Keresés

Részletes keresés

Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 107
az állatorvos sincs rajta.
Előzmény: Degeczi (103)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 106
"http://www.masterton.com.au/mastertonpricelist.htm
Ezek négyzetméter árak ugye?"



Nem !

Ez a kész ház ára. A telek viszont nincs benne. Ez a házgyár árlistája. A telek lehet 1 AUD, és lehet akár 1000 000 AUD is. Attól függ.


Azt lehet mondani, hogy egy dinamikusan növekedő városrészben ami nem az elit, egy 160-190 égyzetméteres hát olyan 250 000 AUD ba kerül. De egy sarokkal odébb már 500 000 vagy éppen 200 000 AUD ias lehet az ára.

Ha munkád van akkor erre kapsz 20 év futamidejű 6,5 % os kamatozású kölcsönt.

Félmilliós fizuból, illetve ha az asszony is haza visz mondjuk 400 000 Ft nak megfelelő zsetont akkor nem igen érzitek meg.
Előzmény: Törölt nick (104)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 105
a tizedesvessző csak nálunk vessző - egyébként ezres elválasztó
Előzmény: Törölt nick (104)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 103
igen

itt a pontozási rendszer, ahol látszik, h csak 44 éves korig jár az életkorért pont, 5 pont még a magyartudásra is jár :)
itt pedig a hiányszakmák listája - számítástechnikai nincs rajta... :(
(leginkább kétkezi munkások)
Előzmény: KenGuru 01 (99)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 102
Van vizsgád, papírod a mozigépészségről ?

Ha igen akkor éves szinten 43-49 000 AUD között van ennek a munkának a bére.
Előzmény: Törölt nick (100)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 101
"jó, hát a háztulajdonlás nyilván minden itteni érdeklődőnél kiesik...
aztán mire odáig jut, h be tudjon vállalni egy vásárlást, már úgysem ilyen fórumos tapasztalat érdekli, hiszen mindent jobban tud saját maga"


Ne gondold !


Ha van állásod , akkor van hiteled. És ezt ott nagyon komolyan veszik. Akár 5% önrész is elegendő egy ház vásárlásához. Mondjuk javasolt a 15-20% indulóösszeg mert így kevesebb a biztosítás rajta.

Ausztráliában a ház, vagy sorház minimum 120 m2 nél kezdődik, de 150 hez tendál inkább az átlag. Egy új építésű ház árairól itt tudtok meg többet , de azt is hogy milyen elrendezésűek : http://www.masterton.com.au/index.htm

Addig is itt egy " munkás kerületi "ház fotója, melyet egy bevándorlási ügynök honlapjáról kopiztam
Előzmény: Degeczi (98)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 99
"még annyit írtak tavaly, h az ideiglenes vízum 3 évre szól, és csak nem-nagyvárosi környéken jogosít munkavállalásra
(esetleg egy alacsony növekedési rátájú dél-Ausztráliai nagyváros, Adelaide még beleférhet)

két év ottlét után lehet aztán állandó tartózkodási engedélyért folyamodni"


Ma már 4 év problémamentes ottartózkodás kell hogy meg kapd az állampolgárságod.
Ez azt jelenti hogy nem követhetsz el bűncselekményt. A letelepedési ngedély és az állampolgárság között csak "paraszthajszál" a különbség. Nem szavazhatsz !
:-)))
Természetesen ennek a legális lerövidítésére is meg van a mód ( 120 nap után állampolgár )

Az hogy kisvárosba kell menned csak akkor szükséges ha a jelentkezésed össz pontszáma nem éri el a 120 pontot. Akkor van több "tartalék" amihez lehet nyúlni. Ezek egyike, hogy olyan "kisvárosba" mint pl Adalaide ( 1 millió lakos ) mész, és vállalsz két év ott tartózkodást. De ide tartozik pl a főváros Canberra, de a legtöbb nagyvárostól 20-30 Km re lévő kisváros is ilyen.
Előzmény: Degeczi (96)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 98
jó, hát a háztulajdonlás nyilván minden itteni érdeklődőnél kiesik...
aztán mire odáig jut, h be tudjon vállalni egy vásárlást, már úgysem ilyen fórumos tapasztalat érdekli, hiszen mindent jobban tud saját maga
Előzmény: KenGuru 01 (95)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 97
"Magyar allampolgarsag alapfeltetel?"



A letelepedési vízumok kiadásánál elméletileg nincs rangsorolás. Azonban érdekes módon az ázsiai bevándorlók aránya nem haladja meg a 4-6 % ot.

Különböző országok állampolgáraival szemben más, és más eljárást alkalmaznak, egy bizonyos ponttól.

Pl Ha egy magyar azt mondja hogy itt , és itt szereztem szakmai gyakorlatot, akkor maximum felhívják a megadott telszámot. Ugyan ez egy indiainál a megbízott magánnyomozó vizsgálata tárgyát képezi !


Szóval tudni kellene hogy milyen állampolgárságod van. Ha "környékről" jöttél akkor nem probléma, de bizony az iratok nagy részét csak ott tudod majd beszerezni. Így ha itt élsz akkor haza kell menned.


Előzmény: tractorsound (94)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 96
még annyit írtak tavaly, h az ideiglenes vízum 3 évre szól, és csak nem-nagyvárosi környéken jogosít munkavállalásra
(esetleg egy alacsony növekedési rátájú dél-Ausztráliai nagyváros, Adelaide még beleférhet)

két év ottlét után lehet aztán állandó tartózkodási engedélyért folyamodni
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 95
Természetesen !


Kérdés milyen szakma keresetéről beszélünk ?

A rezsi más, és más ha bérelsz, illetve ha tulajdonos vagy egy házban.
Erre kidolgozok egy kompletteb anyagot, amihez egy két nap türelmedet kérem, de a fizuról tudok infót adni.
Előzmény: cam aro (93)
tractorsound Creative Commons License 2007.03.24 0 0 94
Magyar allampolgarsag alapfeltetel?
cam aro Creative Commons License 2007.03.24 0 0 93

Irnal ide a forumra, konkretat is?

Atlagkereset, es rezsi viszonylatban?

Előzmény: KenGuru 01 (91)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 92
"Az olyan repjegy, ami nem retúr, vagy nincs fix időpont retúr, elég drága szokott lenni."


Létezik kivándorló repjegy ! Ez mostanság 170 000 Ft környékén van / fő. Azonban ehez csak a vízummal együtt tudsz hozzájutni.

Előzmény: Törölt nick (87)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 91
"Csak kacérkodom a gondolattal, de van feleség, van kisgyerek. Az asszonyt ismerve nem lépünk le.
Inkább csak úgy benéztem. :)"


A családosok 90% nál ez így indul. Aztán az asszony meghalja azokat a lehetőségeket, életkörülményeket amik kint várhatják a családot, és el kezd gondolkodni. Aztán azon veszed észre magad, hogy az asszony noszogat, hogy mennyél már intézni az ügyeket.

:-)))


A család amúgy abszolut nem akadály.
Előzmény: Törölt nick (84)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 90
most már látom - de nem értem
km-re leosztva 8x annyit kérnek attól, aki bevallja, h csak oda menne és nem tudja mikor vissza - így persze az is retúrt vesz

mondjuk pár éve angolokhoz is olyan kompjeggyel mentem, amivel 3 napon belül vissza kellett volna jönni
2 hét múlva meg egy olyan jeggyel hazafelé, amivel még aznap vissza kellett volna menni a szigetre - mert így az is vagy negyedannyiba került
mivel ez már a kompra hajtáskor elég valószínű volt, h nem így lesz (telepakolt magyar rendszámú autó - nyilván hazafelé tartó turista), a jegykezelő még meg is fenyegetett, h "ugye tudja, ha nem jön ma vissza, ráterhelhetjük a hitelkártyájára a nagyobb árat" (merthogy kártyás vásárlás volt a neten. Azt viszont nem tudta, h csak egy alkalomra érvényes virtuális webkártyaszámmal, így ha tényleg meg is próbálták volna később levonni, sikertelen lett volna...)

bolond egy világ
Előzmény: Törölt nick (87)
Zak Creative Commons License 2007.03.24 0 0 89
Lassan olvasok... :) de elöbb-utóbb belejövök ;)
Előzmény: Degeczi (86)
Zak Creative Commons License 2007.03.24 0 0 88
Ja hogy visszaút nélkül. OK.
Előzmény: Degeczi (76)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 86
mondom, nézd meg csak egyetlen irányban - és akkor 4x drágább mint a retúr, fene se érti
Előzmény: Zak (85)
Zak Creative Commons License 2007.03.24 0 0 85
Az 1 milla stimmel, de 2 felnôtt + 2 gyerekre BUD-SYD útvonalon úgy, hogy a decemberi (karácsonyi) hazautazás is benne van. Ez konkrét ajánlat volt a Britishtôl és a Lufthangya se sokkal drágább.
Előzmény: Degeczi (66)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 83
Bőven benne vagy a "kívánatos" kategóriában.

Ha gondolod küldök mailon egy rövid kérdőívet és az alapján nagyon hamar meg tudom mondani, hogy melyik lehetőséggel élve tudsz kijutni.
Előzmény: Törölt nick (81)
Zak Creative Commons License 2007.03.24 0 0 82
Köszi szépen a gyors választ!
Előzmény: KenGuru 01 (59)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 80
Így azért más ! Már megijedtem ! Szedtem marékkal a vérnyomáscsökkentőt !

:-)))

Most ha nem indiszkrét mennyi idős vagy? Persze csak ha esetleg érdekelne újra a dolog.
Előzmény: Törölt nick (79)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 78
És akkor még itt sem meríteted ki azokat a kedvezményeket amikre pedig lehetőséged lenne !!!

:-)))
Előzmény: Degeczi (76)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 77
"ez a kövérség dolog nem durva diszkrimináció?
a tbc-t amúgy megértem. bár akkor az aids az miért engedélyezett?"


Én is kérdeztem. Azt válaszolták, hogy ez egy elv, miszerint eme index fölött már az illető egészségtelen életet folytat. Így ők nem kívánnak olyannak beutazást nyújtani aki még magára sem hajlandó vigyázni.

Amúgy ez a 35 ös BMI is elég "tág" határokat szab, mert pl egy 170 cm-es embernél ez cca 100 Kg.


Előzmény: Eavit (75)
Degeczi Creative Commons License 2007.03.24 0 0 76
"Repülőjegy ( oda vissza ) 280-330 000 Ft . Légitársaság függő. Az első mondjuk a Tajvani EVAIR, míg a második mondjuk a LUFTHANSA"

ez döbbenet, nem gondoltam volna...
a lufthansa.com-on néztem: Bp-ről bármelyik ausztrál városba is kérem (persze economy-n és egy irányba - hiszen dolgozni nem pár hétre menne az ember), akármilyen időpontot kérek is, 5700 Euro körüli árat hoz ki = 1,3M Ft körül!

ha azonban kérek visszautat is, akkor már 1300-1500 Euro (300-370e Ft) körüli árakat ír - fene se érti, hülyék ezek...
Előzmény: KenGuru 01 (68)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 75
ez a kövérség dolog nem durva diszkrimináció?
a tbc-t amúgy megértem. bár akkor az aids az miért engedélyezett?
Előzmény: KenGuru 01 (74)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 74
Húúúúúú !


Az 1 milla nagyon dúrva szervezésért ! Mondhatni rekord !!! Amúgy két olyan "tényező" van ami kizár egészségügyileg a letelepedésből .
Az egyik a TBC ( még AIDS-el is vándoroltak már be Ausztráliába ) A másik az extra túlsúly. Ez cca 35 ös BMI -nél van.

Előzmény: Törölt nick (72)
Eavit Creative Commons License 2007.03.24 0 0 73
te hajléktalan vagy? :)

tbc gyanús...nonsense ha fiatal és egészséges vagy (nem AIDS-es, immunhiányos, hajléktalan stb).
őrület.
Előzmény: Törölt nick (72)
KenGuru 01 Creative Commons License 2007.03.24 0 0 71
Hogy szól a pontosan a szakképesítést nyújtó papírod ?
Van más szakma amihez értesz, de esetleg nincs iskolád róla ,
Előzmény: Törölt nick (70)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!