Keresés

Részletes keresés

moncsa03 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24369

Na erre mondom én,hogy ízlések és pofonok, felsorolásodban csak tengeri herkenytyűk voltak, amik mindenhol drágák sztem, mi jól elvagyunk pljeskavicával ( itthon nem eszem mert a közelébe nem ér az itthoni ), becka sniclával meg ilyenekkel, gyrost meg Görögországban kell enni. Garnélát, halat, kagylót meg a piacon megveszem és az apartmanban megsütöm.:) Mi 10 euró/főnél többért még nem foglaltunk szállást, a fagyi meg a sör eddig olcsóbb volt, 2011-ben a fagyi 37-40 cent volt, a sör étteremben 1,5 euro ( az üdítő ugyanennyi )-szóval ez tényleg jól felment.:( Bár az euró is jól felment azóta.

Előzmény: Granni (24366)
Csill86 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24368

Ejha, akkor viszünk sok lekvárt, meg májkrémet... :D

Mindazonáltal, akkor is meggyőződésem, hogy egy itthoni nyaralást sem lehet megúszni sokkal olcsóbban, és tény, hogy gyönyörű zegzugai vannak Magyarországnak, de nevetségesen sokba kerül. A másik meg az, hogy jó egy teljesen más hangulatú közegbe csöppenni és rácsodálkozni az ottani szépségekre.

A lubickolós felszerelést beszerezzük itthon, ha nincs is sok gyűjtenivaló, akkor is jó lenézegetni.

Szállásból remélem tudunk alkudni, mert nem ragaszkodunk az apartmanhoz. (Persze kérdés, hogy hogy alkudozik az ember, ha ott csak a saját nyelvüket beszélik...) Amikor tájékozódtam, Ho-ban kempingben láttam annyiért helyet, mint Montenegróban apartmaban, de lehet, hogy rosszul kerestem rá...

Pókok... Hát miattuk nem maradok itthon, de remélem nem fogok túl sokba belefutni, pláne nem egy egész családba, nem viselem jól a társaságukat.

Viszont lélekben felkészítem magam! :)

Granni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24367

Összeségében a két hetes, 5 fős nyaralásunk semmivel nem került kevesebbe, mintt a horvátországi. 

Előzmény: Granni (24366)
Granni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24366

A gyorséttermek nem drágák(bár azok HO-ban nem is igazán vannak).Mi ezeket nem részesítjük előnyben, hisz hamburgert, gyrost itthon is ehetünk(bár ezeket is megkóstoltuk). Két személyes haltál 29 euro, grillezett makréla 6 euronál kezdődik, tintahal grillezve 7 eurotól, Töltött tintahalat nem találtuunk 13 alaatt. Ezek az olsóbb éttermek árai. Két decis cola mindenhol 2 euro felett, literes ásványvíz 3 euro, Korsó csapolt sör  szintén 2 felett, fagyi legtöbb helyen 80 cent(nem horvátországi méret). Apartman 5 főre 60 euro(tavaly HO-ban hasonlóért 50-et fizettünk).

Előzmény: moncsa03 (24363)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24365

Tavaly kétszer is voltam Montenegróban, Horvátországban többször, és sajnos én is hasonló árakat tapasztaltam. Persze, lehet csevapin és pljeskavicán is élni (én legalábbis nagyon szeretem), de ha valami mást is akarsz enni, nem lesz olcsóbb. 2006-ban jártam először Montenegróban, ahhoz képest 2008-ra már kb. volt egy másfélszeres áremelkedés.

Előzmény: moncsa03 (24363)
Granni Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24364

Búvárszemüveget vigyetek, mi találtunk jó helyeket , ahol használtuk. Gumicipő kell, de itthon vedd meg! Pókot mi is láttunk egy-kettőt.:) 

Előzmény: Csill86 (24361)
moncsa03 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24363

Szia!Leírnád,hogy milyen árakat tapasztaltál?Szállás, az éttermi árak érdekelnének leginkább. Megmondom őszintén,hogy mi évekig Montenegróban nyaraltunk, pont az egyik legfőbb érv az olcsósága volt, két éve nem voltunk, valahogy nem tudom elhinni hogy vetekedne a horvátországi árakkal.

Előzmény: Granni (24355)
moncsa03 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24362

Búvárszemüveget vihetsz, hátha, attól függ merre mentek majd fürdeni, sziklásabb részeknél biztos nagyobb szerencséd lesz látni is valamit, kisebb kagylókat lehet találni partközelben is, gumicipőt vigyél, leginkább aprókavicsos strandok vannak,bazi sok pókkal nem találkoztam, egyszer egy szőtte be magát a bőröndünkbe, na annak annyira nem örültem, jó nagy volt, még jó hogy észrevettem és nem hoztam haza a "kicsinyivel" együtt.

Előzmény: Csill86 (24361)
Csill86 Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24361

Na erre írtam egy tök hoszú reakciót, de én nem látom a hozzászólások közt, mindegy, képtelen vagyok megisméletni, de volt közte fontos kérdés, azt felteszem újra.

Az egyik a búvárszemüvegre vonatkozott, hogy érdemes-e vinni, van-e miért lemerülni, ilyen kagylókra csigaházakra gondolok, mert Rovinjban sok ilyen kacat volt a tengerben és szeretem összegyűjtögetni...

 A másik a gumicipő, hogy ott érdemesebb venni, vagy, itthon, vagy, hogy kell-e egyáltalán?

És, hogy tényleg bazisok, nagy pók van? :D (A kígyók, meg a többi szörnyteg nem aggaszt, de a pókoktól nagyon parázok.)

 

És köszi minden eddigi infót, nagyon sokat segítetek! :)

Előzmény: Granni (24355)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24360

Hát, igen, a napágyasdi hatalmas lehúzás, az biztos. A zsúfolt strandokat mi sem szeretjük, erre a legjobb megoldás az, ha szeptemberben utazik az ember. :)

 

Színvonal? Nem jó irányba halad az ország, de ezt már megbeszéltük itt korábban. Felhúztak pár, az átlag utazó számára megfizethetetlen szállodát Budvára, lezárják a part bizonyos szakaszait, árulják az ingatlanokat célirányosan az oroszoknak, az éttermek egy része is a kifejezetten gazdag vendégekre számít...ezzel önmagában nem lenne baj, ha a bevételekből fordítanának pl. takarításra is. Kezdhetnék a Kotor-Lovcen úttal, nem hiszem, hogy a sokhelyütt fellelhető Zastava- és hűtőgépmaradványokat olyan nehéz lenne elszállítani...

 

Mindezektől függetlenül gyönyörű kis ország, és szertjük a hibáival együtt. :)

Előzmény: Granni (24358)
idegenszelek Creative Commons License 2013.07.10 0 0 24359

Én azt olvastam, hogy a Kotori-öbölben mostanában sokszor lehet delfint látni.

Granni Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24358

Viszont a színvonal nem emelkedett Én úgy láttam, hogy vendéglátás terén van még mit fejlődni. Ami nekem nagyon nem tetszett, hogy a strandokon el vannak szeparálva a napágyas részek. Érthetőbben: ahol napágyak vannak, oda nem pakolhatsz le, ha nem bérelsz napágyat. Bár mi nem nagyon részesítjük előnyben a nagy strandokat. Most is arra törekedtünk,hogy megtaláljuk a csendes részeket, akár azokat is, melyek csak vizen megközelíthetők.

Előzmény: obi_van_kitobi (24357)
obi_van_kitobi Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24357

Sajnos az orosz invázió megdrágította Montenegrót, ez tény. :(

Előzmény: Granni (24355)
Granni Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24356

Mi is foglalás nélkül mentünk, azzal nem volt gond.

Előzmény: Csill86 (24341)
Granni Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24355

Ma reggel jöttünk haza Montenegróból. Először voltunk, Horvátországban  már hétszer. Az én véleményem szerint Montenegró semmivel sem olcsóbb, mint Horvátország. Amit olcsóbbnak találtam, az Barban egy hipermarkett, ott nagyon korrekt árak vannak. Viszont az éttermekben a hal ételek drágábbak. Apartmant annyiért találtunk, mint HO-ban. Olcsóbban nem usztuk meg a nyaralást. Nagyon szép az ország minden része. Két hét allatt nagyon sok mindent bejártunk. Számomra  Bar volt a legjelentéktelenebb város. Ulcinj viszont egy érdekes városka, ami a leírásokból számomra nem derült ki. 

Előzmény: Csill86 (24352)
potika Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24354

Azon kívül lehet jetskizni meg hajózni.

Előzmény: szilas1987 (24353)
szilas1987 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24353

A strandoknál a képeken látok kibólyázott szakaszokat. Azok mi cél szolgálnak? Csak h addig menj be, vagy hogy valami nem ússzon be a strand területére?

Csill86 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24352

Köszi a linket!

 

Nekem tetszik a látvány, bár montenegroi viszonyítási alapom nincsen, eddig még csak Horvátországban jártam, de ott elég megrázó árakkal kellett szembesülnöm. Mondjuk ezen kívül mást nem tudok felhozni ellene...

Montenegroért csak messzebb kell menni, de biztos vagyok benne, hogy ugyanolyan pazar, mint Horvátország, viszont lényegesen költségkímélőbb.

Előzmény: Amaribp (24350)
vargas3 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24351

Bő egy héttel ezelőtt Mórahalmon vásár volt, vasárnap. Olyankor megkattannak és mindenki megy át vásározni...Hétvégente meg mindenki megy strandolni a mórai fürdőbe, szóval elég lutri. Én 2 napja szombaton mentem ki reggel 8 körül, 4 autó volt előttem. Kb. 10 perc. Haza felé 2 óra körül jöttem még aznap, 3 autó volt előttem. De előtte héten a szerb oldalon kilóméteres sor állt.

Előzmény: szervezkedő (24337)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24350

Bar és Sujanj olyan egybeépült már.  Strand az ugyanaz.

Lehet nézegetni.

http://www.rollmaps.com/Montenegro/Bar.11.html?gid=78

 

 

Előzmény: Csill86 (24349)
Csill86 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24349

Köszönöm a györs választ! :)

 

Igazából Bar alapvetően elég jónak tűnik, noha erről is megoszlanak a vélemények... Inkább a strandról olvastam negatívumokat, de úgyis azt tervezzük, hogy a közeli városokba ellátogatunk, ahogy néztem, nem annyira húzósak a helyi busz árak.

A szállásról meg egyelőre nem ábrádoztam, annyira nincsenek nagy elvárásaink, szerintem csak aludni fogunk odamenni, ha tehetjük, végigcsavarogjuk a napokat, meg persze strandolunk. :)

Utánanézek én is a buszos lehetőségeknek, de eddig úgy láttam, mindenhogy drágább, mint a vonat, de odáig még eldől, hogy mennyire kell meghúzni a gatyaszíjat. :)

Minden esetre úgy érzem Montenegró mindenhogyan jó választás!

Előzmény: Amaribp (24344)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24348

Majdnem 30????  Tényleg kár, hogy nincsenek  képek :)

Előzmény: -Batus- (24347)
-Batus- Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24347

Nagyon jó képek. Majdnem 30 évvel ezelőtt egy hetet túráztam a Durmitorban és a Tara kanyonban. Ha akkor lettek volna ilyen minőségű fényképezőgépek :)

Előzmény: Alkapánó (24340)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24346

Kizárt, hogy ilyeneket láss, elmehetsz Mali Losinjba, ott sem biztos.

Előzmény: idegenszelek (24342)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24345

Ilyenekről  még itt nem hallottam semmit.

Előzmény: idegenszelek (24342)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24344

Igen. késni szoktak, váratlan helyzetek, de ha valami más MÁV-os kedvezmény (ott dolgozó)..... akkor olcsó.  Néztem Volán járatát, aug. 30, szept.7 olyan 21 ezer, és  olyan 17 órás út, de csak Budváig. Remény az van vonatozásnál is:) Szállás? ha úgy indulunk neki,hogy valami majd csak lesz, akkor lesz, legfeljebb nem olyan amit elképzeltünk:) Vonatról Sutomorén is le lehet szállni.

 Csak gyalogosan minden nehezebb, távol  part, domboldalak....

Előzmény: Csill86 (24341)
Amaribp Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24343

Nagyon tetszenek a képek!

Előzmény: Alkapánó (24340)
idegenszelek Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24342

Kedves Fórumozók!

 

Kérdésem azokhoz szólna, akik már jártak korábban Montenegró tengerpartján. Hol érdemes delfinlesre indulni? Hol láthatunk nagyobb eséllyel delfineket?

 

Előre is köszönöm a választ.

Csill86 Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24341

Sziasztok!

 

Augusztus végére tervezünk kb. egy hetes nyaralást a párommal, Barba mennénk. Főként az ára miatt a vonatot találtuk a szimpatikusnak, kocsival nincs lehetőségünk lejutni... Visszaolvastam egy-két ezzel kapcsolatos hozzászólást, és úgy láttam, hogy zökkenő- és késésmentes vonatozásról eddig nem nagyon számolt be senki.

Tényleg több órás késéssel és a visszajutással kapcsolatos bonyodalmakkal kell számolni, vagy van remény arra, hogy a terv szerint döcög le, ill. vissza az ember?

Mik a tapasztalatok a busz utakról?

A másik "aggyodalmam" a szállással kapcsolatos. Nem szeretnénk előre foglalni, meg előleget utalgatni, úgyhogy arra gondoltunk, hogy majd ott lesz, ami lesz alapon csak be tudunk kéretőzni valahová. Úgy olvastam, hogy ez nem annyira irreális elképzelés. Valaki meg tudná erősíteni ezt? :)

 

Előre is köszi a segítséget! :)

 

Alkapánó Creative Commons License 2013.07.09 0 0 24340

Előzmény: Alkapánó (24325)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!