Keresés

Részletes keresés

vitumergula Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85668

Ez ugyanaz a dilemma, amit Pál úgy fogalmaz meg: tudom a jót és teszem a rosszat.

 

Hitler tudta, hogy kereszténynek kell lenni, csak azt nem tudta, hogy hogyan.

Előzmény: fitosi (85649)
vitumergula Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85667

Akkor válaszolhatsz is rá akár. Ha tudsz. Szerinted kerek a gömbölyű?

Előzmény: pk1 (85666)
pk1 Creative Commons License 2018.04.11 0 0 85666

Hogy mi illik, az közös megállapodás kérdése. Ez a visszakérdezés meg jó volt.

Előzmény: vitumergula (85665)
vitumergula Creative Commons License 2018.04.11 0 0 85665

Nem illik visszakérdezni, még akkor sem, ha nem tudjuk a választ.

Előzmény: Elminster Aumar (85618)
pk1 Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85664

Igen, ezt írtad régebben is, de nem támasztottad alá. Másrészt mit értesz "rabbi" alatt?

Előzmény: fitosi (85652)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85662

Szerintem ti (Biblia-kritizalok) sokkal rosszabbul beszeltek, mint az Oszovetsegben.

Az Osz-ben a "rossz" az mind buntetes es haboru, es esetleg rossz keres azokra, akik nagyon rosszakat tetteek veluk (De ez igazsag keresesnek foghato fel.) Koztunk nincs haboru. Es, szerintem mi itt, ideiro keresztenyek rosszat sem tettunk veletek, igyekszunk mindig szepen beszelni, turelmesek lenni, es megis mindig olyan csunyan es tamadoan irtok. Az Osz-ben ilyen rossz viselkedesre nincs pelda (Isten reszerol, a torvenyekben - az Osz-i torvenyek nem irnak ilyeneket, hogy igy gunyolodjatok a masik emberrel, ahogy ti teszitek itt.)

 

Meg lehet itelni, hogy az Osz-i emberek miert kertek rosszat azokra, akik elhurcoltak oket, megkinoztak, stb. - de en ugy gondolom azert, mert igazsagert kialtottak Istenhez. Ha teged mervernenek, a csaladtagjaidat megvernek, gyerekeidet, felesegedet megeroszakolnak, te igazsagert kialtanal Istenhez, es rosszat kernel a kinzodra (ahogy esetleg az Osz-iek tettek), vagy aldanad a kinzodat, es imadkoznal erte?

 

Az Osz-i torvenyek semmiben sem rosszak. (ami nem buntetes). Nem olvashatsz ilyent, hogy "nyugodtan lehet lopni", vagy "nyugodtan be lehet csapni masokat", "nyugodtan lehet szidni es gunyolni masokat", stb.

Előzmény: quiepo (85661)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -2 0 85660

Azt hittem, hogy azt allitod, hogy a magyar "fold kerekseg"-et angolul ugy forditjak, hogy "whole earth".

En pedig ramutattam, hogy van, amikor "circle"-t irnak, nem "whole earth"-ot.

 

lapos korong!

Hany centis?

Jezus ezt mondja:

Mt 12:40

40Amint ugyanis Jónás próféta három nap és három éjjel volt a hal gyomrában, úgy lesz az Emberfia is három nap és három éjjel a föld szívében.

A "hal", "hal gyomra" nem korong, hanem ovalis gomb fele. Jezus ehhez hasonlitja magat - hogy majd O is igy lesz 3 nap/3 ejjel a "fold sziveben". A "sziv", es a "hal gyomra" is a melysegre utal. Egy korongnak nincs melysege.

Előzmény: Elminster Aumar (85654)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -2 0 85659

Az ozonviz a buntetes egy formaja volt - es Isten megigerte, hogy tobbet nem bunteti igy az embereket. Ez is egy pelda arra, hogy Isten buntetesei valtoznak.

Amikor Isten (Jezus) lejott a Foldre, akkor mar nem buntetett, hanem vegtelenul szeretett.

 

Előzmény: fitosi (85653)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -2 0 85658

Hol van leirva a Bibliaban, hogy a rabbiknak KOTELEZO noseknek lenniuk?

Előzmény: fitosi (85652)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -2 0 85657

A Biblia szerint a buntetesek kulonbozoek, es ez igy is van a valos eletben. Akkor ez eppen a bibliat igazolja, nem?

Előzmény: fitosi (85651)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -2 0 85656

Hitler megtagadta a katolikus hitet - innentol kezdve mar el kezdett lefele csuszni.

 

Ezutan megtagadta az Oszovetseget, es Jezus zsido voltat. Aki ezt teszi, nem lehet kereszteny - meg ha mondja is.

 

 

Előzmény: fitosi (85649)
isabellee Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85655

Ha egy eseményt öt független feljegyzés is leír, az hitelesebb, mint ha csak egy.

 

Es honnan lehet tudni, hogy az 5 fuggetlen feljegyzes igazi? Ha en valami tortenelmi esemenyt el akarnek hitetni, akkor konnyen tudnek 5 vagy 10, vagy akar 100 fuggetlen feljegyzest is gyartani.

 

Láthatóan még ehhez a tudományághoz sem értesz, de azért köpködni jól tudod...

 

Nem az a lenyeg, hogy ki ert, es ki nem ert, es nem is kopkod senki.

Az a kerdes, hogy mi a bizonyiteka, hogy egy dokumentum, tortenelmi leiras, stb. igaz (vagy akar 5 fuggetlen is)?

Előzmény: Elminster Aumar (85648)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.04.11 0 0 85654

"King James Bible
It is he that sitteth upon the circle of the earth, and the inhabitants thereof are as grasshoppers; that stretcheth out the heavens as a curtain, and spreadeth them out as a tent to dwell in:"

Hűűűű bakker! Sikerült megtalálnod a King James fordításban az EGYETLEN helyet, ahol "kört" írnak! Ez aztán a fegyvertény.

Miközben a Károli-féle bibliában húsz helyen írnak a "föld kerekségéről", amiből az egyik különösen szép példája a bibliai szerzők laposföld világképének:

"Mert az Úré a földnek oszlopai, És azokra helyezé a föld kerekségét."

 

Az állításomat tehát nem cáfoltad: a földkerekség kifejezés csak a magyar fordítás miatt került bele a Bibliába, az eredeti szerzők mit sem tudtak a Föld gömb alakjáról, sőt azt hitték, hogy egy oszlopokon álló lapos korong!

Előzmény: isabellee (85647)
fitosi Creative Commons License 2018.04.11 -1 0 85653

A bibliában csak úgy hullottak az emberek, többnyire isten szeretetéből. Nietzsche rájött, hogy isten nem létezik, te mikor jössz rá? Jó, tudom, ő okos volt.

Előzmény: isabellee (85642)
fitosi Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85652

Jézus zsidó rabbi volt, neki kötelező volt, hogy felesége legyen, és volt is, ha élt.

Előzmény: isabellee (85641)
fitosi Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85651

Mert maga a torvenyek (es nem a buntetesek) orokervenyuek.

 

Ha te eldöntöd, hogy a büntetések már nem örökérvényűek, melyeket maga az isten talált ki, akkor te magad ismered el, hogy a biblia nem igaz.

Előzmény: isabellee (85640)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.04.10 0 0 85650

A kör az mióta gömb???????????

 

Van egy ici-pici különbség a kettő között...

Előzmény: isabellee (85647)
fitosi Creative Commons License 2018.04.10 -1 1 85649

Előzmény: isabellee (85639)
Elminster Aumar Creative Commons License 2018.04.10 0 1 85648

"akkor mi a garancia, hogy mas dokumentumokat nem hamisitottak, nem hazudtak benne?"

 

Az, hogy a TÖRTÉNELEMTUDOMÁNY művelői az összes rendelkezésre álló forrást akkurátusan összevetik, és ez alapján állapítják meg, hogy a fennmaradt dokumentumokból mi mennyire hiteles. Ha egy eseményt öt független feljegyzés is leír, az hitelesebb, mint ha csak egy. Könyörgöm! A történészek ezzel foglalkoznak! Láthatóan még ehhez a tudományághoz sem értesz, de azért köpködni jól tudod...

 

 

Előzmény: isabellee (85644)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -2 0 85647

Fogd már fel végre, hogy ebből CSAK A MAGYAR FORDÍTÁSBAN LETT "FÖLDKEREKSÉG", mert a magyar szóhasználatban ez egy elterjedt kifejezés a "teljes földre", függetlenül attól, hogy azt milyen alakúnak hiszik.

Ez nem igaz.

Meg a King James is "circle of the earth"-ot ir.

A mai valtozat (contemporary) ir "whole earth"-ot.

Isaiah 40:22

New International Version
He sits enthroned above the circle of the earth, and its people are like grasshoppers. He stretches out the heavens like a canopy, and spreads them out like a tent to live in.

New Living Translation
God sits above the circle of the earth. The people below seem like grasshoppers to him! He spreads out the heavens like a curtain and makes his tent from them.

English Standard Version
It is he who sits above the circle of the earth, and its inhabitants are like grasshoppers; who stretches out the heavens like a curtain, and spreads them like a tent to dwell in;

New American Standard Bible
It is He who sits above the circle of the earth, And its inhabitants are like grasshoppers, Who stretches out the heavens like a curtain And spreads them out like a tent to dwell in.

King James Bible
It is he that sitteth upon the circle of the earth, and the inhabitants thereof are as grasshoppers; that stretcheth out the heavens as a curtain, and spreadeth them out as a tent to dwell in:

Christian Standard Bible
God is enthroned above the circle of the earth; its inhabitants are like grasshoppers. He stretches out the heavens like thin cloth and spreads them out like a tent to live in.

Contemporary English Version
God is the one who rules the whole earth, and we that live here are merely insects. He spread out the heavens like a curtain or an open tent.

Good News Translation
It was made by the one who sits on his throne above the earth and beyond the sky; the people below look as tiny as ants. He stretched out the sky like a curtain, like a tent in which to live.

Holman Christian Standard Bible
God is enthroned above the circle of the earth; its inhabitants are like grasshoppers. He stretches out the heavens like thin cloth and spreads them out like a tent to live in.

International Standard Version
He's the one who sits above the disk of the earth, and its inhabitants are like grasshoppers. He's the one who stretches out the heavens like a curtain, and spreads them like a tent to live in,

Előzmény: Elminster Aumar (85577)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85646

Ezeket aztán tényleg jól megmondtad! Majd meg is mutatod az olvasóknak, hogy nem csupán hagyatkoztál mindenféle (akármiféle, bármiféle) - általad olvasott dologra, hanem te ezekkel a dolgokkal mennyire vagy tisztában? Vagy mégsem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal?

Előzmény: fitosi (85635)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85645

A fáraók trónra lépését és halálát leírták.

Kik? A kortars egyiptomi irok? Ezeket hol lehet elolvasni (forditasban)?

Előzmény: Elminster Aumar (85577)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85644

Nem én tudom, hanem a történészek és a bibliakutatók tudják. Én elfogadom az ő véleményüket, mert ők értenek ehhez a TUDOMÁNYÁGHOZ.

 

Aha...szoval akkor elfoadod az autoritast/hatalmat? Mindenben? Megjegyzem, hogy a tortenelem es bibliakutatas nem objektiv tudomany.

 

Akkor mi a kriteriuma, hogy higgyunk valakinek/valakiknek?

Ezek?

- legyen Dr. a neve elott

- egyetemi professzor

- irjon egy konyvet

- azt mondja, amivel mi egyetertunk (mert nyilvan vannak torteneszek, bibliakutatok, akik a te sztoriddal nem ertenek egyet)

 

The Pentateuch: An introduction to the first five books of the Bible. Anchor Bible Reference Library. New York: Doubleday. ISBN 0-385-41207-X., és Finkelstein, I., Silberman, NA.,

Akkor ha van egy konyv, es van egy ISBN szama, akkor az abban leirtak biztos, hogy igazak is? (Plane, ha tortenelemrol van szo?)

A biblia csak egy dokumentum, és még nem is a legmegbízhatóbb a történészek számára! Számtalan másik forrás is a tudományos kutatás rendelkezésére áll, így ha a bibliádat ki is dobjuk, mint megbízhatatlan elfogult forrást, még százával maradnak olyan források, amire támaszkodva felderíthetők a régmúlt történései!

 

 

Ha a Biblia nem igaz, akkor a tobbi dokumentum mitol lenne igaz? Ha szerinted a Bibliat hamisitottak/hazudtak benne, akkor mi a garancia, hogy mas dokumentumokat nem hamisitottak, nem hazudtak benne? Mi a garancia, hogy egyaltalan letezik valami, ami az igazat irja? (Kiveve a legnyilvanvalobb dolgokat).

 

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (85577)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.10 0 0 85643

"boldog", "boldogabb" - keress ezekkel a kulcsszavakkal, jó? Aztán meglátod a "hahaha"-véleményed hahahamisságát, és- ha már a hamisságnál tartunk, kérlek, hogy határozzad meg nekem a te agnosztikus mivoltodnak a főbb ismérveit; tekintve, hogy például írja a net ezt is: az agnoszticizmus olyan filozófiai irányzat, amely szerint a valóság nem megismerhető. - és akkor ez vagy te (aki azt mondod, hogy én tagadom azt a valóságot, amelyt te nem is ismersz?), vagy egy másik,- egy teljesen másféle agnosztikus ember vagy?

Amiket olvashatsz a neten, azokat nem én írtam oda; elhiszed, ugye?

Nem értelmes dolog (szerintem) azt mondanod, hogy én zagyválom össze az agnosztikus jelentését.

Azt sem tartom okosnak, hogy azt mondod, hogy a bizonyíték, vagy az igazság- szavakkal tettem volna olyasmit. A helyzet az, hogy - ha rákeresel ezekre a kifejezésekre, akkor nem az én fantáziám torzszülött véleményeit fogod olvasni, hanem olyan véleményeket, amelyekhez nekem semmi közöm.

Nem kell, hogy elfogadj mindenféle irodalmakat, amiket találsz a neten, de... a bizonyítékok nem függnek ám tőled, vagy attól, hogy mit gondolsz te azokról; emlékszel - te írtad.

 

Kíváncsian várom és kutatom azokat a bizonyítékokat, ami alapján esetleg eljuthatnék odáig, hogy én is megvizsgálhassam Isten valóságbeli létezését.

- várod és kutatod is, mi? Tőlem nem kapsz bizonyítékot, Verkli. Sem te, sem más. A hitetlenek a Jónás bizonyítékát kapják, és vagy lesz abban örömük, vagy majd nem lesz. Van  gyereked, Verkli?

Ha van: arra a "nemtudomságra" tanítod őt/őket is, amelyről bizonyságot (bizonytalanságot) teszel itt? Isten nem személyválogató; a te gyerekeiddel sem lesz az. Ez egy ígéret, ez egy olyan valami, amit nem én mondok/írok, oké?

Ha nem megy, hogy indulatok nélkül légy képes velem beszélni, akkor ne erőltessed! Ha meg megy, akkor hagyjad nyugodtan el a személyeskedéseidet, jó?

Jó éjt!

Előzmény: -verkli- (85410)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85642

Igen, akkor letezett halal buntetes. A torvenybe benne volt. De nem tudom, hogy hanyszor gyakoroltak. En csak 1-rol tudok az Osz-ben, es 1-rol az Usz-bol (de az elmaradt).

Előzmény: fitosi (85638)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85641

Keresztelo Janosnak sem volt felesege, es nosnek lenni nem volt kotelezo (lehet, hogy ritka, de semmilyen torveny nem irta elo).

Előzmény: fitosi (85637)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85640

Attol mitol ervenytelen a Biblia, hoyg minden korban, orszagban es tarsadalomban masok a buntetesek, es masoknak is kell lenniuk?

Akkor Mo torvenyei is ervenytelenek, ha a buntetesek valtoznak?

 

miért is akarod, hogy aszerint éljenek az emberek?

 

Mert maga a torvenyek (es nem a buntetesek) orokervenyuek.

Előzmény: fitosi (85636)
isabellee Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85639

Hitler katolikus volt, es megtagadta a hitet, nemcsak a katolikus hitet, az Oszovetseget is, az Usz-re pedig azt mondta, hogy Jezus nem zsido.

Sztalin is megtagadta a hitet, ateista lett, miutan elolvasta Darwin konyvet.

 

Ebbol ez a tanulsag, hogy ne hagyjuk el a kereszteny hitunket.

Előzmény: fitosi (85635)
fitosi Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85638

Az okori rabszolgatarto tarsadalomban a zsidok voltak az egyetlen nep, amely tiltotta a masik ember rabszolgava teveset. Buntetes, stb. gyanant nem lehetett senkit rabszolgava tenni. Azert se, mert a kiraly haragudott ra (mas allamokban barkit rabszolgava tehettek).

 

Ezzel szemben, semmi problémájuk nem volt a halálra kövezéssel sőt, bőszen használták is.

Előzmény: isabellee (85634)
fitosi Creative Commons License 2018.04.10 -1 0 85637

Jezus egy hithu zsido volt, aki megtartotta az osszes zsido torvenyt es unnepet, minden szombaton elment a zsinagogaba, es sokszor a jeruzsalemi Templomba, ismerte es olvasta az Irasokat.

 

Akkor volt felesége is, mert egy zsidónak, rabbinak az is kellett.

Előzmény: isabellee (85632)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!