Keresés

Részletes keresés

alilo Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450608

Küldök egy emilt, jó?

Előzmény: újmóni (450605)
BrainStop Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450607

A sok hülye jenki pedig mindezt véresen komolyan veszi. Szerintem néhány ottai hangosodót be kellene fizetni egy két éves tanulmányútra valamelyik telepre, oszt a projekt végeztével felmérni, hogy mennyiben módosult a véleményük :)

Előzmény: luis3 (450604)
újmóni Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450606

láttam tegnap a mod.topikban... :-(((((

 

 

Előzmény: Méav: Dúlamán (450586)
újmóni Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450605

Várunk vissza, hacsak nem lépünk mi is .... :-( 

 

 

Előzmény: alilo (450583)
luis3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450604
Ez a hsz különösen tetszett:
Balango | 2013. április 20. | 08:54:21

Én még egyetlen gárdistát sem láttam, aki korlátozta volna egy roma hozzáférését ahhoz, hogy felássa a saját kertjét és krumplit (az uborkát már említeni sem merem) ültessen.
Persze az amerikaiaknak nyilván pontosabb információik vannak.

 

Tegyük hozzá: Látott vki egyetlen gárdistát aki a cigányok háza előtt strázsálva megakadályozta, nehogy Kolompár Dzsulio reggelente a tudásvágytól hajtva ne indulhasson iskolába? :-)

Előzmény: BrainStop (450601)
loding Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450603

white power :-))

 

Így néz ki egy hajsza, respekt :-DDD

TASZ ????

Előzmény: luis3 (450599)
luis3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450602

jallamző a a hsz. 98%-a elküldi az amcsikat a francba, az a 2 % meg nekiállt nácizni...Szokásos arányok.

Előzmény: BrainStop (450601)
BrainStop Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450601

Úgy tűnik, a kommentelők nem osztják a jenkik "félelmeit", vagy csak a modi még nem kelt fel :-)

Előzmény: luis3 (450599)
BrainStop Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450600

Mutassa meg az USA, hogyan kell a problémát kezelni. Fogadja be a védenceit, és rajta! Mert pofázni könnyű ...

Előzmény: luis3 (450599)
luis3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450599

http://nol.hu/kulfold/amerikanak_nem_tetszik_a_magyar_romak_helyzete_es_a_szelsojobb_sem_

 

Amerikának nem tetszik a magyar romák helyzete és a szélsőjobb sem Nyilvánosságra hozta éves emberi jogi országjelentéseit az amerikai külügyminisztérium pénteken. A dokumentum Magyarország esetében a romák kirekesztését és az erőszakos jobboldali szélsőségeket nevezte meg súlyos problémaként.

"A jelentés készítője - a külügyi tárcának a demokrácia, az emberi jogok és a munkaügy kérdéseiben illetékes irodája - szerint a romákat sújtó diszkrimináció továbbra is jelentős mértékben korlátozta az érintettek hozzáférését az oktatáshoz, a foglalkoztatáshoz, az egészségügyhöz és a szociális szolgáltatásokhoz. 

Folytatódtak a jobboldali szélsőségesség megnyilvánulásai, beleértve félkatonai csoportok nyilvános kampányait, a romák és más kisebbségek megfélemlítését és az ellenük való gyűlöletkeltést - áll a dokumentumban."

 

Mindig is tudtam hogy az USA-ban hazudnak, na de ekkorát....

JLA-158 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450598

Azért volt itt többször említve a 300 000-es szám, mert a népszámláláson ennyian vallották magukat cigánynak. De ez nyilvánvalóan nem igaz, ennek legalább a duplája. Viszont az sem igaz, hogy a 15 éven aluli roma gyermekek kétszer annyian vannak. Ez még Észak-Borsodban sem igaz, pedig az az egyetlen nagyobb területi egység Magyarországon ahol többségben vannak. Vagy nagyon rosszul informált az újságíró hölgy, vagy csak rosszul fejezte ki magát, ugyanis ha azt mondta volna, hogy a cigánycsaládokban kétszer annyi gyerek van, mint a magyarokéban, akkor igaza lenne.

Előzmény: besenő (450593)
kátyja66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450597

"Zaklatás

176/A. § (1) Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. 

 

183. § (1) A 176—177. és a 178—181. §-ban meghatározott bűncselekmények elkövetői magánindítványra büntethetők."

 

Maradjunk annyiban, hogy magánvádas:)))

Előzmény: tütyüke (450595)
tütyüke Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450596

Kábelrongálás miatt késnek a vonatok a szombathelyi vonalon.

 

http://hvg.hu/itthon/20130420_Kabelrongalas_miatt_kesnek_a_vonatok_a_sz

tütyüke Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450595

A Büntető Törvénykönyv szerint zaklatásnak minősül,

“Aki abból a célból, hogy mást megfélemlítsen, vagy más magánéletébe, illetőleg mindennapi életvitelébe önkényesen beavatkozzon, rendszeresen vagy tartósan mást háborgat, így különösen mással, annak akarata ellenére telekommunikációs eszköz útján vagy személyesen rendszeresen kapcsolatot teremteni törekszik, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétséget követ el.“

 

http://jogiq.com/zaklatas_interneten/

Előzmény: kátyja66 (450594)
kátyja66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450594

Össztetett ez az ügy:

Engem azért rootolt a moderatúra meg egy hatályban  lévő törvényre hivatkoztam, illetve közöltem, hogy ez saját meglátásom szerint nemzetbiztonsági ügyről van szó, tehát bármilyen hozzászólásnak itt van vége.

 

A feljelentő magánvádló szemszögéből nézve:Honnan szerezte meg a kommentelő adait?

Egy magánvádas  becsületsértési perben már lefoglalják a szerver adatot és visszakövetkeztetnek az IP cím alapján a felhasználóra?

Ez totál diktatúra....

 

Külön neked:

 

Ha alaptalanul vádolnak, hajtsd el őket a halál faszára...:)))

( Egyébként jót tesz egy kis ügyvédi támogatás: egy volt ügyfelemet lopással ajkarták meggyanúsítani-  posti dolgozó!- de olyan jól sikerült a tanékénti meghallgatás, hogy a rendőrség kiszállt és bűnmegelőzési akcióban elmagyarázta a postásoknak a bűnmegelőzési előírásokat.

Egyébként az ügyfél nem volt bűnös....

 

 

Előzmény: Hófehérhajó (450592)
besenő Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450593

Tegnapi http://atv.hu/cikk/video-20130419_notar_ilona beszélgetésben azt mondta az újságíró hölgy, hogy a 15 éven aluli roma gyermekek kétszer annyian vannak, mint a nem romák.

2011. évi népszámlálási adatok szerint a 15 éven aluli gyermekek száma összesen: 743.541. Ebből számolva a kétszer annyi, szerintem már több, mint az itt több esetben említett összes roma 300 ezer körüli létszáma.

Hófehérhajó Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450592

Mindig a könnyebb ellenállás irányába halad a rendőr, ha kerít egy cigányt, akire gyorsan rábizonyíthatja, hogy „ő és csakis ő lehetett”.

Ha ez igy van, egyetértek a riportalannyal.. Az nem járja , hogy leadnak egy jelentést "tolvaj megvan, ügy lezárva" miközben a tényleges elkövető röhög magában

Saját tapasztalatbol, el tudom képzelni, hogy adott esetben ráhuzzák a lopás tényét jogtalanul akárkire
Adott lopási ügyben forditottam a rendőrségen külföldi feljelentőnek, aki egyben a főnököm is volt. Tolvajok megvoltak. Pár mondat után a rendőr kezdett rámszállni, kvázi én is benne voltam a lopásban
Elvörösödött a fejem a dühtöl és nem udvariatlanul, de keményen elhajtottam
Főnök látta a fejemet és "mi van?-mi van?" Elmondtam a helyzetet
Azonnal kérette a rendőr főnökét és elvetette az ügyet tőle. Persze könnyű volt neki, külföldiként egy nagy szevezet csúcsvezetői egyikeként.

És hogy a gyengébb ellenállás felé mennek el a rendőrök is?
Feltételezem a sztojka féléket, az örs kapuján kopogtatókat vagy a siófoki "felvonulókat" ugyanakkor félnek megkenni
Rtlklub Házon kivül, rendőr nem mer bemenni a Zöldfa utcába?
Nos ez nem tecc nekem.

"Úgy gondolom, nemcsak a cigány rezzen össze, ha egyenruhát lát Magyarországon. Csak egy példa: ha vezetés közben rendőrt látunk, mindenkiben ott munkál az ijedtség, mert ha találni akarnak valamit, találnak is"

Találnak ha akarnak, de nem akarnak, ha normálisan beszélek a rendőrrel. Nem rezzenek össze az ijedtségtöl ha igazoltat a rendőr, de cigány komálósom se.

Előzmény: csekelyke (450534)
lakol3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450591

Összegezve mondhatnám: célország vagyunk.

Az a cél, hogy ezek itt maradjanak...

Előzmény: lakol3 (450590)
lakol3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450590

A németeknél magyarisztán kapcsán a jobbratolódást emlegetik, mint fő problémát. Románia - Bulgária előtt hasonlóan politikai-struktúrális okokból nem akarják megnyitni a munkaerőpiacot.

 

Ez félrebeszélés. Egy korrupt román vagy magyar kormány a saját országában korrupt, az onnan nem rajzik ki.

Azért másról szól a közbeszéd, mert a valóság, hogy a cigányokat ott akarják tartani, ahol vannak, nem kommunikálható le. Az egységsugarú német - az inteligense is, amelyik esetleg sokfele járt - hisz abban, hogy integrálni kell, valamit tenni kell. Ez az általános képlet az, ami beléjük vernek a tolerancia mellett. ( Az angolok ellenben már nem így reaglának, ők bólogatnak és azt mondják: kukába az ilyennel, de ez másik mese. ) A német vezetők fent ellenben tudják a valós helyzetet, csakhogy nekik saját országukat kell védeni a kirajzástól. ( Méghogy EU. )

Az itteni magyar elkövetők túlnyomó része cigány. ( Van tvszéki tolmácsismerősöm. ) Ált. kisebb lopások, betörések vagy lányfuttatás a téma, esetleg ebből fakadó incidens - pl. a múltkor összeverekedtek a kurvák, oszt bévitték őket.

 

Nos, erről szól ez a pampogástömeg: maradjanak a cigók ott, amíg ki nem találunk valami megoldást. Mert a cigányok - szemben pl. az itteni törökökkel - egyáltalán nem fogadnak el semmilyen szabályt. Függetlenül a hírektől pl., a törökök hatalmas szerepet játszanak a közélelmezésben: pl.  a Döner Kebab nélkül itt mindenki gyorsan leamortizálódna... ( Én biztos. ) A törökök alapvetően kultúrnemzet, legfeljebb bizonyos dolgokban más elképzelésük van az együttélésről meg a kultúráról. De attól még elfogadnak egy sor játékszabályt: a gyerekeik iskolába járnak - sőt, van egy réteg, amelyik nagyon is ad erre -, csak dolgoznak és a lopást elítélik.

Előzmény: csekelyke (450543)
lakol3 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450589

Nem mondanak ilyet rájuk,  mert az bonyolult szó. Vannak egyszerűbb szavak is erre.

Nem tom, hol él.

Előzmény: gall travis (450569)
Nikolaj Luminescu Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450588

"Tisztelt Polgármester Úr! 
Érdeklődni szeretnék, hogy a pláza előtti és a Jànos vitéz Park-beli áldatlan állapotnak mikor lesz vége? Másfél éves Gyermekemmel naponta sétálunk az említett környéken. (Csak azért, mert még nem sikerült elköltöznünk ebből a városból. Tősgyökeres fehérváriként erősen elvágyódok innen, élhetetlen a város.)
Pláza előtt életveszély elhaladni, és nem a magyarok miatt. Egy nem idén barnult "úriember" évek óta sporttáskából árulja a parfümöt, napszemüveget. Bizonyàra ezt még egy rendőr sem vette észre...A plázában több nem idén barnult egyén járkál, mint magyar. 
Pláza előtt és a Liszt F. utcában is koldusokat, földön fekvő hajléktalanokat kell kerülgetni. 
A János vitéz Parkban hajléktalanok tanyáznak. Isszák közterületen az alkoholt, majd kisebb-nagyobb dolgaikat elvégzik a park bokrai között, majd szépen álomra szenderülnek a padokon. Ha ők nincsenek, akkor vannak helyettük a nem idén barnult bandák. Kérdésem lenne továbbá, hogy a János vitéz Parkot kinek építették? Ebben a parkban állandó rendőri jelenlétre lenne szükség. Illetve a fehérvári plázán kívül én még nem jártam romàktól hemzsegő plázában. 
Mikor javul a közbiztonság Székesfehérváron? A rendőrség mikor fog keményen fellépni ilyen esetekben ? 
Szívesen meghívom Polgármester Urat egy délelőtti sétánkra, amikor személyesen is meggyőződhet a fent leírtakról. 
Várom megtisztelő válaszát!"

 

A fenti bejegyzés a fehérvári polgármester facebook oldalán jelent meg csütörtökön éjjel. Jelen pillanatban 621 lájknál tart...

 


Méav: Dúlamán Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450587

Dehogy, fődimasszony. csak tenger a dolog... Üdv!

Előzmény: alilo (450562)
Méav: Dúlamán Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450586

Megint meghaltam. Kezd rutinná válni... :(

Előzmény: újmóni (450555)
kátyja66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450585

Az egyik bolondos unokatesóm hallgat ilyesmit.

Mindig is tartok tőle, hogy vagy saját magát gyilkolja le, vagy  a szüleit...

Előzmény: kátyja66 (450584)
kátyja66 Creative Commons License 2013.04.20 0 0 450584

Nem semmi  egy zene:))

Előzmény: reimre (449170)
alilo Creative Commons License 2013.04.19 0 0 450583

Kedves Fórumtársak! Én most úgy gondolom, Detonátor olvtársunk nyomába lépek: egy ideig - vagy talán végleg, az majd később dől el - távol maradok a topiktól. Mondtam ezt már többször, próbálkoztam is tenni, de a szeretet és a féltés, a "jó köztetek lenni, veletek gondolkodni"-érzés mindig visszahajtott.

Móninak jeleztem már néhány napja: végig kell mennem egy bizonyos úton - addig biztosan maradok. Most úgy tűnik: ez bekövetkezett. Az út vége pedig olyan, mintha egy felhőkarcolóról lépne le az ember.

Ez azt is jelenti, hogy se erő, se másmilyen tartalék a fórumozáshoz. Lehet, hogy egyszer összegyűlik újra - az is lehet, hogy nem.

Vigyázzatok egymásra, akárhogy alakul. Köszönet mindannyiótoknak. 

Feles Elek Creative Commons License 2013.04.19 0 0 450582

Én azt kérdezném, hogy ezt a HP-t (Hewlett-Packard) idomították-é, vagy programozták-é.

Mert, hogy életében még egy szalmaszálat sem tett keresztbe, az biztos.

 

(Muster Bánó végszava jó volt: "Szép álmokat!".)

Előzmény: ***RS*** (450579)
Csak Számoló Nyikk Creative Commons License 2013.04.19 0 0 450581

Nem-e? Miért is nem?

Előzmény: anyul (450528)
SzJ2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 450580
Neha leszall ha jogvedeni kell egyet. A tenyleges munkat Csekelykere es a hasonlokra hagyja.
Előzmény: ***RS*** (450579)
***RS*** Creative Commons License 2013.04.19 0 0 450579

És az Olümposzon lakik, vagy a nyóckerben?

Előzmény: SzJ2 (450577)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!