Keresés

Részletes keresés

Orsibabe Creative Commons License 2013.09.17 0 0 7309

Nekifutok újra, mert az előző hozzászólásom nem jelent meg.

Mi vasárnap érkeztünk haza Sartiról, sajnos.

 

Az idő szuperjó volt, végig nagyon meleg volt, este sem volt vészesen hűvös, nagyon élveztük az esti sétákat az ófaluban, nagyon hangulatos :)

 

A sütik nagyon finomak, az Ovelixben a gyros isteni!! Az öreg nénik sült kukoricóját sem szabad kihagyni!

Ami nekünk nagyon nem tetszett, az a Hannával átlósan szemben lévő étterem piros kockás terítővel (nevét sajnos nem tudom). 

a 6 euróval hírdetett haltál rendelés után már 7,5 euró, köret nem jár hozzá, íze semmi. A vacsora után megszokott kis "ajándék" nasi, ital is elmaradt. A Hannát viszont csak ajánlani tudom, nagyon jó fejek és a kaja is finom! Mi velük voltunk hajókiránduláson is, szuper volt!

 

Mi az Ibusszal utaztunk, hát mit mondjak, óriási csalódás Magyarország legrégebbi utazási irodája!

 

Olyan szakadt csotrogánnyal utaztunk, hogy el sem hittem, mikor megláttam, hogy ezzel fogunk elindulni egy ilyen hosszú útra. Komfort 0, még én sem fértem el a 160 centimmel, nem beszélve a magasabb utasokról!

Hazafelé ez a csoda még le is robbant Macedóniában, másfél órát álltunk az autópályán, mire elindultunk, azzal a tájékoztatással, hogy megyünk, amíg bírja a busz, talán hazajutunk vele. (Szerencsére bírta, minden tisztelet a sofőröké) Innentől kezdve végig ment a fűtés és a klíma egyidejűleg, alulrl forróság, felülről hideg levegeő, isteni volt.

Mindezek után a trnaszferünket sem sikerült nekik megoldani, Eger helyett Dormándig hoztak minket, holott mi kifizettük az egri fel- és leszállás díját is.

 

A szállásunk a Klio apartman volt, ami a képek alapján gyönyörű. Valóban szép is volt, de a tisztaság hagyott kívánni valót! Nekünk még hangyáink is voltak! Látszik, hogy elhanyagolják az egyébként nagyon szép, modern apartmant! A szúnyogháló ki volt szakadva a keretből, tusfürdő tartó szintén leszakadva, utolsó nap még a zár is elromlott.

 

De ez sem rontotta el a kedvünket, mert Sarti hangulata kárpótlás volt a kellemetlenségekért! :)

 

 

 

 

Huncutom Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7308

Sziasztok! Én és a párom Október 1én indulunk Sartira A Dolce Travelel Békéscsabáról  valaki tud rolluk valami infót? Esetleg valaki ebben az időpontban útazik még velük?

Ginusz Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7307

Igen, van ahol mond jó időt, de az accuweather-ön 18-23°C-t ír és eső is lesz. A 25-27°C-kal kiegyeznék én is. :) Azért reménykedünk, hátha lesz egy kis fürdőzős idő. :)

Előzmény: Gianniz (7305)
scarabaeus Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7306

Elég Metaxával egy évtizede mi októberben is éjszakai fürdőztünk:-)

Előzmény: Ginusz (7304)
Gianniz Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7305

Miért írna rosszat, a 26-27 fok és napsütés nem rossz szeptember végén:

 

http://www.weather.com/weather/tenday/Sarti+GRXX4877:1:GR

Előzmény: Ginusz (7304)
Ginusz Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7304

Sziasztok!

 

Mi pénteken utazunk Sartira, elég rossz időt ír arra a hétre. Azért remélem, h tudunk még egy kicsit fürdeni majd. :) Jó szórakozást és kellemes pihenést nektek is, akik most készülnek vagy már olyan szerencsések, hogy ott vannak. :)

ujgeneracio1 Creative Commons License 2013.09.16 0 0 7303

Sziasztok!

 

 

Családi okok miatt sajnos nem tudunk részt venni egy Pénteken induló Sarti Nyaralásra!

Ezért, amennyiben ha valakit érdekel akkor Önköltségi ár alatt tovább adnám az Utat!

Írjatok mailt az ujgeneracio1@gmail.com-ra, ha van kérédés!

 

 

Borus Creative Commons License 2013.09.14 0 0 7302
Szia!
Mi most itt vagyunk Sartin. Sarti falu és nem város, de a kis utcácskákban éttermekből és árusokból nincs hiány, szerintünk jókat lehet bolyongani. :)
Előzmény: bufika1990 (7301)
bufika1990 Creative Commons License 2013.09.14 0 0 7301

sziasztok!

 

valaki tudna több olyan helyet ajánlani ahol

1. van élet a városban estéként nagyon szeretünk  bolyongni hosszú akár több km sétáló utcára gondolok itt, teli éttermekkel, árusokkal stb

2. pár km köreztben találhatóak eldugott öblök,  olyanokra godnolok mint pl Sartin, vagy Lefkadán de  neekm azt modnták ezekena helyeken (Sarti,Lefkada) nem jelelmzőek a nagy belvárosi sétáló utcák

 

 

nem  bánnám ha valaki megcáfolna  Sartira vonatkozó részt :)

kriszcsi Creative Commons License 2013.09.12 0 0 7300

Sziasztok!

Mi holnap este (13) indulunk neki a nagy útnak.

Nincs véletlen valaki aik éppen ebben az időben indul?

eszkimo37 Creative Commons License 2013.09.10 0 0 7299

Sziasztok,

 

Mi ma jöttünk haza Psakoudiaról (Kassandra és Sithonia között van az öbölben, 60km-re Sartitól). 3 napot voltunk ott, jó volt az idő, de vasárnap 3x is esett kb 15 percre. Esték eléggé hűvösek már most is, érdemes melegebb ruát is vinni, pláne a partra

KPTimcsi Creative Commons License 2013.09.08 0 0 7298

Sziasztok!!!

Mi is szept.-ben megyünk nyaralni Sartiba!!!Kicsit aggódtam az időjárás miatt,de most egy kicsit megnyugtattatok!!!Akkor még érdemes fürdőrucit csomagolni!!! :) Jó utat minden mostanában indulónak!!!!

Yvette26 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 7297

Hello b16a2ek4!Mi itt vagyunk Sartinés nagyon meleg van.Másképp érződik az a 25-26fok,mint otthon.Szinte éget a nap!Nyugi,tudtok majd fürödni eleget!Délután a parton fúj a szél,de az is meleg,este már hűvösebb van egy kicsit,de még akkor sem kell nagyon a hosszú nadrág!Az esti élet nagyon nyüzsis,sok a kirakodás!Nézzetek meg több helyet is,addig ne vásároljatok,mert valahol ugyanaz olcsóbb!Hol fogtok megszállni?Mi robogót szoktunk bérelni,és átmegyünk a Narancspartra,ami gyönyörű vagy a Goára ,bár az kavicsos,de búvárkodni nagyon jó!!Remélem segítettem!

Üdv:Yvette! :)

Előzmény: b16a2ek4 (7294)
iusandy Creative Commons License 2013.09.06 0 0 7296

Szia!

 

Mi is szeptember végén megyünk (27-től) Sartira. Elvileg jó idő lesz 20-25 fok között, talán egy nap lesz kicsit borósabb.

 

Itt meg tudod nézni napra pontosan az idójárást:

http://www.accuweather.com/hu/gr/sarti/182619/september-weather/182619

 

Itt pedig minden hasznos infót megtalálsz Sartiról!

http://sarti-info.hu/

 

Kellemes "nyaralást"!

 

:)

Előzmény: Babus00 (7229)
zsolesz741 Creative Commons License 2013.09.04 0 0 7295

Szia! Ma értünk haza jelenleg 30-32°C van. Esték már hűvösebbek, kb mint itt most a nappalok:) A tenger 24-26°C bőven jó kellemes. Kicsit borús volt az idő, esett is az eső de mindig kisütött a nap és már rögtön égetett.Hullámzott a tenger de nagyon jó volt!

Előzmény: b16a2ek4 (7294)
b16a2ek4 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 7294

Sziasztok! Szepember 7.-én mennénk Sartira autóval és érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek ebben a (szept. 7.-14.) intervallumban van még esély strandolásra a tengerben, van annyira meleg még az idő? Köszönöm előre is a választ!

Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.09.02 0 0 7293

Sehogy.

Előzmény: hmmmmmmmm (7291)
Motun Creative Commons License 2013.09.02 0 0 7292

hmmmmmmmmmmmmmm...........

Előzmény: hmmmmmmmm (7291)
hmmmmmmmm Creative Commons License 2013.09.01 0 0 7291

Sziasztok!

 

Szerintetek hogy találhatnék meg valakit, akit múlt héten láttam, de semmit nem tudok róla?

Nem mertem odamenni hozzá :((((

Orsibabe Creative Commons License 2013.09.01 0 0 7290

Resetke!

 

Ne aggódj, szeptemberben is lesz T&S kedvezmény :):) Ezt biztos forrásból tudom ;)

Előzmény: resetke (7268)
agnes89 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7289

Jelentem, csak megcsináltattam a papírokat a gyógyszerekől, de nem magam miatt...:P:D Egyébként a "mi az a 10 perc", másfél óra volt minimum és szépen fogalmazva nem öröltek nekem, hogy csak úgy jövök a papírral!! Aszisztens " és ezt mikor tudtad meg?"! Hozzáteszem, hogy eleve azért nem volt kedvem menni "10percre", mert már vártam a héten ugyanitt a receptre! A kisasszonynak meg is jegyeztem, hogy elhiheti, hogyha kedden tudom, egyuttal elintézem ezt is! Na mindegy, túl vagyok ezen is. Jöhet a megérdemelt nyaralás:P Jó idő lesz és kész:P:D 

Yvette26 Creative Commons License 2013.08.30 0 0 7288

Bambi ne viccelj!Zápor?Eszedbe se jusson ilyesmi!! :D Minden nap a parton akarok lenni! :)

Előzmény: -Bambi- (7284)
Pierr.Kardan Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7287

Ezt jó tudni!

 

Az már más kérdés, hogy sokszor jártunk Görögországban, az utipatikánkban mindig van Coderit, sőt Tramadol is (nem ezért :-)), de kb. annyi figyelmet fordítottak a gyógyszereinkre, mint arra, hogy mennyi üzemanyag van a tankban :-))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (7280)
Boar... Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7286

Mennyi idő beszerezni a papírt? 10 perc?

Hát persze. Ha a rendelő fölött laksz és anyukád az orvos...

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (7276)
Platon Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7285

Minnél keletebre megy az ember annál nagyobb az értéke a sok pecsétes papírnak :D Lehet nem tudja elolvasni, de határozott fellépés mellet csodákat tesz :)

Előzmény: Okusaba (7282)
-Bambi- Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7284

Elbírnék viselni egy 30 fokot is, de szeerintem már azza befogom érni, ha nem lesz eső,zápor.:S

Okusaba Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7283

Roppant csekély. A vámosok nem erre utaznak, ha meg nagyon akar találni valamit, akkor fog, ha nem a gyógyszert, akkor mást. Gyanítom leginkább pénzre utazna. Mondom, ha akar vigyen igazolást. Sartiba én tuti nem vinnék, mint ahogy amikor mentünk, nem vittem.

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (7281)
Okusaba Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7282

Persze, ha akar, akkor vigyen papírt.:) Én csak egyszer vittem, amikor Nepálba mentem, (igaz akkor egy kisebb patikával mentem és komolyabb gyógyszerekkel) de akkor sem nézte senki. Pedig akkor átvilágították a csomagokat, a kézipogyót ki is kellett pakolni (mindenkiét), de akkor sem érdekelte őket a gyógyszer. Az öngyújtókat viszont mindenkitől begyűjtötték. Ott állt halomban egy kosárban.:) Fogalmam sincs miért pont azt minősítették veszélyesnek.:)

Előzmény: Platon (7279)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7281

Mennyi az esélye, hogy ha nincs nálad ilyen, ugrik a nyaralás? Lehet számolni az esélyeket (én is azt teszem sokszor), de a szabálykövető magatartás az nem ez. 

Előzmény: Okusaba (7278)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2013.08.29 0 0 7280

Pl. Görögországban szigorúan tilos kodein-tartalmú (ópiát) gyógyszereket magadnál tartanod, míg Magyarországon simán adják vényre (pl. Coderit köhögéscsillapító). Csak egy példa, nem olyan egyszerű a történet. 

Előzmény: Okusaba (7277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!