Keresés

Részletes keresés

lotmay Creative Commons License 2005.07.06 0 0 554

Vaszili!

Szerintem egyáltalán nem nagy távolság. Az első kereszteződéstől már látni a tengert. Szerintem szuper helyen van.

A kulcs átvételekor kapni fogtok egy ingyenes buszjáratra jogosító kártyát. Minden félórában megy a busz 9-19.30-ig el-vissza. Ez a 30-as szektorhoz visz ki.

Gyalog viszont a 25-26-os szektorhoz érsz ki (kb).

Én a gyaloglást választanám. 5 perc séta szerintem nem a világvége...

May

Előzmény: vaszili (551)
lotmay Creative Commons License 2005.07.06 0 0 553

Most vettem észre, hogy ezen a térképen a Luna park nincs jó helyen feltüntetve. Igazából a parknak nem azon a felén van, hanem a P és a boríték között, a Via Orsa Maggiore utca felöl.

May

gabah Creative Commons License 2005.07.06 0 0 552

Ciao a tutti!

Kivancsi vagyok ahogyerzedek hogy toltottek a tegnapi napot....egesz nap esett az eso es nagyon nagyon huvos volt...de mostmar ismet sut a napocska, es megint jo idot mondanak egy par napig nehany frissito nyari zaporral megtuzdelve.

vaszili Creative Commons License 2005.07.06 0 0 551
Köszi. Elég messze a tengertől.Majd morognak a gyerekek, hogy sokat kell gyalogolni. Köszi a térképet, most már simán odatalálok.
Előzmény: lotmay (550)
lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 550

Vaszili!

Moschettieri apartman: a vidámpark utcájában található, a park után a harmadik és negyedik utca között jobb oldalon.

A képen a bal szélén a 94-es számtól balra.

http://www.nagyutazas.hu/content/trips/ariadne/bibione/bibionemap2.gif

 

May

Előzmény: vaszili (546)
lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 549

Sirkrisz!

Condomini Elena (Corso del Sole): ebbe az utcába érkezik be a fáradt utazó. Tele van üzletekkel, éttermekkel, játéktermekkel, internetkávézóval, Eurós boltokkal. A part 800 méter, a parttól visszafelé a második utca jobbra a sétálóutca eleje. Este érdemes a sétálóutca legvégéig elsétálni, mert a termálhoz érsz ki, ahol csodálatos a kivilágított szökőkút. A part felé haladva a negyedik utca jobbra a Luna park és a piac utcája. Kb. 600-800 méter.

Az épület 3 emeletes, foglalt parkolóhelyek tartoznak hozzá.

Az utazási irodánkban a kulccsal együtt rengeteg kedvezményre jogosító papírt kaptunk.

Szlovénián keresztül az út Pápáról 8 óra volt, két pihenővel.

May

Előzmény: sirkrisz (538)
lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 548

Fefe99!

 

E111: a TB-nél kell kérni egy formanyomtatványt, ezt kitöltve visszaviszed a munkáltatói igazolással, személyi igazolvánnyal és TBkártyával együtt. Ott helyben megkapod a papírt, mely az általad kért időponttól kezdődően 90 napig érvényes.

 

Olasz autópályán nem közlekedtünk, mert ezzel párhuzamosan mindig fut jó minőségű út. Megjegyzem, mi Szlovénián keresztül mentünk. Se Velence, se Trieszt irányában nem mentünk autópályán.

Körforgalom: annak van elsőbbsége, aki bemegy. Jól ki van táblázva minden és valahogy jobban vannak kialakítva, mint nálunk. (Ez most lehet, hogy nem teljesen érthető.) Mi is tartottunk tőle, de ott helyben olyan egyértelmű volt.

 

May

Előzmény: fefe99 (547)
fefe99 Creative Commons License 2005.07.05 0 0 547

 

 

May !

 

Köszi a gyors és alapos választ , így már sokkal tájékozottabbnak érzem magam .

 

E111-es beszerzéséről , olasz útdíj fizetésről és az eltérő olasz körforgalmi szabályról tudol nekem írni ?

 

   Üdv ! Fefe    

vaszili Creative Commons License 2005.07.05 0 0 546

 

Szia lotmay

Jövő szombaton indulunk a Moschettieri apartmanba, merre keressem, a termál körül van, vagy a vidámpark magasságában?

Előzmény: lotmay (490)
sirkrisz Creative Commons License 2005.07.05 0 0 545

A Riviera-ban fogunk megszállni.

Azt esetleg nem tudja valaki, hogy nemzetközi diákigazolványt elfogadnak-e a környéken? Vmi kedvezményes belépő...

lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 544

felszereltségére :-))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: lotmay (543)
lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 543

Fefe99!

Villa Licia: párszor elsétáltunk elötte. Az alsó szinten nyitott garázs van. A tenger kb. 200-300 méter. A sétálóutcán lévő központi tér (Piazza Fontana) melleti utca végén található (kb. 50-100 méter). A piac és a Luna park egy ugrás, az utca sarkáról már odalátni. Termál kb. 400 méter. Parkoló, lift, balkon, TV, nyitott kert, széf.

Belül nem jártam, de még nem találkoztam olyannal, aki panaszkodott volna az apartmanok felszereltségével.

May

Előzmény: fefe99 (540)
lotmay Creative Commons License 2005.07.05 0 0 542

Sirkrisz!

Három Elena is van Bibioneban.

Condominio Villa Elena (Corso del Sole),

Condomini Elena - Riviera (Via Saturno),

Condomini Laguna - S. Elena Sud (Via Timavo).

Melyikre gondolsz?

May

Előzmény: sirkrisz (538)
tefi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 541
Milyen gyakran vannak benzinkutak az autópályán, az olasz határ előtt hol érdemes tankolni?

Mivel Ausztria felé a 90-es évek elején-közepén jártam -a jugó háború idején - friss infóm nincs, de sokat nem változhatott.
Pécsett teletankoltuk a Ladát -39 l-es tank!!- a rábafüzesi határ előtt ismét teletank -akkor még jóval olcsóbb volt nálunk a benya!!
Mivel innen kb. 260km az olasz határ különösebben nem figyeltem a kutakat.
Közvetlenül az olasz határ előtt volt az utolsó kút! Most már nincs határ, de gondolom a kút maradt.
Villach után kb. 25 km-re van a "határ" - ebből ki lehet indulni.
Előzmény: vikpet (537)
fefe99 Creative Commons License 2005.07.04 0 0 540
Szombato Bibione Villa Licia apartmanba utazunk nyaralni . Kérdezném , hogy ebben az apartmanban járt -e valaki és , hogy milyen a környék .
sirkrisz Creative Commons License 2005.07.04 0 0 539

A nagy sietségben nem vettem észre a nem sokkal alattam lévő hozzászólást az árakról. Ha esetleg valaki mást is tud, az megemlítheti

 

KÖszönöm

sirkrisz Creative Commons License 2005.07.04 0 0 538

Sziasztok

 

Augusztus végén utazunk Bibioneba. A Condominio Elenában fogunk megszállni. Szeeretnék érdeklődni, hogy  tud-e valaki valamit erről az apartmanról?. Milyenek az árak olaszországban. Egy hétre mennyi költőpénzt érdemes vinni, ha nem akarunk szorongani? Mennyi idő alatt lehet leérni Győrből Bibioneba?

Megköszönöm a segítő válaszokat!

 

Köszönettel : Kriszti

vikpet Creative Commons License 2005.07.04 0 0 537

Sziasztok!

Sok-sok kérdésemre már választ kaptam, de mindig felmerülnek újak is. Eldöntöttük, hogy Ausztrián át utazunk. Milyen gyakran vannak benzinkutak az autópályán, az olasz határ előtt hol érdemes tankolni?

Bibione környékén tudunk-e búvárkodni (természetesen semmi vizsgánk ehhez nincsen, csak "kocabúvárok " szeretnénk lenni...

Előre is köszi a válaszokat!

ahogyérzed Creative Commons License 2005.07.03 0 0 536
Csao mindenkinek! Minden szuper!Az ido ès foleg a villa.Vàrakozàson feluli.Mindenkinek tudom ajànlani.egyàltalàn nem lepukkant,sot,ha lehet 4 csillagos. Azt hittem rengeteg mindent tudok irni,de vèszesen fogy az idom. Ildi àrai:S0r:o.39E Cola: 1.3o tèszta:o.5o dinnye:o.49 tartos tej:o.45 kenyèr:4oogr:o.39 Fagyi:0.50 ès tènyleg nagy adag.biciglit 2o E-èrt tudtam bèrelni 1 hètre. Szerintem egyàltalàn nem dràga hely ès alig mentek fel az àrak 2 èv alatt. Puszi mindenkinek!Majd mèg jelntkezem.
Előzmény: gabah (535)
gabah Creative Commons License 2005.07.03 0 0 535

Hat, egy kicsit elkestem....kivancsi vagyok, hogy erzik magukat a kedves topiclatogatok Bibioneban...csudajo ido van, a paratartalom is giusta, kb. mint otthon...igy minden sokkal elviselhetobb, mint egy hettel ezelott, amikor levegot sem lehetett venni...TEMPO PERFETTO! A kovetkezo napokban is!

Ciao ciao

Gabah

ahogyérzed Creative Commons License 2005.07.01 0 0 534

Szia paramama!

Még utoljára beugrottam egy interenet szalonba,hogy megnézzem van-e még valami használható infó a számomra és lám nem csalódtam.nagyon szépen köszönöm.

 

Gabah:most ez az időjárás jó,vagy nem jó nekünk.Mert itthon nagyon jó idő van és én úgy gondolnám,hogy ettől csak jobb lehet kint.Este 1/2 8-kor indulunk Miskolcról,úgy 10 óra tájékában leszünk ott.Senki nem írta,hogy tetszett az a pár kép amit utoljára felraktam.Még azt nem tudtam meg,hogy mennyibe kerül az internetezés kint,de azt hiszem,hogy már csak kint fogom megtudni.

 

Sok,sok puszit küldök mindenkinek!!!!!:)

Előzmény: paramama (505)
Pami2002 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 533

Szia!

Köszi. Én ezt szoktam nézni:

http://www.wetter.net/cgi-bin/wetter-net/wetter_stadt.pl?ID=9718&PARA=0

 

Na, akkor most már búcsúzom. Majd ha visszaérkeztünk, jelentkezem.

Előzmény: tefi (532)
tefi Creative Commons License 2005.07.01 0 0 532
Nézd meg ezt - igaz,hogy Lignano, de szomszéd! -vízhőfok is van.
http://www.osmer.fvg.it

Vagy ezt: -http://hungarian.wunderground.com
Itt 1 hetes előrejelzés van- Trieszt, Velence ami benne van és legközelebbi helyek.
Előzmény: Pami2002 (531)
Pami2002 Creative Commons License 2005.07.01 0 0 531

Gabah!

 

És a következő napokban milyen idő várható?

Ma indulunk...

Előzmény: gabah (529)
tefi Creative Commons License 2005.07.01 0 0 530
Vagy ha mi viszünk ernyőt, akkor szólnak-e érte?

Mi az utóbbi 2 alkalommal is a Sabbiadoro városrészben laktunk a camping felöli végén és ha lementünk a partra ott volt direkt saját ernyők részére kijelölt rész -megjegyzem MÁSHOL is van. Közvetlenül a zuhanyozó mellett volt a homokos résznek az út felöli oldalán.

Ezeket könnyen megismered,mert karvastagnyi kötéllel el van kerítve a fizetős napernyőtől és ha reggel v.este nézed, akkor üresek!!!. Ezenkívül kb. 3 nyelven -magyar nem!! - ki volt írva,hogy "szabadstrand" talán vagy vmi. ehhez hasonló.
Itt mindenki azt rak le amit akar. Mi is az otthoni műanyag asztalokhoz való ernyőt vittük +kb. 1 m-es pálcavasat,hogy jó mélyre le tudjak "fúrni".

Ezekután már nem is kellett fizetni a starndolásért és ugyanúgy használhattuk a wc-t, zuhanyzót!!

Előzmény: Borus (523)
gabah Creative Commons License 2005.07.01 0 0 529

Ciao Borus,

nyugodtan hozzatok napernyot, Pinetara jarunk mi is havonta 1-2-szer, van szabadstrand, a lenyeg, hogy ne a beepitett napernyok + napozoagyak kellos kozepere cuccoljatok le:-) de mihelyst odaertek ez egyertelmu lesz, csak kovetni kell az olaszokat, akik altalaban nem berelnek napernyot, hanem sajatot visznek. Jo nyaralast!

 

Azt hiszem, ma elfer az esernyo is....kepzeljetek, HIDEG van!!!! Legalabbis az elmult napokhoz kepest. Kb. 18 fok, ami e pillanatban feludulest jelent minden nem udulo szamara. Sok-sok szep sotet gomolyfelho, esoillat meg minden;-) Legyszi legyszi ne utaljatok nagyon!

Előzmény: Borus (523)
gereke Creative Commons License 2005.06.30 0 0 528

Mi szombaton Lido Del Sole TORCELLO aparmanba megyünk.

Van itt a közelben ( gyalog elérhető ) egy olcsó közért/szupermarket és pékség?

 

 

Kösz:

               Gereke

Borus Creative Commons License 2005.06.30 0 0 527

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a segítséget!!!

 

Imi61: mi Pineta részben az Orchidea appartmanban fogunk lakni. A korosztály kb. azonos. (mi 68,69) Lesz velünk 3 leányzó (16,15,9), akik saját szerzemények. Ha gondoljátok vagy segítség kell, akkor írj mailt (itthon) vagy keressetek nyugodtan. A mail nevünk=vezetéknév.

 

Jó utat!!!

Előzmény: imi61 (526)
imi61 Creative Commons License 2005.06.30 0 0 526
Szia Borus!
Mi is szombaton megyünk Lignano-ba. Saját napernyőt nem engednek letenni, ahol a beépítettek vannak. Az első sor előtt le lehet telepedni, de csak ernyő nélkül. A hátsó sorok olcsóbbak, a legolcsóbb egy napra 8,8 euró volt 2004-ben. Van egy szakasz a Tagliamento folyó torkolata mellett, ahol szabadon lehet saját cuccot levinni. Ez a Riviera-Pineta rész után, a kis kikötőnél van. Homokos a part, egy kis erdősáv is van ott.
Jó utat
Előzmény: Borus (523)
lotmay Creative Commons License 2005.06.30 0 0 525

Sziasztok!

Szeretném mindenkinek megköszönni a sok segítséget, amit itt a fórumon kaptam. Rengeteg hasznos információval láttatok el. Mindenkinek kellemes nyaralást kívánok, legalább olyat, mint amilyenben nekünk volt részünk :-)))))

 

May

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!