Keresés

Részletes keresés

javgerg Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29390

Szia!

Én a fennmaradó 4 db-ból kettőre beneveznék, így már csak 2 db-ra kellene vevőt keresni.

Előzmény: szabcika (29368)
SiD- Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29389

Sajnos a számát nem vágom fejből (most csak kék van itthon), de nálunk a helyi csavarboltban lehet kapni.

Autószerelők is előszeretettel használják.

Előzmény: forey (29382)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29388
Hja, ez a piros.
Előzmény: _MrB_ (29387)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29387
Közepes szilárdságú, rezgésálló. Nem írja, hogy a hővel mi a helyzet.
"Hordjunk fel elengendő terméket a hézag teljes kitöltéséhez. Csavarjuk össze az alkatrészeket és hagyjuk a terméket kikeményedni. A kezelési szilárdság kb. 15 perc alatt elérhető."
Előzmény: forey (29385)
yeahhh Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29386
Előzmény: forey (29385)
forey Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29385
Ez a piros vagy a kék? Szét akarom kapni egy régi Saeco thermoblokkját, de tömítő nélkül nem merem. Kisavazni se tudom belőle a vízkövet, nincs más hátra, mint szétkapni.

Ez a LOCTITE 243 csavarrögzítő Cat No. 29928 kifejezetten csavarrögzítő? Melyik a tömítő, ami bírja a hőt is?
Előzmény: _MrB_ (29383)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29384
Ha Bp-en kell, tudok kölcsönadni egy 50 ml-es fele még megvan.
Előzmény: _MrB_ (29383)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29383
LOCTITE 243 csavarrögzítő Cat No. 29928
Előzmény: forey (29382)
forey Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29382
Kedves SiD-, már rég keresem az általad említett piros és a kék Locitite tömítőt, de sohol nem találok, hol lehet megvásárolni, hol keressem? Van valami konkrétabb termékneve, mint "piros" és "kék" Loctite, esetleg valami termékszám ami alapján be lehet azonosítani, mert nagyon sokféle menettömítő van. Azért kérdezem mert a Loctite honlapjhán nem találtam meg.
Előzmény: SiD- (29377)
pepppeee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29381
Külön pod-os gépbe nem ruházok be, az tuti...
Inkább várok néhány hónapot (remélem minél kevesebbet), aztán beruzok inkább egy kezdő szettre elég összeget...ha már az elmúlt években megvoltam nélküle 1-2 hónapot csak kibírok még...csakhát nagyon rá voltam indulva :D
Előzmény: jobog (29380)
jobog Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29380

 

A topikhonlap is ír a podokról. A podos főző olcsóbb mint a hagyományos gép-deráló kombináció, azonban a pod maga drágább a szemeskávénál. Mondjuk SiD-nél 20 egy használt jó podos masina, de egy év podozással apránként kifizeted egy Iberitál árát. Viszont ha valakinek nincs hirtelen 50 ronygya főző-deráló cuccra de van 20 akkor már elindulhat pod fronton. +poddal rengeteg tapasztalatot szerezhet a kávémárkákról.

 

Sajna itt is a gazdagok tudnak igazán spórolni, mint mindenhol az életben. Szóval hosszabb távon Te jársz jól, ha rajtam múlik:-)))))))

 

Előzmény: pepppeee (29379)
pepppeee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29379
Ezeknek a podoknak azt hiszem utánanézek, főleg ha tényleg nem keverék kávékról van szó...egy próbát megér...persze csak ha meglesz majd a cucc :S
Előzmény: jobog (29372)
pepppeee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29378
Köszi, ránézek :)
Előzmény: DJG (29367)
SiD- Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29377
Erre is van megoldás. Ha sokat szivárgott már a cucc, akkor a szivárgás mentén teljesen szét kell szedni, mert előfordulhat, hogy egy kis rést oxidált magának az aluminiumban. A két féldarabot nagyon finom csiszolópapírral síkba kell csiszolni és így összehúzni. Ha a két fél között nincs gyárilag tömítés, csak szoros illesztéssel illeszkedik és nem vagyunk biztosak a dolgunkban, akkor lehet használni piros Loctite tömítőt. A csavarmentekre pedig kéket (ez utóbbi oldható egy erős mozdulattal, tehát csak a menetet zárja a víztől és fixál, amennyire kell).
Előzmény: _MrB_ (29376)
_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29376
Ups. ~ : )
Szolnok azért kicsit messze van. ~ : (
Megnézed a hátulját, meg az alját, asszem látsz rajta csillagot is, nem csak torxot. Na akkora csavarnyúzó kell, DE a szára legyen jó 20-25 cm hosszu+nyél. Hogy miért? Mert ha kiszeded a víztartályt, a lyuk alján látsz szemből jobb hátul egy lenyúló "csöcsöt" aminek az alján ül egy hasonló csillagcsavar. Na azt kéne tudni vele ki-be csavargatni. Mivel nagyon a szélén van, a csavarhúzó nyele nemigen fér el a lyukban, a "csöcsben" pedig a vastagabb szár beül, s nem ér le az aljáig.

Otthonról ha gondolod, beteszem a képeket a lebontott felső részről, bár ha visszakeresel, valamikor tavasszal betettem ide meg pár hete is.

A szétbontása eléggé seggből mellbe dolog. Alján csavarok, hátán feszegetés + csavarok. Ha az lejött, akkor háturól újabb csavarok, s előre kell lehúzni a felső burkolatot. Elötte persze lyukasközepű torxal leszedni a tekerőgombot. Onnét elég egyértelmű lesz, a thermoblok egy nagy téglaszerü a tetején, oldalán van pár nagyobb csavar, ami a fejhez fogja. Azokat kell meghúzni, meg megnézni a csöveket. Paráztam én is a szétszedéskor, de a hátlapot rossz lefeszegetni, mivel nem csak csavarok, hanem pattintós, felhúzós. A többi rész már elég egyértelmü, hogy jön szét. Ha 1x szétszedted-összeraktad, onnét nem lesz gond.

DE, ha sokat csöpögöt, meg laza volt a kar a fejben feltéve is már, akkor elnyíródhatott, s akkor hiába húzod meg, egy idő után ismét kilazul.

Saeco Via Venetto lehet ár-értékben a megoldás.
Előzmény: Zsolti2003 (29374)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29375

Emilt küldtem.

Előzmény: _MrB_ (29371)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29374
Szia! Ha Szolnokon jársz, jöjjünk össze. Csavarhúzó készletem van. Csillagcsavarhúzót meg vennék, ha tudom milyet kell. Félek attól, kell esetleg valamilyen alkatrész is.
Előzmény: _MrB_ (29371)
jobog Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29373

 

No és önállóan is teljes értékű élvezetet nyújt.

 

Előzmény: jobog (29372)
jobog Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29372

 

peepeee egy régebbi kérdéséről az jut eszembe, hogy most 28 féle podból választhatok ha meg akarok inni egy kávét.

 

Tehát a micsináltok haegy másikfajta kávétakartokinni kérdésre ez is egyfajta válasz:-)))))))

 

Természetesen a hagyományosfőzősök ugyanúgy podozhatnak és szerintem érdemes is. Akár a változatosság kedvééret, akár azért, hogy valami képet kapjon a polgár egy kávéról mielőtt megrendel egy kilót.

 

Azért a podnál az én legalapabb alap Saecó Crema-Iberitál főzőm is jobb kávét készít. A podozás ezzel együtt nekem sok élvezetet nyújt. A két technológia nem konkurrál egymással, békés enymás mellett élést valósítanak meg.

 

Kezdőnek (peepeee fontold meg) vagy munkahelyre második cuccnak kiváló.

 

_MrB_ Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29371
Ha gondolod, segítek szétborítani a Krupsot, s megmutatom, miket kell meghúzni benne. Kell hozá Torx készlet, lyukas középpel, meg egy nagyon hosszúszárú normál méret 2/3-a, fele vastag csillagcsavarnyúzó. Ez utóbbim nincs, de kis mókolással kitudom szedni a csavart amihez kellene.
Előzmény: Zsolti2003 (29370)
Zsolti2003 Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29370

A Krups XP4020-as kávéfőzőm 2 év használat után kezdi feldobni a talpát. Időnként csepeg a burkolátból a víz. Igaz, még garancia lejárata előtt sikerült szervizeltetnem. Cseréltek benne tömítést a karnál, meg kaptam egy új kart. Mondtam a szervízben, nem ott csöpög, hanem a felső burkolatból. Hosszas vita, telefonágatás után azt mondta a szerelő, üresen kirpóbálta és nem jelentkezett a csöpögés. Mondtam, terhelve, kávéval próbálja ki. Pár nap után kegyeskedett leszedni és mondta, igazam van. (Ehhez azt kell tudni, hogy kb. 3 hétig a kávéfőző a szervízben volt és a hibáról személyesen is tájékoztatttam őket, sőt rajzon is bejelőltem a csöpögést.)

Elhozatalkor azt mondta a szerelő, meghúzott benne dolgokat. Amikor hazavittem nem jelentkezett a hiba, de megint előjött. El kell még mondani, hogy nem rakta vissza a szerelő rendesen a burkolatot, nem mindenütt illeszkedett. Mondjuk, ezt sem értem. A hátlap visszaillesztésével nekem kellett othon kínlódnom.

Szóval elég lelkiismeretelen volt az illető. És még megtartják a szervízben. Hogy átvághat bárkit.

Úgy vettem át a szervízből a kávéfőzőt, hogy tiszta por volt, benne a kávéfőzési maradvány. Tiszta mocsok volt az egész készülék.

Amikor a szerelővel való vitakor megemlítettem, hogy a fejnél nem rég cseréltem gumittömítést, madnem érvénytelenítette a garanciát, mert hozzányúltam. Megmutattam neki, hogy a kezelési leírásban benne van, hogy a felső szűrőt a vízkőtlenítés előtt le kell venni. Még ezt sem ismerte.

A mostani 4-5 ezer Ft-os munkadíjak miatt nem akarom visszavinni, mert akkor ilyen lelkiismeretlen szerelő miatt 2-3 havona megsétáltathatom a kávéfőzőt. A végén csak költök rá és bosszankodok.

Tudna valaki ajánlani hazai kereskedelemben kapható kávéfőzőt egy átlag eszpresszó kávéfőzésre? Olyat, ami azért bír nap 3 alkalommal való főzést, és nem egy két évig tart. Vatera és hasonlóak nem érdekelnek. Darálom nincs és egy darabig nem is lesz.

 

jobog Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29369

 

RCTiv!

 

Megjött a Baristától a rendelésem, sajna a Molinári Kenyát a nagy darálásban kihagyták. Úgyhogy a reggeli kávézásra ráittam két általad ajánlottat.

 

Molinári Guatemala nekem kissé emlékeztet a jól felfűtve főtt Lucaffe Mr. exclusívéra. Az fele baristánál ár, majd rá kell innom még párat A-B ivásban is, hogy komoly véleméyem legyen róla. Ebből majd berendelek úgy tűnik.

 

A Molinári Costarica kissé savanykás, ízben emlékeztet a Musetti Cremissimóra azzal, hogy a cremi kis robusztás mellékíz, de finom, a Costarica tip. arabicás savanykás beütésű édeskés utóízzel. Ez a Musetti

 

Ezek azért nagyonis első benyomásként kezelendők, az elkészítéssel még lesz játék.

 

Viszont ha ezek neked ízlenek akkor én is kíváncsi lennék a Te véleményedre (ha ismered) a piros Hausbrandtról, Denesiről, 100% arabicás Vergnanóról és kivált a Musetti Evolúziónéról. Netán Pellini Top.

 

Nekem egyelőre a Musetti 2 Evolúzióne- 1 Cremissimó váltogatás a lekiegyensúlyozottabb alap étrend váltogatva tucatnyi egyébbel:-)))

 

szabcika Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29368

:D

Ok ugorgyunk! Izlések és pofonok.

 

Csészéről jut eszembe ha csütörtökön a bécsi tasteit-ben nem találnék magamnak megfelelő eszpresszós csészét vennék az Imperial shopból Molinarisat de nincs szükségem 6 db-ra csak kettőre a maradék négy nem kell valakinek?

Előzmény: H_G (29364)
DJG Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29367
Kávészünet kávézó, 1054 Garibaldi u. 5. (Pellini)
Majd Leonard, 1055 Balassi B. u. 7., (Danesi)

De ha valóban fontos, előre menj terepszemlét tartani... :-)
Előzmény: pepppeee (29366)
pepppeee Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29366
Tudnátok ajánlani valami hanguatos (randiképes hely) kávézót az 5. kerület környékén, ahol jó is a kávé?
DJG Creative Commons License 2008.08.11 0 0 29365
Ezt nem is lehetett volna ennél jobban megfogalmazni, tegyük el a fontos idézetek közé...
Előzmény: H_G (29364)
H_G Creative Commons License 2008.08.10 0 0 29364
Ez jó kifejezés: a herendi kávéscsésze stílustalan, és lehet drága, de szerintem csöppet sem értékes iparművészetileg -- szemben egy jobbféle olasz, török csészével, modern Bodum üveggel vagy egy olyan hatszögletű, kissé kifelé hajló peremű magyar szimpláspohárral, amilyet luigi örökölt a nagymamájától. Mindezekből az edényekből biztosan nem a herendi lesz az, ami bekerül az ezer év múlva megjelenő iparművészeti könyvekbe (vagy mikbe) is.

Mégpedig azért nem, mert nincs mögötte kávékultúra, és általában semmi gondolati tartalom. Akik gyártják, takán életükben nem ittak jó kávét, de ha igen, akkor sem gondolták át soha, hogy miféle folyadék is ez, mlyen érzéseket sugall és miféle edényben érezné jól magát. Az egyetlen, ami eszükbe jut a kávéról, az az, hogy egyszerre kevesebbet szokás inni belőle, mint a teából; a többi pedig szervetlenül odarángatott ornamens, virág, madár, aranyszegély, stb. -- pont ugyanaz, amit a vizes, tejes vagy bármi más célú porcelánra tesznek. A funkció iránt közömbös forma + oda nem illő díszítés = giccs, még ha viszonylag visszafogott és így elviselhető megvalósulásban is.



Előzmény: szabcika (29359)
monyesz Creative Commons License 2008.08.10 0 0 29363
Hát ránézésre nem mondanám, de ha bevállalod... :)))

Ezt meg ma vettem a "gyereknek" bastlerkedni:



Előzmény: szabcika (29361)
DJG Creative Commons License 2008.08.10 0 0 29362
Bizony, lehet. Nekem sem kellene Zsolnay-Herendi, elismerem az értékeiket, a hagyományaikat, sok sikert nekik a továbbiakban is, éljenek meg jól belőle, de nem kellene. Akkor sem, ha ők fizetnék az árát nekem.
Előzmény: szabcika (29361)
szabcika Creative Commons License 2008.08.10 0 0 29361

Igen ilyet általában ajándékba vesznek, mi is kaptunk egy Zsolnay teás készletet a konyha meg az sehogyan sem passzolnak nem is tettük ki de mégis a tudat...lehet hogy sznob vagyok? :)

Előzmény: nohab (29360)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!