Keresés

Részletes keresés

aknot Creative Commons License 2005.12.10 0 0 322
Ezt a piac-dolgot nem értem. Vásárcsarnok OK, hogy nincs, de piac (jó, nem csak zôccséget árulnak, hanem mobilelôlapot is) van, és AAAaaa állításával szemben nem drágább, mint a szupermarket és frissebb. HA török zöldségestôl veszed, még frissebb és még olcsóbb. Legalábbis SELondonban.

HA zárás elôtt (mondjuk 4PM körül) mész, lehet alkudni. Illetve nem is kell, mert eleve leengedik az árát, vagy a dupláját adják.

Ha paki-csülök, akkor az biztos nem olyan, mint a magyar, mivel az birka! (van valami a disznóhúsról egy könyvben, amit ezek mind olvasnak, ezért nem a CsülökPéknéMódra a nemzeti eledelük (o: )
Egyszer zárva volt az angol hentes, ahol karajt akartunk venni és a párom javasolta, hogy nézzünk be mellette a pakisztáni henteshez, ha nem is eszik, azért árulhatják alapon. Én mosolyogtam, ami a "pork" szó által kiváltott ijedtség hatására apró kacagássá változott. Szegény hentes olyan arcot vágott, mintha pusztán a disznóhús szó kiejtése a boltban elkárhozással fenyegetné!
Előzmény: A nyolcadik törpe (308)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.10 0 0 321

A veletlenul kivalasztott ket szot probald meg egy temakoron belul kivalasztani.

 

Mondjuk legyen a temakor a konyha.

 

Ide kivalaszthatod pl. az alabbi ket szot:

 

1: sargarepa

2: zomancos fazek

 

Meg elfogadhato:

 

1: kuktafazek biztonsagi szelep

2: vizora leolvaso ember biciglijenek kromozott kulloje

 

Nehezen temaba illesztheto:

 

1: halalbuntetes

2: lavinaveszely

 

 

 

 

Előzmény: panaszkönyv (318)
aknot Creative Commons License 2005.12.10 0 0 320
AARI?  bocsi ha nem emlekszem pontossan...
Bocs, ezt nem hagyhatom ki! Te szôke vagy??? (o:

Van jobbra egy "gördülôsáv"nak nevezett szürke csík, aminek segítségével le lehet menni egészen a 287-es hsz-ig: ADI (o:
Előzmény: sheren (306)
aknot Creative Commons License 2005.12.10 0 0 319
A RouteMastereket vonták ki tegnap (amikre hátul kell felszállni, 1952 óta nyomják), de turistabuszként még futnak sokáig (éppen tegnap versenyeztem egy gyönyör?en felújított példánnyal), az olympiáig biztosan. Az újak is emeletesek, csak modernebbek.
Előzmény: panaszkönyv (305)
panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.10 0 0 318

Szia Törpe!

 

A Nat Geo-t, a Discovery-t, az Animal Planet-et annyira imádom, hogy gyakorlatilag ezek (és a Duna TV) miatt van egyáltalán tévém. De mit érnének, ha nem magyarul beszélők lennének?  Ismeritek pl. a River Cottage sorozatot? Na, én valami ilyesmi helyen szeretnék élni! És aranyos a humora a filmnek.

 

Persze elhiszem, hogy jó módszer, amit írtál.

Annál pedig pláne jobb, amit én csinálok.

Kora reggelente - amikor még mindenki alszik - , a konyhában halkan motyogok magamnak angolul, minden féléről, ami csak eszembe jut. Oszt naponta 2 új szó, csak úgy blintre kiválasztva a szótárból. No, ennél minden módszer jobb.

 

Végülis, ha én egyszer valóban megtanulom ezt a nyelvet egy elfogadható szintre, akár Nobel-díjat is kaphatnék. (Egyedül, tanár nélkül, segítség nélkül, 50 felett ...)

nagyi

Előzmény: A nyolcadik törpe (317)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.10 0 0 317

A nyelvtanulas legjobb modszere - legalabbis szerintem - az abbol all, hogy egy ismeretterjeszto musort nezel, ahol a legtobb szoveget egy narrator mondja. Pl, termeszetfilmek, Discovery, Nat Geo, stb csatornakon. Ezek a szovegek altalaban heves erzelmektol mentesek, es profi hangzasuak. A Nat Geo, bar ammerikanus, itt megis british verzio van, brit narratorral, szoval ok.

 

Eme szoveget meg kell fejelni a kepujsag azon oldalaval amit a hallasserulteknek talaltak ki, vagyis feliratozza a musort ugyanazon a nyelven, vagyis angolul. Igy egyszerre lehet latni es olvasni a szoveget, es a pontos kiejtest hallani. A leirt szoveg 90%-ban azonos az elmondottakkal.

 

Problema: Disco es Nat Geo nem bir felirattal, igy sajna maradnak a helyi brit adok, BBC 1 2 3 4 5 es tarsai, de ott is sok-sok hasonlo parameterrel rendelkezo musor talalhato.

 

Nem ajanlom azt a musort aminek a temaja amugy sem erdekelne, minek akarnak magadat kinozni, igaz?

 

Ez a megoldas a nagyonkezdok szamara sajnos nem mukodik, de elorehaladott allapotban az ember kiprobalhat egy angol komediat is!

 

Sok sikert!

 

Előzmény: panaszkönyv (312)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.10 0 0 316
Egyebkent koszi az otletet !
Előzmény: gukker888 (314)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.10 0 0 315

Ezt Te kiprobaltad?

 

Azert erdekel, mert en akartam vinni haza egy sky apparatust hasonlo adminisztracios megoldasokkal, de egy sky-fuggetlen muholdas ember aztmondta, hogy nem fog menni, mert a "footprint" nem er el olyan messzire.

Azt tudjuk hogy - legalabbis a skynal - a szerzodesben benne van hogy CSAK Angliai hasznalatot engedelyeznek. Dehat ez az aprobetu minket telleg nagyon erdekel :)))

 

Itt (angliaban) nekem van analog Duna Tv es mtv2, azokat jol tudom venni, tehat ezek "footprint"-je ider.

 

Ha a Te procedurad kiprobalt es bizonyitott (es nem csak a "haveromtol hallottam") akkor en azonnal vevo leszek egy ilyenre.

 

Nem a szavahihetoseged a kerdes, hanem az hogy mukodik / ugytudom-mukodik kerdes eldontese. Remelem igy ok, es nincs felreertes !

 

Udv.

8T

 

Előzmény: gukker888 (314)
gukker888 Creative Commons License 2005.12.10 0 0 314

Tisztelt Panaszkönyv!

 

Ha kihozod az UPC-s müholdvevöt és tányért, és fizeted magyar bankszámláról a havidíjat, (min 5000 forint), akkor minden magyar adót foghatsz, ami létezik.

 

M1. M2. Duna, RTLKlub, TV2, Discovery(magyar), Spectrum, NATGEO, Filmmuzeum, MINIMAX, ....mindegyik

 

 

üdvözlettel, Varga Zoltan

 

 

 

Előzmény: panaszkönyv (299)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.10 0 0 313

Sajnos az emlitett muintezmenyek a hazudozas magasiskolai, illetve azok szocsove, a mai magyar politikusok is az ok "kimuvelt" nebuloi.

Bar ez egy masik topic, es bocs az off-ert, de ajanlom mindenkinek, hogy nezzen utana a "demokracia" es a "free world" igazi jelenteseinek, kulonben marhara pofara fog esni a csalodastol, ha esetleg Angliaban valami mast vart.

Vagy egyszeruen csak "megy az arral", ujsagot nem olvas es xarik az egeszre, es igy megkimeli magat az onidegesitestol. Ebben az esetben viszont "megadta magat".

Azert van napos oldal is, fel a fejjel!

 

 

 

Előzmény: panaszkönyv (312)
panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.09 0 0 312

Egyre inkább kezd érdekelni, hogy mit hazudhatnak akár a BBC-n, akár a CNN-en?

Én azt gondoltam, hogy csak itthon megy a porhintés.

Jesszusom, hát sehol nincsenek normális politikusok?

 

Tényleg, miket hazudhatnak...?

Hmm.

De, most komolyan ...?

 

(Hogyan kell erősen gondolkodó jelet írni?)

..... ?

nagyi

 

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.09 0 0 311

:))))))))))

 

:)))))))))

 

:)))))))))))

 

:))))))))

Előzmény: panaszkönyv (310)
panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.09 0 0 310

Törpe, újra átolvastalak, s azért az sem rossz, hogy ne hagyjam magam befolyásolni a mondanivalóval!!! :-)))))

 

Tudod, én úgy, de úgy hagynám magam, csak ÉRTENÉM!!! :-)

De egyenlőre csak a "the" "and" és társai érthetőek, igaz, azok viszont kristály tisztán! :-)))

nagyi

panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.09 0 0 309

:-D

 

CNN!!!   :-)))

 

:-D

no, most jól kiröhögtem magamat!

És még az sem tűnt fel, hogy az időjárás jelentésnél Észak-Amerika térképét mutatták!!! :-)))

 

:-D

Most mondanám, hogy hű, de gáz, de sokkal inkább vicces, még az sem zavar, ha most a fél ország rajtam rötyög!

Bár így most elvesztegettem 2 teljes napot! (csütörtök óta hallgatom)

Azért kíváncsi vagyok, vajon hány hét után fogtam volna gyanút?

(Ha egyáltalán ... :-)))

No, persze, tényleg inkább csak hallgattam és nem néztem...

 

BBC, na jó, de biztos, hogy van nekem olyan csatornám?

Meg ha van, akkor mire fogom majd, hogy nem értem? ;-) Mert most nyugodtan mondhatnám, hogy "hát persze, ez a nyavalyás jenki szöveg olyan randa és érthetetlen!" :-)

 

Kösz, Törpe!

Na, ennyit már rég nevettem (magamban)! Mert az aprócska probléma csak az, hogy még a munkahelyemen vagyok és nagyon szigorúan kell(ene) néznem!

nagyi :-)))

 

AAAaaa-nak! Tényleg váltottam böngészőt! :-(Kösz.

Előzmény: A nyolcadik törpe (308)
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.09 0 0 308

Rossz adast hallgatsz!!!

 

A CNN az otvaros amerikaiul beszel !

 

Tekerj at a BBC-re, az a tutti.

 

Bar mivel mindkettoben egyforman hazudnak, ezert a mondanivaloval ne hagyd magadat befolyasolni, csak a kiejtest figyeld.

 

Piac: Magyar piachoz hasonlo nincsen, legalabbis errefele. Ami van es meg belefer a "piac" definiciojaba az ok, azert szeretem mert altalaban olcsobb es jobb mint a texco es hasonfajtai. A "bio" feliratot elkerulom, az csak egy baromsag, es valoban esztelenul tobbe kerul.

Pl a birminghami piacon lehet fustolt csulkot kapni az indiaiaktol (vagy paki?) ugyanolyan mint a magyar, a kulonbseget eszre sem lehet venni. Csak az a gaz, hogy a belvarosban van a Bullring mellet, ahova epeszu ember nem szeret jarni, kulonosen nem szombat delelott. (Trafix jamix)

Mi a hust egy helyi paraszttol vesszuk, a beef sajatja, disznyohust megrendelesre hoz, az is tutti finom friss es jo, valamivel a texco ar alatt van. (Elenyeszo kulonbseg)

 

Alku: megprobalhatod, nem vernek meg erte, de lehet hogy a kepedbe rohognek.

 

 

Tobbi kerdesre: Vagy nincs infom vagy a mar adott valasszal egyezik.

 

 

Előzmény: panaszkönyv (305)
AAAaaa Creative Commons License 2005.12.09 0 0 307
1. EU tagallamok lakoi ingyen tanulhatnak angolt allami nyelviskolakban

2. Piaci arak joval magasabbak mint a supermarket. Oda azert megy az ember (mar aki), mert jobb minosegu arut akarsz venni (azaz angol, bio, dragabb) vagy mert sznob vagy. Ezekhez nem illik az alkudozas.

3. A szamla aljan vagy rajta van, hogy 'service included' vagy az hogy 'service not included'. Ez csak a kiszolgalas - azaz az etlapon szereplo ar a kaja, a plusz 10-15% a pincer es a tiszta tanyer. Borravalo - ha akarsz (de azert illik) - ezen felul van mindig.

4. Nem valtottal bongeszot? Explorerrel van nekem, Firefoxal nincs.

Udv
Előzmény: panaszkönyv (305)
sheren Creative Commons License 2005.12.09 0 0 306

Szia Maidenhead!!!

 

Csudi szerencses vagy hogy karira hazaengedtek tudod-e??? Az Imperialban ez egyenlo volt a lehetetlennel...

 

Mikor lenne Neked jo? En vasarnap szabad vagyok minden kotelezettsegtol, ill jovo het kicsit huzos mivel vasarnap 18-an megyek haza En is... Ha pesti vagy vagy kornyeki akkor otthon is talizhatunk bar szerintem otthon a csalad es a baratok az elso Neked is... hetfo bizti nem jo kedd uni, szerda max delutan, este... csut pentek uni... szombat munka es pakolas..... vasarnap HAZA!!!!:)))))

No szoval :))))  ha vasarnap vagy mas nap jo neked kuldj uzit moblira legyszi mivel otthon nincs netem meg...07771712639  (kerek mindenkit a forumon hogy hulyesegekkel kimeljetek a memoriamat..:)))... de ez a szam barkinek elerheto aki szeretne felvenni a kapcsolatot velem...

 

AARI?  bocsi ha nem emlekszem pontossan...

 

nagyon is erdekelne ez a 2 honapos rata!!!! :)))) jo otlet a lemondott orakra valo lecsapasos strategia, nem fogom elfelejteni!!!:))))

irj tobbet a rendszerrol ha van egy kis idod legyszi mert jan kozepetol amikor visszaterek ide nagyon Hot lesz a tema ez ugyben...

 

No bucsu mindenkinek kellemes hetveget!!!:))))

Sheren

panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.09 0 0 305
Káposztás-cvekedlis szép napot mindenkinek!

Mi van a londoni buszokkal???!!!
Hallgatom a CNN-t (perszer nem azért mintha érteném, csak hogy szokja a fülem a nyelvet) és valami olyat hallok (inkább látok), hogy ki akarják vonni a forgalomból az emeletes piros buszokat? De amit helyette beállítanak azok csak újabbak?
Vagy mííí..???!!!

Kedves nemegoistatörpe, bizonyára tudod - de azért a többieknek is leírom - , hogy természetesen, minél több választ kapok a kérdéseimre, annál jobban örülök. Nyilván nem az eldöntendő kérdésekre gondolok, hanem a "lisztért a szomszédba" tipusúra.
És azért nem köszönöm meg a válaszokat, mert az "ezer kérdés"-t nem véletlenül írtam, valóban ennyi mocoroc bennem. Majd a végén ... :-))

No, akkor csapjunk a lovak közé!

1. Ismerősöktől hallom, hogy külfödről érkezett munkavállalóknak a britek angol nyelvsuliba járást biztosítanak INGYÉRT! Hogy van ez? Mitől függ, hogy kinek, hol, mennyi ideig lehet ingyen angolt tanulnia? Tudtok erről valamit?

2. Mi a helyzet a piaci - váráscsarnoki - árak alkujával? Úgy értem, természetes, lehetséges, vagy egyáltalán nem ajánlott alkudni? Tudom, egyes országokban ez szinte kötelező, de Angliában ez hogy műkszik (nem a boltokra gondolok!)?

3. Igaz, hogy minden étterem, szórakozóhely számlájában benne foglaltatik a borravaló, vagyis nem kell ezt külön megfizetni? Ha nem így van, honnan tudod, hogy éppen milyen helyen vagy? (Csak nem megkérdezed?)

4. Fórummal kapcsolatos kérdés: ki tudja, hova tűnt nekem a képernyőmről az a menüsor, amiben lehetett betüket szerkeszteni, aláhúzni, kiemelni, más színnel írni stb? Hogyan lehet visszacsalogatni ezeket?

A dolgozóknak jó munkát, a diákoknak okosodást, a gyerekeknek izgalmas Karácsony-várást, a fórumozóknak sok információt kívánok!
nagyi
A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.08 0 0 304

Vizcsapok:

 

Konyha:

 

Furdoszoba:

 

 

Es megegyszer furdoszoba:

 

 

 

Nagymamam 1932-ben csereltette le az ilyen csapokat kozos kiomlosre, dehataz Magyarorszagon volt.

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.08 0 0 303

Ime a metrik rendszer egyik szulemenye:

A 2.272 literes tejesuveg.

 

 

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.08 0 0 302

AAAaaa ur mar megvalaszolta a hozzam intezett kerdeseket. (nemvagyokegoista, nemvagyokegoista, nemvagyokegoista, ...)

 

1: mint mar mondotta volt

 

2: nekem 2 antennam van, nagyon szeretjuk az esti meset, es neha megnezem a tv hiradot is. Es neha valami filmet is lehet latni.

 

3: keresd inkabb az ingyenes muzeumot, mint az ingyenes napot. Sajnos nehanynak az ara - kulonosen ha negyen vagyunk a csaladban - mar bolondnak ment. Csaladi jegy = 3 es fel szemely aru jegy, naggyon koconom!

 

4: Szinte mindenhol metric van. Kivetelek: Tavolsag es autok sebessege, valamint az oreg emberek szokasa. A kocsmaban meg pintrol beszelnek de torveny irja elo, hogy a metrik is ki kell legyen irva, szoval sokhelyen inkabb dupla mertekegyseg van feltuntetve. Nehany termek megorizte colos mivoltat, ugyanugy mint Magyarorszagon: csovek, deszkak, stb...

Illik azert tudni legalabb kb-re az angol mertekegysegeket, hogy legalabb nagysagrendileg legyen fogalmunk arrol amirol beszelnek.

 

A felesegem a tejet 2.272 literes edenyben veszi, mert az pont 4 pint. Hat valahogy igy alltak at metrikre.

 

 

 

Előzmény: panaszkönyv (299)
AAAaaa Creative Commons License 2005.12.08 0 0 301
1. Ha kelet-europai akkor ad szivesen. Ha angol akkor elmagyarazza, hogy hol van a bolt.

2. Duna tv-re es kiralyi kettesre lehet parabolat iranyitani, de minek?

3. Nevesebb londoni muzeumok (British, Science) mindig ingyenes. Ezenkivul 1 nap van, amikor ingyen nezhetoek (a sor is ehhez igazodik)

4. Szamukra az europai mertekegyseg a pint, lb, lab.

Udv
Előzmény: panaszkönyv (299)
panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.08 0 0 300
... ja, és Sheren-nek, Maidenhead-nek szorítok, hogy összajöjjön a tali ... :-)))
nagyi
panaszkönyv Creative Commons License 2005.12.08 0 0 299
Törpe, köszi!

Sajnos mára a hülye kérdések jutnak, bocs....

1. Ha Angliában átmegyek a szomszédhoz egy bögre lisztért, mert elfogyott:
csúnyán fog nézni rám, v. hülyének fog gondolni, v. azt hiszi, hogy csóró vagyok és nincs rá pénzem, vagy egyszerűen csak ad, mert tudja, hogy ő is járhat még hasonló cipőben.

2. Lehet TV-n magyar adást fogni (valahogy?)

3. Van(nak) olyan nap(ok), amikor ingyen lehet látogatni a nevesebb múzeumo(ka)t?

4. Az angolok ma az európai mértékegységeket használják, vagy még ezeket a bugyuta yard, pint meg nem is tudom micsodákat?

... és változatlanul keresek olyan brit hirdetőujságot, amiben ingyenesen közlik a hirdetést.
Hmmm, ... semmi ...?

Köszönöm
nagyi
Maidenhead Creative Commons License 2005.12.08 0 0 298

Hali!

 

Benne vagyok Sheren,szivesen osszefutok veled!A kornyezetemben sajna nincs magyar!Ez persze egy reszrol jo,mert az angolba belejottem,ill. sok uj embert ismertem meg.Foleg a munkahelyemen kellett alkalmazkodnom sok fele naciohoz,franciak,nemetek,olaszok.

 

Meg akar Dec.-ben is talalkozhatunk,bar most orulet van a hotelban,csak Karacsonyra engedtek haza,szilveszterkor dolgozom!

 

Hol es mikor lenne neked jo?

 

 

 

Herrbert Creative Commons License 2005.12.08 0 0 297

A csaptemahoz (en is ezt utalom itt a legjobban):

Bementem egy Focus nevu barkacsaruhazba. Foleg ketteosztott csapokat lehet venni, es ez is az olcsobb. Hogy azert olcsobb-e, mert olcsobb az eloallitasa, vagy mert erre van kereslet, azt nem tudom, de gyanitom, az utobbi.

Nem tudok hozzaszokni, de vagy hideg, vagy forro vizzel mosok kezet. Esetleg megnyitod a meleg csapot es amig nem forro, addig langyos vizet kapsz. A fogmosashoz pedig ott a pohar.

AAAaaa Creative Commons License 2005.12.08 0 0 296
Szerintem az oktato kivalasztasanal rogton kerdezd meg a sikeres vizsgak aranyat. Ha 50% felett van, akkor valoszinuleg jo okatast kapsz.
Nekem 2 eve, Londonban extra gyorsan 2 honap volt. Nagy a varasi lista az elmeleti es gyakorlati vizsgara (es csak a meglevo papirral lehet jelentkezni - azaz ideiglenes jogsival az elmeletre, elmeleti vizsgapapirral a gyakorlatira). Ha flexibilis vagy munka szempontjabol es barmikor tudsz menni vezetni es vizsgazni akkor gyorsan le lehet tenni. En a gyakorlati vizsgara azert nem vartam a szokasos 4-6 honapot, mert naponta ketszer haromszor neztem a honlapjukat es amint valaki visszamondott egy vizsgat - barilyen idopontban - rogton megprobaltam lecsapni ra.
Előzmény: sheren (294)
sheren Creative Commons License 2005.12.08 0 0 295

Maidenhead!!!

 

Most jottem ra!!! Voltam mar ott!!! Clivenden! Marmint nem az etteremben de a parkban stb...  Gynyoru hely... A munkaadom dedelgetett alma volt egy miniszteri rezidenciat berendezni ott (dedelgetett alma volt prime minister lenni is) csakhat...

 

mindegy ha meg mindig szeretnel talizni velem en partner vagyok!!!

 

Haho Magyarok!!! Veletek is :))) Ha barki akar baratkozni with egy rather wild minded girl here me!!! A wild minded jelzo comming from my employer ;)))

Bye sajna a szunetem lejart vissza az iskolapadba :)))

sheren Creative Commons License 2005.12.08 0 0 294

Hello Seci!!!

 

Koszi a jotanacsot megfogadom. Nincs otthon sutyi vezetgetes inkabb a profikra bizom. Mar csak egy kerdes: ADI? AA-rol mar hallottam, Bsm? -rol is plusz az itteni magan futarokrol de ADI uj nekem... Azt hiszem a hetvegen belevetem magam a telikonyvbe es kikeresem az ittenit...:))) Koszi szepen! :))

A raszanando £1000 ok a biztos jo tanitasert, de mennyi idot vesz igenybe? KB? Tudom candidatetol fugg leginkabb, szerintem En ok leszek, no tapasztalat viszont lelkesedes az van:))) es sajat kocsitol ne felj mivel meg nincs... :)))

 

Hi Maidenhead!!!

 

Szivessen taliznak veled, a "haverom" Rita sajna Torquayban van (5.5 ora Londontol) szoval a talalkozas vele nehezkessebb viszont januarban jon haza szoval mi legalabb egy hetet tudunk majd "bandazni" egyutt...

En egy "5*"-osban dolgoztam egy bo evet, es a managerunk aki meglepoen no mi? magyar volt... :))  Eleg magas standerdet allitott fel, magyaroknak meg inkabb szoval porges az volt...

A porges mint olyan nem ujsag nekem de a minosegi munka teljesitese amikor nincs meg a megfelelo felszereles az parszor kiakasztott...  Pl Dover Sole es es a nagy szelet husi (most ha megolsz se jut eszembe a neve) szervirozasa az asztalnal, altalanos volt same time 12-15 asztal amikor egy stationhoz egyszerre 5!!!! asztal volt leultetve ugyanabban a negyed oraban!!!! (amikor mar eleve volt 4 az elozo negyedbol) No nem akarok panaszkodni, En nagyon is elveztem amikor birtam, ha jo volt a commis vagy a chef. A problema az Imperiallal az volt hogy a maximumot akartak a minimum raforditasaval... pl reggeli 300-ra de nem volt eleg asztal leultetni oket nemhogy rendessen kiszolgalni, ugyanakkor legy kedves es mosolygos, de a supervisor leorditja a fejed amiert a szomszed station!!! nincs rendben...

 

na jo most abbahagyom mert a vegen ugy dontesz no tali ezzel a nyafis lannyal:)))

 

Szoval a velemeny!!!  Mindenkepp cv-n hatalmas goal a michelin staros munkahely!!!!  es az amit ott tanulsz csak a javadra valik!!!  En is gondolkodom hogy a nyari 3 honapra lemenni az Orestore Manorba (Ritus munkahelyere) visszacsoppenni a tengerbe (oszinten mondom hianyzik...) ill. bar nem akarlak lerohanni mivel nem tudok meg semmit de akar a Te helyed is szobajohet ha vesznek fel csak nyarra- viszont ezt csak ha Te is ugy latod nem tukmalom ra magam senkire viszont eleg direkt vagyok ahogy szerintem ezt latod is :)))

 

No jo most mar abbahagyom, sok infoval lerohantalak titeket...

Miota vagy ott?

szisztok Sheren

A nyolcadik törpe Creative Commons License 2005.12.07 0 0 293

AAAaaahh Ur mar szinte mindent megvalaszolt.

 

Szendvics: szo szerint igy igaz. Borzalmas egy allapot. Es mivel ez a szokas en sem nagyon tudok kitorni belole. Gondold mi lenne, ha az ebedidoben az irodaban ahol dolgozom eloszednem a zetelhordot es kipakolnam a koromporkoltet, toltottkaposztat, kovaszosuborkat, palacsintat, jokai bablevest, tejfollel, kenyernek egy keves rantotthust.

 

Ennel valamivel jobb volt amikor a franciaknal voltam, egy nagyon regi kapcsolat elhivott, (akkor meg Mo-rol) egy honapra mert volt valami surgos munkajuk es kellett az "ugyes" kez. Minden melos delben visszaoltozott rendesbe, es mindenki ment ahova akart. Vagy haza, vagy be a varosba, vagy az ipari parkban levo etterembe. Az ebedhez belefert egy uveg bor is !!! Mindenki ebedjet a ceg fizette!!! A bort is!!!

Utana visszamegy, visszaoltozik jaccosba, es du muszak 5-ig.

Bocs az OFF-ert, de kellet a kontraszt miatt.

 

 

Csap: Szerintem el van menve az eszuk, ott lehetne ahol a Luftwaffe bombazott 1940-ben. szerintem oda is a regit epitettek vissza.

 

Hirdetesugyben nincs otletem, azt tudom, hogy semmi sincsen ingyen errefele.

 

Udv es gratula a nyelvtudashoz.

8T

 

Előzmény: panaszkönyv (288)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!