Keresés

Részletes keresés

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1406

Köszönöm a megnyugtatast. És kb. (vagy inkább max, ha lehet) 120.000 ft-ért tudsz típust javasolni? No frostosat , meg no frost nélkül?

Akkor ha jól értem nem feltétlenül hangosabb. És gyakrabban kapcsol be a no frostos? 

 

Ezek szerint a Samsung legalább egy olyan márka, aki az elmúlt 10 évben fejlődőtt és most is jó hűtőt gyárt. Biztató:)

Előzmény: interlevin (1405)
interlevin Creative Commons License 2013.04.18 0 0 1405

Nekem 10 éves a Samsungom, most cserélem majd szintén erre. A no frost csak kicsit zajosabb, ha jó a konstrukció észre sem veszed, nekem tökéletes volt, és nem kell olvasztgatni, csak tisztitani:) A hűtése is kiváló volt:) Nekem bevált, de a hagyományos is jó!

 

Előzmény: Pulguinha (1404)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1404

Több helyen olvastam, hogy elvileg a no frost zajosabb, folyamatosan megy a kiegyenlítés vagy miamano miatt, illetve hogy idővel a fagyaszto jobban hut, a felso rész pedig kevésbé. Erről mit gondoltok?

Előzmény: interlevin (1403)
interlevin Creative Commons License 2013.04.17 0 0 1403

Egyetértek Anonymussal én is Samsungot vennék 2-+2 és a 10 év gari elég biztató és csakis NO FROST. Ja és szépek is:)

Előzmény: drMinit (1400)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1402

ja,a samu oldalán le van irva minden.

nem kapok semmit  a "reklámért":)

Előzmény: ANONYMOUS (1401)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1401

A nofrostos samukra most 2+2 év teljeskörü garit adnak(kompresszorra alapbol 10) ha regisztrálsz az oldalukon.

ápr 30ig van ez és csak bizonyos üzletekben.

drMinit Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1400

Rettenetes hogy 120.000 ft alatt nem találni megbízható hutot.?

 


 

...akkor talán legyen 120- 160e. Ft a  kategória?

És legyen megbizható, hogy ne keljen zsanérra pár év múlva 15e kiadni, és folyton a szervizzel hadakozni telefonon.

 

Az ember nem 5 évre vesz hűtőt!

Birja is ki ezt az időt!!! 

 

Szóval melyik hűtöt érdemes, ki mit vett, és mi a vélemény?

Előzmény: drMinit (1399)
drMinit Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1399

Feldobnék pár nevet, és várnám a tapasztalatokat, véleményeket Pro-és kontra!

 

LG

Samsung

Hotpoint Ariston

Bosh.

 

Az árkatagória kb 100.000- 160.000.Ft

Kombi, (talán felül fagyasztó, vagy jobb az alúl fagyasztó? -de melyik miért???)

minőség; fogyasztás; megbízhatóság kérdéskör számítana.

Zajszint.

Érdekes kérdés, de kinek mi a tapasztalata, és persze hol a gép, és mi az  érzékenységi küszöb... :-)

Pakolási praktikum?  Szélesebb vagy magasabb hűtő?

 

 

A felsorolásból talán az Elektroluxot kihagytam?

Szóval, kinek mi a véleménye?

 

Össze lehetne dobni egy listát, mi miért, mi mennyire hasznos, mennyire megbízható, mennyire zajos, vagy praktikus.

Persze sok az egyéni ízlés, de valahol lehetne egy közép utat találni..

 

üdv:

Minit.

 

Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1398

Köszönöm a választ.:)

Igyekszem utána nézni a két hutonek.

A Zanussi a plusz garival 109.000 ft kb., ennél többet nem igazán akarunk rakolteni. 120ért már LG-t láttam.:(

Eddig ami véleményeket találtam, az a++ ost nagyon zajosnak írták , a másikról alig volt vélemény. A panel jellegű lakás miatt fontos hogy csöndes legyen.

Ezek alapján talán a pénz visszakapas volna a legjobb, de nem tudom van e rá esély.

Rettenetes hogy 120.000 ft alatt nem találni megbízható hutot.?

Előzmény: interlevin (1397)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1397

Az a szomorú, hogy egy gyárból egyáltalán ez a széria kikerül. Javaslom ezt az olcsóbbat:

 

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_hutogep/alulfagyasztos_kombihutok/electrolux_en_3400_aow_kombinalt_hutogep.html

 

vagy ha van rá pénzed szerintem az igazi ez lenne, bár ez egy kicsit drágább, de ha megnézed a fogyasztását, bőven megspórolod a kis pluszt ez A++-os 229 kw/év mig a másik 300 felett van:

 

http://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_hutogep/alulfagyasztos_kombihutok/electrolux_en_3401_aow_kombinalt_hutogep.html

 

Gondold meg szerintem az utóbbi:)

Előzmény: Pulguinha (1396)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1396

Köszönöm hogy utána néztél. Szomorú hogy a régi Zanussi jó hír mára úgy tűnik nem létezik.

 

http://www.markabolt.hu/szabadonallo_hutogep/electrolux/

Erről az oldalról esetleg vmi javaslat típus ügyben ?:)

Előzmény: interlevin (1395)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1395

Szia! Ez tényleg rettenet volt! Biztos kicserélik, esetleg ez nagyon szépnek és remélem jónak is tűnik http://www.hutobolt.hu/termek/hutoszekrenyek/kombinalt-alulfagyasztos-hutoszekreny/electrolux-erb34233w

Szerintem az Electrolux igényesebb és jobb a Zanussinál. A plusz garanciával mindenképp jól jártok, örülök, hogy van aki még gondol erre:)AEG-t nem javaslom, drága minden alkatrésze, itt a kommenteknél is irta valaki. Drukkolok, hogy simán menjen minden:)

Előzmény: Pulguinha (1394)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1394

Szia, innen le tudod tölteni a videokat. Az egyik a bekapcsolása közbeni audio élmény, a másik kikapcsolas után: http://s3.toldacuccot.hu/letoltes?sid=c026e6edc38487b564c724eae7cff9f4

 

Akkor ha jól ertelek a Zanussihoz képest jobbnak mondanad az Electroluxot?

Esetleg típust tudsz ajánlani? (abból a markaboltbol rendeltunk online, ahol a korábban leírt 3 márkat forgalmazzak kizárólag).

Bízom benne, hogy ugyanolyan gördülékenyen megy majd most is minden a csere kapcsán, mint legutóbb. Ebből a szempontból korrektek! (kopp-kopp-kopp)

 

Ami nekunk fontos volt: gazdaságosság, 175 cm magasság (a magasabb felsopolcot nem érem el kenyelmesen:)), alulfagyaszto 3 rekeszes, megbízható. Erre a Zanussira +3 év garit is vettünk, így 109.000 ft környékén keresnénk újat. Nem tudom van-e értelme újabb típus azonossal vagy márka azonossal próbálkozni...

 

Köszönöm a segítséget :)

Előzmény: interlevin (1393)
interlevin Creative Commons License 2013.04.16 0 0 1393

Sajnos van ilyen, hogy tipushiba, kitartás és újbóli csere, akkor inkább Electroluxra! Kiváncsi lennék a videora, no és az eladó reakciójára is.

Előzmény: Pulguinha (1392)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1392

Azt hittem ilyen nincs, de mégis van. Beindult a motor, relatíve normális hangon, fél perc múlva jött a sipolas, vijjogas. Mivel iszonyat hangos, kikapcsoltuk, erre még hangosabban kezdett nyekeregni pár percig, mielőtt abba hagyta. Ha nincs áram alatt, akkor mi okozhatja??? 

Előzmény: interlevin (1388)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1391

Létezhet hogy típus hiba? Ez a második gép mintha  ritkábban nyavajogna annyira mint az előző, de produkálja a hangot és a túlhűtést...

Előzmény: Pulguinha (1390)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1390

Ha gondolod szívesen féltoltom vhova a videót  hogy milyen a hangja, hátha ismerős.

A boltban csak AEG, Zanussi, electrolux van. Ezek közül esetleg?

Előzmény: interlevin (1388)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1389

Tudtommal a fagyaszto -30foka túl sok, és a hűtő rész is 2 fokozaton -8fok. A kompresszornak pedig nem lehet szerintem sipolo, vijjogo hangja, a korábban már leírtak. Eddigminden hűtőnkben volt kompresszor és ilyen hangja nem volt. Illetve ha üresen fél napig megy és nem nyitottuk ki, akkor mit kezd hirtelen huteni 20-30percen át? Bár most olyan hangja is mint mikor panelban a felső szomszéd engedi a vizet. Bár ez normális  

Előzmény: interlevin (1388)
interlevin Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1388

Csak megnyugtatásul, ha a kompresszor bekapcsol annak mindig van hangja, bár Te már ki lehetsz élezve erre.  Ha a hűtő jól hűt márpedig a hőfok megvan akkor nem cserélik ki biztos.

Teleraktátok már, akkor is csökken majd a zajszint talán.Én a Samsungra és LG-re esküszöm, ők fejlesztettek a legtöbbet:)

Előzmény: Pulguinha (1386)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1387

Vki tud ajánlani tényleg jó hűtőt kb. 110.000 ft-ért? Alul fagyasztósat, energia takarékosat?

Előzmény: Pulguinha (1386)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.15 0 0 1386

Egész éjjel be volt kapcsolva, kb 3 óra alatt behutotte magát, és csendben volt. Ma reggel 10.00kor újra kezdve a vijjogast és percek óta csinálja. Nem értem. A hűtő részén eegyébként a hűtő hőfoka jó a fogyasztót még nem mértem.

Egyrészt elegem van, másrészt remelem normális szerelot kapunk ismét, aki igazolja hogy nem jó a hűtő. Pénzt van lehetőség visszakapni vajon? 

Előzmény: Pulguinha (1384)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1385

Picit talán fémes berezonálásra is emlékeztet az alap hangja, az mi lehet??

2-3 fokozat között van. Mennyi idő alatt kell így felhűtenie magát?

Előzmény: Pulguinha (1384)
Pulguinha Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1384

Sziasztok,

 

Meghozták a csere hűtőt, ugyanaz a típus (Zanussi ZRB934 PWH2, NEM no frostos).

Hagytuk 1,5 napig pihenni, majd bekapcsoltuk.

Úgy tűnik, az alaphagja hűtés közben hangosabb, mint a kb. 15 évvel régebbi Zanussinké (sőt kb. minden eddig a családban megfordult hűtőhoz képest). Gondolom ez a zúgás jellegű hangot a kompresszor adja ki. Nem mondanám vészesnek, de meglepő, és az előző tapasztalat alapján aggasztó. Szerintetek?

Illetve 2-3 perc működés után ismét hallottuk kb. 10-30 mp-ig azt jellegzetes, szoruló, villyogó magas frekvenciás hangot, majd abbahagyta. Pár perc mulva ismét (5-15 mp-ig). Azóta nem hallottuk, de még csak kb. 1 órája megy.

Szerintetek mi lehet ez? Normális? 

Egyébként ha nincs semmi a hűtőben, és nincs nyitogatva sem akkor milyen gyakram kellene bekapcsolnia? A lakás kb 25 fokos, a hűtő mögött 10 cm helyet hagytunk szelőzni, egyik oldalán fal, másikon végig egy "deszka" (a plafonig érő polc oldala). Szeretném figyelni milyen gyakran kapcsol be, illetve lemérni a hőfokot (ez kb. napi 3-5 gyors ajtónyitás, kb. fél óránként vagy óránként).

Előzmény: interlevin (1369)
longue63 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 1383

Csak figyelmeztetésként: a 3,5 éves AEG beépíthető hűtőszekrény mindkét ajtózsanérja tönkrement, cserélni kell (15 eFt)!

Óriásit csalódtam a márkában!

papírmoly Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1382

Sziasztok!

 

Hűtőgép vásárlás előtt állok, valakinek van tapasztalata az alábbi típusokkal (gyakorlatilag ugyaanazok, csak az egyikben nincs vízadagoló)?:

 

LG GB5240AVAZ (vízadagolóba csak csapvizet(szénsavmentes ávizet lehet tenni?)

LG GB5240AVCZ

 

Ugye, ahogy lentebb is írta valaki, nem 1-2 évre vesz az ember hűtőt, így gazdaságossági/esztétikai/belső elrendezés alapján jelenleg a fenti típusok a nyerők.

Samsungnak volt még egy tetsző típusa RL55V - vel kezdődő sorozat, csak sajnos azok nagyon sokat fogyasztanak és nem síkban nyílik az ajtajuk...

Használja valaki a fenti két típus valamelyikét?

 

Köszönöm,

Papírmoly

Rapidshare Creative Commons License 2013.04.13 0 0 1381

Sziasztok!

Milyen hütöszekrényt ajánlanátok max 60eFT ig? Egyajtosat ha letne.

ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1380

Ok,köszi.

Előzmény: interlevin (1379)
interlevin Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1379

Igen bizony, a 10 év garancia azt jelenti, ha a kompresszorral van a gond azt ingyen kicserélik, ez megfontolandó, mert ez a legdrágább részegység. Az LG a lineáris kompresszoraira adja ezt a garanciát, megéri jobb hűtőt venni.

Előzmény: ANONYMOUS (1377)
interlevin Creative Commons License 2013.04.11 0 0 1378

Csak találgattam mi lehet a gond. Az is lehet, hogy csak a gáz szállt el és utána kellene tölteni, szerintem egy szerelőt megér, ha meg akarod tartani, de ha nagyon régi akkor lehet, hogy már megérett a csere, és spórolni tudsz az energiával, mert lehet, hogy egy újjal 40 %

áramköltséget is meg tudsz takaritani:)

 

Előzmény: vadasz70 (1376)
ANONYMOUS Creative Commons License 2013.04.10 0 0 1377

Sziasztok.

 

Lehet hülye kérdés(biztos).

LGnek és samsungnak bizonyos tipusaihoz 10év kompresszor garanciát irnak,ez ténylegesen  annyi,le van irva a jotálási vagy garancia jegybe,ha 9 év mulva megfárad kicserélik gond nélkül?Jo tudom erre nehéz válaszolni mert még nincs rá példa:)

 

 

Yany irhatnál valamit a gépedröl.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!