Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74812

Alap hogy Tanyavarosban legyen jatszoter :)) Valamelyik nap ott jottel el mellette.Szerintem a nagysaga miatt nem tunt fel hogy mi is az)

 

Nem az elozoe volt de van masiiiik helyette :)

Előzmény: downer (74811)
downer Creative Commons License 2016.12.10 -1 0 74811

Hú, játszótér is van? :)

Akkor amit most elhoztam a Bose-ból, az az előző autóból volt?

 

Bojo, semmivel...sőt, még nekem jó, ha nem kell a továbbiakban rakosgatnom. :)

Előzmény: tintacska (74810)
tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74810

Nagyszallas is fejlodik.

Mult heten a jatszoterre ultettek 10db diszfat:)))))

Előzmény: downer (74807)
tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74809

Valoszinuleg meg.Vittek mar el Boset sima magnohoz erositovel.

 

De ehhez nem ertek annyira.Bar mashoz sem de az mar reszletkerdes:))))

Előzmény: bojo (74808)
bojo Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74808

Újraértékeltem a hangszórókat, lehet, hogy az egész rendszer kellesz. Csak ki kell deríteni, hogy az erősítőjét sima fejegységgel meg lehet-e hajtani. A léptetőmotorért mivel tartozom? 

Előzmény: downer (74807)
downer Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74807

Remélem a jelenlévők kivételek, de az ország nagy részén még mindig azt hiszik, hogy Szabolcs tényleg nagyon sötét. Vagyis mint régen.

Azért fejlődtünk ám. :)

És a hangszórók jók lettek?

Előzmény: tintacska (74806)
tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74806

Tavaly probaltam a Thesis es kollegákkal egy talit Tokajban de senki nem vette a faradsagot hogy eljojjon.Pedig hely es program is lett volna. Setahajokazas horgaszas tapasztalat csere borkostolo.

Aztan most nyaron szervezkedtek olyan jol osszejott hogy voltunk 3man:) En kocsikaztam oda vissza 500km mondhatni a semmiert.De elmentem ott voltam.Van itt Szabolcsban jo par Olasz auto es abbol is olyan amibol keves van az orszagban de tuti nem lehetne osszeszedni 10db ot hogy legalabb legyen egy kis hangulata is.

Az hogy mindig mi menyjunk a dunantul kozelebe az nem mindig jo.Erre felenk is van boven latnivalo.

Sot sokan meg nem is jartak kicsi hazank Keleti feleben :)

Előzmény: bojo (74804)
Kisgempa Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74805

Sziasztok. Nemrég egy Lancia Kappa 2,4jtd (100kw) tulajdonosa lettem,vannak hibái amit lassacskán orvosolni szeretnék. Ma volt kormányösszekötő csere mert kamion nyomvályú dobálta a kocsit jobbra balra,na meg kotyogott is az eleje. Közben kiderült,hogy a jobb oldali féltengely is lötyög,de én itthon (szlovákia) nemnagyon találtam újonnan eladót,ezért néztem Alfa Romeo 2,4 jtd-ét,abból lehet kapni jobbost is balost is. Na most az a kérdésem az passzolna e ,vagy próbáljak rendelni valahonnan külföldről? Aztán következő "panaszom",hogy állítólag lomha a motor,nem úgy húz ahogy egy 140lovas kocsinak kéne,legalábbis szerelő haverom,meg másik haver szerint,akinek egy 4es golfja van 85kw-os motorral,tény,érzésre az övé erősebb. Már szerelő riogat,hogy lehet a turbóval van valami vagy a motor van már széthajtva,bár már van benne közel 300 000 km. Válaszokat előre is köszönöm.

bojo Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74804

Tavasszal kell szervezni egy keleti végi találkozot.

Előzmény: tintacska (74803)
tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74803

Mai termes olasz autobol a haz elott.Bar kepet nem csinaltam de 2db Lybra 1db Thesis 1db Kappa es 1db Multipla.

Es mind forumos igaz 2forumrol.

 

tintacska Creative Commons License 2016.12.10 0 0 74802

gyoer Creative Commons License 2016.12.09 0 0 74801

Álprobléma,amin jókat lehet vitatkozni,érvek-ellenérvek,de alapvetően senkinek sincs igaza,szerintem.

Mindenki használjon olyan kocsit,amilyet szeretne,illetve tud,és ne azzal foglalkozzon,hogy a másik miért nem olyat...

Mókás,hogy egy két benzines autót használó+ sportmotor ember magát a környezet,és embertársai védelmezőjének látja(láttatja)

A dolog úgyis megoldja önmagát,mindenki azt fog használni,amit meg tud venni.

50 év múlva majd nevetnek azon,hogy valaki egyáltalán annak idején ilyeneken gondolkozott,hiszen mindenki a szuper környezetkímélő elektromos autókat hajtja majd(illetve az önvezérlő szoftver),hiszen nem lesz más.

Az már egy másik kérdés,hogy mennyire valós probléma a "védjük meg a földet" tömeghisztéria.

Mintha az emberiségnek szükségszerűen örökké kéne léteznie.....

Pedig,semmi sem állandó.

És,nem is kell annak lennie,mert ha úgy lenne,akkor az első embert kellett volna agyoncsapni,aki elkezdett azon gondolkozni,hogy robbanómotorral kell járművet hajtani,hiszen közlekedni addig jó volt a ló is,az előtt meg a két láb.

Rákkeltő koromszemcsék,korai halálozás??Óriási probléma....

Túlnépesedik a Föld??Óriási probléma....

El kéne dönteni,melyik miatt aggódunk éppen,mert a kettő valahogy ellentmond egymásnak,de lehet hogy csak nekem.

Ahogy én látom:

Profitot csinálni a hangzatos mondatokból.

Egy ideig volt a "kifogynak a fosszilis energiahordozók",ezért kell más megoldás.

Nos,köszönik szépen,vannak még,sőőőt,éppen azon tanácskoznak,hogy kéne visszafogni a kitermelést.....nem,nem azért mert elfogy,hanem mert túl sok van.

Elektromos autó,ingyen tölthető,ingyen parkolás.:-) Hát persze....

Jelenleg a vételárban fizetik ki a tulajok ezeknek a "díját",ha majd mindenki azt használ - mert rákényszerítik - akkor majd ugyan úgy meglesz mindennek a szabott ára.

Egyes autógyárak buknak minden legyártott elektromos autón.

Hát persze,ők tiszta hülyék,csak szórják a pénzt...Az év vicce.

Ezt máshol befektetésnek hívják,de így az emberek elhiszik,hogy olyan valamihez jutnak,ami többet ér,mint amennyit kivesznek a zsebükből.

Na,de kicsit elkalandoztam. :-)

Van dizel autóm,a gyerekekkel motorozunk,versenyautózunk,és mégsem gondolom,hogy miattam fog elpusztulni az emberiség.....illetve,ha igen,akkor cseppet sem érdekel. :-)

Kicsit olyan ez,mint a vallás.Élj úgy,ahogy én mondom neked,és akkor azzal a boldog tudattal halhatsz meg,hogy tiéd lesz a mennyek országa.(boldog,tiszta Föld nevű bolygó,örökkön örökké)

Ha valakivel ezt sikerül elhitetni,akkor nyert ügy van,hiszen aki már meghalt,nem jön vissza reklamálni,hogy "hééé,nem ezt ígértétek!!",de szerencsére azt már nem is érdekli,neki már minden mindegy.

Ja,és még mielőtt....

Rendben tartom a környezetem,szelektíven gyűjtöm a szemetet,de nem azért,mert nem akarok korán meghalni,hanem azért,mert így szeretek élni.

 

 

Előzmény: BmS1 (74800)
BmS1 Creative Commons License 2016.12.09 0 0 74800

Urak,

 

http://totalcar.hu/kozosseg/2016/12/08/miert_istenititek_a_dizeleket/

 

érdekes olvasmány. Pro és kontra.

Kappa 5.10 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74799

Vezérlőpanel szegecseit lekell fúrni.Azt utána én imbuszossal helyetesitettem.A FETeket meg egy izmos pákával szedték le.Azzal ellehet szütyögni.Meg utána visszakell ragasztani őket de kell alá tenni szigetelést.

Meg ugye csak a helyén lehet kiprobálni.Nekem még pont ott volt a donor.Sajna csak sima 12Voltal nem müködik.

Titkos forrásként ott van a www.megaparts.eu .Most rendeltem tölük turbot meg pár dolgot más autókhoz.Volt amire azt mondták mégse küldik mert kuka.Bolgárok de korrektnek tünnek a magyar lehúzos nem köszönös bontóshoz képest.Meg nagyon jó áron igaz a posta sok de igy is nagyon megérte.Visával fizettem Kedden, holnap itt van DHL-el.

Előzmény: DonPrego (74798)
DonPrego Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74798

Jah a cserén már túl vagyok, most itt van nálam a kiszerelt rossz. A mókuskerék egyértelműen lejön, a továbbiakkal vagyunk elakadva. :)

Előzmény: Kappa 5.10 (74797)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74797

Üdv!

Amikor vettem tavaly év elején a hazaúton ment el a fűtés.Én is a fűtőmotorra gyanakodtam aztán közbe a biztitábla olvadt szét.Azóta az is combosabb.De kiszedtem a fűtőmotort mert figyelmetlen voltam.Sajna a klimacső van nagyon útba.Mindent ki kell szedni a környékén,a kezeid ujjaid szétmennek forgatod ide oda a boxot és kijön.A legeldugotabb csavart nemtudod visszarakni meg nem is kell.Arra még emlékszem.De ha megint kéne már van egy volt hűtőtechnikás kollegám aki otthon klimákat tölt.Nála leereszteném a gázt és szétszedném a csövet.

Sajna ilyen felújitásba nemtudok segiteni.Egymásnak megcsináljuk vagy megcsináltatjuk.

Előzmény: DonPrego (74796)
DonPrego Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74796

Akkor te leszel a mi emberünk :D

Igen, gondot az alsó csavarok okozzák, legalábbis nem tudom hogy kell őket leszedni-visszarakni.

Előzmény: Kappa 5.10 (74794)
probody Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74795

Nekem ilyen volt

Előzmény: Kappa 5.10 (74794)
Kappa 5.10 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74794

Üdv!

Javitható a fűtőmotor.Mondjuk én olyan helyen dolgozom h vannak ügyes műszerészek és elég sok motort is visznek tölünk tekercseltetni.Szóval olyan magyarosan.

Nekem csak a FET-ek voltak összeégve (a tekercs hibátlan)Szlovákiából tudtam rendelni 1500 volt az 5 db asszemNem könnyű kiműteni őket.De ez tavalyi történet.Ki is lett probálva.Hibátlan.

probody Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74793

Én Pesten a Dob u-i tekercselőhöz is elvittem a fűtőmotort akik vagy 30éve űzik az ipart.  Nem vállalták el.

Lehet kapni bontottat nem érdemes legózni, nem egy beszerezhetetlen alkatrész.

Nekem is van tartalékban egy, bár tudom soha nem fog elromlani épp emiatt.

 

DonPrego Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74792

Azért ha lehetne mondjuk újratekercselni és/vagy előtét ellenállást cserélni benne nem lenne rossz. Zárba mikrokapcsolót lehet kapni Conradba. Szerintem a tükrökben lévő motorok is kaphatóak. Ablakemelő motort még annyira nem szedtem szét, de nem tartom kizártnak hogy megoldható az is.

Előzmény: tomsojer (74790)
downer Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74791

Ebay-en is elérhető a fűtőmotor, van egy rakattal belőle, a gond nyilván az, hogy az árak a Kappák árával lassan már vetekszenek....szóval valami könnyen hozzáférhető bontott alternatíva kéne, amit ha buherával is, de be lehetne építeni. Nem sok megoldatlan kérdés van a Kappa körül, de ez pont egy ilyen.

tomsojer Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74790

Igen, azt érdemes lenne megnézni, hogy maga az "elektromotor" nem ugyanaz-e?!

 

...kamionos világban 2db. különböző cikkszámú Bosch motor lefedi az összes modellt,

csak a mókuskerekek különböznek.  

Igaz, mindenkinek a Valeo, vagy a Behr fűtésileg az udvari beszállítója,

Előzmény: DonPrego (74788)
tintacska Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74789

Tegyuk fel nem egyforma.Van 6mm elteres.Viszont mi kozott? A mokuskerek vagy a kulso tanyer kozott.Mi van a tekercs resszel es a mokuskerekkel?Atteheto a Kappa burkolataba vagy sem?

Mert ha atteheto a tekercs resz es osszehozhato a keverotarcsa mokuykerek akkor egy lepessel elorebb jar az akinek kimegy a futomotor.Igaz nem lesz eredeti gyari de a futes gondja megoldodott es nem 40 vagy 80eft bol hanem pl 10 15eft bol.

Ma voltam bent olasz bontoban sajnos se Kappa se 166 nincs nekik mert az az elso amit elvisznek ha talalnak jo futomotort.

 

Ha van kedve valakinek osszehasonlitani egy donorban mit lehet kihozni egy hazasitasnal szivesen kolcson adom addig a Lybraet.

Előzmény: tomsojer (74786)
DonPrego Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74788

És tegyük hozzá, hogy mivel nem (könnyen) jön szét, nem is javítható. Gyakorlatilag négy csavart kiteker belőle az ember, lejön a mókuskerék és onnantól fejvakarás :)

Előzmény: tomsojer (74786)
Kappa96 Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74787

Szia Tomi!

Küldtem emailt.

Előzmény: tomsojer (74786)
tomsojer Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74786

Üdv. Urak,

 

Fűtőmotor, a Kappaé 150mm átmérőjű, a Lybra és a Thesis 156.

 

 A kappáét már a gyártó nem gyárt(at)ja, nem is rendelhető, ennek ellenére egy lengyel Fiat raktárban még elérhető 3db.

csekély 75e+ÁFÁért.

 Amikor a fénykorát élte ez a típus, gyártotta jóformán mindenki Behr (ma már ő is Hella), a MagnettiMarelli, a Van Wezel, a

Vemo, a Sidat - ezeknek mind van/volt ezzel a gyári számmal kompatibilis saját terméke, de már polcon szinte alig van, sőt

ahol van az ára vetekszik a gyárival.

 Ami viszont meglepő, hogy a japán Denso is gyártja, el is érhető (még 3db.) ez - 37.300HUF.

 


Üdv.

 

 

 

 

tintacska Creative Commons License 2016.12.08 0 0 74785

A Thesise 3 zonas.Mint irta. Csak a  satlakozo valtozott.Motor meretben felfogatasban nem.

Előzmény: probody (74784)
probody Creative Commons License 2016.12.07 0 0 74784

Lybra klímája nekifutásból két zónás. Csodálkoznék ha egy az egyben jó lenne a Kappába.

Giocatore79 Creative Commons License 2016.12.07 0 0 74783

Köszi az infót, holnap megnézem!

Előzmény: Kappa 5.10 (74779)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!