Keresés

Részletes keresés

baphomet Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11305
"Kedves Gábor,

29 éves vagyok, semmi komolyabb problémám nem volt eddig és nem szültem. az lenne a kérdésem, hogy ha van köztivérzés, akkor nem is véd megfelelően a gyógyszer? az a helyzet, hogy 0,20-asról (harmonet) váltottam nemrég 0,30-asra (yadine) és még mindig van köztivérzésem, pedig nem ez az első hónap a yadine-ból. ez azt jelenti, hogy nem elég a 100% védelemhez nekem a 0,30 mg-os bogyó? (nem hagyok ki bogyót, mindig ugyanakkor szedem be) van értelme ennél nagyobb hormontartalmút szedni? vagy van egyáltalán nagyobb?

Amit nem irsz, hogy volt-e koztiverzesed a Harmonet-en. Ha nem, csak terj vissza arra. Ha igen, akkor attol fugg hogy miota szedsz fogamzasgatlot. Nem tudok minden permutaciot leirni, ugyhogy szolgald a szukseges adatokat (miota szedsz, hany fajtat, milyen problemak voltak, tuti hogy nem hagytal ki egyet sem [sokszor nok eszre sem veszik, sok tanulmany bizonyitja], mikor voltal orvosnal utoljara, mikor volt ultrahangod utoljara, satobbi).

Gabor"

A hiányzó "paramétereim": régóta szedek fogamzásgátlót, vagy 10 éve, de volt úgy 2 év, mikor nem. Most 2 éve kezdtem el megint. Sokmindent kipróbáltam már, Tri-Regolt szedtem régen, most Gracialt kezdtem először, aztán Meliane-t, Harmonetet. Állandóan köztivérzésem van, puffadás, mellfeszülés, pattanások. Dokihoz rendesen járok, P2-es volt eddig mindig, most nyáron lesz esedékes az éves szűrés. Semmi komoly problémám nem volt eddig.

Utoljára februárban voltam, akkor írta fel a doki a másik, nagyobb hormontartalmú gyógyszert, a Yadine-t, hogy próbáljam akkor azt ki. Ennyi idő alatt már szerintem hozzá kellett volna, hogy szokjon a szervezetem, ha az lenne a probléma. Mostanra viszont már elviselhetetlenül fáj a mellem az egész hónapban, kivéve pár napig, amíg megjön. A bőrőm rondább, mint valaha, pedig ezt általában problémás bőrre is szokták javasolni. (most nincs nálam a papírja az összes bogyónak, nem tudom leírni, melyikben mi van pontosan) És megmaradt a köztivérzés is. Mindig beveszem, este lefekvés előtt, de komolyan, ha el is felejtem, akkor 12 órán belül pótolom, de ez eddig kétszer vagy háromszor fordult elő a két év alatt.

Volt a Harmoneten is köztivérzésem, de azzal legalább nem fájt a mellem ilyen elviselhetetlenül és valahogy az volt talán a legjobb a mellékhatások szempontjából. Arra is gondoltam, hogy visszatérek rá. De mennyire jó ötlet a nagyobbról a kisebbre váltani? Nem kellett volna megszűnnie a köztivérzésnek a nagyobb hormontartalmú bogyóval? Van értelme 0,30 mg-osnál nagyobbat szedni? Arra gondoltam, hogy mivel már másfél éve szedek 0,20 mg-ost és nem estem teherbe, akkor véd rendesen, legfeljebb el kell könyvelnem magamban, hogy a köztivérzés van és kész?

Az az igazság, hogy júliusban megyek majd éves szűrésre és valószínüleg más dokit fogok keresni, mert igazán nem nagyon foglalkozik a problémáimmal amik a gyógyszer miatt vannak. Vagy szerinted lehet valami szervi probléma is nálam? De gondolom ez úgyis kiderül majd a dokinál.

Köszi a választ.
Kyrandia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11304
Köszönöm!
Előzmény: Mikolt (11303)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11303
Babymark, Rossmann.
Előzmény: Kyrandia (11302)
Kyrandia Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11302

Kedves Segítők!

Az egyik válaszban olvastam, hogy peteérést jelző pálcikáról volt szó. Szeretném megkérdezni, hogy patikában lehet-e recept nélkül kapni (ez-e a ˝hivatalos˝ neve) vagy nőgyógyásszal kell felíratni?

Köszönöm!

Mikolt Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11301

elvileg egyfajta gorcs velejaroja a terhessegnek. azert nem mondom, hogy a tied az, mert nem erzem, amit erzel.

 

azzal nem ertek egyet, hogy 3 honapig nem kell foglalkozni a babaval, mert sokfele anyai bugot lehet korrigalni a megtamogatassal, ugyanis nem csak attol mehet el a terhesseg, ha a magzat hibas.

 

az idegeskedes es stressz nem tesz jot senkinek, a terhessegnek sem. en az elso 3 hetre szabadsagot vettem ki anno hasonlo helyzetben.

Előzmény: Moira1975 (11295)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11300
szvsz ezt a dokidtol kene kerdezni, aki muteni fog.
Előzmény: Döby (11299)
Döby Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11299

Zeusz77,
köszi, hogy ezt leírtad..még filózom mit tegyek.


Kedves Gábor!
Köszi a választ a mensi eltolással kapcsolatban. Még annyit hadd kérdezzek, hogy mikor szedjem tovább a minuletet a mostani menstruációkor (és akkor így még műtét előtt jönne meg) v. közvetlenül a műtét előtti menstruációkor?

 

Köszi,

Döby

Előzmény: Zeusz77 (11298)
Zeusz77 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11298

Kedves Döby,

 

Nekem februárban volt epeműtétem. Én is folyamatosan szedtem a gyógyszert. DE! Ne ilyedj meg, ha ennek ellenére a műtét után pár napra megjön. Velem ezt történt, mivel az epeműtét után kb. 2 -3 napig nincs rendes emésztés. Tehát a gyógyszert sem dolgozta fel a szervezetem, úgy vette mintha kihagytam volna...így megjött... :(

Törölt nick Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11297

Kedves Mikolt!

 

Közti vérzésem nincs ( te jó ég, már csak az kellene!). Azonban egy terhességnek nagyon nem örülnék. Nem hiszem, hogy nem véd már ez a gyógyszer, de az lesz a legjobb, ha felkeresem a nőgyógyászom. Már lehet, hogy éppen ideje áttérnem egy korszerűbb tablettára.

Köszi a választ, megnyugodtam! Tehát nem csak nekem húzódik el ennyire. :-)

Előzmény: Mikolt (11284)
Szamóc Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11296

Kedves Gábor, kedves Segítők!


Fél éve próbálkozunk beállítani a ciklusom. Ez most Clostilbegyttel, Choragonnal és Utrogestannal - úgy tűnik - sikerült. Teherbe még nem estem, de kétségbe sem emiatt.

Évek óta rendszeresen járok úszni, heti 4-5 alkalommal (alkalmanként 1200-1500 m). Eddig is éreztem, hogy úszás után felugrik a hőmérsékletem. Néhány napja azonban meg is mérem: többnyire 38,1-re kúszik föl.

A kérdésem: ez a mesterséges "láz" árt-e az esetenként bennem úszkáló spermiumoknak, az esetlegesen megtermékenyített petesejt "utazásának" illetve megtapadásának, az embrió fejlődésének?

 

Előre is köszönöm a választ:

Szamóc

Moira1975 Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11295

Kedves Gábor!

 

30 évesen az első babát várom. Hétfőn megtörtént az első UH.

Petezsák: 18x11 mm

CRL: 5 mm és a szívműködés is látható.

 

A doki megnézte a leletet és 6 hetes terhességet állapított meg - naptár szerint 7 lenne. Legközelebb a 12. héten kell visszamennem a dokihoz, addig várakozó állásponton vagyunk...

 

Sajnos a munkahelyemen elég sok a probléma és nagyon ideges vagyok. Ennek hatására vagy csak a méhszalagok nyúlása miatt folyamatosan - 4 hete - görcsöl a hasam, tüsszentésre erős fájdalom nyilal a hasamba és ilyenkor megijedek, hogy megvan-e még a baba:-((( A doki szerint nem érdemes foglalkozni a babával az első 3 hónapban és semmilyen gyógyszerrel nem szabad erősíteni/támogatni a terhességet.

 

A kérdésem:

Az 5 mm, megfelelő méretnek számít-e a 6. héten - egyes portálokon ennél többet említenek.

Ez a görcsölés, idegeskedés mennyire befolyásolja a baba fejlődését,esetleg veszélyeztetheti a babát?

Csillapítható v. megelőzhető lenne ez a fájdalom valamivel?

 

 

Köszönettel:

Moira

 

 

 

Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.08 0 0 11294
Kedves brekus77,

Tejszerűen fehér, csak éppen nem folyós, hanem krémes.

Elképzelhető az, hogy mindig csak a ciklus 2. felében van fertőzés, aztán elmúlik, és 15 nap múlva újra kezdődik??? Mert nekem ez mindig csak a 2. felében jelentkezik, egyébként nincs. Ráadásul semmi viszkető, égő tünetet nem érzek, ami gondolom a fertőzés velejárója lenne.


Egeszen enyhe fertozesek neha fellangolnak a ciklusban torteno hormonvaltozasok miatt. Nem tudni miert, de ez egy gyakori megfigyeles. Viszketes, ego tunetek gyakran nincsenek egy ilyen enyhe fertozesben. Na dehat nem tudhatom innen hogy tenyleg az-e, vagy termeszetes valadek.

Gabor
-----------------
Kedves Döby,

Kb. 6 hét múlva lesz epeműtétem és sajnos pont azokban a napokban fog megjönni a mentstruációm. Ez nem zárja ki a műtét, de mivel első nap szinte mozdulni sem fogok tudni ezért nem szeretnék menstruálni. Kérdésem az, hogy a fogamzásgátlóval miként lehet etolni a ciklusomat? (27 éves vagyok, 1 gyerek, MINULET fogamzásgátlót szedek)

Nagyon nem vagyok ennek a hive, de kivetelt teszek mert orvosi szempontbol szukseges (nem nyaralasra). Ha a Minulet 21 tablettas, csak egyszeruen ne tartsad meg a 7 nap szunetet, hanem masnap kezd el a kovetkezo csomag tablettat.
Ha 28 tablettas, akkor ugord at az utolso 7 tablettat (dobd el) es kezd el a kovetkezo csomagot a 21. nap utan.

De mindezt NE csinald anelkul, hogy ne beszelned meg az orvossal aki operalni fog. Az is egy variacio hogy a mutetet halasztjak el, nem a menstruaciodat.

Mikolt-ot kerdezed:"az egész következő havit szedjem végig?"
Valasz: IGEN.

Gabor
----------------
Kedves baphomet,

29 éves vagyok, semmi komolyabb problémám nem volt eddig és nem szültem. az lenne a kérdésem, hogy ha van köztivérzés, akkor nem is véd megfelelően a gyógyszer? az a helyzet, hogy 0,20-asról (harmonet) váltottam nemrég 0,30-asra (yadine) és még mindig van köztivérzésem, pedig nem ez az első hónap a yadine-ból. ez azt jelenti, hogy nem elég a 100% védelemhez nekem a 0,30 mg-os bogyó? (nem hagyok ki bogyót, mindig ugyanakkor szedem be) van értelme ennél nagyobb hormontartalmút szedni? vagy van egyáltalán nagyobb?

Amit nem irsz, hogy volt-e koztiverzesed a Harmonet-en. Ha nem, csak terj vissza arra. Ha igen, akkor attol fugg hogy miota szedsz fogamzasgatlot. Nem tudok minden permutaciot leirni, ugyhogy szolgald a szukseges adatokat (miota szedsz, hany fajtat, milyen problemak voltak, tuti hogy nem hagytal ki egyet sem [sokszor nok eszre sem veszik, sok tanulmany bizonyitja], mikor voltal orvosnal utoljara, mikor volt ultrahangod utoljara, satobbi).

Gabor



frusi Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11293

Lányok és/vagy Gábor,

 

kb. honnantól számít soknak a dioptria?

 

Előzmény: Thor (11247)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11292
ezt is inkabb Gabortol kerdezd, en amikor csinaltam vegig szedtem, de nem eskuszom meg ra, hogy igy a helyes.
Előzmény: Döby (11289)
baphomet Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11291
kedves gábor, 29 éves vagyok, semmi komolyabb problémám nem volt eddig és nem szültem. az lenne a kérdésem, hogy ha van köztivérzés, akkor nem is véd megfelelően a gyógyszer? az a helyzet, hogy 0,20-asról (harmonet) váltottam nemrég 0,30-asra (yadine) és még mindig van köztivérzésem, pedig nem ez az első hónap a yadine-ból. ez azt jelenti, hogy nem elég a 100% védelemhez nekem a 0,30 mg-os bogyó? (nem hagyok ki bogyót, mindig ugyanakkor szedem be) van értelme ennél nagyobb hormontartalmút szedni? vagy van egyáltalán nagyobb? köszi a választ.
baphomet Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11290
köszi, akkor megkérdezem.
Előzmény: Mikolt (11288)
Döby Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11289
az egész következő havit szedjem végig? Nem elég ha csak tovább szedek 1 heti adagot? (epeműtétet el lehet halasztani de csak jóval későbbre én meg már nem bírom az epekővel járó görcsöket és mellékhatásokat)
Előzmény: Mikolt (11287)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11288
nem tudnek teljes felelosseggel megfelelo valaszt adni. azt tudom, hogy a koztiverzes nagyon gyakran a nem megfelelo hormontartalmu es osszetetelu fogamzasgatlo eredmenye, de abban nem vagyok biztos, hogy minden esetben ez okozza-e. legyszives tedd fel megegyszer a kerdest Gabornak cimezve, es akkor legalabb en is megtudom.
Előzmény: baphomet (11286)
Mikolt Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11287
epemutetet nem lehet eltolni? (amugy ugy lehet a menzeszt kesleltetni, hogy nem tartasz gyogyszerszunetet, hanem szeded tovabb.)
Előzmény: Döby (11285)
baphomet Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11286
szia mikolt, bocs, hogy itt, de meg kell tőled kérdeznem az előző válasz alapján. ha van köztivérzés, akkor nem is véd megfelelően a gyógyszer? az a helyzet, hogy 0,20-asról (harmonet) váltottam nemrég 0,30-asra (yadine) és még mindig van köztivérzésem, pedig nem ez az első hónap a yadine-ból. ez azt jelenti, hogy nem elég a 100% védelemhez nekem a 0,30 mg-os bogyó? (nem hagyok ki bogyót, mindig ugyanakkor szedem be) van értelme ennél nagyobb hormontartalmút szedni? vagy van egyáltalán nagyobb?
Előzmény: Mikolt (11284)
Döby Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11285
Kedves Gábor!

Kb. 6 hét múlva lesz epeműtétem és sajnos pont azokban a napokban fog megjönni a mentstruációm. Ez nem zárja ki a műtét, de mivel első nap szinte mozdulni sem fogok tudni ezért nem szeretnék menstruálni. Kérdésem az, hogy a fogamzásgátlóval miként lehet etolni a ciklusomat? (27 éves vagyok, 1 gyerek, MINULET fogamzásgátlót szedek)

Köszi,

Döby
Mikolt Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11284
a Mercilon nem elmaradott, habar ketsegkivul azota jelentek meg ujak a piacon. ha nem vedene megfeleloen, azt a koztiverzesekbol latnad. arra nem tudok valaszolni, hogy mitol lett hosszabb a menstruaciod, nekem a Nuvaringgel (ami az egyik legkorszerubb) pont 7 nap.
Előzmény: Törölt nick (11283)
Törölt nick Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11283

Sziasztok!

 

Nekem az a problémám, hogy Mercilont szedek és a menstruációm már most 6-ik napja tart. Arra a következtetésre jutottam, hogy ez a gyógyszer már nem megfelelő nekem. Régebben 3-4 napos volt, de már kezd elegem lenni az egy hetes menstruációból.

Kérdéseim:

- lehetséges, hogy ez a gyógyszer már nem megfelelő nekem, vagy hogy amúgy is már elmaradott?? (több éve szedem már)

- elképzelhető, hogy így már a fukcióját sem tudja ellátni ( nem véd a terhesség ellen??)??

Ja és régebben nem jöttek elő pattanások, hasfájásom sem volt, most meg minden "megtalál".

 

Bárki segítségét előre köszönöm!

Mamibali Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11282
Kedves Mikolt!
Sajna megjött... :(((
brekus77 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11281

Gábor,

 

Tejszerűen fehér, csak éppen nem folyós, hanem krémes.

Elképzelhető az, hogy mindig csak a ciklus 2. felében van fertőzés, aztán elmúlik, és 15 nap múlva újra kezdődik??? Mert nekem ez mindig csak a 2. felében jelentkezik, egyébként nincs. Ráadásul semmi viszkető, égő tünetet nem érzek, ami gondolom a fertőzés velejárója lenne.

Előzmény: Dr. Laufer Gabor (11279)
Allia Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11280
Gábor, köszi a választ. Valóban rosszul írtam be a nyálkahártya vastagságot, nem 0,7 mm, hanem cm. :-)
Előzmény: Dr. Laufer Gabor (11279)
Dr. Laufer Gabor Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11279
Kedves Allia,

Ma voltam ultrahang vizsgálaton ciklus követés miatt (előzmény: ciklus 37. napján pecsételő vérzés, 39. naptól 2 napig norculut 2x2, ennek ellenére sem jött meg a vérzés, így nem tudtam el kezdeni a felírt clostilbegyt-et [clomid]). Van egy 18 mm-es tüszőm, ami a szonográfus szerint várhatóan 2-3 napon belül megrepedhet (érzésem szerint fölösleges is lett volna beszedni 5 napig a 3x1 clostilbegyt-et), viszont a nyálkahártya nagyon keskeny, 0,76 mm-t mért. A kérdésem az, hogy mi az a szer (gyógyszer, gyógynövény, ráolvasás :-) ), amivel ez a keskenység vastagsággá növelthető? :-)

A 0.76mm valoszinuleg egy tevedes, az olyan vekony hogy merni sem lehet ultrahanggal. Amugy, Aspirinrol mondjak hogy pozitiv hatassal van, de nincs olyan hogy kozvetlenul "nyalkahartya-vastagito" gyogyszer. A normalis ciklus ami leginkabb hatekony ebbol a szempontbol.

Gabor
-----------------
Kedves brekus77,

A segítségeteket szeretném kérni. Tavaly ősz óta próbálkozunk párommal, egyenlőre eredménytelenül.

Az utóbbi 3 hónapban hőmérőzöm (amit ugyan tudok hogy Gábor nem sokra értékel), ami nem tűnik túl rossznak (hónap elején alacsonyabb hőmérséklet, majd a ciklus második felében pedig magasabb), bár természetesen nagy szakértője nem vagyok a dolognak.

Elkezdtem azonban figyelni a nyák állapotát is, és nekem nem nagyon tűnik fel, hogy lenne tojásfehérje szerű váladékom. Nagyon ritkán előfordul (legutoljára talán 3 hónapja tűnt fel, akkor egy jókora "darab" érkezett reggel), de azóta semmi (vagy ha van, akkor nem észrevehető)

Ami viszont teljesen egyértelmű, hogy a ciklus 2. felében krémes állagú fehér valami jön ki belőlem, olyan mértékben, hogy a bugyin simán meglátszik.

A kérdésem az lenne, hogy ez a "Billings-hiány" nem gond-e, illetve normális-e az, hogy a ciklus második felében krémes a váladékom?


Nehez igy megmondani (hiszen arnyalatokrol lehet szo) hogy mennyire feher a feher. Ha tejszeruen feher, akkor inkabb fertozesgyanus. Ha inkabb attetszo, akkor lehet egy szelsoseges valtozata a normalisnak.

Mint te is tudod mar, tanacsolom a peteeresjelzo palcikakat ha tenyleg sietos. Ha nem, akkor egy ideig ez a metodus is valamelyest segithet.

Gabor
------------------------
Kedves Mamibali,

Kissé aggódom, remélem alaptalanul...
Itt az ideje, hogy megjöjjön a menzeszem, de már 4. napja csak barnás váladék jön. Máskor ez kb 2 napig szokott tartani, de most nagyon elhúzodik.
20 hónapja szültem és már 4 hónapja nem szoptatok, úgyhogy azt sem lehet mondani, hogy esetleg a szoptatás zavar be egy kicsit.
A férjemmel most próbálkozunk a 2. babával, lehet, hogy sikerült és esetleg ő "ijesztget" engem?


Ha a szoptatas abbahagyasa utan voltak normalis ciklusaid, most meg nem jott meg, akkor varj egy hetet es csinalj egy terhessegtesztet.

Gabor
----------------------
Kedves Szamóc,

Köszönöm az eddigi válaszokat. Még egy kérdésem lenne. Ciklusról ciklusra 6 mm-es a nyálkahártyám (Clostival stimulálunk, amelyre jól reagálok, Choragonnal repesztünk és a rövid sárgatestfázist Choragonnal illetve Utrogestannal toljuk ki). Megtapadhat-e a terhesség ilyen vastagságon? Illetve az Aspirin valóban jó hatással van-e a vastagodásra.

Igen, megtapadhat.

Gabor
--------------------
Kedves agica34,

Nemrégen írtam lányom problémájáról (11167 és 11172 sz. üzi).

Most, a 20. napon végre elmúlt a menzesze, az említettnél erősebb nemigen lett (4-6 illetve néha 3 óránként egy super plus betét lett tele), ez kb. 6-7 napig tartott a 20-ból.

Kérdésem az, hogy esetleg vas adásán kívül kell-e egyebet tennem?


Igen. Vidd el orvoshoz. Ne kiserletezz a 12 eves lanyoddal. Inkabb vidd el feleslegesen, minthogy ne vidd el ha esetleg valami problema. Valoszinubb hogy nincs igazi problema, de ezt senki itt nem fogja tudni eldonteni.

Gabor
-------------------
Kedves XHoneyX,

19éves vagyok, március 16.-án volt abortuszom, utána 7héttel később megjött az 1.vérzésem. De most késik 1hete. Szombaton és ma csináltam 2-különböző- tesztet mindekettő negatív lett. Érzem a menstruáció előtti,-közbeni hatásokat feszül az alhasam, fáj a mellem stb. de ugyanezeket éreztem a terhesség közben is. Egyáltalán lehetséges, hogy a ilyen hamar teherbeessek a műtétet követően?

Bizony lehetseges. Egy normalis ciklus utan mar ugyanugy lehet teherbe esni mint akarmikor maskor. Amugy kovesd Mikolt tanacsat egy az egyben.

Gabor
--------------------
Kedves lirian,

ma délután voltam nőgyógyászati szűrésen, ami számomra kedvezőtlen eredménnyel zárult: találtak egy polypot, amit műteni akarnak.
Az előzményekről annyit, hogy évek óta megvan ez a polyp, rizsszemnyi méretről indult, aztán borsónyi majd most babnyi méretű. Problémát, vérzési rendellenességet sosem okozott.
Szintén évekkel ezelőtt volt egy P3-as kenetem is, aminek az oka gyulladásos eredetű volt, sikerült is P2-re javulni, de sajnos HPV-m az pozitív lett. Anno akartak egy conisatio-t is csinálni, hogy tisztázzák a dolgokat, de aztán átkerültem egy másik orvoshoz, aki nem látta indokoltnak a műtét elvégzését.
18 éves korom óta Tri-Regolt szedek, egyszer volt egy majd 2 éves időszakom, amikor szüneteltettem a szedését, de jelen pillanatban is szedem.27 éves vagyok és még nem szültem.
A mai rákszűréskor elvégzett vizsgálat eredménye: Kolp.:"B"12 nagymezős tagoltság, a külső méhszájban babnyi polypszerű képlet, "B-C" 12-3 ig finom leukoplakia, tagoltság.
Ép külső nemi szervek.
Vag.vizsg.:Kp. tág hüvely, sima, tömött portio, rendes nagy méhtest afv-ben, mobilis, környezete szabad, jól áttapintható.
Dg.:Atypia colp. port. ut.
Polypus cervicis uteri
Javaslat: Polyp eltáv+fract.cu.
Amit az egészből értek: a méhemmel minden rendben van, viszont van egy polypom, amit el szeretnének onnan távolítani egy kürettel egybekötve.
Amit nem értek: a "B"12 nagymezős tagoltság, "B-C" 12-3-ig finom leukoplakia, tagoltság dolog.
A műtét pénteken lenne reggel, vénás altatásban és ambuláns jeleggel, tehát reggel befeküdnék és délután távozhatnék.

Kérdésem az, hogy mindenképpen műteni kell-e ezt és valóban indokolt-e az, hogy még a héten túl kell esnem rajta?
Semmilyen nőgyógyászati műtétem nem volt, viszont tisztában vagyok a lehetséges szövődményekkel (altatás következményei, méhfal átszúrása, küret utáni méhgyulladás petevezeték-gyulladás) és nagyon félek bevállalni a dolgot, mivel szeretnék szülni a későbbiekben.
Még vérvétel történt a mai napon és abban maradtunk, hogy péntek reggel bevonulok, de bizonytalan vagyok és így nem szeretnék nekivágni a dolgoknak.
Kérlek Benneteket, segítsetek és mondjátok el nekem, hogy mire számíthatok és valóban indokolt-e ezt csak így hipp-hopp megcsinálni.


Nem hipp-hopp. Irod hogy evek ota megvan es novekszik. A mutet 100%-osan indokolt leirasod alapjan. Kis mutet, itt USA-ban aznap hazamehetnel ezutan.

Gabor
-----------------------
Kedves tucsok163,

31 éves vagyok, szülésem, terhességem nem volt.

2000-2001-ben kezeltek Hodgkin-kór miatt, a következő gyógyszerekkel: Adriamycin (generic name Doxorubicin) , Bleomycin (common brand name: blenoxane), Vinblastine (common brand names: velban, velsar, velbe), Dacarbazine (common brand name: DTIC, DTIC-Dome) és a nyakamat, mellkasomat sugarazták. Teljesen jól vagyok, 8-10 km-et simán lefutok, normális életet élek, csak a menstruációmmal van gondom. A menstruációmat és a ciklusomat a kemo alatt fogamzásgátlókkal mesterségesen tartották „életben”. Azóta is menstruálok, peteérésem van, hormonjaim nagyjából rendben, viszont a menstruációm a kezelés óta legalább 2 hétig tart, 7 nap pecsételés, 7 nap normális menstruáció. Nagyon sok orvos látott, általában mindenki azonnal küretet javasolt, de senki sem tudta megígérni, hogy attól normalizálódik a helyzet. Végül találtam egy orvost, aki hosszas kivizsgálás után arra jutott, hogy szerinte a hosszú menstruációt a kemo és a steroidok hormonháztartásra gyakorolt negatív hatásai okozzák és idővel magától rendbe fog jönni. Hormonokkal, fogamzásgátlóval nem igazán akar kezelni, mert akkor magától soha nem rendeződik. A kemo vége óta eltelt 4 év, és azóta jóformán semmit sem változott a dolog. PAP tesztet 6 havonta csinálnak, márciusban P2 volt, ultrahangon az onkológiai kontroll miatt néhány hete voltam, ahol minden OK volt, van egy kis méhszájsebem, de eddig nem okozott gondot.

A kérdéseim:

- Szerinted okozhatja a kemo az elhúzódó menstruációkat és várható-e, hogy valaha újra normális, 5-7 napos menstruációm lesz?

- Szükséges-e ilyen helyzetben küret? Amennyiben ezt javaslod, biztosan megoldja a problémámat? Egyébként nem vagyok anémiás.

Előre is köszönöm ha válaszolsz, itthon csodabogárként kezelnek mindenhol, az USA-ban talán több túlélő van, mint itthon és talán Neked is van tapasztalatod ilyen téren.


1. Igen, okozhatja. 4 ev utan nem valoszinu a spontan normalis ciklussa alakulas.

2. Kuret nem szukseges, de neha segit. Garancia nincs.

3. Helyedben bizony probalkoznek fogamzasgatloval. A magatol valo rendezodes nem kizart ugyan, de valoszinunek sem valoszinu.

Gabor
Tücsök163 Creative Commons License 2005.06.07 0 0 11278
Kedves Gábor,

 

31 éves vagyok, szülésem, terhességem nem volt.

2000-2001-ben kezeltek Hodgkin-kór miatt, a következő gyógyszerekkel: Adriamycin (generic name Doxorubicin) , Bleomycin (common brand name: blenoxane), Vinblastine (common brand names: velban, velsar, velbe), Dacarbazine (common brand name: DTIC, DTIC-Dome) és a nyakamat, mellkasomat sugarazták. Teljesen jól vagyok, 8-10 km-et simán lefutok, normális életet élek, csak a menstruációmmal van gondom. A menstruációmat és a ciklusomat a kemo alatt fogamzásgátlókkal mesterségesen tartották „életben”. Azóta is menstruálok, peteérésem van, hormonjaim nagyjából rendben, viszont a menstruációm a kezelés óta legalább 2 hétig tart, 7 nap pecsételés, 7 nap normális menstruáció. Nagyon sok orvos látott, általában mindenki azonnal küretet javasolt, de senki sem tudta megígérni, hogy attól normalizálódik a helyzet. Végül találtam egy orvost, aki hosszas kivizsgálás után arra jutott, hogy szerinte a hosszú menstruációt a kemo és a steroidok hormonháztartásra gyakorolt negatív hatásai okozzák és idővel magától rendbe fog jönni. Hormonokkal, fogamzásgátlóval nem igazán akar kezelni, mert akkor magától soha nem rendeződik. A kemo vége óta eltelt 4 év, és azóta jóformán semmit sem változott a dolog. PAP tesztet 6 havonta csinálnak, márciusban P2 volt, ultrahangon az onkológiai kontroll miatt néhány hete voltam, ahol minden OK volt, van egy kis méhszájsebem, de eddig nem okozott gondot.

A kérdéseim:

- Szerinted okozhatja a kemo az elhúzódó menstruációkat és várható-e, hogy valaha újra normális, 5-7 napos menstruációm lesz?

- Szükséges-e ilyen helyzetben küret? Amennyiben ezt javaslod, biztosan megoldja a problémámat? Egyébként nem vagyok anémiás.

Előre is köszönöm ha válaszolsz, itthon csodabogárként kezelnek mindenhol, az USA-ban talán több túlélő van, mint itthon és talán Neked is van tapasztalatod ilyen téren.

Anna

lirian Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11277

Kedves Mindenki,

 

a segítségeteket kérném a problémám ügyében:

ma délután voltam nőgyógyászati szűrésen, ami számomra kedvezőtlen eredménnyel zárult: találtak egy polypot, amit műteni akarnak.

 

Az előzményekről annyit, hogy évek óta megvan ez a polyp, rizsszemnyi méretről indult, aztán borsónyi majd most babnyi méretű. Problémát, vérzési rendellenességet sosem okozott.

Szintén évekkel ezelőtt volt egy P3-as kenetem is, aminek az oka gyulladásos eredetű volt, sikerült is P2-re javulni, de sajnos HPV-m az pozitív lett. Anno akartak egy conisatio-t is csinálni, hogy tisztázzák a dolgokat, de aztán átkerültem egy másik orvoshoz, aki nem látta indokoltnak a műtét elvégzését.

18 éves korom óta Tri-Regolt szedek, egyszer volt egy majd 2 éves időszakom, amikor szüneteltettem a szedését, de jelen pillanatban is szedem.27 éves vagyok és még nem szültem.

 

A mai rákszűréskor elvégzett vizsgálat eredménye: Kolp.:"B"12 nagymezős tagoltság, a külső méhszájban babnyi polypszerű képlet, "B-C" 12-3 ig finom leukoplakia, tagoltság.

Ép külső nemi szervek.

Vag.vizsg.:Kp. tág hüvely, sima, tömött portio, rendes nagy méhtest afv-ben, mobilis, környezete szabad, jól áttapintható.

 

Dg.:Atypia colp. port. ut.

Polypus cervicis uteri

Javaslat: Polyp eltáv+fract.cu.

 

Amit az egészből értek: a méhemmel minden rendben van, viszont van egy polypom, amit el szeretnének onnan távolítani egy kürettel egybekötve.

Amit nem értek: a "B"12 nagymezős tagoltság, "B-C" 12-3-ig finom leukoplakia, tagoltság dolog.

 

A műtét pénteken lenne reggel, vénás altatásban és ambuláns jeleggel, tehát reggel befeküdnék és délután távozhatnék.

 

Kérdésem az, hogy mindenképpen műteni kell-e ezt és valóban indokolt-e az, hogy még a héten túl kell esnem rajta?

Semmilyen nőgyógyászati műtétem nem volt, viszont tisztában vagyok a lehetséges szövődményekkel (altatás következményei, méhfal átszúrása, küret utáni méhgyulladás petevezeték-gyulladás) és nagyon félek bevállalni a dolgot, mivel szeretnék szülni a későbbiekben.

 

Még vérvétel történt a mai napon és abban maradtunk, hogy péntek reggel bevonulok, de bizonytalan vagyok és így nem szeretnék nekivágni a dolgoknak.

 

Kérlek Benneteket, segítsetek és mondjátok el nekem, hogy mire számíthatok és valóban indokolt-e ezt csak így hipp-hopp megcsinálni.

 

Nagyon várva a válaszokat, maradok tisztelettel:

lirian

 

Mikolt Creative Commons License 2005.06.06 0 0 11276

az abortusz bizonyos szempontbol olyan, mint egy szules, tehat bizonyos idonek el kell telnie ahhoz, hogy bealljon a menstruacio. feltetelezem, hogy a 6 hetet kivartatok a szexelessel, mert nem szeretnel ujra teherbe esni (igen, meg az sem kizart, hogy terhes legyen valaki ilyen roviddel utana).

 

az, hogy a tesztek negativak lettek jo. ha egy heten belul sem jon meg, csinalj megegy tesztet. ha az is negativ, vard meg a kovetkezo menstruaciod idopontjat is, ha akkor sem jon meg, es az ujabb tesz negativ, szolj az orvosodnak. de nem tartom valoszinunek, ez boven-boven belefer. mindenesetre vedekezz.

 

6 hetes kontrollon mi volt? kaptal fogamzasgatlasi tanacsot?

Előzmény: XHoneyX (11274)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!