Keresés

Részletes keresés

SiD- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28741

Az egyik problémás eset a fehér Emonec kombi gép. A fejben lévő csöpögésgátló szelep szar benne, felfűtéskor elcsöpög egy csomó vizet, így mikor indítod a főzést, hatalmas gőzfelhőt ereget, mert az elcsöpögött víz helyére beáramlik a hideg.

Persze a szelepet valaki korábban megpróbálta kitekerni valami nem odavaló szerszámmal és szépen elnyalta a puha sárgaréz hornyot. Most, hogy a fenébe tekerem ki??? Aztán van benne egy komolynak látszó állítható OPV, amit szinte teljesen kitekertem, mégsem ereszt vissza vizet csapolás közben. Igazából már tele a hócipőm a sok tákolt és lelakott géppel.

Előzmény: SiD- (28739)
SiD- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28740
Oké!
Előzmény: luigi- (28737)
SiD- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28739

Sajnos alábecsültem az ellenfelemet és 10€-s felső határt adtam meg az utolsó 10mp körül. Hát nem lenyomott 0.5-tel?! Nem tudtam már rálicitálni, mert kifutottam az időből.

Azért többet nem is nagyon ért volna a legalább +40€-s postaköltséggel számolva.

Mi van pl. ha nem is javítható, mert mondjuk a thermoblokkba sütött fűtőszál döglött be? Hidd el, nem érdemes ilyeneket kockáztatni. Nekem most itt van 1db tákolt és 1db rossz állapotú gép és jelenleg is szenvedek a feltámasztásukkal. Pedig fotórtól olyan jól nézett ki mind a kettő... ;(

Előzmény: katonalajos (28732)
nohab Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28738
Emozioni: múltkor nem vittem a telekre babot, viszont a Brikkához volt vésztartaléknak egy bontatlan emozioni-tégla, kínomban utándaráltam a lentiekben versenyeztetetett Jura/Saeco kombigéppel és egészen elfogadható lett a vége. Brikkához sem rossz.
Előzmény: H_G (28688)
luigi- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28737
Uppsz,  ha még nem késő várjunk vele picit. Pont most hívott a Faema szervízes srác, hogy jön ki a moziba. Teljesen kiment a fejemből, hogy ilyen kontaktom is van. Enmlítettem neki és azt mondta, hog elméletileg sok Faema cuccot be tud szerezni, utánanéz.
Előzmény: SiD- (28736)
SiD- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28736
haha, igen, írtam is, hogy neked van ilyened csak fehérben. ;)
Előzmény: nohab (28733)
luigi- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28735
luigi- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28734

Miért ne? Úgy csináld ahogy H_G írja. Amikor felkapcsolod a gőzt, vársz egy 10 másodpercet, majd kinyitod a csapot, hogy a felesleges víz eltávozzon. Elzárod, majd újabb pár másodperc múlva még egyszer megcsinálod amíg csak a gőz jön.

 

Amikor felfűt, aláteszed a tejesküblit és gőzőlsz. Ha a végére elfogy az erő akkor csináld, azt hogy a felfűtési ciklus vége előtt kezded meg a gőzölést. Ekkor ha a gép is olyan, folyamatosan fűteni fog és végig kitart az ereje.

Csak ki kell kísérletezni.

Előzmény: monyesz (28731)
nohab Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28733
Valami nagyon ilyet én is tudtam volna, elhiszed? :-)
Előzmény: SiD- (28681)
katonalajos Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28732
Ne mán; ha tudom, hogy ilyen gyengén licitálsz, akkor már csak ha dísznek is, de megvettem volna ez a szép TX-et.
Előzmény: SiD- (28669)
monyesz Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28731
Hűha, akkor lehet mégsem próbálkozom !
Előzmény: H_G (28730)
H_G Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28730
Azt sajnos nem, én nem iszom olyat -- kávét csak magában, és tejet is külön. Szerintem nem logikus keményen küzdeni azért, hogy az eszpresszónk íze minél intenzívebb és karakteresebb legyen, utána pedig eltompítani tejjel vagy cukorral.

Mindenesetre a CG-n azt olvastam, hogy lehetséges a szép cappuccino DL-val, de ahhoz is kell a trükközés/gyakorlás, mert alapból elég szerény a gőzerő. Két fontos mozzanat van: egyrészt le kell szedni a haszontalan műanyag rátétet és csak a csupasz fémcsövet használni, másrészt a gőzgomb fölkattintása, szelepnyitás és a fölösleges párás víz kifolyatása után csak néhány mp-cet ajánlatos várni a nyomás növekedésére és megkezdeni a gőzölést, nem szabad megvárni a LED kigyulladását! (Az edény pedig legyen hideg acél, és jóval kisebb a kávézókban láthatóknál.)

"Frothing requires a little experience. Use a 12 oz. stainless steel pitcher chilled in the fridge and filled with 4 oz. of cold milk. Turn the steam control knob before you start and release the excess water and steam. When the ok light goes out, the boiler is engaged. Place your pitcher under the frother, hold it under the milk about 1/8" and firmly to the side of the pitcher. Let the steam knob out one full turn. Now you've got enough power to create a whirlpool of turbulence and the beauty of microfroth. "

Hogy azután a csőtorkolatot hogyan kell mozgatni a tej felszínéhez képest, arról luigi adott egyszer itt szakértő leírást.

Előzmény: monyesz (28715)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28729
Én próbáltam mindenféleképpen. Nem alkotott maradandót, cserébe drága. Reggel elfogyott. Béke poraira. Vissza a jó Bristothoz ~ : D Azaz nem. Elöbb monyesz mintáját tesztelem.
Előzmény: luigi- (28728)
luigi- Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28728
Ma kipróbáltam a gépet a 107 fokos termosztáttal. A működésen semmi negatív nem történt, csak láthatólag melegebb lett, és a tigriscsík még sötétebb árnyalatú lett. Viszont érdekes tanulságot szűrtem le. Fancsali arccal ledaráltam a két adag Manuelt és arra gondoltam, hogy még a fele megvan. Rendesen lejött ahogy kell, de az íze egész más lett. Vastagabb krém sötét csíkokkal, és au a fanyarság eltűnt belőle, kisimult az egész. Határozottan jó lett, felemelkedett a korábban preferált márka mellé. Egészen más karakterre de egy szinten vannak. Pont ezt vártam tőle amikor megvettem. Sid, ha még van belőle próbáld meg szörfözéssel!
SzáSa Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28727
Amíg megjön a "nagy rendelés" nem akartok venni egy kis Bristot kávét? Nekem elég lenne 2x0,5kg úgyhogy ha valaki bátársulna holnap este kimennék a forgalmazóhoz.
balli_ Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28726
Igen, mi Sega Emo-t főzünk itt a cégnél, én szeretem az ízét, de tényleg nagyon durvára van őrölve. A gyűjtőcsomagon rajta is van a kis kerek kotyogós logó. Viszont másfajtát még nem láttam eddig itthon belőle.(pl egy ideje az Intermezzot nagyon finomra őröltként is kapni) Ha megyek a taljánokhoz legközelebb megnézem létezik e espressohoz való darálással. Mondjuk itt a többség nem téglázik, de engem érdekel.
Előzmény: H_G (28688)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.22 0 0 28725
NA arra terjeszkedhetne nálunk. Csak alapterületre ne legyen nagy ~ :D
Előzmény: luigi- (28723)
andrew7 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28724
Abszolút így látom én is, igazad van.

Egyébk, Monyesz, igen, a réz is veszélyes, az alumínium is, de bizonyos mennyiségek felett... Ha meg nincs, akkor az is nagy baj tud lenni, mert az köztudpott, hogy rézre szükség van a vasképzéshez (főleg haemoglobin-képzéshez), de bizony alumíniumra is szüksége van a szervezetnek.

Abban biztos vagyok, hogy MrB félelme nem alaptalan, a vízben oldott hormonok és gyógyszermaradványok jóval veszélyesebbek, csak az egykori rovarírtóról, a DDT-ről könyvárnyi horrortörténetet lehetne mesélni, és nem vicc...
Előzmény: _MrB_ (28718)
luigi- Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28723
Ezt a gépet úgy kell elképzelni, hogy normál belmagasságnál kb. a plafon közelében van a sas.
Előzmény: _MrB_ (28719)
DJG Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28722
Nem használtan kell venni, újonnan! Van kocsi, amelyik olcsóbb nála... :-))
Előzmény: monyesz (28720)
monyesz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28721
Hát crema az nuku, de még bizta bejáratós ! :)))
Előzmény: _MrB_ (28719)
monyesz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28720
Kössz, spec ez majd 3000euro (cirka 700ezer Ft) - régebbi darab lehet, de nem merem megsaccolni a korát...
Előzmény: DJG (28717)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28719
Szép szörnyeteg, de nem otthonra való igazán. És a képeket készítőnek lövése sincs, milyen a jó espresso.
Előzmény: monyesz (28713)
_MrB_ Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28718
Főleg, ha a réz köpenyként burkol acélt vagy ólmot. Ugy veszélyes ám csak igazán ~ ; )

Összességében jobban félek hormonok és egyéb gyógyszermaradványok meglétének a szennyvízben, és az élő vizekben, mivel nemigen dolgozza fel a tísztítás során ezeket semmi.
Előzmény: monyesz (28716)
DJG Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28717
Freinél ilyennel főznek, nézd meg közelebbről. Ha annyira megtetszik, itthon is megveheted, topiktársunk árulja, jutányos vétel... :-))) Elektra Belle Epoque a valódi neve.
Előzmény: monyesz (28713)
monyesz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28716
És a réz bekerülése a szervezetbe (szöveged utolsó része alapján), mert tudtommal az is veszélyes anyag.
Előzmény: andrew7 (28714)
monyesz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28715
H_G, tudnál nekem a DL kapcsán egy "hogyan csináljunk tökéletes cappuccinot" leírást összeállítani ?
andrew7 Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28714
"A QM thermoblokknál nincs alumium para, mert a víz egy spirális rézcsőben fut végig, mely egy aluminiumtömbbe van öntve a fűtőszállal együtt." (SiD- (28708))

***

Igen, sokan félnek az Al-bojlertől és termoblokktól, van "alumínium-para":-)))

Korábban említettem, hogy egy kollegám részletes vizsgálatokat készített arról, hogy mennyire veszélyesek (?) az aluminium-edények ill. a háztartásban használt aluminiumból készült konyhai/vendéglátóipari gépek, eszközök.

A dolgok érdekessége, hogy ugyanazon intézet svájci bázisán (Institute of Toxicology, Swiss Federal Institute of Technology, University of Zürich) korábban is végeztek nagyon alapos kísérleteket, többek közt a TurMix presszógép aluminium-thermoblokkját is vizsgálták 1991-ben. Most, legutóbb is a módszer GFAAS volt (Grafitrohr-Atomabsortionsspektroskopie), egyik legpontosabb eredményeket adja.
Alaposan körüljártam, az Alzheimer-kórt senki eddig nem tudta igazolni Al-összefüggésben, de aki fél, azoknak is jöjjenek a laboratoriumi tények, arányok.

Nem akarlak fárasztani titeket, 30 sűrűn "gépelt" oldal van a laboreredményekből, a "konklúziót" írnám le csak:

- mindenki teljesen nyugodt lehet, akinek alubojleres vagy aluminium thermoblokkos gépe van.
- tény: az aluminium bizonyos élelmiszerek készítése közben "kioldódik", de a mennyiség nem mindegy. Furcsa, hogy pl.
ha paradicsomot (savas!) főzünk aluminiumedényben, 65 perc után 10-17 mg/kg Al kerül az élelmiszerbe,
ha kevés citromléval ízesített tea áll "camping" aluminiumpohárban (kiránduláshoz használják) 5 nap után 7 mg/liter lesz a tea Al tartalma;
ha vizet főzünk Al edényben, 30 perc főzés után a víz Al tartalma 2,6 mg/liter lesz;
...és lehetne még sorolni.

AMI A LÉNYEG (esetünkben):
a presszógéppel készített kávé Al-tartalma KEVESEBB (szinte alig, vagy nem is mérhető), mint az azzal készített csapvíz alapjában meglévő aluminium-tartalma.
Ennek oka az, hogy a kávépogácsa szűrőként működik. Többen vizsgálták ezt (1991-ben, majd 1995-ben is), később szándékosan emelt nehézfém-tartalmú vízzel készítették a kávét, és az eredmény szintén ezt igazolta: a KÁVÉPOGÁCSA EGYFAJTA BIOLÓGIAI SZŰRŐKÉNT MŰKÖDIK.
TEHÁT: ha van, lenne is Al-kioldódás a thermoblokkban vagy boilerban, az nem lépi át az eü.-i határértéket, de a csészében gyakorlatilag már nincs alumínium!!!

Szite végső konklúzió: Tehát a csapvíz, amellyel főzzük a kávét, minden esetben több alumíniumot tartalmaz, mint a kész kávé a csészében!

Jó kérdés, hogy "önmagában" mégis mekkora az Al-kioldódás egy bojlerből vagy thermoblokkból. Nos, ha áll benne a víz, akkor egy fűtési ciklus után rendszeresen 1,1-1,7 mg/l az Al-tartalom, DE ha nem áll benne a víz, hanem csak átfut rajta (gyakorlatilag a csészemelegítés és karmelegítés miatt ez a valós helyzet), a víz Al-tartalma nem emelkedik, ugyanannyi marad, mint a használt csapvíz Al-tartlma.

Még egy érdekes dolog: a tea (fekete tea) önmagában is rengeteg Al-ot tatalmaz, maga a (termesztett, "természetes") tea növény, tealevél ugyanis felhalmozza a levelekben a földből kioldott Al-ot: tehát ha fekete teával/teát "főzünk", akkor már forrázás esetén is nagydózisú Al-ot veszünk magunkhoz akkor is, ha porcelán vagy "jénai"-edényben készítjük a teát. De érdekes módon azt senki nem állítja, hogy fekete-tea ivás miatt kapott volna valaha is valaki Alzheimer kórt, pedig...!

Akit érdekel, olvassa el a "referencia"-vizsgálatot, tkp. ezeket a laborkísérleteket ismételte meg a kolléga is: Contribution of aluminium from packaging materials and cooking utensils to the daily aluminium intake http://www.springerlink.com/content/x7711324350576m0/

Aki figyelmesen elolvasse akár ezt a summázást is, az is belátja, hogy semmi alapja nincs a presszófőzők esetében az aluminium-frásznak!!! Egyébk. a legtöbb alumíniumot a tea, a csokoládé, a só (!), a gabonadesszertek tartalmazzák...

Ha valakinek van konkrét kérdése, válaszolok, nem akarlak itt fárasztani titeket ezzel:-)), de szerintem érdekes a téma, mert nagyon-nagyon sok (sőt, a legtöbb) háztartási presszógépnek van aluminium bojlerja ill. thermoblokkja, a Gaggiáktól kezdve a Saecokon át, ill. nekem is TurMix-om van:-)) A háztartási Gaggiák közül is csak a legújabbak, a Gaggia Espresso Pure-ok vannak acélbojlerrel ellátva, sok működik becsületesen, korrózió nélkül Al bojlerrel is. Tény, hogy volt egy széria, amiben az ismert fémek közötti korrózió (réz-alu) szétmarta a kazánt...

Üdv: András
Előzmény: SiD- (28708)
monyesz Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28713
Adagolós darálót nem láttam még ilyenen !

De ehhez meg asszem hozzá sem mernék nyúlni : egy nem akármilyen Brasilia
Előzmény: SiD- (28712)
SiD- Creative Commons License 2008.07.21 0 0 28712
Ugyanilyen van nohabnak, csak az övé Saeco Bar 2000 névre hallgat.
Előzmény: monyesz (28711)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!