Keresés

Részletes keresés

rferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36134

Köszönöm az információkat.

Befizetek egyre. Meglátom.

Stetten Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36133

Ez pont annyit ér, mint a 20 USD. Vagy még annyit sem. A helyes mérési pozíciót még intonál is a méröóra segítségével lehet megtalálni. Ezzel meg sehogy...

Előzmény: rferi (36119)
Csuhás Creative Commons License 2020.04.11 0 2 36132

Nem így van. Tűrhetően lehet mérni vele kb azt tudja mint a többi két ponton mérő eszköz. A mérésnek az a trükkje hogy a furatba ferdén beilleszted, enyhén megszorítod majd átbillented, így az eszköz letárolja a minimum értéket, ezután megmérheted külső mikróval vagy jobb tolómérővel. Szerintem századra lehet vele megismételhetően mérni.

Előzmény: Ladxaap (36131)
Ladxaap Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36131

Hát ez egy tipikusan olyan dolog, amit még csak youtube-on láttam, élőben még csak nem is ismerek senkit aki ilyet használt volna valaha :)

 

Aki fogott már kezébe furatmérő intót, tudja hogyha egy kicsit is keresztbe tartja az ember 2-3 századot simán félre lehet mérni, nagyobb furat esetén könnyen előfordul hogy nem áll be középre, be kell mozgatni úgymond a helyére. A nagyobb hárompontos furatmikrók szintén simán keresztbe tudnak állni és itt ugye csak századokról beszélünk.

 

Egy ilyen eszközzel amin még azt se látod mit mérsz, megnézem hogy valaki vakon beállítja azt hogy a maximumot mutassa úgymond. Egy ilyen cuccal max. 1-2 tizedre meg lehet saccolni a méretet, szerintem. 

Előzmény: rferi (36119)
Stetten Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36130

Szia!

 

Ha tartós bevonatot akarsz a gépre, akkor 2K-s anyagot használj szórással felvíve. Az 1K-s anyagok nem karc és oldószer állóak.

Természetesen ez a leg macerásabb (szétszedni és  maszkolni kell), de ez lesz a leg szebb, és a leg tartósabb megoldás. Mivel magadnak csinálod, és hetente nem kell gépet festeni, megéri egyszer profin megcsinálni. Pár éve csináltam egy Voest gépet, rusnya gépzöld színben "pompázott", már a hol volt rajta festék. Ilyen lett:

Előzmény: occseb (36109)
N&I Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36129

Alapvetően szerszámacél "ezüstacél". Házi körülmények között hőkezelhető. Forgácsoló szerszámot lehet belőle készíteni lágy, alacsony széntartalmú acélok forgácsolásához. Vagy bármi mást :-) pl. bicikli tengelyt.

Lágy állapotban jól forgácsolható, edzett állapotban nem könnyű. De vissza lehet lágyítani, és újra edzeni.

Előzmény: occseb (36123)
jalpar Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36128

Én is ezt használom. Működik, a semminél mindenképpen sokkal jobb.

 

Azért kínai minőségre számíts.

 

Keresgéltem már valami finomabb kidolgozású változatot, de nem találtam emberi áron.

Előzmény: rferi (36119)
jalpar Creative Commons License 2020.04.11 0 1 36127

Az ezüstacél, jó anyag és szépen forgácsolható. Elég szívós, szóval kisebb fogásokkal.

A legnagyobb előnye, hogy a modellezők tengelyeket szoktak belőle csinálni, ezért mindenféle átmérőben kapható 2mm-től  felfele, és nem csak 3m-es szálakban. És ezeknek a rúdanyagok köszörültek, elég pontos az átmérőjük.

 

Egyébként pedig egy hidegalakító szerszámacél. Nagyon jól és egyszerűen edzhelő - házilag is. Kilőkőtüskéket, lyukasztóbélyeget szoktak belőle csinálni, de mindenféle mást is, marószerszámot, dörzsárat, fúrót stb...

Előzmény: occseb (36123)
default6 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36126

Megnézegettem megint, ebben az állapotban 0,85 a hézag a léc, és a mozgórész között:

Ezen látszanak a csavarok is:

Ha benyomtam a hézagmérő 0,8as lemezét a hézagba sokkal jobb lett. A csavarok hegyén a menet le van esztergálva és úgy passzolnak a lécben lévő ferde befúrásokba. Valahol ott van mozgás. Alighanem a léc csavarok felőli végén is csak 1-2 tized az egészséges, mert a csavarok így nagyon belógnak, és bármennyire meg vannak is tépve, az öntvényben lévő kopott menet engedi őket oldalirányban (jelen esetben le-fel) kotyogni. Vagyis új lécet kéne gyártatni, de majd csak a mindkét oldali fecskefarok hántolása után. Addig lehet hogy tömök mögé próbából valami lemezt. Kb erre jutottam.

Előzmény: Virbo (36110)
default6 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36125

Már összeraktam a napokban de leméreteztem mert ezen a gépen kell megcsinálnom az újat hozzá. Valószínűleg megint szétszednek a szakrajz nácik, de örülök ha segíthettem. Ha valami nem olvasható, vagy nem világos szívesen megfejtem. Kettős méretmegadás ellenőrzés miatt van, ha tizedek nem stimmelnek az összegnél, -hát az lehetséges-

 

 

Előzmény: molnarfmet (36113)
kart E1 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36124

Szia! Nem tudom mit akarsz festeni? Ha az esztergádat , akkor hagyd úgy!Ez a festék túl drága , hogy mázoljunk.

Ez akkor szép , ha aládolgozol, alapozod , maszkolod ,stb. Ilyen felületet, csak festékszóró pisztollyal tudsz elérni. Ha valami gépet szeretnél lefesteni,

inkább várj, míg lesz kompresszorod.

 

Előzmény: occseb (36122)
occseb Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36123

Az ezüstacélt (W8) mire szokták használni? Jó forgácsolni?

 

occseb Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36122

Ez volt a tervem mert én sem tudok szépen festeni ecsettel csak "mázolni". Majd a boltban megmondják melyik bírja ezt a fajta festéket.

Előzmény: rferi (36118)
Csuhás Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36121

Szerintem jól használható, egyedül a végek rádiuszát kellett egy két darabon egy picit megsimítani. Szvsz megéri az árát

Előzmény: rferi (36119)
N&I Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36120

Igen, én. Használom, csapágyillesztésre, Ø80H7. A végén furat mérőórával mérem, de lazább tűrésekre használható eszköz. Nem sorjás, nem akad, gömbölyített végű. Kicsit b@szakodós egy kézben tartani az eszközt, és mérni a mikróval :-)

Barkács/hobby/kisipari célra azt gondolom, hogy jól használható. Különösen, hogy mélyebb furatokat mással nemigen tudsz mérni (de igen, csak sokkal drágább műszerrel, ami nem biztos, hogy gazdaságos).

Ha gondolod, megmutatom, kipróbálhatod. (Budapest X.)

Előzmény: rferi (36119)
rferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36119

Kedves Urak!

 

Vett már valaki ilyen furatmérő segédeszközt Kínából, tehát nem a márkás, és drága terméket, hanem olyasmit, mint ez?

 

https://www.ebay.com/itm/202871820462

 

Ha igen, mennyire használható példányok? Gondolok itt arra, hogy esetleg  mennyire kotyognak az elemek egymásban, mennyire sorjás, és emiatt akadó a mozgás, le van-e gömbölyítve a vége a méréshez, kellően sima-e a mérőfelület, ilyesmik.

rferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36118

Ha nem tudsz fújni, szerintem ne kend, hanem hengerezd szivaccsal.

Nem ezt a festéket ugyan, de amikor én zománcot hengereztem, életemben először lett olyan a felület, amilyet akartam, sima, kiterült, és a függőleges, sőt a fejem feletti felületeken is.

Előzmény: occseb (36117)
occseb Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36117

Köszi!

Te fújtad vagy kented/hengerezted?

Előzmény: kart E1 (36111)
rferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36116

Ezt gondolom én is.

Előzmény: Törölt nick (36115)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36115

Na ez biztos öntvény pofás kis gép, az meg nem számít min ül lehetne beton is.

Előzmény: rferi (36114)
rferi Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36114

Most szét van kapva a gép totál, nem tudok az egészről képet mást, csak azt, amit tavaly csináltam, még az előző helyén.

De ez csak a zsámolya, maga a gép, ami ezen ül már tuti öntvény, azon azt látom.

Tehát ennek a legalsó blokkjáról van szó, ami tulajdonképpen csak a lába a gépnek.

Előzmény: Törölt nick (36112)
molnarfmet Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36113

Üdv.

A keresztszán anyáról nem tennél fel 1_2 képet ? Szépen megköszönném.

Ferenc

Előzmény: default6 (36099)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36112

Kíváncsi lennék milyen a géped, teljes képet tudsz csinálni róla? privátba is elküldheted. Ha jól értettem az egész gépvázad heggesztett  a konzol is?

Előzmény: rferi (36107)
kart E1 Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36111
Előzmény: occseb (36109)
Virbo Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36110

Szerintem több tizedet nem tudsz kézzel "belerugóztatni". Ott valami nem fekszik egymásra. Normál esetben ha a betétlécet szorítod a csavarjaival akkor a szán mozgó részének lefelé kellene feszülnie, neki az ellen darabjának.

Nézd meg hogy a betétléced csak a prizma csúszófelületéhez érjen, máshol legyen pici hézag.

 

Nálam látni hogy a betétléceim picit billennek, hiába van felhántolva a prizma. De eredetileg is úgy koptak, hogy a betétléc felső 2/3-ánál van kopásnyom.

Előzmény: default6 (36108)
occseb Creative Commons License 2020.04.11 0 0 36109

Rezakril-t lehet normálisan festeni ecsettel, hengerrel is vagy csak szórva jó? Első körben lepróbálnám hogy a felújítás alatt álló satumat lefesteném vele (ha kapok a Piktorban), de ha csak szórva jó akkro nem is állok neki ezzel a festékkel próbálkozni.

 

default6 Creative Commons License 2020.04.10 0 0 36108

A betét nem kéne hogy elforogjon, mert ötven vhány fokban áll és elvileg tapad a fecskefarokra, a keresztszán teteje pedig felfelé próbál elmozdulni. Persze ha valamiért van rugalmasság ebben a szerkezetben, mondjuk a csavarok hegyei hajlanak lefelé, vagy a fecskefarokra mégse tapad olyan pontosan. Nem tudom. A vezeték elég párhuzamos, nem mértem rajta kifejezetten rosszat, 1-2 század lehet a különbség ha így mérem (Ez a kép a magassági szánról készült amit mostanában hántoltam szintén):

 

Emiatt aztán a késen az ágyhoz mérve is tudok 1-2 tizedet lenyomni. Ehhez jön még, hogy a főorsóba is tudok emelni egy tizedet, persze hogy beráz nagyobb forgácsolóerőnél.

 

a keresztszán teteje tusírlaphoz hántolva, ennél jobb is volt a festékezés de ugy látszik a végeredményt nem fotóztam le.

 

 

ez a keresztszán alja, a tetejét festékezve

Előzmény: rferi (36105)
rferi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 36107

Nos, ma új módon fogtam hozzá a felborításának, hogy alánézzek, sikerült, és neked volt igazad, nem nekem, nincs benne öntvény - se szürke-, se acél-, hanem durvalemezekből van összerakva az egész. Kicsit rádolgoztam flexszel is itt-ott, és eddig a kerekített függőleges sarkok bezavartak, de most azt gondolom, hogy az is valami hengerelt, 100mm körüli rúd-vagy csőanyag negyedelésével készült, és hajszálpontosan összevarrták belülről az oldallemezekkel (ez nem az sarok, amit képen mutatok, hanem a zsámoly 400-500mm magas sarka).

 

Szóval teljes mértékben acél ez a cucc, és úgy van összehegesztve darabokból. Jó sokból.

Elkezdtem glettelni.

Előzmény: Törölt nick (36080)
Csuhás Creative Commons License 2020.04.10 0 0 36106

Nem tudom mit szeretnél látni, hátha ez a videó is elég: https://www.youtube.com/watch?v=Jy6rrEQm0mQ Ez az én gépem nagy testvére. Ha nem akkor csinálok egy kis rövidke videót.

Előzmény: occseb (36101)
rferi Creative Commons License 2020.04.10 0 0 36105

Ha jól értem azt, hogy bele lehet emelni egy tizedet, akkor arra gondolok, hogy az a betét el tud fordulni hossztengelye mentén a csavarok hegyén, amikor emeled a mozgó részt.

Az, hogy közben már olyan feszes, hogy alig tudod mozgatni a szánt azt jelenti, hogy a fecskefarok ívesre kopott, hosszában középen hasa van, tehát az ottani csavar jobban benyomja a közdarabot, és amikor eltolnád előre vagy hátra, akkor már beszorul.

Előzmény: default6 (36099)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!