Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

bordóc5 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3165

ÉN rácsuktam a motorháztetőt nyítottan a kupakra persze letörött fogtam monyákolás kifurtam tetőt meg a beöntő nyílás falát vezetékkötegelővel odafogattam azóta is jó

Ez még akkor volt ugy pár éve tartályostól akarták beszerezni mondtak egy árat majd hanyatt estem

 

 

Előzmény: V.6. (3153)
bordóc5 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3164

Szia !

 

Mannfiltert vettem utastérszürőnek abban benne volt fényképekkel illusztrálva a csere folyamta

innét már könnyen ment ellőtte még egy kis virusírtás a klímábanszüséges

 

 

remélem segítettem

 

üdv bordó

Előzmény: est-ga (3160)
szergi87 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3163

a kijutással nincs gondom...:):) a bejutásnál adódnak a problemák!!:):) de egyébként már hallottam hogy néhányan cserélték a belső kilincset.... érdekes:):)

Előzmény: bordóc5 (3162)
bordóc5 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3162

CITROEN AJTÓNYÍTÁS KAR LETÖRIK

 

Tréning az utasnak azzal kezdjük

 

A BELSŐ KILINCSET LEHUZOD KÖZBEN NE NYOMOD AZ AJTÓT KIFELE (más kocsiknál ez így müködik és mindenki megszokta C5 nél ez nem jó) HA NYOMOD AZ AJTÓT KIFELE ÉS HUZOD KART AKKOR NEM FOG KINYILNI AZ ÉLETBE MERT DÜHÖDBEN LETÖRÖD A KILINCSET ?

 

Igazábol nem tudtam rájönni hogy ez tényleg ilyen gyárilag vagy valami elromlott az ajtóban

mert akilincs csere az komoly mutatvány

 

írjatok meg a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban

legalábbis azóta nem próbálták rángatni az utasok az ajtókilincset és mindenki kitudott segítség nélkül szállni

 

bordóc5 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3161

CITROEN AJTÓNYÍTÁS KAR LETÖRIK

 

Tréning az utasnak azzal kezdjük

 

A BELSŐ KILINCSET LEHUZOD KÖZBEN NE NYOMOD AZ AJTÓT KIFELE (más kocsiknál ez így müködik és mindenki megszokta C5 nél ez nem jó) HA NYOMOD AZ AJTÓT KIFELE ÉS HUZOD KART AKKOR NEM FOG KINYILNI AZ ÉLETBE MERT DÜHÖDBEN LETÖRÖD A KILINCSET ?

 

Igazábol nem tudtam rájönni hogy ez tényleg ilyen gyárilag vagy valami elromlott az ajtóban

mert akilincs csere az komoly mutatvány

 

írjatok meg a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban

legalábbis azóta nem próbálták rángatni az utasok az ajtókilincset és mindenki kitudott segítség nélkül szállni

 

est-ga Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3160

Sziasztok!

 

A fűtésem problémája megoldódni látszik Betq jóvoltából.Már csak ki kell cserélnem a fűtőmotor vezérlését. A kocsi 2002-es 2.2 Hdi automata váltós és digitklímás.

V.6.  ehhez és a pollenszűrő cseréjéhez nincs véletlenül segítő ábrád?

 

Előre is köszönöm

 

Estók Gábor 

Nyíregyháza

unomma Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3159

Ez jobban illik ide! És nagyon jó zene!!!

unomma Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3158

Ja, az a cime, hogy AJTÓK MÖGÖTT!

unomma Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3157

Miért Bephanten? Sebes a tömitőgumi? Szilikony,-oszt' nem fagy be! Addig nézdd ezt!

Előzmény: szergi87 (3156)
szergi87 Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3156

sziasztok!!

ajtóbefagyás ellen házi praktikát tud valaki??:) már tele a f.... hócipőm, hogy alig tudok bejutni az ótóba reggel... most ugyan kentem kis bepanthen krémet ahova a jég beül talán lesz valami haszna! ha tudtok egyéb okosságot eme problematikára osszátok meg!! gondolom nem csak én szoktam káromkodni reggelente...:)

V.6. Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3155

Erről talán meglátni. Nyilacskákkal jelöltem őket. Teszek ide még a kárpit felfogatásairól is képet. Azt mutatja hogy elvileg miket kell levenni ahhoz hogy lejöjjön a kárpit.

 

     

 

Remélem segít valamit.

Előzmény: önindítópersely (3154)
önindítópersely Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3154

Sziasztok Urak!

 

Belső kilincset cserélnék, de nem tudom hogyan jön szét a kárpit. A nyilvánvaló csavarokat kiszedtem, a hangszóró mögül is. Gondolom ez is valamiféle bolhákkal van odarögzítve a csavarokon kívül. Nincs valakinek egy ábrája, hogy hol érdemes befeszíteni a leszedéshez? Szeretném jelentősebb anyagi kár nélkül abszolválni a projektet. :-)

köszi

V.6. Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3153

Ez úgy fordulhat elő, hogy a motorháztető nem teljesen fekszik fel a homlokfalra, illetve a díszrácsra még lezárt állapotban sem. Így marad ott annyi rés, hogy a leszakadt kupak éppen kifér rajt. 

Előzmény: unomma (3152)
unomma Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3152

A zárt motorháztető alól???? Az hogy lehetséges???

Előzmény: Birdiee (3151)
Birdiee Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3151

Ablakmosó kupak nekem is kellene!Egyszer végig kellett néznem,ahogy látványosan repült ki fékezésnél a mototorháztető alól a több méteres árokba autópályán!

 

Hát nem nagyon lehetett megmenteni... :))))

Előzmény: betg (3142)
Birdiee Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3150

Caak gratulálni tudok!!! :)

 

Én is szétszedtem anno,nem egyszerű... Nekem elszakadt a kábel,megforrasztottam de nem tartott csak 2 hétig.Utána megint jött az airbag fault és a kürt is eltűnt.

 

Összerakásnál a bajuszkapcsoló szalagkábelét is sikerült odacsípnem a mechanikához,aki szétszedi erre NAGYON ÜGYELJEN összerakásnál!!!!!!!

 

Pár nap és nem volt távolsági fényszóróm..Kis idő múlva már ködlámpám sem.

 

 

Előzmény: V.6. (3144)
V.6. Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3149

Köszi!

Előzmény: betg (3147)
betg Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3148

Üdv jobb oldalon a fűtésboxban tönkrement a ventilátor vezérlő elektronika ez típushiba, de főleg az eldugult pollenszűrő okozza mert itt egy nagy hűtöborda van az elektronikán amit az itt átáramló levegő hűt.

Ha kell van 10eft tudom adni, új kb 25e ft.

Előzmény: est-ga (3146)
betg Creative Commons License 2010.12.27 0 0 3147

Üdv nincs jelenleg ,az új 100ft /db

Előzmény: V.6. (3145)
est-ga Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3146

SOS

 

 

Segítségre lenne szükségem, a kocsi 2002-es 2.2 hdi automata váltó dupla digit klíma.

A fűtés motorja hol jár hol nem most már inkább nem.

Az indítás után még jelzi a kijelzőn, hogy forog a ventilátor, de nem megy majd néhány mp után a jelzés is megszűnik.

Az ablak fuvatásra kapcsolva hallatszik a szervómotorok zümmögése de szintén nem megy a fűtés.

 

Gyors javítási lehetőség van-e

 

Boldog Új Évet!

 

 

Estók Gábor 

 

Nyíregyháza

V.6. Creative Commons License 2010.12.26 0 1 3145

betq!

 

Kellene nekem patent a motrtérbe a burkolatokhoz, a motortakaró burkolathoz, és a lökhárítókhoz alulra a kerékdob felől. Nincs eladó ezekből neked?

 

Köszi.

V.6. Creative Commons License 2010.12.26 0 0 3144

Ma volt egy kis időm, és megkentem egy kis szilikonzsírral az átvezető szalagot, mert néha volt egy kis sercegő, recsegő hangja. Csináltam róla pár képet, amit megosztok veletek, hátha érdekel valakit, és talán hasznát is veszitek. A légszák kiszerelésétől a com 2000 szétbontásáig csináltam ezt a pár képet. Esetleg ha valakit érdekel valamelyik részlet, nyugodtan kérdezzen.

 

   

   

 

Szép napot!!

egoka76 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 3143

Értem, köszi. Utánakérdezek majd itt Győrben is, mert néha bizony nekem is össze-vissza jár hidegindítás után, bár indulni indul könnyen.

 

A kupakkal meg 2-3 ezer Ft-ra gondoltál nyilván, megkérdezem majd azt is, de ha egy ezresért elküldöd, akkor visszatérünk rá:)

betg Creative Commons License 2010.12.25 0 0 3142

Üdv mindenkinek és kellemes ünnepeket . A citroen m5-nél  7e ft a szoftverfrissités  Lovas Károlyt keressétek .

Az m5 ben értenek hozzá .    Ablakmosó kupakom van még talán 2db de újjonan sincs 2-3ft nál több.

V.6. Creative Commons License 2010.12.25 0 0 3141

Szia!

 

Mint utólag kiderült, ( ez is megérne egy litániát ) már régóta ismeri a gyár a benzinesek hidegindítási gondját. Ezért már írtak rá egy új programot, amiben javították ezt a hibát. Mert ezt ők cseszték el szoftveressen. Úgy hogy hiába volt a sok próbálkozásom több téren is. Max ebből lett annyi előnyöm, hogy  megismertem az autó majd minden porcikáját. : )

Ezt a frissítést csak márkaszervízben tudják megcsinálni, mert ha jól tudom a gyár szerveréről frissít a gép. Oda pedig csak a márka kereskedőnek van hozzáférése. Álltalában egy órás munkadíjat fizettetnek érte, ami helyenként változhat, de álltalában 7000 - 8000 Ft. Ráteszik az autót a diagra, és azon keresztűl a gép tőrli a régit, majd rátőlti a netről az új szoftvert.

 

Az ablakmosó kupakom különben nekem is el van repedve. Talán betq-nak akad a bontottakról. Tőle kellene megkérdezned.

 

Üdv.

Előzmény: egoka76 (3140)
egoka76 Creative Commons License 2010.12.25 0 0 3140

Üdv. mindenkinek, meg Kellemes Ünnepeket persze!

 

Ezt a szoftverfrissítést kicsit résztezd légyszíves, hol, meg mennyiért végezték, egyébként örülök, hogy sikerült pontot tenni az ügy végére.

 

Másik kérdésem, hogy ablakmosó tartályra kupak van-e valakinél (aki bont elsősorban), lassan jó lenne rá egy:)

V.6. Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3139

Mail ment!

Köszi.

Előzmény: bordóc5 (3138)
bordóc5 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3138
Boldog Karácsonyt

 

V6 légyszí küldj egy mailt

 

 

Üdv bordó

Előzmény: V.6. (3127)
ace100 Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3137

Köszönőm!!!

Előzmény: V.6. (3135)
V.6. Creative Commons License 2010.12.24 0 0 3136

Szia!

 

Én igaz még nem cseréltem, de már párszor kiszedtem. Mint utólag kiderült feleslegesen. Mi gond vele? Különben egyszerűnek tűnik első ránézésre, mert csak egy műanyag gyűrűt kell lecsavarni róla. Ez tartja bent a a szivattyút a tankba. De sajna célszerszám nélkül elég keserves letekerni, de nem lehetetlen. Én is kínlódtam vele minding. Ha neki állsz, arra azért vigyázz, ne hogy eltörd a nagy kíntatásba. 

Szerintem a bontottnál viszonylag kicsi az esély arra hogy rosszat vegyél. De nem kizárt. Ha biztosra akarsz menni, akkor újat veszel. De hát ez erősen pénztárca függő. Én azt mondom, hogy ha normális eladót találsz akivel meglehet egyezni egy esetleges visszavételről ha nem jó, illetve egy próbáról mielőtt megveszed, akkor a bontott is jó üzlet lehet. 

 

Az 5-ös számú az általam említett gyűrű.

 

 

Boldog Karácsonyt!

Előzmény: csipesz1960 (3133)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!