Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 2001
Én tudok neked McKenzies lehetőséget, a Perczel Mór u.2-ben van a központjuk nem egész 1 óra 4000 ft-ba kerül. Ha érdekel megadom a tel.számukat. Jó nevü gyógytornászok  akik erre vannnak specializálódva.
Előzmény: Sfakutya (1997)
Gi-gi28 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 2000

Én is ide járok hónapok óta, nagyon jó kis hely. Viszont az ember ha elkezd ide járni, a többi uszodába utána már nem szívesen megy...:-)

Hétköznap este olcsóbb, de akkor már néha elég sokan vannak.

Ja! És javaslom mindenkinek az értékmegőrző használatát, a múltkor az összes szekrényt feltörték...!!!!:-(

Előzmény: gerzson_156 (1999)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1999
Megnéztük most hétvégén a Sportmax nevű csodahelyet a 7-es út mellett, hátúszásra javasolt, nagyon kevesen voltak a vízben és klassz 33-as medence van. Viszont piszok drága, 1500 a beugró. De nekem eddig ez volt az első hely, ahol nem tartottam a más-seggébe-beúszás jelenségtől. :))
Előzmény: spider111 (1998)
spider111 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1998

Sziasztok !!!

 

McKenzie tornát az ortopéd szakorvos írta ki és fizikoterápián tartja a gyógytornász. A kezelés menete nálam, hogy hason fekve a problémás porckorongra mért nagy erejű nyomás közben fekvőtámasz szerü mozgást kell végezni úgy, hogy a vállak alá helyezett karokkal felnyomom magam de a medence csont nem emelkedik el a talajtól. A gyógytornász szerint ezzel a kiboltosult porckorong helyre rakható. Majd ezután sima gerinctornát szoktunk végezni. Naponta kell végezni általában 5*20 felnyomást az elöbb említett módon. Nekem a gyógytornász azt mondta, hogy ha úszok akkor mellúszásban tegyem mert így zárodnak a csigolyák és nem jön ki újra a porckorong. Pihenésnél is az a lényeg, gogy zárt csigolyákkal tegyem ezért a derekam alá szoktam tenni egy összehajtott törölközöt ami így előrebillenti a medencémet és emiatt szintén zárodnak a csigolyák. Nekem eddig használ. Enyhe panaszok vannak melyek néha egy kicsit erősödnek, de nagyságrendekkel jobb mint a kezelés elején. Menni alig tudtam, hajolni egyáltalán nem, ülni sem nagyon. Kaptam még masszást és gyógyszeres kezelése (Sirdalud, MeloxEP, Milgamma).

 

Ennyi!!!

Előzmény: Sfakutya (1997)
Sfakutya Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1997
Mindenképpen hátúszás! És hol találtál McKenzie torna lehetőséget?
Előzmény: spider111 (1994)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1996
Nekem a mell kifejezetten nem esett jól régebben. Nekem is a hátúszást javasolták, meg a gyorsot.
Előzmény: spider111 (1994)
Pitykéné Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1995
Szia!
Nekem az idegsebész és a gyógytornász is a hátúszást javasolta. Persze én műtét után vagyok, de gondolom előtte is ez az úszásnem mozgatja meg legjobban a szükséges izomcsoportokat.
Előzmény: spider111 (1994)
spider111 Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1994

Sziasztok !!!

 

A kérdésem az lenne, hogy gerincsérv esetén melyik úszásnem a javasolt. A gyógytornász aki a McKenzie tornát tartja a mellúszást javasolta.

 

Várom válaszotokat.

Pitykéné Creative Commons License 2007.02.26 0 0 1993
Sziasztok!
Szeretnék tőletek véleményt és tapasztalat cserét kérni.
Októberben műtöttek ágyéki gerincsérvvel az 5-ös csigolyánál. Sajnos nem volt más választásom, mert a fájdalomtól hónapok óta nem bírtam lábra állni. Elkezdett bénulni a bal lábfejem és a vizelet-széklet visszatartással is gondjaim lettek volna.
A műtét után semmi fájdalmam nem volt 10 éve legalább, hogy nem éreztem ilyen jól magam. Az egyetlen gond az volt, hogy zsibbadt az egész lábam. Ezt a műtét előtt nem éreztem. 1-2 hétbe telt mire megtanultam vele járni, de meg lehet szokni, úgyhogy úgy gondoltam ennyi baj legyen. De sajnos 2 hónappal a műtét után újra kezdtek előjönni a fájdalmak. Napról napra rosszabb a helyzet, megint alig bírok felkelni. Már az orvosom szerint sem normális a helyzet, úgyhogy elküldött MR vizsgálatra. Szerinte hegesedés. Ha valóban az, akkor szerintetek van rá megoldás? Nem szeretnék örökké ilyen fájdalmakkal élni. De azt sem szeretném, ha megint műteni kellene. Gondolom nem csak az én problémám ez. Ha valaki járt már így, kérem írjon!
dracaena Creative Commons License 2007.02.25 0 0 1992
Köszi. Igen, a befelé alatt azt értettem, hogy a g.velő felé.
Előzmény: kheiron (1989)
Sfakutya Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1991
nem felét, hanem felé
Előzmény: Sfakutya (1990)
Sfakutya Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1990
Gondolom, hogy a "befelé" a gerincvelő felét irányt jelenti.
Előzmény: kheiron (1989)
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1989
Ismétlem: nem vagyok idegsebész, csak általános ismereteim vannak a témáról, de természetesen utánanézek, ha valamire nem tudok válaszolni.

Hogy érted azt, hogy "befelé" nyomul a sérv?

Megelőzésre meg... ha van túlsúly, akkor attól kell megszabadulni, erősíteni kell a hátizmokat (úszással), és érdemes elmenni egy gyógytornászhoz is.
Előzmény: dracaena (1988)
dracaena Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1988
Kheiron, a befelé nyomuló sérvek mennyire veszélyesek? És miért nem műthetőek? És mit lehet tenni, hogy ne romoljon tovább, miközben létezni is kell valahogy?
Előzmény: kheiron (1987)
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1987
Valóban nem írhatom ide, mert reklám lenne. De többfelé dolgozom Budapesten és környékén. Dobj egy mailt, és úgy meg tudom írni. :-)
Előzmény: Törölt nick (1986)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1986
Titok hogy te hol rendelsz ? Gondolom azért nem mondod meg, mert az reklámnak számitani, de ha rosszul gondolom elégitsd már ki a kiváncsiságomat.
Előzmény: kheiron (1984)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1985
Mikor bejelentkeztem akkor a recepcion megkérdeztem, hogy a Jakab dr.-nál mennyibe kerül egy vizsgálat, közölték elfogadtam és a vizsg. után a recepcion fizettem. Vannak különbségek egyes orvosok tarifái között, nem lényeges, de 1-2 e. ft. merrt  a Varga Péter Pálnál többe kerül egy vizsgálatr, mint egy kevésbé ismert orvosnál. Az emeberk tisztába vannak jobbára hogy ki az akihez érdemes menni. Persze sokszor ez sem állja meg a helyét mert egyáltalán nem biztos hogy aki kevésbé vagy egyáltalán nem simert az nerm képes ugyan olyan jól és lelekiimeretesen megvizsgálni. De mi betegek ilyen convencionalisak vagyunk. Kiderült hogy pisiformis gyulladásom van, ami ischiasos tüneteket produkálm, lehet szükségem lenne egy Diphrophos inj. beadására, már javulok egy kicsit u. hogy még nem szántam rá magam, a Veres is azt mondta ő nem szokott steroidot adni.
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1984
Nekem a recepción megnézhető a vizsgálatok díja, illetve előre közlöm, már az időpont-megbeszélésnél. Nincs "borítékolás" meg effélék.
Előzmény: dracaena (1983)
dracaena Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1983
Hát igen. Már akinél. Mert van olyan doki is, aki megsértődik, ha kevesebb van a borítékban, mint amennyit ő gondolt.
Előzmény: kheiron (1981)
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1982
Radiológus vagyok, nem neurológus vagy idegsebész. A fájdalomambulanciákról ezért sajnos szinte semmit nem tudok. :-(
Előzmény: Törölt nick (1979)
kheiron Creative Commons License 2007.02.24 0 0 1981
Én kisebb helyeken rendelek, amik nem annyira a pénzre mennek, mint ahol te jártál. Ajándékba meg.... a gesztus számít, nem az érték.
Előzmény: Törölt nick (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1980
Kheiron legaklább köszönjük hogy van wegy dikonk aki bizto tud segitéste szerezni a ráutaltaknak.
köaszömjük doki
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1979
Még egykérdést kedves dr.  te mit tudsz a fájdalom központok  van ilyen az az Amerikai utén és a Péterffyben is, ott. Rácz edit dr nő végzi őt javasolta nekem Veres dr. pedig náluk is müködik eg   Erőss dr. vzetei. De mondjuk olyanba hogy a gerincembe canoult helyeznek be és fokozotaosan azon történik a fájdalomcsillatios abba nem egyeznék bel.Remélem ez a kinai doki jó lesz, ide is tizszer kell menni, az is 37 e ft-ba kerül és hát a"" tisztaság "kicsit meglepő, de nem kell mindenol szétnézni. Csak segitsen nekem már az a lényeg,.Egyébklént neked az acupuncturáról mi a véleményed? Arányílag sokan veszik igénybe.
Előzmény: Törölt nick (1977)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1978
Csak vizsgálatom voltál és nem volt semmilyen bevatakozás, pl. ?R, CT az lehet hogy tB-re megy, te a sógórnőm most volt ott pár napja és közölték hogy kell neki ct, de náluk 16 e. ft, erre ő a Péterffyt választotta, belátható osőn belül kapott időppontot, ha fizet akkor is időpont egyeztetéas van.
Előzmény: brummadra (1916)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1977
Nem tudom te hol rendelsz de én a Budai Egészségügyi centrumban bizony fizettem az ortop. vizsgálatnál 14.800 ft.-ot ez tavaly van és megkérdezte tőlem a vizsgáló orvos, hogy mi a foglalkozásom, de szerintem ott nem is lehet nem fizetni az ember jelentkezik a recepcion és kifele fizetni kell, az orvos ott alkalmazott és nem vállalkozó. De szivesen fizettem Volna Veres dr-nak is mert nagyon de nagyon rossz  érzésem volt, mert én egy szolgáltatást kivántam igénybe venni és kiválasztottam erre a legmegfelelőbb egyént és nem volt jó érzés hogy nem kellett fizetnem. Azt mondta az assz.nője hogy vegyen neki valami ajándékot, de mit tudnék én neki venni amit ő nem tudna magának megvenni, egy x-ig francia konyakot, vagy mit  valami értékesebb ajándékot, festményt vagy nippet vagy mit ? Különben egyszer már jártam igy, a Szabolcsban ahol volt egy nőgyógy. mütétem és a prof.nem fogadott el pénzt sőt kijelentette hogy ne vegyek neki semmit, mert mindenből készletek vannak felhalmozva. Miután Veres dr. azt mondta hogy azt kizárja hogy gerincsérvem lenne, ma el kezdetm egy kinia dokihoz acupuncturára járni. Ma már jobb egy hónap után.
Előzmény: kheiron (1967)
Gi-gi28 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1976
Na ez azért ebben a formában nem igaz....:-) ;-)
Előzmény: gerzson_156 (1975)
gerzson_156 Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1975
3 napig bárkivel rossz egy légtérben tartózkodni. :))))
Előzmény: Gi-gi28 (1971)
kheiron Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1974

Budapesten, vagy Budapesten kívül? :-) Mert a gép az egy dolog, a radiológus a másik. ;-)

 

(Dobj egy mailt, ha gondolod. )

Előzmény: sirRichard (1973)
sirRichard Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1973

Kheiron, hova érdemes szrinted MRI vizsgálatra menni, ahol jó minőségű gép van?

 

Üdv: sirRichard

kheiron Creative Commons License 2007.02.23 0 0 1972

Ez hülyeség.

 

Valószínűleg keveredett az infó az izotópvizsgálaton átesett személlyel - ővelük tényleg nem jó 1-2 napig ölelkezni

Előzmény: Gi-gi28 (1971)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!