Keresés

Részletes keresés

bombaba Creative Commons License 2015.12.09 0 0 10423

Ezek elég régi kínai gyártású áruk, meglehetősen felárazva.

A vaterán feleennyiért lehetett kapni, az Amazonon is árulták, lesújtó véleménnyel, egész Európában árulták, mint minden gagyi kínai terméket.

Az ára és a minősége a hazai termékbemutatókon árult átverős termékekkel azonos. 

Jobban jársz, ha a pénzt szerzed vissza és legközelebb jobban körülnézel.

Előzmény: mislenyi (10417)
nyubocs Creative Commons License 2015.12.09 0 0 10422

Okoskodás helyett inkább itt egy link.

 

Ne is annyira a bejegyzést, mint inkább a kommenteket olvasd végig tanulság gyanánt :)

 

Tényleg ennyire kell az a lézerradar-detektor?

A Homárra kerülésre váró panaszleveleket nézve hosszú lesz a karácsonyi szériában rosszul teljesítő webshopok listája, de hasznos. A tanulságokat mindenki vonja le maga. Rögtön itt a konkrétan 11 féle terméket árusító Szuperstore.com, ami már azt sem tudja eldönteni[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Előzmény: mislenyi (10421)
mislenyi Creative Commons License 2015.12.08 0 0 10421

Remélem, megoldódik a dolog.

Ma jött email a GLS-től, hogy holnap hozzák a csomagot.

Azt nem tudom, hogy a folyamat, vagy a tegnap feladott levelem alapján.

Előzmény: mislenyi (10417)
BigTrain Creative Commons License 2015.12.06 0 0 10420

sziasztok nekem ezt irja ki a playpal. We're sorry, but that credit card can't be linked to additional PayPal accounts. Please link a different credit card. Azt elismerem hogy párnapja meg szüntetem a playpal fiókomat de kb mikor lehetlesz megint meg próbáli újra playpal fiókot nyitni.

 

 

 

a választ elöre is köszönöm.

 

petike23 Creative Commons License 2015.12.05 0 0 10419

Nekem volt egyszer olyan, hogy lelopták a PayPal jelszavamat, amikor egy nyilvános gépről léptem be.

Észrevettem, jeleztem a PayPalnak hogy illetéktelen tranzakció, és visszarakták az összeget. (2-3e Ft).

Persze rögtön jelszót változtattam.

Előzmény: zlaky (10413)
zlaky Creative Commons License 2015.12.05 0 0 10418

Szerinted  150000.forintot havi rendszerességgel fizetnék ?  Ez egy cím . Egy órával előtte pedig 3000 forint ,más címtől.  A bankom pedig úgy avatkozott bele , hogy letiltattam a kártyámat . Jogosulatlan pénz levét címen  ( ez hasonló lehet , mint amikor ellopják a kártyádat ) vizsgálódik a bank , illetve a megfelelő intézkedést megteszi . Ne kérdezd , hogy mit , mert én sem tudom . Ezt mondták , jegyzőkönyvezték .

Előzmény: bombaba (10416)
mislenyi Creative Commons License 2015.12.05 0 0 10417

A tanácsotokat kérem. Rendeltem dec.1-én a Superstore cégtől egy Dry ballont. A honlapukon 5-10 munkanap a szállítási idő (ezen még belül vagyunk). PP-vel fizettem, rendben is van, a PP számlámon ott is van a -18190 ft. A furcsa az, hogy ott egy INTERNABAVA Ltd. nevű cég áll.

Amikor megrendeltem, jött az email, hogy erősítsem meg a rendelésem. Ezt megtettem, most várom az árút, de nincs visszajelzés, hogy mikor szállítják.

Többször rendeltem e-Bay-on, ott lehetett látni, hogy feladta az illető, vagy hol tartunk.

Rendben lehet ez így? 

bombaba Creative Commons License 2015.12.05 0 0 10416

Ha a Paypalról nyúlták le a pénzed, akkor ott is kellene reklamálnod, nem a banknál. Nem is értem, a bank ilyen ügybe hogy folyik bele, köze nincs hozzá.

Biztos nem rendeltél gondatlanul/figyelmetlenül pl. havi fizetési kötelezettséggel járó szolgáltatást?

Ez szokott előfordulni hasonló "ismeretlen levonás" esetben. Nem jellemző a Paypalnál a lenyúlás.

Előzmény: zlaky (10415)
zlaky Creative Commons License 2015.12.04 0 0 10415

Ismeretlen cím ! Tőlük soha nem rendeltem . Végül is letiltattam a kártyámat . A pénzt visszakapom valahogy , legalábbis a bankomnál ezt mondták . majd kiderül . Addig is türelmesen várok , mást nem tehetek .

 

Előzmény: Black Dragon (10414)
Black Dragon Creative Commons License 2015.12.04 0 0 10414

No de ki nyúlta le? Az csak látod, hogy milyen címen "tűnt" el a pénzed.

Előzmény: zlaky (10413)
zlaky Creative Commons License 2015.12.04 0 0 10413

Üdv mindenkinek ! Járt már valaki úgy , hogy illetéktelenek leemeltek a kártyáról pénzt? Ha igen , akkor ez hogyan lehetséges, amikor azt hallom , hogy biztonságos a Paypal. Minden biztonsági dolgot betartottam , és mégis lenyúltak. 

SwissArmy Creative Commons License 2015.12.02 0 0 10412

Refund visszatérítésnél, átlag hány nap mire a PayPal ráküldi az összeget a bankszámlára?

Z-ON Creative Commons License 2015.12.02 0 0 10411

Sziasztok! Szeretnék paypal hozzáférést. Tudtok aktuális leírást a regisztráció menetéről, a tranzakciók működéséről, illetve, hogy mire kell figyelni vevői/eladói oldalról? 

C. Vieri Creative Commons License 2015.11.26 0 0 10410

:)

Előzmény: sjohn (10409)
sjohn Creative Commons License 2015.11.26 0 0 10409

Á nem, megoldódott.

Volt a PP-n 1.81 fontom.

Előzmény: C. Vieri (10408)
C. Vieri Creative Commons License 2015.11.26 0 0 10408

Pillanatnyi árfolyammozgás lesz az oka szerintem.

Előzmény: sjohn (10407)
sjohn Creative Commons License 2015.11.26 0 0 10407

Sziasztok!

 

Ez qrva érdekes.

E hónap 23.-án vettem ugyanattól az eladótól, ugyanolyan terméket, cca 5 perc különbséggel, este 8 körül.

 

2015.11.26.

VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL
PAYPAL * -96.835

 

2015.11.26.

VÁSÁRLÁS KÁRTYÁVAL
PAYPAL * -97.660

 

Miért nem egyezik a két levont összeg? 

 

Mindkettőnél ennyit ír az eBay a vásárláskor:

 

ORDER TOTAL
88,100.55 HUF
+ 6,603.47 HUF
shipping

Katka86 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 10406

Nem téged hülyéztelek le, elnézést, hanem te irtad hogy hogy lehetek ilyen naiv több másik emberrel együtt. Csupán azért válaszoltam erre, mert ha egy trabantrol lenne szo vagy egy egy kis valamiröl akkor nyilván gyanussá válik a dolog... Igy is az volt, csak több idöbe telt a megbizonyosodás. :)

Előzmény: bombaba (10404)
nyubocs Creative Commons License 2015.11.21 0 0 10405

Ha ennyire képben vagy, akkor ez a kérdés miért merült fel egyáltalán?

Ha felmerült, kérdeztél itt és válaszoltak, akkor miért a válaszadót kell lehülyézni és felháborodni?

 

(a kérdés csak költői volt és inkább bombaba-t támogató :D )

 

 

Előzmény: Katka86 (10403)
bombaba Creative Commons License 2015.11.21 0 1 10404

Elnézést, hogy válaszoltam. Többet nem teszem.

Előzmény: Katka86 (10403)
Katka86 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 10403

Autos oldalon van hirdetve, nem kis értékü autotrol van szo, igy eltudtam képzelni hogy megéri valakinek elvinni. A westerunionos utalásom nem személyesen, hanem neten, bankszámlárol valo utalással ment volna, igy a WU miutzán sztornoztam a küldést visszautalja nekem a teljes összeget (utalás dija stb..) . Ahogy gyanakodni kezdtem, jutottam ide, a forumba, valamint azota ismerösöktöl szereztem eredeti paypal emaileket is, és már tudom mi a különbség ;) 

Lehet hülyének nézni, nem a te károd, hanem az enyém lett volna, de nyilván nem küldtem volna sehova egy vasat sem a továbbiakban. 

Előzmény: bombaba (10402)
bombaba Creative Commons License 2015.11.21 0 0 10402

Olvass már el néhány hozzászólást, mielőtt kidobod az ablakon a pénzed. Vagy olyan sok van? Utaltál, mielőtt utánanéztél volna, hogy egy roncs autót miért éri meg valakinek sok pénzért megvenni, elszállíttatni? Hogy tudtok ilyeneket elhinni? Azt hiszitek, találtatok egy "madarat" vevőnek, pedig ő talált egy naív balekot magának fejőstehénnek.

Az olvtárs, akitől kérdezel, megkapta válaszként, hogy szép nagy átverésbe futott bele, nem fog többet jelentkezni.

Nemrég volt itt egy másik olvtárs, aki hasonló kamura küldött közel 1000 eurot a vakvilágba (pedig kisebb értékű dolgot szeretett volna eladni), persze elbukta. Normál Paypalos adás-vételben nincs Western Union, és nincs olyan eset, amikor  az eladónak kell pénzt utalnia. Nem utalt neked egy vasat sem a "vevőd",  csak hamis emaileket ír a Paypal nevében.

A Western Union-tól nem tudom, hogy fogod a pénzed visszaszerezni, de valószínű nem lesz ingyen, ha egyáltalán sikerül. Tekintsd tanulópénznek és örülj, hogy "olcsón" megúsztad.

A jofogasban hirdettel? Mostanában onnan szedik az áldozatokat, vagy egyéb ingyen hirdetési helyekről.

 

Előzmény: Katka86 (10401)
Katka86 Creative Commons License 2015.11.20 0 0 10401

Hello, mi az autonkat adnánk el igy (egy roncs sajna,de alkatrésznek jobb nem is lehetne), és nekem is ehhez a "céghez" kellett volna utalnom WesternUnionon,de elöször elirtam a nevet, aztán jött egy mail a paypaltol, hogy nem jo szállitot adtak meg. Szerencsémre gyors sztornoztam a pénzküöldést,bár elvileg 5nap mig visszakapom számlára a pénzem. Bár engem egy tök más nevü alak talált meg, de furcsálltam hogy nem érdekli semmi, neki ugy jo minden ahogy van. De gondoltam látta a képeket fogalmam nincs hogyan de kibogozta a leirást (merhogy angol a pasi) és gondoltam minden ok. Viszont arra hivatkoztam hogy nincs több pénzem amit elküldjek meg kell várnom amig visszajön, kaptam 72orát az ujraküldésre, addig amig ezt nemteszem meg, nem kapom meg a pénzt amit a pasi nekem elutalt. Szoval most eszembe jutott hogy utána nézek én ennek a cégnek ahova a pénzt kéne hétfön küldjem,de a nagy semmin kivül semmi sincs. Érdekelne neked ez a Holl logistics Kina? Valami Xiao Schuchen névre?  mivel nálad már eltelt pár nap,most hol tart a dolog?

Előzmény: Jntnr (10393)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.17 0 0 10400

Szia  köszi  a  választ  .

Ugy érted  hogy  egy  teljesen  újat  regisztráljak ?

Nekem  ami  volt   üzleti  volt   akkor  még  az  egyszerü  volt   .

 

köszi  jános 

Előzmény: Törölt nick (10399)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 10399

Nem lenne egyszerűbb egy új azonosítót regisztrálni?

Előzmény: Törölt nick (10398)
Törölt nick Creative Commons License 2015.11.16 0 0 10398

Sziasztok     ,  kb  8-9 éve  regisztráltam  a  paypalra.

De a jelszavamat elfelejtettem  , ha  úgy lépek  be  hogy elfelejtettem a  jelszavamat  ,  felteszi  az ellenörző kérdéseket? Az ellenörző kérdéseknél   figyeli  a  helyesírást  . ha  az ellenörzö kérdésekre   nem tudom  a választ  van esélyen hogy  visszakapom a  fiókomat? 

köszönöm  a  segitséget  jános 

 

Zolman2 Creative Commons License 2015.11.13 0 0 10397

sziasztok!

 

bocsha volt már, de nem akarok végigolvasni 10000 hsz.-t... ebayen árulgatok egy ideje, banki utalással minden gond nélkül, viszont egyre többen cseszegetnek, hogy paypal-al akarnak fizetni... miután olvastam, hogy ehez meg kell felelni bizonyos feltétleknek, illetve eleinte visszatartják a pénzed, nem ugrottam lehetővé tenni, van 25 pozitívam ebből fele eladás (100+eur/db nem hajgumik), aki akart az vásárolt és eddig gond nélkül (kopkopkop)... viszont lassan belátom, hogy haladni kellene a korral, meg aztán biztos magasabbra szöknének  a licitek is...

 

viszont eddig mindig csak droidokba futottam bele akinek valaki mondta, hogy csak paypallal vegyen és az mint  a birka úgy is tesz... mikor megkérdeztem tőle miért, nem tudott válaszolni... (én általában szeretem tudni miért teszek valamit, nem azért mert a józsi mondta) szóval teszem azt én egy téglát adok fel hansnak, az kibontja otthon egyedül a szobájában és téglát talál a csomagban... ilyenkor mi van? hogy bizonyítja a paypal felé?  vagy fordítva, én elküldöm az árút ő meg azt mondja téglát kapott... akkor tőlem levonják a pénzt, így se pénz se árú? ez így eléggé nem járja... banki utalással legalább az eladó be van védve... tapasztalatok?! köszönöm

nyubocs Creative Commons License 2015.11.13 0 0 10396

Azt kellene már megérteni, hogy nincs olyan, hogy 99% átutalási állapot.

 

Nem az e-mailből kattintva belépsz a PayPal fiókodba!

Ha nincs ott a pénz, akkor nem kaptál egy fillért sem. Ennyi+1bambi.

 

Előzmény: Jntnr (10393)
bombaba Creative Commons License 2015.11.13 0 0 10395

" de honnan tudjam, hogy az az email, amin a 99%-os átutalási jelzés van, az frankó, és valóban jóváírják?" - innen:

https://www.paypal.com/selfhelp/article/FAQ1895/1

A PP-nek lehet bejelenteni az ilyen leveleket. 

Olyan lehetetlen dolgokra harapnak rá "vásárlóként" ilyen ügyekben, hogy az elképesztő. Volt itt már ilyen ügyben használt mobil, műszaki cikk, motor, ipod, bútor, stb, de változatos a műfaj. Újabban a jofogas a vadászterepük, viszonylag nagyobb értékű, szállítható árukat keresnek, anyagilag megszorult eladóval, más nem is számít náluk. 

Ebben a topikban kb 2010 óta elég sok eset fordult elő, aki előbb utal, aztán kérdez, az elbukja a pénzt.  

Előzmény: Jntnr (10393)
C. Vieri Creative Commons License 2015.11.12 0 0 10394

Olvass vissza, átverés, már 3-4 ilyenről volt szó az elmúlt időszakban itt is, meg ha rákeresel arra, hogy "nigériai átverés", akkor látni fogod, hogy ez arra egy klasszikus példa. Eszedbe ne jusson egy fillért is küldeni WU-on.

Előzmény: Jntnr (10393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!