Keresés

Részletes keresés

csilla0815 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29150

Az első wb nem istenhegyis volt,ott az igm érték 1 lett,de negatív negatívnak értékelték.

Most nagyon örülök ám,pláne ha ti is azt mondjátok hogy ahogy boxerkutya mondta pár hónapja,hogy ez nem sm... :)

hornet599 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29149

HerbaP: amiben a lyme-al foglalkozó kutatók-orvosok egyetértenek az az, hogy még a megfelelő időben, megfelelő hosszú ideig alkalmazott antibiotikus terápia ellenére is a páciensek 10-20%-nál maradhatnak/kialakulhatnak tünetek, amiket a korábbi lyme fertőzéshez lehet kötni. A vita azon megy, hogy ezt vajon egy perzisztáló baktérium okozza-e (krónikus lyme), vagy egy ismeretlen hatásmechanizmus folytán a baci megbolygatja a szervezetet, s emiatt alakulnak ki hosszútávú tünetek (Post treatment lyme disease syndrome).

A Te esetedben én azt tudom mondani, hogy sok esetben összefüggésbe hozzák az alvásproblémákat a lyme-al, de lehet ezer más oka is. Ha pedig ilyen régi már a fertőzésed, a teszt is valószínűleg negatív eredményt fog adni. Ennek ellenére is lehet, hogy még mindig a borrelia az ok, de az is lehet, hogy nem. Pozitív tesztnél valószínűbb az aktív fertőzés, de magában az se perdöntő.

Előzmény: HerbaP (29136)
gigorli Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29148

Szia, nem hajlandó még egy helyre elmenni. Alapvetően elég erős egyéniség, uralkodó típus, de most valahogy agresszívvá is lett és veszekedve utasítja vissza a lehetőségét is, hogy más utakat keressünk. Azt hiszem feladta a reményt, pedig ez az agresszív, haragos, kötekedő viselkedés is beleillik nekem a lyme tüneteibe.

Előzmény: Móki65 (29134)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29147

Korábban én is fel-felriadtam éjszaka, ráadásul pánikérzés, szorongás jött rám, alig tudtam magamat megnyugtatni és visszaaludni. Ez már elég régóta nincs, de mivel én is lyme beteg vagyok, egyértelműen lehet annak a tünete nálad is, és akkor ezt még valóban kezelni kell, mert nincs még vége.

Előzmény: HerbaP (29146)
HerbaP Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29146

Régebben voltam alvás vizsgálaton ott azt mondták minden normális. Nem horkolok egyébként. Elküldtek most újra alvás vizsgálatra meglátjuk annak mi lesz a vége.
Refluxom nem tudom mitől van, de kivizsgáltak rendesen korházba is, és ott azt mondta a prof, hogy az általam leírt tüneteket a vizsgálatok nem támasztják alá 100%-ban, szóval érdemes még mást is vizsgálni.

Előzmény: Istenkút (29143)
HerbaP Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29145

Igazából régebbóta van ez, volt jobb rosszabb időszak, de a mostanában már sokkal erősebben és hosszabb ideig.

Nem dohányzom,nem iszom kávét, utóbbi 3-4 hónapban nem is ittam alkoholt.

Persze ettől még lehet stressztől ez az egész.

Tudsz estleg jó neurológust pesten? Kell beutaló?

Előzmény: Móki65 (29137)
Istenkút Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29144

Az első teljesen negatív volt? Mert akkor jó jel, hogy megmozdult valami és nem a 23.antibigyó kúrád után.:-(

Én is erre várok.

Előzmény: csilla0815 (29132)
Istenkút Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29143

Lehet, h refluxod van + apnoéd. Nem veszel levegőt és megébredsz rá. Kéne egy alvásvizsgálat. A fáradtságot, feszültséget okozhatja az oxigényhiány. 

Kérdés, hogy mitől van a refluxod, azt is rendbe kéne szedni.

Ettől persze még lehetsz Lyme-os (is).

Előzmény: HerbaP (29136)
boxerkutya Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29142

Ez azt jelenti, hogy nem múlt el a lyme-od. Nem a vérvizsgálat a fontos, tüneteid alapján egy jó lyme-os orvos felírja az antibiotikumot teszt nélkül is. Nekem is ugyanezek az idegrendszeri tüneteim voltak,Duomoxot ,vagy xorimaxot szoktak rá írni.  A nyáron ,nem fogsz ilyen orvost találni. Ha tudsz várni néhány hónapot akkor nincs gond, de ha sürgős, írass fel orvos ismerőssel  a kettő közül legalább az egyiket minimum 6 dobozzal ! 

Előzmény: HerbaP (29136)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29141

Hát szerintem beindult az ellenanyagtermelésed, és spielmanii alfaj is van. Én is ugyanígy voltam: kúra után derült ki, hogy más alfaj is van még. Szóval jó jel.

Előzmény: csilla0815 (29132)
Istenkút Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29140

El kellett indulnom valahonnan valahová.....Ez is tapasztalat.

Előzmény: ghepard (29121)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29139

Pont ezeket szedtem. Egyikből napközben vettem be, a másikból mindig este. Tehát a válasz: igen, lehet, sőt ezek a legjobbak.

Előzmény: Móki65 (29135)
Istenkút Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29138

Illatos-fű, Varga gyógygombákat is szedtél?

 

Előzmény: illatos-fű (29120)
Móki65 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29137

Szia! Elvileg az akkori AB kezelés megoldotta bár azt nem írtad h mitszedtél, feltételezem h doxycyxclint. Azok a tünetek, amiket leírsz lehetnek stressztől is, ha lyme lenne akkor szerintem már korábban is lett volna tüneted.

Én reflux miatt szedek Noacid-ot mér 15 éve, napi 1db és nincs problémám annak ellenére, h reggelente 1 kv-t iszok, és bor is szoktem.  A reflux lehet stressz és cigi miatt is. A saját megnyugtatásodra menj el egy tesztre (Istenhegyi, Synlab), esetleg egy jó neurológushoz, h nem talál-e esetleg reflex és egyéb érzéseltéréseket. Nekem így találták meg a lyme-ot, igaz szerncsém volt mert a tesztem IgG-je elsőre pozitiv volt és voltak tüneteim.

Előzmény: HerbaP (29136)
HerbaP Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29136

Sziasztok!

 

Ajánlották ezt a fórumot, hogy talán ti tudtok itt segíteni néhány kérdésben.

 

1. Annó 5 éve megcsípett a kullancs és volt is lyme-kórra utaló piros folt. Majd a 3 hétig szedtem antibiotikumot. Ez után az akkori orvas azt állította, hogy ezzel már nincs más teendő.

A kérdés, hogy az antibiotikum kúra ellenére lehet még a lyme-kór probléma? Lehetek még lyme kóros?

 

2. Alvás zavar problémáim vannak, amit eddig refluxxal, ill mivel az 100%-ban nem indokolja a tüneteimet, stresszel magyaráznak. A tünetek a következők: Éjszakai felébredek többször is, heves szívverésre fulladás érzésre, kaparó torok. Több hónapja nehezen alszom és fáradtan ébredek. Feszültsége, idegesség érzet is sokszor előfodul, de olyan helyzetben is mait nem biztos hogy meg tudok magyarázni.

A kérdés, hogy ezek a tünetek indokolhatják-e, hogy csináltassak a lyme-kór tesztet?

 

 

Köszönöm a válaszokat.

 

Móki65 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29135

Sziasztok! Lehet szedni Progastro-t és Protexin Balance-ot egyszerre?

Móki65 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29134

Szia! Én a helyedben kérnék egy másodvéleményt akár egy fizetős helyen, pestet nem ismerem, de pl a Budai Egészségközpontban csinálnak emg-eng-t.

Előzmény: gigorli (29127)
boxerkutya Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29133

Van IGG specifikusan borrelia spielmanii altörzs ellen termelt ellenanyagod, ami utal a lyme kórra illetve arra, hogy az immunrendszered termeli azokat a fehérjéket amik a borreliát próbálják pusztítani. Ha nincs tüneted, akkor nem is kell gyógyszert szedni, ha van akkor viszont így is szükséges  ,mert nem elég ilyenkor csak az ellenanyagok jelenléte ,antibiotikummal rá kell segíteni.

Előzmény: csilla0815 (29132)
csilla0815 Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29132

Sziasztok! 

Segítsetek légyszi :)

Megjött a wb eredménye. 

Igm: negatív 

Igg: kétes surface protein: B. Spielmanii pipa és egy plusz jel.

Akkor ez most mit is jelent?! 

ghepard Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29131

Hát azt írják, hogy az ALS-t nem tudják megállítani - az orvostudomány mai állása szerint. Lassítani lehet valahogy, de csak megy lefelé az ember - ez biztos hogy letaglózó. Egy bizonyos szinten minden emberben sorvad minden az idő haladtával. Sok idős ember már alig tud mozogni, lélegezni, valamit megtartani a kezében stb stb. De vannak sokan olyanok is, akiknél ez már hamarébb és nagyobb erővel megkezdődik........ 

Előzmény: gigorli (29130)
gigorli Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29130

A Ritka Betegségek Intézetében is csináltak lyme tesztet, nem tudom, melyik fajtát, de ahogy az istenhegyin, ez is negatív lett neki. Az egyetlen jel ami a lymera mutatna, hogy az antibiotikumtól egy csomó tünete enyhült, kivéve az izomsorvadás, ami egyelőre megállíthatatlannak tűnik és nagyon gyorsan romlik.

Előzmény: Törölt nick (29128)
ghepard Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29129

Nekem nem szokott elfertőződni - egy még mindig van, ami már kb 25 éve volt kezelve. A fogis rendesen megcsinálta úgy néz ki. De kb 15 éve más az üzemi fogis és az már nem olyan jó munkát végzett, vagy 13 éve belegyeztem, hogy egy másikat ne húzza ki (ma már nem tenném). Nemrég jelentkeztek benne a fájások (meglehet az idei erős kullancsszezon is közrejátszhatott talán egy kicsit) - minden kertelés nélkül kihúzattam. Ha abban a 25 éve kezeltben is majd jelentkeznek a fájdalmak (remélem továbbra se fognak és minden OK lesz), gondolkodás nélkül kiszedem ha tudom, vagy kihúzatom.

 

Ha a gyökérkezelt elfajul az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy igencsak szétterjed a szervezetben és több helyen szintén fájásokat okoz - ha az embernek jó az immunrendszere, akkor kicsi az esély erre. Ha a megbolygatott fog nehezen is viseli a test mint egész még jó karban lehet. De mihamarabb lépni kell fog ügyben. 

Előzmény: Törölt nick (29124)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.23 0 0 29128

Remélem, hogy mégsem az lesz. Van olyan ismerősöm, akinek egyszer már kimondták az als-t, de nem nyugodott bele, és tovább keresgél azóta is. Ugyan vannak als-re utaló tünetei, de olyanok is, amik ellent mondanak neki. Találtak nála ebv-t, meg az egyik G1-es lyme tesztje is pozitív volt, nem szed ab-t, viszont vitamininjekcióra jár meg ilyesmi, hogy elsőkörben az immunrendszere erősödjön, mert pár orvos már mondta nekik, hogy ők nem als-re gyanakodnak. Ő is megjárta a Ritka Betegségek Intézetét is már.

Előzmény: gigorli (29127)
gigorli Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29127

Az ENMG alátámasztotta apu ALS diagnózisát. Nem tudom innen merre tovább. Majd még fel kell hívnunk Esztót, kérte, hogy számoljunk be az eredményről és ennek függvényében ajánlja vagy nem az újabb antibiotikumot. Nagyon magam alá kerültem, bíztam benne, hogy nem ez lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29126

Lehetett ez esetleg az említett növény?

 

 

https://www.mountainroseherbs.com/products/spilanthes-extract/profile


ALSO KNOWN AS
Spilanthes acmella, Toothache Plant, and Paracress

 

 

 

"Spilanthes közismertebb nevén a fogfájás növény * és jó okkal. A levelek és a virág fejek, különösen a fiatal rügyek, tartalmaz egy természetes fájdalomcsillapító, amely numbs a nyelv és az íny, amikor szétrágni, így enyhíti a fájdalmat a fogfájást. Emellett serkenti a nyálmirigyek több nyálat termelni, és működhet, mint egy egyszerű tonik egészséges íny és az orális flóra. De ez csak a kezdete a hasznos tulajdonságainak spilanthes.

 

A fő alkotóeleme spilanthes, spilanthol, hatékony parazitaellenes, és már használják, mint a natív ellenszere malária. Ez természetes antibakteriális és gombaölő akciók is, így egy jó univerzális tisztító. Úgy tűnik, a termelés növelése a fehérvérsejtek és vírusellenes interferon, ami arra utal, hogy a növény hasznos lehet növelése az immunrendszer működésére, és gyakran használják helyileg bakteriális fertőzés a bőr és a sebek, és gombás fertőzések, mint a sömör.

 

Spilanthes meglepően ismeretlen növény, amely egy ilyen különleges hatása. A fájdalomcsillapító és antibiotikus tulajdonságai spilanthes jól ismert tudósok, és annak hatékonyságát a malária ellen erőteljesen azt sugallja, hogy lehet, hogy más hasonló hatású, mint a vér paraziták Lyme-kór.

 

A szájöblítőt spilanthes a kivonat alkalmazható naponta előmozdítására íny egészségét, és rágás mindössze egyetlen rügy a növény is zsibbadt a szája, és csökkenti a fájdalmat, a fogfájás, legfeljebb 20 percig érzékenységétől függő személy. A legígéretesebb kutatások használatát spilanthes, mégis, saját antibakteriális tulajdonságokkal rendelkeznek. Eddig, az in vitro vizsgálatok azt mutatják, hogy a növény kivonat erős hatása elleni E.coli, Pseudomonas, Salmonella, Klebsiella és a Staphylococcus albus pneumonae, valamint gátolja a Candida albicans növekedését. 
Óvintézkedések 
Senki által nem ismert."

 

 

 

 

Előzmény: One of the millions (29125)
One of the millions Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29125

Szia!

 

Dr. Cowden azt mondta nekem, hogy siman tud gondot okozni!

Mondott valami kinai gyogynovenyeket ami a gyokerre ragadt korokozokat megolni, de mar nem emlekszem, hogy mi volt az.

 

Előzmény: hornet599 (29117)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29124

Nekem rendszeresen el szokott fertőzni, rendszerint olyankor, amikor a tömésen mégis keletkezik egy kis lyuk az idő vasfoga miatt, hiszen semmi sem tart örökké.

Előzmény: ghepard (29123)
ghepard Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29123

Szerintem idővel a gyökérkezelt gondot okoz. A gyökér kezelve, a fog teteje betömve - hosszútávon nem jó kombináció......

Előzmény: hornet599 (29117)
ghepard Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29122

Sokaknál nem visszafordíthatatlan, ha abbahagyod, 1-2 éven belül kitisztulhat, rendbejöhet teljesen az ember.  De sok ember már nem tud kilábalni a gyógyszerek hatása alól s a csaknem állandó szedés mély nyomokat hagy a szervezetben...

Előzmény: Törölt nick (29116)
ghepard Creative Commons License 2015.07.22 0 0 29121

Hát amúgy a gyógyszerekről is vannak horrorstatisztikák. Egész mellbevágó adatok, sok ember nem is igen tud ezekről és csak úgy félvállról veszik, hogy a gyógyszereknek vannak mellékhatásaik (amik fokozatosan egyree rosszabbak is lehetnek). Én mindenesetre - ha van más módja is annak, hogy jól érezzem magam, akkor kihagyom a gyógyszereket és mindenféle cuccot. Persze mindent nem fogok tudni megoldani így, de eddig sikerülget.....

Előzmény: Istenkút (29113)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!