Keresés

Részletes keresés

Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24348

Majdnem 30????  Tényleg kár, hogy nincsenek  képek :)

Előzmény: -Batus- (24347)
-Batus- Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24347

Nagyon jó képek. Majdnem 30 évvel ezelőtt egy hetet túráztam a Durmitorban és a Tara kanyonban. Ha akkor lettek volna ilyen minőségű fényképezőgépek :)

Előzmény: Alkapánó (24340)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24346

Kizárt, hogy ilyeneket láss, elmehetsz Mali Losinjba, ott sem biztos.

Előzmény: idegenszelek (24342)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24345

Ilyenekről  még itt nem hallottam semmit.

Előzmény: idegenszelek (24342)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24344

Igen. késni szoktak, váratlan helyzetek, de ha valami más MÁV-os kedvezmény (ott dolgozó)..... akkor olcsó.  Néztem Volán járatát, aug. 30, szept.7 olyan 21 ezer, és  olyan 17 órás út, de csak Budváig. Remény az van vonatozásnál is:) Szállás? ha úgy indulunk neki,hogy valami majd csak lesz, akkor lesz, legfeljebb nem olyan amit elképzeltünk:) Vonatról Sutomorén is le lehet szállni.

 Csak gyalogosan minden nehezebb, távol  part, domboldalak....

Előzmény: Csill86 (24341)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24343

Nagyon tetszenek a képek!

Előzmény: Alkapánó (24340)
idegenszelek Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24342

Kedves Fórumozók!

 

Kérdésem azokhoz szólna, akik már jártak korábban Montenegró tengerpartján. Hol érdemes delfinlesre indulni? Hol láthatunk nagyobb eséllyel delfineket?

 

Előre is köszönöm a választ.

Csill86 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24341

Sziasztok!

 

Augusztus végére tervezünk kb. egy hetes nyaralást a párommal, Barba mennénk. Főként az ára miatt a vonatot találtuk a szimpatikusnak, kocsival nincs lehetőségünk lejutni... Visszaolvastam egy-két ezzel kapcsolatos hozzászólást, és úgy láttam, hogy zökkenő- és késésmentes vonatozásról eddig nem nagyon számolt be senki.

Tényleg több órás késéssel és a visszajutással kapcsolatos bonyodalmakkal kell számolni, vagy van remény arra, hogy a terv szerint döcög le, ill. vissza az ember?

Mik a tapasztalatok a busz utakról?

A másik "aggyodalmam" a szállással kapcsolatos. Nem szeretnénk előre foglalni, meg előleget utalgatni, úgyhogy arra gondoltunk, hogy majd ott lesz, ami lesz alapon csak be tudunk kéretőzni valahová. Úgy olvastam, hogy ez nem annyira irreális elképzelés. Valaki meg tudná erősíteni ezt? :)

 

Előre is köszi a segítséget! :)

 

Alkapánó Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24340

Előzmény: Alkapánó (24325)
Hümi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24339

Tavaly augusztusban voltunk ott...a lehető legjobb véleménnyel vagyok a szállódáról...az ellátás meg egyenesen bsz@rás...:)

Ha valami kérdésed van nagyon szívesen válaszolok...

Előzmény: czakoanita (24304)
potika Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24338

A földszinten 2 db kétágyas szoba, külön bejárattal, mindkettőben konyha-fürdő-WC. Az emeleten egy nagy nappali, erkéllyel, és két hálószobával, nagyobb fürdővel és konyhával. Van minden, légkondi, mosó- és mosogatógép, ki se használjuk igazán. Ez így 13 éjszakára, Petrovacon, 105 EUR/éjszaka + az adó 1 EUR/nap/felnőtt.

Előzmény: jubile (24332)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24337

Ásotthalom????

 

Hááááááát, bő egy hete majd egy órát reszeltem ott a répát, olyan hosszú sor volt!!!

Előzmény: stevie-13 (24318)
szervezkedő Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24336

... és lehetne még folytatni a magyar szállásadók sorát Susanjban, Dobra Vodán, Buljaricán, Brcán, Herceg Noviban, Zelenikán, Budván stb.

 

Gyakorlatilag majd minden nagyobb településen lehet találni.

 

:-)

Előzmény: Amaribp (24328)
Bözse 64 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24335

Bocsi nem tudom,hogy hogyan lehet javítani a leírásomban ezért itt teszem meg.Nova városba nem akarok menni ,mert kicsit hosszú lenne úgy az út,csak arra felé kell fordulni!Bocsi

Bözse 64 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24334

Kedves Fórumozók!

Régóta olvasgatom a fóromot és nézegetem a csodálatosabbnál-csodálatosabb fotókat erről a kis országról.Végre elhatároztuk,hogy meglátogatjuk . hétfőre tervezzük az  indulást.Békés megyéből,Röszkénél lépnénk át a határt.Tervezett útvonal:Újvidék-Belgrád-Cacak-Uzice-Nova város-Pliijepolje-Bilejo Polje-Podgorica......A kiszemelt város Perast.Kérdésem lenne,hogy Podgoricától melyik lenne a legegyszerűbb útvonal?A másik pedig,hogy a nagyon hegyes,szerpentines út az Uzice után következik és meddig tart?Az indulást úgy szeretném kiszámolni,hogy az "ismeretlent"világosban hódítsuk meg!Ha a helyről van valakinek friss információja és megosztaná,nagyon megköszönném.Kicsit félek mert a családom Bulgária rajongó és ez egy kicsit más lesz.Visszafelé Bosznia lenne,mert Mostárt nem szeretném kihagyni!Köszönettel:Bözse

Alkapánó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24333

Sem fiatal, sem szabad, de irigyelni lehet:))

Előzmény: Amaribp (24327)
jubile Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24332

Megtudhatom, akár priviben mennyi az olcsó? csak, amennyiben nem indiszkrét a kérdés!

 

Előzmény: potika (24323)
potika Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24331

Idén felmentünk a Lovcenre is megint. Építenek egy felvonót, a lépcsőket alig lehet használni, a fedett részt egyáltalán nem, vicces volt felmászni. Vissza Njegus felé, kis sonka, aztán le Kotorba a 27 hajtűkanyaros úton és a tengerparti úton vissza. A Zanjicot pedig nagyon szeretjük, szép az öböl, a nagy kavicsok is ideálisak. Idén volt Kék barlang is, még mindig gyönyörű. Budvában még nem is voltunk, csak átutazóban. Lehet, hogy nem is megyünk.

Amaribp Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24330

Teljesen rendben van a beszámolód, ez így van, az időjárás meg olyan amilyen. Egy hét múlva tele lesz minden 1-2 km- es strand

Előzmény: Törölt nick (24321)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24329

Na ez tetszik :)......hogy Petrovácból átugrasz Zanjicra , na ennyit jelent a "tizedszer vagyunk itt", az otthonosság.

Előzmény: potika (24323)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24328

Ez így nehéz, bármit is ajánlani, de van Kotorban, Lepetanén, Tivatban,  Canjban, Djurmaniban, Sutomorén, akár Ulcinjban is. Úgy elsőre mindenki bajban hol is van, és mi van a környéken,hát ezért sok információt  kell begyűjteni, ami időigényes

Előzmény: Törölt nick (24322)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24327

Ezt csak irigyelni lehet, ja kérem, ha valaki fiatal és szabad:)

Előzmény: Alkapánó (24325)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24326

:) Te egy gyakorlott utazó vagy. Úgy nézz ki. szél nem tesz jót a  tengervíz hőmérsékletnek,jobban összekavarodik. A többi edzettség  kérdése, olyan 22 fokos lehet most. Ez sokaknak hideg.

Előzmény: potika (24323)
Alkapánó Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24325

Tegnap jöttünk haza a Durmitorból. A hegyek között biciklitúráztunk 205 km-t, 750m és 1960m magasság között.

 

A 4 éjszakából kettőt vadkempingeztünk (Susica-tó/kanyon, Komarnica kanyon), egyet bungalóban aludtunk (Pluzine, 12 EUR/fő reggelivel) és egyet a Tara viadukt melletti kempingben (3 EUR/fő).

A csevap és a pisztráng még mindig jó áron kapható.

 

Az alábbi útvonalon tekertünk:

 

 

 

moncsa03 Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24324

Azért ne szegje kedvetek, tényleg nem jellemző Montenegróra,hogy ilyenkor ilyen idő legyen-de ugye ez a változékony időjárás nem csak Montenegróra volt jellemző. Tény, hogy Görögország délebbi részein már június második felében 35 fok volt, nulla esővel, sőt 22-én mikor megindultunk haza este 6-kor 45 fok volt-személy szerint én azt azért annyira nem kultiválom már. Szóval Montenegróban még nem jártam úgy hogy hideg lett volna a víz ( max. Velika Plaza), vagy rossz az idő, pedig egy jópárszor nyaraltunk már ott. 

 

Előzmény: Törölt nick (24321)
potika Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24323

Mi már egy hete vagyunk Petrovacon. 8 személyre (ebből 3 kisgyerek) is könnyen találtunk szállást, jó nagy az apartman és még olcsó is. Az időjárás tényleg szokatlan idén, ebben egyetértek. Idén már tizedszer vagyunk itt. ilyen még sose volt. Persze meleg van azért, de elég szeles, tegnap este egy kis vihar is volt és esett. Igazából én nem is bánom, a 40 fokot nagyon utálom. A víz is hidegebb, mint szokott, de ez minket nem akadályoz meg abban, hogy egész nap strandoljunk és fürödjünk is. Nem vettem észre, hogy senki nem fürdik, tegnap a Zanjic pl. szépen tele volt. A petrovaci központi strand az gagyi, nem érdemes oda menni, mi átmegyünk az alagúton a Perazica do-ra, vagy autóval Drobni pijesak, Buljarica, stb.

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24322

Köszönöm . 

 

 Igazából érdeklődés szintjén állunk még, mert csak a jövő júliusra szeretnénk szállást.

 

Nekem akkor jár le a GYED-em, utána azért nem jó,mert vissza kell mennem dolgozni. Előtte viszont azért nem, mert a fiamnak lesz kötelező nyári gyakorlat. 

 

2 felnőtt, egy 15 évessel meg egy 2 évessel mennénk olyan helyre, ahol lassan mélyül a víz, és homokos a part.

 

 Mikor érdemes egyébként lefoglalni?

 

Köszönöm a válaszokat előre is!  

 Anikó

Előzmény: Amaribp (24316)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.08 0 0 24321

Sziasztok!

 

Most jöttünk haza.

Pár szóban leírom a tapasztalatokat. Odafelé Bosznián át mentünk, Jajce, Mostar, Medjugorje, Dubrovnik, Radovici (4 éjszaka) majd Petrovac (3 éjszaka) és végül a kanyonokon (Moraca, Tara, Piva) át hazafelé Scepan polje, Sarajevo, Bosanski Samac -on át.

 

A táj tényleg csodaszép. Ha valaki gyönyörködni megy, akkor a szeme minden szépséget megkap, amit csak lehet. Az ételek finomak, az emberek kedvesek. A tenger, az időjárás, ..., nos az már nem ilyen fényes.

 

A tenger borzalmas hideg volt. Alig fürdött valaki, az is csak berohant és már jött is ki.  Állandó hideg szél fújt a tenger felől. Több napon esett az eső. A nap éget. A szél miatt a levegő hideg. A tengerben meg meg lehet fagyni. Máskor egész napot fürdéssel töltöttük, most az ott töltött 7 napból összesen ha fürödtünk két órát. PArti napozás, berohanás, fogvacogás, vissza a napra. Pedig rám aztán senki sem mondhatja, hogy fázós vagyok.

 

Radovici (Plavi horizonti) a part szép, van homokos és sziklás part is, bővan. Nincs nagy tömeg. Minden ideális lenne, kivéve a hideg tengervizet (júliusban?!) és a hideg szelet. Ez a hely tetszett.

 

Petrovac strandjáról semmi jót nem tudok írni. Keskeny aprókavicsos part. Tele napágyakkal, szabad hely szinte semmi. Óriási tömeg, egyik ember lába a másik szájába lóg. Szó szerint. A tenger gyorsan mélyül, belül nagy kavicsos. Az parti apró kavics közé valami vörös szinezőanyag keveredik, amit elég nehéz lemosni. A víz szennyes, tele hulladékkal. Saját szemmel láttam lebegő, használt óvszert ( a gyerkek csak nézték és fújjoltak, még jó, hogy nem kérdezték mi az). Az egész strandon nincs egy WC sem... 

 

Átmentünk Buljaricára az első nap után. Buljaricáról azt tudom írni mint a Plavi horizonti-ról. Nagyon szép, tiszta, nincs tömeg, olcsó árak, csak a tengervíz volt itt is hideg.

 

 

A kanyonok nagyon szépek. Főleg a Tara híd és a Piva. Legmélyebb nyomot Zabljak és a fennsíkon átvezető Trsa-Pluzsinei út hagyta bennem. Felejthetetlen.

 

Összefoglalva, ha valaki szépségre vágyik, akkor irány Montenegro, ha viszont jót akar fürödni és nem akar az időjárás miatt aggódni, akkor irány Görögország. Ebben egyetértett az egész család.

czakoanita Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24320

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat. Beírtam ide a keresőbe nem adott ki sok mindent.

Ezek szerint nem kell félnem a hűvösebb időtől. Már tervezgetünk. Remélem minden jól sikerül.

Előzmény: Amaribp (24314)
termosz Creative Commons License 2013.07.07 0 0 24319

Én Szeptember 01-én megyek , 2 hétre ! Buljarica-n foglaltam apartmant . Az interneten találtam . Leveleztem a tulajdonosal és már telefonon is egyeztettünk ! Megadott egy bankszámla számot ! Azt mondta mindegy mennyit fizetek be, csak valamennyit fizessek foglalót hogy, biztos legyen a dolog  ... Nem tudom hogy, kamu vagy sem , probaszerencse... :D

A 2 hét 280 euróba jön ki 2 személyre ! Gondoltam fizetek egy 60 eurot és lesz ami lesz !  A többit a helyszinen . Az árban benne van Klimahasználat + Wifi internet + 1 nap grátisz. Tehát nem 14 hanem 15 napot leszek . Tapasztalat ?? Valakit vertek már át ?

Válaszokat előre is köszönöm !

Előzmény: Amaribp (24316)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!