Keresés

Részletes keresés

bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6545

Kedves bujukcekmece!

 

Úgy látom az első képen, hogy nem hagytál a fán semmi eredeti vesszőt, csak a 40 oltásod lett ráültetve. Én nem mertem a saját teljes fa oltásomnál (meggyre cseresznyét) így tenni, szívóágnak mindegyik oltás alatt meghagytam az alany egy-egy kisebb vesszőjét. Nem tudom, hogy jól tettem-e, de valahol a fórumon régebben olvastam, hogy így kell. Viszont nagyon sokáig nem indultak be az oltások (még ma is csak egy), így egy idő után ledörzsöltem az alany leveleit, rügyeit, hogy beindulásra serkentsem az oltásokat. Így sem történt semmi. Most akkor mi a jobb teljes fa átoltásánál? Legyenek egyedül a fán a nemesről származó oltások alany vesszői nélkül, vagy maradjanak azért saját vesszői is a fának szívóágként? Valaki tapasztaltabb meg tudná mondani, hogy melyik a jobb?

Itt nálad látható, hogy az első változat működött. Tehát akkor inkább ne legyenek szívóhajtások?

Úgy zavar és bosszant, hogy ami nálad működött, nálam eddig nem jött be.

 

Előzmény: bujukcekmece (6518)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6544

Hali !

 

Már 2 kihajtott a szilváid közül,úgy hogy van esély :))

Előzmény: Rumanyi (6542)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6543

Kedves borsika 79!

 

Gratulálok a sikeres oltáshoz.

Előzmény: borsika79 (6529)
Rumanyi Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6542

Ez a hozzáállás jellemző a faiskolai "szakembereknél", akiket egyszerűen nevezzünk csak eladónak.

Tisztelet azon kevés faiskolásnak aki ért is ahhoz amit árul!

A vevőt hülyének kelle kezelni, ő csak egy vásárló, akinek minnél több árut el kell adni.

Az eladónak az az érdeke hogy vegyél tőle porzófának még egy cseresznye és még egy kajszi oltványt és adj neki érte 3000 Ft-ot.

Egyébként pont ők ajánlanak önporzó kombi fákat horibilis árakon.

 

Az egy alanyba oltott több fajtából álló fa bevált és elterjedt gyakorlat. Bereczki Máténak voltak olyan ún. fajfái, amelyekbe 50-100 fajta alma vagy körte volt (fajfenntartási céllal) beleoltva.

Előzmény: pacsepa (6533)
Vebber Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6541

Esetleg kép?

Előzmény: gergerg (6536)
Vebber Creative Commons License 2012.05.08 0 0 6540

Ezek szerint attól függ hol :)

Én m-el még nem is hallottam. Ellenben vipolán csövet már többször vásároltam.

 

Neten is megnéztem most, van találat mindkettőre.

Előzmény: gergerg (6534)
Csiki 74 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6539

Elősször is köszönöm.

Igen kezdő vagyok jól tudod,ezek az első próbálkozásaim.

Simán ahogy a könyvben volt lépésről lépésre elvégeztem,majd egyedül annyit csináltam hogy letakartam őket petpalackal a fagyok és a kiszáradás ellen, hacsak ez nem valami titkos fortéj lenne :)

Egyébként sokat számit,sőt biztos hogy sokat számit az oltővesszők minősége,akiktől kaptam vesszőket gondosan nagy figyelemmel csomagolták öket,és nem sínylették meg az utazást.

Aztán én is gondosan besűjesztettem a hűtőszekrény aljára, az oltásig ott várakoztak türelmesen.

oltás előtt pedig az alanyokat el kezdtem locsolni hogy minél jobban meginduljon a nedvkeringés,oltani csak akkor kezdtem mikor már minden alany láthatólag megindult.

Na ennyi a kis tőrténet,remélem segitségedre lehettem még akkor is ha ez egy zödfülű első tapasztalatai.

Előzmény: bukfenc12 (6514)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6538

Nem bordulnak ??

Előzmény: gergerg (6536)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6537
Szia pacsepa. Szerintem nem őrült ötlet meddő fába oltani a porzóját. Én idén körtével csináltam meg,és szerintem nem is egyedüliként.
Előzmény: pacsepa (6533)
gergerg Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6536

Ja, zöldülnek a gxn 15-ök.

Előzmény: Vebber (6530)
gergerg Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6535

Igen, igen, bármelyik módszer működik. Cseresznyét oldalékeztem a szomszédomnak, magamnak ékoltottam, omegáztam, kecskelábaztam. Mind sikerült.

Előzmény: pacsepa (6533)
gergerg Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6534

A mipolán csővel talán több szerencséje lesz. :-)

Előzmény: Vebber (6530)
pacsepa Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6533

Sziasztok!

Olvasgatlak benneteket és már bele is kotyogtam, próbáltam tanulni az interneten fellelhető információkból. Megcsináltam életem első (sikertelen) oltását a tavasszal, de nem szegte kedvem, nem is lepett meg a dolog túlságosan, a nemes tárolásával voltak gondok, mire hozzám eljutott.

Korábban itt is leírtam lelkesedésem fő okát és elméletemet amiért senki nem hülyézett le. Lehet, hogy csak kíméletesek akartatok lenni? Az egyik faiskolában rákérdeztem és ott nem voltak ilyen kíméletesek.

Nos hát a véleményeteket szeretném kérni...

 

Van két önmeddő fám. Az egyik germersdorfi cseresznye, a másik ceglédi óriás kajszi. A fák nagyjából 6-7 évesek.

A termés beporzásával eleddig nagyobb baj nem volt. A barack esetében van a szomszédaimnál néhány beteg, öreg fa, amelyek küzdenek az életükért, tavasszal virágzanak, valamennyit teremnek is. Nincsenek gondozva, talán néhány évük van még hátra és nem valószínű, hogy újak kerülnek telepítésre helyettük. Gondolom ők most az én fám porzói.

A cseresznye esetében már nehezebb a kérdés, talán távolabb van porzó fa, amit virágok gyenge kötődése igazol nekem vissza.

 

Az első kérdésem:

Az én germersdorfi cseresznyémet porozhatják-e a meggyfák (lévén közeli rokonok) és a termés gyenge kötődése fajtaspecifikus dolog (olvastam valahol erről)?

 

Második kérdésem:

Lehet-e porzója a kajszibarackomnak és a cseresznyémnek saját, utólag beleoltott ága, amely fajtáját tekintve porzója, például a germersdorfiba egy "van" fajta? A faiskolában ezzel a teóriámmal csúnyán beégettek.

 

Harmadik kérdésem:

Ilyen korú fák esetében milyen típusú oltással (szemzéshez már talán öregek) próbálkozzak a legjobb eredmény reményében?

 

Előre is köszönöm a válaszotokat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6532

Nekem is sikerült egy /úgy nézem/,eddig soha nem oltottam őszimagoncba,idén először próbáltam SZILVÁT :)))...és csoda,de hajt szépen,szuper :)

Előzmény: borsika79 (6529)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6531
Hurrá! Végre nekem is megvan a Jeszenszky féle "szent Bibliánk". Na most már olvashatok.
Vebber Creative Commons License 2012.05.07 0 0 6530

Vipolán csövet keress gazada boltokban, barkács boltokban.

Előzmény: DarvasBJ (6528)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 6529
Sziasztok. Végre nekem is hajt 1 őszibarack oltásom. Még 5 hátravan,de hogy azokbol lessze valami? Amúgy Babygold barackot oltottam mirabolánba.
DarvasBJ Creative Commons License 2012.05.06 0 0 6528

Üdv Mindenkinek,

Oltáshoz keresek tubot/csövet, amit az oltás köré kell tenni (itt van egy szemléltető kép:link .) Itt PWC csövet ír, de az azért NEM jó, mert ahogy nőne a fa(rész) nem tud, mert a PWC cső nem engedelmes anyag. (Esetleg van valamilyen speciális PWC cső ami engedi??)

 

Tehát az oltáshoz szűkséges csövet keresem, hol tudok ilyet venni??

(Bp. vagy Nyíregyháza vonzáskörzetében lenne a legjobb..)

 

előre is köszönöm a válaszokat.

louis73 Creative Commons License 2012.05.06 0 0 6527

Gratulálok én is.

Nagyon érdekes módja egy gyümölcsfa átoltásának. Már csak azon gondolkodom, hogy kb. két év múlva, hogy lehet majd megkülönböztetni az oltásról és a törzs más részeiről kinővő hajtásokat... Elég eredeti fa lehet majd belőle a két fajta teljes keveredésével a koronán... 

Előzmény: bujukcekmece (6518)
deszegregator Creative Commons License 2012.05.06 0 0 6526

Te egy időmilliomos vagy! A tavaly átoltott 10 év körüli vadkörtefám sikeres, vilmoskörte lett beleoltva . Képek majd....

Előzmény: bujukcekmece (6518)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6525

Kedves kertbarátok!

 

Négy újabb oltásom is beindult.

 

Egy fiatal kajszira egy öreg kajsziról két oltás. Mellékesen megjegyezném, hogy az öreg, lehántott kérgű kajszi gyökere felett megint találtam négy hernyófúrta lyukat. Benzinbe áztatott papírzsebkendőt tömtem beléjük és a lyukat még megmaradt biocérával zártam le.

 

 

 

Parasztbarackra szomszéd barackja.

 

 

Idared almára golden alma.

 

 

 

bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6524

Kedves borsika79!

 

Köszönöm a biztatást, bár inkább a fára férne rá, mint rám. Én csak teszem a dolgomat és oltogatok, szemezgetek több kevesebb sikerrel. Az azért vigasztal, hogy esetleg két hónapig is aludhat egy oltás, míg beindul.

 

 

Előzmény: borsika79 (6521)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6523
Szia Bobo. Örülök neki,szerintem a másik 2-t se szedd ki hátha még az is kihajt. Amúgy ma néztem én is az oltásaim. Az óriáskajszibol még 2 vessző megindult. A körték meg mégszebbek lettek + a nyugvókbol is indult még meg.
Előzmény: Bobo772 (6522)
Bobo772 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6522

Sziasztok, én meg mikor nállam voltál utánna kimentem a kertbe egy ásóval, hogy kiveszem a barackfát, nem lesegetem tovább. 

Erre ö megijedt és pattintott egy rügyet, mert látta, hogy nem viccelek, 2 kis fa menten kirügyezett...... mondtam is magamba borsika meghozta a szerencséjét a barackfának.....

de 2 nem akar hajtani az nem ijedt meg ....

Előzmény: borsika79 (6521)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6521
Kedves bukfenc12! Szerintem se add fel a reményt. Pont tegnap vettem észre,hogy 1 nagy meggyfába 8-9 hete oltott meggyvesszőm,most hajtott ki.
Előzmény: bukfenc12 (6520)
bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.05 0 0 6520

Kedves bujukcekmece!

 

Gratulálok a gyönyörű új fádhoz! A te példád és képed a fáról ösztönzött arra, hogy kezdőként elvállaljam a szomszéd meggyfájának teljes átoltását cseresznyére. Sajnos még csak egyetlen oltásnál látszik eredés, de bízok benne, hogy nemsokára a többi is megindul, mert nem száradtak ki. Remélem, hogy csak alszanak.

Előzmény: bujukcekmece (6518)
borsika79 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 6519
Szia. Szívböl gratulálok a sikeredhez. Jövőre én 1 almafával próbálok meg hasonlót.
Előzmény: bujukcekmece (6518)
bujukcekmece Creative Commons License 2012.05.04 0 0 6518

Nem tudom emlékeztek é e, de március 15-én átoltottam a szomszédom 4 méteres körtefáját több mint 40 oltással

Akkor így nézett ki:

 

Minden oltás jó lett, most ilyen:

 

bukfenc12 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 6517

Kedves Nagy L!

 

Sok szerencsét az elhatározásodhoz. Az biztos, hogy ezen a fórumon sok segítséget fogsz kapni a kommentezőktől, valamint nagyon sokat lehet még tanulni a régi hozzászólásokból is. Lehet, hogy egy régi kérdésedre megtalálod köztük a választ, csak el kell olvasni őket. Bár az is igaz, hogy nagyon hosszú lesz. Ez viszont azt mutatja, hogy ez a fórumoldal régóta megvan és folyamatosan fejlődik.

Magam is csak másfél hónapja kezdtem hozzá és majdnem minden oltással, szemzéssel, dugványozással, csíráztatással kapcsolatos tudásomat innen szereztem meg olvasással, vagy másoktól kapott segítség által.

Szóval hajrá!

Előzmény: Nagy_L (6516)
Nagy_L Creative Commons License 2012.05.04 0 0 6516

Nagyon szépen köszönöm remélem most már sikerülni fog! Szeretném a meglévő gyümölcsfákat átszemezni átoltani úgy hogy egy fán több féle gyümölcs és fajta teremjen. :) 

Előzmény: bukfenc12 (6515)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!