÉK!!!


Milyen autórol van szó?

Hol vagy helyileg?

A szerelők közül pedig nem mindegyik olyan sinfaszter mint ahogy leirtad, csak nehéz megtalálni a jót!
De csak egyszer kell meglelned és mindig oda vinni!
Előzmény: NeomatiK (68946)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68956
Ajjaj, ami nálam van az is felpörgött :-DD
Előzmény: kormi07 (68953)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68955
Sajna nem volt kiirva a szélvédőre hogy powered báj Lucas, meg szomszéd is, megugye melo se nagyon van, muszály elvállani amit tudok..

egyébként van bontottan külön ilyen szelep vagy csak adagolóval adják?

ár?
Előzmény: kormi07 (68953)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68954
Az adagolón 3db mágneskapcsolónak látszó tárgy is van :S.

Itt a képen megjelöltem, hogy mire gondolok, melyik a leállitó?

A 3. nem látszik a képen.


Néztem programban a kapcsolási rajzát ott annyi van hogy üzemanyag elzáró mágnestekercs, fix testet kap illetve az ECU 45-ös pontjáról kapcsolt pozitiv.

Az adagoló kattog veszettül inditózás alatt.. (nem ugy mintha szét lenne hullva)


Egyébként arra a következtetésre jutottam, hogy azért is lehet a kézi AC használhatatlan, mert teljesen levegős, azt pedig az életbe sem keményiti fel.
Le fogom szedni azt is holnap.

Átlátszó csövet mindenképp teszek be az adagoló elé.

Nem lenne baj ha nem kéne GO szüröt cserélni mert 45 Ezrenként irja a progi és már igy is 2 izzitó + uj akksi van a számlán + csövek, és akkor magamról nem is merekl szólni.

Persze ha nincs más megejtem a cserét. Jó bele pl a Golf amit irtál? 1.8-ét nézzem bele?
Előzmény: 409 (68948)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68953

Egyszer kaptam egy ilyet,nem indult...vallatás közben kiderült,hogy a mágnesszelep(is) beszart rajta.Csere,jóra...tekertekertekerindul,helyből adott egy üveghangos padlógázt magának,alig bírtam leállítani...udvaron 2*5 m2 korommező...Bosch adagoló lett a vége(nem én fejeztem be,hálistennek).

 

Ha jót akarsz magadnak,Lucas adagolós autót nem nagyon vállalsz el...

Előzmény: akyy (68941)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68952

Gyertyahosszal kapcsolatban akkor Neked van igazad,én rég láttam már ilyet,de az megmaradt,hogy kb.2mm hosszbeli különbség van a kettő között.Átmérőjük az úgy rémlik egyforma,max. abban különbözik,hogy a gyertya normál,vagy gyorsizzítású-e(utóbbi hegye vékonyabb).

 

1,8D-nek sajnos van még néhány típushibája,amin a hosszabb gyertya sem segít:-),az a motor nem komálja a telet.

Előzmény: 409 (68890)
vwopel Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68951
Sztem felétek is van jó autószerelő, na oda vidd!!!!!!
Előzmény: NeomatiK (68950)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68950

Ha van egyértelmű leírás, akkor megcsinálom. Műszaki ember vagyok, csináltam már hasonlóan felelősségteljes dolgokat is. Szereltem már ezt-azt az autókon. Tudatában vagyok vele, hogy nem tréfa dolog. Ha látom, hogy nem jó az eredmény, akkor elviszem megcsináltatom, de kihez???

Mert sajnos az autószerelő szakma is olyan amilyen. Eddig nem voltam 100%-ban elégedett egyik szerelővel sem, akihez vittem az autót. Eddig egyik se adott számlát. Illetve talán egy volt kb 8-10 éve egy esetben. Azóta nem.

Volt, akit ha megkérdeztem a végzett munka garanciájáról, megvonta a vállát és röhögött egyet. Volt akitől úgy hoztam el az autót, hogy az egyik gyertyán nem volt rajta a gyertyakábel, 20 méter megtétele után mondtam neki, hogy valami nem stimmel az autóval. Odajött, megnézte, visszarakta a kábelt, de olyan képet vágott hozzá, hogy miért zaklatom őt ezzel. Azt már nem is mondom, hogy a hiba beismerése, bocsánatkérés se jött a szájára.

Ezek miatt ez ember előbb utóbb beleun, és akinek van egy kis affinitása hozzá, az megpróbálja maga megoldani. És egyáltalán nem kizárt, hogy jobb lesz az eredmény, mintha a 4000Ft-os rezsióradíjú szerlőhöz elviszi.

Előzmény: Quattroman (68947)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68949
ha minden igaz igen
itt a kép róla

lucas adagoló
Előzmény: 409 (68948)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68948

Akkor sorba.
Ha rám hallgatsz! ( szabadon választott! :-) )
Amin túl vagy, az értelem szerint kihagyható.

Adagoló meghajtószíj ellenőrzése!!!
Üzaszűrő és előmelegítő leszerel, eldob, feltesz 1db VW _kétcsöves_ szűrőt ( Golf2 stb)
Kézipumpával, kisnyomású oldal, légtelenít, de én a szűrő és az adagoló közé tenném, nem a visszatérőbe. A nyomáshatárolószelepet nem biztos, hogy át tudja szívni egy ilyen pumpa.
Leallítószelep ellenőriz
Indítózás nyitott hollanderekkel, padlógázon, amíg köpködni nem kezdi a gázolajat, hollanderek elzár, indít néhány secig, izzít, indít. Végig padlógáz, amíg el nem indul!!!
Ha légtelenítés után nem jön az adagolóból nyitott hollandereknél bőséges gázolaj, akkor valószínűleg annyi az adagolónak.
Ennek olyan bovdenes alapjáratszabályozása és tolóüzemi lekapcsolása van?
Előzmény: akyy (68941)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68947
olyan érzésem van biztonság szempontjából, hogy szakemberrel kellene megcsináltatnod.
ne haragudj, de ez nem játék!
kérdéseidből úgy tűnik, piszokul fogalmad nincs róla mit hogyan miért......:(
Előzmény: NeomatiK (68946)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68946

A hátsó féknyerget leszedtem, és a csőből kicsöpögött kb 2 dl fékfolyadék, mire le tudtam dugózni. De elképzelhető, hogy utána is eresztett. Ekkorra már elég üresnek látszott a tartály. Nem néztem meg tüzetesen, lehet hogy még nem volt teljesen üres. De ha utána is csöpögött, akkor már biztos üres.

 

Magam csinálnám a légtelenítést segítséggel.

Szervófékes autót nem járó motornál kell légteleníteni?

 

 

Másik kérdésem:

 

Amikor féknyerget visszateszem, az egyik oldalon a fékdugattyú, a másik oldalon a féknyereg körme fekszik fel a fékbetétre. Egydugattyús féknyereg van szó.

Ide úgy tudom kell tenni valami zsírt, de milyen zsírt?

 

Egyébként kiszereléskor nem sok zsír volt ott, tehát nem lehet tartós funkciója a zsírnak.

Ebből kiindulva, ha nem kerül a fékbetétek hátára ez a kulimász, akkor jelenthet problémát a fék, biztonság szempontjából?

Előzmény: akyy (68875)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68945
DH - DownHill
CC - CrossCountry
Előzmény: attila029 (68939)
kolcsar Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68944
Na ha jó a mágnes szelep,akkor még mindig ott van a Lucas adagoló,ami nem szivja fel a nyálat ha levegös a rendszer,söt a Lucas-nak még egy hibája ha levegös nem hajlandó a rendszer nyomást se felépiteni!!
Nyomó szöveknél nem is fog spricelni a nyál mert ott sajna vissza levegösödik!!
Lucas rendszer sajna nagyon háklis a levegösödésre,nem dolgozza ki mint a Bosch!!
Tegyetek be az adagoló,és a szürö közé átlátszó mipolán csövet igy lehet látni ha a szörönél levegösödik a rendszer,a vissza térö ágba pedig tegyetek egy gumi labdás pumpát ami van a Peugeotokba is és azzal szivjátok át a gázolajat,akkor látni jobban ha levegösödik az adagoló elött és nem kell knozni az öninditót se !!
Előzmény: akyy (68941)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68943
Nos, időközben még egyszer előfordult a nehéz indulás, illetve azt hittem hogy egyáltalán nem, de sikerült mindenképp. Karesz szerelőm tanácsát követve az izzítólámpa kialvását követően vártam még 5-8 másodpercet oszt akkor el is indult (bár ma reggel a szívatókart is kihúztam cseppet). Szerintetek ez a nehéz indulás minek a hibája miatt lehet?
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68942
Amíg nem nézted meg , hogy a mágnesszelep jó-e azon az adagolón felesleges is kinlódnod. Ha az működik akkor próbáld meg kannából indítani. A kézi szivattyú ha nem jó akkor vissza tudja ejteni a tüat és felvenni már nem szokta az adagoló.
Épp az elöbb hoztak egy ilyen Sierrat, az sem indul :-D
Előzmény: akyy (68941)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68941
Üdv!

Aki tud ötlettel szolgálni az kérem jelezze!


Tehát ma egész nap a kocsival killodtunk, de semmi erdmény, azaz már vannak sejtéseim mi lehet a baj.


A kocsi:

Ford Mondeo II, 1997, RFN

1.8 TD. lucas adagolóval


-----


2db Izzitógyertya cserélve lett Boschra, mert nehezen indult, akku persze hulla lett, az is új mostmár!

A motor mégsem indul be, egész nap talán kettőt röffent azt annyi...

Izzitókábel a relé felől rendben, megkontaktozva, nincs eltörve a kábel a csatinál, csatlakozások meghuzva (20Nm). Gyújtás rátételre izzit néhány másodpercig, majd abbahagyja, inditózás közben megint izzit. (ezt próbalámpával néztem) Az izzitók áramfelvételét is megnézem holnap, ha nem lesz más megoldás...

---

Az egyik résolajcső kilyukadt, az összes ki lett cserélve gázolaj,- és hőállóra.
Gondoltam valahol levegő bassza magát a rendszerben. Porlasztóknál hollandereket lelazitottam, inditózás és megvártam mig mindenhol megjelenik a gázolaj. Hát mit mondjak elég szerényen jött ahhoz képest, hogy majdnem leszedtem a hollandert teljesen...


Ezután lekötöttem az izzitórelé felöli vezetéket a gyertyasorról, és direktben egy vastag kábellel adtam pozitivot a gyertyasorra néhány másodpercig és inditózás közben is, de se kép se hang.

Megpróbáltuk behuzni is, de egy utcakör alatt meg sem pöffent.

Lekötöttem 2 db porlasztóról is a hollandert teljesen és inditózás alatt a lehúzott üzemanyagcső csak könnyezett. (Tudtommal itt 130-170 barnak kellene létrejönnie.)


Az adagolón van egy üzemanyag elzáró mágnesszelep, ami az ECU.tól kap pozitivot, és ez engedi áramlani a gázolajat gyújtásrátétel után (ha müködik).
Ezt holnap meg fogom nézni, ha direktbe kötöm akkuról akkor müködnie kell ha ez a baj?


Illetve találtam még ilyeneket, hogy hidegjárati mágneskapcsoló, részterhelés mágneskapcsoló, nem tudom ezek az indulásba mennyire szólnak bele?


Az még hozzátartozik, hogy a bejövö gázolaj elöször az elömelegitőbe lép be, majd innen a gázolajszűrőbe. A szűrő tetején van egy kézi AC pumpa ami arra szolgálna, hogy a szüröcserénél valamennyire feltermelje vele az ember a gázolajat.
Namármost ez a pumpa max néhány pumpálásra fel kellene hogy keményedjen., főleg hogy utoljára 10-15 E km-rel ezelött lett szürö cserélve és nem lehet levegős.
De nem ezt teszi pumpálhatom naphosszat semmi keményedés, ebből levágtam hogy átszakadhatott a membrán, ez okozhat fals levegőt a rendszerben, vagy csak annyi, hogy nincs kézi AC, de nem kell vele foglalkozni??



A tankban is elöfordulhat dugulás, ami ezt okozhatja, de ha lehet ezt hagynám utoljára, ha van más lehetőség!

100 szónak is egy a vége valamiért nincs nafta.


Remélem elég érthetően irtam le az esetet és nem túl hosszan!
Elöfordul, hogy irtam hülyeséget is, de kérem ezért ne kövezzetek meg, hanem javitsatok! :_P

Holnap jó volna pontot tenni az ügyre, ezért szerintem én 11 óra körülig figyelem a fórumot, ha valaki esetleg tud ötlettel szolgálni!

Elöre is nagy köszönet!
tractorsound Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68940

"mész a járdán és a fejedre pottyan valami"

 

Ez bizony igy van. 12 eve egy a hoolvadaskor kilazult tetocserep szelte volna kette a fejem ha a haver nem rant meg, hogy menjunk mar. Talan 0,5 masodpercen mulott, 3 emelet magasbol csuszott le. Szinte megallt bennem az uto amikor odaneztem, hogy mi koppan a jardan ott ahol alltam.

Tanulsag: minimum bukosisak legyen rajtunk az utcan es az se muanyag :DDD

Előzmény: attila029 (68939)
attila029 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68939
Nem tudom mi az a DH meg a CC. De, ezek szerint én vagyok egy sznob állat, ha szerintem az autóvezetéshez igen is hozzátartozik a kormány, s pedálkezelés és a sebességváltás. Ami a közlekedési baleseteket illeti a sínbusz is, elromolhat, és ebből kifolyólag azzal is történhet tömegszerencsétlenség, persze lehet nem annyiszor, mint ezzel a rengeteg autóval. Sőt gyalogosan vagy biciklivel is, érhet fura baleset, pl. mész a járdán és a fejedre pottyan valami. Ezekkel csak azt szeretném illusztrálni, hogy sehogyan sem vagyunk teljes biztonságban. Ami meg a pakolóasszisztenst illeti azt szerintem megint csak a marketingesek, találták ki, mert manapság némelyiket már annyira, biztonságosra tervezik, hogy már nem lehet körbe kilátni, mivel magas öv vonallal rendelkezik. Tempomat? Ez egy jó dolog, mert ha huzamosabb ideig mész az autópályán ugyanakkora sebességgel nem zsibbad el a lábad.
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68938

"pedálozni, kormányozni karokat rángatni"

 

pedalozni? te is szeretsz DH-zni es CC-zni?

 

viccet felreteve: palya, vagy szlalomverseny lezart parkoloban (vagy elhagyott parkolo, de leginkabb az elso ketto, mert az elhagyott parkoloban is hamar lehet egy reszeg csöves vagy egy arratevedt gyerek)

 

amit a Tokio Drift-ben tolnak jol nez ki, addig amig nem a te gyerekedet, anyadat/apadat, nagyszuleidet csapjak el. Ha meg kulturaltan vezet az ember akkor az automatavalto, tempomat, parkassist a legjobb (persze dragak)

 

 

 

 

Előzmény: attila029 (68931)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68937
Valami efféle van. Hogy egészen pontosan hogy,azt a rosseb tudja, mert eddig integrált vizsgálatot emlegettek, most meg majd mintha mégis lehetne külön zöldkártyáshoz vinni. (Utóbbinak jobban örülnék. :)

De ez azt nem érinti, hogy jan1-től, az átmeneti időszakban senkit nem érdekel a zöldkártya, a következő vizsgáig. Tehát aki most decemberben levizsgáztatja az autót, az 2011 decemberéig (amikor lejár a vizsga) nem kell, hogy zöldkártyára vigye.
Előzmény: no_holy_shit (68936)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68936

 

de ha jol ertem, akkor jovore sem szunnek meg a zoldkartyaztato helyek (?) es ha valaszhatok akkor nem az nhk-nal szeretnem meretni

 

 

Előzmény: Trebitsch (68935)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68935
Ha én jól értem, akkor jövőre le van szarva a zöldkártya, a következő vizsga időpontjáig.
Előzmény: no_holy_shit (68934)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68934

 

golfomon lejart a zoldkartya. meg elvigyem iden. vagy jovore, mert akkor rogton 2 evre kapom?

 

 

Előzmény: Trebitsch (68933)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68933
attila029 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68932
igen én is pontosan erre a megoldásra gondoltam a dugók megszüntetésére
Előzmény: no_holy_shit (68905)
attila029 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68931
Természetesen azzal semmi gondom, hogy a mindennapi dugókat valahogy meg kell szüntetni! Erre én a célirányos tömegközlekedést javasolnám pl egy adott munkahely, indítana olyan automata járműveket, amik hoznák-vinnék a dolgozó emberkéket. Mert állítóm a dugók nagy százalékáért ők a felelősek és nem, pedig azok a családosok, akik a napi vagy heti nagybevásárlást intézik az autójukkal vagy rokonlátogatásra, indulnak stb. stb. stb.… Ezért továbbra is, fenntartom azon véleményemet, hogy teljes mértékben én szeretném uralni a saját autómat, azaz pedálozni, kormányozni karokat rángatni. Lehet ezzel a véleménnyel, megint egyedül maradtam
Előzmény: Törölt nick (68904)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68930
Hozzám olyan csodabogár már nem jöhet be:):)
Előzmény: no_holy_shit (68928)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68929
Te figyi,nem lehet hogy csak a harangban különbözik a másiktól???
Előzmény: Törölt nick (68925)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68928

"a résolaj rendszerbe egy nagyon kicsi nyomás van,ott csak kifele tud jönni az anyag-tehát csak falsot tud nyomni."

 

ha meglatod az elso VTG-s om651-t (uj 4 hengeres merci dizel, Delphi magnesszelepes befecsirendszerrel), akkor ne legyel ebben olyan biztos. visszafolyon 300-400mbar vakum van. A vakumot meg egy - a CR pumpa betap csövebe szerelt - venturi csinalja. Ha lyukas a visszafolyo, akkor levegöt sziv, ami osszenyomhato -> elkezd ingadozni a rail nyomas (kb. fel napig kerestem...).

 

!! alltolag a Boschnak is megtetszett az injektor kontrukcioja es ök is elkezdtek ilyet tervezni

 

ui.: azert jo a vakum a visszafolyon, mert igy gyorsabb nyitasok/zarasok erhetoek el -> magnesszeleppel es vakummal hasonlo idok erhetoek el mint piezoval es tulnyomassal a visszafolyoban

Előzmény: csipy31 (68920)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68927
Az a kiherélés bonyolult, mennyit kell bontani?

Csak vasragsztóval jo?
Előzmény: Törölt nick (68926)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68926
Ha ott sziv falsot akkor csere :((
Vagy én egyszer a tulaj nem akarta megvenni az ujat monta valamit kövessek el vele és kiheréltem a furatokat bekentem vasragasztoval és azota ugy használja .
Előzmény: akyy (68919)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68925
Én azért gondoltam a membránra mert irta hogy nem keményedik fel :)

Jah faxa sehol nincs illen válto ezt nem hiszem el :((((( állitolag ollan ritka mint a fehér hollo :)))
Pár bontot már hivtam de sajna :((
Ma lehet rászánom magam és belenézek hogy mi ujság odabenn !!!!
imádom javitani a francia autokat olyan egyszerüek hogy még:))))))
Előzmény: csipy31 (68922)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68924
az átszakadást a kézi szivattyú membránjára értettem.
Előzmény: akyy (68923)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68923
"Én mondjuk azt az izzítórellét nézném meg,akkora peche nem lehet hogy az is teljesen átszakadjon."

Ezt nem értem? a relé átszakadjon?
Előzmény: csipy31 (68922)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68922
Én mondjuk azt az izzítórellét nézném meg,akkora peche nem lehet hogy az is teljesen átszakadjon.
Előzmény: Törölt nick (68917)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68921
Áhhh,megnéztem,ennek is hátul volt az indító.
Előzmény: Törölt nick (68918)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68920
Ne vedd komolyan,a résolaj rendszerbe egy nagyon kicsi nyomás van,ott csak kifele tud jönni az anyag-tehát csak falsot tud nyomni.Onnan képtelen visszalevegősödni.Ahhoz hogy onnan visszaszedjen levegőt 2 szelepnek kell az adagolónak egy időben rossznak lenni,esetleg még egy kis csoda is kéne hozzá.
Előzmény: akyy (68916)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68919
Akkor ez fontos lehet!

Ha nem indul/leáll megint a hollanderek kilégtelenitése után akkor ott is gond lehet?

Mit tehetek vele?
Előzmény: Törölt nick (68917)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68918

Csipy31

Jah kép a váltorol ???

Megoldhato érdekelne ha elado ????
Előzmény: Törölt nick (68902)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68917
Nem olvasd vissza :)

A kézipumpátol sziv falsot ha szar a membrán. Szerintem nem kellet volna nyomkodni résolajcsöcserénél és akkor talán most indulna is :))
Előzmény: csipy31 (68914)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68916
ki lett cserélve az összes..

Fejtsd ki mir gondolsz!
Előzmény: csipy31 (68914)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68915
Ez igaz
De ha szar a résoljcsö egy idö utánn vissza tud levegösödni szerintem bizonyos tipusoknál:) De a fordnál szerintem nem mert a out csavarba zár a golyo!
Előzmény: csipy31 (68911)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68914
A résolajcsőnél falsot nyom!!!!:):)
Előzmény: Törölt nick (68912)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68913
:-D


Ez lesz az első ha megjön az akku! :-P

Előzmény: csipy31 (68911)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68912
Mundjuk nem indul az elöfoduhat mivel falsot sziv:))
Előzmény: akyy (68908)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68911
Figyi,a résolajcsőtől a nagynyomású rendszer nem tud fellevegősödni,ha leszeded róla is megy az autó,max csöpög.
Nézd meg megy e az izzítás,és húzogasd vissza a nagynyomású csöveket.Ha van izzítás akkor indítsd padlógázon azt majd kidolgozza a levegőt ha már jár a motor.
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68910
tudom, de ugy mentek vele, hogy belülről érezték már meg a gázolajszagot, mert a résolajcső eltört....

Akkor elképzelhető levegősödés.
Ja meg izzitó lett cserélve de ahhoz nem sok köze van a levegőnek.

Most remélem használ a porlasztóknál fellazitott hollaandereknél kilégtelenitéses dolog.
Előzmény: csipy31 (68909)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68909
Szia
Ha nem tévedek a résolajcső ha levegős az a kutyát se zavarja,majd kidolgozza.A Résolaj az a visszafolyó anyag.
Előzmény: akyy (68906)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68908
Erre gondoltam én is, de akkor annyi, hogy ott már nem lehet pumálni, csak ha cserélem azt az egységet. Más bajt nem okoz?
Előzmény: Törölt nick (68907)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68907
Szia

Hát ez lehet hogy magatta magát :(
Elszakatt a membán benne valoszinü!

Faxa lucas rendszer :(((
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68906
üdv!

Valaki tudna oylan ügyben tanácsot adni, ha 1.8 TD mondeo '97
résolaj csöveket cseréltem, a rendszer feltehetőleg levegős lett.

Megpróbáltam a kézi AC-val felpumpálni de nem keményedik fel akármennyiszer nyomkodom.

Meglazitottam a porlasztóknál a hollandereket és tekertettem 3 hengernélmár megjelent a nafta, a 2-.es hengernél még várat magára akksilemerültség miatt.

Rendeltek bele uj akkut, mert hulla.


Kérdésem a kézi AC-re vonatkozik, mit jelent ha nem keményedik fel pumpálásra?

Vmi szar?

köszönöm!
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68905

örülnek neki. (most 25(majdnem 26) vagyok) evi 30-35 ekm palya...

 

keress ra: dual mode vehicle. sok mindenre megoldas lenne.

 

egy fejlesztesben dolgozo mernök, akinek nincs kedve a marketinges munkat felvallalnia

Előzmény: attila029 (68903)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68904

És azzal mi a baj? Ha eleve csak ilyen autó lenne az utcán, nem lennének ekkora dugók, meg balesetek, idegeskedés, stb... A baj az, hogy az első balesetnél felülvizsgálat, és betiltás. Az nem számít, hogy a napi 20-30 helyett heti 1 lenne...

Aki meg autózni akar, menjen ki egy pályára, és élvezze!

5 éve még lehet nem ezt mondtam volna... Most 28...

Előzmény: attila029 (68903)
attila029 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68903
lehet ezt nem a megfelelő forumba íróm de talán még kitalálják majd, azt is hogy nem kell sem, kormányozni sem pedálozni, hanem beírom GPS-be hová szeretnék menni egy gombnyomás, és többit elvégzi az a „drága” elektronika az ember, addig meg újságot olvas. Lehet ez baromság, de ezt is el tudom képzelni ezekről a fejlesztőmérnököknek mondott marketingesekről

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68902
Szia

Most nem tudok képet küldeni de ha küldenél te azt megköszönném!(melozok a cégnél)
Amugy II clio 1999év 1.2b, hoztak hozzá váltot de az nem passzol mert ami az auton volt elöl van az önindito amit hoztak azon meg hátul :(( külömben hasonlit rá:)
Mail-ra is küldheted

pocokp@freemail.hu

köszi
Előzmény: csipy31 (68901)
csipy31 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68901
Szia
Egyszerübb-jobb megoldás egy bontott váltót szerezni hozzá,amúgy valószínüleg a reteszelő rendszere van szétkopva,de többe kerülne megcsinálni mint a bontott váltó.Képet mellékelj a váltóról,van itt nálam egy 60 ezret futott,hátha pont olyan.
Előzmény: Törölt nick (68899)
attila029 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68900
A kiengedet kézifék figyelmeztetésére, tényleg elég lenne a duda de, a miértre szerintem roppant egyszerű a válasz. A sznob emberkék már nem akarnak kart rángatni. Persze mind tudjuk nem mindig a legbonyolultabb dolgok a legjobbak. Bár lehet csak mi magyarok, vagyunk ennyire maradiak? Én pl azt sem értem miért kellett a lámpát vagy az ablaktörlőt automatizálni? A sznobja már azokat sem akarja kapcsolgatni? Jó talán azt aláíróm, hogy legyenek ilyen lehetőséget de, akkor legalább ne adná mindegyikhez, hanem csak a luxusba és ott is hagynák meg a választási lehetősége a leendő vásárlók számára
Előzmény: cam aro (68897)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68899
Sziasztok

Rönyo clio 1.2benya 1999év

Váltoprobléma elöfordul vele néha hogy két sebességbe lehet rakni általába harmadikba akad meg és nem lehet kivenni de ilyenkot hátramenetet lehet kapcsolni:((
Elözmények a váltot kétszer javitották:((ezzel a hibával:((
Most nálam lenne a következö én váltocserét javasoltam.
De nem egyszerü állitolag ritka válto:(hoztak hozzá egyet de nem jo más helyen van az önindito:(
Valaki csinált már ilyen problémával küzködö váltot????Állitolag tipushiba de én még nem találkoztam ilyen hibával rönyonál.
Szerintetek érdemes javittani vagy egyátalán lehet ???vagy kuka!!

köszi

Pocok

409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68898

Mostan itt az a baj, menetközben, szerencsére "csak" 60-nál, satut fogott az egyik oldal.
Igazán érdekes úgy 130-nál lett volna. :-((
Előzmény: cam aro (68897)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68897

Nos igen... az alapkerdest kozelitettek meg kisse rosszul...

 

Eleg lett volna egy nagymarha duda.. mi megszolal ajto bezarasnal.. ha kezi nincs felrantva.

Dehogy sofor helyett dontson, az elektronyika ??  Abszurd ez esetben. .

 

(760i bmw-val multkor aze nem tudtam jol mozdulni... mert tolatni kellett.. oly szituban.. mihez nyitott ajto kellett.. 

A kocsog huzgalta a kezifeket.. en meg tapostam a gazt.,. amire feloldott.. amire gazt engedtem.. amire behuzott .....

440 loero az a xar... sztend volt szep ballett tanc?  :S 

sztem meg a nagyanyja is csuklott a a kocsog engineernek, ki megalkotta.

====================

Na De jo Ejt.

Előzmény: 409 (68896)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68896


Háááát, az sem a régi már. :-((
Villany"kézifék"? Miféle aberrált barom eszelte ezt ki?
Előzmény: cam aro (68894)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68895

Ez kemenyebben koppan mint lanc.. /de frekvenciaja stimmel.:)  /  ...s mÁr nem indul.  :)) 

=============

Urak. Jo Ejt.

Előzmény: 409 (68888)
cam aro Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68894

A nemetet ??   :DD

Előzmény: 409 (68889)
akyy Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68893
oké
Előzmény: cam aro (68886)
409 Creative Commons License 2009.12.16 0 0 68892

Na, a Vectra diesel kapott légtömegmérőt, javult valamit, de így is kakukk. Viszont azóta folyamatosan EGR áramlási hiba és tiltás......:-//
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68891

Nem vagyok oda értük, de nincs különösebb bajom azokkal sem, ha nem Citroen.:-P
Előzmény: cam aro (68882)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68890

Az MkII gyertyája 18mm, ebből szoktam esztergálni. Bele tehető az MkI-é is, ami 20,5mm, de ez lényegesen vékonyabb. Ennél hosszabbat én nem tennék bele, az már mélyen bele lóg a porlasztási sugárba.
Előzmény: kormi07 (68878)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68889


"mirol gozom nincs minek csucsul a legszuro utan... de jol atbacott."

"akkor valtozik a jel. s vele a retkes levegoszuro hibakodja is megjon."

Mit nem értesz?? :-)
Előzmény: cam aro (68884)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68888

"A kattogast.. azt az inditozashoz irtam.. :) "

Ami nagyjából olyan, mint egy feszítés nélkül csapkodó vezműlánc. Rövidesen elmúlik, de akkor már nem is indul be. :-DDD
Előzmény: cam aro (68886)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68887
"" Sziasztok!

 

Elbizonytalanodtam...

 

Egyik szakkönyvben a fék légtelenítésére azt írják, hogy az első kerekeknél kezdeni, a másikban meg hogy az elsővel.

 

Mi a jó megoldás?......"""

=============

 

Sztem ez volt a kerdes..:)

 

Ja ?!   en sem tudom hogyan kell.. (hurkat tolteni. :P)

de vannak szerelok,  (hentesek ) , kik ertenek hozza. ...majd azok megcsinaljak. :P 

Előzmény: akyy (68885)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68886

""az adagoló felöl kb 1 másodperc alatt 5 kattanás""

 


Ezt irtam gyujtas raadasnal berregesnek.. 

A  kattogast.. azt az inditozashoz irtam.. :)

 

 

Előzmény: akyy (68883)
akyy Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68885
idézem magam:

"A rendszerben elöfordulhat némi levegő, amit a legjobban a pedálon veszel észre, méghozzá úgy, hogy felpumpálod a féket leállitott motornál keményre és ha néhány pumálás után még mindig rugózik a pedál, erővel nyomva szinte teljes benyomható akkor tuti levegős. Azért mert a levegő összenyomható, a fékolaj pedig nem.
"


ezt a választ adtam, ha a folyamat érdekli meg leirom :-D
Előzmény: cam aro (68881)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68884

Par szoban,/linkben/  ha valki tudna ismertetni a Mercik ion aram mereset/lenyeget a gyujtogyertyakon. .. 

...azt megkoszonnem.

 

Ma roppant jot segitet rajtam egy S classnal. s erteni is szeretnem.

 

.. ugyanitt mondjon le a 2.7 Cdi  MAP szenzora..(azis kell a nemetnek.. mert AFM, meg turbonyomas szenzor, az keves egy motorra.  :)   mirol gozom nincs minek csucsul a legszuro utan... de jol atbacott. (meg persze en is magam. :) 

 

A kocsog szenzor.. stabil 3.8 voltot ad.. s onnan max akkor mozdul, ha vakuum eri.. de az ott nem sok van am szerinte... viszont mellette AFM, az meg mindent lat.  :))

 

Uzem kozben nem mozdul meg az uj szenzor jele ...sem..

Ellenben ha megszivom pumpaval alapjaraton.. .. akkor valtozik  a jel. s vele a retkes levegoszuro hibakodja is megjon.  .. :D 

akyy Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68883
amikor ráadod a gyujtást az adagoló felöl kb 1 másodperc alatt 5 kattanás hallatszik, mint mikor egy mágneskapcsoló vagy relé kattanik.
Előzmény: Aleko Viva (68869)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68882

:D

Javits Franciat.. :))   

Előzmény: 409 (68877)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68881

Elmeletileg ugy kell legteleniteni.. hogy levego ne maradjon a rendszerben...

... s azt tok mindegy hogy hogyan ered el... elolrol, vagy hatulrol.

 

 

De tenyleg frappans valaszt adtal a kerdesre.. :DDD

Mit is ? :)) .hogy toltse fel.. s mi a tunete levegos feknek? 

 

:ejnye :) 

Előzmény: akyy (68875)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68880

XXI szazad.. ...

 

......majd szurok be kepet 5 kilos kalapacsrol, ..hogy vizualissa tegyem a kattogast. . :D  

Előzmény: Aleko Viva (68869)
akyy Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68879
ez is igaz!
Előzmény: Quattroman (68876)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68878

le szoktam esztergálni 1,5mm-t, hogy beljebb kerüljön a gyertya. Úgy indul jól.

 

Van olyan gyertya,aminek a tömítőkúptól mérve nem 22,hanem 24mm a hossza a végéig,azt tettük az 1,8D fordba mindig.Sokat nem segít rajta az se(valamivel talán jobb).

Előzmény: 409 (68860)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68877

Alapvetően a motorelhelyezésre gondoltam, ami a súlypont miatt zseniális, de a javíthatóság biztosan nem volt szempont a tervezésnél. Nagyon "szeretem" a gyertyacserét, bár az is igaz, van ennél szarabb is. A szerencsém miatt valószínűleg nekem jut a ritka, de szar része a hibáknak. Mint a fojtószelep/alapjárati motor/termoelem hármasának boncolása, a folyton széteső motorolajszint szabályozó, a kirepedező gumicső a légtömegmérő és a motor között, a felakadó olajnyomáshatároló (amihez le kell venni a bal kartert). Meg imádom a nagyobbik tetőablak mozgatómechanikáját is. :-((
Nekem viszont nincs bajom a segédkardánnal, hengerfejjel, meg a vízpumpával. :-)) De a műszerpultot nagyon egyszerű kivenni a fűtőtest cseréhez. :-))
Előzmény: cam aro (68865)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68876
ha belevegősödött a főhenger a folyadékhiány miatt, akkor érdemes az első fék dugattyúit visszatolni és a tartály felé kimegy a levegő,
majd friss fékfolyadékkal feltöltve, folyamatos pótlással a kerekeknél leengedni a régit.
Előzmény: akyy (68875)
akyy Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68875
Elméletileg ugy kellene légteleniteni, hogy a főfékhengertől legtávolabb eső keréknél kezdeni és igy haladni a főfékhenger felé.

---

De gyakorlatban teljesen mindegy.
Ha azt mondod, hogy a féktartály teljesen üres akkor azt töltsd fel fékfolyadékkal a maximum jelzésig! (lehetőleg frissel és DOT 4-essel a forráspont miatt).

---

Aztán ha magad akarod csinálni akkor a következőket kell tenned!

DE FIGYELEM, BALESETVESZÉLY!!! A FÉK NEM JÁTÉK, A LEGFONTOSABB BIZTONSÁGI BERENDEZÉS AZ AUTÓN!!!

HA NEM VAGY BIZTOS A DOLGODBAN, KERESS MEG EGY HOZZÁÉRTŐT!!!


---

A féktartályban még biztosan van egy kevés fékolaj, ugyanis anélkül BIZTOS, hogy nem tudnál megállni!

A rendszerben elöfordulhat némi levegő, amit a legjobban a pedálon veszel észre, méghozzá úgy, hogy felpumpálod a féket leállitott motornál keményre és ha néhány pumálás után még mindig rugózik a pedál, erővel nyomva szinte teljes benyomható akkor tuti levegős. Azért mert a levegő összenyomható, a fékolaj pedig nem.

(A folyadékokban a nyomás elméletiekben gyengitetlenül terjed.)


Ha te akarod csinálni és kiváncsi vagy a folyamatra szivesen leirom, csak irj ide!
Előzmény: NeomatiK (68873)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68874

http://www.digimods.co.uk/images/Virtualcarimages/cars/toyotaprevia.jpg

 

ha ilyen previak gurulnanak be hozzad, azokon bezzeg volna mit szerelni, egyszer megpadkazzak es reccs a futomunek.

Előzmény: cam aro (68865)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68873

Elrontottam. Így gondoltam:

 

Egyik szakkönyvben a fék légtelenítésére azt írják, hogy az első kerekeknél kezdeni, a másikban meg hogy a hátsóval.  ...

 

 

Előzmény: NeomatiK (68872)
NeomatiK Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68872

Sziasztok!

 

Elbizonytalanodtam...

 

Egyik szakkönyvben a fék légtelenítésére azt írják, hogy az első kerekeknél kezdeni, a másikban meg hogy az elsővel.

 

Mi a jó megoldás?

 

 

Ehhez kapcsolódó kérdésem, hogy a levegőt teljesen ki lehet űzni a fékrendszerből?

 

A másik, pedig hogy ha a fékfolyadék betöltő nyílásnál olyan alacsonyra süllyedt a szint, hogy nem maga az edényben nem látszik, akkor a főfékhengerbe is gondolom levegő került. Innen a levegő könnyen eltávozik, vagy szinte az egész rendszer fékfolyadékát ki kell cserélni hozzá?

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68871

Ok, köszi!

Az a mini kb jó is lesz.

Előzmény: Aleko Viva (68870)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68870
Ha nem sürgős.
Itt nézz körül.


http://www.uni-max.hu/csapagylehuzok/lehuzok/autotechnika/
Előzmény: Törölt nick (68868)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68869
Azok az adagolók mind kattognak.
Előzmény: cam aro (68864)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68868

http://www.overstock.com/Home-Garden/Bearing-Separator/3499213/product.html

Ilyen szerszámot tud vki itthon hasonló árban? Nem profi kell.

zozomax Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68867
Hello,

Nem tudnám megmondani... alapjárati motor állítja szerintem, de hogy az milyen érzékelők alapján működik, azt a javítási kézikönyve sem írja. Vagy nem találtam benne.
Előzmény: 409 (68808)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68866
Szia küzdöttem az efajta adagoloval én is :(

Hasonloan keztem leállito szelep szart be rajta az is páncélos volt még akkor de azért ha ráhegeszgecc ki lehet venni a csavarokat asszem 5db van benne de nincs szarráhuzva:)) Nálam leszakatt a gumi a leállit szelepröl és ezért nem indult azt hiszem hogy Bosch adagoloét raktam bele de csak a "dugattyuját".
Ugyanis qurva ára van a 3vezetékesnek:((
Az ami kattog az a zizgöszelep kell kattognia.elötöltés állitoja.
de nem igazán hiresek az indulásrol ezek a mocik elvileg ha lestifteled jonak kell lennie.
De nem mindegyik én egy pici elötöltést szoktam neki adni pluszba ugy hogy fellazitom az adagolokeréken találhato 3db 8-as csavart és eltolom ugy hogy az alátét nyoma 1mm látszodjon és pöcc-re szokott igy indulni:)) elötöltés csodákra képes!!! (sajnos nem tudom mérni ennek az adagolonak :((((

Pocok

Előzmény: cam aro (68864)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68865

Previa..

... itt nagyon sok van,/ a regi, gombolyubb/  s nagyon keves a baj veluk.

Fek, s egyeb kopo cuccok ok.. de max az elso kardan zorgessel jonnek be..

(Igaz, szervizre sem  jonnek, mert ez autot a Tora-t olvasok preferaljak itt.. leven van benne hely  a 7 koloknek mi evidens naluk 30 alatt.    ) 

 

Nem tudok hibat mondani.. pedig az ritka.. mert kritikus vagyok am. :))

(talan vizpumpa, s ez miatt 1-2 hf tomites volt... de nem  tudom szidni, mint mas.. galadul ossze csigazott autot. :) 

 

Az uj Previa.. az mar mas vilag..

 

Előzmény: 409 (68862)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68864

Hat szikrazott a ket rossz... mit nem ertesz rajta?  :))) 

===========

Volt/van  benn egy ilyen csodabogar Mondejo, mi nem indul.

Multkor visszaejtette az uzat.. s nem volt jo kontakt az izzitasnal.

Megjavitva.. eddig birta.

Lucas van rajta.. mi gyujtas raadasnal berreg.. inditozasnal hatarozottan kattog

( 95" RK 1.8TD mondeo.  ) 

Uza ott van.. de nehez atpumpalni rendszeren,.. kimeg semmi nem jon belole nagynyomasunal.  

A  kattogas miatt gondolom...  szethullott.. de ha megbontom az immonal >> leallito szelep>> spem.. az masfel ora. (betort feju csavarok.) .

Ha az adagolo kuka.. akkor kocsi is.. mert dragabb adagolo+ munka.. mint egesz auto.. ezert nem lett tovabb bontva.. de akkor hogyan diagnosztizaljak? :S 

 

Kattogos adagolot hallottal mar ilyenben?

..avagy normalis-e?

Sztem nem.. de bontas nelkul ki mond tutit? :S  

ehh mindegy..

----------

sokadxor..

Jo Ejt Urak. :)

Előzmény: 409 (68860)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68863

Akkor már értem. :-D
Előzmény: akyy (68861)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68862

Ja-ja, a Cargonak az ülés alól kell támadni a Previa meg külön állatfaj, azt nem ember találta ki. :-(
Előzmény: cam aro (68855)
akyy Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68861
hát ez az hogy én sem értettem mert ugy mesélték csak, méghozzá olyan aki nem ért hozzá, ennyit mondottt..
Előzmény: 409 (68860)
409 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68860


"2 rendben volt lámpázással 2 meg csak szikrázott."

????? Ez mit jelent? Biztosan velem a hiba, de nem értem.

Ezeknek motoroknak a gyertyák tömítő részénél le szoktam esztergálni 1,5mm-t, hogy beljebb kerüljön a gyertya. Úgy indul jól.
Előzmény: akyy (68856)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68859
Diagonal UAZ gumikon? ? :))) 
Előzmény: alteás x (68854)
ferixa Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68858
Apósom szokta mondani, hogy járhatatlan út nincs, csak járatlan :-).
Előzmény: alteás x (68854)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68856
Ja bocs elkerültük egymást...


A kocsit hidegben akksilemeritősen sokat tekertették és feltöltés után sem indult rendesen.

Állitólag 2 rendben volt lámpázással 2 meg csak szikrázott... (laikus elmondásból, nem voltam jelen)

De mondtam ,hogy korántsem biztos hogy csak izzitó lehet a baj.
Eléggé ugy vezeti a frissjogsis gyerek már közel egy éve mintha egy benzines gti lenne...

Télen pl minuszokban kinn áll utcán, beül, indit, kitolat, egyes, padló.

Meg a kocsi határait tesztelgeti, pl 5.ben hogy megy alapjáraton stb...

Mondtam h ez nem erre való de csak legyint mindig.

Én is :P
Előzmény: 409 (68851)
cam aro Creative Commons License 2009.12.15 0 0 68855

En mar nem tudom, melyik melyik.. :S

 

A Vanett Cargoban alulrol/ belulrol van vez.szij csere.. .mig a Hiaceban.. elolrol remlik. (de a kurva Previak is bezavarnak am,, nem csoppet.. :S ) 

Tehat ott lehet nem muxik az ules kidobalas.

Viszont Japo mindketto.. s ez evjaratban meg hulyek sem voltak. .tehat valoszinusitem a normalis hozzaferest.

 

Bocsi ha zavart okoztam az eroben.. de megzavarodtam. :) 

 

 

Előzmény: 409 (68853)
alteás x Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68854
Szevasztok!
Mindenki felrakta már a téli gumit???
Amikor még nem volt téli gumi, hogy lehetett teljes életet élni???
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68853

Amennyire emlékszem, a totojához nem férni belülről. Viszont próbáltam gyertyát cserélni. Az utolsó nem sikerült. :-/
Előzmény: cam aro (68852)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68852

Lehet. :( 

 

Hi Ace-t,..  a Vanet Cargo-val. ? :(

Bocsi.

(nem ugyanaz? :$  ) 

============

Megyek, elszontyolodom.

==========

jo ejt Urak.

Előzmény: 409 (68850)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68851

Akkor meg minek macerálni???
Előzmény: akyy (68837)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68850

Nem kevered valamivel ?????
Előzmény: cam aro (68849)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68849

Haaat.... kinek mi az?

Ezeken hatra csapom az uleseket.. korbe lovom a csavarokat legpisztollyal.. a tobbi meg... hat az nem nagy durr.

 

A class merci futeskonzol mar durvabb.. :@ :(   

Előzmény: 409 (68839)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68848

Most me? 

Ha le/kibuktatod hatra fele a motort.. akkor mar majdnem elvezni is lehet.. :)

 

Xar az kocsi ugy ahogy van.

divat mobil.

Előzmény: Quattroman (68836)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68847

Mert egybe nem tudja kiszűrni. Bizonyára azt "figyeli", szakadt, vagy nem. Ezt meg egyszerűbb darabonként.
Előzmény: Quattroman (68845)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68846

Ja, és nem egészen így van, nem jan 01-től szűnik a külön zk.
Előzmény: 409 (68844)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68845
akkor meg minek külön bekötni?:O
Előzmény: 409 (68841)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68844

Ez már hónapok óta közbeszéd tárgya.
Mi volt az a 8eFt, mert ilyen zk tarifa nincs.Illetve mit nyersz, ha "blicceled"?
Előzmény: Jeladó (68840)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68843

3-mal is jól indul!!! :-))
Előzmény: őrült elmebeteg (68828)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68842

Ez véletlenül nem az előző?
Előzmény: akyy (68832)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68841

Azt egyik sem tudja.
Előzmény: Quattroman (68838)
Jeladó Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68840
Most kaptam az információt. Jan.1 től megszünik a zöldkártya/müszakival együtt lessz./ Vittem volna Z.kártyára az autómat mert 16 án lejár, hát megsugták blicceljek addig.Nincs is ezzel semmi baj mert a mult héten vittem a Samarát, 8000 ért ......
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68839

És az nem macera?
Előzmény: cam aro (68833)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68838
itt valahogy máshogy lehet, mert azt nem tudja hogy mellik:(
Előzmény: 409 (68835)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68837
nem volt büne....
Előzmény: 409 (68830)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68836
és
a smart dízel önindítócserétől ments meg uram minket.
Előzmény: cam aro (68834)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68835

Kijelzik azt a Mercedesek is vagy 20éve, meg más autók is, de ugye ehhez egyenként kötik be a vezérlőbe őket. Úgy meg már nem nagy kunszt. :-D
Előzmény: Quattroman (68827)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68834
:DD 
Előzmény: Quattroman (68831)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68833
Sztem ha kiturod az ulleseket.. s az azok alatt levo motorburkolo panelt.. akkor mar gyerek jatek..
Előzmény: őrült elmebeteg (68828)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68832



Ezt a sajátomról irja.

Az a vicces, hogy 2009. feb. 8- 2010. feb 8 ig érvényes...

Amugy beirkáltam pár gépet nem mind szar.
Előzmény: 409 (68816)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68831
kb ugyanannyi:(((
Előzmény: cam aro (68829)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68830

Mi volt a bűne?
Előzmény: akyy (68826)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68829

Meddig tart kivenni belole a a motort?  :D

...vagy az izzot? :O  :D 

Előzmény: Quattroman (68827)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68828
akkor neki sem kezdek...
Előzmény: 409 (68818)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68827
kocsog smart kijelzi a műszerfalon az izzítógyertya hibát:D
cserébe roppant x@r hozzáférni:(((
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68826
"Azzal hogy a helyen odaviszel neki egy direkt pozitivot.. semmit nem ersz.. max azt, hogy vesz fel aramot.. vagy nem. (szakadt, vagy nem) "

erre is kiváncsi lehet a szerelö nem? :D


Abban igazad van, hogy látványból hamarabb kiderül, hogy müxik-é.
Csak ha bajos kiszedni...


Egyébként ma elvitték a gépet egy másik szerelőhöz, aki két gyertyát a próbalámpás modszerrel hibásnak vélt és cserére itéltette.

Előzmény: cam aro (68825)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68825

Ketlem hogy az ellenorzo lampa kigyullad.. mert mitol? 

 

Azzal hogy a helyen odaviszel neki egy direkt pozitivot.. semmit nem ersz.. max azt, hogy vesz fel aramot.. vagy nem. (szakadt, vagy nem)

De ebbol allapotara  kovetkeztetni.. hat bajos.

(ja.. s parhuzamba vannak kotve.. tehat az osszekoto szalat bontani kell)

 

Ohmot lehetne rajta merni bent .. de elofordul hogy ellenallasilag jo.. viszont xar helyen izzit.

Masik mit tehetsz.. hogy a porlasztocsucsokat szeded ki.. akkor ott latod hogy 1xre.. s jol e mukodnek.. idoben is.

 

Tipp.

 4. (? szervoszivattyu mellett jobbra ,szembol. )  hengernel van egy plasztik csatlakozo elem, izzitogyertak.. s reletol jovo izzito szal kozt.

na az leszokott korrodalni.. s akkor a kontak is xar.

 

1.8 TD Fordbol nem nehez kirantani izzitokat.. ..de te tudod.

Előzmény: akyy (68822)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68824
sorry... értem a témát


leesett

vegyétek semmisnek a kérdést!

Elértettem a leirást.

Tehát az a lényege, hogy ezzel a próbalámpás vizsgálattal a szakadást akarja kideriteni.

Tehát gyertyáról pozitiv leköt, próbalámpa egyik sarka akku pozitiv, másik a gyertya pozitivjára (végére) és ha világit a próbalámpa, akkor (valószinűsithetőleg) nem szakadt a gyertya, amin keresztül megkapja a testet.

huh bocs a lámaságért.
Előzmény: akyy (68823)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68823
bocsesz a próbalámpát azt kifelejtettem :-P

azzal kéne meglesni
Előzmény: Quattroman (68820)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68822
oké azt értem, de ha én elöször a helyén szeretném?

Azthogyan kell pontosan? mert érdekelne.
A javitási könyvében olvastam ezt, hogy pozitivot vigyek oda és akkor az ellenörző lámpa kigyullad.

köszi
Előzmény: cam aro (68821)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68821

Gyertya csekkre az a tuti, ha kiveszed oket.

Ha azok rendben.. akkor meg probalampa a rendszerre. .s az izzitasi idot is csekkol.

Előzmény: akyy (68819)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68820
mitől világítana a visszajelző ha lekötöd a vezetéket és direktben adsz áramot a gyertyának?
ebből honnan fogod tudni hogy jó e?
ha lekötöd akkor simán rá is mérhetsz hogy szakadt e.
legjobb ha kiveszed, hisz ha rossz úgyis ki kell venned a cseréhez.
Előzmény: akyy (68819)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68819
üdv!

Izzitás ügyben valaki felokosithatna.

Mennyire megbizható eljárás az, ha gyertyákról lekötöm a kábelt, vastag vezetékkel pedig pozitívot adok nekik egyenként pár mp-ig? Ezidő alatt ha minden jó (azaz a gyetyák) az izzitásvisszajelzőnek világitania kell.

vagy

ellenállásmérés? a test és a gyertya pozitív vége között? (1 ohm körül)

vagy

kivenni a gyertyát és megnézni direktben, hogyan izzik fel?
ezt mondjuk nem mindig van lehetőség föleg ha be van gyógyulva, ezért gondoltam alternativ lehetőségekre.


vannak olyan motorok ahol nem javasolják a 12 V-os ellenörzési modszert, mert kisebb feszen müködteti az ecu.

Ezesetben ez nem áll fenn. 97-es Mondeo 2, 1.8TD
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68818

Az
Előzmény: őrült elmebeteg (68817)
őrült elmebeteg Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68817
toyota hi-ace 2.4 D

izzítókat macera cserélni?
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68816

"ez nagyon komoly bár sok a fals adat..."

Milyen adatokat látsz?
Előzmény: akyy (68813)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68815

Aha.. .akkor az a zold synti lesz.

De 98" ba? hm.

Nem tom.. sztem a dextron vastagabb olaj. ..

 

Csak velemenyt mondok.

Szerintem nem a dextrontol zorog.

Előzmény: Aleko Viva (68812)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68814

Levettek egyet a polcról. Akkor, meg most is azt mondták, új, meg úgy is néz ki, legalábbis kívülről.
Előzmény: kormi07 (68811)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68813
ez nagyon komoly bár sok a fals adat...

pl az én kocsimnál is...:-D

csak egy egész évvel van elirva...
Előzmény: Törölt nick (68789)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68812
Elvileg olyan kellene bele ami pentosin néven fut.
Előzmény: cam aro (68806)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68811
Közben gondolkozok is,azt írtad,hogy gyári új van rajta,de az akkor hogy származik tőlük...rendeltek egyet,vagy adtak egy felújítottat?
Előzmény: kormi07 (68810)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68810

...és ha a légtömegmérőtől nem javul meg(szerintem nem fog,mert egy kimeredt/lehúzott mérővel is kellene mennie valahogy),akkor mehet is vissza nekik.

Előzmény: 409 (68807)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68809

"Van akinek az eszébe szoktak gondolatok jutni:)))))"

Sosem mernék ilyen túlzásokba esni! :-))
Előzmény: kolcsar (68787)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68808

Ennek még az a termoelemes hidegüzemi alapjárat emelése van?
Előzmény: zozomax (68791)
409 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68807

"Pesten a Filep dieselnél csinálják,...."

Tőlük származik az adagoló. Ma kijöttek, hozták az összes kütyüjüket, dugták vagy 2órát az autót, meg az adagoló vezérlőjét, majd meg született a verdikt. "Ennek valami baja van" Pillanatnyilag abban maradtunk, próbáljak meg egy másik légtömegmérőt, ha akkor se lesz jó, .......nos, akkor fogalmuk sem.
Előzmény: kormi07 (68715)
cam aro Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68806
S mit tennel bele ? .. mert sztem az jo bele. .
Előzmény: Aleko Viva (68783)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68805
Izé, szerintem megzavar téged a tükörveretről visszaverődő fény ami miatt nem lehet merőlegesen szép képet csinálni róla. Nézd meg itt:
http://www.penzvero.hu/products?p=coin_gold

Legalsó sor közepe.
Előzmény: Quattroman (68803)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68803
lehet hogy a legnagyobb névértékű de elég X@r kinézete van:(
Előzmény: Paco155 (68802)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68802
Bocs, 100 ezres névértékű a legnagyobb magyar pénz.

http://www.mnb.hu/Engine.aspx?page=mnbhu_emlekpenz&ContentID=8959
Előzmény: Paco155 (68801)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68801
12. REMEMBER: The Liberty Dollar is a PRIVATE inflation proof currency and is NOT United States government currency, 'legal tender' or a 'coin'. Using the Liberty Dollar as barter for products and services at businesses across the country is voluntary.


Amúgy a magyar pénzek között is van olyan érme amire mondjuk az van verve hogy 50000 forint. Csak sokkal többet ér. :) De ha akarnál elvileg fizethetnél vele, az MNB adta ki. :)

Pl :
iras fej
Előzmény: Törölt nick (68797)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68800
Előzmény: wastegate (68798)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68799
ebaxtammm... várjáááá
Előzmény: wastegate (68798)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68798
Előzmény: Törölt nick (68797)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68796
m
Előzmény: Törölt nick (68795)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68794
igen ez így van, ezért időnként még a telefont sem vesszük fel:DDD
(titkárnőre még nem futja):(((
Előzmény: alteás x (68793)
alteás x Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68793
Ja , bocs! azt hittem Ti ott dolgoztok, és néha el is vagytok foglalva :)
Előzmény: Quattroman (68792)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68792
de lökött vagy, ez nem fogorvosi rendelő hogy odacsörögj, megbeszéltük hogy jössz.
múlthéten csomó ideig szopott a trémobil, mindenki panaszkodik hogy nem ért el:(((
Előzmény: alteás x (68778)
zozomax Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68791
Hallihó,

Megjött a hideg idő, megint előkerült egy apró probléma...
Szóval olyan 3-4 celsius fok alatt az alapjárati fordulatszámom olyan 2000 körülre emelkedik a beindítás után és még jó 10 km megtétele után is csak 1200-1300 körülig ejti vissza, pedig a víz már rég meleg.
(Viszont ha mondjuk megyek vele 5 km-t, majd leállítom 15 percre, akkor újraindítás után máris jó az alapjárat, olyan 7-800 körüli...)

Magamtól arra gondoltam, hogy valami olyan dolog nem tud felmelegedni, amit a beszívott levegő hűt. (Ezen nincs olyan lehetőség, hogy téli-nyári átállítás, mindig ugyanonnan szívja)
Mit lenne érdemes megnézni, hogyan lehetne rábírni hogy ne pörgesse annyira hidegen ... ?

(323 F BG 1.6 16 V)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68790

Küldöm a virtuális söröt .... :O)))

 

köszi

w

s
Előzmény: Törölt nick (68789)
wastegate Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68788

Srácok...!

 

Melyik az a link ahol rendszám alapján meg tudom nézni egy környezetvédelmi zöldkártya érvényességi idejét ill. a műhelyt ahol készítették legutóbb ... ?

 

(EYL-439 rönyóklotyó)

 

Köszi ...

 

w

kolcsar Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68787


409!!)))
Nagyon jó kérem a hozzá szólás:)))
Igaz kérem nem a fejébe jut??:))) Van akinek az eszébe szoktag gondolatok jutni:)))))

Üdv:Kolcsár
Előzmény: 409 (68770)
vwopel Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68786
tudsz már valamit? :-)
Előzmény: TraguAre (67351)
bohrer Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68785
Bosch
Előzmény: akyy (68780)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68784
Corsa tulaj hangos motorra panaszkodott. Megnéztem a nívót, olaj nem érte el a pálcát. Kíváncsiságból mértem meg, ebben az egy esetben.
Előzmény: 409 (68770)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68783
Hali!

Passat 1998-as 1.6 benzin. Hidegen szól a szervója, majd pár perc járás után elcsendesül. Olajat cseréltek , de ATF D3-al öntötték fel, elképzelhető, hogy emiatt szól? Érdemes megpróbálkozni egy olajcserével?
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68782
Köszönöm, így teszek majd.

hyuing: nagyon vicces, jó a pipa, de szerencsére ritkán használom.
Előzmény: Törölt nick (68777)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68781
Én NGK-t használok, sosem volt baj velük.
Előzmény: akyy (68780)
akyy Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68780
Üdv!

Tanácsot szeretnék kérni izzitó gyertya ügyben.

Milyet érdemes venni, olcsót vagy drágát?

Márkára mi a megbizható?

köszi!

ákos
hyuing Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68779
Heló! Ha szabad javasolnom tegyél reá ,,pipát'' talán engedelmesebb lesz!
Előzmény: djorkaeff (68775)
alteás x Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68778
Ahan. nem vetted fel a telefont, pedig már be volt állítva a dzsípíjesz, nem akartam alkalmatlankodni..
on
Előzmény: Quattroman (68774)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68777
Szia

Azért nem ártana a kettöt is megnézni lehet hogy az elödöd is gondolkozott szar helyenn van :((((legalább szikráztasd ki !!!
Elö szokott fordulni hogy az izzitorellé szarakodik hol izzit hol nem :((
Még akkor se biztos hogy izzit ha a sárga lánpád világit!
Vanegy biztositékja az izzitásnak a motortérbe egy lemez biztositék egy müanyag házba nem árt elenörizni elsöként !Ha jo akkor akkor gyujtás rátesz és végig izzitasz a lámpa elaszik utána kb 10mp van egy kattanás elvileg izzitott! Meg indul is de ha nem akkor a relével lehet még annyi hogy a zároérintkezök beéktek
Szét pattintod az izzito relét és meg kell takaritani a a belsö zároérinkezöket anyagvándorlás végett össze szokott égni ! Vagy totál szar de akkor kattanást sem halasz az izzitás végén akkor csere a relé!
Én talán igy kezdeném .


Pocok
Előzmény: djorkaeff (68775)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68776
Fgoskerék lehúzót hol érdemes venni? Mennyi a reális ára?
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68775
Nincs semmi baj, állatorvos vagyok:)
Amúgy hallottam valami spéci gyertya be-kirakó szerszámról, hogy azzal állítólag stabilan és baj nélkül lehet működni. De még nem láttam sehol ilyesmit.
Amúgy a következő a gondom a kocsival (és mivel a hétvégén készülök anyósomékhoz Magyarországra jó lenne addig megoldani): eddig két alkalommal nem indult egyből, sőt tegnap reggel több izzítás után sem. Aztán leszedtem a két említett gyertyát, de mivel működőképesnek látszottak (ugye egy dróttal negatívot az akksiról, a pozitívra meg odatámasztottam az akksihoz oszt erre izzottak), hát vissza is raktam őket, majd direktbe adtam áramot az akksiról a gyertyákhoz, mire beindult. Ma reggel viszont (pedig -5 volt, tehát a tegnapihoz képest 2-3 fokkal hidegebb) egyből indult. Lehet hogy a gyertyák hibásak (mert esetleg nem izzanak be elég hamar), vagy pedig nem megy áram oda (sajna ma reggel nem volt időm megnézni, hogy kulcsról izzításkor megy-e áram a gyertyákhoz, bár gondolom mennie kell mert másképp nem indult volna)?
Tudom, sok a bajom, nyugodtan szóljatok be ha már zavaró, van is egy jó autóvillamossági szakemberem Csíkszeredán, de nála majd szombaton állunk meg Magyarországra menet.
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68774
hát nem jellemző.
írtam hogy reset volt meg ilyen gebaszok:(
nem jöttél.....

Előzmény: alteás x (68773)
alteás x Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68773
Akkor azon nem is lehet otthon cserélni?
(imélre nehogy válaszolj :D)
Előzmény: Quattroman (68772)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68772
nálam egyszerű az eset, a smarton nincs leeresztőcsavar, csak a vákuumos módszer játszik, annak a tartálya pedig be van skálázva;)
Előzmény: 409 (68770)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.14 0 0 68771

Addig,amíg meglévő olajnyomással jön be az autó,addig nem mérjük mi se-legfeljebb szemre látod,hogy nem annyi jött le,mint szokott.

Ha már világít a piros,vagy kötélen jön,csak akkor(későbbi félreértések elkerülése végett).

Előzmény: 409 (68770)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68770

Valaki árulja el nekem, milyen indíttatásból méritek a lefolyó olaj mennyiségét? Nekem még soha nem jutott fejembe.
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68769

Jelen esetben az akksik 95%-a nem szakműhelyben kerül beszerelésre.

 

...akkor hol?El ne képzeld már,hogy 100 emberből csak öt szerelteti be az aksiját,95 meg nekiáll bütykölni otthon...egyik-másik autóból ki se tudja venni. 

 

Az akksi szempontjából pl az lenne az ideális, ha minden alkalommal amikor megállok, levenném a sarukat és gyengéden körbetörölgetném az akksit, nehogy már valami baja essen.

 

Kifelejtetted a meleg teát,meg a nyaksálat,hogy meg ne fázzon:-)

 

Ergo ha a gyári terhelés amit az autó akkor fogyaszt amikor kigurul a gyárból több mint 0,02 A akkor nehogy már emiatt ne legyen garanciális egy akksi - bármikor az autó élete folyamán

 

Nem jól értelmezted,amit írtam.Attól,hogy a fogyasztó 0,02 vagy 0,08 még van garancia.De,mint minden garanciális papírt,ezt is ki kell tölteni a beszerelésnél(nem az eladásnál,Te is beszerelheted,de utána el kéne menni egy szervízbe,ahol megmérik),és a normálisabb garipapírokon van nyugalmi fogyasztó,töltés terheletlen/terhelt,önindító áramfelvétel(!).

 

De a minimum a töltőfeszültség.

 

Ha veszel egy gáztűzhelyet,azt is beszerelheted Te,csak le kell pecsételtetni egy gázszerelővel,mert nem lesz rajta gari.

 

Egyébként meg 0,10 fogyasztóval is túléli az aksi a garanciális időt,ami 1 év...legfeljebb gyakrabban veszel bele.


Előzmény: Paco155 (68737)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68768
OK,tied a két zseton:-)
Előzmény: Quattroman (68728)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68767

"visszafelé már jó az előzőben leírt módszer"

Jó az kifelé is, ha nincs megszorulva a gyertya. :-)
Előzmény: Quattroman (68765)
alteás x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68766
Most hogy így írod, emlékszem, hogy 1 crovát dugtam rá, ami kívülről meg volt köszörülve, úgy, hogy 17es villáskulccsal (ha jól eméxM) meg lehetett fogni :)
Előzmény: 409 (68753)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68765
félre ne értsd, nem minősítettelek, csak 409-nek válaszoltam.
neten nem jön le hogy ki mire képes:(
amúgy a csillagkulcs tutibb de ahhoz le kell venni a sorolólécet, visszafelé már jó az előzőben leírt módszer
Előzmény: djorkaeff (68764)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68764
Amúgy affinitásom van, eddig egy 123-as Mercit bütyköltem, jól is ment egészen másfél hónappal ezelőttig (bemondta az unalmast az indítómotor és még nem volt időm foglalkozni vele). Mellesleg ha nem villáskulccsal csinálom, akkor mivel. Tulajdonképpen csak megijedtem a Merci motortere után, hogy itt mennyire szűken van minden. Azon elég sok mindent csináltam, szelephézag, porlasztócsúcs-csere, adagolóbeállítás, ilyesmik.
Előzmény: Quattroman (68751)
wastegate Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68762

De ... ebben az esetben stornooooóó a tárcsa.

Nekem akkor csinált hasonlót mikor negyedig sebiben 40-50-60 ról kigyorsít ...

 

w

Előzmény: BMWKRAFT (68761)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68761
De ha kinyomom a kuplungot, akkor nem kellene megszűnnie?
Előzmény: wastegate (68759)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68760
Igen, sebesség függő. Ha megy az autó, ráz. Ha közben benyomom a kuplungot, ráz. Ezért zárom ki a motort.
Előzmény: 409 (68753)
wastegate Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68759

A sebesség is motorfordulat függő ...

 

Én tartom a kpl tárcsát mint hibalehetőséget mivel a többi szereplő már "valattva" lett ...

 

Sok a nyomomnekihadszóljon dobozos sofőr akik rendszeresen túlterhelt gépekkel nyírják a hajtáslánc különböző elemeit.

 

w

Előzmény: 409 (68753)
hsanyi79 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68758
tudom, hanem porlsztó,turbo, kipufff..stb..:)))

csak azért kérdeztem, ha esetleg hozzájutnék egy 2,5-ös td turbojához, az dagoló elég lenne e hozzá.
Előzmény: Quattroman (68757)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68757
200
de nem csak ettől függ
Előzmény: hsanyi79 (68756)
hsanyi79 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68756
Nagyon szépen köszönöm a választ.
és ezzel a 9 mm-es adagolóelemmel hány lóerőt lehet kiszolgálni??
Előzmény: 409 (68749)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68755
nézd, Te meg én (és még jópáran) érzésből tudjuk mikor kell más metódus.
persze írhattam volna hogy akár le is eshet az ötös anya,akkor lehet csillaggal is, és csak visszafelé fűzze rá a sínre a gyertyát..........
Előzmény: 409 (68754)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68754

Nem a szerszám a gond, hanem benne van ezer éve a gyertya, vagy előzőleg valaki nem sajnálta meghúzni, akkor lefordul a villás, onnantól meg igen nehéz bármit rávarázsolni. És persze Murphy alapján úgy is az a 2 a rossz. :-)) ja, nem, :-//
Előzmény: Quattroman (68751)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68753

"Itt a spekuláció eredménye: maradt a kuplung és a váltó."

A kuplung motorfordulat függő lenne, Te meg azt mondod sebesség függő a rázás.
Előzmény: BMWKRAFT (68730)
vwopel Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68752
Sziasztok!
R kangoo 15dci :izzításkor búg a szervósziv. beindul oké 10 mp mulva service felirat
hibakód nincs:-(
amúgy minden oké. ja 13.a van:-) ma kezdte
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68751
hát igen, de ha nincs hozzá affinitása akkor tök mindegy a szerszám.
Előzmény: 409 (68750)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68750

"villáskulcssal kitekered a gyertyát"

Ezzel szoktak a gondok kezdődni. :-(
Előzmény: Quattroman (68742)
409 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68749

4 hengeres forgóelosztós adagoló 9mm-es adagolóelemmel, 4ütemű motorhoz. A többi a típusra vonatkozó kódszám és hogy hányadik változata ennek az adagolónak.
Előzmény: hsanyi79 (68746)
hngf Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68748
Katt: http://www.turbocompressori.net/cat_pompe_iniezione_2007.pdf
Előzmény: hsanyi79 (68746)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68747
Köszönöm szépen, így fogok tenni. Bár most megindult, direktbe adtam áramot az akksiról oszt indult. Lehet hogy nem kapnak áramot a gyertyák? Reggel kipróbálom mindenesetre.
Előzmény: Quattroman (68742)
hsanyi79 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68746
köszi. és azon beül mit lehet belőle tudni?
Előzmény: Quattroman (68745)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68745
ez a Bosch száma lesz:(
Előzmény: hsanyi79 (68743)
ferixa Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68744
Akkufesz megvan a csatin, szondán meg szakadást jelez a multi. A hátsó szondán ugyanitt 15 ohm.
Előzmény: akyy (68726)
hsanyi79 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68743
Ha már dízel....:))
ez a szám mond valakinek valamit??:))(És meg is osztaná velem??..:) )

0 460 494 390 VE R 508/1


előre is köszi.(elvileg az adagolóm tipusa), de ebböl kiderül esetleg valami??
Előzmény: Quattroman (68742)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68742
"az utsó kettő az adagoló mögött van és igen nehézkes kiszedésük."

mondjuk az pont az első kettő, csak a lusta szerelőnek az utsó:D

egyébként többnyire így gondolkodott már az előtted hozzányúló is, tehát valószínűleg ők a rosszak.
nem nagy kunszt kiszedni, leveszed az adagolócsöveket, meglazítod rajtuk az ötös anyákat, és villáskulcssal kitekered a gyertyát. az összekötő rajt marad így, és annál fogva könnyen kiemeled a helyéről.
vissza ugyanígy, lazán rá az anyákkal a lemezt és ha meghúztad a gyertyát, utána jöhet az anya meghúzása........
Előzmény: djorkaeff (68736)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68741
mielőtt kiszedjük érdemes rámérni. kb 10A áramfelvétel van gyertyánként.
Előzmény: djorkaeff (68736)
hngf Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68740
Ha kamrás (AAZ...) akkor nem,
ha közvetlenbefecskendezésű, (1Z, AHU, AFN...) akkor jellemzően igen.
Előzmény: djorkaeff (68732)
TraguAre Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68739
Én kiszedném őket.
Előzmény: djorkaeff (68736)
alteás x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68738
Az ibizámon onat tudtam, h. rossz két gyertya, ha hidegben nem indult.
Előzmény: djorkaeff (68732)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68737
"Nagyon nagyot tévedsz,Bácsi.Normálisabb aksi garipapírjára ezt rá kell,kellett írni...már sok évvel ezelőtt is."
Továbbra is tartom az álláspontom, hogy ez bizony lefedezés. Hogy a beszerelő műhely, vagy a gyártó részéről az tökmindegy. A lényeg ott van, hogy olyan feltételt támasztunk ami elméletileg teljesíthető, és ahhoz kötjük a garanciát. Jelen esetben az akksik 95%-a nem szakműhelyben kerül beszerelésre. Amelyik igen, akkor azoknak a járműveknek a negyede vagy több nem teljesíti ezt a feltételt. A maradékra, tehát az akkumulátorok kb 3-4 százalékára kell csak valóban garanciát vállalniuk, annyi meg belefér a haszonba. Erről van szó, nem többről.


" ...és?Ez az égvilágon semmit nem változtat azon a tényen,hogy a 0,02 feletti fogyasztás az aksi szempontjából sok."
Valóban. Igazad van. Az akksi szempontjából pl az lenne az ideális, ha minden alkalommal amikor megállok, levenném a sarukat és gyengéden körbetörölgetném az akksit, nehogy már valami baja essen.
De basszus én nem azért tartok autót, hogy az akksinak minél jobb legyen, hanem azért van az autóban akkumulátor, hogy kiszolgálja annak az igényeit. Ergo ha a gyári terhelés amit az autó akkor fogyaszt amikor kigurul a gyárból több mint 0,02 A akkor nehogy már emiatt ne legyen garanciális egy akksi - bármikor az autó élete folyamán. Szóval nehezen védhető ez az álláspontod (/beszerelő műhely/gyártó álláspontja).
Előzmény: kormi07 (68717)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68736
Természetesen 4 henger, hármas Golf 1.9-es TD-je. Ma beütött kissé a hideg oszt nem akar indulni. Két gyertyát sikerült kiszedni, elvileg működőképesek, bár lehet hogy lassabban ízzanak fel. De ha nem muszáj nem szedném ki mind a 4-et, az utsó kettő az adagoló mögött van és igen nehézkes kiszedésük. Volna még valami ötlet, mi lehet?
Előzmény: TraguAre (68735)
TraguAre Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68735
Mondjuk hengerszámfüggő is:) 4 hengeres tapasztalataim vannak:)
Előzmény: TraguAre (68733)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68734
Semmi gond, az esetek 99,9%-ában nem szimpatikus autót javít az ember. Én magam a kardánt kizárnám.
Előzmény: Quattroman (68731)
TraguAre Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68733
Amikkel én találkoztam, azok beindultak.
Előzmény: djorkaeff (68732)
djorkaeff Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68732
Tudom, hogy lámer kérdés, de szerintetek dízel motor beindul csak két működő gyertyával vajon? Amennyiben nincs egyéb baja.
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68731
"Másnak milyen eredmény jött le az elmúlt 200 hsz-ből?"

1, hogy x@r az összes kardán
2, hogy x@r az összes iveco

bocsesz:)
Előzmény: BMWKRAFT (68730)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68730
Jó a spekuláció, mert előrébb visz.
Úgy nem, mert menetközben a kuplung kinyomást és motor leállítást variáltam és rázott. Ezekszerint a motor is kizárható.
Itt a spekuláció eredménye: maradt a kuplung és a váltó.
Másnak milyen eredmény jött le az elmúlt 200 hsz-ből?
Előzmény: skorpio3 (68729)
skorpio3 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68729
És úgy nem próbáltátok meghúzni, hogy a kardán fenn van? ( spekulálok)
Előzmény: BMWKRAFT (68724)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68728
"én nyertem:-)"

eeeeeee
tévedés.
már a második Smart került a műtőbe amiatt hogy kb fél lityire lefogyott az olaja.
és annyira elment az olajnyomás hogy lelökdöste a himbákat a veztengő.
Előzmény: kormi07 (68716)
akyy Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68727
Jah! utángyártottat meg nem érdemes.
Előzmény: akyy (68726)
akyy Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68726
Biztos hogy rossz?

Lehet, hogy csak a fütőáramkör a hibás.
Előzmény: ferixa (68714)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68725
De ha egyszer megtalálom azt a zenészt, a saját hangszerével verem agyon! :D
Előzmény: vwopel (68723)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68724
Szia! Igen, lehet. A gond az, hogy a kardánt csak a váltó felől lehet felrakni, így nemtom azt megjátszani, hogy tagonként a difi felől leteszteljem. :(
Előzmény: vwopel (68723)
vwopel Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68723
Szia! ez így nem kerek! lehet csak kivetted a zenész kezéből a hangszert:-)
Előzmény: BMWKRAFT (68722)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68722
Szia skorpio3!
Motoron váltó, majd háromtagos kardán két felfüggesztéssel, merv hátsóhíd, dopla kerék. Magam is gondoltam a felfüggesztésre. Ezt úgy teszteltem, hogy kardán nélkül utánna kötöttem egy másik autónak és meghúztuk 90km/h-val. Így kizártam az összes futóművet. Persze egy dekát nem rázott.
Előzmény: skorpio3 (68720)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68721
Próbáltam mindkét módon, szemrevételezésre jól futott az összes kardán.
Előzmény: kormi07 (68718)
skorpio3 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68720
Szia BMWKRAFT!
Végigolvasva a "tippeket" (bár most nincs előttem annak a kocsinak a hajtása) talán érdemes lenne megnézni a hátsóhid felfüggesztését, pozicióját.
Cúg, szilent, rugó... Ha ezek is mind OK vérző, szivvel lemondok a neylonzsetonokról :-)

kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68719

 túltárolták eladás előtt...

 

Rosszul fogalmaztam,ez jogos problem,de ezeket eladni sem lett volna szabad...

Előzmény: kormi07 (68717)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68718
...emelőn járatva,terhelés nélkül,mit csinál...vagy terhelve,kicsit nyomva a féket?nem látszik valami legalább,hogy elöl-hátul-középen rázkódik,vagy akármi.
Előzmény: BMWKRAFT (68689)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68717

gondolom azt te is tudod, hogy ezt leginkább úgy hívják, hogy "saját seggünk lefedezése"

 

Nagyon nagyot tévedsz,Bácsi.Normálisabb aksi garipapírjára ezt rá kell,kellett írni...már sok évvel ezelőtt is.

 

Azt tudod-e,hogy 10 garanciában visszavitt akkumulátorból 9 nem jogos,mert vagy az autó teszi tönkre,vagy túltárolták eladás előtt...

 

bemegyünk 10 különböző márkakereskedésbe, és megmérünk 10 véletlenszerűen kiválasztott gyári új autót, nem ez lesz az átlag.

 

...és?Ez az égvilágon semmit nem változtat azon a tényen,hogy a 0,02 feletti fogyasztás az aksi szempontjából sok.

Előzmény: Paco155 (68664)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68716
Peug 306, 1,4benzin,1liter...én nyertem:-)olajnyomás már nem volt.
Előzmény: BMWKRAFT (68654)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68715

 De próbáltam kannából is semmi különbség.

 

Hát akkor látatlanból nincs más ötletem...mondhatnék ilyeneket,hogy vezérlés biztos jó-e,motorvezérlő negatívot-pozitívot kap-e rendesen,élőértékben adatok jók-e,stb...de ezeken már túl vagy.

 

Ha minden jó,akkor adagoló le,padra feltesz,megteker...vizsgál...csak egy ilyen művelet asszem 80e környékén kezdődik.

 

Pesten a Filep dieselnél csinálják,az lehet Hozzád közel is van(vagy közelebb,mint Székesfehérvár,Kecel). 

 

6évig járt 4T Trabanttal keverékkel, mert trabiba az való. :-DD

 

Jó keverési arány esetén ezzel nincs is gond.

 

Csak amikor beleönti az ügyfél a 10 liter 1:20-as keveréket,amit a Stihlhez csinált,még 3 éve,nagyjából üres tankra,az autó meg onnantól épp csak nem indul,de benzin is meg szikra is meg kompresszió is van,de ha bedúsítod,akkor indul,de 20 másodperc múlva leáll,és addig is csak padlógázfröccsökre reagál,és már mindent csinálsz,meg átnézel,meg hozol egy másik autót,és mindent átcserélsz,és nem jó,és már 3.-ra mérsz benzinnyomást,és véletlenül telibe fröcskölöd a motorháztetőt,és az a qrva benzin meg nem párolog el...és akkor buborék súgja,hogy "cserélj benzint,bazdmeg",mert már csak az az eredeti...az autó meg megjavul,na akkor elgondolkozol,hogy ugyan benzin-benzin,de az egyik mégse ég...hogyisvanez. 



 

Előzmény: 409 (68629)
ferixa Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68714
Sziasztok!
Kalos 1,4 F14S3 mocival. Felső lambda szonda kábelezését meg tudná valaki mondani? Van két barna (gondolom az a fűtés), egy kék és egy rózsaszín (vagy fehér). P0135 hibakód. Milyen utángyártottat érdemes beletenni?

Köszi!
cam aro Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68713

Vannak tapasztalataim topik tali teruleten.. de ebbol nem kovetkezik az interneten valo ismerkedes. :)

 

....avagy.. hat teged is "ismerlek" :)) 

============

aludnom kell.

 holnap munka.. bekell cuccolnom Auchanos zacsikba.. . mert koltozom. :) 

Előzmény: alteás x (68712)
alteás x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68712
Úgy beszélsz, mint akinek vannak kellemetlen tapasztalatai ezen a területen...
Előzmény: cam aro (68711)
cam aro Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68711

?

Nem ertem.

============

Ellenben..

 

Jo Ejt Urak. :)

Előzmény: alteás x (68709)
alteás x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68710
Ez már régen is volt, már vagy üres, vagy nagyon rossz lehet :)
Előzmény: Quattroman (68704)
alteás x Creative Commons License 2009.12.13 0 0 68709
Hehehe
Te már ismerkedtél interneten :DD
Előzmény: cam aro (68702)
wastegate Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68708

Nem ... kint alszik a műhelyben :O))))  BMWKRAFT

 

 

Előzmény: Quattroman (68707)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68707
együtt isztok?
Előzmény: BMWKRAFT (68706)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68706
Nna, nem fog zavarni a kutya.
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68705
Nem szeret sör? Lehet bor is, Bármit felszolgál a Boris.
Nem jó a topic tali cím? Kitalálunk más címet.
Van távolság, mi leküzdhetetlen, országon belül legyen egy központi hely: Pusztavacs.
Nicknév mögül való kibújás szerintem nem gond, mert úgyis csak az állandók mennének el.
Előzmény: cam aro (68702)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68704
valami ilyesmi?

Előzmény: cam aro (68702)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68703
hát volt itt egy kis reset + kever-kavar.
nem jöttél.....
Előzmény: alteás x (68700)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68702

camot a sor megbufizteti.. s ezert..nem is szereti. (ize miatt sem. )

(ne legyek mar szamkivetett ez miatt. :) 

 

viszont most... hogy asztalara tekint.. s atlagot von.. igy valmi 26% jon ki.. a ket tetelbol. . s egyik sotet borostyan,, masik voros szinu.. :D 

 

Traktorsoundal egyetertek.. de sztem semmi esely a sikerre topik tali cimen.

 

egyreszt tagok kozti tavolsag.. . masreszt meg mas az, mint pl mikor cam hulesegeket irkal a nickje mogott forumba.. .. s mas az szemelyes tali.. :)

 

Előzmény: BMWKRAFT (68693)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68701
azzal meg sok a macera, nyitogatni kell
Előzmény: BMWKRAFT (68699)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68700
Azért ez már súlyos, ha valakinek így néz ki a párnája :))
(úgy utálok ilyeneket fórumra írni, de : méleltem már 2-3 napja)
Előzmény: Quattroman (68697)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68699
Ááá, nem szívesen keverném. Van közte egy 0,33-as is. :)
Előzmény: Quattroman (68697)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68698
Eddig jó! Benne vagyok.
Előzmény: tractorsound (68696)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68697
hajtsd párnára a fejed:DDD
Előzmény: BMWKRAFT (68695)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68696

Hu fiuk, ti mar megint a sorozesnel tartotok! :)

Egyszer (egy nyaron) mar tenyleg ossze kene hozni azt a forumtalalkozot, vagy valami hasonlot es joool besorozni :DDD

BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68695
Benyomom, de nem megvilágosodást várok, inkább tompulást. Gyerekek ma kaptak egy kiskutyát. A szokásos éjszakai nyüszítésre számítok. :)
Előzmény: Quattroman (68694)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68694
nyomd be hátha Te is "megvilágosodsz" kardánügyben
Előzmény: BMWKRAFT (68693)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68693
Hamár sör. 7,2%-os világos sör.
Előzmény: cam aro (68688)
rend-őre Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68692

Figyu én nem akarok itt kukacoskodni....

Csak ha megfigyelted volna te nem arra kérdeztél rá amiket itt felsoroltál.....

De biztosan neked van igazad,,,,,  

 

Előzmény: 409 (68681)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68691
:DD
Használtak. Három kardán. Egy legyen már jó. Gumibakok jók, de az inkább fronthajtásnál gond.
Előzmény: Quattroman (68687)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68690

De nagyon irastudo lettel.. :D

tod mit kapsz erte? 

 

 

plasztik zsetoNYt.. :DD  ;)

=============

Előzmény: Quattroman (68687)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68689
Motorral a síktárcsa nem kóvályog, kicsit csörög a váltó, de a váltósunk szerint az természetes nála. Kézzel simán, nem rágva lehet hajtani, kihajtás csapágya nem lóg.
Előzmény: 409 (68686)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68688

Kell mar vegyek neked egy sört*. 

 

 

*vagy tobbet.,

 

 

:D 

Koszi! 

Előzmény: skorpio3 (68684)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68687
és mind a három kardán vadi új volt természetesen.:)

váltó kihajtásnál minden oké? esetleg ott a felfüggesztés?
(hajtok a NYLON (!) zsetonokra) ;)
Előzmény: BMWKRAFT (68682)
409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68686

Kardán nélkül próbáltátok a váltót megpörgetni sebességben?
Előzmény: BMWKRAFT (68680)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68685
Úgy ahogy mondod. Két sebességhatár közé tehető a kardánhiba. Ez meg 60-nál elkezdi és nyomja 90-100-ig, mert tovább nem megy.
Előzmény: vwopel (68683)
skorpio3 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68684
Szia Cam!
A napkban mérnem kellett egy VW Passat benzinpumpát ( hengerenkénti, 2.5-3Bar) az áramfelvétele 6-7 Amper volt, az volt az érdekes hogy amikor halódott,( esett a nyomás) akkor ment fel az.áram 7-8 amperre. Minden négy szép hullámot követett négy "borzas" csúcsú hullám. Ez már kommutátor szikrázás jele, meg az áramfelvételt is sokallottam, új pumpát kapott. Levettem a tankot, tele volt szeméttel, fémszemcsével, nem csoda hogy megadta magát. Egyébként amikor megszoritottam a nyakát 5Bárnál vett fel 9 Ampert.
Előzmény: cam aro (68650)
vwopel Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68683
csináltam 1 platóst, 55-60ig ráz ,a kardán ,1 kereszt 8-10 E km-t bír az egészet el kéne hajíntani de nem költ rá mert sóher :-(
2 szem hegesztve , kb 4-5 mm kifli és 55-60 kivételével mintha új lenne:-)
szóval ez nem segít rajtad csak elmeséltem. vigasztalás képen
vagy kifogtál 3 sz@r kardánt?
Előzmény: BMWKRAFT (68682)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68682
Persze nem a hsz-ek fölösleges szaporításával kezdtem. Azt meghagyom arra az esetre, mikor nincs több ötletem. Ez az a helyzet. 50-nél kezdte, a harmadik kardán van rajta, most 60-nál. Érdemi javulás nem történt.
Előzmény: vwopel (68679)
409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68681

"Hogy te milyen okos vagy,,,,,,"

Áááá, dehogy. Látod most sem tudtam rájönni a gondosan megszerkesztett kérdésedből, hogy vajon a 15ezer az mennyi is lehet literben. Mert azt, hogy melyik benzinből vetted, melyik kútnál, milyen dátum-kor, valahogy nem láttam leírva. ( ezekből esetleg az adott társaságot felhívva kinyomozhattam volna) Aztán olyan apróság, hogy az 5féle 1,6-os közül Neked melyik van, mennyit ment az a motor már, netalán kézi, vagy automataváltós megálmodása is meghaladja a képességeimet. Az is elgondolkodtató, vajon ezt az összeget egyszerre, vagy részletekben tankoltad.
És látod, gyenge az értelmezési képességem, azt értettem csak ki belőle amit leírtál.

"Érdekes van aki tudta értelmezni, "

Látnokok mindig vannak. Sokra mentél vele.
Előzmény: rend-őre (68667)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68680
Az iveco bajomra tippet adók közt fog tovább menni a vándor két nelylon zseton. :))
Előzmény: cam aro (68677)
vwopel Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68679
azzal kezdted,h átnézted,most meg látom már a fél autót kicserélted?
mindig 60nál kezdi? vagy kezdte?
Előzmény: BMWKRAFT (68671)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68678
Németből gurultunk haza és Solton muszályból megálltunk tankolni. Az autó gazdija jól ismerte a fogyit és a maradék útravalót tette a tankba. Hazáig, még egyszer tankolni kellett. Oppá!
Előzmény: cam aro (68670)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68677

:DDDD

 

Elnyerted a hsz-eddel, a tegnap nyert ket  nelylon zsetonomat.. :D

Előzmény: BMWKRAFT (68675)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68676

A poen az az.. hogy ugy kertel segitseget/hiba behatarolast... hogy nem kozoltel tenyeket, s az erre vonatkozo kerdest, meg zokon is vetted. :?  

 

15E Huf benzin, az nem konkret adat, a megtett utra.

Tehat nem teny a fogyasztasodra.

 

Nos.. ez itt egy szakmai topik.. s nem csillagjosda. 

(bar iparkodom, tobb arcuva tenni a topikot.. :)) 

 

Előzmény: rend-őre (68672)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68675
Ezt itt már sokan megállapították. :DDD
Előzmény: rend-őre (68667)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68674
Voltak gumisnál, okésnak ítélte őket. Egyébként a teljes futóművet kizárnám, mert kardán nélkül meghúztuk 90-el és nem rázott.
Előzmény: alteás x (68666)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68673
Én már leakartam venni a váltót, mert más ötletem nem volt, de főnököm esküszik a kardánra. Egyébként a kuplung jól dolgozik, még ivecos zörgése sincs.
Előzmény: wastegate (68662)
rend-őre Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68672
Érdekes van aki tudta értelmezni, van aki nem. Mindegy azért nem volt olyan jó poén, hogy jót röhögjek rajta,,,, 
Előzmény: cam aro (68668)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68671
60-tól kezd tipikus kardánrázást. Ami furi, hogy nem hagyja abba a sebesség növekedésére. Kardánt egyféleképp lehet összerakni.
Előzmény: cam aro (68659)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68670

Mikor az elso maszek benzinkutak kozt.. megnyilt egy a kornyekunkon is..

..sok panasz volt arra.. hogy kurvara mosobenzin szaga van az uzanak..

Tobben panaszra is mentek.. a gazdihoz.  

 

Azt meg azt mondta, hogy a hasznot abbol csinalja.. amibol akarja.

Uzemelt talan egy evig.

na most egy multit nem kerdeznek../az nem is valaszol. /  s nem is fog becsukni egy helyi "uzem" hibaja miatt, mivel monopol helyzetben vannak.  

Tehat.. a benzinkutak lopnak, s ez teny.

 

Szerintem. :) 

Előzmény: alteás x (68665)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68669
Ahogy gondolod. :)
Előzmény: alteás x (68665)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68668

Neki lehet okosnak lennie.. .. ö nem a rend-öre. :P 

A kerdest viszont valoban nem jol tetted fel, s ezert nem kellene fikaznod egybol.

 

Tankolhattal epp Ukrajnaban is 15E forintert.. s akkor az mennyi LITER benzin is, az adott tavra? 

Szval itt a bibi.. hogy penzmennyiseget jeloltel meg.. s nem uza mennyiseget, mibol fogyasztast lehet/ne kalkulalni..

Előzmény: rend-őre (68667)
rend-őre Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68667
Hogy te milyen okos vagy,,,,,,
Előzmény: 409 (68636)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68666
Kerék súlyok?
Előzmény: BMWKRAFT (68656)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68665
5 liter?
Az nagyon sok, nem hiszem hogy kb 10% klömbség lenne, esetleg pár deci.
Előzmény: Paco155 (68663)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68664
"Ahol 0,02A*-nél nagyobb fogyasztást mértem,vagy 13,8V-nál kisebb töltést terhelve,ott jeleztük az ügyfélnek(rálett írva a garipapírra,nehogy elfelejtse),hogy az autója eszi a villanyt**,készüljön rá,hogy az aksi nem lesz örök életű."


Azért gondolom azt te is tudod, hogy ezt leginkább úgy hívják, hogy "saját seggünk lefedezése" -> lásd pl ecotec motor hivatalos normája: max 1 l / 1000 km -- motorolaj.

Nem kétlem, hogy jónéhány autó tudja ezt a 0,02-t produkálni, de lenne fél dollárom arra hogy, ha bemegyünk 10 különböző márkakereskedésbe, és megmérünk 10 véletlenszerűen kiválasztott gyári új autót, nem ez lesz az átlag.
Előzmény: kormi07 (68619)
Paco155 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68663
Azért mert egy-két liter mindennapos, de akár öt liter eltérést is tudsz tankolni, akár csak azzal, hogy az egyik oszlopnál jobbra dől az autód két fokot, a másik oldalon (vagy másik kútnál) meg balra.
És azt is játszik amit Cam mondott, hogy ugyanannak a kútnak valószínűleg egy hét múlva is ugyanannyi lesz a "mérési hibája". :)
Előzmény: alteás x (68640)
wastegate Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68662

kuplung tárcsa agy rész ... rugók ????

 

w

Előzmény: BMWKRAFT (68658)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68661
Udv. Mi a velemenyetek a Verner termosztatokrol?
patopal Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68660
Ha szabad annyi kiegészítést tennék, hogy a kattanásig tankolással nem fog pontos eredményt kapni. Látni kell a csőben az üzemanyagot, akkor elég pontosan lehet mérni.
Előzmény: bohrer (68639)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68659

Mit erzel... mit hallasz.. s mikor?

Kardanok jo pozicioban vannak osszedugva csuszohuvelynel?  

Előzmény: BMWKRAFT (68653)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68658
Ez a bajom. Ötletem nincs.
Előzmény: Quattroman (68657)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68657
akkó most már csak ott keresgélj ahová eddig nem nyúltál.
Előzmény: BMWKRAFT (68656)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68656
Hátsó hidat cakk-pakk kicseréltem. Semmi.
Előzmény: Quattroman (68655)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68655
féltengelyek?
Előzmény: BMWKRAFT (68653)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68654
Én 1000-es corsaból 1,5l-ert engedtem le. (!)
Előzmény: no_holy_shit (68634)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68653
Mit levettem, darabonként, majd kompletten lecseréltem, de ráz. Minden beavatkozásnál kicsit másképp, vagy más sebesség tartományba, de javulás nem tapasztalható.
Előzmény: Quattroman (68652)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68652
kardánt levetted? minden keresztet megmozgattál hogy könnyen billeg? függesztőcsapágy? csúszóborda?
Előzmény: BMWKRAFT (68641)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68651
Gumák voltak gumisnál, o.k., megforgatva a kardán nem üt, keresztek o.k., beindítva járhatna kicsit egyenletesebben is, de bemelegedve jónak mondható, motor-váltó kapcsolatot megnézem.
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68650

Tegnapi, mai tortenet.

Merci 320 ML, 2001"

 

Nem indul, nincs uzanyomas.. biztije leolvadva. /20A /

Bizti csere.. auto indul. de semmi gazra nem reagal.. csak pruszkol, leallogat.

Uza szep sarga, s roppant budos benne.

Uza csere utan javul.. mar van alapjarat.. de gazra tovabbra sem reagal..

Hidegen nagyon xar... melegen mar veszi lapot.. de pruszkol.. s erotlen.

 

Kod csak random egeskimaradas.

Uzanyomas allando, s stabil 3.5 bar.

Vizhok szenzor, .. beszivott levego szenzor jo.. eloadatban is latni.

AFM osszevissza mutogat, de ertheto, gagyin jaro motornal.. de a gyanu megvan. Ez tuti xar.

Megkapja az uj MAF-ot, s csoda! 

Hidegen, melegen kituno..

 

Mit  nem ertek? :S 

Ja,..s uzapumpa stabil, jo hullamu, de 10.5 A-t eszik, s az sztem sok. /?/

vwopel Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68649

hali! az átnézés az miből állt? nem görbe? mikor ráz? és a gumiK ?

Előzmény: BMWKRAFT (68641)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68648
Csáó!
Nem ment el a vezérlés,szíj sem szakadt el,de nem mertem jobban megbontani mert kicsit komplikált már ezen egy hengerfejleszedés is..
Elviszem szerelőhőz,kiváncsi leszek mi lessz a baja,,biztos egy vagyon lessz..
Előzmény: Törölt nick (68590)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68647
Nem tom, erre gondolt-e, de enne így semmi értelme.
Előzmény: cam aro (68645)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68646

pl gumi is razhatja..meg xarul jaro motor is.. stb,.

 

 de egy tipp is.  

 

Nezd meg a valto/motor osszefogo csavarokat, mar volt ilyen a prrakkxisomban.. :D

Előzmény: BMWKRAFT (68641)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68645
...mert ugyanaz kutnal,..... ugyanugy lopnak? :)) 
Előzmény: alteás x (68640)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68644

""Átlagba a fogyasztásom 8,1 liter,,,,""

 

Ez a 15E Huf, s a 450 km eredmenye? 

300Hufos benzinnel szamolva, az 50 liter benzin.. s akkor az tobb mint 10l/100km.

 

 

Szerintem az nem /tul/sok, de esetleg megkellene nezni termosztatot, s hofok gombat.. elso korben.

Előzmény: rend-őre (68631)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68643
Ertettem amit irtal, s koszi. :)
Előzmény: kormi07 (68628)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68642
Legalább felső kenése az volt :D
Szerintem egyesek számára a kezelési útmutató, csak felesleges plusz papír, csak úgy.
Előzmény: 409 (68637)
BMWKRAFT Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68641
Jó estét a kartársaknak!
A héten fennakadtam egy x-aktán, mit képtelen vagyok megoldani (füstölgő smile).
Alany: 2002-es iveco, dobozos. Próbaúton kardánrázást diagnosztizáltam. Átnézve azt, semmi baja. Kérdés: mi rázhatja még be az autót, hogy a fent említett tünetet produkálja? Minden tippet szívesen fogadok, mert nekem ötletem nincs. :(
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68640
Miért kell ugyan az a kút?
Előzmény: bohrer (68639)
bohrer Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68639
Nem biztos hogy gond van. A vezess.hu- van egy szaki autóvásárlási tanácsadó, nem javasolja az opel és a VAG csoport 1,6-os motorjait, szerinte városban sokat fogyasztanak, mondjuk pont octaviát írt Ő-is.Helyette az 1,4-est javasolja, Ford-ból viszont fordítva. Rengeteg kocsit tesztelt már, elég korrekt tanácsai vannak.
Sem az autópálya, sem a város nem híres az üzemagyagtakarékos vezetésről.
Tankold tele a kocsit egy adott kút adott oszlopánál 1-vagy 2 kattanásig.Menj a kocsiddal országúton nyugodt tempóval 90-100 km/h , legalább 200-300km távot.
Majd utána ugyanaz a kút ugyanaz az oszlopánál szintén 1-2 kattanás, így oszd el a fogyasztást. Biztosan nem lesz több a gyári értéknél, ha mégis akkor tényleg gond van.
El ne hidd a városi 5L fogyasztásokat, van egy topic a valódi városi fogyasztás címmel, vannak mesemondók, és vannak akik leírják hogy az S Merci 24-26L eszik városban, de nem érdekli őket.
Hiteles forrásból: városi rövid távok 1-2 km, Fiat Seicento1,1 és Daewoo Matyi 0,8
mindketten 9-11L benzint esznek.
Volt egy pár robogóm a 2l baromság, volt egy hondám az 3,5L-5L evett, de volt Yamahám az 4-7L evett nem tuningolt 50ccm motorok voltak.
Van aki 70ccm tuning Malagutira 17,5L fogyit írt, és írta hogy ezért nem túrázgat vele alig győzi tankolni.
Bízzunk benne nem lesz ott gond a Skodánál.
Előzmény: rend-őre (68631)
patopal Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68638
Ez óriási . DD Mire fel nem kellene készülnie egy autógyártónak...
Nem volt szervizelve soha ,hogy nem tűnt fel senkinek?
Előzmény: 409 (68629)
409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68637

De, megette. Abból derült ki az egész, hogy hangosan csattogtak a hidrók. Viszont baja nem lett. Ha emlékeim nem csalnak, olyan 50ekm környékén ment vele így.
Előzmény: alteás x (68632)
409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68636


"Tankoltam eddig 15 ezret a hónapban"

Belegyömöszölted a pénzt, vagy 15ezerszer tankoltál?
Előzmény: rend-őre (68631)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68635
összesen 3,5 megy bele
nekem 1x a gombosnál első szervizen kiszámláztak bele 4 litert (Helix Ultra)
mondván hogy fél liter nincs(???):O
ehhez képest alsó nívóig volt ami pont három litert igényel.
viszont ingyen kicserélték a Maxabo rendszámtartóit gombosra:(((
Előzmény: no_holy_shit (68634)
no_holy_shit Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68634

tegnap olajat csereltem a corsaban. kb 2,2 liter jött le (?)
Előzmény: alteás x (68632)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68633
na ja,
de azt nem írta hogy a hat év alatt négyszer tankolta tele:DD
Előzmény: alteás x (68632)
alteás x Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68632
Azta qrva!
Nem ette meg az olajat az alatt?
Előzmény: 409 (68629)
rend-őre Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68631

Sziasztok!

 

Van egy kis gondom! Skoda octávia 1,6-os I-es, kicsit sokat eszik mármint szerintem. Tankoltam eddig 15 ezret a hónapban és mentem vele 450 km-t, mert többet nem tudtam az óra szerinte. Az autó teljesen normálisan van használva, nagy becsben tartott. Napi szintem 20 km autópálya és 5 km városon belül. Októberbe volt zöldkártya amin teljesen jól megfelelt.

 

Szerintetek mi lehet a hiba?????

Vigyem hibakód kiolvasásra? Ami nyáron megvolt, de lambda szonda hibát nem jelzett a készülék, de már akkor is sokat evett........

 

Átlagba a fogyasztásom 8,1 liter,,,,

De ha számolom a15 ezeret ésa 450 km-t akkor az durva,,,,,,  

üdv:BAlázs

409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68630

"be sem mentem dolgozni... s tudtam hol a bibi."

Tiéd a 2db nájlonzseton! :-DD
Előzmény: cam aro (68627)
409 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68629

Nem, azt nem tudom kiolvasni. Benzinnel nem indulna hidegen, és ha mégis, alapjárat nem lenne. De próbáltam kannából is semmi különbség.

Feleségem nagyapja 6évig járt 4T Trabanttal keverékkel, mert trabiba az való. :-DD
Nem tudta, hogy 4T, ebből kifolyólag olajat sem cserélt soha.
Előzmény: kormi07 (68623)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68628

Az miaz a PSG5 ?

 

Az a VP29/VP44 radáldugattyús trágyadomb adagoló saját vezérlője,ami az adagoló tetején van,és úszik a forró gázolajban:-),és ráadásul olyan kis zárkózott,hogy nem mindig közli a motorvezérlővel,ha valami baja van.

 

infot lehet keszen kapni... de nem art ha azt ertelmezni is birja ember. :))

....ennyit a raktar gyujtogatasrol.. :D 

 

...te most szórakozol velem:-)ne mondd már,hogy nem értettél a leírásból valamit.

Ha mégis,akkor elmondom megint,szívesen:-)

 

Ja,nem a raktárt kell gyújtogatni,te kis piromán,hanem a fényt benne:-)

 

Éccakát,urak. 

Előzmény: cam aro (68627)
cam aro Creative Commons License 2009.12.12 0 0 68627

A multkor be sem mentem dolgozni... s tudtam hol a bibi..... :D

..neeem tudsz ra rekontrat.. :P  :DD

==============

Az miaz a PSG5 ?

Ugyanide..

infot lehet keszen kapni... de nem art ha azt ertelmezni is birja ember. :))

....ennyit a raktar gyujtogatasrol.. :D 

=============

jo ejt Urak.

Előzmény: 409 (68621)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68626
Nem,1.4i...ezért sem tűnt fel.
Előzmény: alteás x (68624)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68625

mas nem kapcsolja fel a villanyt.  ;) 

 

Dehogynem,Bácsi...épp azt csinálom.

 

Elnezesed kerem. ha bantonak tuntem.

De csupan csak ketelkedtem.. tenyek nelkul.

 

Semmi baj nincs,írtam is az előbb.

Amiket én ide beírogatok,azok mögött igen sok méricskélés,gyakorlás,tapasztalatgyűjtés van,még akkor is,ha nem írom le,hogy"mértem ilyet 1500-at,hidd már el".

 

Neked ezt már nem kell kiszenvedni,mert készen kapod az infót.

Az,hogy kételkedsz benne,az a Te dolgod...majd ha lesz tapasztalatod e téren,akkor elhiszed.

Ha rám hallgatsz,akkor most is elhiszed.

 

Nyilván senki sem tévedhetetlen,így én sem,és ha valaki bebizonyítja,hogy neki van igaza,akkor elhiszem.

Amíg nem,addig nem.

 

Ez így kerek,szerintem...az úttörő ahol tud,segít:-DD

Előzmény: cam aro (68620)
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68624
"eccer 3 napig javítottam egy ventót,amibe keveréket tankoltak"
És dízel volt???
Előzmény: kormi07 (68623)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68623

Ez igazán érdekes...PSG5-öt ki tudod kérdezni külön?Hátha ott van valami hibakód,ami a motorvezérlőben nincs.

 

...alternatív üzemanyag,esetleg?(eccer 3 napig javítottam egy ventót,amibe keveréket tankoltak:-D),bár akkor lehet nem is indulna.

Előzmény: 409 (68622)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68622


"Annyi kipugáz szerintem csak van,hogy létrehozzon valamiféle nyomáskát."

Igen, annyi azért van, érezni a csövön, hogy fújdogál rajta, és a MAP is működik. Alapjáraton 1,6V, fordulaton felmegy 2,2V-ig, de megpumpáltam és 1bar környékén 4,5V-ot mutat.

De ez annyira gyenge, hogy nyomok egy padlógázt és kb 6-7 sec amíg kipörög a ~2500-as maximumra, menni meg elsőben lehet vele padlógázon olyan sietős gyalogos tempóban. A másodikat csak lejtőn bírja el.
Előzmény: kormi07 (68616)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68621

Na, azért nekem sem tart ez mindig 3napig, a múltkor egy Sharan-nál még ki sem nyitottam az ajtót és már tudtam, hol a bibi. :-))) Most Te jössz! :-P :-D
Előzmény: cam aro (68609)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68620

Jovana.  :D

Csak azert tamaskodom.. mert az vagyok.. :)) 

Bocsi, ha xarul jott le.

 

Ramerek ezentul mindenre.. mi el, s mozog.. 

 

Feny.. Raktar?  Hmm :))) 

A baj osszetett.

Ha raktart megis talalom, s van is benne villany...

....azt urva dinamot.. nekem kell tekerni addig,. mig feny is lesz belole. ..mert mas nem kapcsolja fel a villanyt.  ;) 

 

Ti. ti sokat segitetek... de tekerni azt nekem kell.....

 

Elnezesed kerem. ha bantonak tuntem.

De csupan csak ketelkedtem.. tenyek nelkul.

Előzmény: kormi07 (68619)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68619

ne sertett stilusban fogd fel mit irtam

 

Odatettem a vigyort a végére,Bácsi:-)

 

nincs mÉg ily iranyu rutinom

De a 0.01-et.. hat azt nehez egy riasztos, immos. stb,..  autonal nyugalmi fogyasztasnak felfogni.

 

Napi átlagban be kellett szerelnem legalább 1-2 aksit,minden áldott munkanap(6*egy héten),sok éven át.

Minden áldott beszerelés mellé kötelezően kellett mérnem nyugalmi fogyasztót,és töltést,terhelve(problémás autóknál mást is).

Az autók a 6V-os trabitól az MTZ traktoron keresztül az E-type jaguáron át a bmvx5-ig tartottak,néha jött volvo fh12,ifa,elektromos rokkantkocsi(!),meg még mindenféle belsőégésű jármű,ami a föld hátán mozog(fűnyíró kistraktor:-D) 

 

Ahol 0,02A*-nél nagyobb fogyasztást mértem,vagy 13,8V-nál kisebb töltést terhelve,ott jeleztük az ügyfélnek(rálett írva a garipapírra,nehogy elfelejtse),hogy az autója eszi a villanyt**,készüljön rá,hogy az aksi nem lesz örök életű.

 

*mérési hiba meg nem volt,mert ahogy bekötöd az ampermérőt,ki kell nyitni az ajtót,hogy a belső világítás felkapcsolódjon,és ha ilyenkor 0,45-0,85A fogyasztást látsz(ez 1-2  5W-os izzó),becsukva/leriasztva meg 0,02-t,akkor ott nem lehet hiba.

 

**és ha belátta,hogy igazunk lehet,akkor visszakértük az autót,és kivágtuk a picsába belőle a 100 éve nem működő riasztót,villogó ledes indításgátlót,meg mindenféle fölösleges szart,esetleg mondtuk neki,hogy pattintsa le a rádióelőlapot,mert ha fenn van,akkor kikapcsolva is 0,06A-t eszik.

 

És hogy ki mit mond itt ezzel kapcsolatban,az nem nagyon érdekel már.

 

Annak hiszel,akinek akarsz:-) smile!

 

U.I:látod-e már az első fényt a raktárban...?:-D

 

 

 

 

Előzmény: cam aro (68570)
henger fej Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68618
Vagy nem hisz a fülének. :)
Előzmény: cam aro (68611)
henger fej Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68617
Z14XEP
Előzmény: wastegate (68613)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68616

Turbónyomás persze nincs,

 

Nyomásérzékelő nincs "megragadva" légköri nyomáson?(ha belefújsz,mutat valami változást?)

 

Annyi kipugáz szerintem csak van,hogy létrehozzon valamiféle nyomáskát...(akár 0,1-0,2-t is,azt meg jeleznie kell az érzékelőnek)

 

Csináltam olyan vectrát,amin ki volt meredve a tnyomásérzékelő,de az nem légkörin,hanem magasabbon,így észrevette az ecu,hibakód is járt vele.

 

Nem akart menni az istennek se,sehova.  

Előzmény: 409 (68568)
wastegate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68615
az egyiken úgy rémlik szélesebb a vezszíj és a hozzá tartozó minden kutyafüle ...
Előzmény: Quattroman (68612)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68614
megnyugodtam, mégsem vagyok totál hüle:DDD
Előzmény: wastegate (68613)
wastegate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68613

megtaláltam az a qva láncos egynégyest ... X14XEP 2003-tól.

 

emlékeztem Én is ilyen láncosra, legutolsó "élményem" xarrá rothadt motorolaj szűrő betét darabkák kiműtése a szűrőházból :O(

Előzmény: Quattroman (68604)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68612
oszt itt mi a különbség?
Előzmény: wastegate (68608)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68611

Szakadt szijas motoron minek merni kompressziot?  :))

 

Nincs füle. ?

Előzmény: Trebitsch (68584)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68610

Ja.. valoban. 

...elbactam.

 

(de veletlen  volt :) 

Előzmény: Trebitsch (68574)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68609

Akkor en gyosabb voltam, mert az elso probanal fulon csiptem. :)

 

Mondjuk nem volt nehez, mert az vezetooldali ablak elektronika hol mukodott, hol nem... igy logikus volt ott kezdeni.  :)

   

 

 

Előzmény: 409 (68572)
wastegate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68608

X14XE

X14Xe ...

 

(az előző ... Z14XE)

Előzmény: wastegate (68607)
wastegate Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68607
x14xe
Előzmény: Quattroman (68599)
A4S4 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68606
:D
Olyat viszont hallottam,hogy átugrik és elméletileg ezt is 90ezrenként kell cserélni:(
Előzmény: Quattroman (68599)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68605
Utánna néztem elég érdekes :)

Az unix programja erre a motorkodra hoz vez szijat is meg vezlánc feszitöt is :)

Én még nem találkoztam láncossal de jelek szerint létezik .

Előzmény: Quattroman (68601)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68604
akkor ez nem egy motorcsalád:O
bár a GM sosem a logikáról volt híres
Előzmény: Aleko Viva (68603)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68603
Szíjas lesz az.
Előzmény: Quattroman (68599)
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68602
Engem kicsit se :D
Előzmény: Quattroman (68599)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68601
az x12xe az láncos, olyan van a családban, az 1,4 az csak hengerűrtartalomban tér el,
nem?
Előzmény: Törölt nick (68600)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68600
Az jooo

Én az 1.4 16v szijjat szoktam rakni :))

De lehet hogy létezik láncos is ???Ezzel a motorkoddal !

Szerintem az 1000m3 az láncos :)
Előzmény: Quattroman (68599)
Quattroman Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68599
az nem zavar benneteket hogy az opel X14XE motor nem szíjas hanem láncos vezérlésű???????????
A4S4 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68598
Hát,ja.
Amúgyis az opel veztengely kerék nincs annyira eldugva :D
Egy műanyag sipka 2-3 csavarral,oszt mán láccik is,hogy forog-e indítózáskor.
Előzmény: alteás x (68597)
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68597
Aki kompressziót mér, az már csak észre vesz 1 szakadt szíjat!
Előzmény: 409 (68594)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68596

Meg lett a kábel amin szökött az áram, tettem rá egy mágneskapcsolót, hogy csak gyújtáson kapjon tápot, azóta béke van. :-)
Előzmény: TamiBT (68573)
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68595
Jaj, én azt nem tudom, én alkoholista vagyok, nem autószerelő :)))
Előzmény: ifjszemcso (68585)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68594

Ha elszakadt, akkor abban az egyben sem lenne. Szerintem. :-)
Előzmény: Trebitsch (68584)
A4S4 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68593
Sztem nem kisebb:D
Előzmény: Törölt nick (68591)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68592

Ez bolond biztos, különböző méretűek a csavarok.
Előzmény: Törölt nick (68591)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68591
Szia

Még egy gondolat bár a távolbol elég nehéz :)
Uj az adagolo elvileg jonak kell lennie :)

Nem lehet hogy a összekeverted az átteresztö csavarokat a visszafolyon elvileg kisseb a nyilás :) csak egy gondolat !!! anno én is jártam igy az se akart menni :(((
Előzmény: 409 (68554)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68590
Szia

Vezérműszij?????vele mi ujság ???
Előzmény: ifjszemcso (68576)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68589
Okok!
Csak mondom informálódok egy kicsit mielőtt nekiállok!
Köszi a segítséget!
Előzmény: Trebitsch (68588)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68588
Ellenőrizd le a vezérlés pozícióit, ha tényleg nem szakadt.
Aztán majd innen folytassuk, mert csak itt a monitor előtt sose fog kiderülni a hiba.
Előzmény: ifjszemcso (68586)
batyja Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68587
nem vagyok autószerelő, szóval lehet.
de nem hallottam még ilyenről...
Előzmény: Trebitsch (68583)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68586
Nem szakadt a szíj!
Azt meg nem hinném hogy egyszerre lenne a három hengerben gyűrűtörés,vagy hidrotőke hiba..
Előzmény: Trebitsch (68584)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68585
Mekkora kompressziónak kellene lennie?
Mert asszem amiben volt kompresszió,az sem volt fullos..
Előzmény: alteás x (68582)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68584
Egyikben megmaradhatott, pláne ha szakadt a szíj tényleg.
Előzmény: alteás x (68582)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68583
Vagy (ebben a motorban) ha átugrik.
Előzmény: batyja (68579)
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68582
Akkor nem lenne 1ikbe se kompresszió, nem?
Előzmény: Trebitsch (68577)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68581
Mindent nem, csak a szelepeket.
Előzmény: ifjszemcso (68578)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68580
értem,de annak is van valami oka akkor..
Elsőként megnézem a vezérlést..
Mondjuk nem lett idejében cserélve,lehet hogy a vizpumpa miatt?
Előzmény: batyja (68579)
batyja Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68579
ha elszakad a szíj az csesz szét mindent..
Előzmény: ifjszemcso (68578)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68578
de ha az átugrik akkor ahogy hallottam szétcsesz benn mindent,..
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68577
Ellenőrizd a vezérlést, nem ugrott-e át a vezérműszíj 1-2 fogat.
Előzmény: ifjszemcso (68576)
ifjszemcso Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68576
Helló mindenki..

Egy kérdésem lenne ,bízom benne tudtok segíteni!
Van egy 1997-es B corsám /X14XE motorkóddal/,tehát 1.4-es 16 szelepes.
A problémám az lenne hogy egy kb 90 es autopályás temponál elkezdett gyengülni az autó,olyan mintha 1-2 gyertya nem ment volna,kihagyna,hazavitettük az autót,gyertyacserék után egy "szerelő" rámért a hengerek kompressziójára és a négyből csak egyben volt kompresszió!A motor előtte nem füstőlt,nem csörgött nem volt semmi baja,csak egyszerűen megált..
Ha van valakinek ötlete mivel kezdjem megköszönném..
alteás x Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68575
Meg van köszi!
Előzmény: 409 (68567)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68574
Ne wattot számolj, hanem amperórát. 0.3A az ugyi őránként ennyi, szóval 30Ah az 100 óra, 60Ah az 200 óra. Ennyit szív le az akkuból az állás, vagyis 4-5 nap alatt ekkora terhelés garantáltan csontra lemeríti az akkut.
Előzmény: cam aro (68558)
TamiBT Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68573
- apropo vegul mi lett a gond..?? (masodik napon voltam epp nallatok ;)
Előzmény: 409 (68572)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68572

Így voltam a Passat-tal a múltkor én is. :-/ De a harmadik napon elkaptam! :-)))
Előzmény: cam aro (68571)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68571

B*szam meg.. :S

biztik kihuzgalasa nem hozott eredmenyt,..

innnetol szomoru vagyok. :D

 

Koszi nektek.

 

----------------------------- 

 

Előzmény: 409 (68569)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68570

jo .. fogtam.. csak ne sertett stilusban fogd fel mit irtam, mert az nem volt szandekom. <<  !,.  >> !! :)

 

Kib*szott sok.. de egy 70 akarhany Ah-s akksinak is?  (hatareset erre szolt.)

 

De oke Bacsi.. ertem hogy sok.

Ezert kerdeztem, mert helybol nem iteltem annak, de kis matek utan mar nem tunt jelentektelennek, viszont biztos nem voltam benne.. (nincs mÉg ily iranyu rutinom. :)  .ezert kerdeztem.

 

viszont.. 0.3 A.. s 0.01 A.  kozt, iszonyat nagy a kulonbseg.. ha irsz 0.1-et.. akkor okezom.. s elfogadom.

De a 0.01-et.. hat azt nehez egy riasztos, immos. stb,..  autonal nyugalmi fogyasztasnak felfogni.

 

...aztan tevedhetek is.. :)) 

=============

nademostmarhuzok aludni. :) 

Előzmény: kormi07 (68566)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68569

"lenyeg hogy az 0.3.. az hatareset szerintetek."

Én /is/ azt írtam, hogy sok!!!

Előzmény: cam aro (68565)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68568

Mindhárom pedálkapcsoló jó. ( ECU-ig ) A twinport is valószínűleg jó, és ki is van takarítva az egész, de nem ér el olyan fordulatot, hogy működnie kellene. Turbónyomás persze nincs, mivel nincs annyi kipugáz ami meghajtaná a turbót. De a turbó is jó, lebontottam, megnéztem, a szabályozása is működik, wastegate zár rendesen.
Előzmény: kormi07 (68564)
409 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68567

Gépjárműkereső (regisztrálni kell)
Előzmény: alteás x (68563)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68566

azt a 0.01 -0.02 ampert iggen nehezen hiszem.. mert az elmegy meresi pontatlansagnak is.  (nalam.:)  szval ez nem hit tetel.. :))

 

0.3.. az hatareset szerintetek.

 

Nem b+,az kib*szott sok.

 

Bácsi.

 

Ha hiszel nekem,akkor már tudod,hogy mi baja az autónak.

 

Ha nem hiszel,akkor meg nem is fogod megtudni sose.

 

Pont.

 

:-)

 

 

Előzmény: cam aro (68565)
cam aro Creative Commons License 2009.12.11 0 0 68565

Akkor nem tudom... uj adagolo mar csak nem xar? :S 

oooo... szet hullott a regi adagolo. .. s a csucsok kaptak jot tole? 

..bar sztem akkor inkabb fustolne/zorogne mint allat, az uj, jol dolgozo adagoloval.

Passz.. :S   

===============

Kormi..

azt a 0.01 -0.02 ampert iggen nehezen hiszem.. mert az elmegy meresi pontatlansagnak is.  (nalam.:)  szval ez nem hit tetel.. :))

============

409.

volt benne valmi 45Ah-s kornyeke..

Aztan kapott egy 70Ah kornyekit.. zsir ujban..

De detto megmerul.  

Holnap valszinu visszakotom muszert.. s hagyom rajta par orat, hatha valmi idoszakossan bolondul meg rajta.

(biztiket osszest kihuzgaltam.. de 0.3 A. az stabil. )

 

Kerdeztem fonokot, hatha user hiba.  mert lehet radiozik benne a tulaj estenkent..(2.0 turbo golf.. csicsapicsa feka  auto )  .de nem tudja.

majd kiderul. lenyeg hogy az 0.3.. az hatareset szerintetek.

 

Koszi Urak.

Jo' cakkat.

Előzmény: 409 (68560)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68564
Féklámpakapcsoló,szívócsőátkapcsolás?Turbónyomás van?
Előzmény: 409 (68560)
alteás x Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68563
Hali!
Multkor írtad, hogy a magyarországponthun lehet infózni rendszám után.
Ott mit kell keresni?
Előzmény: 409 (68562)
409 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68562

A 0,3A az sok, ha nincs napi használatban akkor lemerítheti. 5napra 35-36Ah Kérdés mit tud az akku?
Előzmény: cam aro (68558)
kormi07 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68561

0.3 A./ 4 Watt/  nyugalmi aram fogyasztas

 

Normális autó 0,01 0,02A-t eszik,de nekem ne higgy,én bonyolítok:-)

Előzmény: cam aro (68558)
409 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68560

Ezeken már túl vagyok, ezeket neveztem "prifériáknak" :-) Légtömegmérőt /is/ kimértem, jó, de ennyire gyenge még lehúzott csatival sem lenne. Lekötött kipuval sincs változás.
Megállt. Adagoló széthullva, javítása több mint az új.
Előzmény: cam aro (68555)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68559

Nincs erdemleges valtozas a csorgest illetoen, legalabbis nem tapasztalom. Frissen cserelve jobbnak tunt a helyzet, de asszem inkabb csak a fulem volt bedugulva a megfazastol, mert mar nem vagyok megfazva es most ugyanojan csorgosnek hallom :D fontolgatom, hogy visszategyem a gyari szenzort.

Nem inkabb tul dus kevereket akartal irni? Szegenykeverek 50 foktol all fel, akkor gyullad ki eloszor a GDI ECO lampa es a csorges is csokken.  Ezesetben milyen szenzort vagy egyebet kene vizsgalni, mi szol bele a keverkepzesbe...homerseglet fuggvenyeben?

Előzmény: cam aro (68557)
cam aro Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68558

Golf.  

5 nap allasok utan nem indul..

 

akksi 2 honapos excel. , nyugalmi fesze 11.8V.. ismeretlen eloelet.

 toltes.. hm.. indit 14.2V . aztan 5-7 perc mulva leesik 13.8V kornyekere.

(gondolom merult akksi kezd meg mozdulni. s venni fel a toltest> terhelni a generatort. )

 

0.3 A./ 4 Watt/  nyugalmi aram fogyasztas.

Nem gondolom soknak.

de ha felszorzom... 5nap x24ora x 4 watt = 480 Watt.

Az meg mar nem keves. 

 

Velemeny? 

cam aro Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68557

Termosztat a legvaloszinubb problema..

 

De sztem kellene valmi idot aldozni annak a csorgesnek is..  mi valszinu szegeny keverek miatt van .. mondjuk attol melegedni-e kellene inkabb...

 

Dehogy csorgott hofok szenzor csere elott.. s hogyan most?

jobb, rosszabb?

Előzmény: tractorsound (68545)
cam aro Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68556

3 fok szvsz semmit nem szamit..

 

Az osszes termosztat ugyahogy van.. alig esik bele ebbe a turesbe.

 

Előzmény: tractorsound (68553)
cam aro Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68555

 

 

ize.. AFM-re  kellene ra merni.. hatha.. bar ketlem, mert attol meg fordulat lenne, + valszinu MIL -is.

 

Esetleg kipuff dugulas?

Miert csereltetek adagolot?

Előzmény: 409 (68554)
409 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68554

Ez sajna valami más lesz, vezérlés a helyén van, legalábbis a rögzítők mindenhol illeszkednek, és semmi füst. Annyira semmi, hogy látni sem lehet.
Előzmény: Törölt nick (68538)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68553
Valami oka csak van, hogy 2 felet gyartanak. Koszonom a valaszt.
Előzmény: vasfarok (68552)
vasfarok Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68552
Hát mást nem ír a 90 KW os hoz, annyit számít neki az a 3 fok?
Előzmény: tractorsound (68550)
wastegate Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68551

118 LE  85°C  1999-2000

122 LE  85°C  2000-2006

 

motkód azonos ...

Előzmény: tractorsound (68550)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68550
Gyartasi idore nem ter ki? Nyugateuropai kereskedooldalakon is korulneztem es ott is ugyanugy szerepel, hogy 10.1998-06.2000 kozott gyartott modellbe 85 fok, mig 06.2000-11.2002 kozottibe 82 fok.
Előzmény: vasfarok (68549)
vasfarok Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68549
85+-1,5 C azt irja :)
Előzmény: tractorsound (68548)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68548

Megnezne nekem valaki databan, hogy a motoromhoz milyen nyitashomersegletu termosztat kell? Vivid workshop data szerint 90 fok, de a kereskedesekben 82 es 85 fokosakat ad minden lista.

Mitsubishi Space Star, 1.8GDI 122/90kw, 2000 Nov. (masodik generacio ugy tudom), 4G93.

Koszonom.

Paco155 Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68547
Mindenképpen a telefonjához való típusspecifikusat. HA nokia akkor nokit, ha samsung akkor samsungot, ha lg akkor lg-t, ha meg sonyericksson akkor azt. Az univerzálissal csak szívni fog.
Előzmény: Aleko Viva (68546)
Aleko Viva Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68546
Én is ilyent javasoltam a tulajnak, de kérdés, hogy milyent érdemes venni.
Van valami bevált bluetoothos cucc?
Előzmény: Trebitsch (68544)
tractorsound Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68545
Es akkor gondoljak arra, hogy esetleg nem zar be teljesen es tobb vizet ereszt at, mint amennyit a kis lyukon eresztene es ezert melegszik lassan a motorom?
Előzmény: Trebitsch (68543)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68544
Ha már megveted akkor késő, de ma már nem divat a beszerelhető. Bluetoothos kihangosító, fölteszed egy csipesszel a napellenzőre, vagy odaragasztod öntapadóssal a műszerfalra oszt csókolom, saját akkujáról elmegy hetekig. (De ha nagyon akarod, tápot lehet adni neki. Mást nem kér. :)
Előzmény: Aleko Viva (68542)
Trebitsch Creative Commons License 2009.12.10 0 0 68543
Így, de a termosztát nem kétállapotú, szép fokozatosan nyit. Sőt alapból, zárt állapotában is átmegy rajta valamennyi víz, vagy kis lyukon, amit direkt erre a célra csináltak, vagy egyéb megoldással, de pont azért, hogy az áramlás átjárja kicsit, ne maradjon le a melegedésről. :)
És amíg kevés víz megy át a termosztáton, akár csak rosszul zár, a hűtőn még nem veszel észre melegedést, de a vízbe belekering a hűtő hideg vize is.
Előzmény: tractorsound (68539)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!