Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1928
Volt, de már a Varga Péter Pál tiladona, legalább tavaly május óta, nekem az ott dolgozó Jakab dr.mondta.Csak most annyival lett xarabb a betegek helyzete hogy az Oeptól 20 millió helyett 4 millió finanszirozást kapnak és igy várakozó lista van, vagy ha ki tudod fizetni a mütét árát akkor nem kell 2 évet várnod. 
Előzmény: brummadra (1918)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1927
Kavics utvában csinálnak, tavaly 70 e. be került ha jól emlékszem kontrasztanyag beadásával együtt, de lehet hogy több, de kevesebb biztos hogy nem.
Előzmény: brummadra (1920)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1926
Sőt, a gerincközpontban is 2-3 orvos van, akinek jó híre van, az utcáról általában a kezdő "hentesekhez" lehet bekerülni.
És még a legnagyobbak is hibáznak, a Varga Péter Pál elcseszett műtétjéről is hallottam már.
Legjobb, ha az ember nem betegszik meg. :))
Előzmény: banderas97 (1925)
banderas97 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1925

"szval akinek nincs pénze dögöljön meg, kb. erről van szó,"

 

Szerintem erről egyáltalán nincs szó. Csak itt a fórumon is egy olyan nézet, vagy vélemény van, hogy az egész országban összesen csak 2-3 orvos létezik, meg Budapesten a Gerincközpont.

Higgyétek el, hogy még nagyon sok jó orvos van, akik meghallgatják a beteget és becsületesen meg is gyógyítják. Nem csak a Gerincközpontban kezelt betegek gyógyulnak meg.

 A megyei kórházakban is végeznek gerincműtéteket és nem kell 2 évig várni. Maximum néhány hét, de sürgős esetben azonnal műtenek.

Üdv!

 

Előzmény: Törölt nick (1914)
Gi-gi28 Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1924
Igen, tudom, hogy általában is rosszabb szokott lenni az eredmény. Nem is ezzel van a probléma, hanem a műtöttől teljesen függetlenül kimutatott két másik sérvet, két másik porckorongon!:-) + egyéb "apróságokat", amik nem a műtéti hely közelében vannak...:-(
Előzmény: brummadra (1917)
kheiron Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1923
Dobj egy mailt.
Előzmény: brummadra (1920)
kheiron Creative Commons License 2007.02.16 0 0 1922
Kedves Ági, a Kavics utcai gépnek sajnos elég kicsi (0,3 T) a térereje, és ezért a felbontása is sokkal rosszabb, mint a zárt gépeké (1-1,5 T). Szóval nagy az esély, hogy a kérdésedre a válasz: igen, a problémáid már 3 hónapja is megvoltak.
Előzmény: Gi-gi28 (1912)
boszori Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1921

 Csak egy tipp!

Ha érzed, hogy kezd görcsölni a vádlid, pipálj a lábfejeddel! Ezt úgy értem, hogy ne feszítsd ki, mint egy balerina, hanem ellenkezőleg, hajlítsd be minél jobban a lábfejedet és közben masszírozd a vádlidat, ne engedd, hogy bekeményedjen.

Bár engem nem műtöttek, remélem továbbra is megúszom, lehet, hogy neked a műtéttel van összefüggésben. Ez egy nálam bevált módszer, hátha segít rajtad is.  Időnként (sérv előtti időben is) szokott lenni egy ilyen vádligörcsölős időszakom. 

Előzmény: dracaena (1919)
brummadra Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1920
Valahol már volt róla szó: tudnátok tutihelyet, ahol elérhető áron csinálnak MR-t. Orvosilag nem indokolható, de az illető kiváncsi, meg szeret más kárán tanulni :))
dracaena Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1919
Nektek is szokott éjszaka görcsölni a lábatok? Én hidegre mindig érzékeny voltam, de a hidegtől a talpam görcsöl, ami némi ideodafutkosással kilazítható. Mindenesetre éjszakára kötöttem magamnak jó vastag zoknikat (nincs bennük gumi, persze.) De a műtétem óta elég gyakran görcsöl a vádlim és a lábfejem, és ezzel nem tudok mit kezdeni, és nem tudom, hogy ez most a műtéttel-sérvvel, vagy valamilyen ásványianyaghiánnyal függ össze. Nálam időközben kiderült, hogy befelé is növöget a sérv, ami nem műthető.
brummadra Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1918
Te a Királyhágó 3-ról beszélsz? Nem értem, ez tökállami cucc.
Előzmény: Törölt nick (1914)
brummadra Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1917
Páromnak is összehasonlíthatatlanul szarabb a műtét utáni MR :(. Egyrészt mindenkinél így van bizonyos tekintetben (Hegesedés, ödéma stb). Nem is szoktak csinálni, csak ha sok a panasz. Másrészt lehet a műtét után recidív sérv (a pk sérv leszedése után megváltozott terhelés vagy esetleg nem jól kivitelezett op. miatt)
Előzmény: Gi-gi28 (1912)
brummadra Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1916
Mi épp tegnap voltunk a Varga-féle Gerincgyógyászati Centrumban. Nelem ez "állami" intézménynek tűnik. Mindenki TB alapon volt ott.
Előzmény: Törölt nick (1910)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1915
Igen ő a legjobb  és annyira  emberi. Valamikor tavaly voltam nála a férjemmel és  szegény férjem annyi ostobaságot kérdezett, de ő olyan odaadással hallgatta és válaszolt rá. Arról nem is szólva, hogy milyen becsületes, mert nekünk a Magán rendelésére volt időpontunk a Heliaba, de valmi müszaki hiba mellett nem tudta ott megtartani a rendelést hanem kaptunk egy telefont hogy az ameriakai utra menjünk, és nem fogadott el pénzt, pedig nagyon tukmáltuk. Ilyen is kevés van. Ja és még az hogy másik orvos is elismeri a tudását és ő is hozzáfordul ha ilyen gondjai vannak.
Előzmény: kheiron (1911)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1914
Sajnos már igy van, de nekem már tavaly májusban mondta a a Jakab a Budai Eü.központban hogy a főnöke megvette a Gerincközpontot is.De akkor még nem arról szólt a fáma hogy 20 millió helyezz csak 4 millió  OEP finanszirozást kapnak, ki szivja meg hát a betegek, hallottam pont a TV-ben egy hölgy mesélte el, hogy pont vele történt meg, mert ő odajárt addig mig nem volt magántulajdon és most mi lesz ővele, ha neki 2 évet kell várnia a mütétre, mert épp nincs 1 milliója, szörnyü embertelen dolgok ezek, szval akinek nincs pénze dögöljön meg, kb. erről van szó, de az állam a felelőse mindennek.
Előzmény: gerzson_156 (1913)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1913
Ez most történt 2006-ban? Ha így van, az elég durva. Én úgy csináltam, hogy Jakabnál voltam a magánklinikán, de utána már a kórházban fogadott, így megspóroltam a több hetes várakozást, heteken belül műtött is volna, ha nem kezdek javulni.
Előzmény: Törölt nick (1910)
Gi-gi28 Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1912

Szia Kheiron!

Biztos furcsának fogod tartani a kérdésemet, de hátha tudsz rá választ!:-)

A lényeg annyi, hogy a porckorongsérv-műtét utáni MR vizsgálati eredményem sokkal rosszabb lett, mint a műtét előtti, több olyan problémát is jelez, amiről az előzőben szó sem volt. A két MR-t más helyen készítették, az egyiket a régebbi típusú géppel(Kavics u.), a másikat a "normális" csőszerű géppel. A radiológus a másodiknál azt mondta, hogy ez a gép többször olyan pontos eredményt ad, mint a Kavics utcai. Állítólag ez utóbbi ad  csak "igazi" MR képet. A kérédsem tehát az, hogy lehetséges-e, hogy az újonnan kiderült problémáim már megvoltak 3 hónapja is, csak a régebbi típusú gép nem tudta kimutatni?

Bocs, hogy hülyeségekkel fárasztalak, de próbálom ezzel áltatni magam...:-)

-Ági

kheiron Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1911
Veres szerintem az egyik legjobb (bár én elfogult vagyok, gyerekkorom óta ismerem, mert apám tanítványa volt).
Előzmény: Törölt nick (1910)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1910
A Budai Honvéd kórháznak már rég nem az a neve, hanem Budai Gerincközpont.Én is az budai eü. centrumban volatm Jakab dokinál, de és itt van a de  a Budai gerincközpont is a Varga Péter Pál tulajdona lett, megvette, és egy mütétre 2-3 évet kell várni vagy ha leperkálod az 1 milliot akkor azonnal. Mert az OEP az eddig 20 millios finszirozásából már csak 4 milliot ad. Ennyi a történet.De én a Veres dr-hoz fogok menni a jövő héten , de az egészben az a legviccesebb hogy az időpontot  a magán rendelésére magamnak kértem, de valszivü át kell adnom a férjemnek, mert neki a nyakcsigolyái iszonyu rondák , zsibbadnak a kezei és erőtlenek, ma vloltunk egy orth. orvosnál és azt mondta hogy meg kell mutatni idegsebésznek, mondtam hogy van időpontunk a veres dr-hoz, errő  elismerően szólt Veresről  nagyon felkészültnek tartja a legjobbak egyike és ő is vele vizsgáltatta meg a gerincét. Ja és még egy nem mütét párti, sőt ellenes. Egy embernek köszönöm a hozzászólását, mert u.érzem az én hozzászólásom inditotta meg  a sajátja megirásához, ami nagyon tanulságos volt. 
Előzmény: gerzson_156 (1893)
brummadra Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1909
Közben elolvastalak. Úgy látom, neked a szike helyett a "fenék pucsítás" bejött :)))
Előzmény: levus5 (1907)
brummadra Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1908

mennyi ideig merted hagyni a bénult állapotot? Nálunk 5 hét után már azt mondták, hogy valszínű nem teljesen visszafordítható. Kopp-kopp talán mégis. Neked teljesen rendeződöt?

Előzmény: levus5 (1907)
levus5 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1907
"És már odáig jutott az ortopéd-idegsebész szakma, hogy nincs tuti indikáció a műtétre. Nálunk még megy az a vélemény, hogy a határvonal a parézis vagy bénulás. Kint már ez sem egyértelmű, állítólag műtét nélkül is felszabadítható az ideggyök."

Annyiban alá tudom támasztani a külhoni orvosok fenti véleményét, hogy nekem műtét nélkül csak konzervatív kezeléssel és gyógytornával múlt el ez a parézisos izé (bénulás).

levus5
Előzmény: brummadra (1905)
Gi-gi28 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1906

Szia!:-)

Én is szívesen találkoznék személyesen az "itteniekkel", szerintem jó ötlet!

Nekem nov. 6.-án volt a sorsdöntő(szó szerint) "nagy nap". Azt hiszem ezeket a dátumokat soha nem feledjük el...

Előzmény: Móka70 (1900)
brummadra Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1905

Ez az egész porckorong ügy azért olyan bonyolult, mert nincs rá igazából semmilyen protokoll. Tényleg ahány beteg, annyi eset. Tegnap böngésztem külföldi cikkeket (magyarul alig van, csak az "orvos válaszol" szintjén). És már odáig jutott az ortopéd-idegsebész szakma, hogy nincs tuti indikáció a műtétre. Nálunk még megy az a vélemény, hogy a határvonal a parézis vagy bénulás. Kint már ez sem egyértelmű, állítólag műtét nélkül is felszabadítható az ideggyök. Egy viszont úgy látom tuti. Ha valakit feleslegesen műtenek, annak nagy valószínűséggel rosszabbodik az állapota. Amire alig van szaksajtó, az a krónikus fájdalom kialakulása és kezelése. Igazából gőzük sincs, mitől fáj valakinek utána és mitől nem. Van kb. 8 tényező, de ezeket nem tudják egy adott betegre meghatározni.

Úgyhogy fájunk...

Előzmény: egy ember (1904)
egy ember Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1904
Kedves gerszon 156,
sajnos nekem vannak személyes emlékeim a múlttal kapcsolatban... Mikor olyan kb. 25 éve kezdődött ez nálam, a tapasztaltabbak még tényként beszéltek egyes vidéki helyeken a gipszágyról, meg hasonló inkvizíciós eszközökkel, találkoztam is olyannal, aki feküdt benne.
Szvsz a legnagyobb változás a képalkotásban történt. Mikor 83-ban először operáltak mégcsak az operálandó porckorongról tudtak képet alkotni gerincfestés útján. (Jelenleg jobban fáj az a rész, ahol a lumbáló tűt anno bedöfték, mint a műtét helye...) Ma már komplett fotót kaphat az ember a gerince egészéről.
Ma már "kiteljesedett a demokrácia" ezen a vonalon is: mindenki azzal próbálkozhat, amivel akar (vagy inkább mer + van hozzá pénztárcája...). A baj többek között az, hogy nem tudhatjuk, hogy milyenek lennénk a porckorongbántalom nélkül? Hiszen még ezerésegy nyavalyánk lehet és valszeg néhány meg van is, csak most nagyobb problémánk van annál. Azt hiszem dr. Bubó - a jeles ortopédus - is ajánlotta kisebb betegségek gyógymódjaként egy súlyosabb beszerzését.... :-))))
egy ember

Előzmény: gerzson_156 (1899)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1903
Azt hiszem, ő az, bár én a magán rendelésén voltam csak, a Bajcsyn.
Előzmény: dracaena (1901)
kaptejn Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1902
A heten meg raerek.

/kaptejn
Előzmény: Móka70 (1900)
dracaena Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1901
Klemencsics dokiról sok jót hallottam. Ugye, ő az, aki a Sportkórházban volt sokáig? Aztán meg talán Újpestre ment át?
Előzmény: gerzson_156 (1899)
Móka70 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1900
Szia Erdan! Sajnálom a visszaesést, Te, Gigi és én nagyjából egy időben ( +- max.1 hó) egy problémával (lumbális) kerültünk kés alá!! Én nov.27 L IV-V, de életkorban + 10 év... Egy találkozásra és ötletbörzére már én is gondoltam a sorstársakkal. Nem lenne rossz. Ki-mit szól hozzá? Üdv.Móka
Előzmény: Erdan_X20XEV (1877)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.12 0 0 1899
Szia,
A porckorongsérv valóban érzékeny dolog, de az orvostudomány abba az irányba megy, hogy a betegeket ne porcelánbabaként kezeljék, hanem megpróbálják visszahozni a korábbi életminőséget. Mesélték, hogy 10-20 éve még hetekre gipszágyba fektették a delikvenseket. Az lehetett csak jó móka...
Csak úgy tűnik, hogy lassan megy át a dolog az orvosokon is, a legtöbben még mindig a klasszikus módszert követik.
Én nem tudom meghatározni, hogy a javulásomban hány % szerepe volt a nagymamák imáinak, Klemencsics dokinak és a gerinckanülös kezelésnek, de a végeredmény a lényeg. :))
Előzmény: egy ember (1895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!