Keresés

Részletes keresés

Vespertine.. Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17261

köszi a segítségeket, mennyivel jár több költséggel a nem tokba építés?

Előzmény: ganser (17260)
ganser Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17260

A tokbaépítésről én is lebeszélnélek.A régi körfolyosós belvárosi háznál pedig nagyon lebeszélnélek.Azok a házak alsóhangon 80 évesek.Értelemszerüen az ablakok is.

A bontást javasolnám feltétlenül.Ennél a típusú háznál elég nagy felfordulással kell számolni.Megijeszteni nem akarlak,napi rutin az ilyen munka de elég sok porral,piszokkal jár.Viszont egyszer kell megcsinálni!

Mit kerüljél?

Decco,Iglo,Ovlo,Roplasto belépőszintű profiljai,Teraplast.Nekem speciel a KBE-vel is rossz tapasztalataim vannak.

A Horizontal kapcsolatban viszont (eddig) csak pozítiv tapasztalataim voltak.

Előzmény: Vespertine.. (17257)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17259

ha kicsit visszaolvasol, pár olyan profil van,amitől ódzkodni kell. a leggyanúsabb szerintem a teljesség igénye nélkül az iglo, decco, roplasto, horizon és ma belefutottam egy olyan spectus-ba,ami fél évesen sárga csíkos lett. a komplett 6 lakásos társasház cserélte, mindenkinek sárga,a  kivitelező meg nem megy ki 4 hónapja megnézni.:)

de majd ha jönnek a többiek, hozzáteszik a magukét bizos. addig olvass mailt.:)

Előzmény: Vespertine.. (17257)
kiss_atti Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17258

nagyobb magyar gyártó

 

termékei közül választanék, "A" kategóriás profilból. A belvárosi - esetleges - zaj miatt érdemes megfontolni a háromrétegű üvegezést. A tokbaépítést nem javaslom, de mindenki arra költi a pénzét, amire akarja.

:-))

Előzmény: Vespertine.. (17257)
Vespertine.. Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17257

Sziasztok!

 

Nyílászáró cserék előtt állok. 2 ablak, 1 bejárati ajtó, körfolyosós ház, Bp belváros, ablakok azt hiszem 245x140. 

Tudtok segíteni hol érdemes, milyen márkákat érdemes kerülni, milyen összegek lehetnek (tokba) beépítéssel? 

 

Előre is nagyon köszi

gabrielke Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17256

Hány év alatt lesznek ilyen csíkok? Nálunk külső síkon vannak az ablakok, sajnos még mindig nincs párkány, de vízlefolyás nyomok egyáltalán nincsenek.

A síkeltérés valóban probléma de erre egy viszonylag jó megoldás ha keretet (eps-ből pl. ) csinál az ember az ablak köré, ott ezeket a hibákat el lehet kummantani :)

 

 

Előzmény: ganser (17244)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17255

igazából mindegy,ha úgyis szétvered a házat,legfeljebb kicsit több lesz a fény.:)

akár xps is megteszi, nagy valószínűséggel nem lóg be az ablak alá. de nekem megtenné pár ytong is. gyakorlati jelentősége nem hiszem, hogy lenne.

Előzmény: qwert2009 (17252)
Jagob Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17254

"Mellesleg a külső sikra szerelt ablak alatt elöbb-utóbb mindig vízfolyáscsíkok lesznek."

 

Ja én azt gondoltam, hogy lesz párkány, már csak azért is mert a szigeteléshez nem lehet ablakot rögzíteni, meg mert szigetelés később lesz. Úgy képzeltem el, hogy a fal síkjában a lehető legkijjebb lenne az ablak, ami lehetséges; ha mondjuk akár 5-6mm-rel bejjebb lenne a fal síkjánál az nem nagy gond, mert amikor jön a szigetelés akkor ennyi távolságot fel tud venni, amikor az ablak toktoldójára ragasztják. A szigetelés felrakása után meg a fal kijjebb "ugrik", tehát az ablak nem lesz többé a fal síkjában, hanem 12cm-rel bejjebb. Így nyilván rövid párkány fog kelleni, de mégsem kell befordulni a szigeteléssel.

 

Remélem, nagy ökörségeket nem írok. Ja és a külső párkány anyagának mit ajánlotok, műanyag ha már a műkő nem nyerő?

 

Köszi, Jagob

Előzmény: ganser (17244)
Jagob Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17253

Köszönöm, én nem látok semmi problémát ezzel a megoldással, nekem is biztosan jó lesz. :-)

 

Köszi, Jagob

Előzmény: asdf_ (17247)
qwert2009 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17252

Nem a teraszról a lakásba lévö ajtó szükebb (mert az kétszárnyú) hanem a lakásban lévő szobaajtók,de a lényegen nem változtat mert akkor sem tudnám bevinni a szélesebb bútort csak a folyosóig :)

A régi könyöklők helyére rakhatok ugyanolyan vastagságban xps-t?Megtartja?

Nem lenne egyszerűbb ha a belső méretre kérném és kint vésném?Kint amúgy is lesz szigetelve és bent nem kéne falazgatni (annyit). 

Előzmény: forraslajos (17239)
qwert2009 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17251

A  könyöklöket nem az ablak berakásakor kéne kivenni?

Ha a külsö síkra rakom az ablakot nem fog kitörni a téglából a csavar mert a falon van kb.3 cm vakolat,kőpor és akkor a tokrögzítő csavarok pont a tégla szélébe kerülne.

Előzmény: asdf_ (17238)
qwert2009 Creative Commons License 2013.08.22 0 0 17250

"Mire kell odafigyelni? Legjobban arra, hogy hozzáértő és lelkiismeretes szakembert válasszon!"

Sajnos ez hazánkban kihaló félben van.Egyre gyakoribb már a gyorstalpalón végzett  szakács,cukrászból kikerült ablakos 1hónapos gyakorlattal :(

Mik az előnyök,hátrányok a belső és külsö tokosnak?

10 cm grafitossal szeretném szigetelni a házat.Azt mondták,h 5cm-rel forduljak be.

Előzmény: ganser (17237)
qwert2009 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17249

Köszönöm a tanácsokat,gondolkodom rajta.Addig is egy gyors kérdés.Hallot valaki valami jót Wymar S2500 profilokról?Vagy rosszat? :)

asdf_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17248

(hulye index meg meg nem kerdezne, hogy feltoltottel egy kepet, de be nem szurtad, biztos igy akarod ezt?)

 

Előzmény: asdf_ (17247)
asdf_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17247

Felsotokos redony a csere utan nalam igy nezett ki, az ures hely felfele kozetgyapottal lett kitoltve, a redonytokra ra lett allitva egy gipszkartonlap, hogy kipotolja azt a kb. 10 centit, amivel alacsonyabb a mostani redonytok a reginel, aztan lepcso, es immar az eredeti magassagban fut ki a falhoz. Lehet, hogy szepnek nem tul szep, de megcsinalni is igy volt a legegyszerubb, meg ugyis eltakarja a fuggony :D

 

 

Előzmény: Jagob (17243)
asdf_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17246

Lehet, hogy pongyolan fogalmaztam, kulso sikot ugy ertettem, hogy a fal sikjaban (tehat nem konzolos verzio), ergo mivel 10-15 centi hungarocell meg felkerul szigeteleskro, kell majd oda parkany.

Előzmény: ganser (17244)
Gyurco78 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17245

Nem polifoammal, polisztirollal...nálunk így csinálták, bár a másik topicban KömKel írja, hogy az hanghidas lesz. Én mondjuk nem hallom. Heraklith és egyéb okosságok is beépíthetőek, valahol már volt az Építkezés-felújítás 2.0-ban.

 

Előzmény: Jagob (17243)
ganser Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17244

Teljesen hőhidmentes igy sem lesz.

Én speciel utálom a külső sikra szerelést.Sajnos az elöttem dolgozóknak ritkán sikerül olyan függőt kialakítani, amilyenre nekünk az ablakhoz szükséges.Nagyon csúnya tud lenni a 2-3 mm-es sikeltérés is.De ez már a kivitelező egyéni gondja.

Ilyenkor értelemszerüen nincs külső párkány sem,amit sokan nem szeretnék.Mellesleg a külső sikra szerelt ablak alatt elöbb-utóbb mindig vízfolyáscsíkok lesznek.

Előzmény: Jagob (17242)
Jagob Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17243

Sziasztok,

 

lenne egy olyan kérdésem is, hogy ráépített tokos redőnyök vannak most (az a jó kis fatokos 32cm-es magasságú), ezt cserélnék szintén ráépített tokosra, de fölötte kellene valami jó szigetelés; mivel az ablakok maguk jó minőségűek lesznek, nem szeretném, hogy a redőnytoknál húzzon be a szél. A redőnytokot nem lehet terhelni, tégla oda nem mehet. Kérdeztem a kőműveseket, akik a vállukat vonogatták, hogy hát szerintük "kitöltik polifoammal oszt kóc". Én azt gondolnám, hogy egy kőzetgyapotos szigetelés plusz belülre gipszkarton jobb lenne, mi a jó megoldás? Mindenképp igényesen szeretném megcsinálni, ha már az ablakokra sokat költök, de persze sajnos nem végtelen a pénztárcám mérete.

 

Köszönet,

 

Jagob

Jagob Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17242

"Ha hoszigetelsz majd, akkor a muko konyokloket szelsebesen vagd ki a francba, mert egy bazinagy hohid."

 

Sziasztok,

én pont ugyanebben a helyzetben vagyok, műkő könyöklők, megrendeltem már az ablakokat de erről senki nem szólt nekem (pedig 3 beépítő cég felmérőjével is beszéltem); mint ahogy arról sem hogy nem muszáj befordulni a szigeteléssel, ki lehet vinni az ablakokat a fal szintjére és a szigetelést lehet egyből a toldón végeztetni.

 

Mitől függ az, hogy meg tudják-e oldani hogy az ablakot egyből külső síkra tegyék? Van ennek hátránya (pl. biztonságtechnikai oldalról)? Kérjek a műkő könyöklők helyett most valami mást? Mit?

 

(Nem vagyok valami nagy szakember, ez nyilván látszik is. Épp örültem, hogy a külső könyöklőket nem kell cserélni, vagy legfeljebb csak akkor ha majd szigetelünk.)

 

Köszönet, Jagob

Előzmény: asdf_ (17238)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17241

Szépen megkentem a vasalatokat.

A képen látható nudli mire való? Netán behúzás-állítás (ha forgatom). Mert az ablak alja szorosan tapad a tokhoz, a teteje meg eláll, záráskor húzódik be, de nem teljesen.

 

mikober88 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17240

Tiszteletem az uraknak!

Múltkor javasoltatok székesfehérvári ablakost. Kiderült, hogy ahol lakást veszek ott megcsinálták a teljes

panel rendszert ablakostúl mindenestül. DE lemaradt a redőny. :-( Tudtok javasolni műanyag redőnyös szakembert?

Előre is köszönöm!

forraslajos Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17239

nna. előttem nagyjából mindent elmondtak,de:

 

ha az ajtód (a teraszról a lakásba) amúgy is szűkebb, nem kell töprengeni rajta,elég a 100-as,legfeljebb az ablakot oldod meg úgy, hogy azon esetleg be lehessen majd adni (nem tokosztott lesz,hanem váltószárnyas).

 

a régi betonpárkányt dobd ki,ha szigetelsz,de az ablakosnak felméréskor mondd el (bár a jobbik fajta úgyis rákérdez).

 

a toktoldó attól függ,mennyi szigeteléssel (3 cm minimum) fordultok rá az ablaktokra (felmérésnél megbeszélhető).

 

nyugodtan nézd külső méretre és belül kapjon a régi redőnytok kőzetgyapot szigetelést,aztán gipszkartont,ez a legolcsóbb megoldás. Elvileg ráépített redőnnyel is meg lehet oldani, de vakolatot javítani akkor is kell. igazából csak az ablakosnak könnyebbség és a szigetelése sem olyan,mintha külső tokos redőny kerülne rá.

 

az ajtó és a felülvilágító közé beépített áthidalóval nekem semmi bajom, sokkal merevebb,satbilabb megoldásnak tartom,mint az erősített sorolást és nagyságrendileg ugyanott vagy.

 

de egy épkézláb ablakossal ezek mind megbeszélhetők max. egy óra alatt.:)

Előzmény: qwert2009 (17236)
asdf_ Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17238

Ha hoszigetelsz majd, akkor a muko konyokloket szelsebesen vagd ki a francba, mert egy bazinagy hohid. Es ha engedi a falvastagsag -na meg ar redonytok-, akkor kulso sikra rakva az ablakot megussza az ember a rafordulast a tokra -ezzel egy ujabb hohidat-, es egybol mehet a hoszigeteles a toktoldora vizszintesen.

Előzmény: qwert2009 (17236)
ganser Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17237

Most még nincs nagyméretű bútor.Viszont egyszárnyú ajtó vásárlása még az esélyét is kizárja annak, hogy valaha is legyen.

Bútorvásárláskor ritkán gondol a vevő arra, hogyan is fogja bevinni a lakásba-utána meg csak gond van belöle.

Áthidaló megoldás lehetne még egy 110-es szélességű ajtó rendelése.

Az áthidaló házilagos beépítését sufnitunungnak mondanám.Nem szép és nem is lesz olcsóbb.

Mire kell odafigyelni? Legjobban arra, hogy hozzáértő és lelkiismeretes szakembert válasszon!

A régi redőnyszekrény helyének kérdését az dönti el, hogy belső vagy külső tokos lesz az új redőny.Mindkettőnek van elönye és hátránya is.

A szakemberek el fogják mondani ezeket,a választás viszont az Öné marad.

Ez után már az alkalmozott toktoldók kérdése is egyszerübb lesz.Belső tokosnál csak oldalakra kell szélesítés.(25-30mm)

Külső tokosnál felülre is szoktam ajánlani toldót.Főleg esztétikai okokból.

A kávára beforduló szigetelés leggyakrabban 2-3 centis.

Ha a mostaninál nagyobb ablakot szeretne, akkor vésés,ha ugyanakkorát, akkor a falazás a megoldás.Ha helyreállítással vállalunk munkát akkor ez utóbbi benne van az árban.

Előzmény: qwert2009 (17236)
qwert2009 Creative Commons License 2013.08.21 0 0 17236

Szerencsére nincsenek nagy bútoraim, befértek a szobaajtókon aminek a szabad nyílásai kb. 84cm.Ezt az erősített sorolást (zártszelvényt) nem lehetne a falba tenni a felülvilágító és az ajtó találkozási magasságában mint egy áthidalószerűséget és ahoz rögzíteni valahogy?Csak mert lehet,h később lesz fűtve a terasz is.Szerencsére van elég hely,h befelé nyíljon.

Sajnos már eléggé fáj a fejem az ablakok miatt,h mire kell majd odafigyelnem  a cseréjükkor :(

Mekkora toktoldókkal kérjem?Mennyi szigeteléssel forduljak majd a kávákra?Kivegyem a régi műkő könyöklőket vagy csak levágjam falsíkba?Külső méretre csináltassam-e az ablakot és bent falaztassam vagy belsőre és kint véssem le?Mit csináljak a régi redőnytokkal?

Minden jó ötletet szívesen fogadok :)

Előzmény: forraslajos (17231)
ganser Creative Commons License 2013.08.20 0 0 17235

Igen.

 

Előzmény: szicsu1007 (17214)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 17234

Fene tudja!

Az a szegecstörés már 1-2 hónapos lehet, mert kb azóta érzem, hogy egyre nehezebben megy. És tucatszámra sodródnak ki a spének a lemezek közül.

Kösz a választ, keresek valami forrást a beszerzéshez, hátha van közelebb Pilisvörösvárnál. Ráadásul ők korlátozva látnak el magánszemélyeket (honlapjuk szerint).

Előzmény: forraslajos (17233)
forraslajos Creative Commons License 2013.08.20 0 0 17233

látod,ha nem kencézed össze, most nem kellett volna szétszedni és használhatnád boldogan.:) 

 

pilisvörösváron a maco-nál, biatorbágyon a schachermayer-nál, vagy olyan ablakosnál,aki maco-val foglalkozik.:)

Előzmény: szicsu1007 (17232)
szicsu1007 Creative Commons License 2013.08.20 0 0 17232

Műanyag ablak Maco vasalat...

A sarokváltóról elengedett a szegecselés, az a kis darab ott alul külön életet él. Úgy láttam, hogy kettős szerepe van; egyrészt megvezeti a csúszó részeket, másrészt távtartást ad a felerősítő csavar alatt.

Úgy vélem, hogyha most beszorítanám a helyére a felerősítő csavarral, akkor távtartóként még működne, de a lemezek csúszása közben ide-oda billegne (ha a csavar nem tudja tökéletesen beszorítani).

Nagyobb baj az, hogy az elengedett szegecselés miatt  spén darabkák váltak szabaddá, amik beásták magukat az íves acéllemez fészkébe (olajozás közben sodródnak kifelé, ahogy mozgatom a csúszkát).

Mit javasoltok? Vegyek egy új sarokváltót? Hol lehet ilyesmihez hozzájutni (OK, megyek a Googleba:-))

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!