Keresés

Részletes keresés

potika Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24323

Mi már egy hete vagyunk Petrovacon. 8 személyre (ebből 3 kisgyerek) is könnyen találtunk szállást, jó nagy az apartman és még olcsó is. Az időjárás tényleg szokatlan idén, ebben egyetértek. Idén már tizedszer vagyunk itt. ilyen még sose volt. Persze meleg van azért, de elég szeles, tegnap este egy kis vihar is volt és esett. Igazából én nem is bánom, a 40 fokot nagyon utálom. A víz is hidegebb, mint szokott, de ez minket nem akadályoz meg abban, hogy egész nap strandoljunk és fürödjünk is. Nem vettem észre, hogy senki nem fürdik, tegnap a Zanjic pl. szépen tele volt. A petrovaci központi strand az gagyi, nem érdemes oda menni, mi átmegyünk az alagúton a Perazica do-ra, vagy autóval Drobni pijesak, Buljarica, stb.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24322

Köszönöm . 

 

 Igazából érdeklődés szintjén állunk még, mert csak a jövő júliusra szeretnénk szállást.

 

Nekem akkor jár le a GYED-em, utána azért nem jó,mert vissza kell mennem dolgozni. Előtte viszont azért nem, mert a fiamnak lesz kötelező nyári gyakorlat. 

 

2 felnőtt, egy 15 évessel meg egy 2 évessel mennénk olyan helyre, ahol lassan mélyül a víz, és homokos a part.

 

 Mikor érdemes egyébként lefoglalni?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!  

 Anikó

Előzmény: Amaribp (24316)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24321

Sziasztok!

 

Most jöttünk haza.

Pár szóban leírom a tapasztalatokat. Odafelé Bosznián át mentünk, Jajce, Mostar, Medjugorje, Dubrovnik, Radovici (4 éjszaka) majd Petrovac (3 éjszaka) és végül a kanyonokon (Moraca, Tara, Piva) át hazafelé Scepan polje, Sarajevo, Bosanski Samac -on át.

 

A táj tényleg csodaszép. Ha valaki gyönyörködni megy, akkor a szeme minden szépséget megkap, amit csak lehet. Az ételek finomak, az emberek kedvesek. A tenger, az időjárás, ..., nos az már nem ilyen fényes.

 

A tenger borzalmas hideg volt. Alig fürdött valaki, az is csak berohant és már jött is ki.  Állandó hideg szél fújt a tenger felől. Több napon esett az eső. A nap éget. A szél miatt a levegő hideg. A tengerben meg meg lehet fagyni. Máskor egész napot fürdéssel töltöttük, most az ott töltött 7 napból összesen ha fürödtünk két órát. PArti napozás, berohanás, fogvacogás, vissza a napra. Pedig rám aztán senki sem mondhatja, hogy fázós vagyok.

 

Radovici (Plavi horizonti) a part szép, van homokos és sziklás part is, bővan. Nincs nagy tömeg. Minden ideális lenne, kivéve a hideg tengervizet (júliusban?!) és a hideg szelet. Ez a hely tetszett.

 

Petrovac strandjáról semmi jót nem tudok írni. Keskeny aprókavicsos part. Tele napágyakkal, szabad hely szinte semmi. Óriási tömeg, egyik ember lába a másik szájába lóg. Szó szerint. A tenger gyorsan mélyül, belül nagy kavicsos. Az parti apró kavics közé valami vörös szinezőanyag keveredik, amit elég nehéz lemosni. A víz szennyes, tele hulladékkal. Saját szemmel láttam lebegő, használt óvszert ( a gyerkek csak nézték és fújjoltak, még jó, hogy nem kérdezték mi az). Az egész strandon nincs egy WC sem... 

 

Átmentünk Buljaricára az első nap után. Buljaricáról azt tudom írni mint a Plavi horizonti-ról. Nagyon szép, tiszta, nincs tömeg, olcsó árak, csak a tengervíz volt itt is hideg.

 

 

A kanyonok nagyon szépek. Főleg a Tara híd és a Piva. Legmélyebb nyomot Zabljak és a fennsíkon átvezető Trsa-Pluzsinei út hagyta bennem. Felejthetetlen.

 

Összefoglalva, ha valaki szépségre vágyik, akkor irány Montenegro, ha viszont jót akar fürödni és nem akar az időjárás miatt aggódni, akkor irány Görögország. Ebben egyetértett az egész család.

czakoanita Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24320

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Beírtam ide a keresőbe nem adott ki sok mindent.

Ezek szerint nem kell félnem a hűvösebb időtől. Már tervezgetünk. Remélem minden jól sikerül.

Előzmény: Amaribp (24314)
termosz Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24319

Én Szeptember 01-én megyek , 2 hétre ! Buljarica-n foglaltam apartmant . Az interneten találtam . Leveleztem a tulajdonosal és már telefonon is egyeztettünk ! Megadott egy bankszámla számot ! Azt mondta mindegy mennyit fizetek be, csak valamennyit fizessek foglalót hogy, biztos legyen a dolog  ... Nem tudom hogy, kamu vagy sem , probaszerencse... :D

A 2 hét 280 euróba jön ki 2 személyre ! Gondoltam fizetek egy 60 eurot és lesz ami lesz !  A többit a helyszinen . Az árban benne van Klimahasználat + Wifi internet + 1 nap grátisz. Tehát nem 14 hanem 15 napot leszek . Tapasztalat ?? Valakit vertek már át ?

Válaszokat előre is köszönöm !

Előzmény: Amaribp (24316)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24318
Szombat reggel indulunk,
arra gondoltam elindulunk úgy hogy
reggel 8 felé már a határnál legyünk,
hátha akkor még nincsenek sokan...



Ásotthalom!


http://szegedma.hu/hir/szeged/2013/05/megnyilt-az-asotthalom-kiralyhalom-kozuti-hataratkelohely-fotok.html
Előzmény: viaaaa (24317)
viaaaa Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24317

Sziasztok!

 

Június 20-án indulunk Montenegroba, Szerbiai útvonalon. tudna valaki segíteni, aki mostanság járt kinn és a röszkei határnál ment, hogy sokat kell-e várni? Szombat reggel indulunk, arra gondoltam elindulunk úgy hogy reggel 8 felé már a határnál legyünk, hátha akkor még nincsenek sokan...

Amaribp Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24316

Deeeeee, szeptemberben is nagyon jó idő van :)

Amaribp Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24315

Július- augusztus az már kissé teltházas kategória.

Előzmény: Törölt nick (24305)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24314

Voltak egy páran, jó véleménnyel voltak.  Időjárás, tikkasztó hőség. Szállodához tartozó tengerparti rész betonos, úszós, ingyesen kínálják napernyő- napágyat, félpanzió nagyon jó volt, ilyeneket írtak. De kicsit arrébb sétálsz vannak kavicsos partok is lassabban mélyülök

 és sokan lesznek. Csak számunkra kicsit ismeretlen Montenegró, de sokaknak nem:)

http://www.rollmaps.com/Montenegro/Herceg%20Novi.11.html?gid=37

Kattints a + -ra, és a móló és nagy emeletes házak közt van,nem látszik:)

Előzmény: czakoanita (24304)
laguna1,8 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24313

Osztom az az elöttem szóló véleményét. Röszke felejtős

tegnap voltam arra és kedett be dugulni

kéreztem a Magyar vámost kifelé menet azt monta ez az első hullám ők sem számitottak még rá

szóval ha nem muszáj senkinek nem ajánlom én sem

vargas3 Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24312
Szia. Én Röszkét elkerülnêm a helyedben. Csütörtöktöl vasárnapig túlterhelt a kilépö határ. Belgrádot elkerülve, arra gondoltál hogy pályán mész majd az elkerülön?
Előzmény: GP87 (24287)
Szajci Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24311
Előzmény: Szajci (24310)
Szajci Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24310
Előzmény: GP87 (24287)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.06 0 0 24309

Köszönöm!

Előzmény: jubile (24306)
Kary74 Creative Commons License 2013.07.06 0 0 24308

Apartments Perezaj Ulcinj.A tulaj felesege magyar.

 

Előzmény: Törölt nick (24305)
jubile Creative Commons License 2013.07.06 0 0 24307

:-), az én kölykeim ilyenkor képesek 1 hétig gyroson, meg pizzan élni :-)

Előzmény: Amaribp (24303)
jubile Creative Commons License 2013.07.06 0 0 24306

Szia! Lepetane, magyar és nagyon szép 2 apartmanjuk van Lepetane-ban. Ő beszél szerbül is meg magyarul is. Egyébként előző években senki nem volt a közelünkben, Montenegro-ba, akitől magyar szót hallottunk volna, de semmi gond nem volt mindent megértetünk :-)

Előzmény: Törölt nick (24305)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24305

Szép estét mindenkinek!

 

 

 

Segítségeteket kérném. Magyar szállásadókat keresnék Montenegróban, igazából bárhol, még nincs célunk konkrétan. Ha tud valaki linket, ahol megtekinthető a szállás, azt nagyon szépen megköszönném!

czakoanita Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24304

Sziasztok!

Idén Montenegró lesz az uticél. Próbálok minél több információt begyűjteni, de a saját tapasztalatokat jobban szeretem, még akkor is ha az elvárások eltérőek.

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.

Időpont augusztus 17-24-ig. Milyen az időjárás olyankor? Tervezünk kirándulásokat, de strandolni is szeretnénk!

Hotel: Hunguest Hotel Sun Resort. Ma kaptam tőlük egy általam igen jónek tűnő ajánlatot. Volt esetleg innen a fórumról már valaki itt? Ha igen tudna mesélni róla?

Segítségetek előre is köszönöm.

 

Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24303

efraimnak tanácsoltam volna, hogy gyerekek miatt, nem jó félpanzió, ugysem eszik meg, menetközben bármit lehet enni, egy hétre fel kell függeszteni az egészséges táplálkozást :)

jubile Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24302

Megtisztelő az egyetértés, köszönöm!

Előzmény: Amaribp (24301)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24301

Igy van :)

Előzmény: jubile (24300)
jubile Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24300

? Mit és hol? Szerinted 2 gyerek mimásra vágyik, mint palacsinta és a többiek amit felsoróltál? Nem luxus hotelben lakik az itt jelenlevők nagy része, jelzem mi sem! Igenis nagyon jó kis sültek, pizzák és hamburgerek kaphatóak, ha meg leves ehetnékünk van, nagyon olcsón lehet kapni zacsislevest :-)

Előzmény: Amaribp (24294)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24299

Jól van na :)

Előzmény: stevie-13 (24298)
stevie-13 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24298

na meg a kapusta, ami káposzta :)

 

 

Kupus :-)

Előzmény: Amaribp (24294)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24297

Oly annyira nem volt étvágyam, hogy hiába olvastam,  reklám:girice,ott mentem el mindig mellette:) Egy török kávét azért elfogyasztottam.

Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24296

Most a negyedszeri utazásomnál, úgy készültem, hogy vittem mindent ami reggelihez kell, csak kenyér félét, meg tejet kelljen venni.(megjegyzem 1 fő) Meg gyümölcsöt, kívántam, vettem is. :) (az nem az ővék)

Jaaaaa, meg az Ő paradicsomjuk :) azt nagyon szeretem. De hőség volt, étvágyam meg alig:)

Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24295

Gyerekek miatt,lehet jobb nem kérni. Meg nem látom az a választékot :) Mikor először voltam, egy hétig,(2007, most a booking .com is fent vannak, nem is olcsók) akkor félpanzósban, reggeli: tea, vagy tej  kávé, kis rántotta, egy darab sajt mindig,  olyan kontinentális(lekvár is), este volt gulach, vagy bableves, kis desszert. Kétszer volt grillezett hal, szokásos körítés, másodjára már nem igazán ízlett.  De  a mai napig nem  tudom, milyen lehet ott választék, mert mindenhol csak azt látom, csevap, pljeskavica, riba.........Pizza-spagetti, na van a becka snicli is :)

Amaribp Creative Commons License 2013.07.05 0 0 24294

Mit is hol?  Általában a tengerparti sétányokon esznek, ezt meg azt, pizza-palacsinta-spagetti, csevap, rostijos dolgok,szokásos sültkrumplival, salátával. Szezonka, ami uborka.paradcsom.hagyma, na meg a kapusta, ami káposzta :)

Előzmény: jubile (24293)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!