Keresés

Részletes keresés

juhosttt Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29861

Én azt javaslom, hogy kalkuláld bele mennyit eszik és mennyiért adnád élve. Én személy szerint az élve eladáshoz képest 3-600 ft-ot tennék rá maximum a nyúzás végett, nem pedig kilóra adnám. Ha kilóra adnám akkor is úgy kalkulálnék, hogy hozza vissza azt az árat amit élve kérnék.

Előzmény: TimáriKristóf (29853)
Deryan Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29860

Küldd el nekem a képeket! Felteszem!

Az e.mail címem publikus.

Előzmény: Mészáros Barna (29859)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29859

Nem tudoook mit csinálni már 3X tettem fel a képeket de valamiért nem küldi el...

Előzmény: Törölt nick (29858)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29858

Nagyon jó kép.

Előzmény: Mészáros Barna (29856)
Alföldi. Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29857

Üdvözlöm!

 

Szeretném felvenni Önnel a kapcsolatot!

 

Ugyan azt kezdük el pár emberrel mint Ön. Reméljük a segítségünkre tud lenni?!

 

Tisztelettel.: Alföldi nyulas

Előzmény: N.Jani (29841)
Mészáros Barna Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29856

itt van

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29855

Bocs úgy látom az  oldal vacakol nem jelenítette meg a képeket...

Mészáros Barna Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29854

Sziasztok hoztam egy pár képet a nyulaimról.1.-2.Anyanyulak.3.Egy jun 06.-ai bak.4.Egy jun 23.ai bak.

TimáriKristóf Creative Commons License 2013.10.13 0 0 29853

Ti mennyiért adjátok a nyulat megnyúzva?Élve  600ft/ kg-ért hallom mindenkitől, de nem tudom, hogy nyúzva mennyiért adjam.

juhosttt Creative Commons License 2013.10.12 0 0 29852

Az utolsó mondatoddal egyet értek, a mai társadalom így nő fel h ne bízzon senkiben. Ez pedig úgy beivódik az emberekbe hogy már a génekkel öröklődik...

 

Előzmény: Attila314 (29843)
Attila314 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29843

Hidd el nem 2-3 ember után írtam le ezeket a sorokat.

Rengeteg emberrel voltam így, nemcsak az állattartás terén hanem a kikapcsolódás, munka,sport terén is...

El kellene azon gondolkoznia az embereknek, hogy ne az ördögöt lássák egyből egymásba.

Ma már szinte sokaknak gyanus ha valaki önként önzetlenül segíteni akar a másiknak...........

Előzmény: juhosttt (29842)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29842

Írtam egy regényt, de elszált, szóval röviden:

 

A gond a fenti emberekkel van aki irányítják az árakat.

A gond pedig még az, hogy egyszerűen kereslet sincs sok termékre....

Na meg nem 2-3 lusta emberről kell egy országot véleményezni. Pont rosszakat fogtál ki! Nekem is van 2 álmom amit szeretnék megvalósítani, de tőke az nincs hozzá... Talán majd egyszer sikerül... Állam bácsiba nem reménykedek, nem hiszem hogy az öteltemmel foglalkozna..

Előzmény: Attila314 (29840)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29841

like

Előzmény: Attila314 (29840)
Attila314 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29840

Gergő! de írhatnám a Dr úrnak is...

NEM Jani szavait akarom igazolni csakis a saját tapasztalatom...... ezt vissza is lehet keresni itt a fórumon!!!!!!!!!!

 

Pár hónapja kértem segítséget a pelletkészítő géphez! Tudod hány ember jelentkezett?????? 1 db De az sem ért ide.... valahol lemaradt az esti sörénél..

Én kb arra gondoltam: - ha valaki gépműhelyben dolgozik munkaidő után egy-két alkatrészt legyárt hozzá...

                                    - vagy van felesleges lucenája, szemes takarmány..... árában adja, más meg azt ad amit tud.

                                    - vagy azt mondja szombatonként ráérek rakjuk össze együtt....

                                     - van egy utánfutós autóm szedjük össze a hozzávalókat.

Jutott volna mindenkinek táp.

NEM pénzt kértem, nem ingyen munkát, hanem segítséget a szabadidejükben....

Így mindenkinek lett volna olcsóbban takarmány.

Most csak nekem lesz, ha egyszer elkészülök vele.

 

Hol itt az összetartás??? A teszek valami, hogy nekem is jobb legyen!!!!!!!!!

 

Mindenki várja a könnyebb jobb életet de, hogy tenne is érte valamit... Inkább szid valakit, a felvásárlót, a takatmányost, a kormányt, az ellenzéket.. akár engem is lehet.... ettől jobb lesz???

Ez csak arra jó, hogy magát nyugtassa az ember.

 

Amikor kötelező volt valami az előző rendszerben az volt a baj, most nem kötelező, akkor fix árak voltak az sem volt jó, ma a piac diktál az sem jó...

 

Még folytathatnám de tudom felesleges mert a Magyar embereknek akkora egójuk van, hogy úgy is én lennék a hülye... szerintem leszek is a következő pár kommentben.

 

Attila314 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29839

Akartam valamit írni de lehet elveszett menet közben...

N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29838

Nem. Nem erről beszélek.

 

A magyar ilyen! Dobja a fajtát, ha nem értékesítheti! Érted?!

 

A "régiós-tenyésztés", "kis-térségi"-, a "megyei tenyésztés"-ről beszélek majd Attilával. Ahogy a magyarok csinálták nagyon-nagyon régen. Ahogy most a svájciak, és a franciák csinálják!

 

A magyar nagyüzemi-, broiler tenyésztés az állatjólét, és az állatkínzás határát súrolja. Sokan az ebből folyó ...-ból szeretnék beszerezni nyulaikat!?

 

"Nézz körbe!" >>>Viniczay mondta 1941-ben.

 

Ha "körbe nézel"..., akkor olcsóbb a fajta, a faanyag, a takarmány...stb.

 

Az értékesítés pedig...! ;-)

Előzmény: DR Weiss (29834)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29837

Szia G.zoli.

 

Én féreghajtónak a FENBENDAZOL-t szoktam alkamazni ez egy nagyon féreghajtó gyógyszer és nem drága.

Előzmény: G.Zoli (29823)
DR Weiss Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29836
Volt aki igen...
Előzmény: N.Jani (29835)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29835

Én egy szót sem írtam az értékesítésről (most)!!!

Előzmény: DR Weiss (29834)
DR Weiss Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29834

Respect Jani! :-)

 

Mindenki olyan nyulat tartson amit tud értékesíteni!

 

Mi most hozzuk létre a prémnyúl telepünket 6-700ért veszik kilóját igaz 150 naposan! De ha több anya van több szaporulat jobban kifizetődik!

 

Lesznek Magyar fajták is amikből előbb lesz pénz! :-)

 

 

 

Előzmény: N.Jani (29833)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29833

Ezek meg szocis(komcsis) szavak>>>melyek várják a sültgalambot!

 

Előzmény: juhosttt (29832)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29832

Ezek szép nagy szavak, de ez inkább a parlamentben kell, nem a gyakorlati tartóknak... A gyakorlati tartóknak tények kellenek. Normális takarmány ár, normális áron felvásárolni az állatot, meg egyáltalán valamilyen formában felvásárolni az állatot...

Régi könyvekbe/cikkekben olvasom, hogy az ÁFÉSZ meg hasonló szövetkezetek (lehet rosszul írom akkor elnézést) felvásárolta a nyulakat heti/havi rendszerességgel. Mára már ilyen alig-alig van, ha van is akkor is filléreket adnak érte... Egyszerűen nem éri meg eladásra csinálni!

Az embereknek meg nincs annyi pénze hogy képes legyen megfizetni a minőséget, inkább megy a boltba szar minőségű húst venni.

Ebből kifolyólag is a tradicionális nyúl tartáshoz sok pénz, idő és energia kell... A mai rohanó világba egyikből se vagyunk elárasztva... Persze lehet van 100-ból 2 ember, aki igen, de azok nem váltanak vilgátot.

 

Mondok egy példát, bár lehet lejárjátok...

Nyúlunk a munkáért program. Megpályázták sokan és azok kapták meg akik sík hülyék... A ketrecek is szarok voltak, ész nélkül legyártottak kis embereknek olyat amit nagy üzemekben lehet jól használni. Persze a reklám képen nem olyan volt.  Mit csinált a sok ember? a ketrecet összevágta vasnak, a nyulat levágta... Lehet nem mindenki, de sokan ezt tették... 

Mi is megpályáztuk, nem nyertünk, mert nincs 13 éves gyerekem/testvérem aki nyulászkodna... sőt ilyen korú ismerősöm sincs... Nem vagyok rasszista de csak leírom... A cigányoknál ez nem volt gond, ott minden korosztályra bőven megvan az egyed szám... A nyulat levágták a ketrecet levitték a méh telepre. Mit tud tenni az ellenőrzéskor az ember? hát semmit, mert mit vegyen el tőle?

 

Sok sok pályázatnál is olyan követelmények vannak, amit egy kis ember nem tud teljesíteni. Vagy nagygazdálkodol, vagy elmehetsz a francba... Ha csak otthonra akarsz 10 anyát 2 bakot az állam leszar, mert több a papír+festék... Ha akarsz 500 anyát, akkor bizonyos % önerővel talán van esélyed.

De hát mit tegyen aki csóró, van egy álma, de nincs pénze? Szerény véleményem szerint ne álmodozzon. Bár kíváncsi vagyok ki hogy látja ezt.

 

 

 

Előzmény: N.Jani (29836)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29831

Nem várni kell rá, cselekedni!

 

Baranyában 3új fajtaváltozat alakult ki cirka 5-7 év alatt.

Előzmény: juhosttt (29830)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29830

Újnak új, de olyanokkal nem biztos hogy labdába rúgsz a piacon, akik már sok sok éve minőségi bort állítanak elő.

Átvetítve nyúlba, pl mivel tudsz jobbat egy pannon fehérnél? Jól termékenyül, jól nevel, jól hízik.

Ami szerintem kéne, de nincs:

- myxomat immunis fajta (nem elsózottan 1-2 immunis egyed)

- olyan fajta, amely a szélsőséges takarmányozást is jól bírja. Szóval a túlzottan magas energia és fehérje tartalmú kaja sem vágja haza... Ez már kényesebb ügy, mivel a nyúl gyomra nem erre van kitalálva. Persze lehet mondani, hogy szoktatás kérdése... De azt lássuk be, ha a kacsa 32%-os fehérje tartalmú koncentrátumot kap, semmi baja se lesz, csak szuper gyorsan nő. A nyúl 20% fehérje felett már 99% hogy megdöglik...

 

Előzmény: N.Jani (29836)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29836

Amit a "nyúl"-ról sokan vélnek, újra kell gondolni!

 

A szakkönyvek elavultak több szempontból!

 

Minden más!

 

Pl.:

Amikor egy bécsi nyulat tartanak fenn, -az adott ország tenyésztő képviselői- más környezetben teszik. Teljesen más!

Már maga a jelen fajta is más, mint korábbi kitenyésztett képviselője!!!

 

...más a német ajkú környezet, tartás-, takarmányozástechnológia, és teljesen más a hozzáadott érték, és ami a legfontosabb a tradíció és a tenyésztői mentalitás!!!

 

Nekünk magyaroknak, nem "fajtázni" kell, - hanem változatosan tenyészteni!

 

100 éves hibáinkon/hibáinkból tanulva megtenni, amit meg kell tennünk!

Előzmény: juhosttt (29834)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29836

"Újat nem tudsz csinálni, max egy új boráaszott, ahol a nevedet adod a borodhoz."

 

Viszont ebben van valami ami tetszik!!!

 

És ez miért(mitől) nem új?!

Előzmény: juhosttt (29834)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29835

Nem érted!

 

Elbeszélünk egymás mellett!

Előzmény: juhosttt (29834)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29834

Hobbi borászként hozzá tudok szóllni. Lehet nincs igazam, de véleményem igen.

 

Van száraz, fél száraz, édes, félédes.

Van vörös, fehér, roze, siller. (meg ezek vegyítése, aminek nem vagyok híve).

Na most kinek mi a szájíze, olyat csinál! Újat nem tudsz csinálni, max egy új boráaszott, ahol a nevedet adod a bordhoz.

 

Nyúlnál is vannak kiskedvenc, sport, és húsra tartott nyulak.

Van sok sok méretű, és színű.

Vannak rövid, normál és hosszú szőrű fajták.

Mindenkinek megvan a szája ízének megfelelő... Mit tudsz egy újban felmutatni? Mivel lesz jobb mint a piacon fellelhetőek? Most nem azt kérem hogy egy tenyésztési elvet mutass be, csak pár címszóval jellemezve az adott új fajtát.

Előzmény: N.Jani (29833)
N.Jani Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29833

Attilának írtam. Vele kifejtem chat-en. Majd ha kibeszéltük, visszaírok ide.

 

Egyébként: Miért kell "ezer" fajta bor???!!!

 

Ha erre rájössz, akkor azt is tudni fogod, hogy miért van ennyi galambfajtánk...és, hogy miért kell sokkalta több nyúlfajta, típus, változat!!!

Előzmény: juhosttt (29832)
juhosttt Creative Commons License 2013.10.11 0 0 29832

Nem kötözködésként, de sokszor rébuszokban beszélsz és fél mondatokban, egy egyszerű mezei nyulász nem nagyon tudja mit szeretnél közölni :D

Persze aki benne van mélyen a témában az tudja, de a többség nem nagyon.

 

A másik, meg hogy minek legyen még 1000 fajta? Mivel tudna többet egy új fajta a már régóta bevált fajtáknál?

Mondjuk lenne ötletem, de ezt nem hiszem hogy az ismert fajtákkal lehetne létrehozni szerintem...

 

Mikor felvetettem a myxomat immunis nyulak tenyésztését, sokan hülyének néztek, mégtöbben meg hülyeségnek tartották feláldozni nyulaikat. Persze az is egy megoldás, hogy évente oltsunk...


és az off: Én idén és tavaly sem oltottam. Nem húrcoltam be vírust, nem is tervezek... patak féleség tőlünk közel 100 m-re van, az folyamatos tenyész terület szúnyogoknak. Bár idén a kacsák jó munkát végeztek, nem volt gond szúnyogunk és legyünk olyan mértékben, hogy gond legyen, ezt a kihelyezett légy papírok igazolják... 

 

Előzmény: N.Jani (29831)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!